Sprints

Event 10 Men 60 m Open Championship

NameYearTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: 0.8
1Roberts, Will99Asics Wests6.73Q
2Zustovich, Sam02Athletics Wo6.80q
3Faulkner, Jonty02Illawarra Bl6.94
3Tucker, Thomas01Sydney Unive6.94
5Mizzi, James99Mounties Ath6.98
6Scrivener, Brock00Athletics Wo6.99
7Goschnik, Luke01St. George D7.11
8D'Arcy, Jack97Camden Athle7.31
9Collum, Anthony95Bankstown Sp7.41
Heat 2 Preliminaries Wind: 1.3
1Ius, Christopher00Sydney Unive6.71Q
2Striegher, Ethan02Woolgoolga A6.83q
3Edwards, Jack94Bankstown Sp6.94
4Konomanyi, Michael96U.T.S. North6.98
5Sharwood, Isaac01U.T.S. North7.16
6Hayashi, Sean98Sydney Pacif7.16
7Parry, Lachlan91Illawarra Bl7.20
8Myant, William97Asics Wests7.37
9Noyeaux, Sean00St. George D7.43
Heat 3 Preliminaries Wind: 0.7
1Clabburn, Lewis00Epping Distr6.82Q
2Jung, Jin Su93Sydney Unive6.90q
3Sullivan, Matt99Sydney Unive6.93
4Williams, Corey00Illawarra Bl6.96
5Abdon, Jethro99Epping Distr7.03
6Karabesinis, Jamie01University o7.06
7Yang, Chris02St. George D7.11
8Mclean, Lachlan88Hills Distri7.14
Heat 4 Preliminaries Wind: 2.3
1Vuong, Kenneth90Asics Wests6.85Q
2O'Neill, Mitchell98Athletics Wo6.91
3Baker, Phillip02Campbelltown6.97
4Fullerton, Harry98Sydney Unive7.01
5Mcpaul, James99Athletics Wo7.07
6Bickel, Gabriel02Athletics Wo7.17
7Stuckey, Tiernan90Camden Athle7.30
8Ehrlich, Lewis86U.T.S. North7.44
Heat 5 Preliminaries Wind: 1.5
1Coorey-Ewings, Carl98Epping Distr6.79Q
2Templeton, Tom93Athletics Victoria6.88q
3Goschnik, Andrew02St. George D6.94
4Song, Neil97Sydney Unive6.96
5Lynch, Jake91Sydney Athle6.97
6Jeffrey, Michael00Sydney Unive7.04
7Kaszonyi, Lachlan01Camden Athle7.17
8Khan, Nabill00Sydney Unive7.23

Event 9 Women 60 m Open Championship

NameYearTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: 2.8
1Taddeo, Abbie94Illawong Rev7.37q
2Bingham, Gabrielle02Campbelltown7.71q
3Donofrio, Nicolette02U.T.S. North7.72q
4Johnston-Mitrevska, Jade01St. George D7.80q
5Jones, Nicole86Illawong Rev7.90q
6Perry, Monique74U.T.S. North7.93q
Heat 2 Preliminaries Wind: 1.7
1Healey, Sarah98Sydney Unive7.48q
2Pickering, Bronte01U.T.S. North7.69q
3Fioravanti, Kiara93Asics Wests7.69q wind 4.2; reinstated
4Economou, Mia01Sydney Unive7.82q
5James, Sarah93Sutherland D8.06
6Kawaura, Nana97U.T.S. North8.35
--Power, Stephanie93U.T.S. NorthDNS

Event 8 Men 60 m U20 Championship

NameYearTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: 2.0
1Ayoade, Joseph04Campbelltown6.91Q
2Duggan, Ethan03Nepean Distr6.95Q
3Lloyd Jones, Daniel03U.T.S. North6.98Q
4Moir, William04Trinity Athl7.09
5Lau, Aidan04Knox Grammar School7.19
6Ottaviano, Marcello04Asics Wests7.28
7Thickett, Ethan03Illawarra Bl7.36
8Baptiste, Jake04Hills Distri7.45
--Mclenaghan, Jake03Blue MountaiDNS
--Quintana, Ethan04U.T.S. NorthDNS
Heat 2 Preliminaries Wind: 1.6
1Rowe, Jackson03Campbelltown6.87Q
2Louison-roe, Jay03Sydney Athle7.07Q
2Kessie, Malikye04Westfields7.07Q
4Boadu, Emmanuel03Campbelltown7.07q
5Oikawa, Sean03Sydney Pacif7.08q
6Calvelo, Nathaniel03Camden Athle7.09q
7Mckay, Luke03St. George D7.09
8Link, Jett03Athletics Wo7.20
9Crawford, Riley04St. George D7.40

Event 7 Women 60 m U20 Championship

NameYearTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: 1.7
1Matthews, Emma03Camden Athle7.78Q
2Percival, Lauren04Illawarra Bl7.83Q
3Cramer, Elysha03Sydney Unive7.91Q
4Dixon, Alice03U.T.S. North8.32q
5Khalil, Dimah04Illawong Rev8.52
Heat 2 Preliminaries Wind: 1.6
1Fichardt, Georgia04U.T.S. North7.87Q
2Adeniran, Shola04Westfields7.89Q
3Andrews, Greta03U.T.S. North7.99Q
4Cosgrove, Michaela03Asics Wests8.03q
5Wright, Hayley04Campbelltown8.29q

Event 6 Men 60 m U18 Championship

NameYearTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: 5.6
1Sultana, Sebastian05Campbelltown6.86Q
2Hasler, Cody06Camden Athle6.98Q
3Brown, Calem05Athletics Wo7.17q
4Jones, Aidan05U.T.S. North7.18q
5Kontobassis, Harris06Campbelltown7.38
6Heidke, Charlie06Nowra Athlet7.44
7Shrestha, Neelesh06Girraween7.59
Heat 2 Preliminaries Wind: 1.3
1Kabba, Rashid05Westfields7.10Q
2Kumar, Sadheel06Campbelltown7.21Q
3Comer, Thomas05Asics Wests7.32
4Banovich, Cameron05Westfields7.37
5Dasgupta, Sumeet06Girraween7.60
6Saiz, Dante Miguel06St. George D7.88
Heat 3 Preliminaries Wind: 0.1
1Harris, Alex05Camden Athle7.18Q
2Taylor, Jacob06Hills Distri7.21Q
3Campbell, Lucas06Athletics Wo7.26q
4Vukovic, Evan06Asics Wests7.43
5Carroll, Nat06Athletics Wo7.44
6Balic, Ivan06Asics Wests7.49

Event 5 Women 60 m U18 Championship

NameYearTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: 1.7
1Lee, Emma05Sutherland D7.66Q
2Inkster, Olivia Rose05U.T.S. North7.72Q
3Betham, Damita06Campbelltown7.81Q
4Taylor, Gabriella05U.T.S. North7.96q
5Windshuttle, Angelina05Asics Wests7.97q
6Berglund, Phoebe06Sydney Pacif8.24
7Buchanan, Tayissa06Athletics Wo8.32
8Schillert, Jada05Athletics Wo8.49
9Erdogan, Eva05Campbelltown8.56
Heat 2 Preliminaries Wind: 2.8
1Stoilova, Aleksandra05Westfields7.52Q
2Campbell, Paige05Campbelltown7.67Q
3Ekoue, Ledia06Sydney Unive7.93Q
4Tan, Xin Min06U.T.S. North7.98q
5Luz, Nikaela06Campbelltown8.02
6Idris, Raphaila06Campbelltown8.03
7Kabuyawa, Tuliana06Campbelltown8.13
8Roets, Lara05Athletics East8.26

Event 4 Men 60 m U16 Championship

NameYearTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: 1.2
1Mcdonald, John07Nepean Distr7.30Q
2West, Jack07Illawarra Bl7.53Q
3Grant, Chase07Athletics Wo7.55Q
4Cheung, Callum07University o7.65q
5Jones, Joshua07Westfields7.96
6Venturino, Marco07Illawong Rev7.96
7Reynaldo, Tomi08Randwick Bot8.11
Heat 2 Preliminaries Wind: 2.8
1Blair, Billy07Balmain Athl7.28Q
2Oldfield, Elias07Illawarra Bl7.28Q
3Illangantilake, Dylan07Campbelltown7.34Q
4Hampel, Andres08U.T.S. North7.58q
5Hayes, Liam08Hills Distri7.67q
6Saeedi, Amir07Campbelltown7.70
7Chukwudi, Jesse07Campbelltown7.70

Event 3 Women 60 m U16 Championship

NameYearTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: 2.1
1Rea, Holly07Athletics Wo7.76Q
2Mccluskey, Brodie07Illawarra Bl8.02Q
3Tattersall, Kaitlin07Camden Athle8.06Q
4Talaia, Nekea07Campbelltown8.11q
5Jones, Teagan07U.T.S. North8.71
6Kandel, Lilli08Campbelltown8.98
--Landrigan, Jessica08Camden AthleDNS
Heat 2 Preliminaries Wind: 2.1
1Locane, Bronte08Balmain Athl8.15Q
2Millecamps, Eliette08Athletics East8.23Q
3Rejske, Keira07Athletics Wo8.28Q
4Hazelton, Emma07Camden Athle8.42q
5Attard, Kaylee08Campbelltown8.44q
6Cole, Virginia08Blue Mountai8.45

Event 52 Men 60 m Para Championship

NameYearTeam
1Love, Jackson06Sydney Pacif
2Martin, Jaylen03Hills Distri
3Newton, Zane05Hills Distri

Event 51 Women 60 m Para Championship

NameYearTeam
1Colley, Tamsin02Hills Distri
2Colwell, Charlize07Athletics Wo
3Giddings, Summer02Hills Distri
4Joseph, Kailyn02Cherrybrook
5Lovell, Mali04U.T.S. North
6Schweitzer, Stephanie92Hills Distri
7Warton, Sybella07U.T.S. North

Event 14 Men 400 m Para

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Robb-Jackson, Cooper08Parramatta C1:05.92
2Newton, Zane05Hills Distri1:07.72
3Martin, Jaylen03Hills Distri1:15.64
Photofinish Image


Event 13 Women 400 m Para

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Warton, Sybella07U.T.S. North1:17.72
2Colwell, Charlize07Athletics Wo1:18.28
Photofinish Image


Event 20 Men 100 m Para

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Mitchell, Patrick97Athletics Wo13.583.8
2Martin, Jaylen03Hills Distri14.333.8
3Love, Jackson06Sydney Pacif14.543.8
Photofinish Image


Event 19 Women 100 m Para

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Lovell, Mali04U.T.S. North15.143.3
2Colley, Tamsin02Hills Distri15.773.3
3Boyland, Rosie01Athletics Wo16.393.3
4Filocamo, Jessica99Hills Distri17.513.3
5Giddings, Summer02Hills Distri18.143.3
Photofinish Image


Event 18 Men 100 m Masters

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Blacker, Steven78Balmain Athl11.663.7
2Hughes, Darren63Mounties Ath12.203.7
3Terley, Jamie79U.T.S. North12.303.7
4Doodson, Michael76Athletics Wo12.483.7
5Wardecki, Krzysztof68Balmain Athl12.533.7
6Rodda, Andrew69Illawarra Bl12.773.7
7Littlewood, Gregory77Campbelltown13.113.7
--Mclean, Lachlan88Hills DistriDNS3.7
Photofinish Image


Event 17 Women 100 m Masters

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Power, Rebekah78Athletics Wo12.803.2
2Quinn, Lisa77Illawarra Bl13.233.2
3Mchenry, Nicole74Athletics Wo13.763.2
4Moran, Suzy78Athletics Wo14.123.2
5Constable, Kim77Illawong Rev14.423.2
6Flynn, Rina62Illawarra Bl16.473.2
7Lamb, Christine58Illawong Rev16.663.2
--Strong, Kylie67U.T.S. NorthDNS3.2
Photofinish Image


Event 26 Men 400 m Open A Race

NameYearTeam
1Bell, Keegan01U.T.S. North
2Cohen, Mason96U.T.S. North
3Furminger, Corey96U.T.S. North
4Holmes, Max03University o
5Laurendet, Rohan96Illawong Rev
6Mcpaul, James99Athletics Wo
7Mizzi, Damien00Sydney Unive
8Sanki, Timothy04U.T.S. North

Event 25 Women 400 m Open A Race

NameYearTeam
1Betham, Damita06Campbelltown
2Burrell, Sidney03Hills Distri
3Douglas, Susie01University o
4Dunne, Tierney02Athletics Wo
5Goncalves, Ashleigh04Athletics Wo
6Mcgovern, Sophie99U.T.S. North
7Ogle, Nicole98Newcastle Ru
8Praciak, Kysha99U.T.S. North

Event 22 Men 100 m Open

NameYearTeamFinalsPoints
Section 1 Wind: 2.5
1Roberts, Will99Asics Wests10.35
2Ius, Christopher00Sydney Unive10.36
3Sultana, Sebastian05Campbelltown10.61
4Jung, Jin Su93Sydney Unive10.66
5O'Neill, Mitchell98Athletics Wo10.69
6Coorey-Ewings, Carl98Epping Distr10.74
7Ayoade, Joseph04Campbelltown10.76
8Vuong, Kenneth90Asics Wests10.77
9Baker, Phillip02Campbelltown10.78
Section 2 Wind: 1.1
1Clabburn, Lewis00Epping Distr10.60
2Zustovich, Sam02Athletics Wo10.65
3Konomanyi, Michael96U.T.S. North10.75
4Striegher, Ethan02Woolgoolga A10.78
5Ghisso, Sebastian05Trinity Athl10.82
6Fullerton, Harry98Sydney Unive10.83
7Goschnik, Andrew02St. George D10.84
8Sullivan, Matt99Sydney Unive10.91
9Bickel, Gabriel02Athletics Wo11.38
Section 3 Wind: 2.3
1Kabba, Rashid05Westfields10.78
2Faulkner, Jonty02Illawarra Bl10.81
3Rowe, Jackson03Campbelltown10.87
4Karabesinis, Jamie01University o10.91
5Oikawa, Sean03Sydney Pacif10.94
6Jeffrey, Michael00Sydney Unive10.96
7Goschnik, Luke01St. George D10.99
8Sharwood, Isaac01U.T.S. North11.14
--Moir, William04Trinity AthlDNS
Section 4 Wind: 3.5
1Duggan, Ethan03Nepean Distr10.80
2Edwards, Jack94Bankstown Sp10.83
3Jeffery, Aaron98U.T.S. North10.84
4Treeby, Ben96Sydney Pacif10.94
5Song, Neil97Sydney Unive10.94
6Scrivener, Brock00Athletics Wo10.97
7Lynch, Jake91Sydney Athle11.01
8Tucker, Thomas01Sydney Unive11.05
9Boadu, Emmanuel03Campbelltown11.30
--Mclean, Lachlan88Hills DistriDNS
Section 5 Wind: 0.8
1Mizzi, James99Mounties Ath11.03
2Blair, Billy07Balmain Athl11.20
3Parry, Lachlan91Illawarra Bl11.22
4Kaszonyi, Lachlan01Camden Athle11.28
5Mizzi, Damien00Sydney Unive11.28
6Brown, Calem05Athletics Wo11.45
7Hayashi, Sean98Sydney Pacif11.68
--Mccarthy, Michael06Maitland SenDNS
--Kessie, Malikye04WestfieldsDNS
Section 6 Wind: 1.5
1Louison-roe, Jay03Sydney Athle11.02
2Mckay, Luke03St. George D11.24
3Harris, Alex05Camden Athle11.25
4Chisholm, Cameron96Illawarra Bl11.26
5Kotis, James04The Scots College11.33
6Comer, Thomas05Asics Wests11.44
7Pane, Renato04Asics Wests11.52
8Devery, Christopher96Illawarra Bl11.92
--Yang, Chris02St. George DDQ

Event 21 Women 100 m Open

NameYearTeamFinalsPoints
Section 1 Wind: 3.9
1Healey, Sarah98Sydney Unive11.42
2Stoilova, Aleksandra05Westfields11.65
3Inkster, Olivia Rose05U.T.S. North11.80
4Bingham, Gabrielle02Campbelltown11.89
5Dunne, Tierney02Athletics Wo12.01
6Matthews, Emma03Camden Athle12.05
7Campbell, Paige05Campbelltown12.12
8Fioravanti, Kiara93Asics Wests12.20
9Johnston-Mitrevska, Jade01St. George D12.39
Section 2 Wind: 3.4
1Lee, Emma05Sutherland D11.81
2Rea, Holly07Athletics Wo12.19
3Percival, Lauren04Illawarra Bl12.19
4Johnson, Lauren85Victory Runners12.32
5Fichardt, Georgia04U.T.S. North12.33
6Jones, Nicole86Illawong Rev12.48
7Economou, Mia01Sydney Unive12.50
8Luz, Nikaela06Campbelltown12.58
--Taylor, Gabriella05U.T.S. NorthDNS
Section 3 Wind: 4.1
1Burrell, Sidney03Hills Distri12.20
2Ekoue, Ledia06Sydney Unive12.36
3Levit, Eden05Randwick Bot12.47
4Windshuttle, Angelina05Asics Wests12.49
5Andrews, Greta03U.T.S. North12.53
6Locane, Bronte08Balmain Athl12.77
--Dixon, Alice03U.T.S. NorthDNS
--Wright, Hayley04CampbelltownDNS
Section 4 Wind: 1.9
1Cramer, Elysha03Sydney Unive12.69
2Berglund, Phoebe06Sydney Pacif12.87
3Cosgrove, Michaela03Asics Wests12.92
4Idris, Raphaila06Campbelltown12.97
5Mcgoon, Destiny05Westfields13.08
6Mccluskey, Brodie07Illawarra Bl13.12
7Lisle, Tea01Sydney Pacif13.29
--Perry, Monique74U.T.S. NorthDNS
Section 5 Wind: 3.1
1Mcnally, Ainslie06Hills Distri12.68
1Talaia, Nekea07Campbelltown12.68
3James, Sarah93Sutherland D12.73
4Tattersall, Kaitlin07Camden Athle12.91
5Lucantonio, Christine98Sydney Unive13.09
6Millecamps, Eliette08Athletics East13.18
7Kawaura, Nana97U.T.S. North13.24
8Rejske, Keira07Athletics Wo13.25
9Roets, Lara05Athletics East13.27
Section 6 Wind: 2.9
1Muscat, Mikayla08Hills Distri12.96
2Hazelton, Emma07Camden Athle13.24
3Cole, Virginia08Blue Mountai13.37
4Rayment, Molly09Sutherland D13.39
5Wallace, Ella06Katoomba Dis13.62
6Khalil, Dimah04Illawong Rev13.76
7Chauvin, Bianca04Camden Athle13.98
8Yorke, Eva10Bankstown Sp14.41
--Jones, Teagan07U.T.S. NorthDNS
Section 7 Wind: 2.9
1Burrell, Charlotte05Hills Distri13.22
2Attard, Kaylee08Campbelltown13.33
3Schweitzer, Stephanie92Hills Distri13.35
4Erdogan, Eva05Campbelltown13.50
5Dunne, Scarlett09Athletics Wo13.93
6Kandel, Lilli08Campbelltown14.46
7Tattersall, Mia10Camden Athle14.48
8Goetz, Molly05Westfields14.82

Event 16 Men 400 m Open

NameYearTeamFinalsPoints
Section 1
1Kermond, James96Bankstown Sp48.70
2Panozzo, Dominic03U.T.S. North49.33
3Boyes, Luke03Run Crew49.72
4Jeffery, Aaron98U.T.S. North50.09
5Peter, Abiatara03Campbelltown50.15
6Ash, Lachlan01Campbelltown50.64
7Muir, Nick05St. George D50.95
8King, Michael05Trinity Athl51.34
Section 2
1Gordon, Joshua01Hills Distri50.90
2Rann, Callum05Athletics Wo51.05
3Kelly, Evander06Campbelltown51.64
4Hargrave, Travis05Asics Wests52.61
5Perry, Xavier08Nepean Distr54.06
6Baptist, Lachlan05Westfields54.18
7Almoail, Adam05Nepean Distr54.29
8Konstantinoff, Maximus07Nepean Distr55.65
Section 3
1Campbell, Lucas06Athletics Wo52.55
2Dowling, Ryan79U.T.S. North54.00
3Samsa, Daniel96Bankstown Sp54.06
4Karthigeyan, Giri04The Kings54.96
5Mcmahon, Ashley75U.T.S. North55.08
6Nandlal, Zachary06St Ignatius55.79
7Smith, Joshua08The Kings57.14
--Tucker, Thomas01Sydney UniveDNS
Section 4
1Noyeaux, Ryan04Sutherland D54.63
2Khan, Nabill00Sydney Unive54.92
3Venturino, Marco07Illawong Rev56.63
4Elliott, Hamish08St Ignatius57.02
5Reynaldo, Tomi08Randwick Bot58.49
6Littlewood, Ethan08Campbelltown59.41
7Alderson, Luke08Nepean Distr1:02.74

Event 15 Women 400 m Open

NameYearTeamFinalsPoints
Section 1
1Hancock-Cameron, Jaylah02Bankstown Sp57.87
2Bennett, Amy99Sutherland D58.19
3Buchanan, Tayissa06Athletics Wo58.96
4Honore, Ava04Sutherland D59.42
5Mcnally, Ainslie06Hills Distri59.56
6Smith, Davina91Sutherland D1:00.31
7Mcgoon, Destiny05Westfields1:01.72
8Murray, Cheyenne08Bankstown Sp1:02.80
Section 2
1Smart, Erin82Nowra Athlet59.33
2Bratton, Gemma02U.T.S. North1:00.67
3Peter, Esther06Campbelltown1:02.57
4Mcevoy, Polly06Sutherland D1:02.92
5Chauvin, Bianca04Camden Athle1:03.06
Section 3
1Colusso, Ella07Bankstown Sp1:00.44
2Paterson, Ruby-Lee03Kembla Joggers Inc.1:03.46
3Bieman, Taylor05Camden Athle1:04.43
4Cole, Virginia08Blue Mountai1:05.96
5Yorke, Annabelle09Bankstown Sp1:07.57
--Attard, Kaylee08CampbelltownDNS
--Hazelton, Emma07Camden AthleDNS

Event 12 Men 400 m Masters

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Hughes, Darren63Mounties Ath57.26
2Demasi, Lawrence72Camden Athle58.06
3Williams, Adrian67Sutherland D59.31
4Littlewood, Gregory77Campbelltown1:00.29
5Rodda, Andrew69Illawarra Bl1:01.21
6Devery, Todd60Blue Mountai1:03.34
Photofinish Image


Event 11 Women 400 m Masters

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Power, Rebekah78Athletics Wo1:02.00
Photofinish Image


Event 12 Men 60 m Open Championship

NameYearTeam
Section 1 Finals
1Templeton, Tom93Athletics Vi 6.88
2Jung, Jin Su93Sydney Unive 6.90
3Striegher, Ethan02Woolgoolga A 6.83
4Coorey-Ewings, Carl98Epping Distr 6.79
5Clabburn, Lewis00Epping Distr 6.82
6Ius, Christopher00Sydney Unive 6.71
7Roberts, Will99Asics Wests 6.73
8Zustovich, Sam02Athletics Wo 6.80
9Vuong, Kenneth90Asics Wests 6.85

Event 11 Women 60 m Open Championship

NameYearTeam
Section 1 Finals
1Perry, Monique74U.T.S. North 7.93
2Jones, Nicole86Illawong Rev 7.90
3Johnston-Mitrevska, Jade01St. George D 7.80
4Pickering, Bronte01U.T.S. North 7.69
5Taddeo, Abbie94Illawong Rev 7.37
6Healey, Sarah98Sydney Unive 7.48
7Bingham, Gabrielle02Campbelltown 7.71
8Donofrio, Nicolette02U.T.S. North 7.72
9Economou, Mia01Sydney Unive 7.82
10Fioravanti, Kiara93Asics Wests NT

Event 10 Men 60 m U20 Championship

NameYearTeam
Section 1 Finals
1Calvelo, Nathaniel03Camden Athle 7.09
2Oikawa, Sean03Sydney Pacif 7.08
3Kessie, Malikye04Westfields 7.07
4Louison-roe, Jay03Sydney Athle 7.07
5Ayoade, Joseph04Campbelltown 6.91
6Rowe, Jackson03Campbelltown 6.87
7Duggan, Ethan03Nepean Distr 6.95
8Lloyd Jones, Daniel03U.T.S. North 6.98
9Boadu, Emmanuel03Campbelltown 7.07

Event 9 Women 60 m U20 Championship

NameYearTeam
Section 1 Finals
1Wright, Hayley04Campbelltown 8.29
2Cosgrove, Michaela03Asics Wests 8.03
3Dixon, Alice03U.T.S. North 8.32
4Percival, Lauren04Illawarra Bl 7.83
5Matthews, Emma03Camden Athle 7.78
6Adeniran, Shola04Westfields 7.89
7Fichardt, Georgia04U.T.S. North 7.87
8Cramer, Elysha03Sydney Unive 7.91
9Andrews, Greta03U.T.S. North 7.99

Event 8 Men 60 m U18 Championship

NameYearTeam
Section 1 Finals
1Campbell, Lucas06Athletics Wo 7.26
2Brown, Calem05Athletics Wo 7.17
3Jones, Aidan05U.T.S. North 7.18
4Hasler, Cody06Camden Athle 6.98
5Harris, Alex05Camden Athle 7.18
6Kabba, Rashid05Westfields 7.10
7Sultana, Sebastian05Campbelltown 6.86
8Kumar, Sadheel06Campbelltown 7.21
9Taylor, Jacob06Hills Distri 7.21

Event 7 Women 60 m U18 Championship

NameYearTeam
Section 1 Finals
1Windshuttle, Angelina05Asics Wests 7.97
2Tan, Xin Min06U.T.S. North 7.98
3Taylor, Gabriella05U.T.S. North 7.96
4Campbell, Paige05Campbelltown 7.67
5Stoilova, Aleksandra05Westfields 7.52
6Lee, Emma05Sutherland D 7.66
7Inkster, Olivia Rose05U.T.S. North 7.72
8Ekoue, Ledia06Sydney Unive 7.93
9Betham, Damita06Campbelltown 7.81

Event 6 Men 60 m U16 Championship

NameYearTeam
Section 1 Finals
1Hayes, Liam08Hills Distri 7.67
2Hampel, Andres08U.T.S. North 7.58
3Illangantilake, Dylan07Campbelltown 7.34
4Oldfield, Elias07Illawarra Bl 7.28
5Blair, Billy07Balmain Athl 7.28
6Mcdonald, John07Nepean Distr 7.30
7West, Jack07Illawarra Bl 7.53
8Grant, Chase07Athletics Wo 7.55
9Cheung, Callum07University o 7.65

Event 5 Women 60 m U16 Championship

NameYearTeam
Section 1 Finals
1Hazelton, Emma07Camden Athle 8.42
2Talaia, Nekea07Campbelltown 8.11
3Attard, Kaylee08Campbelltown 8.44
4Rea, Holly07Athletics Wo 7.76
5Mccluskey, Brodie07Illawarra Bl 8.02
6Millecamps, Eliette08Athletics Ea 8.23
7Locane, Bronte08Balmain Athl 8.15
8Tattersall, Kaitlin07Camden Athle 8.06
9Rejske, Keira07Athletics Wo 8.28

Event 4 Men 60 m U14 Championship

NameYearTeam
1Bell, Koby09Trinity Athl
2Cox, Daniel09Ryde Athleti
3Jang, Alexander09Randwick Bot
4Lau, Dylan09Illawong Rev
5Tan, Kai Zhe09U.T.S. North

Event 3 Women 60 m U14 Championship

NameYearTeam
1Batti, Angelica10Campbelltown
2Bower, Indii09Illawong Rev

Event 2 Men 60 m Masters

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Stuckey, Tiernan90Camden Athle7.312.8
2Blacker, Steven78Balmain Athl7.512.8
3Hughes, Darren63Mounties Ath7.792.8
4Doodson, Michael76Athletics Wo7.932.8
5Terley, Jamie79U.T.S. North7.952.8
6Rodda, Andrew69Illawarra Bl8.002.8
7Wardecki, Krzysztof68Balmain Athl8.122.8
8Demasi, Lawrence72Camden Athle8.272.8
9Devery, Todd60Blue Mountai8.502.8
Photofinish Image


Event 1 Women 60 m Masters

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Power, Rebekah78Athletics Wo8.033.9
2Quinn, Lisa77Illawarra Bl8.133.9
3Strong, Kylie67U.T.S. North8.373.9
4Mchenry, Nicole74Athletics Wo8.653.9
5Moran, Suzy78Athletics Wo8.853.9
6Constable, Kim77Illawong Rev9.043.9
7Lamb, Christine58Illawong Rev10.143.9
8Flynn, Rina62Illawarra Bl10.203.9
--Perry, Monique74U.T.S. NorthDNS3.9
Photofinish Image


Distance

Event 46 Men 3000 m Masters

NameYearTeam
1Cooper, Wayne57Athletics Ea

Event 28 Men 3000 m Open A Race

NameYearTeam
1Baker, David00Camden Athle
2Brewer, James06Kembla Jogge
3Cooper, Martin96Sydney Unive
4Costello, James77Athletics Ea
5Donovan, Louis02Run Crew
6Engel, Joshua89Kembla Jogge
7Frost, Greg88Kembla Jogge
8Haining, Lachlan05Kembla Jogge
9Hince, Luke02Kembla Jogge
10Jones, Samuel92Illawarra Bl
11Kesby, Macleay07Kembla Jogge
12O'Brien, Earl85Asics Wests
13Rivett, Miller06Orange Runne
14Schaap, Harm02Bankstown Sp
15Shaw, Isaac04Kembla Jogge
16Sullivan, Cody07Kembla Jogge
17Wilson, Luke02Kembla Jogge
18Zakis, William06Katoomba Dis

Event 27 Women 3000 m Open A Race

NameYearTeam
1Colusso, Ella07Bankstown Sp
2Gardner, Ashleigh02Kembla Jogge
3Giason, Cate08Kembla Jogge
4Hill, Evelyn09Victory Runn
5Jakovljevic, Monique05Campbelltown
6Martin, Asha00Bankstown Sp
7Martin, Jordyn05Kembla Jogge
8Mcgivern, Allegra05Randwick Bot
9Mcphillips, Ruby03Kembla Jogge
10Roderick, Laura03Randwick Bot
11Sivills, Olivia04Athletics Wo
12Timms, Amy08Cherrybrook

Jumps

Event 32 Men Long Jump Division 3

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1De Burnay Thompson, Luca08Asics Wests5.14m2.5
4.81m(2.3) 5.14m(2.5) 4.95m(1.2) 4.86m(1.7)
--Jang, Alexander09Randwick BotDNSNWI
--Chukwudi, Jesse07CampbelltownDNSNWI

Event 31 Women Long Jump Division 3

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Philip, Alyssa99Campbelltown4.81m3.6
FOUL(3.1) 4.62m(+0.0) FOUL(3.2) 4.81m(3.6)
2Millecamps, Eliette08Athletics East4.71m0.2
4.71m(0.2) 4.48m(1.3) 4.46m(1.6) 4.57m(3.0)
3Schweitzer, Stephanie92Hills Distri4.57m1.3
4.39m(2.9) 4.57m(1.3) 4.38m(1.9) 4.29m(3.1)
4Luz, Nikaela06Campbelltown4.49m2.6
FOUL(2.3) 1.42m(2.1) 3.92m(1.1) 4.49m(2.6)
5Kandel, Lilli08Campbelltown4.36m2.7
4.36m(2.7) 4.20m(0.5) FOUL(2.8) FOUL(3.6)
6Joseph, Kailyn02Cherrybrook4.06m2.1
3.76m(1.7) 4.06m(3.3) 4.03m(1.9) 4.06m(2.1) 3.90m(NWI) 3.96m(4.6)
7Tattersall, Mia10Camden Athle3.66m1.9
3.66m(1.9) 3.45m(1.9) FOUL(2.8) 3.48m(2.6)
8Giddings, Summer02Hills Distri2.87m3.2
2.87m(3.2) 2.82m(2.2) 2.72m(3.7) 2.78m(0.8) 2.79m(3.1) FOUL(3.2)
--Schillert, Jada05Athletics WoNDNWI
FOUL(+0.0) FOUL(1.7) FOUL(2.9) FOUL(2.9)

Event 36 Men Long Jump Division 2

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Baptiste, Jake04Hills Distri6.59m2.4
6.50m(3.1) 6.59m(2.4) 6.51m(4.3) 6.44m(2.3)
2Williams, Corey00Illawarra Bl6.46m3.2
6.46m(3.2) 3.99m(3.1) 6.36m(3.0) 4.61m(1.4)
3Devery, Christopher96Illawarra Bl6.27m3.7
6.19m(2.4) 5.70m(2.0) 6.18m(2.2) 6.27m(3.7)
4Suto, Joshua05Sutherland D6.17m3.6
6.11m(2.8) 6.00m(2.3) 6.17m(3.6) 6.17m(2.1)
5Mcgroder, Mason08Trinity Athl6.05m3.2
FOUL(2.0) 6.05m(3.2) 5.86m(3.0) 5.64m(2.2)
6Hayes, Liam08Hills Distri5.94m2.8
5.94m(2.8) 5.75m(2.5) 5.63m(3.2) 5.66m(3.5)
7Murphy, Indiana06Trinity Athl5.87m3.4
FOUL(2.5) 5.54m(1.9) FOUL(2.6) 5.87m(3.4)
8Kelly, Evander06Campbelltown5.80m2.5
FOUL(5.0) 5.80m(2.5) 5.66m(2.6) PASS
9Kasozi, Benjamin07Campbelltown5.78m2.5
FOUL(2.2) FOUL(1.5) 5.78m(2.5) 3.42m(2.4)
10Dasgupta, Sumeet06Girraween5.26m1.1
FOUL(0.8) FOUL(2.7) 4.71m(2.9) 5.26m(1.1)
--Kabba, Rashid05WestfieldsDNSNWI

Event 35 Women Long Jump Division 2

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Mcgoon, Destiny05Westfields4.85m1.6
4.85m(1.6) 4.85m(2.2) 4.82m(3.8) 4.81m(2.3)
2Srisivaeaswaran, Vithuss04Girraween4.74m2.5
4.74m(2.5) 4.44m(2.1) 4.56m(5.5) 4.66m(2.5)

Event 38 Men Long Jump Division 1

NameYearTeam
Flight 1 Finals
1Kirk, Kieran98Campbelltown
2Pane, Renato04Asics Wests
3Moir, William04Trinity Athl
4Freyer, William99U.T.S. North
5Pitts, Thomas00U.T.S. North
6
7

Event 37 Women Long Jump Division 1

NameYearTeam
Flight 1 Finals
1Kasozi, Lauryn05Campbelltown
2Kavanagh, Sophie04Ryde Athleti
3Johnston-Mitrevska, Jade01St. George D
4Dale, Samantha01Cherrybrook
5Talaia, Nekea07Campbelltown
6
7

Throws

Event 34 Men Javelin Throw Division 2

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Del Popolo, Alexander04Illawarra Bl53.33m800g
53.33m 52.10m 52.97m
2Camilleri, Toby06Asics Wests53.11m700g
53.11m FOUL 53.00m
3Corvalan Sotomayor, Cris05Girraween46.07m700g
46.07m 44.97m 43.04m
4Perry, Hayden99Asics Wests43.71m800g
43.58m 41.55m 43.71m
5Capararo, Samuel04Asics Wests43.48m700g
39.92m 43.48m 36.55m
6Losurdo, Louis05Athletics Wo40.22m700g
38.97m 40.22m 35.09m
7Kasozi, Daniel07Campbelltown36.23m700g
FOUL 36.23m FOUL
8Cloey, Ryan09Asics Wests33.71m600g
33.71m FOUL 30.90m
9Goetz, Alex07Westfields31.50m700g
31.50m PASS PASS
10Appleton, John42Nsw Masters26.00m
FOUL 26.00m 25.82m

Event 33 Women Javelin Throw Division 2

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Smith, Charlotte05Illawarra Bl33.07m500g
27.72m 31.97m 33.07m FOUL
2Hodson, Bronte03U.T.S. North28.61m600g
28.61m 28.56m 28.00m 27.75m
3Muscat, Caitlyn05Hills Distri24.22m500g
24.22m 23.51m 22.36m FOUL
4Goetz, Molly05Westfields20.80m500g
17.13m 20.80m 13.38m PASS

Event 34 Men Javelin Throw Division 1

NameYearTeam
Flight 1 Finals
1Kitteringham, Baxter05St. George D
2Crandell, John91Asics Wests
3Lucas, Harrison03Sydney Pacif
4Simmons, Kane02Asics Wests
5Bell, Jonathan00Sydney Pacif
6
7

Event 33 Women Javelin Throw Division 1

NameYearTeam
Flight 1 Finals
1Gibson, Brianna99Sydney Unive
2Shine, Kiara04Sydney Unive
3Packer, Bianca04Asics Wests
4Allport, Lilly07Blue Mountai
5Packer, Jacinta05Asics Wests
6
7

Event 30 Men Hammer Throw Division 1

NameYearTeam
Flight 1 Finals
1Goetz, Alex07Westfields
2Willis, William07Athletics Wo
3
4

Event 29 Women Hammer Throw Division 1

NameYearTeam
Flight 1 Finals
1Martin, Alannah04Sutherland D
2Morgan, Amelia05Campbelltown
3Pearson, Alysha02Sutherland D
4Saunders, Matilda08Campbelltown
5West, Isabella09Sutherland D
6Goetz, Molly05Westfields
7Shokry, Sally02Sutherland D
8
9

Other Stuff

Event 64 Men 1 Mile 35+ Championship

NameYearTeam
1Cooper, Wayne57Athletics Ea
2Harrison, James41Bankstown Sp
3Mason, James72Nsw Masters
4O'Brien, Earl85Asics Wests
5Oldridge, Steve64Campbelltown
6Purcell, Darren70Athletics Ea
7Sharpe, Brad61U.T.S. North

Event 63 Women 1 Mile 35+ Championship

NameYearTeam
1Drennan, Deborah58U.T.S. North

Event 62 Men 1 Mile Open Championship

NameYearTeam
1Booth-Martinez, Maximus02Orange Runne
2Habler, Bailey04Randwick Bot
3Hart, Hamish04Knox Grammar
4Hungerford, Daniel02Kembla Jogge
5Jagger, Benjamin98Bankstown Sp
6Mcgill, Harrison98Bankstown Sp
7Mcphillips, Finlay00Kembla Jogge
8Music, Stefan98Randwick Bot
9Ryan, Joseph95Randwick Bot
10Sharp, Jackson00Run Crew
11Shiell, Samuel94Run Crew

Event 61 Women 1 Mile Open Championship

NameYearTeam
1Campbell, Holly96Sydney Unive
2Hogg, Jessica97Illawarra Bl
3Spencer, Kate95U.T.S. North
4Winkcup, Georgia97U.T.S. North

Event 60 Men 1 Mile U20 Championship

NameYearTeam
1Cantlon, Patrick03Trinity Athl
2Christian, Theo04Trinity Athl
3Healey, James03Kembla Jogge
4Williams, Adam05Bankstown Sp

Event 58 Men 1 Mile U18 Championship

NameYearTeam
1Frykberg, Ryan05Cherrybrook
2Nandlal, Zachary06St Ignatius
3Russell, Max05Randwick Bot
4Westwood, Matthew06Camden Athle

Event 57 Women 1 Mile U18 Championship

NameYearTeam
1Ciscato, Emma06Camden Athle
2Fry, Mia05U.T.S. North
3Greenhalgh, Olivia06Bankstown Sp
4Pomery, Grace05Kembla Jogge

Event 56 Men 1 Mile U16 Championship

NameYearTeam
1Haydon, Will07The Scots Co
2Low, Jesiah07Sutherland D
3Mitchell, Kye07Kembla Jogge

Event 55 Women 1 Mile U16 Championship

NameYearTeam
1Meyers, Zoe082021 Nsw All
2Spicknall, Claire07Kembla Jogge

Event 54 Men 1 Mile U14 Championship

NameYearTeam
1Haydon, Ellis10Blue Mountai
2Westwood, Benjamin09Westfields
3Wheeler, Lachlan10Sutherland D

Event 53 Women 1 Mile U14 Championship

NameYearTeam
1Kann, Jessica09Bankstown Sp
2Muc, Isabella09Westfields
3Murray, Paige09Bankstown Sp