Sprints

Event 20 Boys U 11 - 400 Metre Multi Class Run

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1115 Eddie Clare (T/F37Una1:44.6348.218%

Event 96 Boys U 13 - 200 Metre Multi Class Run

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1385 Lachlan MargetsonUna1:15.7237.480%

Event 8 Boys U 13 - 100 Metre Multi Class Run

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1385 Lachlan MargetsonUna34.7038.790%

Event 95 Boys U 11 - 200 Metre Multi Class Run

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1115 Eddie Clare (T/F37Una44.8250.402%

Event 7 Girls U 12 - 100 Metre Multi Class Run

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1359 Heidi LewtschenkoUna22.5658.067%

Event 29 Girls U 14 - 400 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1324 Kaitlyn Keating-HeUna1:34.08

Event 28 Boys U 13 - 400 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1326 Harry KeatsUna58.26
2254 Ryder HainesUna1:04.55
389 Eziekial BugdenUna1:06.23
4559 Bryson SamuelUna1:08.70
5163 Phoenix DengUna1:10.49
6375 Hamish MacDonaldUna1:17.67
--670 Ben WichgersUnaDNS

Event 27 Girls U 13 - 400 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1467 Chelsea NicolUna1:06.64
2486 Breanna PaceUna1:08.65
3281 Kelsey HollandsUna1:11.19
4106 Talia ChanUna1:16.22
582 Tabitha BroughtonUna1:17.15
672 Scarlett BoothUna1:18.37
Section 2
1345 Emily KotUna1:07.05
2485 Matilda OxleyUna1:12.31
3685 Miraya WinotoUna1:17.67

Event 26 Boys U 12 - 400 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1397 Riley MayburyUna1:10.55
220 Lucas AjakaUna1:12.74
3217 Oscar FryerUna1:16.48
4225 Logan GalwayUna1:19.70
568 Connor BlackUna1:25.32
Section 2
1471 Khalil OgleUna1:06.11
2574 Rohan SharmaUna1:09.78
388 Fraser BuckleyUna1:14.17
4129 Tyler CousinsUna1:16.57

Event 25 Girls U 12 - 400 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1391 Alexia MathisonUna1:08.96
2634 Taylor VerdonUna1:12.38
3424 Emily MeiringUna1:22.78
444 Sarah BakerUna1:29.90
--247 Elise GreenUnaDNS
Section 2
1306 Aria JensenUna1:06.98
2657 Alicia WebbUna1:08.71
3647 Sienna WadeUna1:10.82
4487 Lillian Marie PageUna1:13.95
5370 Olivia LoringUna1:16.90
--643 Mila Vuk-LuboyaUnaDNS
Section 3
1113 Divine ChukwudiUna1:06.77
2667 Georgia WheelerUna1:06.98
3414 Eva McKenzieUna1:08.81
--671 Hanna WichgersUnaDNS
--40 Asuncion Ayeto SadUnaDNS

Event 24 Boys U 11 - 400 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1276 Lucas HillUna1:09.27
247 Liam BanksUna1:10.45
3684 Xavier Wilson (T/FUna1:12.39
435 Callan AthertonUna1:13.05
5234 Michael GiffneyUna1:13.40
6162 Lincoln DengUna1:15.71
--169 Elijah DeveryUnaDNS
--642 Anthony VrachliotiUnaDNS
Section 2
1617 Sebastian ThomasUna1:16.42
2275 James HicksUna1:22.86
395 Harrison CampbellUna1:25.95
4492 Jaxon PartridgeUna1:28.26
5148 Phoenix DavisUna1:30.50
--426 Ruari MercerUnaDNS
--127 Harrison CorriganUnaDNS
--384 Maksymilian MarczyUnaDNS
Section 3
1614 Mitchell TaylorUna1:11.00
2691 Dominic Yabsley-TuUna1:15.23
3186 Ulrich EngelbrechtUna1:17.75
4476 Ilias OrfaliUna1:24.53
5450 Benedict MossUna1:24.56
6519 Xander PringleUna1:34.30
7164 Alexander DennettUna1:38.75

Event 23 Girls U 11 - 400 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1639 Capri VincentUna1:07.26
2540 Zara RichardsUna1:14.80
371 Faith BoothUna1:15.13
4462 Elliyah NassifUna1:20.77
5260 Lila HarrisonUna1:21.51
--107 Tahlia ChapmanUnaDNS
--503 Madeleine PenningtUnaDNS
--124 Bella CooneyUnaDNS
Section 2
116 Ava AddoUna1:14.41
2257 Chloe HarkinUna1:15.70
3548 Lotte RoesslerUna1:16.52
4272 Hannah HewittUna1:22.73
5386 Matilda-Holly MarkUna1:30.35
--19 Mahika AhlawatUnaDNS
--111 Eva ChiaramonteUnaDNS
--70 Beth Boorman-FrankUnaDNS
Section 3
1664 Emily WestUna1:12.01
2689 Taliyah WrightUna1:14.84
3654 Stella WatsonUna1:14.85
4258 Amelia HarperUna1:29.94
5293 Harper InwoodUna1:31.05
--449 Jasmine MorrisonUnaDNS
--640 Gabi von SperlUnaDNS

Event 22 Boys U 10 - 400 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1239 Lucas Gill-GomesUna1:11.98
2376 Quinn MacDonaldUna1:22.71
343 Oscar BakerUna1:26.40
4390 Damien MateerUna1:29.07
--142 Cooper DaleyUnaDNS
--461 Ponshankaran NallaUnaDNS
--419 Lewis McNaughtanUnaDNS
Section 2
1251 Lucas GuercioUna1:17.19
2253 Elliott HaganUna1:17.77
3563 Nicholas SargentUna1:23.59
4400 Thomas MayesUna1:34.98
5119 Leo CognettaUna1:42.13
--459 Levi NainggolanUnaDNS
--42 Jesse BakerUnaDNS
Section 3
1594 Woojin SonUna1:12.34
2365 Christian LipovicUna1:18.69
3583 Alexander SimpsonUna1:22.62
4122 Nate ConnellUna1:26.19
--380 Flynn MalcolmUnaDNS
--49 Lakin BarberUnaDNS
Section 4
166 Baxter BishopUna1:16.49
2430 Blake MillerUna1:17.78
3286 Ryan HuangUna1:26.82
--505 Malachi PesaUnaDNS
--560 Riley SandstromUnaDNS

Event 21 Girls U 10 - 400 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1177 Annie DziubinskiUna1:21.61
2552 Rain RossUna1:24.32
390 Casey BugejaUna1:28.14
460 Macy BellewUna1:30.90
5638 Sienna VerriereUna1:32.37
629 Mia AntounUna1:38.64
7669 Sienna WhittamUna1:48.06
Section 2
174 Lana BozicUna1:13.50
2444 Evie Moore MulcahyUna1:14.59
3592 Charli SolomonUna1:21.03
4636 Kiahni VeroUna1:21.13
5649 Chianne WalkerUna1:23.16
6557 Katherine SaberUna1:26.76
7635 Bronte VermeyUna1:39.33
Section 3
1579 Emma ShielsUna1:10.14
2420 Brooklyn McWilliamUna1:18.55
3469 Evalyn NorrisUna1:20.37
4613 Ve'a TavitaUna1:24.10
546 Isla BanksUna1:24.76
6307 Athiksha JeyaramanUna1:29.28

Event 19 Boys U 9 - 400 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1415 Levi McKenzieUna1:13.64
2549 Thys RoodtUna1:18.02
3561 Amir SapatehUna1:19.22
4498 Xavier PedavoliUna1:19.27
5695 Maximilian YeoUna1:21.63
6494 Charlie PatersonUna1:32.68
--607 Rian SwordsUnaDNS
Section 2
154 Xavier BatesUna1:17.74
2421 Bryson McWilliamsUna1:24.22
3303 Joshua Francis PetUna1:24.30
4438 Vaughn MitchellUna1:29.53
5112 Ryan Anesu ChidambUna1:33.95
6308 Anshuman Singh JhaUna1:39.82
Section 3
1110 Liam ChetcutiUna1:17.52
2289 Isaiah HyamUna1:28.40
3478 Emilio OsborneUna1:32.15
4204 Thomas FieldUna1:44.34
545 Sreyaan BanikUna1:57.55
--240 Finn GoddardUnaDNS

Event 18 Girls U 9 - 400 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1553 Stephanie RossUna1:23.55
2604 Deaisu SurendrakumUna1:27.41
383 Mia BrownUna1:29.52
4379 Delinya MaddumapatUna1:31.94
5338 Ava KeysUna1:32.29
6381 Akira MalikUna1:43.52
7623 Elizabeth TranUna1:59.90
--216 Eve FryerUnaDNS
Section 2
1493 Harlow PateUna1:13.01
2274 Nur Azizah HewittUna1:29.78
3166 Veronica DennettUna1:32.48
4597 Isabella SpeddingUna1:40.77
5704 Hithanadura SerahUna1:48.61
--641 Alix VrachliotisUnaDNS
--21 Gertrudis Akeng SaUnaDNS
--660 Crystal WebsterUnaDNS
Section 3
1140 Molly CurrieUna1:21.70
2648 Stella WadeUna1:22.28
3399 Zara MayburyUna1:29.94
4412 Emily McGrealUna1:34.31
5126 Bella CorriganUna1:37.96
--590 Taylor SnellingUnaDNS
--504 Samantha PenningtoUnaDNS

Event 17 Boys U 8 - 400 Metre Run Pack Start

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1353 Oliver LaneUna1:24.24
2551 Lachlan RossUna1:26.18
357 Leo BeckUna1:26.50
4312 Brendan JonesUna1:26.51
5477 Karim OrfaliUna1:31.61
633 Max ArkinsUna1:32.45
7692 William Yabsley-TuUna1:33.76
848 Neil BapatUna1:34.78
9141 Rory CurrieUna1:35.52
10178 Thomas DziubinskiUna1:40.07
11558 Nicholas SaberUna1:41.60
12554 Ryan RudolphUna1:43.19
--431 Max MillerUnaDNS
Section 2
1661 Ryan WeigandUna1:21.18
2246 Jayden GrantUna1:21.94
341 Archie BakerUna1:28.42
4165 Sam DennettUna1:30.73
524 Isaac AliUna1:33.15
6317 Van JordanUna1:34.11
7241 Lincoln GorrieUna1:36.89
859 Lucas BeierUna1:37.07
9309 Tyler JohnsonUna1:37.31
10160 Ashton DelmageUna1:38.46
--665 Joshua WestUnaDNS
--215 Yanek FricotUnaDNS
--458 Zac MuthuswamyUnaDNS

Event 16 Girls U 8 - 400 Metre Run Pack Start

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1372 Nellie LowbridgeUna1:27.61
2484 Amelia OxleyUna1:31.01
3346 Leah KotUna1:35.43
4109 Tamanna ChaudharyUna1:39.16
5637 Mariel VeroUna1:40.14
6311 Monique JohnstoneUna1:40.82
7427 Sofia Middleton-RiUna1:41.00
8149 Rachael DavisUna1:42.36
--573 Chloe ShardlowUnaDNS
--589 Harper SnellingUnaDNS
--700 Ivy ZagoraUnaDNS
Section 2
132 Charlotte ArkinsUna1:32.48
2668 Evelyn WhittamUna1:32.56
322 Nalinga AlbinoUna1:32.93
4325 Charlotte KeatsUna1:33.29
539 Scarlett AuvaaUna1:37.79
6673 Isabelle WilkinsUna1:39.58
7273 Nasrin HewittUna1:39.99
8319 Anthea KalidisUna1:40.24
9190 Ruby FaanuUna1:40.45
10202 Emilia FieldUna1:54.24
--174 Ellis DouglasUnaDNS

Event 105 Girls U 14 - 200 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1324 Kaitlyn Keating-HeUna34.27

Event 104 Boys U 13 - 200 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1145 Mitchell DaviesUna28.83
2572 Sai Sravan ShailesUna30.35
3510 Blake PlummerUna31.73
4475 Henry O'NeilUna31.97
5300 Alex JackUna32.48
--575 Aidan ShawUnaDNS
Section 2
1326 Harry KeatsUna27.03
2157 Damien DedovicUna28.92
3679 Kase Willis-JansenUna29.48
--559 Bryson SamuelUnaDNS
--254 Ryder HainesUnaDNS
--434 Increase MisraUnaDNS

Event 103 Girls U 13 - 200 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
155 Angelica BattiUna27.85
2333 Ruby KerrUna28.22
3511 Ella PowerUna28.57
4345 Emily KotUna30.04
5467 Chelsea NicolUna31.74
672 Scarlett BoothUna31.78
--627 Leilah-Karma TuckeUnaDNS
Section 2
1610 Tahlia TaboneUna27.94
2281 Kelsey HollandsUna30.93
3615 Grace ThatcherUna31.24
4294 Sophie IrvineUna31.24
5150 Zoe De CeanUna32.39
--302 Jasmine Isabella JUnaDNS
--282 Eve HooperUnaDNS
Section 3
1443 Imogen MooreUna29.39
2655 Willow WawnUna32.28
3340 Mikayla KludassUna32.46
4106 Talia ChanUna32.76
--653 Sienna Rose WatsonUnaDNS
Section 4
1685 Miraya WinotoUna31.82
282 Tabitha BroughtonUna33.59
3406 Mikaela McDonaldUna1:01.16
--77 Ruby BrochtrupUnaDNS
--485 Matilda OxleyUnaDNS
--348 Naomi KrajancicUnaDNS

Event 102 Boys U 12 - 200 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1428 James MikanUna30.08
2389 Liam MartinUna31.92
3598 Blake SpencerUna32.13
4433 Nate MilneUna32.70
5225 Logan GalwayUna34.76
--593 Johnny SolomonUnaDNS
--137 Heath CunninghamUnaDNS
Section 2
1235 Callum GilchristUna28.18
237 James AtkinsUna28.50
3633 Thomas VedrisUna28.52
4290 Peini IkaUna29.47
5538 Isaac RekoUna30.60
6228 Aiden GaraiUna34.50
--152 Charithu De MelUnaDNS
--576 Dean SheridanUnaDNS
Section 3
1577 Ethan SherlockUna29.44
2271 Lachlan HennessyUna30.11
3674 Alex WilliamsUna31.93
4170 Joshua DickUna33.99
--344 Elijah KoopuUnaDNS
--206 Aaron FinnertyUnaDNS
--401 Zachary MayesUnaDNS
Section 4
1425 Michael MelfiUna28.44
2530 Joel RamsayUna30.58
3382 Cooper ManserUna32.86
4243 Eli GovouUna38.23
--693 George YacoubUnaDNS
--397 Riley MayburyUnaDNS
--479 Jake O'SullivanUnaDNS

Event 101 Girls U 12 - 200 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1570 Eisla ScullyUna30.29
2411 Evanjaline McGoonUna30.57
3657 Alicia WebbUna30.62
4296 Sanjana IyerUna32.87
--643 Mila Vuk-LuboyaUnaDNS
--465 Zanthia NealeUnaDNS
--496 Jacqueline PawseyUnaDNS
Section 2
1113 Divine ChukwudiUna28.14
2422 Maddison McWilliamUna29.08
3535 Sadie RaymentUna29.09
4487 Lillian Marie PageUna31.18
5327 Olivia KehoeUna31.29
6424 Emily MeiringUna33.73
7315 Sarah JonesUna33.84
Section 3
1306 Aria JensenUna28.77
2667 Georgia WheelerUna29.87
3436 Holly MitchellUna31.02
4414 Eva McKenzieUna32.03
--631 Briella Yochana VaUnaDNS
--305 Piper JamesUnaDNS
--304 Sienna JacksonUnaDNS
Section 4
1634 Taylor VerdonUna31.60
2647 Sienna WadeUna32.05
353 Charlotte BatesUna35.82
444 Sarah BakerUna37.43
--391 Alexia MathisonUnaDNS
--247 Elise GreenUnaDNS
Section 5
1371 Emily LousickUna29.98
2506 Layla PetersonUna30.05
3632 Sienna VassellaUna31.93
--373 Collette LumleyUnaDNS
--408 Ruby McGarityUnaDNS
--40 Asuncion Ayeto SadUnaDNS

Event 100 Boys U 11 - 200 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1351 George LambousisUna30.15
2698 Ryan YounieUna30.57
3612 Owen TangUna32.13
481 Heath BroughtonUna32.16
5525 Kyden RalphUna33.46
6581 Hayden ShumUna34.89
7476 Ilias OrfaliUna35.79
Section 2
1547 Isaac RobinsonUna30.46
2130 Mitchell CoxUna31.94
3169 Elijah DeveryUna32.03
4321 Ibrahim KassemUna32.80
--521 Daniel PulferUnaDNS
--95 Harrison CampbellUnaDNS
--680 Cooper WilsonUnaDNS
Section 3
1276 Lucas HillUna30.18
261 Reuben BennettUna32.44
347 Liam BanksUna32.86
4245 James GrantUna35.77
5578 Charlie ShielUna38.25
--105 Stefan CauchiUnaDNS
--193 Corbyn Fainga'aUnaDNS

Event 99 Girls U 11 - 200 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
116 Ava AddoUna32.01
2567 Elanor ScottUna32.61
3222 Georgia GalanopoulUna33.05
4403 Stella McAndrewUna33.15
5533 Harper RawlinsonUna37.17
6541 Aliana RidgewellUna37.62
719 Mahika AhlawatUna38.90
--386 Matilda-Holly MarkUnaDNS
Section 2
1697 Spandala YiadomUna31.67
231 Manvi AraboluUna32.60
3548 Lotte RoesslerUna33.42
4656 Winter WawnUna36.51
--260 Lila HarrisonUnaDNS
--503 Madeleine PenningtUnaDNS
--124 Bella CooneyUnaDNS
Section 3
1299 Lindsy JabonilloUna31.17
2131 Savannah CoxUna31.47
3188 Elwyn EvansUna32.67
4278 Gabriella HoUna34.40
570 Beth Boorman-FrankUna34.82
--71 Faith BoothUnaDNS
--640 Gabi von SperlUnaDNS
Section 4
1689 Taliyah WrightUna33.60
2367 Alessandra LombardUna34.07
3293 Harper InwoodUna35.11
4534 Lola RaymentUna35.97
5602 Charlisse Sue FongUna38.05
--611 Madison TabrettUnaDNS
--407 Alyssa McDruryUnaDNS
Section 5
1257 Chloe HarkinUna34.49
2158 Jasmin DedovicUna35.13
3413 Jessica McGrealUna35.40
4659 Ella WebbUna37.98
5203 Olivia-Anne FieldUna39.84
6151 Chanya De MelUna40.24
--429 Sienna MilesUnaDNS

Event 98 Boys U 10 - 200 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1128 Ethan CostaUna30.94
2239 Lucas Gill-GomesUna31.68
3167 Jett DennisUna32.31
434 Vidyut ArulrajUna32.43
542 Jesse BakerUna35.73
6390 Damien MateerUna36.55
--466 Cooper NewmanUnaDNS
Section 2
1583 Alexander SimpsonUna32.60
2253 Elliott HaganUna33.96
3374 Kobe LyonsUna35.21
4242 Amiah GovouUna45.72
--180 Alexander EconomidUnaDNS
--543 Heath RingbauerUnaDNS
--376 Quinn MacDonaldUnaDNS
Section 3
1263 Alex HassaratiUna33.01
2365 Christian LipovicUna33.41
3349 Ashton KrugerUna37.32
4119 Leo CognettaUna42.11
--629 Aarav UpadhyayUnaDNS
--142 Cooper DaleyUnaDNS
--531 Aeon RanaweeraUnaDNS
Section 4
1251 Lucas GuercioUna32.56
2430 Blake MillerUna34.56
3651 Vidula Rashmitha WUna35.97
--461 Ponshankaran NallaUnaDNS
--505 Malachi PesaUnaDNS
--380 Flynn MalcolmUnaDNS
Section 5
1361 Edward LeylandUna32.55
2419 Lewis McNaughtanUna33.30
3144 Izayah DaviesUna34.94
443 Oscar BakerUna36.93
5103 Thomas CaruanaUna37.60
--11 Isaac AadUnaDNS

Event 97 Girls U 10 - 200 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1636 Kiahni VeroUna33.27
2469 Evalyn NorrisUna34.40
390 Casey BugejaUna36.27
4599 Skye SpidenUna37.29
513 Aliyah Abou-MahmouUna37.36
--592 Charli SolomonUnaDNS
--29 Mia AntounUnaDNS
Section 2
1579 Emma ShielsUna32.17
246 Isla BanksUna35.97
3557 Katherine SaberUna36.02
493 Arianna CalavriasUna36.48
587 Eliza BuckleyUna41.00
686 Chloe BuckleyUna42.90
7439 Hope MontagnoliUna46.05
Section 3
1307 Athiksha JeyaramanUna35.65
2256 Isabella Harding BUna36.06
3588 Olivia SmithUna36.39
4638 Sienna VerriereUna36.45
551 Ava BartonUna37.20
685 Bronte BuckleyUna43.38
--195 Isabelle FaragUnaDNS
Section 4
174 Lana BozicUna31.41
2552 Rain RossUna33.44
3571 Sai Sraddha ShaileUna34.31
4280 Jonesy HollandsUna34.58
5528 Asha RamUna35.93
6184 Indianna ElphickUna35.97
7410 Aaliyah McGoonUna37.66
8114 Zahlia CiftciUna38.96

Event 94 Boys U 9 - 200 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
154 Xavier BatesUna33.66
2549 Thys RoodtUna34.02
3452 Ethan MoyoUna37.38
4343 Phoenix KnowlesUna37.47
5607 Rian SwordsUna38.42
6676 Eli WilliamsUna39.56
--330 Sam KellyUnaDNS
Section 2
1561 Amir SapatehUna32.68
2240 Finn GoddardUna32.77
3112 Ryan Anesu ChidambUna33.26
4110 Liam ChetcutiUna33.82
5209 Brody FoleyUna37.26
673 Ethan BourneUna37.43
7308 Anshuman Singh JhaUna39.57
Section 3
1526 Leo RalphUna32.87
2267 Lenny HaywoodUna33.63
3625 William TreharneUna33.82
4289 Isaiah HyamUna33.89
545 Sreyaan BanikUna40.70
6204 Thomas FieldUna40.90
Section 4
1288 Anderson HyamUna34.54
2421 Bryson McWilliamsUna37.39
3678 Archie WillisUna38.65
4584 Christian SimpsonUna39.99
--522 Nathan PulferUnaDNS
--303 Joshua Francis PetUnaDNS

Event 93 Girls U 9 - 200 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
183 Mia BrownUna35.27
2338 Ava KeysUna38.02
3527 Ella RalstonUna40.08
4609 Emily SztelmaUna42.15
599 Jaecinta CarrollUna44.35
6662 Georgia WellingtonUna45.68
--368 Valentina LombardiUnaDNS
--504 Samantha PenningtoUnaDNS
Section 2
1140 Molly CurrieUna35.38
2553 Stephanie RossUna35.85
3381 Akira MalikUna42.35
--601 Priestley StaunerUnaDNS
--21 Gertrudis Akeng SaUnaDNS
--660 Crystal WebsterUnaDNS
--628 Samaria-Maleta TucUnaDNS
Section 3
1686 Heidi WolochUna36.62
2126 Bella CorriganUna39.45
3159 Sofina DedovicUna40.46
4229 Isabella GaraiUna40.48
--597 Isabella SpeddingUnaDNS
--590 Taylor SnellingUnaDNS
--641 Alix VrachliotisUnaDNS
Section 4
1493 Harlow PateUna30.56
214 Laylah Abou-MahmouUna40.08
3520 Lily ProchazkaUna40.85
4412 Emily McGrealUna41.41
5383 Soyarie MaratheUna49.61
--334 Aleksa KestenUnaDNS

Event 92 Boys U 8 - 200 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1606 Chase SwiftUna37.79
2431 Max MillerUna39.21
333 Max ArkinsUna39.54
459 Lucas BeierUna46.38
5624 Tyler TreharneUna48.13
6313 Huxley JonesUna54.08
--215 Yanek FricotUnaDNS
Section 2
1661 Ryan WeigandUna34.35
2246 Jayden GrantUna34.59
3252 Harrison HaffordUna37.26
4551 Lachlan RossUna39.04
5542 Jake RidgewellUna41.32
6435 Omi MisraUna53.29
--600 Levi StaunerUnaDNS
Section 3
1133 Blake CreelmanUna35.02
224 Isaac AliUna38.50
3309 Tyler JohnsonUna41.44
4558 Nicholas SaberUna42.12
565 Jacob BillingtonUna45.86
--568 Ravi ScowenUnaDNS
--446 Levi MorrisUnaDNS
Section 4
1665 Joshua WestUna37.17
248 Neil BapatUna38.00
3312 Brendan JonesUna38.29
4317 Van JordanUna39.71
541 Archie BakerUna40.10
6141 Rory CurrieUna40.52
7663 Samuel WellingtonUna46.66
Section 5
1353 Oliver LaneUna35.32
2696 Marcus YiadomUna35.48
3477 Karim OrfaliUna37.41
4417 Daniel McNaughtanUna37.45
557 Leo BeckUna39.12
6692 William Yabsley-TuUna40.29
7270 Beau HennessyUna42.86

Event 91 Girls U 8 - 200 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1484 Amelia OxleyUna38.59
222 Nalinga AlbinoUna39.19
3637 Mariel VeroUna40.27
4109 Tamanna ChaudharyUna43.97
5266 Lahni HaywoodUna44.43
6354 Ruby LaneUna47.53
--325 Charlotte KeatsUnaDNS
Section 2
1297 Shreya IyerUna38.04
2668 Evelyn WhittamUna38.36
3489 Kaia ParkUna40.06
4202 Emilia FieldUna49.47
--168 Callie DentUnaDNS
--427 Sofia Middleton-RiUnaDNS
--372 Nellie LowbridgeUnaDNS
Section 3
1190 Ruby FaanuUna39.60
2490 Chloe Parker-DavieUna44.72
--497 Tasiana PeatoUnaDNS
--596 Ruby SpannenbergUnaDNS
--589 Harper SnellingUnaDNS
--189 Zara EversonUnaDNS
--573 Chloe ShardlowUnaDNS
Section 4
132 Charlotte ArkinsUna39.13
2319 Anthea KalidisUna41.78
379 Lillian BrookesUna44.05
4273 Nasrin HewittUna45.26
5582 Kelly ShumUna46.10
--155 Indira DeathUnaDNS
--227 Evie GamesUnaDNS

Event 15 Girls U 14 - 100 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1324 Kaitlyn Keating-HeUna15.89
267 Liliana BishopUna16.13

Event 14 Boys U 13 - 100 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1326 Harry KeatsUna13.21
2145 Mitchell DaviesUna13.64
3254 Ryder HainesUna14.21
4213 Max FranceUna15.14
5154 Levi DeanUna17.11
--300 Alex JackUnaDNS
--394 Eli Ma'uUnaDNS
--23 Stephen AlfanoUnaDNS
Section 2
1437 Remy MitchellUna13.79
2157 Damien DedovicUna13.85
3679 Kase Willis-JansenUna14.42
4575 Aidan ShawUna14.44
5559 Bryson SamuelUna14.71
6163 Phoenix DengUna14.94
7510 Blake PlummerUna15.26
--201 Sevy Tom FenilUnaDNS

Event 13 Girls U 13 - 100 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
169 Isabella BlytheUna14.06
2511 Ella PowerUna14.19
3281 Kelsey HollandsUna14.83
472 Scarlett BoothUna14.96
5197 Ashleigh FarrugiaUna16.80
--231 Sofia GaspariniUnaDNS
--282 Eve HooperUnaDNS
--627 Leilah-Karma TuckeUnaDNS
--77 Ruby BrochtrupUnaDNS
Section 2
1610 Tahlia TaboneUna13.30
255 Angelica BattiUna13.36
3485 Matilda OxleyUna14.39
4328 Sophia KehoeUna14.49
5615 Grace ThatcherUna15.08
--348 Naomi KrajancicUnaDNS
--539 Brianna RichardsUnaDNS
--655 Willow WawnUnaDNS
Section 3
1333 Ruby KerrUna13.53
2443 Imogen MooreUna13.98
3451 Matthia MossUna14.14
4302 Jasmine Isabella JUna14.28
5106 Talia ChanUna15.20
6340 Mikayla KludassUna15.60
7406 Mikaela McDonaldUna24.96
--244 Ava GrantUnaDNS

Event 12 Boys U 12 - 100 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1397 Riley MayburyUna14.32
2550 Byron RosierUna14.49
3271 Lachlan HennessyUna14.65
4389 Liam MartinUna15.22
5516 Disas Akain PremacUna15.72
6225 Logan GalwayUna16.66
--538 Isaac RekoUnaDNS
--301 Brian JackUnaDNS
--576 Dean SheridanUnaDNS
Section 2
1530 Joel RamsayUna14.39
2433 Nate MilneUna14.76
3440 Cortez MonzonUna15.40
420 Lucas AjakaUna15.61
5217 Oscar FryerUna15.92
--344 Elijah KoopuUnaDNS
--479 Jake O'SullivanUnaDNS
--243 Eli GovouUnaDNS
--206 Aaron FinnertyUnaDNS
Section 3
1425 Michael MelfiUna13.27
2235 Callum GilchristUna13.60
337 James AtkinsUna13.97
4428 James MikanUna14.02
5228 Aiden GaraiUna16.17
--152 Charithu De MelUnaDNS
--703 Cristiano ZanapaliUnaDNS
--143 Zac DaltonUnaDNS
--401 Zachary MayesUnaDNS
Section 4
1633 Thomas VedrisUna13.87
2290 Peini IkaUna14.38
3277 Ethan HiltonUna15.48
4363 Beau LidbetterUna15.58
5170 Joshua DickUna16.25
6495 James PatersonUna16.58
--693 George YacoubUnaDNS
--577 Ethan SherlockUnaDNS
--593 Johnny SolomonUnaDNS

Event 11 Girls U 12 - 100 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1284 Sophie HowsonUna13.66
2632 Sienna VassellaUna14.30
3391 Alexia MathisonUna14.38
4570 Eisla ScullyUna14.74
5496 Jacqueline PawseyUna15.39
636 Gracie AtkinsUna15.61
7631 Briella Yochana VaUna16.40
--474 Lila OliverUnaDNS
Section 2
1113 Divine ChukwudiUna13.60
2506 Layla PetersonUna14.45
3371 Emily LousickUna14.55
4487 Lillian Marie PageUna15.28
5634 Taylor VerdonUna15.43
6296 Sanjana IyerUna15.63
7192 Tayla FailUna16.22
8643 Mila Vuk-LuboyaUna16.35
Section 3
1657 Alicia WebbUna14.49
2411 Evanjaline McGoonUna14.57
3436 Holly MitchellUna15.54
4125 Drew CooneyUna15.63
5424 Emily MeiringUna16.08
6185 Krystal EmmeUna16.55
--423 Alina MeersUnaDNS
--701 Lucia ZagoraUnaDNS
Section 4
1306 Aria JensenUna13.78
2535 Sadie RaymentUna14.10
3422 Maddison McWilliamUna14.12
4667 Georgia WheelerUna14.26
5408 Ruby McGarityUna15.26
644 Sarah BakerUna17.45
--304 Sienna JacksonUnaDNS
--40 Asuncion Ayeto SadUnaDNS

Event 10 Boys U 11 - 100 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1193 Corbyn Fainga'aUna13.90
2276 Lucas HillUna14.17
3612 Owen TangUna14.95
4618 Hunter TietieUna15.33
5162 Lincoln DengUna15.37
6186 Ulrich EngelbrechtUna16.12
7275 James HicksUna16.17
895 Harrison CampbellUna17.08
--123 Oliver CookUnaDNS
--681 Finn WilsonUnaDNS
Section 2
1456 Max MunceUna15.30
2219 Jayce FullerUna15.40
3130 Mitchell CoxUna15.42
461 Reuben BennettUna15.74
581 Heath BroughtonUna16.01
6517 Evin Ayod PremachaUna16.75
7245 James GrantUna16.92
8492 Jaxon PartridgeUna17.07
--323 Harrison KeaneUnaDNS
--642 Anthony VrachliotiUnaDNS
Section 3
1483 Tyrese-Lloyd OwusuUna14.83
2169 Elijah DeveryUna15.40
335 Callan AthertonUna16.18
476 Christopher BraendUna16.22
5450 Benedict MossUna17.12
6519 Xander PringleUna17.56
7148 Phoenix DavisUna18.66
--105 Stefan CauchiUnaDNS
--521 Daniel PulferUnaDNS
--335 Dylan KestenUnaDNS
Section 4
1351 George LambousisUna14.10
2698 Ryan YounieUna15.09
3537 Nate ReidUna15.39
4362 Yijia LiUna16.72
5441 Cruz MonzonUna16.82
6350 Ezekiel KubilsUna17.56
--680 Cooper WilsonUnaDNS
--134 Toby CreelmanUnaDNS
--378 Jobie MaddenUnaDNS

Event 9 Girls U 11 - 100 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1697 Spandala YiadomUna15.10
2131 Savannah CoxUna15.12
3654 Stella WatsonUna15.85
4260 Lila HarrisonUna16.73
5445 Isabella MorettiUna17.21
6203 Olivia-Anne FieldUna17.91
--534 Lola RaymentUnaDNS
--503 Madeleine PenningtUnaDNS
--656 Winter WawnUnaDNS
Section 2
1222 Georgia GalanopoulUna15.69
271 Faith BoothUna16.03
370 Beth Boorman-FrankUna16.48
4293 Harper InwoodUna16.77
5413 Jessica McGrealUna16.79
6258 Amelia HarperUna17.30
7158 Jasmin DedovicUna17.33
--569 Sachi ScowenUnaDNS
--688 Chelsea WrightUnaDNS
Section 3
1355 Marnie LaurenceUna14.06
215 Ella AchikeUna14.70
3299 Lindsy JabonilloUna14.83
4407 Alyssa McDruryUna15.01
5540 Zara RichardsUna15.03
631 Manvi AraboluUna15.65
7533 Harper RawlinsonUna16.50
884 Jade Bubb-EdwardsUna17.05
9124 Bella CooneyUna17.17
Section 4
1639 Capri VincentUna14.34
216 Ava AddoUna15.67
3567 Elanor ScottUna15.90
4403 Stella McAndrewUna16.01
5548 Lotte RoesslerUna16.23
6566 Lucy SchofieldUna16.55
7386 Matilda-Holly MarkUna18.10
897 Hannah CarliUna18.41
--429 Sienna MilesUnaDNS

Event 6 Boys U 10 - 100 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1583 Alexander SimpsonUna15.49
249 Lakin BarberUna15.79
366 Baxter BishopUna15.99
4459 Levi NainggolanUna16.42
5286 Ryan HuangUna17.30
6400 Thomas MayesUna17.78
7621 Jacob TongaUna18.70
--531 Aeon RanaweeraUnaDNS
--560 Riley SandstromUnaDNS
Section 2
1466 Cooper NewmanUna15.46
2263 Alex HassaratiUna15.77
3594 Woojin SonUna15.86
4651 Vidula Rashmitha WUna17.04
543 Oscar BakerUna17.72
6101 Nate CarrollUna17.79
7390 Damien MateerUna18.00
--380 Flynn MalcolmUnaDNS
Section 3
1108 Lachlan ChappellUna14.59
234 Vidyut ArulrajUna15.83
3251 Lucas GuercioUna15.91
4349 Ashton KrugerUna16.83
5376 Quinn MacDonaldUna17.54
6103 Thomas CaruanaUna24.22
--505 Malachi PesaUnaDNS
--374 Kobe LyonsUnaDNS
Section 4
1128 Ethan CostaUna15.16
2366 Andre LiyanageUna16.53
3622 Kobi TrainoUna16.56
4629 Aarav UpadhyayUna16.78
5329 William KehoeUna17.32
6409 Tobin McGarityUna17.77
--142 Cooper DaleyUnaDNS
--180 Alexander EconomidUnaDNS

Event 5 Girls U 10 - 100 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1336 Ruby KeteUna16.23
2191 Ivy FaheyUna17.13
3224 Reanne GaleaUna17.52
487 Eliza BuckleyUna18.01
586 Chloe BuckleyUna18.09
6635 Bronte VermeyUna18.44
729 Mia AntounUna19.76
--295 Emily IsaacsUnaDNS
--56 Elodie BeckUnaDNS
--690 Imogen WynneUnaDNS
Section 2
1552 Rain RossUna15.92
2444 Evie Moore MulcahyUna16.14
3172 Ava DonnellyUna16.91
4352 Ivy LaneUna17.38
5588 Olivia SmithUna17.62
6114 Zahlia CiftciUna17.85
7557 Katherine SaberUna18.02
8669 Sienna WhittamUna19.44
--481 Annika OwersUnaDNS
Section 3
1636 Kiahni VeroUna15.79
2613 Ve'a TavitaUna16.42
3307 Athiksha JeyaramanUna16.93
460 Macy BellewUna17.36
5555 Zoe RudolphUna17.45
6638 Sienna VerriereUna17.58
751 Ava BartonUna17.67
8463 Polina NassifUna17.76
9480 Seren O'TooleUna20.28
Section 4
174 Lana BozicUna15.52
2256 Isabella Harding BUna16.65
3469 Evalyn NorrisUna16.70
4528 Asha RamUna16.95
5454 Livia MuccinoUna17.14
6592 Charli SolomonUna17.65
7562 Haaishni SaradanUna18.04
885 Bronte BuckleyUna19.07
--120 Abigail ColataUnaDNS

Event 4 Boys U 9 - 100 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1288 Anderson HyamUna16.26
2210 Harrison ForthUna17.04
3452 Ethan MoyoUna17.16
4308 Anshuman Singh JhaUna17.76
5514 Laksh PradeepUna18.16
6223 John GaleaUna18.37
7204 Thomas FieldUna18.50
--522 Nathan PulferUnaDNS
Section 2
1330 Sam KellyUna16.00
2695 Maximilian YeoUna16.49
3110 Liam ChetcutiUna16.53
4112 Ryan Anesu ChidambUna16.80
5498 Xavier PedavoliUna16.82
6584 Christian SimpsonUna18.67
7220 Wyatt FullerUna18.99
--267 Lenny HaywoodUnaDNS
Section 3
1561 Amir SapatehUna16.41
2289 Isaiah HyamUna16.48
352 Braxton BatesUna17.57
4303 Joshua Francis PetUna17.82
545 Sreyaan BanikUna18.72
--607 Rian SwordsUnaDNS
--240 Finn GoddardUnaDNS

Event 3 Girls U 9 - 100 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1399 Zara MayburyUna17.67
2126 Bella CorriganUna18.02
3527 Ella RalstonUna18.79
4597 Isabella SpeddingUna20.08
5704 Hithanadura SerahUna20.32
6383 Soyarie MaratheUna23.15
--628 Samaria-Maleta TucUnaDNS
--515 Diandra Anya PremaUnaDNS
--641 Alix VrachliotisUnaDNS
Section 2
1553 Stephanie RossUna16.77
2604 Deaisu SurendrakumUna16.80
3470 Maeve O'BrienUna17.36
4173 Ruby DonnellyUna18.05
5159 Sofina DedovicUna19.48
6660 Crystal WebsterUna19.66
7412 Emily McGrealUna20.73
--601 Priestley StaunerUnaDNS
--261 Pascalle HartnigUnaDNS
Section 3
1140 Molly CurrieUna17.08
2232 Alexia GavidiUna17.42
3229 Isabella GaraiUna18.86
4513 Charvi PradeepUna21.27
--590 Taylor SnellingUnaDNS
--334 Aleksa KestenUnaDNS
--230 Nadia GaspariniUnaDNS
--216 Eve FryerUnaDNS
Section 4
1493 Harlow PateUna14.97
283 Mia BrownUna16.59
364 Annabeth BethamUna17.61
4338 Ava KeysUna17.85
599 Jaecinta CarrollUna18.19
6379 Delinya MaddumapatUna18.29
7623 Elizabeth TranUna22.42
--504 Samantha PenningtoUnaDNS

Event 2 Boys U 8 - 100 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1133 Blake CreelmanUna16.84
217 Meth Agampodi De ZUna18.24
3317 Van JordanUna18.96
441 Archie BakerUna19.04
565 Jacob BillingtonUna19.80
6464 Braxton NaylorUna19.81
7337 Tane KeteUna20.32
--458 Zac MuthuswamyUnaDNS
Section 2
1353 Oliver LaneUna17.36
2165 Sam DennettUna17.65
357 Leo BeckUna18.02
4477 Karim OrfaliUna18.07
5551 Lachlan RossUna18.12
624 Isaac AliUna18.47
7473 Isaac O'LearyUna20.42
--568 Ravi ScowenUnaDNS
Section 3
1661 Ryan WeigandUna16.67
2246 Jayden GrantUna17.06
3606 Chase SwiftUna17.68
448 Neil BapatUna17.69
5312 Brendan JonesUna18.29
6241 Lincoln GorrieUna18.65
7558 Nicholas SaberUna20.23
8446 Levi MorrisUna21.57
Section 4
1696 Marcus YiadomUna17.83
2564 Samarth Sathwick IUna18.35
3141 Rory CurrieUna18.70
4692 William Yabsley-TuUna18.74
5554 Ryan RudolphUna19.90
--215 Yanek FricotUnaDNS
--600 Levi StaunerUnaDNS

Event 1 Girls U 8 - 100 Metre Sprint

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1372 Nellie LowbridgeUna16.86
2369 Sierra LonghurstUna18.60
339 Scarlett AuvaaUna18.73
4181 Mia EgglestoneUna19.05
5227 Evie GamesUna19.15
6325 Charlotte KeatsUna19.33
7637 Mariel VeroUna22.42
Section 2
1297 Shreya IyerUna17.98
2484 Amelia OxleyUna18.22
3489 Kaia ParkUna18.28
4346 Leah KotUna19.02
5673 Isabelle WilkinsUna19.38
6319 Anthea KalidisUna19.39
--497 Tasiana PeatoUnaDNS
--589 Harper SnellingUnaDNS
Section 3
132 Charlotte ArkinsUna18.36
2190 Ruby FaanuUna18.58
3591 Alysia SolbergUna19.24
4109 Tamanna ChaudharyUna19.33
5189 Zara EversonUna20.41
6490 Chloe Parker-DavieUna21.15
7488 Eleanna PapadimasUna22.10
8202 Emilia FieldUna22.54
Section 4
1668 Evelyn WhittamUna17.78
2174 Ellis DouglasUna18.05
3416 Amelai McMahonUna18.58
422 Nalinga AlbinoUna18.86
5427 Sofia Middleton-RiUna19.40
6168 Callie DentUna19.52
7212 Estella FranceUna21.49
--573 Chloe ShardlowUnaDNS

Distance

Event 71 Boys U 13 - 800 Metre Multi Class Run

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1175 Levi Douglass (T/FUna4:24.5541.588%

Event 70 Boys U 11 - 800 Metre Multi Class Run

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1115 Eddie Clare (T/F37Una3:58.6349.101%

Event 87 Boys U 11 - 800 Metre Walk

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1396 Charlton MaxwellUna4:22.05
2578 Charlie ShielUna5:42.74
--675 Bailey WilliamsUnaDQ

Event 86 Girls U 11 - 800 Metre Walk

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1272 Hannah HewittUna4:16.29
2432 Molly MillerUna4:39.21
3402 Jessinta McAnallyUna4:50.49
4398 Sienna MayburyUna5:22.45
5107 Tahlia ChapmanUna5:43.94
684 Jade Bubb-EdwardsUna5:58.46
7196 Gracie FarrellUna6:41.17
892 Aria CalabroUna6:47.20
--644 Aaliyah WaddellUnaDNS
--640 Gabi von SperlUnaDNS
--38 Savannah AuvaaUnaDNS
--187 Soraya EnglishUnaDNS
--287 Gemma HuntUnaDNS

Event 85 Boys U 10 - 800 Metre Walk

NameAgeCentreFinalPoints
Final
130 Nate AppleyardUna3:52.47
2645 Joshua WaddingtonUna4:01.30
3388 Levi MartinUna4:25.08
--310 Luca JohnstoneUnaDNS

Event 84 Girls U 10 - 800 Metre Walk

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1237 Keira GillUna4:12.34
246 Isla BanksUna4:43.50
3502 Lara PenneyUna5:08.73
4264 Matilda HayUna5:12.71
5104 Sophia CasamentoUna5:33.26
6599 Skye SpidenUna5:34.40
7199 Chloe FarrugiaUna5:40.73
8114 Zahlia CiftciUna5:45.06
9481 Annika OwersUna5:48.75
10132 Crystal CoyteUna6:03.57
--295 Emily IsaacsUnaDNS

Event 83 Boys U 9 - 800 Metre Walk

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1343 Phoenix KnowlesUna5:10.91
2268 Jacob HearndenUna5:26.51

Event 82 Girls U 9 - 800 Metre Walk

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1118 Beth CochraneUna5:08.01
2274 Nur Azizah HewittUna5:45.53
3166 Veronica DennettUna6:14.31
4412 Emily McGrealUna8:58.45
--523 Zara RahmanUnaDQ

Event 81 Boys U 14 - 800 Metre Run

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1100 James CarrollUna3:20.07

Event 80 Girls U 14 - 800 Metre Run

NameAgeCentreFinalPoints
Final
--67 Liliana BishopUnaDNS

Event 79 Boys U 13 - 800 Metre Run

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1326 Harry KeatsUna2:13.86
2572 Sai Sravan ShailesUna2:38.83
3694 Davin YapUna2:44.91
4298 Jarrod JabonilloUna2:51.38
5375 Hamish MacDonaldUna3:00.49
6499 Fletcher PenmanUna3:06.12
--670 Ben WichgersUnaDNS
--559 Bryson SamuelUnaDNS
--434 Increase MisraUnaDNS
--249 Levi GrimaUnaDNS
--475 Henry O'NeilUnaDNS

Event 78 Girls U 13 - 800 Metre Run

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1605 Piper SweenyUna2:31.72
2603 Sienna SukhUna2:35.32
3467 Chelsea NicolUna2:36.69
4580 Sienna ShippUna2:37.15
5486 Breanna PaceUna2:48.49
6150 Zoe De CeanUna2:53.72
782 Tabitha BroughtonUna2:59.31
8485 Matilda OxleyUna3:03.38
9685 Miraya WinotoUna3:06.85
10197 Ashleigh FarrugiaUna3:17.51
11682 Mackenzie WilsonUna3:24.27
--453 Emelia MuccinoUnaDNS
--302 Jasmine Isabella JUnaDNS
--653 Sienna Rose WatsonUnaDNS

Event 77 Boys U 12 - 800 Metre Run

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1574 Rohan SharmaUna2:39.99
2425 Michael MelfiUna2:40.72
388 Fraser BuckleyUna2:41.75
4301 Brian JackUna2:58.39
5646 Patrick WaddingtonUna3:01.38
668 Connor BlackUna3:06.03
--593 Johnny SolomonUnaDNS
--221 Austin FuzUnaDNS
--377 Aston MaclaineUnaDNS
--137 Heath CunninghamUnaDNS
Section 2
1532 Zwi RatajczakUna2:26.19
2674 Alex WilliamsUna2:44.92
3129 Tyler CousinsUna2:47.17
4217 Oscar FryerUna2:48.76
5530 Joel RamsayUna2:49.81
6225 Logan GalwayUna3:03.60
7146 Blake DavisUna3:13.26
--271 Lachlan HennessyUnaDNS
--401 Zachary MayesUnaDNS
--392 Michael MathisonUnaDNS

Event 76 Girls U 12 - 800 Metre Run

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1647 Sienna WadeUna2:39.87
2657 Alicia WebbUna2:41.18
3306 Aria JensenUna2:42.24
4171 Gemma DixonUna2:43.19
5414 Eva McKenzieUna2:44.81
653 Charlotte BatesUna3:00.32
7269 Nikki HearndenUna3:23.49
844 Sarah BakerUna3:39.73
9465 Zanthia NealeUna4:07.44
--671 Hanna WichgersUnaDNS
--652 Ronia WarszawskaUnaDNS
--117 Elsie ClatworthyUnaDNS
--10 Claudia AadUnaDNS
--487 Lillian Marie PageUnaDNS
--391 Alexia MathisonUnaDNS

Event 75 Boys U 11 - 800 Metre Run

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
147 Liam BanksUna2:43.60
2691 Dominic Yabsley-TuUna2:45.74
3211 Jacob FoxUna2:47.83
4127 Harrison CorriganUna2:53.48
5234 Michael GiffneyUna2:54.02
6612 Owen TangUna3:00.45
7501 Ryley PenmanUna3:01.07
8164 Alexander DennettUna3:40.86
--384 Maksymilian MarczyUnaDNS
Section 2
1547 Isaac RobinsonUna2:38.60
262 Carter BerganUna2:41.31
3684 Xavier Wilson (T/FUna2:44.08
4525 Kyden RalphUna2:48.58
5614 Mitchell TaylorUna2:52.18
6675 Bailey WilliamsUna3:16.35
--186 Ulrich EngelbrechtUnaDNS
--426 Ruari MercerUnaDNS
--642 Anthony VrachliotiUnaDNS

Event 74 Girls U 11 - 800 Metre Run

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1257 Chloe HarkinUna2:48.81
2664 Emily WestUna2:49.88
3131 Savannah CoxUna3:02.81
4285 Chantelle HuangUna3:10.47
5689 Taliyah WrightUna3:19.68
6386 Matilda-Holly MarkUna3:20.29
7151 Chanya De MelUna3:22.07
8602 Charlisse Sue FongUna3:35.55
--659 Ella WebbUnaDNS
--111 Eva ChiaramonteUnaDNS
--640 Gabi von SperlUnaDNS
Section 2
1567 Elanor ScottUna2:58.88
2107 Tahlia ChapmanUna2:59.59
392 Aria CalabroUna3:01.56
4398 Sienna MayburyUna3:04.41
5462 Elliyah NassifUna3:09.09
619 Mahika AhlawatUna3:32.89
7203 Olivia-Anne FieldUna3:36.10
--291 Freya IngwersenUnaDNS
--71 Faith BoothUnaDNS
--432 Molly MillerUnaDNS

Event 73 Boys U 10 - 800 Metre Run

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1419 Lewis McNaughtanUna2:45.95
2361 Edward LeylandUna2:46.30
363 Rhys BerganUna2:47.67
4239 Lucas Gill-GomesUna2:51.53
5442 Sam MoodyUna2:52.50
6393 Chase MattiazzoUna2:53.07
766 Baxter BishopUna2:58.94
8430 Blake MillerUna3:00.90
9329 William KehoeUna3:01.12
10400 Thomas MayesUna3:33.27
--142 Cooper DaleyUnaDNS
--11 Isaac AadUnaDNS
Section 2
1167 Jett DennisUna2:48.11
242 Jesse BakerUna2:53.06
3365 Christian LipovicUna2:55.96
4253 Elliott HaganUna2:58.83
5376 Quinn MacDonaldUna3:01.95
630 Nate AppleyardUna3:03.57
7563 Nicholas SargentUna3:05.35
8144 Izayah DaviesUna3:08.06
9119 Leo CognettaUna3:49.97
--702 Theodore ZagoraUnaDNS
--49 Lakin BarberUnaDNS
--543 Heath RingbauerUnaDNS

Event 72 Girls U 10 - 800 Metre Run

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1579 Emma ShielsUna2:47.45
2557 Katherine SaberUna3:10.81
390 Casey BugejaUna3:14.86
4599 Skye SpidenUna3:16.97
5184 Indianna ElphickUna3:21.03
686 Chloe BuckleyUna3:23.34
7410 Aaliyah McGoonUna3:26.69
8199 Chloe FarrugiaUna3:35.80
913 Aliyah Abou-MahmouUna3:55.12
10439 Hope MontagnoliUna3:58.86
--29 Mia AntounUnaDNS
Section 2
1420 Brooklyn McWilliamUna2:48.20
2571 Sai Sraddha ShaileUna2:53.54
3177 Annie DziubinskiUna2:53.80
493 Arianna CalavriasUna2:58.75
5592 Charli SolomonUna3:04.32
6352 Ivy LaneUna3:18.85
7132 Crystal CoyteUna3:24.68
887 Eliza BuckleyUna3:31.91
985 Bronte BuckleyUna3:44.77
--649 Chianne WalkerUnaDNS

Event 69 Boys U 9 - 800 Metre Run

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1415 Levi McKenzieUna2:42.40
254 Xavier BatesUna2:42.96
3240 Finn GoddardUna2:48.25
4526 Leo RalphUna2:49.82
5625 William TreharneUna3:05.75
6207 Charlie FirthUna3:10.53
7183 Oscar ElliottUna3:20.97
8678 Archie WillisUna3:24.41
9438 Vaughn MitchellUna3:25.24
10204 Thomas FieldUna3:37.07
Section 2
1110 Liam ChetcutiUna2:57.42
2209 Brody FoleyUna3:05.52
3421 Bryson McWilliamsUna3:08.18
473 Ethan BourneUna3:15.06
5676 Eli WilliamsUna3:22.79
6268 Jacob HearndenUna3:26.35
7494 Charlie PatersonUna3:28.60
8308 Anshuman Singh JhaUna3:41.87
--303 Joshua Francis PetUnaDNS

Event 68 Girls U 9 - 800 Metre Run

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1140 Molly CurrieUna3:05.22
2686 Heidi WolochUna3:24.82
3118 Beth CochraneUna3:27.40
4379 Delinya MaddumapatUna3:35.79
5512 Antonia PowterUna3:41.93
680 Matilda BrookesUna3:48.09
799 Jaecinta CarrollUna3:52.85
8527 Ella RalstonUna3:56.24
9381 Akira MalikUna4:34.02
--597 Isabella SpeddingUnaDNS
--641 Alix VrachliotisUnaDNS
Section 2
1553 Stephanie RossUna3:05.24
2648 Stella WadeUna3:07.72
3500 Mila PenmanUna3:11.18
4658 Ava WebbUna3:22.65
583 Mia BrownUna3:27.94
6587 Alarni SmithUna3:31.35
7166 Veronica DennettUna3:35.05
814 Laylah Abou-MahmouUna3:51.64
9662 Georgia WellingtonUna3:58.76
--21 Gertrudis Akeng SaUnaDNS
--590 Taylor SnellingUnaDNS

Jumps

Event 56 Boys U 13 - Multi Class Long Jump

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1175 Levi Douglass (T/FUna1.80m24.096%

Event 57 Girls U 12 - Multi Class Long Jump

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1359 Heidi LewtschenkoUna2.22m42.529%

Event 55 Boys U 11 - Multi Class Long Jump

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1684 Xavier Wilson (T/FUna3.40m45.515%

Event 62 Girls U 14 - Long Jump

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1324 Kaitlyn Keating-HeUna3.40m
--67 Liliana BishopUnaDNS

Event 65 Boys U 13 - Long Jump

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1672 Ruben WienckeUna4.16m
2157 Damien DedovicUna4.12m
3145 Mitchell DaviesUna4.07m
423 Stephen AlfanoUna4.05m
5679 Kase Willis-JansenUna4.04m
6455 Kade MudadanaUna3.40m
7650 Nate WallerUna3.31m
8510 Blake PlummerUna3.22m
--254 Ryder HainesUnaDNS
--213 Max FranceUnaDNS
--575 Aidan ShawUnaDNS
--670 Ben WichgersUnaDNS

Event 61 Girls U 13 - Long Jump

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1328 Sophia KehoeUna4.41m
2340 Mikayla KludassUna4.22m
3244 Ava GrantUna4.08m
4451 Matthia MossUna4.07m
5345 Emily KotUna3.93m
6443 Imogen MooreUna3.92m
7467 Chelsea NicolUna3.86m
8511 Ella PowerUna3.49m
982 Tabitha BroughtonUna3.39m
10685 Miraya WinotoUna3.33m
11682 Mackenzie WilsonUna2.93m
--627 Leilah-Karma TuckeUnaDNS
--615 Grace ThatcherUnaDNS
--655 Willow WawnUnaDNS
--77 Ruby BrochtrupUnaDNS
--448 Ella MorrisonUnaDNS
--539 Brianna RichardsUnaDNS
--231 Sofia GaspariniUnaDNS

Event 110 Boys U 12 - Long Jump

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1428 James MikanUna4.49m
4.29m 4.44m 4.49m 4.42m
237 James AtkinsUna4.42m
4.42m FOUL FOUL 4.37m
3538 Isaac RekoUna4.15m
4.04m 4.00m 4.15m 4.13m
4674 Alex WilliamsUna4.01m
4.01m FOUL 3.84m 3.99m
5146 Blake DavisUna3.98m
2.77m 3.15m 3.98m
6277 Ethan HiltonUna3.95m
FOUL 3.83m 3.75m 3.95m
7382 Cooper ManserUna3.79m
3.44m 3.70m 3.79m 3.68m
8598 Blake SpencerUna3.61m
3.60m 3.53m 3.61m 3.45m
9389 Liam MartinUna3.59m
3.53m 3.58m FOUL 3.59m
10129 Tyler CousinsUna3.58m
3.58m 3.52m 2.79m
11214 Hayden FreeUna3.47m
3.39m 3.44m 3.47m
12271 Lachlan HennessyUna3.46m
3.31m 3.46m 3.09m
13228 Aiden GaraiUna3.03m
3.03m FOUL 2.94m
1468 Connor BlackUna2.98m
2.98m 2.76m 2.69m
--433 Nate MilneUnaND
FOUL FOUL FOUL
--544 Caleb RitchieUnaDNS
--577 Ethan SherlockUnaDNS
--206 Aaron FinnertyUnaDNS
--516 Disas Akain PremacUnaDNS

Event 42 Girls U 12 - Long Jump

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1667 Georgia WheelerUna4.35m
2284 Sophie HowsonUna4.23m
3371 Emily LousickUna4.15m
4535 Sadie RaymentUna4.15m
5327 Olivia KehoeUna4.03m
6370 Olivia LoringUna4.02m
7125 Drew CooneyUna3.98m
8422 Maddison McWilliamUna3.95m
9411 Evanjaline McGoonUna3.94m
10506 Layla PetersonUna3.82m
11296 Sanjana IyerUna3.77m
12496 Jacqueline PawseyUna3.70m
13424 Emily MeiringUna3.63m
14683 Matilda WilsonUna3.62m
15347 Isabella KoussasUna3.61m
16192 Tayla FailUna3.56m
17570 Eisla ScullyUna3.48m
18185 Krystal EmmeUna3.30m
19408 Ruby McGarityUna3.23m
2036 Gracie AtkinsUna3.23m
21643 Mila Vuk-LuboyaUna2.98m
22356 Dakota LeachUna2.55m
--518 Ane PretoriusUnaDNS
--671 Hanna WichgersUnaDNS
--194 Hannah FaragUnaDNS
--701 Lucia ZagoraUnaDNS
--113 Divine ChukwudiUnaDNS
--474 Lila OliverUnaDNS
--305 Piper JamesUnaDNS
--423 Alina MeersUnaDNS
--247 Elise GreenUnaDNS
--304 Sienna JacksonUnaDNS

Event 48 Boys U 11 - Long Jump

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1127 Harrison CorriganUna4.42m
2483 Tyrese-Lloyd OwusuUna4.30m
3612 Owen TangUna4.16m
4193 Corbyn Fainga'aUna3.96m
535 Callan AthertonUna3.75m
6130 Mitchell CoxUna3.71m
781 Heath BroughtonUna3.69m
8614 Mitchell TaylorUna3.59m
9169 Elijah DeveryUna3.58m
10276 Lucas HillUna3.55m
1176 Christopher BraendUna3.54m
12321 Ibrahim KassemUna3.46m
13618 Hunter TietieUna3.41m
14248 Rhys GriffithsUna3.40m
15691 Dominic Yabsley-TuUna3.26m
16517 Evin Ayod PremachaUna3.25m
17219 Jayce FullerUna3.20m
18476 Ilias OrfaliUna3.19m
19245 James GrantUna3.04m
20537 Nate ReidUna3.04m
21519 Xander PringleUna2.87m
22450 Benedict MossUna2.71m
23164 Alexander DennettUna2.35m
--350 Ezekiel KubilsUnaND
--134 Toby CreelmanUnaDNF
--378 Jobie MaddenUnaDNS
--521 Daniel PulferUnaDNS
--75 Lachlan BradshawUnaDNS
--680 Cooper WilsonUnaDNS
--384 Maksymilian MarczyUnaDNS
--507 Brody PhilipUnaDNS
--123 Oliver CookUnaDNS

Event 111 Girls U 11 - Long Jump

NameAgeCentreFinalPoints
Final
131 Manvi AraboluUna3.97m
3.57m 3.97m 3.93m 3.70m
2407 Alyssa McDruryUna3.84m
3.84m 3.80m 3.83m 3.82m
3158 Jasmin DedovicUna3.24m
3.24m 3.12m 3.12m 3.01m
470 Beth Boorman-FrankUna3.18m
2.95m 3.03m 3.18m FOUL
4432 Molly MillerUna3.18m
FOUL 3.18m 3.06m 2.77m
6567 Elanor ScottUna3.12m
3.07m 2.93m 3.12m 2.87m
7548 Lotte RoesslerUna3.06m
2.83m 2.79m 3.06m 2.98m
884 Jade Bubb-EdwardsUna2.95m
2.74m 2.95m FOUL 2.68m
9278 Gabriella HoUna2.73m
2.73m FOUL FOUL
10533 Harper RawlinsonUna2.64m
2.45m 2.64m FOUL
11602 Charlisse Sue FongUna2.48m
2.48m FOUL FOUL
12482 Scarlett OwersUna2.45m
2.45m 2.11m 2.34m
13541 Aliana RidgewellUna2.40m
2.26m 2.40m 2.32m
14196 Gracie FarrellUna1.97m
FOUL 1.97m FOUL
--611 Madison TabrettUnaDNS
--569 Sachi ScowenUnaDNS
--688 Chelsea WrightUnaDNS
--697 Spandala YiadomUnaDNS
--111 Eva ChiaramonteUnaDNS
--449 Jasmine MorrisonUnaDNS
--291 Freya IngwersenUnaDNS
--398 Sienna MayburyUnaDNS

Event 127 Boys U 10 - Long Jump

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1128 Ethan CostaUna3.70m
0.37m 3.54m 3.70m 3.44m
234 Vidyut ArulrajUna3.69m
FOUL 3.51m 3.69m 3.61m
3393 Chase MattiazzoUna3.60m
3.58m 3.54m 3.55m 3.60m
466 Baxter BishopUna3.48m
3.33m 3.37m 3.19m 3.48m
5563 Nicholas SargentUnaJ3.48m
3.24m 3.32m 3.36m 3.48m
6442 Sam MoodyUna3.47m
3.47m 3.35m FOUL 3.05m
7366 Andre LiyanageUna3.44m
3.22m 3.44m 3.30m 3.22m
8263 Alex HassaratiUna3.34m
FOUL 2.84m 3.34m 3.18m
9251 Lucas GuercioUna3.29m
3.22m 3.29m 3.27m
1028 Mathayus AndreattaUna3.22m
3.09m 3.11m 3.22m
11390 Damien MateerUna3.18m
FOUL 3.12m 3.18m
12329 William KehoeUna3.09m
3.07m 3.02m 3.09m
13101 Nate CarrollUna3.04m
3.04m 2.54m 2.97m
14253 Elliott HaganUna3.02m
2.86m 2.79m 3.02m
1542 Jesse BakerUna2.91m
2.83m 2.91m FOUL
16103 Thomas CaruanaUna2.85m
2.73m 2.85m 2.73m
17651 Vidula Rashmitha WUna2.30m
FOUL FOUL 2.30m
18242 Amiah GovouUna2.11m
2.07m 2.02m 2.11m
--626 Dhola TrukarUnaDNS
--622 Kobi TrainoUnaDNS
--702 Theodore ZagoraUnaDNS
--629 Aarav UpadhyayUnaDNS
--360 Nash LewtschenkoUnaDNS
--409 Tobin McGarityUnaDNS
--380 Flynn MalcolmUnaDNS
--621 Jacob TongaUnaDNS
--505 Malachi PesaUnaDNS

Event 120 Girls U 10 - Long Jump

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1636 Kiahni VeroUna3.57m
3.30m 3.05m 3.38m 3.57m
2552 Rain RossUna3.50m
2.80m 3.12m 3.25m 3.50m
3177 Annie DziubinskiUna3.42m
3.42m 3.35m 3.13m
413 Aliyah Abou-MahmouUna3.25m
3.02m 3.10m 3.15m 3.25m
5469 Evalyn NorrisUna3.22m
3.14m 3.06m 3.22m 3.14m
6599 Skye SpidenUna3.15m
3.15m 3.05m 2.98m
7121 Imogen ConnellUna3.14m
3.02m 3.03m 3.14m 3.13m
8588 Olivia SmithUna3.00m
3.00m 2.98m 2.72m 2.74m
951 Ava BartonUna2.90m
FOUL FOUL 2.90m
10237 Keira GillUna2.86m
2.86m 2.27m FOUL
11264 Matilda HayUna2.84m
2.76m 2.84m 2.64m
12307 Athiksha JeyaramanUnaJ2.84m
2.75m 2.84m 2.75m
1385 Bronte BuckleyUnaJ2.84m
2.84m FOUL 2.70m
1486 Chloe BuckleyUna2.83m
2.82m 2.83m FOUL
1587 Eliza BuckleyUna2.82m
2.82m 2.63m 2.70m
16638 Sienna VerriereUna2.76m
2.68m FOUL 2.76m
17528 Asha RamUna2.61m
FOUL 2.53m 2.61m
18410 Aaliyah McGoonUna2.53m
2.53m 2.42m 2.33m
19199 Chloe FarrugiaUna2.40m
2.40m 2.03m 1.92m
20439 Hope MontagnoliUna2.06m
2.06m 1.74m 1.98m
21669 Sienna WhittamUna2.00m
2.00m 1.65m 1.56m
--613 Ve'a TavitaUnaDNS
--172 Ava DonnellyUnaDNS
--56 Elodie BeckUnaDNS
--120 Abigail ColataUnaDNS
--295 Emily IsaacsUnaDNS
--472 Gracie O'LearyUnaDNS
--336 Ruby KeteUnaDNS
--191 Ivy FaheyUnaDNS
--195 Isabelle FaragUnaDNS

Event 132 Boys U 9 - Long Jump

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1Anderson HyamUna3.51m
3.19m 3.36m 3.51m 3.36m
2Lenny HaywoodUna3.28m
2.90m 3.06m 3.28m 3.27m
3Thys RoodtUna3.25m
3.25m 3.13m 3.19m 3.15m
4William TreharneUna3.11m
FOUL 2.91m FOUL 3.11m
5Harrison ForthUna2.99m
2.96m 2.99m 2.94m 2.96m
6Eli WilliamsUna2.91m
2.91m FOUL 2.73m 2.77m
7Ethan BourneUna2.82m
2.76m 2.70m 2.82m 2.73m
8Amir SapatehUna2.81m
2.68m 2.57m 2.81m 2.78m
9Phoenix KnowlesUna2.78m
2.78m 2.70m 2.72m
10Sreyaan BanikUna2.46m
2.34m 2.07m 2.46m
11Archie WillisUna2.23m
2.23m FOUL FOUL
--Nathan PulferUnaDNS
--Sam KellyUnaDNS

Event 129 Girls U 9 - Long Jump

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1493 Harlow PateUna3.60m
3.11m 3.36m 3.59m 3.60m
2616 Abigail ThomasUna3.05m
2.82m 2.78m 3.05m 2.91m
2686 Heidi WolochUna3.05m
2.86m 2.97m FOUL 3.05m
4232 Alexia GavidiUna3.00m
3.00m 2.88m 2.88m FOUL
5379 Delinya MaddumapatUna2.85m
1.81m 2.55m 2.85m 2.78m
6587 Alarni SmithUna2.81m
2.65m 2.81m 2.71m 2.56m
714 Laylah Abou-MahmouUna2.71m
2.45m 2.69m 2.71m FOUL
880 Matilda BrookesUna2.68m
2.68m 2.61m 2.48m 2.45m
9261 Pascalle HartnigUna2.61m
2.50m 2.61m 2.32m
10609 Emily SztelmaUna2.54m
2.54m 1.06m 2.27m
11166 Veronica DennettUna2.52m
2.26m 2.52m 2.38m
1250 Nancy BarlowUna2.46m
2.31m 2.40m 2.46m
13159 Sofina DedovicUna2.30m
2.22m 2.24m 2.30m
14523 Zara RahmanUna2.21m
2.05m 2.11m 2.21m
15229 Isabella GaraiUna2.18m
2.18m 2.12m 2.13m
1699 Jaecinta CarrollUna2.17m
2.12m 2.17m 1.81m
17662 Georgia WellingtonUna1.94m
1.85m 1.94m 1.90m
18520 Lily ProchazkaUna1.40m
1.34m 1.40m 1.35m
18147 Chloe DavisUna1.40m
1.20m 1.25m 1.40m
--660 Crystal WebsterUnaDNS
--628 Samaria-Maleta TucUnaDNS
--126 Bella CorriganUnaDNS
--173 Ruby DonnellyUnaDNS
--515 Diandra Anya PremaUnaDNS
--334 Aleksa KestenUnaDNS
--601 Priestley StaunerUnaDNS
--230 Nadia GaspariniUnaDNS

Event 119 Boys U 8 - Long Jump

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1133 Blake CreelmanUna3.09m
3.04m 3.04m FOUL 3.09m
2661 Ryan WeigandUna2.99m
2.98m 2.99m 2.84m FOUL
3551 Lachlan RossUna2.96m
2.86m 2.75m 2.94m 2.96m
4252 Harrison HaffordUnaJ2.96m
2.77m 2.14m 2.96m FOUL
5696 Marcus YiadomUna2.92m
2.79m 2.55m 2.92m 2.63m
6312 Brendan JonesUnaJ2.92m
2.62m 2.79m 2.92m FOUL
748 Neil BapatUna2.89m
2.89m FOUL 2.66m 2.82m
8477 Karim OrfaliUna2.86m
2.86m 2.54m FOUL 2.58m
9246 Jayden GrantUna2.81m
2.76m 2.66m 2.81m
10353 Oliver LaneUna2.78m
2.78m FOUL 2.62m
11606 Chase SwiftUna2.75m
2.75m FOUL 2.66m
12160 Ashton DelmageUna2.73m
2.73m FOUL 2.68m
1333 Max ArkinsUna2.63m
2.48m 2.39m 2.63m
14317 Van JordanUna2.60m
2.60m 2.42m 2.46m
1517 Meth Agampodi De ZUna2.58m
2.37m 1.70m 2.58m
16309 Tyler JohnsonUna2.52m
2.48m 2.50m 2.52m
17417 Daniel McNaughtanUna2.46m
FOUL 2.46m 2.39m
18178 Thomas DziubinskiUnaJ2.46m
FOUL 2.46m 2.31m
1959 Lucas BeierUna2.36m
2.28m 2.18m 2.36m
20464 Braxton NaylorUna2.34m
FOUL 2.34m 2.14m
21431 Max MillerUna2.29m
FOUL 2.29m 2.22m
22558 Nicholas SaberUna2.24m
2.24m 2.18m 2.12m
23542 Jake RidgewellUna2.23m
2.23m 2.17m 2.14m
2424 Isaac AliUnaJ2.23m
1.41m 2.09m 2.23m
25270 Beau HennessyUna2.18m
2.18m 2.11m FOUL
26692 William Yabsley-TuUna2.17m
2.14m 2.17m 1.37m
27624 Tyler TreharneUna2.12m
FOUL 1.91m 2.12m
2857 Leo BeckUna2.05m
2.05m FOUL FOUL
29707 Matthew JovanoskiUna1.98m
1.94m 1.89m 1.98m
3065 Jacob BillingtonUna1.80m
FOUL 1.80m FOUL
31663 Samuel WellingtonUna1.75m
1.75m 1.51m 1.69m
--600 Levi StaunerUnaDNS
--215 Yanek FricotUnaDNS
--447 Patrick MorrisUnaDNS
--473 Isaac O'LearyUnaDNS
--435 Omi MisraUnaDNS
--564 Samarth Sathwick IUnaDNS
--568 Ravi ScowenUnaDNS
--320 Namlha KargenUnaDNS

Event 47 Girls U 8 - Long Jump

NameAgeCentreFinalPoints
Final
139 Scarlett AuvaaUna2.69m
2372 Nellie LowbridgeUna2.67m
3174 Ellis DouglasUna2.63m
4311 Monique JohnstoneUna2.62m
5190 Ruby FaanuUna2.62m
6484 Amelia OxleyUna2.56m
732 Charlotte ArkinsUna2.51m
8297 Shreya IyerUna2.45m
9109 Tamanna ChaudharyUna2.41m
9416 Amelai McMahonUna2.41m
11668 Evelyn WhittamUna2.40m
12181 Mia EgglestoneUna2.35m
13346 Leah KotUna2.32m
14149 Rachael DavisUna2.29m
15488 Eleanna PapadimasUna2.27m
1622 Nalinga AlbinoUna2.25m
17168 Callie DentUna2.14m
18673 Isabelle WilkinsUna2.02m
18637 Mariel VeroUna2.02m
20490 Chloe Parker-DavieUna1.95m
21202 Emilia FieldUna1.91m
22212 Estella FranceUna1.83m
23369 Sierra LonghurstUna1.63m
--700 Ivy ZagoraUnaDNS
--573 Chloe ShardlowUnaDNS
--79 Lillian BrookesUnaDNS
--596 Ruby SpannenbergUnaDNS

Event 124 Boys U 13 - High Jump (S/H 1.20m)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1Davin YapUna1.50m
1.20 1.25 1.30 1.32 1.34 1.36 1.38 1.40 1.42 1.44 1.46 1.48 1.50 1.52
P P O P P O P O O O O O XO XXX
2Henry O'NeilUnaJ1.50m
1.20 1.25 1.30 1.32 1.34 1.36 1.38 1.40 1.42 1.44 1.46 1.48 1.50 1.52
O O O O O O O O O O O XXO XO XXX
3Max FarrugiaUna1.34m
1.20 1.25 1.30 1.32 1.34 1.36
O O O XO XXO XXX
4Ruben WienckeUna1.30m
1.20 1.25 1.30 1.32
O O XO XXX
5Ryan LewinUnaJ1.30m
1.20 1.25 1.30 1.32
XO XO XO XXX
6Kade MudadanaUna1.25m
1.20 1.25 1.30
O O XXX
6Kase Willis-JansenUna1.25m
1.20 1.25 1.30
O O XXX
--Nate WallerUnaNH
1.20
XXX
--Remy MitchellUnaNH
1.20
XXX
--Benjamin AloratiUnaDNS
--Stephen AlfanoUnaDNS
--William JonesUnaDNS

Event 125 Girls U 13 - High Jump (S/H 1.15m)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1255 Cheyannah HallUna1.39m
2282 Eve HooperUna1.36m
391 Laila BurkhardtUna1.33m
4328 Sophia KehoeUna1.30m
5345 Emily KotUna1.27m
6340 Mikayla KludassUna1.21m
--443 Imogen MooreUnaDNS
--677 Zaiah WilliamsUnaDNS
--77 Ruby BrochtrupUnaDNS
--27 Imogene AndersonUnaDNS

Event 58 Boys U 12 - High Jump (S/H 1.15m)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1538 Isaac RekoUna1.42m
2277 Ethan HiltonUna1.42m
3471 Khalil OgleUna1.39m
437 James AtkinsUna1.33m
5382 Cooper ManserUna1.30m
6182 Miles ElliottUna1.30m
788 Fraser BuckleyUna1.25m
8550 Byron RosierUna1.20m
9228 Aiden GaraiUna1.20m
10586 Daniel SimsUna1.15m
1168 Connor BlackUna1.15m
--26 Bennett AndersonUnaNH
--544 Caleb RitchieUnaDNS
--143 Zac DaltonUnaDNS

Event 113 Girls U 12 - High Jump (S/H 1.10m)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1371 Emily LousickUna1.42m
2634 Taylor VerdonUna1.36m
3125 Drew CooneyUna1.33m
4570 Eisla ScullyUna1.30m
598 Leila CarrUnaJ1.30m
6411 Evanjaline McGoonUna1.25m
7327 Olivia KehoeUnaJ1.25m
8205 Violet FinnUnaJ1.25m
9496 Jacqueline PawseyUna1.20m
9418 Eden McNaughtanUna1.20m
10708 Isabella KoussasUnaJ1.10m
--341 Cleo KnispelUnaNH
--465 Zanthia NealeUnaNH
--423 Alina MeersUnaDNS
--518 Ane PretoriusUnaDNS
--304 Sienna JacksonUnaDNS
--36 Gracie AtkinsUnaDNS
--408 Ruby McGarityUnaDNS
--356 Dakota LeachUnaDNS

Event 112 Boys U 11 - High Jump (S/H 1.05m)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1617 Sebastian ThomasUna1.32m
1.05 1.10 1.15 1.20 1.22 1.24 1.26 1.28 1.30 1.32 1.34
P P O O O XO O O XXO XO XXX
2156 Riley DeathUnaJ1.32m
1.05 1.10 1.15 1.20 1.22 1.24 1.26 1.28 1.30 1.32 1.34
O O O O O O O O O XXO XXX
3127 Harrison CorriganUna1.22m
1.05 1.10 1.15 1.20 1.22 1.24
O O O O O XXX
481 Heath BroughtonUna1.20m
1.05 1.10 1.15 1.20 1.22
O XO O O XXX
5211 Jacob FoxUna1.15m
1.05 1.10 1.15 1.20
O O O XXX
6507 Brody PhilipUnaJ1.15m
1.05 1.10 1.15 1.20
O O XO XXX
7468 Felix NockelsUnaJ1.15m
1.05 1.10 1.15 1.20
O XO XXO XXX
847 Liam BanksUnaJ1.15m
1.05 1.10 1.15 1.20
XXO O XXO XXX
961 Reuben BennettUna1.10m
1.05 1.10 1.15
O O XXX
9198 Byron FarrugiaUna1.10m
1.05 1.10 1.15
O O XXX
11666 Levi WheatleyUnaJ1.10m
1.05 1.10 1.15
O XO XXX
12525 Kyden RalphUnaJ1.10m
1.05 1.10 1.15
XO XO XXX
--476 Ilias OrfaliUnaNH
1.05
XXX
--134 Toby CreelmanUnaDNS
--75 Lachlan BradshawUnaDNS
--680 Cooper WilsonUnaDNS
--362 Yijia LiUnaDNS
--102 Davin CartyUnaDNS
--95 Harrison CampbellUnaDNS

Event 59 Girls U 11 - High Jump (S/H 1.00m)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
131 Manvi AraboluUna1.24m
2540 Zara RichardsUna1.24m
3413 Jessica McGrealUna1.12m
4566 Lucy SchofieldUna1.12m
5654 Stella WatsonUna1.09m
684 Jade Bubb-EdwardsUna1.09m
--97 Hannah CarliUnaNH
--258 Amelia HarperUnaNH
--656 Winter WawnUnaDNS
--534 Lola RaymentUnaDNS
--107 Tahlia ChapmanUnaDNS
--398 Sienna MayburyUnaDNS
--299 Lindsy JabonilloUnaDNS

Event 41 Boys U 10 - High Jump (S/H 0.95m)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1583 Alexander SimpsonUna1.05m
0.95 1.00 1.05 1.10
O O O XXX
2466 Cooper NewmanUna1.00m
0.95 1.00 1.05
O O XXX
2594 Woojin SonUna1.00m
0.95 1.00 1.05
O O XXX
234 Vidyut ArulrajUna1.00m
0.95 1.00 1.05
O O XXX
228 Mathayus AndreattaUna1.00m
0.95 1.00 1.05
O O XXX
6329 William KehoeUna1.00m
0.95 1.00 1.05
O XO XXX
749 Lakin BarberUna1.00m
0.95 1.00 1.05
XO XO XXX
8563 Nicholas SargentUna0.95m
0.95 1.00
O XXX
9310 Luca JohnstoneUna0.95m
0.95 1.00
XO XXX
10629 Aarav UpadhyayUna0.95m
0.95 1.00
XXO XXX
10103 Thomas CaruanaUna0.95m
0.95 1.00
XXO XXX
--536 Joshua ReaderUnaNH
0.95
XXX
--365 Christian LipovicUnaNH
0.95
XXX
--122 Nate ConnellUnaNH
0.95
XPP
--101 Nate CarrollUnaNH
0.95
XXX
--702 Theodore ZagoraUnaDNS
--374 Kobe LyonsUnaDNS
--419 Lewis McNaughtanUnaDNS
--560 Riley SandstromUnaDNS

Event 43 Girls U 10 - High Jump (S/H 0.90m)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1444 Evie Moore MulcahyUna1.09m
0.90 0.95 1.00 1.03 1.06 1.09 1.12
O O O O O O XXX
2579 Emma ShielsUna1.09m
0.90 0.95 1.00 1.03 1.06 1.09 1.12
O O O XO O O XXX
2555 Zoe RudolphUna1.09m
0.90 0.95 1.00 1.03 1.06 1.09 1.12
O O O O XO O XXX
4121 Imogen ConnellUna1.03m
0.90 0.95 1.00 1.03 1.06
O O XXO XXO XXX
5184 Indianna ElphickUna1.00m
0.90 0.95 1.00 1.03
O O XO XXX
551 Ava BartonUna1.00m
0.90 0.95 1.00 1.03
O O XO XXX
7454 Livia MuccinoUna0.95m
0.90 0.95 1.00
O O XXX
7172 Ava DonnellyUna0.95m
0.90 0.95 1.00
O O X
9588 Olivia SmithUna0.95m
0.90 0.95 1.00
XO O XXX
10177 Annie DziubinskiUna0.95m
0.90 0.95 1.00
XXO O XXX
11502 Lara PenneyUna0.95m
0.90 0.95 1.00
O XO XXX
12420 Brooklyn McWilliamUna0.95m
0.90 0.95 1.00
XO XO XXX
1393 Arianna CalavriasUna0.95m
0.90 0.95 1.00
O XXO XXX
--342 Isabelle KnispelUnaNH
0.90
XXX
--480 Seren O'TooleUnaNH
0.90
XXX
--690 Imogen WynneUnaDNS
--472 Gracie O'LearyUnaDNS

Event 52 Boys U 9 - High Jump (S/H 0.85m)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1549 Thys RoodtUna1.00m
2438 Vaughn MitchellUna0.94m
3565 Roman SawaszenkoUna0.91m

Event 53 Girls U 9 - High Jump (S/H 0.80m)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1616 Abigail ThomasUna1.03m
2587 Alarni SmithUna0.97m
350 Nancy BarlowUna0.91m
4470 Maeve O'BrienUna0.86m
5399 Zara MayburyUna0.80m
--173 Ruby DonnellyUnaDNS

Throws

Event 45 Boys U 13 - Multi Class Shot Put

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1385 Lachlan MargetsonUna2.91m26.311%
2175 Levi Douglass (T/FUna3.39m19.918%

Event 115 Girls U 13 - Multi Class Shot Put

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1179 Olivia Earl (F20)Una7.56m53.617%
7.17m 7.50m 6.99m 7.56m

Event 131 Boys U 13 - Multi Class Discus

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1175 Levi Douglass (T/FUna11.25m21.424%
2385 Lachlan MargetsonUna4.76m14.597%

Event 67 Girls U 13 - Multi Class Discus

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1179 Olivia Earl (F20)Una23.68m54.275%

Event 114 Girls U 12 - Multi Class Shot Put

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1359 Heidi LewtschenkoUna3.69m23.806%
3.66m 3.58m 3.56m 3.69m

Event 44 Boys U 11 - Multi Class Shot Put

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1115 Eddie Clare (T/F37Una5.69m32.477%

Event 66 Girls U 12 - Multi Class Discus

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1359 Heidi LewtschenkoUna12.37m32.306%

Event 130 Boys U 11 - Multi Class Discus

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1684 Xavier Wilson (T/FUna19.15m36.469%

Event 107 Boys U 13 - Shot Put (3.0 Kg)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
189 Eziekial BugdenUna9.82m
FOUL 9.28m FOUL 9.82m
2322 Christian KassioteUna7.87m
7.44m 7.21m FOUL 7.87m
3300 Alex JackUna7.49m
7.22m 7.05m 7.40m 7.49m
4455 Kade MudadanaUna6.44m
6.14m 6.44m 6.03m 4.85m
5510 Blake PlummerUna6.43m
5.61m 6.08m 6.43m 6.10m
6437 Remy MitchellUnaJ6.43m
FOUL FOUL FOUL 6.43m
7375 Hamish MacDonaldUna5.75m
5.23m 5.51m 5.75m 4.69m
--546 Ryan RobertsUnaDNS
--475 Henry O'NeilUnaDNS
--298 Jarrod JabonilloUnaDNS
--25 Benjamin AloratiUnaDNS
--332 Harry KenyonUnaDNS

Event 38 Girls U 13 - Shot Put (3.0 Kg)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1250 Mckayla GroblerUna9.50m
296 Lowami CaratiUna9.01m
327 Imogene AndersonUna7.51m
4406 Mikaela McDonaldUna2.96m
--677 Zaiah WilliamsUnaDNS
--218 Mele Fuko-PoharamaUnaDNS
--255 Cheyannah HallUnaDNS

Event 54 Boys U 12 - Shot Put (2.0 Kg)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
120 Lucas AjakaUna11.60m
2630 Daniel UthmeyerUna10.54m
3556 Izach Saalea-MorgaUna10.45m
4363 Beau LidbetterUna10.13m
5214 Hayden FreeUna9.91m
6550 Byron RosierUna9.65m
7586 Daniel SimsUna9.47m
8425 Michael MelfiUna9.19m
9530 Joel RamsayUna8.29m
10170 Joshua DickUna7.67m
11146 Blake DavisUna7.00m
12217 Oscar FryerUna6.92m
13595 Michael SouthbyUna6.67m
14279 Zander HofmanUna6.65m
15516 Disas Akain PremacUna6.59m
1694 John CalavriasUna6.07m
--620 Archer ToddUnaDNS
--301 Brian JackUnaDNS
--377 Aston MaclaineUnaDNS
--78 Noah BrongerUnaDNS
--544 Caleb RitchieUnaDNS
--392 Michael MathisonUnaDNS

Event 51 Girls U 12 - Shot Put (2.0 Kg)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1632 Sienna VassellaUna9.03m
2185 Krystal EmmeUna8.84m
2208 Zahli FisherUna8.84m
4125 Drew CooneyUna8.22m
5436 Holly MitchellUna7.63m
6347 Isabella KoussasUna7.60m
7683 Matilda WilsonUna7.35m
836 Gracie AtkinsUna6.43m
9356 Dakota LeachUna5.91m
10259 Skyla HarrisUna5.26m
--518 Ane PretoriusUnaDNS
--194 Hannah FaragUnaDNS
--701 Lucia ZagoraUnaDNS
--305 Piper JamesUnaDNS
--247 Elise GreenUnaDNS

Event 116 Boys U 11 - Shot Put (2.0 Kg)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1617 Sebastian ThomasUna9.27m
8.80m 9.27m 8.92m 8.34m
2457 Max MurnaneUnaJ9.27m
8.68m 8.76m 8.20m 9.27m
3350 Ezekiel KubilsUna9.19m
8.09m 8.42m 8.89m 9.19m
4321 Ibrahim KassemUna9.05m
FOUL 9.05m FOUL 7.68m
5618 Hunter TietieUna8.55m
7.09m 8.03m 8.40m 8.55m
6275 James HicksUna8.16m
8.16m 7.74m 7.48m 7.28m
7351 George LambousisUna7.77m
7.77m 7.55m 7.53m 7.51m
8234 Michael GiffneyUna7.57m
7.04m 7.27m 7.52m 7.57m
9211 Jacob FoxUna7.29m
7.29m 6.94m 5.65m
1058 Kane BeckettUna7.27m
FOUL 7.27m 6.12m
11507 Brody PhilipUna7.19m
6.89m 6.26m 7.19m
12578 Charlie ShielUna6.70m
6.34m 6.61m 6.70m
13135 Balin CrewsUna6.63m
6.03m FOUL 6.63m
14193 Corbyn Fainga'aUna6.46m
6.46m FOUL FOUL
15156 Riley DeathUna6.35m
6.35m 5.84m 5.84m
16675 Bailey WilliamsUna5.39m
5.39m 5.35m 5.07m
17164 Alexander DennettUna3.80m
3.80m 3.57m 3.52m
--585 Eli SimpsonUnaDNS
--681 Finn WilsonUnaDNS
--123 Oliver CookUnaDNS
--233 William GeldenhuysUnaDNS
--517 Evin Ayod PremachaUnaDNS
--362 Yijia LiUnaDNS

Event 122 Girls U 11 - Shot Put (2.0 Kg)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1664 Emily WestUna8.40m
7.90m 8.16m 8.38m 8.40m
2619 Ruby TindallUnaJ8.40m
7.80m 8.27m 8.02m 8.40m
3524 Eleni RakasiUna8.17m
7.60m 7.47m 7.67m 8.17m
4124 Bella CooneyUna8.07m
7.30m 7.29m 7.69m 8.07m
5339 Bethany KlepzigUna7.66m
5.00m 7.60m 7.63m 7.66m
6687 India WongUna7.30m
6.88m 7.30m FOUL FOUL
7445 Isabella MorettiUna6.73m
6.73m 5.81m 6.55m 6.33m 5.89m
8131 Savannah CoxUna6.42m
6.33m 6.42m 6.09m
9566 Lucy SchofieldUna5.89m
5.89m 5.16m 5.80m
10161 Zeynep DemiryurekUna5.60m
5.02m FOUL 5.60m
11482 Scarlett OwersUna5.30m
5.09m 4.77m 5.30m
12402 Jessinta McAnallyUnaJ5.30m
4.82m 4.36m 5.30m
13656 Winter WawnUna5.14m
FOUL 4.91m 5.14m
14432 Molly MillerUna5.01m
5.01m 4.95m 4.89m
15138 Miah CurranUna5.00m
5.00m 4.83m 4.99m
16139 Neve CurranUna4.74m
4.74m FOUL 4.71m
17541 Aliana RidgewellUna4.34m
4.34m 4.24m 4.27m
18196 Gracie FarrellUna4.32m
4.21m 4.32m 3.80m
19226 Mikaylah GalwayUna4.24m
FOUL 4.12m 4.24m
--38 Savannah AuvaaUnaDNS
--688 Chelsea WrightUnaDNS
--569 Sachi ScowenUnaDNS

Event 121 Boys U 10 - Shot Put (2.0 Kg)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1167 Jett DennisUna8.94m
8.16m 7.58m 7.82m 8.94m
2239 Lucas Gill-GomesUna7.49m
7.13m FOUL 7.49m 7.40m
3621 Jacob TongaUna7.19m
7.08m 6.85m 7.19m 6.33m
4349 Ashton KrugerUna6.06m
4.22m 5.71m 6.06m 5.95m
528 Mathayus AndreattaUna5.98m
5.98m 5.76m 5.93m FOUL
6645 Joshua WaddingtonUna5.92m
5.92m 5.82m 5.83m 4.95m
7366 Andre LiyanageUna5.85m
5.85m FOUL FOUL FOUL
8651 Vidula Rashmitha WUna4.83m
4.83m FOUL FOUL FOUL
9242 Amiah GovouUna3.55m
FOUL FOUL 3.55m
--622 Kobi TrainoUnaDNS
--702 Theodore ZagoraUnaDNS
--360 Nash LewtschenkoUnaDNS
--310 Luca JohnstoneUnaDNS
--545 Cody RobertsUnaDNS

Event 128 Girls U 10 - Shot Put (2.0 Kg)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1280 Jonesy HollandsUna5.97m
2502 Lara PenneyUna5.77m
3237 Keira GillUna5.59m
4121 Imogen ConnellUna5.48m
5352 Ivy LaneUna5.37m
6405 Stella McDiarmid GUna5.35m
--191 Ivy FaheyUnaDNS
--472 Gracie O'LearyUnaDNS
--690 Imogen WynneUnaDNS
--364 Hannah LidbetterUnaDNS
--195 Isabelle FaragUnaDNS

Event 46 Boys U 9 - Shot Put (2.0 Kg)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1565 Roman SawaszenkoUna6.25m
2415 Levi McKenzieUna6.15m
3210 Harrison ForthUna6.13m
4584 Christian SimpsonUna5.44m
5695 Maximilian YeoUna4.60m
6220 Wyatt FullerUna4.24m
--509 Jordan PhotiUnaDNS

Event 63 Girls U 9 - Shot Put (2.0 Kg)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1232 Alexia GavidiUna5.97m
264 Annabeth BethamUna5.27m
3523 Zara RahmanUna4.40m
4616 Abigail ThomasUna4.27m
550 Nancy BarlowUna3.88m
6118 Beth CochraneUna3.85m
7147 Chloe DavisUna3.30m
8623 Elizabeth TranUna2.10m
--292 Amalee InwoodUnaND
--399 Zara MayburyUnaDNS
--601 Priestley StaunerUnaDNS
--628 Samaria-Maleta TucUnaDNS
--515 Diandra Anya PremaUnaDNS
--80 Matilda BrookesUnaDNS
--230 Nadia GaspariniUnaDNS
--216 Eve FryerUnaDNS

Event 37 Boys U 8 - Shot Put (1.5 Kg)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1160 Ashton DelmageUna5.45m
2241 Lincoln GorrieUna5.11m
3464 Braxton NaylorUna4.84m
4318 Matthew JovanoskiUna4.70m
5165 Sam DennettUna4.45m
6141 Rory CurrieUna4.39m
765 Jacob BillingtonUna4.29m
8473 Isaac O'LearyUna3.96m
9178 Thomas DziubinskiUna3.78m
10554 Ryan RudolphUna3.70m
1141 Archie BakerUna3.10m
--600 Levi StaunerUnaDNS
--665 Joshua WestUnaDNS
--508 Darcy PhilipUnaDNS
--431 Max MillerUnaDNS

Event 106 Girls U 8 - Shot Put (1.5 Kg)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1155 Indira DeathUna4.34m
4.34m 3.73m 4.15m 3.95m
2149 Rachael DavisUna3.64m
2.83m 2.73m 2.46m 3.64m
3266 Lahni HaywoodUna3.60m
3.60m 3.28m 3.28m FOUL
4354 Ruby LaneUna3.55m
2.83m FOUL 3.55m FOUL
579 Lillian BrookesUna3.54m
3.54m 3.31m 3.38m 3.33m
6490 Chloe Parker-DavieUna3.20m
2.42m 3.12m 3.20m 2.88m
7488 Eleanna PapadimasUna2.77m
2.38m 2.31m 2.77m FOUL
8369 Sierra LonghurstUna2.27m
1.29m 1.95m 1.79m 2.27m
--596 Ruby SpannenbergUnaDNS
--589 Harper SnellingUnaDNS
--700 Ivy ZagoraUnaDNS
--311 Monique JohnstoneUnaDNS
--497 Tasiana PeatoUnaDNS

Event 40 Boys U 13 - Discus (750 Gram)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
189 Eziekial BugdenUna34.42m
2322 Christian KassioteUna31.91m
3455 Kade MudadanaUna26.27m
4437 Remy MitchellUna22.71m
5213 Max FranceUna22.47m
6298 Jarrod JabonilloUna17.98m
7375 Hamish MacDonaldUna15.17m
--546 Ryan RobertsUnaDNS
--332 Harry KenyonUnaDNS
--300 Alex JackUnaDNS
--394 Eli Ma'uUnaDNS

Event 109 Girls U 13 - Discus (750 Gram)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
196 Lowami CaratiUna33.54m
2250 Mckayla GroblerUna24.70m
3331 Tehya KellyUna23.74m
4106 Talia ChanUna17.23m
5197 Ashleigh FarrugiaUna15.34m
--655 Willow WawnUnaDNS
--677 Zaiah WilliamsUnaDNS
--231 Sofia GaspariniUnaDNS
--406 Mikaela McDonaldUnaDNS

Event 123 Boys U 12 - Discus (750 Gram)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
120 Lucas AjakaUna31.83m
22.47m 30.32m 16.13m 31.83m
2556 Izach Saalea-MorgaUna30.78m
25.40m 30.34m 30.78m FOUL
3214 Hayden FreeUna29.20m
FOUL FOUL 22.17m 29.20m
478 Noah BrongerUna29.19m
23.20m FOUL 29.19m 23.56m
5630 Daniel UthmeyerUna26.21m
17.76m 26.21m 18.55m 20.53m
6516 Disas Akain PremacUna22.92m
22.92m 19.92m FOUL FOUL
7428 James MikanUna20.07m
18.76m FOUL 19.34m 20.07m
8279 Zander HofmanUna18.89m
18.89m 15.78m 16.23m FOUL
9595 Michael SouthbyUna18.73m
18.73m FOUL 16.35m
1094 John CalavriasUna17.23m
10.54m 17.23m 15.49m
11146 Blake DavisUna17.05m
FOUL FOUL 17.05m
12170 Joshua DickUna16.19m
FOUL 15.82m 16.19m
13243 Eli GovouUna14.76m
FOUL FOUL 14.76m
1488 Fraser BuckleyUna14.46m
13.20m 14.46m 13.23m
15277 Ethan HiltonUna12.46m
FOUL 12.46m 12.30m
--363 Beau LidbetterUnaDNS
--206 Aaron FinnertyUnaDNS
--620 Archer ToddUnaDNS
--377 Aston MaclaineUnaDNS
--392 Michael MathisonUnaDNS
--544 Caleb RitchieUnaDNS

Event 126 Girls U 12 - Discus (750 Gram)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1632 Sienna VassellaUna26.26m
2208 Zahli FisherUna23.95m
3296 Sanjana IyerUna22.96m
4529 Eleanor RamsayUna21.07m
5708 Isabella KoussasUna19.80m
6185 Krystal EmmeUna19.76m
7422 Maddison McWilliamUna18.02m
8265 Summer HayUna17.86m
9259 Skyla HarrisUna15.86m
10356 Dakota LeachUna14.94m
11418 Eden McNaughtanUna14.59m
12176 Leila DoyleUna13.75m
13436 Holly MitchellUna10.95m
14491 Allegra ParrinoUna10.42m
--460 Tamia NaitakaUnaND
--683 Matilda WilsonUnaND
--373 Collette LumleyUnaDNS
--701 Lucia ZagoraUnaDNS
--194 Hannah FaragUnaDNS
--341 Cleo KnispelUnaDNS

Event 60 Boys U 11 - Discus 500 Gram)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
135 Callan AthertonUna32.89m
2617 Sebastian ThomasUna30.41m
3517 Evin Ayod PremachaUna30.34m
4618 Hunter TietieUna28.38m
5135 Balin CrewsUna27.94m
6350 Ezekiel KubilsUna27.11m
7234 Michael GiffneyUna24.23m
8578 Charlie ShielUna23.71m
958 Kane BeckettUna21.16m
1076 Christopher BraendUna20.89m
11211 Jacob FoxUna20.52m
1261 Reuben BennettUna19.71m
13275 James HicksUna19.00m
14507 Brody PhilipUna18.76m
15321 Ibrahim KassemUna18.52m
16492 Jaxon PartridgeUna17.91m
17245 James GrantUna17.10m
18699 Zachary YuUna16.27m
19130 Mitchell CoxUna15.06m
--357 Georgio LerisUnaND
--521 Daniel PulferUnaDNS
--123 Oliver CookUnaDNS
--691 Dominic Yabsley-TuUnaDNS
--681 Finn WilsonUnaDNS
--335 Dylan KestenUnaDNS
--450 Benedict MossUnaDNS
--384 Maksymilian MarczyUnaDNS
--233 William GeldenhuysUnaDNS

Event 64 Girls U 11 - Discus (500 Gram)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
138 Savannah AuvaaUna29.50m
2619 Ruby TindallUna25.12m
3116 Emmy ClarkUna24.75m
4664 Emily WestUna24.53m
5524 Eleni RakasiUna20.14m
6687 India WongUna19.75m
7161 Zeynep DemiryurekUna18.29m
8482 Scarlett OwersUna17.52m
9413 Jessica McGrealUna16.18m
10138 Miah CurranUna15.78m
11445 Isabella MorettiUna13.98m
12196 Gracie FarrellUna12.45m
13226 Mikaylah GalwayUna11.50m
14203 Olivia-Anne FieldUna9.61m
15258 Amelia HarperUna9.13m
--566 Lucy SchofieldUnaND
--139 Neve CurranUnaND
--654 Stella WatsonUnaDNS
--688 Chelsea WrightUnaDNS
--339 Bethany KlepzigUnaDNS
--278 Gabriella HoUnaDNS
--402 Jessinta McAnallyUnaDNS

Event 50 Boys U 10 - Discus (500 Gram)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1108 Lachlan ChappellUna36.96m
228 Mathayus AndreattaUna25.82m
3167 Jett DennisUna24.30m
4622 Kobi TrainoUna21.88m
5366 Andre LiyanageUna21.63m
6621 Jacob TongaUna19.49m
7349 Ashton KrugerUna15.58m
8536 Joshua ReaderUna15.06m
9409 Tobin McGarityUna11.38m
10122 Nate ConnellUna10.56m
11400 Thomas MayesUna10.38m
12119 Leo CognettaUna1.86m
--560 Riley SandstromUnaDNS
--310 Luca JohnstoneUnaDNS
--360 Nash LewtschenkoUnaDNS
--545 Cody RobertsUnaDNS

Event 49 Girls U 10 - Discus (500 Gram)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1502 Lara PenneyUna20.21m
2405 Stella McDiarmid GUna18.30m
3121 Imogen ConnellUna16.97m
4420 Brooklyn McWilliamUna15.25m
5114 Zahlia CiftciUna13.12m
693 Arianna CalavriasUna12.80m
7444 Evie Moore MulcahyUna12.33m
8481 Annika OwersUna11.84m
9410 Aaliyah McGoonUna11.64m
10352 Ivy LaneUna11.58m
11472 Gracie O'LearyUna11.50m
12184 Indianna ElphickUna11.47m
13364 Hannah LidbetterUna11.09m
14463 Polina NassifUna10.70m
15562 Haaishni SaradanUna10.52m
16635 Bronte VermeyUna8.17m
17342 Isabelle KnispelUna8.00m
18199 Chloe FarrugiaUna7.49m
19191 Ivy FaheyUna7.12m
--256 Isabella Harding BUnaDNS

Event 118 Boys U 9 - Discus (500 Gram)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1565 Roman SawaszenkoUna23.97m
23.97m FOUL FOUL 20.12m
2210 Harrison ForthUna23.32m
23.32m 19.15m 22.73m 23.16m
3415 Levi McKenzieUna22.79m
FOUL FOUL 22.79m 18.67m
4526 Leo RalphUna19.13m
17.34m FOUL 18.14m 19.13m
5343 Phoenix KnowlesUna16.24m
16.24m 15.39m FOUL 15.86m
6267 Lenny HaywoodUna16.12m
FOUL 16.12m 12.36m FOUL
7509 Jordan PhotiUna14.30m
14.30m 13.00m FOUL 13.15m
8584 Christian SimpsonUna13.80m
13.80m 12.70m FOUL 13.27m
9625 William TreharneUna13.23m
FOUL FOUL 13.23m
10452 Ethan MoyoUna12.64m
11.34m 10.52m 12.64m
11678 Archie WillisUna12.49m
11.22m 12.21m x
12438 Vaughn MitchellUna12.25m
9.53m 11.76m 12.25m
13268 Jacob HearndenUna11.86m
11.86m FOUL 9.97m
14421 Bryson McWilliamsUna11.43m
FOUL FOUL 11.43m
15209 Brody FoleyUna8.96m
8.50m 8.96m FOUL
1673 Ethan BourneUna8.34m
7.57m 6.35m 8.34m
--522 Nathan PulferUnaDNS

Event 117 Girls U 9 - Discus (500 Gram)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1232 Alexia GavidiUna17.75m
2616 Abigail ThomasUna15.75m
3648 Stella WadeUna14.41m
480 Matilda BrookesUna14.31m
5512 Antonia PowterUna12.67m
6523 Zara RahmanUna11.67m
7261 Pascalle HartnigUna11.03m
8118 Beth CochraneUna10.26m
9609 Emily SztelmaUna9.82m
10229 Isabella GaraiUna9.78m
11292 Amalee InwoodUna9.35m
12587 Alarni SmithUna9.02m
13500 Mila PenmanUna8.39m
14147 Chloe DavisUna7.82m
15662 Georgia WellingtonUna5.12m
--383 Soyarie MaratheUnaND
--515 Diandra Anya PremaUnaDNS
--230 Nadia GaspariniUnaDNS
--334 Aleksa KestenUnaDNS
--50 Nancy BarlowUnaDNS

Event 108 Boys U 8 - Discus (500 Gram)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1160 Ashton DelmageUna16.49m
233 Max ArkinsUna14.14m
3464 Braxton NaylorUna12.72m
4417 Daniel McNaughtanUna10.89m
5252 Harrison HaffordUna10.44m
6624 Tyler TreharneUna10.41m
7178 Thomas DziubinskiUna9.12m
8542 Jake RidgewellUna8.95m
9663 Samuel WellingtonUna8.09m
10508 Darcy PhilipUna8.02m
11707 Matthew JovanoskiUna7.25m
1218 Ivaan AhlawatUna7.06m
13270 Beau HennessyUna6.38m
--59 Lucas BeierUnaND
--665 Joshua WestUnaND
--309 Tyler JohnsonUnaND
--473 Isaac O'LearyUnaDNS
--447 Patrick MorrisUnaDNS

Event 39 Girls U 8 - Discus (500 Gram)

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1297 Shreya IyerUna15.92m
2149 Rachael DavisUna10.19m
3319 Anthea KalidisUna8.37m
4181 Mia EgglestoneUna8.35m
539 Scarlett AuvaaUna7.66m
6354 Ruby LaneUna7.21m
7174 Ellis DouglasUna5.22m
8369 Sierra LonghurstUna4.96m
9488 Eleanna PapadimasUna4.86m
10311 Monique JohnstoneUna3.15m
--700 Ivy ZagoraUnaDNS
--79 Lillian BrookesUnaDNS

Relays

Event 35 Mixed U 13 - 4x100 Metre Relay 2 Boys/2 Gir

CentreFinalPoints
Final
1Under 13 Team 158.53
1) 575 Aidan Shaw 13 2)
2Under 13 Team 259.13
1) 82 Tabitha Broughton 13 2) 345 Emily Kot 13
3) 467 Chelsea Nicol 13 4) 486 Breanna Pace 13

Event 34 Mixed U 12 - 4x100 Metre Relay 2 Boys/2 Gir

CentreFinalPoints
Final
1Under 12 Team 256.45
1) 113 Divine Chukwudi 12 2) 306 Aria Jensen 12
3) 391 Alexia Mathison 12 4) 327 Olivia Kehoe 12
2Under 12 Team 157.76
1) 657 Alicia Webb 12 2) 647 Sienna Wade 12
3) 496 Jacqueline Pawsey 12 4) 428 James Mikan 12
3Under 12 Team 31:00.57
1) 185 Krystal Emme 12 2) 414 Eva McKenzie 12
3) 487 Lillian Marie Page 12 4) 296 Sanjana Iyer 12

Event 33 Mixed U 11 - 4x100 Metre Relay 2 Boys/2 Gir

CentreFinalPoints
Final
1Under 11 Team 257.63
1) 131 Savannah Cox 11 2) 639 Capri Vincent 11
3) 664 Emily West 11 4) 355 Marnie Laurence 11
2Under 11 Team 41:05.50
1) 275 James Hicks 11 2) 169 Elijah Devery 11
3) 158 Jasmin Dedovic 11 4)
3Under 11 Team 61:06.86
1) 413 Jessica McGreal 11 2) 566 Lucy Schofield 11
3) 659 Ella Webb 11 4) 684 Xavier Wilson (T/F12) 11
4Under 11 Team 51:07.90
1) 386 Matilda-Holly Marks 11 2) 81 Heath Broughton 11
3) 164 Alexander Dennett 11 4) 445 Isabella Moretti 11
--Under 11 Team 1DNS
1) 697 Spandala Yiadom 11 2)
--Under 11 Team 3DNS
1) 245 James Grant 11 2)

Event 32 Mixed U 10 - 4x100 Metre Relay 2 Boys/2 Gir

CentreFinalPoints
Final
1Under 10 Team 11:01.68
1) 108 Lachlan Chappell 10 2) 74 Lana Bozic 10
3) 444 Evie Moore Mulcahy 10 4) 128 Ethan Costa 10
2Under 10 Team 31:05.26
1) 552 Rain Ross 10 2) 579 Emma Shiels 10
3Under 10 Team 21:06.76
1) 622 Kobi Traino 10 2) 93 Arianna Calavrias 10
3) 167 Jett Dennis 10 4) 352 Ivy Lane 10

Event 31 Mixed U 9 - 4x100 Metre Relay 2 Boys/2 Gir

CentreFinalPoints
Final
1Under 9 Team 11:05.03
1) 493 Harlow Pate 9 2) 553 Stephanie Ross 9
3) 289 Isaiah Hyam 9 4) 288 Anderson Hyam 9
2Under 9 Team 21:11.82
1) 412 Emily McGreal 9 2) 126 Bella Corrigan 9
3) 110 Liam Chetcuti 9 4)

Event 30 Mixed U 8 - 4x100 Metre Relay 2 Boys/2 Gir

CentreFinalPoints
Final
1Under 8 Team 11:14.24
1) 32 Charlotte Arkins 8 2) 297 Shreya Iyer 8
3) 33 Max Arkins 8 4) 447 Patrick Morris 8
2Under 8 Team 21:14.76
1) 311 Monique Johnstone 8 2) 346 Leah Kot 8
3) 246 Jayden Grant 8 4) 133 Blake Creelman 8

Other Stuff

Event 90 Girls U 13 - 1200 Metre Walk

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1283 Emma HoskinsUna6:26.11
2197 Ashleigh FarrugiaUna6:53.73
327 Imogene AndersonUna8:20.90
4255 Cheyannah HallUna9:24.59
5682 Mackenzie WilsonUna9:37.68

Event 89 Boys U 12 - 1200 Metre Walk

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1387 Callum MartinUna6:08.01
2129 Tyler CousinsUna6:26.18
3646 Patrick WaddingtonUna6:46.24
4404 Mitchell McCarthyUna6:57.40
5314 Sagan JonesUna7:47.03

Event 88 Girls U 12 - 1200 Metre Walk

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1171 Gemma DixonUna6:44.11
2269 Nikki HearndenUna6:50.03
3136 Brooke CrossUna6:51.96
4370 Olivia LoringUna7:19.80
5208 Zahli FisherUna8:39.54
6265 Summer HayUna8:43.97
7465 Zanthia NealeUna9:35.63