Sprints

Event 505 Girls 200 m U10 LA

NameAgeTeam
Heat 1 Prelims
1
2Newberry, Scarlett9Armidale Ath
3Petersen, Caitlin10Wallsend Ath
4Barnes, Elara10Port Stephen
5Elliott, Lexi10Tuggerah Lak
6Schofield, Lucy8Albion Park
7Cronshaw, Mackenzie9Katoomba
8
9
10
Heat 2 Prelims
1
2Gardiner, Cierra9Macquarie Hu
3Ahoy, Myarah8Armidale Ath
4Hamilton, Isabella9Gunnedah Lit
5Morrison, Jasmine10Wallsend Ath
6Wall, Ruby9Tamworth Lit
7O'Connell, Emily10Tamworth Lit
8
9
10

Event 304 Boys 200 m U11 LA
Top 8 Advance by Time

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -1.4
1Hicks, Xavier11Singleton Tr31.23q
2Smith, Ethan10Wallsend Ath32.46q
3Way, Toby11Gosford Litt33.51q
4Lyon, Hugo11Adamstown Ne36.32q
5O'Leary, Liam10Shoalhaven42.14
Heat 2 Preliminaries Wind: -0.9
1Stewart, Harlan10Maitland Sen29.53q
2Martin, Callum10Adamstown Ne31.62q
3Mascini, Justin10Macquarie Hunter32.10q
4Manser, Cooper11Gosford Litt33.18q

Event 501 Girls 200 m U11 LA

NameAgeTeam
Heat 1 Prelims
1
2Godfrey, Millie11Southlakes A
3Austin, Molly11Macquarie Hu
4Hicks, Jenice10Edgeworth &
5Croft, Isla11Macquarie Hu
6White, Mai'Ana Teal11Woolgoolga L
7
8
Heat 2 Prelims
1
2
3Page, Lillian Marie10Kurrajong Bi
4Croxford, Kari10Macquarie Hu
5Dogan, Alexandra11Lismore
6Day, Mikayla10Cardiff & Di
7
8

Event 498 Boys 100 m U10 LA Prelims

NameYearTeam
1Bell, FletcherPort Macquar
2Bryant, AxlMacquarie Hu
3Corrigan, HarrisonAdamstown Ne
4Devery, LisaSpringwood D
5Gardiner, BeauSpringwood D
6Hicks, RachelSpringwood D
7Murnane, MaxMudgee Littl
8Palmer, JarvisAdamstown Ne
9Spinks, JoshGunnedah Lit
10Stokes, DanielKotara South

Event 497 Girls 100 m U10 LA Prelims

NameYearTeam
1Ahoy, MyarahArmidale Ath
2Barnes, ElaraPort Stephen
3Bennetts, MoniqueMudgee Littl
4Elliott, LexiTuggerah Lak
5Gardiner, CierraMacquarie Hu
6Hamilton, IsabellaGunnedah Lit
7Morrison, JasmineWallsend Ath
8Newberry, ScarlettArmidale Ath
9O'Connell, EmilyTamworth Lit
10Petersen, CaitlinWallsend Ath
11Schofield, LucyAlbion Park
12Wall, RubyTamworth Lit

Event 52 Men 200 m 50-59

NameAgeTeam
Heat 1 Prelims
1
2
3Reid, Brett58Mingara Athl
4Leseberg, Ernie51Gosford Litt
5Tebbutt, Rodney52Athletics Wo
6Smith, Steven58Mingara Athl
7O'Leary, Mark56Nowra Athlet
8
Heat 2 Prelims
1
2
3Clarson, Col59Illawarra Bl
4Phillips, Andrew51Nsw Masters
5Musgrove, Paul52Nowra Athlet
6Rodda, Andrew53Illawarra Bl
7
8

Event 320 Men 200 m Open
8 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -0.8
1Striegher, Ethan20Woolgoolga A21.80Q
2Gunn, Tyler23Gosford Litt22.01Q
3Mcpaul, James23Athletics Wo22.60Q
4Winsor, Matthew24Mingara Athl22.81q
5Coutet, Jemuel21Mingara Athl22.84
6Vane-Tempest, Jack24Mingara Athl23.69
7Jackson, Mitchell25Macquarie Hu24.40
Heat 2 Preliminaries Wind: +0.0
1O'Neill, Mitchell24Athletics Wo21.63Q
2Faulkner, Jonty20Illawarra Bl22.18Q
3Reid, Leroy20Macquarie Hu22.59Q
4Bickel, Gabriel20Athletics Wo22.68q
5Chisholm, Cameron26Illawarra Bl23.19
6Denham, Benjamin22Mingara Athl23.69
7Lloyd - T20, Lleyton22Macquarie Hu25.41

Event 319 Women 200 m Open
8 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: +0.0
1Carroll, Bronte23Mingara Athl24.64Q
2Ogle, Nicole24Newcastle Runners26.05Q
3Hatchman, Tia20Athletics Wo26.68Q
4Mitton, Dominique22Macquarie Hu27.34q
5De Vries, Sarah30Illawarra Bl28.33
6Mazzei - T20, Amelia20Armidale Ath30.34
7Neto, Kaitlyn25Illawarra Bl31.38
Heat 2 Preliminaries Wind: -0.9
1Smee, Katie25Macquarie Hu24.29Q
2Heath, Jenna25Adamstown Ne25.41Q
3Adams, Grace20Illawarra Bl27.98Q
4O'Neill, Jacqueline29Mingara Athl28.10q
5Edwards, Kaisha28Illawarra Bl29.47
6Leonard, Belle22Raymond Terrace30.62
7Hogg, Jessica25Illawarra Bl32.28

Event 318 Men 200 m U20
8 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -2.0
1Fittler, Emerson18Armidale Ath23.20Q
2Sheehan, Jack18Coffs Harbou23.32Q
3Zawadzki, Nathan19Coffs Harbou23.66Q
4Tijani, Tajudeen18Armidale Ath26.34
5Cheney, Cameron18Mingara Athl27.23
Heat 2 Preliminaries Wind: +0.0
1Murphy, Alex18Maitland Sen22.74Q
2De Domizio, Dylan18Forster Tunc22.90Q
3Striegher, Damon19Woolgoolga A23.33Q
4Wilkinson, Charlie18Blue Mountai23.60q
5Thickett, Ethan19Illawarra Bl24.18q

Event 43 Women 200 m U20

NameAgeTeam
Heat 1 Prelims
1
2Way, Eve19Athletics Wo
3Watts, Isabella18Mingara Athl
4Moore, Kailee18Athletics Wo
5Skelton, Tiahna19Wallsend Rsl
6Etheridge, Caitlyn19Tamworth Sen
7
8
Heat 2 Prelims
1
2Adams, Ashlyn18Illawarra Bl
3Mcdonald, Laila18Coffs Harbou
4Check, Lara19Athletics Wo
5Enderby, Mikayla18Kotara South
6Beaven, Jade18Mingara Athl
7Cotton, Emma19Port Stephen
8

Event 317 Men 200 m U18
8 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: +0.0
1Brown, Calem17Athletics Wo23.80Q
2Worner, Elliott17Woolgoolga A23.95Q
3Gray, Kidha17Eastlakes At24.60Q
4Lyne, William17Newcastle Flyers25.56q
--Lawler, Harrison17Maitland SenDQ WA 16.8
Heat 2 Preliminaries Wind: -0.1
1Rann, Callum17Athletics Wo23.34Q
2Hancock, Cody17Raymond Terrace23.49Q
3Cain, Jasper17Maitland Sen23.52Q
4Upsall, Kyan17Coffs Harbou24.28q
5Wain, Bohdi17Coffs Harbou26.68

Event 41 Women 200 m U18

NameAgeTeam
Heat 1 Prelims
1
2Sommer, Annika17Newcastle Ru
3Strecker, Emily17Illawarra Bl
4Newton, Ebony17Raymond Terr
5Bennetts, Alesha17Mudgee Littl
6Pollard, Jemma17Newcastle Ru
7
8

Event 313 Women 200 m U17
8 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: +0.0
1Black, Tarli16Macquarie Hu26.88Q
2Hill, Brooke16Kotara South27.98Q
3Enderby, Erika16Kotara South28.16Q
4Xavier, Brooke16Macquarie Hu29.05
5Marshall, Ruby16Nowra Athlet29.62
Heat 2 Preliminaries Wind: +0.0
1Sevastos, Loen16Athletics Wo26.77Q
2Campbell, Leila16Kooringal -W27.63Q
3Gogarty, Ella16Maitland Sen27.97Q
4Turton, Armani16Wallsend Rsl28.61q
5Wallace, Ella16Katoomba Dis28.85q
6Roach, Holly16Kooringal -W29.42

Event 312 Boys 200 m U16
8 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: 1.7
1Brown, Kian15Blue Mountai24.94Q
2Clarke, Jay15Gosford Litt25.39Q
3Barnes, Lachlan15Eastlakes At26.41Q
4Williams, Nathan15Newcastle Runners26.74q
5Frey, Daniel15Byron Bay Runners27.52
6Smith, Joshua15Illawarra Bl29.35
Heat 2 Preliminaries Wind: 1.7
1Roberti, Joseph15Newcastle Runners23.46Q
2Mcaneney, Max15Dubbo Athlet24.15Q
3Zhang, James15Macquarie Hu24.73Q
4Watson, Jonah15Nowra Athlet26.89q
5Gunn, Connor15Gosford Litt28.34
6Charlton, Peter15Eastlakes At33.29

Event 308 Girls 200 m U16
8 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: +0.0
1Hurdman, Shari15Macquarie Hu27.06Q
2Wilson, Alyvia15Tamworth Sen27.92Q
3Gardiner, Faith15Macquarie Hu29.07Q
4Daymond, Jassmin15Edgeworth an29.25q
5Wain, Amaia15Coffs Harbou30.20
Heat 2 Preliminaries Wind: +0.0
1Ward, Amarni15Maitland Sen26.75Q
2Rejske, Keira15Athletics Wo27.92Q
3Jacobs, Pyper15Maitland Sen28.75Q
4Mcgrath, Charley15Illawarra Bl29.72q

Event 36 Boys 200 m U15

NameAgeTeam
Heat 1 Prelims
1
2
3Day, Jackson14Macquarie Hu
4Marshall, Max14Nowra Athlet
5Moran, Ashton14Athletics Wo
6
7
8

Event 307 Girls 200 m U15
8 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -0.1
1Costabile, Grace14Athletics Wo27.28Q
2Blair, Jocelyn14Orange Littl27.85Q
3Haremaker, Alyssa14Mingara Athl27.97Q
4Giampietro, Ainsley14Blue Mountai28.70q
5Mackie, Jessika14Mingara Athl30.07
6Marshall-Dawson, Clara14Athletics Wo30.60
Heat 2 Preliminaries Wind: +0.0
1Wall, Isabella14Tamworth Sen27.40Q
2Matthews, Aria14Coffs Harbou27.90Q
3Collins, Alexis14Newcastle Runners28.21Q
4See, Katie14Athletics Wo29.62q
5Baker, Adelayde14Woolgoolga A31.11

Event 306 Girls 200 m U14
8 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -0.2
1Gonzalez, Dana13Wyong Athlet28.73Q
2Brunckhorst, Marli13Macquarie Hu28.89Q
3Frey, Mikayla13Byron Bay Runners29.51Q
4White, La'Kya Jai13Woolgoolga A31.47q
5Reynolds-Waugh, Mia13East Maitlan34.65
Heat 2 Preliminaries Wind: -2.1
1Carlson, Keira13Macquarie Hu28.74Q
2Hill, Alice13Kotara South29.49Q
3Goy, Tahlia13Mingara Athl30.40Q
4Mcgavern, Mara13Newcastle Runners30.41q

Event 305 Girls 200 m U13
8 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -2.4
1Trembath, Madison12Eastlakes At28.99Q
2Pay, Marli12Dubbo Athlet29.08Q
3Daymond, Makaylie12Edgeworth an32.51Q
4Lyne, Imogen12Newcastle Flyers34.62q
5Davis, Elizabeth12Nowra Athlet35.38
Heat 2 Preliminaries Wind: +0.0
1Bryant, Tayla12Macquarie Hu28.20Q
2Power, Ella12Athletics Wo29.97Q
3Morrison, Ella12Wallsend Rsl31.28Q
4Atkins, Rose12Nowra Athlet32.22q
5Hall, Cheyannah12Athletics Wo36.66

Event 22 Men 100 m 50-59

NameAgeTeam
Heat 1 Prelims
1Hogg, John53Illawarra Bl
2Tebbutt, Rodney52Athletics Wo
3Smith, Steven54Blue Mountai
4Rodda, Andrew53Illawarra Bl
5Leseberg, Ernie51Gosford Litt
6Phillips, Andrew51Nsw Masters
7Minto, John50Gosford Litt
8Clarson, Col59Illawarra Bl
9Reid, Brett58Mingara Athl
10O'Leary, Mark56Nowra Athlet

Event 164 Men 100 m Open
9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -2.1
1O'Neill, Mitchell24Athletics Wo11.17Q
2Bickel, Gabriel20Athletics Wo11.42Q
3Mcpaul, James23Athletics Wo11.46Q
4Chisholm, Cameron26Illawarra Bl11.49
4Reid, Leroy20Macquarie Hu11.49
6Denham, Benjamin22Mingara Athl11.92
7Vane-Tempest, Jack24Mingara Athl12.11
8Hindmarsh, Stephen40Southlakes A12.32
Heat 2 Preliminaries Wind: -0.8
1Gunn, Tyler23Gosford Litt10.85Q
2Faulkner, Jonty20Illawarra Bl11.02Q
3Bell, Fletcher28Armidale Ath11.14Q
4Winsor, Matthew24Mingara Athl11.38q
5Fittler, Emerson18Armidale Ath11.39q
6Coutet, Jemuel21Mingara Athl11.40q
7James, Benjamin21Cessnock Ath11.66
8Jackson, Mitchell25Macquarie Hu11.95
9Jones, Samuel20Macquarie Hu14.77
--Striegher, Ethan20Woolgoolga ADQ

Event 165 Women 100 m Open
9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: 0.7
1Mcandrew, Kelly28Mingara Athl12.28Q
2Hatchman, Tia20Athletics Wo12.78Q
3Ogle, Nicole24Newcastle Runners13.02Q
4Mitton, Dominique22Macquarie Hu13.07q
5De Vries, Sarah30Illawarra Bl13.44q
6Leonard, Belle22Raymond Terrace14.23q
Heat 2 Preliminaries Wind: -0.8
1Smee, Katie25Macquarie Hu12.36Q
2Withnall, Elana29Mingara Athl13.35Q
3O'Neill, Jacqueline29Mingara Athl14.19Q
4Carney, Charisse24Coffs Harbou14.56
5Neto, Kaitlyn25Illawarra Bl15.17
6Grant, Emily23Wallsend Rsl16.58

Event 160 Men 100 m U20
9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -1.1
1Murphy, Alex18Maitland Sen11.55Q
2Link, Jett19Athletics Wo11.71Q
3Zawadzki, Nathan19Coffs Harbou12.03Q
4Thickett, Ethan19Illawarra Bl12.17q
5Walter, Elijah19Raymond Terrace12.45
6Wells, Damian19Temora Athle12.59
7Barnes, Rhys18Illawarra Bl13.58
Heat 2 Preliminaries Wind: -0.7
1Sheehan, Jack18Coffs Harbou11.49Q
2De Domizio, Dylan18Forster Tunc11.58Q
3Dobbins, Rhys19Kotara South11.65Q
4Wilkinson, Charlie18Blue Mountai11.68q
5Striegher, Damon19Woolgoolga A11.78q
6Woodbury, Jacob18Grafton Athl12.75
7Tijani, Tajudeen18Armidale Ath13.04
8Cheney, Cameron18Mingara Athl13.30

Event 13 Women 100 m U20

NameAgeTeam
Heat 1 Prelims
1Etheridge, Caitlyn19Tamworth Sen
2Mcdonald, Laila18Coffs Harbou
3Check, Lara19Athletics Wo
4Moore, Kailee18Athletics Wo
5Gunn, Katie19Gosford Litt
6Skelton, Tiahna19Wallsend Rsl
7Watts, Isabella18Mingara Athl
8Cotton, Emma19Port Stephen
9Adams, Ashlyn18Illawarra Bl
10Enderby, Mikayla18Kotara South

Event 159 Men 100 m U18
9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -0.9
1Brown, Calem17Athletics Wo11.54Q
2Brown, Jordie17Singleton Tr11.63Q
3Rann, Callum17Athletics Wo11.84Q
4Worner, Elliott17Woolgoolga A11.97q
5Gray, Kidha17Eastlakes At11.99q
6Lyne, William17Newcastle Flyers12.70
Heat 2 Preliminaries Wind: -2.2
1Kalozi, Joshua17Oberon District11.73Q
2Hancock, Cody17Raymond Terrace11.76Q
3Parks, Isaac17Athletics Wo12.33Q
4Upsall, Kyan17Coffs Harbou12.66q
5Lawler, Harrison17Maitland Sen12.80
6Mandavy, Tsar17Nowra Athlet12.95

Event 11 Women 100 m U18

NameAgeTeam
Heat 1 Prelims
1
2
3Snelling, Emily17Blue Mountai
4Strecker, Emily17Illawarra Bl
5Newton, Ebony17Raymond Terr
6Xavier, Amber17Macquarie Hu
7Sommer, Annika17Newcastle Ru
8
9

Event 161 Women 100 m U17
9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: NWI
1Harrison, Summah16Port Stephen12.82Q
2Sevastos, Loen16Athletics Wo13.23Q
3Campbell, Leila16Kooringal -W13.35Q
4Gogarty, Ella16Maitland Sen13.60q
5Wallace, Ella16Katoomba Dis13.82q
6Mcgrath, Lulu16Coffs Harbou14.05
7Allen, Phoebe16Blue Mountai14.38
Heat 2 Preliminaries Wind: -0.2
1Ezeoke, Chelsea16Illawarra Bl12.78Q
2Black, Tarli16Macquarie Hu12.92Q
3Hill, Brooke16Kotara South13.68Q
4Enderby, Erika16Kotara South13.74q
5Xavier, Brooke16Macquarie Hu13.89
6Turton, Armani16Wallsend Rsl14.03
7Marshall, Ruby16Nowra Athlet14.46
8Benham, Eryn16Gunnedah Ath14.71

Event 153 Boys 100 m U16
9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -3.1
1Roberti, Joseph15Newcastle Runners11.88Q
2Fiene, Brody15Temora Athle13.04Q
3Ross, Cameron15Orange Littl13.10Q
4Gunn, Connor15Gosford Litt14.26
5Smith, Joshua15Illawarra Bl14.61
6Charlton, Peter15Eastlakes At16.59
Heat 2 Preliminaries Wind: +0.0
1Mcaneney, Max15Dubbo Athlet12.02Q
2Clarke, Jay15Gosford Litt12.16Q
3Zhang, James15Macquarie Hu12.35Q
4Cox, Joshua15Adamstown Ne12.91q
5Williams, Nathan15Newcastle Runners13.18q
6Watson, Jonah15Nowra Athlet13.25q

Event 7 Girls 100 m U16

NameAgeTeam
Heat 1 Prelims
1Mustapic, Alisha15Nowra Athlet
2Gardiner, Faith15Macquarie Hu
3Ward, Amarni15Maitland Sen
4Jacobs, Pyper15Maitland Sen
5Hurdman, Shari15Macquarie Hu
6Rejske, Keira15Athletics Wo
7Baigent, Summer15Mingara Athl
8Wilson, Alyvia152021 Nsw All
9Mcgrath, Charley15Illawarra Bl

Event 6 Boys 100 m U15 Prelims

NameYearTeam
1Day, JacksonMacquarie Hu
2Hamilton, TahjMingara Athl
3Henry, LincolnCoffs Harbou
4Jeffrey, LukeGunnedah Ath
5Lark, KynanBlue Mountai
6Luke, IsaacPort Macquar
7Marshall, MaxNowra Athlet
8Moran, AshtonAthletics Wo
9Ryman, HarryGunnedah Ath
10Wilson, CooperTamworth Sen

Event 156 Girls 100 m U15
9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -0.1
1Blair, Jocelyn14Orange Littl13.31Q
2Carlson, Ava-Marie14Macquarie Hu13.38Q
3Collins, Alexis14Newcastle Runners13.75Q
4Mackie, Jessika14Mingara Athl14.47q
5Mandavy, Natarsha14Nowra Athlet14.88
--Wall, Isabella14Tamworth SenDQ
Heat 2 Preliminaries Wind: -0.3
1Matthews, Aria14Coffs Harbou13.41Q
2Karipidis, Demi14Wyong Athlet13.49Q
3Marshall-Dawson, Clara14Athletics Wo13.70Q
4Conlon, Dixie14Raymond Terrace13.89q
5See, Katie14Athletics Wo14.31q
6Baker, Adelayde14Woolgoolga A14.85

Event 155 Girls 100 m U14
9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -1.4
1Carlson, Keira13Macquarie Hu13.90Q
2Langley, Violet13Blue Mountai14.09Q
3Gonzalez, Dana13Wyong Athlet14.13Q
4Hill, Alice13Kotara South14.31q
5Oudshoorn, Aileesha13Port Stephen14.59q
6Reynolds-Waugh, Mia13East Maitlan16.15
Heat 2 Preliminaries Wind: -0.8
1Brunckhorst, Marli13Macquarie Hu13.87Q
2Frey, Mikayla13Byron Bay Runners14.09Q
3Mcgavern, Mara13Newcastle Runners14.25Q
4Goy, Tahlia13Mingara Athl14.48q
5Richards, Bridie13Maitland Sen14.68
6White, La'Kya Jai13Woolgoolga A15.45

Event 154 Girls 100 m U13
9 Advance: Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -0.2
1Pay, Marli12Dubbo Athlet14.04Q
2Power, Ella12Athletics Wo14.47Q
3Wallace, Emerson12Adamstown Ne14.69Q
4Morrison, Ella12Wallsend Rsl14.77q
5Gentle, Addyson12Maitland Sen15.05q
Heat 2 Preliminaries Wind: -2.8
1Bryant, Tayla12Macquarie Hu13.78Q
2Trembath, Madison12Eastlakes At14.14Q
3Henry, Mia12Coffs Harbou15.15Q
4Atkins, Rose12Nowra Athlet15.49q
5Lyne, Imogen12Newcastle Flyers16.59
6Davis, Elizabeth12Nowra Athlet17.13

Event 303 Boys 200 m U10 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Bryant, Axl9Macquarie Hunter31.29+0.0
2Devery, Elijah10Springwood D31.79+0.0
3Corrigan, Harrison9Adamstown Ne32.60+0.0
4Stokes, Jordan9Kotara South32.93+0.0
5Gardiner, Beau8Springwood D34.52+0.0
6Davis, Macarthur9Shoalhaven35.17+0.0
7Bell, Fletcher10Port Macquar35.69+0.0
Photofinish Image


Event 332 Girls 200 m U10 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Morrison, Jasmine10Wallsend Ath31.97+0.0
2Hamilton, Isabella9Gunnedah Lit32.46+0.0
3Petersen, Caitlin10Wallsend Ath32.74+0.0
4Ahoy, Myarah8Armidale Ath32.83+0.0
5Elliott, Lexi10Tuggerah Lak33.32+0.0
6Wall, Ruby9Tamworth Lit34.03+0.0
7Schofield, Lucy8Albion Park34.59+0.0
8O'Connell, Emily10Tamworth Lit38.08+0.0
9Gardiner, Cierra9Macquarie Hunter38.43+0.0
Photofinish Image


Event 302 Boys 200 m U9 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Hawke, Fraser9Kotara South33.81+0.0
2Dogan, Luke8Lismore35.36+0.0
3White, Sandon9Woolgoolga L35.62+0.0
4Marks, Braxton8Wallsend Ath35.86+0.0
5Martin, Levi10Adamstown Ne36.46+0.0
Photofinish Image


Event 299 Girls 200 m U9 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Jaunalksnis, Audrey8Maitland Sen33.55+0.0
2Ahoy, Azaylia9Armidale Ath35.46+0.0
3Verriere, Sienna7Springwood D36.25+0.0
4Whitehill, Lillian8Coffs Harbou37.54+0.0
Photofinish Image


Event 334 Boys 200 m U11 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Stewart, Harlan10Maitland Sen28.99-1.3
2Hicks, Xavier11Singleton Tr30.46-1.3
3Martin, Callum10Adamstown Ne31.61-1.3
4Mascini, Justin10Macquarie Hunter32.34-1.3
5Smith, Ethan10Wallsend Ath32.46-1.3
Photofinish Image


Event 333 Girls 200 m U11 LA

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1 Wind: -2.0
1Hicks, Jenice10Edgeworth &31.40
2Croft, Isla11Macquarie Hunter32.82
3Godfrey, Millie11Southlakes A34.22
4White, Mai'Ana Teal11Woolgoolga L36.67
Section 2 Wind: -1.4
1Croxford, Kari10Macquarie Hunter31.81
2Page, Lillian Marie10Kurrajong Bi33.54
3Dogan, Alexandra11Lismore34.43
4Day, Mikayla10Cardiff & Di37.63

Event 146 Boys 100 m U11 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Stewart, Harlan10Maitland Sen13.97-0.1
2Hicks, Xavier11Singleton Tr14.33-0.1
3Mascini, Justin10Macquarie Hunter15.25-0.1
4Smith, Ethan10Wallsend Ath15.48-0.1
5Manser, Cooper11Gosford Litt15.49-0.1
6Cousis, Tyler11Edgeworth &15.67-0.1
7Martin, Callum10Adamstown Ne15.79-0.1
8O'Leary, Liam10Shoalhaven18.15-0.1
Photofinish Image


Event 149 Girls 100 m U11 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Hicks, Jenice10Edgeworth &14.43+0.0
2Croxford, Kari10Macquarie Hunter15.22+0.0
3Croft, Isla11Macquarie Hunter15.62+0.0
4Godfrey, Millie11Southlakes A16.29+0.0
5Dogan, Alexandra11Lismore16.56+0.0
6White, Mai'Ana Teal11Woolgoolga L17.53+0.0
7Day, Mikayla10Cardiff & Di17.67+0.0
Photofinish Image


Event 178 Boys 100 m U10 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Bryant, Axl9Macquarie Hunter15.30+0.0
2Devery, Elijah10Springwood D15.57+0.0
3Stokes, Jordan9Kotara South15.73+0.0
4Corrigan, Harrison9Adamstown Ne15.82+0.0
5Palmer, Jarvis9Adamstown Ne16.33+0.0
6Murnane, Max1Mudgee Littl16.76+0.0
7Gardiner, Beau8Springwood D16.77+0.0
8Bell, Fletcher10Port Macquar16.95+0.0
Photofinish Image


Event 179 Girls 100 m U10 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Ahoy, Myarah8Armidale Ath15.52+0.0
2Morrison, Jasmine10Wallsend Ath15.80+0.0
3Hamilton, Isabella9Gunnedah Lit15.82+0.0
4Petersen, Caitlin10Wallsend Ath15.91+0.0
5Elliott, Lexi10Tuggerah Lak16.04+0.0
6Wall, Ruby9Tamworth Lit16.50+0.0
7Bennetts, Monique9Mudgee Littl16.55+0.0
8Schofield, Lucy8Albion Park16.69+0.0
9Gardiner, Cierra9Macquarie Hunter17.97+0.0
10O'Connell, Emily10Tamworth Lit18.44+0.0
Photofinish Image


Event 144 Boys 100 m U9 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Jeffrey, Josh8Gunnedah Lit17.12-0.1
2White, Sandon9Woolgoolga L17.22-0.1
3Martin, Levi10Adamstown Ne17.31-0.1
4Dogan, Luke8Lismore17.56-0.1
5Marks, Braxton8Wallsend Ath17.99-0.1
Photofinish Image


Event 147 Girls 100 m U9 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Jaunalksnis, Audrey8Maitland Sen16.24-0.1
2Welch, Isabelle9Macquarie Hunter16.57-0.1
3Ahoy, Azaylia9Armidale Ath17.22-0.1
4Verriere, Sienna7Springwood D17.51-0.1
5Whitehill, Lillian8Coffs Harbou18.33-0.1
Photofinish Image


Event 118 Men 400 m Para

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Thompson - T64/F64, Bail14Dubbo Athlet1:19.4374.62%
2Harding - T36/F36, Zac14Dubbo Athlet1:32.2772.57%
--Mchenry, Anderson13Athletics WoX1:39.82
Photofinish Image


Event 117 Women 400 m Para

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Mazzei - T20, Amelia20Armidale Ath1:10.6379.27%
2Peet - T36, Abbie14Tamworth Sen1:24.7778.99%
3Colwell - T37, Charlize15Athletics Wo1:18.3077.00%
4Parnell - T36, Amelia21Coffs Harbou1:29.6474.70%
Photofinish Image


Event 177 Men 14&U 100 m Para

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
3Thompson - T64/F64, Bail14Dubbo Athlet15.75-0.680.38%
4Harding - T36/F36, Zac14Dubbo Athlet17.51-0.678.13%
--Mchenry, Anderson13Athletics WoX18.61-0.6

Event 177 Men 15-16 100 m Para

NameAgeTeamFinalsWindPoints
5Molloy - T36/F36, Dylan16Newcastle Runners18.08-0.675.66%

Event 177 Men 20+ 100 m Para

NameAgeTeamFinalsWindPoints
1Lloyd - T20, Lleyton22Macquarie Hu12.51-0.695.20%
2Carr - T20/F20, Blake28Macquarie Hu12.89-0.692.40%
Photofinish Image


Event 176 Girls 14&U 100 m Para

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
5Peet - T36, Abbie14Tamworth Sen17.71-1.477.24%

Event 176 Women 15-16 100 m Para

NameAgeTeamFinalsWindPoints
4Colwell - T37, Charlize15Athletics Wo16.85-1.477.74%

Event 176 Women 17-19 100 m Para

NameAgeTeamFinalsWindPoints
1Harrison - T37/F37, Lain18Macquarie Hu16.00-1.481.88%

Event 176 Women 20+ 100 m Para

NameAgeTeamFinalsWindPoints
2Cleaver - T38, Erin22Macquarie Hu15.88-1.477.96
3Mazzei - T20, Amelia20Armidale Ath14.90-1.479.73%
6Parnell - T36, Amelia21Coffs Harbou18.57-1.473.67%
Photofinish Image


Event 111 Men 400 m 70-79

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Lamb, John73Illawarra Bl1:06.05
2Stubbs, Kenneth78Mingara Athl2:04.99
Photofinish Image


Event 110 Men 400 m 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Devery, Todd62Blue Mountai1:03.23
2Carr, Paul64Mingara Athl1:08.41
Photofinish Image


Event 116 Women 400 m 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Forster, Julie61Blue Mountai1:10.51
2Flynn, Rina60Illawarra Bl1:24.24
3Kenny, Margaret63Nsw Masters1:26.63
Photofinish Image


Event 109 Men 400 m 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Rodda, Andrew53Illawarra Bl59.14
2Tebbutt, Rodney52Athletics Wo1:03.07
3Starr, Peter57Dubbo Athlet1:03.57
4Clarson, Col59Illawarra Bl1:07.90
5Mustapic, Glen51Nowra Athlet1:20.16
Photofinish Image


Event 115 Women 400 m 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Enderby, Jennifer54Kotara South1:09.89
2Mogentale, Gianna59Illawarra Bl1:12.94
3Ingram, Richelle53Mingara Athl1:14.30
4Durston, Bev58Mingara Athl1:26.62
Photofinish Image


Event 108 Men 400 m 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Stone, Jay43Tamworth Sen51.31
2Mcgavern, Dan48Newcastle Runners58.43
3Doodson, Michael46Athletics Wo59.48
4Hubbard, Gregory42Woolgoolga A1:03.15
5Watson, Matthew49Nowra Athlet1:18.27
Photofinish Image


Event 114 Women 400 m 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Smart, Erin40Nowra Athlet58.87
2Power, Rebekah44Athletics Wo1:01.74
3Fletcher, Kimberley43Maitland Sen1:01.96
4Happ, Corrine41Woolgoolga A1:07.74
5Moran, Suzy44Athletics Wo1:12.03
6Mchenry, Nicole48Athletics Wo1:12.84
Photofinish Image


Event 113 Women 400 m 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1White, Lesley39Woolgoolga A1:08.17
Photofinish Image


Event 107 Men 400 m Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Gunn, Tyler23Gosford Litt47.02
2Mcpaul, James23Athletics Wo50.13
3Sansom, Jarrod25Macquarie Hu51.07
4Vane-Tempest, Jack24Mingara Athl53.54
Photofinish Image


Event 112 Women 400 m Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Francis, Maya22Athletics Wo1:05.30
2Mustapic, Jade21Nowra Athlet1:08.51
3Edwards, Kaisha28Illawarra Bl1:09.69
4Neto, Kaitlyn25Illawarra Bl1:16.96
Section 2
1Mcandrew, Kelly28Mingara Athl55.88
2Heath, Jenna25Adamstown Ne57.10
3Ogle, Nicole24Newcastle Runners58.11
4Brady, Tia30Newcastle Runners58.28
5Adams, Grace20Illawarra Bl1:04.00
6Hogg, Jessica25Illawarra Bl1:10.36

Event 100 Men 400 m U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Zawadzki, Nathan19Coffs Harbou52.38
2Barnes, Jack18Eastlakes At54.52
3Tijani, Tajudeen18Armidale Ath1:02.05
Photofinish Image


Event 106 Women 400 m U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kitching, Hayley18Coffs Harbou57.09
2Cotton, Emma19Port Stephen58.46
3Pernecker, Ashley18Mingara Athl59.40
4Skelton, Tiahna19Wallsend Rsl1:02.76
5Osborne - T47, Ella18Kotara South1:04.71
6Mcdonald, Laila18Coffs Harbou1:04.76
7Roach, Annabel19Kooringal -W1:08.57
8Enderby, Mikayla18Kotara South1:09.30
Photofinish Image


Event 99 Men 400 m U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Rann, Callum17Athletics Wo50.65
2Deguara, Jack17Raymond Terrace51.66
3Cain, Jasper17Maitland Sen52.92
4Upsall, Kyan17Coffs Harbou53.46
5Worner, Elliott17Woolgoolga A53.92
6Lawton, Thomas17Wyong Athlet54.74
7Pattison, Jordan17Armidale Ath55.00
Photofinish Image


Event 105 Women 400 m U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Pollard, Jemma17Newcastle Runners57.28
2Bennetts, Alesha17Mudgee Littl59.20
3Sommer, Annika17Newcastle Runners1:03.38
4Norris, Stella17Gosford Litt1:11.41
Photofinish Image


Event 98 Men 400 m U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kitching, Jade16Coffs Harbou53.78
2Zakis, William16Katoomba Dis54.71
3Stevenson, Roy16Coffs Harbou55.24
4Halloran, Liam16Athletics Wo58.06
Photofinish Image


Event 104 Women 400 m U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Enderby, Erika16Kotara South1:04.72
2Rowntree, Hunter16Newcastle Runners1:04.81
3Papalexion, Marianne16Mingara Athl1:06.24
4Marshall, Ruby16Nowra Athlet1:08.69
Section 2
1Sevastos, Loen16Athletics Wo59.96
2Pinches, Aiva16Adamstown Ne1:01.49
3Gogarty, Ella16Maitland Sen1:03.94
4Hill, Brooke16Kotara South1:05.20
5Roach, Holly16Kooringal -W1:08.01

Event 97 Boys 400 m U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Mcaneney, Max15Dubbo Athlet54.03
2Ross, Cameron15Orange Littl56.51
3Davis, Darcy15Nowra Athlet1:00.30
4Atkinson, Denzel15Nowra Athlet1:01.21
5Williams, Nathan15Newcastle Runners1:01.67
6Watson, Jonah15Nowra Athlet1:02.54
7Gunn, Connor15Gosford Litt1:04.20
8Charlton, Peter15Eastlakes At1:18.65
Photofinish Image


Event 103 Girls 400 m U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Pike, Lana15Temora Athle1:01.95
2Wilson, Alyvia15Tamworth Sen1:02.18
3Adlington, Grace15Port Macquar1:02.67
4Mcgrath, Charley15Illawarra Bl1:06.10
5Craig, Rebecca15Macquarie Hu1:06.38
6Daymond, Jassmin15Edgeworth an1:08.71
7Jessup, Paige15Adamstown Ne1:15.62
Photofinish Image


Event 96 Boys 400 m U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Clarke, Nathaniel14Kooringal -W57.14
2Ward, Nate14Kotara South59.02
3Moran, Ashton14Athletics Wo1:03.26
Photofinish Image


Event 102 Girls 400 m U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wall, Isabella14Tamworth Sen1:00.03
2Haremaker, Alyssa14Mingara Athl1:01.44
3Costabile, Grace14Athletics Wo1:02.43
4Giampietro, Ainsley14Blue Mountai1:07.85
Photofinish Image


Event 95 Boys 400 m U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Alley, Trent13Port Macquar1:00.71
2Edwards, Zane13Raymond Terrace1:01.72
3Davis, Preston13Port Macquar1:04.96
4Smith, Liam13Mingara Athl1:05.31
5Baxter, Cameron13Nowra Athlet1:07.00
6Ward, Flynn12Kotara South1:08.57
7Mckenzie, Aiden13Tamworth Sen1:12.73
Photofinish Image


Event 101 Girls 400 m U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Duncan, Anna13Nowra Athlet1:07.01
2Mckenzie, Imogen13Tamworth Sen1:08.20
3Atkins, Rose12Nowra Athlet1:10.67
4White, La'Kya Jai13Woolgoolga A1:11.68
5Daymond, Makaylie12Edgeworth an1:14.32
Section 2
1Frey, Mikayla13Byron Bay Runners1:04.94
2Hill, Alice13Kotara South1:05.78
3O'Connell, Isabel12Tamworth Sen1:06.10
4Nicol, Chelsea12Athletics Wo1:06.75
5Goy, Tahlia13Mingara Athl1:09.87
6Brunckhorst, Marli13Macquarie Hu1:10.23

Event 331 Men 200 m 80-89

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
--Perry, Ronald83Athletics WoDNF-1.2
Photofinish Image


Event 330 Men 200 m 70-79

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Wall, John76Mingara Athl28.85-1.2
2Lamb, John73Illawarra Bl29.42-1.2
3Stubbs, Kenneth78Mingara Athl51.82-1.2
Photofinish Image


Event 325 Women 200 m 70-79

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Perry, Rosalind70Athletics Wo47.29-1.4
Photofinish Image


Event 329 Men 200 m 60-69

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Smith, David67Mingara Athl29.37-1.2
2Carr, Paul64Mingara Athl30.48-1.2
3Ellis, Daryl68Wyong Athlet33.43-1.2
Photofinish Image


Event 324 Women 200 m 60-69

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Forster, Julie61Blue Mountai29.58-1.4
2Shaw, Christine63Athletics Wo33.32-1.4
3Flynn, Rina60Illawarra Bl34.82-1.4
4Kenny, Margaret63Nsw Masters40.06-1.4
Photofinish Image


Event 348 Men 200 m 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Leseberg, Ernie51Gosford Litt23.77-1.7
2Phillips, Andrew51Nsw Masters26.24-1.7
3Rodda, Andrew53Illawarra Bl26.74-1.7
4Smith, Steven58Mingara Athl26.98-1.7
5Reid, Brett58Mingara Athl27.06-1.7
6Tebbutt, Rodney52Athletics Wo27.87-1.7
7Musgrove, Paul52Nowra Athlet29.43-1.7
8O'Leary, Mark56Nowra Athlet30.49-1.7
Photofinish Image


Event 323 Women 200 m 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Ingram, Richelle53Mingara Athl29.69-1.6
2Mogentale, Gianna59Illawarra Bl30.78-1.6
3Durston, Bev58Mingara Athl38.02-1.6
Photofinish Image


Event 327 Men 200 m 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Stone, Jay43Tamworth Sen22.97-0.1
2See, Adrian47Athletics Wo24.49-0.1
3Doodson, Michael46Athletics Wo25.72-0.1
4Newton, Matthew48Raymond Terrace26.16-0.1
5Mcgavern, Dan48Newcastle Runners26.40-0.1
6Cheney, Jason48Mingara Athl26.59-0.1
Photofinish Image


Event 321 Women 200 m 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Smart, Erin40Nowra Athlet25.94-0.8
2Power, Rebekah44Athletics Wo26.61-0.8
3Quinn, Lisa45Illawarra Bl27.39-0.8
4Mchenry, Nicole48Athletics Wo29.19-0.8
5Happ, Corrine41Woolgoolga A29.82-0.8
6Moran, Suzy44Athletics Wo30.43-0.8
Photofinish Image


Event 326 Men 200 m 30-39

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Parry, Lachlan31Illawarra Bl22.93-0.7
2Eschebach, Tim34Newcastle Runners23.04-0.7
3Reid, Matthew33Nowra Athlet25.32-0.7
Photofinish Image


Event 322 Women 200 m 30-39

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1White, Lesley39Woolgoolga A30.78-1.6
Photofinish Image


Event 347 Men 200 m Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1O'Neill, Mitchell24Athletics Wo21.73-1.8
2Striegher, Ethan20Woolgoolga A22.06-1.8
3Faulkner, Jonty20Illawarra Bl22.29-1.8
4Reid, Leroy20Macquarie Hu22.70-1.8
5Mcpaul, James23Athletics Wo22.74-1.8
--Gunn, Tyler23Gosford LittDNF-1.8
Photofinish Image


Event 346 Women 200 m Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Carroll, Bronte23Mingara Athl23.62+0.0
2Smee, Katie25Macquarie Hu24.13+0.0
3Heath, Jenna25Adamstown Ne25.08+0.0
4Ogle, Nicole24Newcastle Runners26.16+0.0
5Hatchman, Tia20Athletics Wo26.80+0.0
6Mitton, Dominique22Macquarie Hu27.34+0.0
7Adams, Grace20Illawarra Bl27.87+0.0
8O'Neill, Jacqueline29Mingara Athl28.15+0.0
Photofinish Image


Event 345 Men 200 m U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Fittler, Emerson18Armidale Ath22.76-2.2
2Murphy, Alex18Maitland Sen22.82-2.2
3De Domizio, Dylan18Forster Tunc23.18-2.2
4Wilkinson, Charlie18Blue Mountai23.36-2.2
5Striegher, Damon19Woolgoolga A23.49-2.2
6Thickett, Ethan19Illawarra Bl24.61-2.2
Photofinish Image


Event 343 Women 200 m U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Watts, Isabella18Mingara Athl25.53+0.0
2Beaven, Jade18Mingara Athl25.72+0.0
3Cotton, Emma19Port Stephen26.21+0.0
4Moore, Kailee18Athletics Wo27.18+0.0
5Adams, Ashlyn18Illawarra Bl27.55+0.0
6Mcdonald, Laila18Coffs Harbou27.82+0.0
7Way, Eve19Athletics Wo28.32+0.0
8Enderby, Mikayla18Kotara South29.82+0.0
Photofinish Image


Event 344 Men 200 m U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Brown, Calem17Athletics Wo22.91-2.6
2Rann, Callum17Athletics Wo23.05-2.6
3Hancock, Cody17Raymond Terrace23.32-2.6
4Cain, Jasper17Maitland Sen23.70-2.6
5Worner, Elliott17Woolgoolga A23.76-2.6
6Upsall, Kyan17Coffs Harbou24.54-2.6
7Lyne, William17Newcastle Flyers25.54-2.6
Photofinish Image


Event 342 Women 200 m U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Newton, Ebony17Raymond Terrace25.17+0.0
2Bennetts, Alesha17Mudgee Littl25.36+0.0
3Pollard, Jemma17Newcastle Runners25.43+0.0
4Strecker, Emily17Illawarra Bl26.53+0.0
Photofinish Image


Event 316 Men 200 m U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
--Rae, Christopher16Mingara AthlNTNWIFinishing Order 4
--Willis, Keegan16Orange LittlNTNWIFiinishing Order 3
--Stevenson, Roy16Coffs HarbouNTNWIFinishing Order 1
--Garner, Taj16Mingara AthlNTNWIFinishing Order 2

Event 341 Women 200 m U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Sevastos, Loen16Athletics Wo26.47-1.6
2Black, Tarli16Macquarie Hu26.73-1.6
3Campbell, Leila16Kooringal -W27.40-1.6
4Gogarty, Ella16Maitland Sen27.63-1.6
5Hill, Brooke16Kotara South27.91-1.6
6Enderby, Erika16Kotara South28.27-1.6
7Wallace, Ella16Katoomba Dis28.73-1.6
8Turton, Armani16Wallsend Rsl28.77-1.6
Photofinish Image


Event 340 Boys 200 m U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Roberti, Joseph15Newcastle Runners23.57-0.7
2Mcaneney, Max15Dubbo Athlet23.75-0.7
3Zhang, James15Macquarie Hu24.27-0.7
4Clarke, Jay15Gosford Litt24.65-0.7
5Brown, Kian15Blue Mountai24.87-0.7
6Barnes, Lachlan15Eastlakes At26.35-0.7
7Watson, Jonah15Nowra Athlet26.86-0.7
8Williams, Nathan15Newcastle Runners26.92-0.7
Photofinish Image


Event 338 Girls 200 m U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Hurdman, Shari15Macquarie Hu25.82+0.0
2Ward, Amarni15Maitland Sen26.75+0.0
3Rejske, Keira15Athletics Wo27.34+0.0
4Wilson, Alyvia15Tamworth Sen27.50+0.0
5Jacobs, Pyper15Maitland Sen28.58+0.0
6Gardiner, Faith15Macquarie Hu28.97+0.0
7Daymond, Jassmin15Edgeworth an29.57+0.0
Photofinish Image


Event 339 Boys 200 m U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Marshall, Max14Nowra Athlet23.45+0.0
2Moran, Ashton14Athletics Wo27.96+0.0
3Day, Jackson14Macquarie Hu28.57+0.0
Photofinish Image


Event 337 Girls 200 m U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Costabile, Grace14Athletics Wo27.26-0.2
2Wall, Isabella14Tamworth Sen27.47-0.2
3Blair, Jocelyn14Orange Littl27.72-0.2
4Haremaker, Alyssa14Mingara Athl27.93-0.2
5Matthews, Aria14Coffs Harbou27.98-0.2
6Collins, Alexis14Newcastle Runners28.25-0.2
7Giampietro, Ainsley14Blue Mountai28.68-0.2
Photofinish Image


Event 310 Boys 200 m U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Daly, Flynn13Port Macquar26.80+0.0
2Edwards, Zane13Raymond Terrace27.35+0.0
3Martin, Liam13Adamstown Ne28.34+0.0
4Mckenzie, Aiden13Tamworth Sen28.88+0.0
Photofinish Image


Event 336 Girls 200 m U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Carlson, Keira13Macquarie Hu28.70-2.9
2Brunckhorst, Marli13Macquarie Hu29.15-2.9
3Hill, Alice13Kotara South29.20-2.9
4Gonzalez, Dana13Wyong Athlet29.22-2.9
5Frey, Mikayla13Byron Bay Runners29.80-2.9
6Mcgavern, Mara13Newcastle Runners30.68-2.9
6Goy, Tahlia13Mingara Athl30.68-2.9
Photofinish Image


Event 309 Boys 200 m U13

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Davies, Mitchell12Kotara South27.77+0.0
2French, Harrison12Tamworth Sen28.46+0.0
3Marks, Cooper12Wallsend Rsl29.07+0.0
4Abbott-Mebrate, Alazar12Kotara South29.69+0.0
5Thomson, Harry12Nowra Athlet30.10+0.0
6Verriere, Tyson12Blue Mountai30.14+0.0
7Ward, Flynn12Kotara South30.24+0.0
Photofinish Image


Event 335 Girls 200 m U13

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Bryant, Tayla12Macquarie Hu28.17-1.6
2Trembath, Madison12Eastlakes At28.77-1.6
3Pay, Marli12Dubbo Athlet29.05-1.6
4Power, Ella12Athletics Wo30.02-1.6
5Morrison, Ella12Wallsend Rsl30.68-1.6
6Atkins, Rose12Nowra Athlet31.86-1.6
7Daymond, Makaylie12Edgeworth an34.36-1.6
Photofinish Image


Event 170 Men 100 m 70-79

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Wall, John76Mingara Athl14.06-0.3
2Lamb, John73Illawarra Bl14.31-0.3
3Stubbs, Kenneth78Mingara Athl22.21-0.3
Photofinish Image


Event 175 Women 100 m 70-79

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Rex, Robyn72Mingara Athl21.26-0.2
Photofinish Image


Event 169 Men 100 m 60-69

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Devery, Todd62Blue Mountai13.66-0.7
2Smith, David67Mingara Athl13.96-0.7
3Ellis, Daryl68Wyong Athlet14.53-0.7
4Carr, Paul64Mingara Athl15.10-0.7
5Zappia, Rocky61Mingara Athl15.76-0.7
Photofinish Image


Event 174 Women 100 m 60-69

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Forster, Julie61Blue Mountai14.42-0.2
2Shaw, Christine63Athletics Wo15.68-0.2
3Flynn, Rina60Illawarra Bl16.81-0.2
4Lowe, June68Illawarra Bl18.87-0.2
5Kenny, Margaret63Nsw Masters18.95-0.2
6Cowell, Lynne63Mingara Athl19.25-0.2
Photofinish Image


Event 193 Men 100 m 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Leseberg, Ernie51Gosford Litt11.76-1.6
2Phillips, Andrew51Nsw Masters12.50-1.6
3Minto, John50Gosford Litt12.71-1.6
4Rodda, Andrew53Illawarra Bl13.06-1.6
5Smith, Steven54Blue Mountai13.08-1.6
6Reid, Brett58Mingara Athl13.27-1.6
7Tebbutt, Rodney52Athletics Wo13.70-1.6
8O'Leary, Mark56Nowra Athlet14.71-1.6
9Hogg, John53Illawarra Bl15.60-1.6
10Clarson, Col59Illawarra Bl18.15-1.6
Photofinish Image


Event 173 Women 100 m 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Ingram, Richelle53Mingara Athl14.26-0.4
2Mogentale, Gianna59Illawarra Bl14.91-0.4
3Blume, Bella50Mingara Athl16.87-0.4
4Durston, Bev58Mingara Athl17.89-0.4
Photofinish Image


Event 167 Men 100 m 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Stone, Jay43Tamworth Sen11.51-0.4
2See, Adrian47Athletics Wo12.10-0.4
3Newton, Matthew48Raymond Terrace12.58-0.4
4Doodson, Michael46Athletics Wo12.64-0.4
5Cheney, Jason48Mingara Athl13.10-0.4
6Mcgavern, Dan48Newcastle Runners13.16-0.4
7White, Shane41Woolgoolga A15.46-0.4
Photofinish Image


Event 172 Women 100 m 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Smart, Erin40Nowra Athlet12.98-0.3
2Power, Rebekah44Athletics Wo13.05-0.3
3Quinn, Lisa45Illawarra Bl13.40-0.3
4Mchenry, Nicole48Athletics Wo14.01-0.3
5Moran, Suzy44Athletics Wo14.55-0.3
6Happ, Corrine41Woolgoolga A14.63-0.3
7Ellis, Caroline48Athletics Wo14.67-0.3
8Thompson, Katherine47Mingara Athl15.57-0.3
Photofinish Image


Event 166 Men 100 m 30-39

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Parry, Lachlan31Illawarra Bl11.32+0.0
2Eschebach, Tim34Newcastle Runners11.47+0.0
3Reid, Matthew33Nowra Athlet12.50+0.0
Photofinish Image


Event 171 Women 100 m 30-39

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1White, Lesley39Woolgoolga A15.43-0.3
Photofinish Image


Event 191 Men 100 m Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Gunn, Tyler23Gosford Litt10.77+0.0
2O'Neill, Mitchell24Athletics Wo10.97+0.0
3Faulkner, Jonty20Illawarra Bl11.05+0.0
4Bell, Fletcher28Armidale Ath11.26+0.0
5Mcpaul, James23Athletics Wo11.43+0.0
6Bickel, Gabriel20Athletics Wo11.50+0.0
7Winsor, Matthew24Mingara Athl11.56+0.0
8Coutet, Jemuel21Mingara Athl11.60+0.0
9Fittler, Emerson18Armidale Ath11.66+0.0
Photofinish Image


Event 192 Women 100 m Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Mcandrew, Kelly28Mingara Athl12.22-1.1
2Smee, Katie25Macquarie Hu12.31-1.1
3Withnall, Elana29Mingara Athl13.31-1.1
4Mitton, Dominique22Macquarie Hu13.32-1.1
5Ogle, Nicole24Newcastle Runners13.46-1.1
6De Vries, Sarah30Illawarra Bl13.82-1.1
7O'Neill, Jacqueline29Mingara Athl14.24-1.1
--Hatchman, Tia20Athletics WoDQ-1.1
Photofinish Image


Event 187 Men 100 m U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Murphy, Alex18Maitland Sen11.46-1.1
2Sheehan, Jack18Coffs Harbou11.61-1.1
3Dobbins, Rhys19Kotara South11.63-1.1
4De Domizio, Dylan18Forster Tunc11.74-1.1
5Wilkinson, Charlie18Blue Mountai11.88-1.1
6Striegher, Damon19Woolgoolga A11.89-1.111.881
7Link, Jett19Athletics Wo11.89-1.111.888
8Thickett, Ethan19Illawarra Bl12.20-1.1
9Zawadzki, Nathan19Coffs Harbou12.32-1.1
Photofinish Image


Event 190 Women 100 m U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Gunn, Katie19Gosford Litt12.35-1.9
2Check, Lara19Athletics Wo12.92-1.9
3Skelton, Tiahna19Wallsend Rsl12.96-1.9
4Moore, Kailee18Athletics Wo13.20-1.9
5Cotton, Emma19Port Stephen13.21-1.9
6Adams, Ashlyn18Illawarra Bl13.35-1.9
7Mcdonald, Laila18Coffs Harbou13.72-1.9
8Etheridge, Caitlyn19Tamworth Sen14.14-1.9
9Enderby, Mikayla18Kotara South14.67-1.9
Photofinish Image


Event 186 Men 100 m U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Hancock, Cody17Raymond Terrace11.37-1.2
2Kalozi, Joshua17Oberon District11.40-1.2
3Brown, Jordie17Singleton Tr11.47-1.2
4Brown, Calem17Athletics Wo11.52-1.2
5Rann, Callum17Athletics Wo11.88-1.2
6Worner, Elliott17Woolgoolga A11.92-1.2
7Parks, Isaac17Athletics Wo12.13-1.2
8Upsall, Kyan17Coffs Harbou12.34-1.2
Photofinish Image


Event 189 Women 100 m U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Newton, Ebony17Raymond Terrace12.58-1.8
2Xavier, Amber17Macquarie Hu12.78-1.8
3Strecker, Emily17Illawarra Bl13.10-1.8
4Snelling, Emily17Blue Mountai13.89-1.8
Photofinish Image


Event 158 Men 100 m U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Coles, Liam16Mingara Athl11.60-1.1
2Mccarthy, Michael16Maitland Sen11.68-1.1
3Garner, Taj16Mingara Athl11.83-1.1
4Stevenson, Roy16Coffs Harbou11.94-1.1
5Boudan, Samuel16Macquarie Hu12.20-1.1
6Willis, Keegan16Orange Littl12.26-1.1
7Rae, Christopher16Mingara Athl12.38-1.1
Photofinish Image


Event 188 Women 100 m U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Harrison, Summah16Port Stephen12.68-1.7
2Black, Tarli16Macquarie Hu13.09-1.7
3Sevastos, Loen16Athletics Wo13.36-1.7
4Campbell, Leila16Kooringal -W13.43-1.7
5Enderby, Erika16Kotara South13.85-1.7
6Hill, Brooke16Kotara South13.86-1.7
7Gogarty, Ella16Maitland Sen13.95-1.713.941
8Wallace, Ella16Katoomba Dis13.95-1.713.942
Photofinish Image


Event 181 Boys 100 m U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Roberti, Joseph15Newcastle Runners11.92-1.9
2Mcaneney, Max15Dubbo Athlet12.07-1.9
3Clarke, Jay15Gosford Litt12.38-1.912.378
4Zhang, James15Macquarie Hu12.38-1.912.379
5Fiene, Brody15Temora Athle12.96-1.9
6Ross, Cameron15Orange Littl13.18-1.9
7Williams, Nathan15Newcastle Runners13.53-1.9
8Watson, Jonah15Nowra Athlet13.57-1.9
--Cox, Joshua15Adamstown NeDQ-1.9
Photofinish Image


Event 185 Girls 100 m U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Hurdman, Shari15Macquarie Hu12.66+0.0
2Ward, Amarni15Maitland Sen13.15+0.0
3Rejske, Keira15Athletics Wo13.23+0.0
4Baigent, Summer15Mingara Athl13.44+0.0
5Wilson, Alyvia15Tamworth Sen13.46+0.0
6Jacobs, Pyper15Maitland Sen13.52+0.0
7Gardiner, Faith15Macquarie Hu13.72+0.0
8Mustapic, Alisha15Nowra Athlet14.25+0.0
9Mcgrath, Charley15Illawarra Bl14.41+0.0
Photofinish Image


Event 180 Boys 100 m U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Marshall, Max14Nowra Athlet11.96-1.3
2Wilson, Cooper14Tamworth Sen12.70-1.3
3Jeffrey, Luke14Gunnedah Ath13.02-1.3
4Henry, Lincoln14Coffs Harbou13.10-1.3
5Day, Jackson14Macquarie Hu14.07-1.3
6Ryman, Harry14Gunnedah Ath14.09-1.3
7Moran, Ashton14Athletics Wo14.16-1.3
Photofinish Image


Event 184 Girls 100 m U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Blair, Jocelyn14Orange Littl13.31+0.0
2Matthews, Aria14Coffs Harbou13.37+0.0
3Karipidis, Demi14Wyong Athlet13.39+0.0
4Collins, Alexis14Newcastle Runners13.64+0.0
5Marshall-Dawson, Clara14Athletics Wo13.75+0.0
6Conlon, Dixie14Raymond Terrace13.82+0.0
7See, Katie14Athletics Wo14.32+0.0
8Mackie, Jessika14Mingara Athl14.35+0.0
Photofinish Image


Event 151 Boys 100 m U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Daly, Flynn13Port Macquar13.05+0.0
2Edwards, Zane13Raymond Terrace13.27+0.0
3Martin, Liam13Adamstown Ne13.80+0.0
4Mckenzie, Aiden13Tamworth Sen14.05+0.0
5Sagovac, Travis13Blue Mountai14.44+0.0
Photofinish Image


Event 183 Girls 100 m U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Carlson, Keira13Macquarie Hu13.620.6
2Brunckhorst, Marli13Macquarie Hu13.680.6
3Gonzalez, Dana13Wyong Athlet13.800.6
4Frey, Mikayla13Byron Bay Runners14.090.6
5Langley, Violet13Blue Mountai14.140.6
6Mcgavern, Mara13Newcastle Runners14.210.6
7Hill, Alice13Kotara South14.340.6
8Goy, Tahlia13Mingara Athl14.840.6
Photofinish Image


Event 150 Boys 100 m U13

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Davies, Mitchell12Kotara South13.81-0.6
2French, Harrison12Tamworth Sen14.16-0.6
3Marks, Cooper12Wallsend Rsl14.71-0.6
4Thomson, Harry12Nowra Athlet14.80-0.6
5Abbott-Mebrate, Alazar12Kotara South14.82-0.6
6Verriere, Tyson12Blue Mountai15.12-0.6
7Hall, Lukas12Edgeworth an15.74-0.6
Photofinish Image


Event 182 Girls 100 m U13

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Bryant, Tayla12Macquarie Hu13.520.8
2Pay, Marli12Dubbo Athlet13.960.8
3Trembath, Madison12Eastlakes At13.980.8
4Power, Ella12Athletics Wo14.280.8
5Wallace, Emerson12Adamstown Ne14.620.8
6Morrison, Ella12Wallsend Rsl14.800.8
7Henry, Mia12Coffs Harbou14.980.8
8Atkins, Rose12Nowra Athlet15.250.8
Photofinish Image


Distance

Event 94 Men 3000 m Steeplechase 91.4cm 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Upsall, Duncan50Coffs Harbou17:48.28

Event 93 Men 3000 m Steeplechase 91.4cm 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Godfrey, Scott41Mingara Athl10:31.51

Event 92 Men 3000 m Steeplechase 91.4cm 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Morgan, Anthony37Westlakes At9:33.11

Event 91 Men 3000 m Steeplechase 91.4cm U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Vizintin, Cory18Wallsend Rsl15:33.13

Event 354 Boys 800 m U11 LA

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Pinches, Archie11Adamstown Ne2:47.89
2Martin, Callum10Adamstown Ne2:51.74
3Cousis, Tyler11Edgeworth &2:57.60
4Way, Toby11Gosford Litt3:04.48
5Lyon, Hugo11Adamstown Ne3:09.48
6Thomson, Max10Maitland Sen3:19.81
7Smith, Ethan10Wallsend Ath3:20.53
8Mchenry, Eliam10Wollongong City3:23.26

Event 352 Girls 800 m U11 LA

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dogan, Alexandra11Lismore2:46.02
2Croft, Isla11Macquarie Hunter2:58.38
3Page, Lillian Marie10Kurrajong Bi3:02.23
4Hill, Victoria10Shoalhaven3:11.29
5Day, Mikayla10Cardiff & Di3:23.26
6White, Mai'Ana Teal11Woolgoolga L3:38.47

Event 353 Boys 800 m U10 LA

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Swadling, Kye8Kotara South2:42.07
2Corrigan, Harrison9Adamstown Ne2:47.08
3Davis, Macarthur9Shoalhaven2:49.07
4Gardiner, Beau8Springwood D3:04.90

Event 351 Girls 800 m U10 LA

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Petersen, Caitlin10Wallsend Ath2:48.38
2Garrett, Harlow10Maitland Sen2:50.15
3Schofield, Lucy8Albion Park3:07.83
4Powell, Kaylee10Wallsend Ath3:11.79
5Davis, Amaya9Port Macquar3:12.57
6Wall, Ruby9Tamworth Lit3:23.33
7Miller, Dusty9Kotara South3:27.37
8Cronshaw, Mackenzie9Katoomba3:29.20
9Gardiner, Cierra9Macquarie Hunter3:51.39

Event 350 Boys 800 m U9 LA

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dogan, Luke8Lismore2:49.70
2Hawke, Fraser9Kotara South2:51.56
3White, Sandon9Woolgoolga L3:12.42
4Martin, Levi10Adamstown Ne3:16.61

Event 349 Girls 800 m U9 LA

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Ahoy, Azaylia9Armidale Ath3:07.84
2Godfrey, Claire9Southlakes A3:08.41
3Verriere, Sienna7Springwood D3:09.28

Event 37 Men 5000 Metre Run 70-79

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Maskiell, PeterKembla Joggers Inc.24:49.86

Event 247 Women 3000 m 70-79

NameAgeTeam
1Perry, Rosalind70Athletics Wo

Event 36 Men 5000 Metre Run 60-69

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Byfield, MarkMingara Athl19:55.02
--Snow, GaryPort MacquarDNF

Event 277 Women 3000 m 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kenny, Margaret63Nsw Masters13:49.68
2Beardslee, Margaret64Mingara Athl14:31.79

Event 42 Men 5000 Metre Run 50-59

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Arthur, PaulGosford Litt17:15.43
2Alder, ScottNewcastle Flyers18:10.05
3Field, GaryMingara Athl18:39.48
4Schubert, MurrayMingara Athl19:46.60
5Kratzmann, TrevorDubbo Athlet20:16.85
6Upsall, DuncanCoffs Harbou26:36.17

Event 276 Women 3000 m 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Enderby, Jennifer54Kotara South12:29.67
2Hunt, Sally59Mingara Athl13:21.37
3Suffolk, Cristine52Victory Runners13:33.16
4Zakis, Allegra51Katoomba Dis14:32.96

Event 41 Men 5000 Metre Run 40-49

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Mckendrick, RyanGosford Litt15:55.28
2Smee, AndrewKotara South18:15.84

Event 35 Women 5000 Metre Run 40-49

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Tucker, AllisonMingara Athl21:04.54
2Warren, TaraMingara Athl21:28.13
--Dellow, AnnaArmidale AthDNF

Event 40 Men 5000 Metre Run 30-39

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Strutt, PaulGosford Litt20:55.22

Event 34 Women 5000 Metre Run 30-39

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Simon, LauraNewcastle Flyers17:16.03
2Kruger, JinniMingara Athl20:24.30

Event 38 Men 5000 Metre Run Open

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Starkey, JamesGosford Litt15:04.71
2Alexander, JamesNewcastle Runners15:32.13
3Mcintosh, KyleWoolgoolga A16:15.17
4Edstein, BenjaminRaymond Terrace17:23.21
5Daintith, JackOrange Runners Club17:25.68

Event 32 Women 5000 Metre Run Open

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Auston, StephanieNewcastle Flyers17:51.30
2Brown, CicelyNewcastle Flyers18:36.99
3Suffolk, CristineVictory Runners22:47.35

Event 39 Men 5000 Metre Run U20

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Townsend, LockieDubbo Athlet15:18.04
2Binskin, RyanPort Macquar15:30.84
3Houston, AaronOrange Littl16:10.52
4Bible, TomArmidale Ath17:51.34

Event 33 Women 5000 Metre Run U20

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Anderson, HannahNewcastle Flyers17:21.19

Event 272 Men 3000 m U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bettison, Caleb17Armidale Ath9:05.59
2Brien, Keelan17Port Macquar9:17.58
3Kellett, Noah17Newcastle Runners9:26.51
4Macleay, Cody17Kembla Joggers Inc.9:37.95
5Spamer, Liam17Edgeworth an11:05.32

Event 275 Women 3000 m U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Miller, Lillian17Kotara South11:40.56

Event 271 Men 3000 m U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Zakis, William16Katoomba Dis9:53.19
2Baxter, Harrison16Nowra Athlet10:04.83

Event 274 Women 3000 m U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hughes, Ruby16Byron Bay Runners10:21.31
2May, Amelia16Nowra Athlet10:43.43

Event 270 Boys 3000 m U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Morgan, Coen15Maitland Sen9:38.12
2Dogan, Tyler15Byron Bay Runners9:38.94
3Mcclusky, Harrison14Gosford Litt9:50.10
4Nyman, Matthew15Kotara South10:14.59
5Atkinson, Denzel15Nowra Athlet10:39.49
6Ashby, Myles15Gosford Litt10:50.35
7Baxter, Cameron13Nowra Athlet10:57.18
8Baxter, Oliver15Nowra Athlet11:07.44
9Mclaren, Hamish15Nowra Athlet11:15.86
10Gorton, Oliver12Raymond Terrace11:16.80
11Hubbard, Jacob13Woolgoolga A13:41.10

Event 273 Girls 3000 m U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Miller, Annabelle15Kotara South10:53.96
2Schmidt, Lucy15Kotara South11:07.77
3Spence, Amelia15Edgeworth an11:11.40
4Dogan, Skye13Byron Bay Runners11:38.47
5Mclaren, Emily14Nowra Athlet11:59.00
6Hill, Evelyn13Victory Runners12:14.62
7Ashby, Caetlin13Gosford Litt13:21.04

Event 25 Men 3000 Metre Race Walk 70-79

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Yuen, TuckNsw Masters25:52.13

Event 29 Women 3000 Metre Race Walk 70-79

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Yuen, SweeNsw Masters24:26.75

Event 30 Women 3000 Metre Race Walk 60-69

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Withnall, SusanNsw Masters28:29.16

Event 26 Men 3000 Metre Race Walk Open

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Mcginniskin, JackMingara Athl13:39.24

Event 31 Women 3000 Metre Race Walk Open

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Hogg, AshleighIllawarra Bl24:13.99

Event 24 Men 3000 Metre Race Walk U20

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Vizintin, CoryWallsend Rsl22:44.38

Event 28 Women 3000 Metre Race Walk U20

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Smith, CaseyKooringal -W18:38.82

Event 23 Men 3000 Metre Race Walk U17

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Platt, GradyAdamstown Ne14:23.62
2Ashby, MylesGosford Litt14:57.57

Event 27 Women 3000 Metre Race Walk U17

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Pitcher, SiennaMingara Athl14:44.66
2Platt, MadelineAdamstown Ne16:25.16
3Hearnden, EmmaMacquarie Hu16:39.72
4Pinches, StellaAdamstown Ne17:10.22
5Newberry, BrookeArmidale Ath18:12.62
6Ashby, CaetlinGosford Litt18:13.08
7Maxwell, MadeleineMacquarie Hu19:46.34
--Pinches, AivaAdamstown NeDNS

Event 11 Boys 1500 Metre Race Walk U16

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Ashby, MylesGosford Litt7:16.03
2Spamer, BrodieEdgeworth an7:48.80
3Cousins, CallumEdgeworth an8:26.10
4Charlton, PeterEastlakes At11:21.13

Event 12 Girls 1500 Metre Race Walk U16

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Newberry, BrookeArmidale Ath8:33.81

Event 13 Boys 1500 Metre Race Walk U15

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Day, JacksonMacquarie Hu9:16.66

Event 14 Girls 1500 Metre Race Walk U15

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Baker, AdelaydeWoolgoolga A9:52.49

Event 15 Boys 1500 Metre Race Walk U14

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Hall, LukasEdgeworth an9:15.66
2Rejske, BeauAthletics Wo9:30.26

Event 16 Girls 1500 Metre Race Walk U14

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Flahey, NatashaGrafton Athl7:50.52
2Ashby, CaetlinGosford Litt8:34.53
3Mckenzie, ImogenTamworth Sen8:50.90
4Maxwell, MadeleineMacquarie Hu9:06.08
5Anderson, ImogeneAthletics Wo9:23.69
6White, La'Kya JaiWoolgoolga A10:12.61
7Hall, CheyannahAthletics Wo11:09.52

Event 139 Men 1500 m 80-89

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Perry, Ronald83Athletics Wo9:44.35

Event 143 Women 1500 m 70-79

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Perry, Rosalind70Athletics Wo8:35.54

Event 142 Men 1500 m 60-69

NameAgeTeam
1Snow, Gary63Port Macquar

Event 142 Women 1500 m 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kenny, Margaret63Nsw Masters6:38.51

Event 137 Men 1500 m 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kratzmann, Trevor54Dubbo Athlet5:28.07
2Hogg, John53Illawarra Bl5:36.77
3Atkinson, Darren51Nowra Athlet6:14.45
4Upsall, Duncan50Coffs Harbou7:41.49

Event 141 Women 1500 m 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Enderby, Jennifer54Kotara South6:00.28
2Hunt, Sally59Mingara Athl6:07.83
3Suffolk, Cristine52Victory Runners6:31.11
4Zakis, Allegra51Katoomba Dis6:53.58

Event 136 Men 1500 m 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Cole, Stewart45Kooringal -W4:39.96
2Enderby, Damien46Kotara South4:41.18
3Smee, Andrew48Kotara South5:07.59
4Priest, Steven48Kooringal -W5:24.75
5Watson, Matthew49Nowra Athlet7:01.78

Event 140 Women 1500 m 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Fletcher, Kimberley43Maitland Sen5:42.25

Event 135 Women 1500 m 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1White, Lesley39Woolgoolga A5:44.20

Event 130 Men 1500 m Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Alexander, James34Newcastle Runners4:08.17
2Cain, Nick25Newcastle Flyers4:16.57
3Mcintosh, Kyle28Woolgoolga A4:28.90
4Daintith, Jack23Orange Runners Club4:49.62
5Szmynec, Nathan35Newcastle Runners5:36.82

Event 134 Women 1500 m Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Irwin, Elley20Macquarie Hu5:07.00
2Monz, Jenai23Newcastle Runners5:16.07
3Hogg, Jessica25Illawarra Bl5:22.62

Event 129 Men 1500 m U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Townsend, Lockie19Dubbo Athlet4:05.17
2Binskin, Ryan18Port Macquar4:11.20
3Reungkitchaya, Caleb18Port Stephen4:21.96
4Houston, Aaron18Orange Littl4:31.88
5Bible, Tom18Armidale Ath4:33.48
6Barnes, Jack18Eastlakes At4:38.67
7Ross, Lachlan18Orange Runners Club4:43.37
8Willis, Bayden18Orange Littl4:47.35
9Ranby, Owen18Kooringal -W4:48.04

Event 133 Women 1500 m U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Schiffmann, Sarah19Newcastle Runners4:31.03
2Monk, Montana18Newcastle Runners4:31.14
3Kitching, Hayley18Coffs Harbou4:46.31
4Priest, Harriet18Kooringal -W5:26.01
5Roach, Annabel19Kooringal -W5:58.72

Event 128 Men 1500 m U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Brien, Keelan17Port Macquar4:15.57
2Drummond, Kobe17Kooringal -W4:24.08
3Burkinshaw, Logan17Kooringal -W4:47.15

Event 132 Women 1500 m U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Norris, Stella17Gosford Litt5:23.23
2Young, Amanda17Kotara South5:48.61

Event 125 Men 1500 m U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kitching, Jade16Coffs Harbou4:23.58
2Zakis, William16Katoomba Dis4:29.46
3Hinrichsen, Luke16Orange Littl4:40.86
4Baxter, Harrison16Nowra Athlet4:54.38
5Totterman, Luke16Kotara South4:57.95

Event 131 Women 1500 m U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hughes, Ruby16Byron Bay Runners4:57.17
2May, Amelia16Nowra Athlet5:00.79
3Priest, Charlotte16Kooringal -W5:09.39
4Taylor, Tegan16Kotara South5:36.76
5Jarvis, Hannah16Newcastle Runners5:37.10
6Roach, Holly16Kooringal -W5:46.74
7Enderby, Erika16Kotara South5:46.75
8Papalexion, Marianne16Mingara Athl6:05.77

Event 123 Boys 1500 m U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Williams, Daniel15Byron Bay Runners4:23.91
2Dogan, Tyler15Byron Bay Runners4:28.74
3Morgan, Coen15Maitland Sen4:29.56
4Wells, Ryan15Lithgow Athl4:38.68
5Nyman, Matthew15Kotara South4:42.09
6Benefiel, Joshua15Kembla Joggers Inc.4:45.39
7Duncan, Tom15Nowra Athlet4:51.96
8Davis, Darcy15Nowra Athlet4:54.58
9Atkinson, Denzel15Nowra Athlet5:01.25
10Ashby, Myles15Gosford Litt5:01.40
11Mclaren, Hamish15Nowra Athlet5:10.29
12Baxter, Oliver15Nowra Athlet5:23.95
13Garratt, Ky15Temora Athle5:28.54
14Spamer, Brodie15Edgeworth an5:39.03
15Charlton, Peter15Eastlakes At7:51.59

Event 127 Girls 1500 m U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Miller, Annabelle15Kotara South4:59.74
2Cole, Matilda15Kooringal -W5:06.82
3Schmidt, Lucy15Kotara South5:09.48
4Pike, Lana15Temora Athle5:11.15
5Spence, Amelia15Edgeworth an5:18.66

Event 124 Boys 1500 m U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Ward, Nate14Kotara South4:32.22
2Clarke, Nathaniel14Kooringal -W4:46.58
3Mcclusky, Harrison14Gosford Litt4:47.23
4Mcgill, Nicholas14Nowra Athlet5:13.40
5Godfrey, Coen14Southlakes A5:50.77

Event 126 Girls 1500 m U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wall, Isabella14Tamworth Sen5:06.07
2Curry, Lara14Temora Athle5:13.36
3Wall, Ashlyn14Raymond Terrace5:15.51
4Mclaren, Emily14Nowra Athlet5:31.17

Event 120 Boys 1500 m U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Alley, Trent13Port Macquar4:45.12
2Stepanovski, Milton13Kembla Joggers Inc.4:53.63
3Baxter, Cameron13Nowra Athlet5:05.55
4Smith, Liam13Mingara Athl5:07.68
5Davis, Preston13Port Macquar5:15.10
6Thomson, Zachary13Maitland Sen5:22.19
7Glasson, Lachlan13Gosford Litt5:29.60
8Happ, Kweller13Woolgoolga A6:05.17
9Hubbard, Jacob13Woolgoolga A6:06.44

Event 122 Girls 1500 m U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Duncan, Anna13Nowra Athlet5:18.41
2Dogan, Skye13Byron Bay Runners5:19.26
3Hill, Evelyn13Victory Runners5:27.95
4Cole, Indiana13Kooringal -W5:32.15
5Ashby, Caetlin13Gosford Litt6:12.92

Event 119 Boys 1500 m U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Norris, Bryson12Gosford Litt4:59.44
2Marks, Cooper12Wallsend Rsl5:03.25
3Taylor, Jayden12Kotara South5:03.77
4Gorton, Oliver12Raymond Terrace5:11.21
5Ward, Flynn12Kotara South5:13.67

Event 121 Girls 1500 m U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Curry, Sasha12Temora Athle5:14.62
2Nicol, Chelsea12Athletics Wo5:23.10
3Wallace, Emerson12Adamstown Ne5:32.91
4Smart, Evie12Nowra Athlet6:07.91
5Thorning, Searni12Port Stephen6:27.89
6Rowntree, Kupa-Lilli12Newcastle Runners6:39.56
7O'Connell, Isabel12Tamworth Sen6:47.43

Event 116 Men 800 m 80-89

NameAgeTeam
Section 1 Timed Finals
1Perry, Ronald83Athletics Wo
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Event 378 Men 800 m 70-79

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Lamb, John73Illawarra Bl2:50.84

Event 375 Women 800 m 70-79

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Perry, Rosalind70Athletics Wo4:15.14

Event 374 Women 800 m 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kenny, Margaret63Nsw Masters3:16.61
2Flynn, Rina60Illawarra Bl3:35.49

Event 376 Men 800 m 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Starr, Peter57Dubbo Athlet2:33.77
2Howlett, Anthony54Athletics Wo2:38.32
3Hogg, John53Illawarra Bl2:50.98
4Atkinson, Darren51Nowra Athlet3:00.48
5Mustapic, Glen51Nowra Athlet3:02.90

Event 373 Women 800 m 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Enderby, Jennifer54Kotara South2:51.60
2Hunt, Sally59Mingara Athl3:06.07

Event 377 Men 800 m 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Enderby, Damien46Kotara South2:23.77
2Priest, Steven48Kooringal -W2:32.09
3Watson, Matthew49Nowra Athlet3:16.69

Event 372 Women 800 m 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Smart, Erin40Nowra Athlet2:23.03
2Fletcher, Kimberley43Maitland Sen2:23.40
3Happ, Corrine41Woolgoolga A2:49.11

Event 371 Women 800 m 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1White, Lesley39Woolgoolga A2:42.56

Event 369 Men 800 m Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Mcpaul, James23Athletics Wo2:03.65
2Cain, Nick25Newcastle Flyers2:04.91
3Mcintosh, Kyle28Woolgoolga A2:08.02

Event 370 Women 800 m Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Pernecker, Ashley18Mingara Athl2:16.83
2Hogg, Jessica25Illawarra Bl2:38.53
3Mustapic, Jade21Nowra Athlet2:52.51
4Neto, Kaitlyn25Illawarra Bl3:25.52

Event 368 Men 800 m U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Townsend, Lockie19Dubbo Athlet1:57.70
2Barnes, Jack18Eastlakes At2:05.57
3Houston, Aaron18Orange Littl2:10.11
4Willis, Bayden18Orange Littl2:14.03
5Ranby, Owen18Kooringal -W2:19.75

Event 365 Women 800 m U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Priest, Harriet18Kooringal -W2:30.01
2Roach, Annabel19Kooringal -W2:42.39
3Enderby, Mikayla18Kotara South2:51.69

Event 367 Men 800 m U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Pattison, Jordan17Armidale Ath2:02.86
2Drummond, Kobe17Kooringal -W2:03.45
3Brien, Keelan17Port Macquar2:08.44
4Burkinshaw, Logan17Kooringal -W2:14.71

Event 99 Women 800 m U18

NameAgeTeam
1Young, Amanda17Kotara South

Event 366 Men 800 m U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Barrett, Cooper16Nowra Athlet2:07.60
2Zakis, William16Katoomba Dis2:11.84
3Hinrichsen, Luke16Orange Littl2:14.41
4Totterman, Luke16Kotara South2:17.81
5Baxter, Harrison16Nowra Athlet2:26.89

Event 363 Women 800 m U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Priest, Charlotte16Kooringal -W2:22.51
2Pinches, Aiva16Adamstown Ne2:25.02
3Jarvis, Hannah16Newcastle Runners2:30.31
4Rowntree, Hunter16Newcastle Runners2:31.89
5Papalexion, Marianne16Mingara Athl2:39.45
6Enderby, Erika16Kotara South2:41.50
7Roach, Holly16Kooringal -W2:50.28

Event 362 Boys 800 m U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Williams, Daniel15Byron Bay Runners2:07.46
2Duncan, Tom15Nowra Athlet2:11.83
3Ross, Cameron15Orange Littl2:13.04
4Davis, Darcy15Nowra Athlet2:18.06
5Barnes, Lachlan15Eastlakes At2:19.45
6Atkinson, Denzel15Nowra Athlet2:21.60
7Garratt, Ky15Temora Athle2:32.77

Event 358 Girls 800 m U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Pike, Lana15Temora Athle2:26.34
2Wilson, Alyvia15Tamworth Sen2:31.78
3Mcgrath, Charley15Illawarra Bl2:35.82
4Craig, Rebecca15Macquarie Hu2:39.60
5Mustapic, Alisha15Nowra Athlet2:56.43

Event 361 Boys 800 m U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Clarke, Nathaniel14Kooringal -W2:08.89
2Ward, Nate14Kotara South2:11.08
3Mcgill, Nicholas14Nowra Athlet2:30.03
4Day, Jackson14Macquarie Hu2:49.14

Event 357 Girls 800 m U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wall, Isabella14Tamworth Sen2:25.65
2Wall, Ashlyn14Raymond Terrace2:28.62
3Stone, Ameilie14Tamworth Sen2:39.96
4Leadbeatter, Emerson14Kotara South2:41.30

Event 360 Boys 800 m U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Alley, Trent13Port Macquar2:16.99
2Smith, Liam13Mingara Athl2:29.12
3Baxter, Cameron13Nowra Athlet2:31.56
4Davis, Preston13Port Macquar2:32.05
5Happ, Kweller13Woolgoolga A2:46.25
--Glasson, Lachlan13Gosford LittDNF

Event 356 Girls 800 m U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Duncan, Anna13Nowra Athlet2:32.57
2Mckenzie, Imogen13Tamworth Sen2:38.20
3Dogan, Skye13Byron Bay Runners2:39.69
4Hill, Evelyn13Victory Runners2:40.62
5Pinches, Stella13Adamstown Ne2:41.56
6Barnes, Lacy13Eastlakes At2:47.08

Event 359 Boys 800 m U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Chalmers, Thomas12Kotara South2:22.72
2Chalmers, Mitchell12Kotara South2:23.69
3Marks, Cooper12Wallsend Rsl2:30.57
4Ward, Flynn12Kotara South2:33.67
5Gorton, Oliver12Raymond Terrace2:37.37

Event 355 Girls 800 m U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Nicol, Chelsea12Athletics Wo2:32.59
2O'Connell, Isabel12Tamworth Sen2:35.10
3Kinder, Lexi12Kotara South2:43.19
4Smart, Evie12Nowra Athlet3:04.44
5Thorning, Searni12Port Stephen3:07.93
6Davis, Elizabeth12Nowra Athlet3:08.76
7Rowntree, Kupa-Lilli12Newcastle Runners3:15.43

Jumps

Event 386 Boys Long Jump U11 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Hicks, Xavier11Singleton Tr4.08mNWI
FOUL 4.08m(NWI) 3.85m(NWI)
2Manser, Cooper11Gosford Litt3.83mNWI
FOUL 3.70m(NWI) 3.83m(NWI)
3Cousis, Tyler11Edgeworth &3.76mNWI
3.47m(NWI) 3.76m(NWI) 3.64m(NWI)
4Lyon, Hugo11Adamstown Ne3.18mNWI
3.12m(NWI) 3.16m(NWI) 3.18m(NWI)
5Happ, Edison11Woolgoolga L3.08mNWI
2.95m(NWI) 3.08m(NWI) 2.98m(NWI)
6O'Leary, Liam10Shoalhaven2.63mNWI
2.63m(NWI) FOUL FOUL
7Mchenry, Eliam10Wollongong City2.62mNWI
2.60m(NWI) 2.58m(NWI) 2.62m(NWI)

Event 258 Girls Long Jump U11 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Croxford, Kari10Macquarie Hunter4.02mNWI
FOUL FOUL 4.02m(NWI)
2Croft, Isla11Macquarie Hunter4.01mNWI
4.01m(NWI) 3.95m(NWI) 3.91m(NWI)
3Dogan, Alexandra11Lismore3.50mNWI
3.48m(NWI) 3.50m(NWI) 3.43m(NWI)
4Tibbs, Emma9Port Stephens3.31mNWI
3.23m(NWI) 3.22m(NWI) 3.31m(NWI)
5Day, Mikayla10Cardiff & Di3.06mNWI
2.73m(NWI) 2.75m(NWI) 3.06m(NWI)
6Hill, Victoria10Shoalhaven3.02mNWI
2.97m(NWI) 3.02m(NWI) FOUL
7Parsons, Charlee9Cardiff & Di2.90mNWI
2.90m(NWI) 2.46m(NWI) 2.90m(NWI)
8Kennedy, Lily10Stuart'S Poi2.68mNWI
2.68m(NWI) FOUL FOUL
9White, Mai'Ana Teal11Woolgoolga L2.52mNWI
2.52m(NWI) FOUL 2.19m(NWI)

Event 387 Boys Long Jump U10 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Corrigan, Harrison9Adamstown Ne4.05mNWI
4.03m(NWI) FOUL 4.05m(NWI)
2Devery, Elijah10Springwood D3.60mNWI
3.49m(NWI) 3.60m(NWI) 3.50m(NWI)
3Gardiner, Beau8Springwood D3.07mNWI
3.07m(NWI) 2.89m(NWI) 3.06m(NWI)
4Palmer, Jarvis9Adamstown Ne2.98mNWI
FOUL FOUL 2.98m(NWI)
5Davis, Macarthur9Shoalhaven2.42mNWI
2.22m(NWI) 1.77m(NWI) 2.42m(NWI)
--Stokes, Jordan9Kotara SouthFOUL
FOUL FOUL FOUL

Event 259 Girls Long Jump U10 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Morrison, Jasmine10Wallsend Ath3.81mNWI
2.94m(NWI) 3.51m(NWI) 3.81m(NWI)
2Elliott, Lexi10Tuggerah Lak3.51mNWI
3.40m(NWI) 3.51m(NWI) 3.48m(NWI)
3Bennetts, Monique9Mudgee Littl3.29mNWI
3.25m(NWI) 3.12m(NWI) 3.29m(NWI)
4Schofield, Lucy8Albion Park3.28mNWI
3.07m(NWI) 3.28m(NWI) 2.96m(NWI)
5Ahoy, Myarah8Armidale Ath3.14mNWI
3.13m(NWI) 3.00m(NWI) 3.14m(NWI)
6Hamilton, Isabella9Gunnedah Lit2.83mNWI
2.83m(NWI) 2.80m(NWI) 2.83m(NWI)
7Wall, Ruby9Tamworth Lit2.70mNWI
2.70m(NWI) 2.57m(NWI) 2.60m(NWI)
8Gardiner, Cierra9Macquarie Hunter2.67mNWI
FOUL FOUL 2.67m(NWI)
9O'Connell, Emily10Tamworth Lit2.11mNWI
1.81m(NWI) FOUL 2.11m(NWI)

Event 266 Boys Long Jump U9 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Jeffrey, Josh8Gunnedah Lit3.46mNWI
3.46m(NWI) 2.92m(NWI) 3.00m(NWI)
2Dogan, Luke8Lismore3.27mNWI
3.27m(NWI) 3.14m(NWI) 3.00m(NWI)
3Hawke, Fraser9Kotara South3.18mNWI
3.12m(NWI) 3.18m(NWI) 3.08m(NWI)
4White, Sandon9Woolgoolga L3.00mNWI
FOUL 3.00m(NWI) 2.97m(NWI)
5Marks, Braxton8Wallsend Ath2.93mNWI
2.93m(NWI) 2.60m(NWI) FOUL
6Martin, Levi10Adamstown Ne2.70mNWI
FOUL 2.57m(NWI) 2.70m(NWI)

Event 267 Girls Long Jump U9 LA

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Welch, Isabelle9Macquarie Hunter3.15mNWI
3.15m(NWI) 3.03m(NWI) 3.01m(NWI)
2Mitchell, Isabella8Shoalhaven2.56mNWI
2.56m(NWI) 2.32m(NWI) 2.42m(NWI)
3Verriere, Sienna7Springwood D2.50mNWI
FOUL 2.50m(NWI) FOUL
--Godfrey, Claire9Southlakes AFOUL
FOUL FOUL FOUL

Event 461 Men 13-14 Long Jump Para

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Harding - T36/F36, Zac14Dubbo Athlet3.20m1.977.86%
FOUL(1.9) 2.51m(+0.0) FOUL(0.4) 3.20m(1.9)
2Thompson - T64/F64, Bail14Dubbo Athlet3.63m2.959.12%
3.58m(1.7) 3.63m(2.9) 3.50m(1.1) 3.59m(1.7)

Event 461 Men 20+ Long Jump Para

NameAgeTeamFinalsWindPoints
1Lloyd - T20, Lleyton22Macquarie Hu5.52m1.488.89%
FOUL(3.5) FOUL(2.0) 5.52m(1.4) 5.30m(1.2)
2Carr - T20/F20, Blake28Macquarie Hu5.49m1.488.41%
5.31m(+0.0) 5.26m(1.2) 5.49m(1.4) 5.49m(1.8)

Event 462 Women 17-19 Long Jump Para

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Harrison - T37/F37, Lain18Macquarie Hu4.00m2.876.63%
3.96m(+0.0) 4.00m(2.8) 0.98m(0.4) 3.97m(0.2)

Event 57 Men Pole Vault 60-69

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Tyler, WilliamAthletics Wo2.66m
2.06 2.16 2.26 2.36 2.46 2.56 2.66 2.76 2.86
O P P P O P O P XXX

Event 53 Women Pole Vault 60-69

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Stallard, TrishWallsend Rsl1.46m
1.26 1.36 1.46 1.56
O O O XXX

Event 52 Women Pole Vault 40-49

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
--Ellis, CarolineAthletics WoNH
1.76
XXX

Event 56 Men Pole Vault Open

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1James, BenjaminCessnock Ath3.80m
3.80 4.20
O XXX

Event 51 Women Pole Vault Open

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Barrett, JessicaMaitland Sen2.76m
2.06 2.16 2.26 2.36 2.46 2.56 2.66 2.76 2.86 2.96
O P P XO O P P O P P

Event 50 Women Pole Vault U20

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Hopkins, EmmaAdamstown Ne2.96m
2.36 2.46 2.56 2.66 2.76 2.86 2.96 3.06
O P P P O P XXO XXX

Event 55 Men Pole Vault U17

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Rutter, KurtDubbo Athlet3.06m
2.36 2.46 2.56 2.66 2.76 2.86 2.96 3.06 3.16
O P P P O XO O O XXX

Event 54 Boys Pole Vault U16

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Smith, JoshuaIllawarra Bl1.86m
1.46 1.56 1.66 1.76 1.86 1.96
O O O O XXO XXX

Event 49 Girls Pole Vault U14

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Hall, CheyannahAthletics Wo1.56m
1.26 1.36 1.46 1.56 1.66
XO O O XO XXX
2Morrison, EllaWallsend RslJ1.56m
1.26 1.36 1.46 1.56 1.66
O O O XXO XXX
--Anderson, ImogeneAthletics WoDNS

Event 442 Men Triple Jump 60-69

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Ellis, Daryl68Wyong Athlet9.59mNWI
9.11m(NWI) 9.06m(NWI) 9.31m(NWI) 9.59m(NWI)
2Kennedy, David69Woolgoolga A7.79mNWI
7.42m(NWI) 7.67m(NWI) 7.79m(NWI) 7.60m(NWI)

Event 232 Women Triple Jump 60-69

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Shaw, Christine63Athletics Wo7.73m2.1
7.42m(3.8) FOUL(3.8) 7.73m(2.1) 7.62m(0.8)

Event 443 Men Triple Jump 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Howlett, Anthony54Athletics Wo8.62mNWI
7.72m(NWI) 8.62m(NWI) PASS PASS

Event 233 Women Triple Jump 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Mogentale, Gianna59Illawarra Bl8.34m1.7
FOUL(3.8) 8.34m(1.7) PASS PASS

Event 441 Men Triple Jump 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1White, Shane41Woolgoolga A8.92mNWI
8.22m(NWI) 8.58m(NWI) 8.57m(NWI) 8.92m(NWI)
2Muscat, Jamie46Wyong Athlet5.40mNWI
FOUL 5.40m(NWI) PASS PASS

Event 244 Women Triple Jump 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Happ, Corrine41Woolgoolga A9.46m1.6
8.80m(+0.0) 9.45m(3.0) 9.11m(1.9) 9.46m(1.6)
2Mchenry, Nicole48Athletics Wo9.32m1.0
8.36m(+0.0) 8.45m(0.5) 8.91m(+0.0) 9.32m(1.0)
3Smith, Christine48Blue Mountai8.35m1.8
7.41m(1.6) 8.06m(2.0) 8.10m(+0.0) 8.35m(1.8)

Event 245 Women Triple Jump 30-39

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1White, Lesley39Woolgoolga A8.84m1.5
8.47m(1.4) 8.57m(0.2) 8.84m(1.5) 8.34m(0.7)

Event 220 Women Triple Jump Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Withnall, Elana29Mingara Athl11.65m0.8
11.65m(0.8) FOUL(1.7) FOUL(1.2) 11.61m(2.4)
2Edwards, Kaisha28Illawarra Bl9.94m2.5
9.16m(3.1) 9.50m(1.7) 9.68m(1.5) 9.94m(2.5)
3Carney, Charisse24Coffs Harbou9.84m3.6
FOUL(4.5) FOUL(1.5) 9.79m(+0.0) 9.84m(3.6)
4De Vries, Sarah30Illawarra Bl9.48m0.6
9.10m(2.7) 9.40m(0.3) 9.48m(0.6) 9.38m(3.3)

Event 80 Men Triple Jump U20

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Van Der Ham, JelleMingara Athl12.30m-1.2
FOUL(+0.0) 12.30m(-1.2) FOUL(0.1) 12.26m(+0.0)
2Harding, BlakeDubbo Athlet11.96m-0.7
10.38m(3.1) 11.18m(+0.0) 11.62m(-0.4) 11.96m(-0.7)
3Vizintin, CoryWallsend Rsl11.08m0.2
10.43m(-0.2) 11.08m(0.2) 11.08m(-0.1) FOUL(0.3)
--Langat, KipchumbaKooringal -WNDNWI
FOUL(+0.0) FOUL(0.7) PASS FOUL(+0.0)
--Dear, CallumTamworth SenDNSNWI

Event 221 Women Triple Jump U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Check, Lara19Athletics Wo11.23m4.3
10.63m(+0.0) 11.12m(0.9) 11.23m(4.3) FOUL(+0.0)

Event 68 Men Triple Jump U18

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Kalozi, Joshua2021 Nsw All13.75m3.8
13.26m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(-1.4) 13.75m(3.8)
2Wain, BohdiCoffs Harbou9.75m-0.1
FOUL(-0.3) 9.19m(+0.0) FOUL(-2.6) 9.75m(-0.1)
--Johnson, KynanWyong AthletDNSNWI

Event 74 Women Triple Jump U18

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Kearney, CharlotteWoolgoolga A8.79m0.3
8.65m(0.5) 8.50m(+0.0) 8.67m(1.7) 8.79m(0.3)
2Reid-O'Brien, KayleeAthletics Wo7.99m+0.0
7.99m(+0.0) FOUL(1.5) 7.48m(0.2) FOUL(+0.0)

Event 67 Men Triple Jump U17

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Coles, LiamMingara Athl12.42m-1.5
12.42m(-1.5) 12.04m(0.8) 11.97m(0.2) FOUL(-2.1)
2Stevenson, RoyCoffs Harbou11.93m0.2
11.75m(+0.0) 11.57m(-1.6) 11.49m(+0.0) 11.93m(0.2)
3Kennedy, DamianWoolgoolga A10.19m3.3
9.98m(+0.0) 10.19m(3.3) 10.12m(-0.8) 9.64m(-0.3)

Event 73 Women Triple Jump U17

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Mcgrath, LuluCoffs Harbou10.39m-1.6
10.15m(-0.4) 10.39m(-1.6) 10.28m(2.9) 10.19m(0.4)
2Gleeson, LaniBlue Mountai9.66m1.3
9.54m(+0.0) 9.66m(1.3) 9.60m(0.3) 9.58m(-0.7)
3Catto, SummerNewcastle Flyers9.57m+0.0
9.57m(+0.0) 9.22m(1.1) 8.60m(1.2) 9.31m(0.6)
4Roach, HollyKooringal -W9.43m+0.0
8.97m(+0.0) 9.26m(1.7) 8.85m(1.7) 9.43m(+0.0)

Event 66 Boys Triple Jump U16

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Fiene, BrodyTemora Athle11.34m0.3
11.34m(0.3) 11.24m(0.1) 11.16m(1.0) 11.24m(-0.3)
2Hinchcliffe, KyeMacquarie Hu10.70m+0.0
10.33m(-0.1) 10.36m(-0.2) 10.52m(+0.0) 10.70m(+0.0)
3Frey, DanielByron Bay Runners10.39m+0.0
10.39m(+0.0) 10.31m(1.6) PASS PASS
4Cousins, CallumEdgeworth an9.85m+0.0
FOUL(0.4) FOUL(2.7) 9.85m(+0.0) 9.44m(-0.5)
5Van Der Ham, CharonMingara Athl9.43m1.5
9.43m(1.5) FOUL(1.8) PASS PASS
6Charlton, PeterEastlakes At6.75m1.8
6.75m(1.8) 6.52m(2.9) FOUL(2.7) 6.54m(+0.0)
--Upsall, JoshCoffs HarbouDNSNWI

Event 72 Girls Triple Jump U16

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Wain, AmaiaCoffs Harbou10.38m0.7
10.38m(0.7) 9.75m(+0.0) FOUL(3.5) 9.77m(-0.3)
2Hurdman, ShariMacquarie Hu9.96m1.1
9.96m(1.1) 9.58m(1.3) 9.44m(-1.5) 9.53m(+0.0)
3Ward, AmarniMaitland Sen9.02m+0.0
8.56m(-0.2) 9.02m(+0.0) 8.65m(-0.4) 8.86m(1.6)
4Daymond, JassminEdgeworth an8.83m2.2
7.28m(-1.4) 8.73m(0.4) 8.82m(1.1) 8.83m(2.2)
5Jessup, PaigeAdamstown Ne8.60m-1.0
8.60m(-1.0) FOUL(-0.1) 8.50m(1.6) 8.41m(2.1)
--Berry, FernCoffs HarbouDNSNWI
--Arthur, MargreteGosford LittDNSNWI

Event 392 Boys Triple Jump U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Henry, Lincoln14Coffs Harbou11.11m+0.0
11.11m(+0.0) FOUL(0.5) FOUL(0.7) FOUL(0.1)
2Jeffrey, Luke14Gunnedah Ath10.73m+0.0
10.06m(+0.0) 10.51m(+0.0) 10.73m(+0.0) FOUL(0.9)
3Ryman, Harry14Gunnedah Ath10.42m1.2
9.64m(+0.0) 9.87m(+0.0) 10.22m(0.7) 10.42m(1.2)

Event 208 Girls Triple Jump U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Conlon, Dixie14Raymond Terrace10.24m0.8
10.15m(1.5) 10.24m(0.8) FOUL(1.0) 9.94m(+0.0)
2Matthews, Aria14Coffs Harbou9.19m1.8
FOUL(1.4) FOUL(+0.0) 9.19m(1.8) FOUL(+0.0)
3Mandavy, Natarsha14Nowra Athlet8.75m1.3
8.31m(1.3) 8.75m(1.3) 8.69m(1.5) 8.55m(1.0)
4Baker, Adelayde14Woolgoolga A8.12m+0.0
8.06m(0.7) 7.82m(1.2) 7.90m(2.6) 8.12m(+0.0)

Event 393 Boys Triple Jump U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Sagovac, Travis13Blue Mountai10.29m0.7
9.62m(+0.0) 10.29m(0.7) 9.73m(0.1) 10.01m(1.8)
2Edwards, Zane13Raymond Terrace9.41m0.8
9.22m(+0.0) 9.41m(0.8) PASS PASS
3Happ, Kweller13Woolgoolga A9.06m+0.0
8.45m(0.2) 9.06m(+0.0) 8.79m(+0.0) 8.97m(1.3)
4Rejske, Beau13Athletics Wo7.99m+0.0
7.76m(+0.0) 7.80m(0.7) 7.99m(+0.0) FOUL

Event 207 Girls Triple Jump U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Frey, Mikayla13Byron Bay Runners10.38m0.8
10.18m(+0.0) 10.17m(+0.0) 10.30m(1.9) 10.38m(0.8)
2Oudshoorn, Aileesha13Port Stephen9.61m1.3
9.25m(+0.0) FOUL(1.9) 9.05m(+0.0) 9.61m(1.3)
3Gonzalez, Dana13Wyong Athlet9.46m0.4
8.93m(+0.0) 9.05m(+0.0) 9.10m(0.5) 9.46m(0.4)
4Mcgavern, Mara13Newcastle Runners9.14m1.1
9.06m(-0.0) 8.86m(0.7) 9.11m(+0.0) 9.14m(1.1)
5Richards, Bridie13Maitland Sen8.83m+0.0
8.67m(0.2) 8.83m(+0.0) 8.71m(1.4) 8.77m(0.3)
6Nicol, Chelsea12Athletics Wo8.49m+0.0
8.49m(+0.0) 8.07m(+0.0) 8.45m(0.8) 8.48m(+0.0)
7Henry, Mia12Coffs Harbou8.37m2.0
8.37m(2.0) 7.92m(+0.0) 8.20m(+0.0) 8.11m(1.2)
8Anderson, Imogene12Athletics Wo7.61m+0.0
7.18m(-0.3) 7.61m(+0.0) 7.53m(0.9) PASS
9Blackman, Matilda13Mudgee Littl7.12m+0.0
7.12m(+0.0) 7.08m(+0.0) FOUL(+0.0) 6.51m(0.6)
10Reynolds-Waugh, Mia13East Maitlan6.84m+0.0
6.84m(+0.0) FOUL(0.2) FOUL(1.8) 6.58m(+0.0)

Event 397 Men High Jump 70-79

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Stubbs, Kenneth78Mingara Athl0.80m
0.80 1.00
O XPP

Event 396 Men High Jump 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kennedy, David69Woolgoolga A1.35m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
O P P P XO O O XO XXX
2Ellis, Daryl68Wyong Athlet1.30m
1.20 1.25 1.30 1.35
XO O XO XXX

Event 224 Women High Jump 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Shaw, Christine63Athletics Wo1.15m
0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.25
P P P O O XXX
2Lowe, June68Illawarra Bl1.00m
0.95 1.00 1.05
O O XXP

Event 395 Men High Jump 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Musgrove, Paul52Nowra Athlet1.45m
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
O O O O XXX
2Howlett, Anthony54Athletics Wo1.45m
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
O O O XO XXX
3Smith, Steven54Blue Mountai1.35m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
O O O O XXX

Event 394 Men High Jump 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Muscat, Jamie46Wyong Athlet1.20m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30
O P O P O P XXP

Event 225 Women High Jump 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Power, Rebekah44Athletics Wo1.25m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30
P P P O O O XXX
1Smith, Christine48Blue Mountai1.25m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30
O O O O O O XXX
3Happ, Corrine41Woolgoolga A1.25m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30
XO O O O O XXO XXX
4Ellis, Caroline48Athletics Wo1.15m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20
O O O XO XXX
5Heywood, Natalie48Athletics Wo1.15m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
P O XO XO XXX X

Event 417 Men High Jump Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1James, Benjamin21Cessnock Ath1.90m
1.60 1.65 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95
P P P O XO XO XXX
2Parsons, David23Adamstown Ne1.75m
1.60 1.65 1.70 1.75 1.80
O O O O XXX

Event 264 Women High Jump Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Whelan, Emily22Adamstown Ne1.80m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.83
P P P P P P P P P O O O O XXX
2Shaw, Rachel28Athletics Wo1.45m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
P O P O O O XXX
3De Vries, Sarah30Illawarra Bl1.35m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
P O O XXO XXX
4Grant, Emily23Wallsend Rsl1.30m
1.20 1.25 1.30 1.35
P O O XXX
5Neto, Kaitlyn25Illawarra Bl1.25m
1.20 1.25 1.30
XO XO XX

Event 418 Men High Jump U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bennett, Liam19Mingara Athl1.95m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00
P P P P P P O O XXO XXO XXX
2Harding, Blake19Dubbo Athlet1.70m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75
O XO O XXO O XXX
3Smith, Evan19Orange Runners Club1.65m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70
O O O XO XXX
4Woodbury, Jacob18Grafton Athl1.55m
1.50 1.55 1.60
O O XXX

Event 265 Women High Jump U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Check, Lara19Athletics Wo1.65m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70
O O O O XXX

Event 459 Men High Jump U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Mandavy, Tsar17Nowra Athlet1.80m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85
P P O O O O XO XXX
2Wain, Bohdi17Coffs Harbou1.65m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70
O O XO O XXX

Event 209 Women High Jump U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Young, Amanda17Kotara South1.35m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
O O O XXO XXX

Event 460 Men High Jump U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Rutter, Kurt16Dubbo Athlet1.80m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.87
P P P P O O XXO XXP PPX
2Halloran, Liam16Athletics Wo1.70m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75
P P O O O XXX
3Stevenson, Roy16Coffs Harbou1.70m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75
O O XO O O XXX
4Gee, Aidan16Mingara Athl1.65m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70
P O O XO XXX

Event 210 Women High Jump U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Gleeson, Lani16Blue Mountai1.45m
1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
P O O XO O XXX
2Catto, Summer16Newcastle Flyers1.40m
1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
O O O O XXX

Event 448 Boys High Jump U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hinchcliffe, Kye15Macquarie Hu1.65m
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70
P P P O XO O O XXX
2Wells, Ryan15Lithgow Athl1.60m
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
P O O O O XO X
3Hooker, Tallan15Eastlakes At1.40m
1.35 1.40 1.45
O XXO XXX

Event 241 Girls High Jump U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Sawyer, Isabella15Tamworth Sen1.65m
1.30 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63 1.65 1.67
P P P O O O XO XO XXX
2Wain, Amaia15Coffs Harbou1.60m
1.30 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.63
P P P O O XXO XXX
3Baigent, Summer15Mingara Athl1.55m
1.30 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60
P XO O O XO XXX
4Daymond, Jassmin15Edgeworth an1.45m
1.30 1.40 1.45 1.50
O O O XXX

Event 449 Boys High Jump U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wilson, Cooper14Tamworth Sen1.65m
1.25 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70
P P P O O O XO XO XXX
2Jeffrey, Luke14Gunnedah Ath1.45m
1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
P P P O O XXX
3Catto, Harvey14Newcastle Flyers1.40m
1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
O XO XO XO XXX

Event 240 Girls High Jump U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Blair, Jocelyn14Orange Littl1.45m
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
O O O O XXX

Event 436 Boys High Jump U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Sagovac, Travis13Blue Mountai1.45m
1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
P P P P O O O XO XXX
2Happ, Kweller13Woolgoolga A1.35m
1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
O O O O O XO XXX

Event 251 Girls High Jump U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Benefiel, Emily13Athletics Wo1.48m
1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.48 1.50
P P O O O O XO XO XXX
2Oudshoorn, Aileesha13Port Stephen1.35m
1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
O O O XO O XXX
3Tibbs, Melody13Port Stephen1.30m
1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
O O O XXO XXX

Event 435 Boys High Jump U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Thomson, Harry12Nowra Athlet1.40m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
O O O O O O O O O XO O XXX
2Kellett, Archie12Newcastle Runners1.40m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
P P P P P P O O XXO O XO XXX
3Marks, Cooper12Wallsend Rsl1.30m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
P P P P O O O O O XXX
4Verriere, Tyson12Blue Mountai1.20m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
P P O O O O XO XXX

Event 252 Girls High Jump U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1O'Connell, Isabel12Tamworth Sen1.35m
1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
O XO O O XXO XXX
2Anderson, Imogene12Athletics Wo1.30m
1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
P O O XO XXX
3Morrison, Ella12Wallsend Rsl1.30m
1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
O XO O XXO XXX
4Wells, Sienna12Lithgow Athl1.25m
1.15 1.20 1.25 1.30
O O XO XXX
5Hall, Cheyannah12Athletics Wo1.20m
1.15 1.20 1.25
O O XXX
--Daymond, Makaylie12Edgeworth anNH
1.15
XXX

Event 213 Men Long Jump 70-79

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Lamb, John73Illawarra Bl4.24m+0.0
4.24m(+0.0) 4.05m(1.7)
2Stubbs, Kenneth78Mingara Athl1.66m2.1
1.66m(2.1) x

Event 214 Men Long Jump 60-69

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Ellis, Daryl68Wyong Athlet4.61m2.3
4.28m(-0.6) 4.52m(4.4) 4.27m(1.2) 4.61m(2.3)
2Kennedy, David69Woolgoolga A4.47m1.2
FOUL(+0.0) 4.47m(1.2) FOUL(2.0) FOUL(3.8)

Event 421 Women Long Jump 60-69

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Shaw, Christine63Athletics Wo3.83m+0.0
3.83m(+0.0) 3.77m(+0.0) 3.75m(+0.0) 3.53m(+0.0)
2Lowe, June68Illawarra Bl2.74m+0.0
2.34m(+0.0) 2.45m(+0.0) 2.65m(0.6) 2.74m(+0.0)

Event 215 Men Long Jump 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Phillips, Andrew51Nsw Masters5.14m+0.0
4.96m(0.1) 5.14m(+0.0) 5.04m(4.7)
2Smith, Steven54Blue Mountai4.85m0.6
4.80m(0.9) 4.80m(1.5) 4.85m(0.6)
3Musgrove, Paul52Nowra Athlet4.65m+0.0
FOUL(1.4) FOUL(2.2) 4.65m(+0.0) 4.45m(4.0)
4Howlett, Anthony54Athletics Wo4.55m0.8
3.86m(1.9) 4.44m(0.7) 4.55m(0.8) 4.44m(2.2)
5Mustapic, Glen51Nowra Athlet3.54m2.2
FOUL(2.7) FOUL(+0.0) 3.49m(1.2) 3.54m(2.2)

Event 422 Women Long Jump 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Mogentale, Gianna59Illawarra Bl4.10m+0.0
3.97m(0.2) 3.94m(1.2) PASS 4.10m(+0.0)
2Ingram, Richelle53Mingara Athl3.67m+0.0
3.67m(+0.0) 3.31m(+0.0) 3.33m(+0.0) 3.09m(+0.0)

Event 261 Men Long Jump 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1White, Shane41Woolgoolga A4.26mNWI
4.04m(NWI) 4.07m(NWI) FOUL 4.26m(NWI)
2Muscat, Jamie46Wyong Athlet3.78mNWI
3.78m(NWI) 3.60m(NWI) 3.62m(NWI) 3.72m(NWI)

Event 411 Women Long Jump 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Power, Rebekah44Athletics Wo4.65m0.8
4.16m(+0.0) 3.71m(1.0) 4.45m(1.0) 4.65m(0.8)
2Happ, Corrine41Woolgoolga A4.56m+0.0
4.43m(0.8) 4.56m(+0.0) 4.36m(1.0) 4.46m(1.1)
3Mchenry, Nicole48Athletics Wo4.32m1.5
FOUL(0.7) 4.08m(1.4) 4.32m(1.5) 4.26m(+0.0)
4Ellis, Caroline48Athletics Wo3.70m+0.0
3.70m(+0.0) FOUL(+0.0) 3.30m(0.3) 3.34m(+0.0)
5Smith, Christine48Blue Mountai3.67m+0.0
3.44m(+0.0) 3.64m(+0.0) 3.60m(1.0) 3.67m(+0.0)

Event 260 Men Long Jump 30-39

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Browne, Robert34Wallsend Rsl3.86mNWI
FOUL 3.50m(NWI) 3.86m(NWI) 3.52m(NWI)

Event 412 Women Long Jump 30-39

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1White, Lesley39Woolgoolga A4.07m0.6
3.99m(+0.0) 3.81m(0.1) 4.07m(0.6) 3.98m(1.1)

Event 246 Men Long Jump Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Fairweather, Liam20Maitland Sen7.57m4.5
7.52m(2.9) 7.57m(4.5) 5.87m(2.5) 7.43m(1.1)
2James, Benjamin21Cessnock Ath6.66m0.8
FOUL(0.5) 6.66m(0.8) FOUL(1.9) FOUL(1.8)
3Lloyd - T20, Lleyton22Macquarie Hu5.52m3.0
5.52m(3.0) 5.41m(1.7) 5.37m(1.4) 5.50m(2.1)
4Jones, Samuel20Macquarie Hu4.33m2.1
4.07m(0.8) 4.33m(2.1) 3.64m(+0.0) 4.10m(2.0)

Event 455 Women Long Jump Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Carroll, Brittany22Maitland Sen6.20m0.1
FOUL FOUL(+0.0) FOUL(0.8) 6.20m(0.1)
2Cains, Lily22Raymond Terrace5.05m1.5
4.85m(+0.0) 4.92m(1.6) 5.05m(1.5) 4.97m(2.1)
3Shaw, Rachel28Athletics Wo4.94m2.0
4.12m(+0.0) 4.61m(+0.0) 4.94m(2.0) 4.79m(2.0)
4Carney, Charisse24Coffs Harbou4.81m1.2
FOUL(1.3) 4.64m(2.6) 4.81m(1.2) 4.80m(1.1)
5De Vries, Sarah30Illawarra Bl4.32m1.4
4.32m(1.4) 4.14m(0.4) FOUL(0.5) 4.13m(1.0)
6Hogg, Jessica25Illawarra Bl3.64m1.3
3.60m(2.2) FOUL(2.3) 3.64m(1.3) 3.25m(+0.0)
7Neto, Kaitlyn25Illawarra Bl3.64m2.3
3.27m(0.4) 3.18m(+0.0) 3.18m(+0.0) 3.64m(2.3)
8Hogg, Ashleigh21Illawarra Bl3.39m1.9
3.24m(1.5) 2.91m(2.8) 3.39m(1.9) 3.36m(+0.0)

Event 247 Men Long Jump U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Langat, Kipchumba18Kooringal -W6.65m3.6
6.65m(3.6) FOUL(0.3) FOUL(2.0) 6.55m(1.7)
2Harding, Blake19Dubbo Athlet6.21m5.1
5.96m(3.7) 5.89m(3.3) 5.96m(2.9) 6.21m(5.1)
3Van Der Ham, Jelle19Mingara Athl5.95m2.8
5.69m(1.7) FOUL(3.7) FOUL(1.3) 5.95m(2.8)
4Striegher, Damon19Woolgoolga A5.64m2.3
5.40m(3.8) 5.36m(3.1) FOUL(0.4) 5.64m(2.3)
5Cheney, Cameron18Mingara Athl5.53m1.9
5.28m(1.4) 5.38m(0.4) 5.45m(0.8) 5.53m(1.9)
6Walter, Elijah19Raymond Terrace5.52m1.6
5.45m(3.1) 5.52m(1.6) 5.48m(2.6) 5.30m(2.3)
7Vizintin, Cory18Wallsend Rsl5.51m1.2
5.45m(2.2) 5.45m(2.3) 5.51m(1.2) FOUL(2.2)

Event 456 Women Long Jump U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Gunn, Katie19Gosford Litt6.21m0.9
6.11m(2.5) 6.11m(1.5) 6.05m(1.9) 6.21m(0.9)
2Check, Lara19Athletics Wo5.65m0.1
FOUL(0.5) 4.29m(2.0) 5.39m(2.3) 5.65m(0.1)
3Skelton, Tiahna19Wallsend Rsl5.43m0.1
5.40m(1.0) FOUL(1.7) 5.43m(0.1) 5.31m(0.7)
4Etheridge, Caitlyn19Tamworth Sen4.72m1.5
4.60m(0.9) 4.53m(1.4) 4.47m(+0.0) 4.72m(1.5)

Event 238 Men Long Jump U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Kalozi, Joshua17Oberon District6.74m4.1
6.60m(3.0) 6.48m(2.4) 6.45m(2.1) 6.74m(4.1)
2Hancock, Cody17Raymond Terrace6.37m0.6
6.13m(1.2) 5.97m(1.3) 6.37m(0.6) 6.15m(1.9)
3Fairweather, Trae17Maitland Sen6.32m1.3
FOUL(2.5) 6.21m(1.3) FOUL(3.7) 6.32m(1.3)
4Mandavy, Tsar17Nowra Athlet6.11m2.9
5.84m(2.3) 5.84m(1.4) 6.11m(2.9) 5.94m(2.5)
5Wain, Bohdi17Coffs Harbou4.92m0.6
4.68m(1.1) 4.76m(1.3) 4.82m(2.2) 4.92m(0.6)

Event 444 Women Long Jump U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1George, Sukontha17Macquarie Hu5.44m1.8
5.44m(1.8) 4.96m(+0.0) 5.22m(1.7) 5.19m(0.1)
2Kharel, Aditi17Macquarie Hu5.24m1.7
5.24m(1.7) FOUL(2.9) FOUL(2.1) 4.98m(1.8)
3Kearney, Charlotte17Woolgoolga A4.31m3.1
3.89m(1.5) 4.31m(3.1) 4.14m(2.7) 4.25m(1.7)
4Snelling, Emily17Blue Mountai4.28m1.9
4.26m(2.2) 3.30m(1.6) 4.26m(1.5) 4.28m(1.9)

Event 239 Men Long Jump U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Coles, Liam16Mingara Athl6.34m2.8
5.86m(1.6) 6.20m(1.0) 6.18m(1.3) 6.34m(2.8)
2Rae, Christopher16Mingara Athl5.42m0.3
FOUL(1.3) 5.23m(1.1) 5.42m(0.3) 5.26m(2.9)
3Kennedy, Damian16Woolgoolga A4.94m2.2
3.63m(2.0) 4.77m(0.5) FOUL(1.0) 4.94m(2.2)

Event 445 Women Long Jump U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Mcgrath, Lulu16Coffs Harbou4.82m1.6
4.82m(1.6) FOUL(1.4) 4.74m(+0.0) 4.78m(1.9)
2Gleeson, Lani16Blue Mountai4.45m2.1
4.44m(1.7) 4.45m(2.1) 4.41m(2.3) 4.33m(2.1)
3Catto, Summer16Newcastle Flyers4.38m1.6
4.38m(1.6) 4.26m(+0.0) 4.33m(2.1) 4.36m(2.4)
4Allen, Phoebe16Blue Mountai4.15m1.9
4.08m(1.2) FOUL(0.7) 4.15m(1.9) 4.06m(0.5)

Event 228 Boys Long Jump U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Fiene, Brody15Temora Athle5.55m1.0
5.55m(1.0) 5.07m(2.0) 5.10m(0.5) 5.47m(3.9)
2Cox, Joshua15Adamstown Ne5.55m1.6
FOUL(2.2) 5.16m(2.3) 5.55m(1.6) 4.81m(1.8)
3Hinchcliffe, Kye15Macquarie Hu5.28m2.4
4.95m(3.9) 5.28m(2.4) 5.18m(0.1) 5.20m(0.3)
4Watson, Jonah15Nowra Athlet4.98m1.5
4.82m(1.6) 4.89m(3.2) 4.93m(1.3) 4.98m(1.5)
5Muirhead, Marshall15Macquarie Hu4.63m+0.0
FOUL(3.2) FOUL(2.6) 4.63m(+0.0) PASS
6Charlton, Peter15Eastlakes At3.57m3.3
3.57m(3.3) 3.21m(2.5) 3.22m(1.4) FOUL(2.4)

Event 427 Girls Long Jump U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Sawyer, Isabella15Tamworth Sen4.67m+0.0
4.67m(+0.0) 4.59m(+0.0) 4.43m(0.4) 4.52m(+0.0)
2Rejske, Keira15Athletics Wo4.39m+0.0
4.31m(0.6) 4.39m(+0.0) FOUL(0.9) 3.50m(+0.0)
3Wain, Amaia15Coffs Harbou4.35m0.1
3.99m(0.7) 4.35m(0.1) 4.18m(1.7) 4.10m(0.1)
4Jacobs, Pyper15Maitland Sen4.16m+0.0
3.97m(+0.0) 4.09m(+0.0) 3.87m(0.2) 4.16m(+0.0)
4Jessup, Paige15Adamstown Ne4.16m+0.0
4.16m(+0.0) 3.86m(+0.0) 4.08m(0.4) 4.10m(0.1)
6Markovski, Mikaela15Athletics Wo4.05m+0.0
3.95m(0.1) 3.88m(+0.0) 3.96m(0.8) 4.05m(+0.0)

Event 229 Boys Long Jump U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Henry, Lincoln14Coffs Harbou5.47m2.5
5.24m(2.3) 5.47m(2.5) 5.41m(2.4) 5.23m(1.8)
2Ryman, Harry14Gunnedah Ath5.26m3.6
5.09m(1.9) FOUL(3.1) 5.26m(3.6) 5.09m(1.4)
3Catto, Harvey14Newcastle Flyers4.47m2.6
4.31m(1.1) 4.16m(1.7) 4.47m(2.6) 4.16m(3.5)

Event 428 Girls Long Jump U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Conlon, Dixie14Raymond Terrace4.71m0.3
4.59m(+0.0) 4.69m(1.5) FOUL(0.7) 4.71m(0.3)
2Matthews, Aria14Coffs Harbou4.46m+0.0
4.46m(+0.0) 4.35m(+0.0) 4.45m(+0.0) 4.43m(0.2)
3Blair, Jocelyn14Orange Littl3.96m1.1
3.82m(+0.0) 3.96m(1.1) FOUL(0.8) 3.77m(0.3)
4Mandavy, Natarsha14Nowra Athlet3.95m+0.0
3.65m(+0.0) 3.78m(0.3) 3.95m(+0.0) 3.78m(2.0)
5Baker, Adelayde14Woolgoolga A3.94m+0.0
3.94m(+0.0) 3.67m(+0.0) 3.73m(1.3) 3.61m(1.8)

Event 211 Boys Long Jump U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Sagovac, Travis13Blue Mountai4.62mNWI
4.56m(NWI) 4.62m(NWI) 4.30m(NWI) 4.52m(NWI)
2Happ, Kweller13Woolgoolga A4.18mNWI
3.83m(NWI) 3.77m(NWI) 4.18m(NWI) 3.95m(NWI)
3Rejske, Beau13Athletics Wo3.90mNWI
FOUL 3.90m(NWI) FOUL 3.75m(NWI)
4Martin, Liam13Adamstown Ne3.75mNWI
FOUL 3.75m(NWI) 3.62m(NWI) FOUL
5Hubbard, Jacob13Woolgoolga A3.20mNWI
3.20m(NWI) FOUL 2.84m(NWI) FOUL

Event 399 Girls Long Jump U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Mcgavern, Mara13Newcastle Runners4.56mNWI
4.56m(NWI) 4.43m(NWI) 4.44m(NWI) 4.46m(NWI)
2Frey, Mikayla13Byron Bay Runners4.50mNWI
4.50m(NWI) 4.46m(NWI) 4.12m(NWI) 4.48m(NWI)
3Gonzalez, Dana13Wyong Athlet4.47mNWI
4.26m(NWI) 4.47m(NWI) FOUL 4.21m(NWI)
4Oudshoorn, Aileesha13Port Stephen4.28mNWI
FOUL FOUL 3.54m(NWI) 4.28m(NWI)
5White, La'Kya Jai13Woolgoolga A3.92mNWI
3.75m(NWI) 3.75m(NWI) 3.56m(NWI) 3.92m(NWI)
6Tibbs, Melody13Port Stephen3.89mNWI
FOUL 3.89m(NWI) 3.81m(NWI) 3.88m(NWI)
7Reynolds-Waugh, Mia13East Maitlan2.97mNWI
FOUL 2.83m(NWI) 2.91m(NWI) 2.97m(NWI)

Event 212 Boys Long Jump U13

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Davies, Mitchell12Kotara South4.53mNWI
3.92m(NWI) 3.99m(NWI) 4.53m(NWI) 3.96m(NWI)
2Verriere, Tyson12Blue Mountai4.41mNWI
3.97m(NWI) 4.26m(NWI) 4.41m(NWI) 4.21m(NWI)
3Marks, Cooper12Wallsend Rsl4.25mNWI
4.25m(NWI) 4.13m(NWI) FOUL FOUL
4Thomson, Harry12Nowra Athlet3.92mNWI
3.16m(NWI) 3.92m(NWI) 3.90m(NWI) 3.87m(NWI)

Event 398 Girls Long Jump U13

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Morrison, Ella12Wallsend Rsl4.39mNWI
4.34m(NWI) 4.11m(NWI) 4.39m(NWI) 4.19m(NWI)
2Atkins, Rose12Nowra Athlet3.84mNWI
FOUL 3.82m(NWI) 3.84m(NWI) 3.63m(NWI)
3Trembath, Madison12Eastlakes At3.76mNWI
3.45m(NWI) 3.21m(NWI) 3.76m(NWI) FOUL
4Daymond, Makaylie12Edgeworth an3.75mNWI
3.70m(NWI) 3.75m(NWI) 3.13m(NWI) 3.47m(NWI)
5Henry, Mia12Coffs Harbou3.72mNWI
2.85m(NWI) 3.36m(NWI) 3.62m(NWI) 3.72m(NWI)
6Lyne, Imogen12Newcastle Flyers3.55mNWI
3.26m(NWI) 3.46m(NWI) 3.40m(NWI) 3.55m(NWI)
7Power, Ella12Athletics Wo3.38mNWI
3.38m(NWI) 3.33m(NWI) 3.04m(NWI) 3.01m(NWI)
8Hall, Cheyannah12Athletics Wo3.19mNWI
2.91m(NWI) 3.19m(NWI) 2.94m(NWI) 3.11m(NWI)

Throws

Event 218 Boys Shot Put U11 LA

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Todd, Archer10Gosford Litt9.95m
8.43m 9.95m 8.02m
2Mascini, Justin10Macquarie Hunter7.14m
7.14m FOUL 7.09m
3O'Leary, Liam10Shoalhaven6.21m
6.21m 6.13m 5.65m
4Martin, Callum10Adamstown Ne5.73m
5.68m 5.26m 5.73m
5Happ, Edison11Woolgoolga L5.36m
5.36m FOUL 5.04m
6Lyon, Hugo11Adamstown Ne4.22m
4.07m 3.75m 4.22m

Event 420 Girls Shot Put U11 LA

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Croft, Isla11Macquarie Hunter7.33m
7.18m 7.18m 7.33m
2Parsons, Charlee9Cardiff & Di7.20m
5.27m 6.95m 7.20m
3Tibbs, Emma9Port Stephens5.88m
5.88m 5.12m 5.81m
4Day, Mikayla10Cardiff & Di5.55m
5.15m 4.98m 5.55m
5Hicks, Jenice10Edgeworth &5.36m
5.25m 4.78m 5.36m
6Kennedy, Lily10Stuart'S Poi3.91m
3.91m 3.68m 3.22m

Event 219 Boys Shot Put U10 LA

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Murnane, Max1Mudgee Littl7.86m
7.79m 7.86m 7.52m
2Devery, Elijah10Springwood D6.54m
6.54m 6.40m 6.20m
3Davis, Darcy9Shoalhaven5.63m
FOUL 5.34m 5.63m

Event 419 Girls Shot Put U10 LA

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Schofield, Lucy8Albion Park6.00m
5.72m 5.55m 6.00m
2Ahoy, Myarah8Armidale Ath5.85m
5.28m 5.85m 5.70m
3O'Connell, Emily10Tamworth Lit3.98m
3.98m 3.76m 3.76m

Event 425 Boys Shot Put U9 LA

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Jeffrey, Josh8Gunnedah Lit5.90m
5.78m 5.83m 5.90m
2Martin, Levi10Adamstown Ne4.04m
3.81m 4.04m 3.85m

Event 426 Girls Shot Put U9 LA

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Verriere, Sienna7Springwood D4.09m
3.66m 4.01m 4.09m
2Mitchell, Isabella8Shoalhaven2.98m
2.80m 2.98m 2.97m

Event 407 Men 13-14 Shot Put Para

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Thompson - T64/F64, Bail14Dubbo Athlet8.60m77.13%
7.22m 7.56m 8.21m 8.60m
2Harding - T36/F36, Zac14Dubbo Athlet4.26m36.13%
4.26m 3.98m 3.49m FOUL

Event 407 Men 15-16 Shot Put Para

NameAgeTeamFinalsPoints
1Molloy - T36/F36, Dylan16Newcastle Runners5.35m45.38%
4.88m 5.10m 5.35m 5.04m

Event 406 Girls 12&U Shot Put Para

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Earl - F20, Olivia12Tamworth Sen7.38m52.34%
7.17m 7.38m 7.23m 7.09m

Event 406 Women 17-19 Shot Put Para

NameAgeTeamFinalsPoints
1Rodgers - F20, Annabelle19Gosford Litt8.60m60.99%
8.01m 8.22m 8.60m 8.20m

Event 406 Women 20+ Shot Put Para

NameAgeTeamFinalsPoints
1Lockett - F37, Kirra21Byron Bay Runners8.10m52.26%
7.56m 7.63m 7.56m 8.10m

Event 491 Women Shot Put Wheelchair Para

NameAgeTeam
Flight 1 Finals
1Miller - T20/F20, Akala17Nowra Athlet
2Buss - F20, Savannah16Blue Mountai
3Webeck - T12/F12, Courtney19Gloucester D
4Rodgers - F20, Annabelle19Gosford Litt
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20

Event 249 Girls 14&U Discus Throw Para

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Earl - F20, Olivia12Tamworth Sen22.29m51.09% 750kg
FOUL 22.29m 20.24m 20.65m

Event 249 Women 17-19 Discus Throw Para

NameAgeTeamFinalsPoints
1Rodgers - F20, Annabelle19Gosford Litt29.12m66.74% 1kg
28.21m 28.17m 29.12m 28.09m

Event 249 Women 20+ Discus Throw Para

NameAgeTeamFinalsPoints
1Lockett - F37, Kirra21Byron Bay Runners24.18m63.15% 1kg
24.18m FOUL FOUL 22.53m

Event 248 Men 14&U Discus Throw Para

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Thompson - T64/F64, Bail14Dubbo Athlet18.71m49.76% 1kg
15.60m FOUL 18.71m FOUL
2Harding - T36/F36, Zac14Dubbo Athlet11.85m42.31% 750kg
10.47m 11.34m 11.46m 11.85m

Event 248 Men 15-16 Discus Throw Para

NameAgeTeamFinalsPoints
1Molloy - T36/F36, Dylan16Newcastle Runners10.64m37.99% 750g
7.26m FOUL 8.06m 10.64m

Event 248 Men 20+ Discus Throw Para

NameAgeTeamFinalsPoints
1Carr - T20/F20, Blake28Macquarie Hu29.81m68.32% 2kg
29.03m 29.33m FOUL 29.81m

Event 382 Men Hammer Throw 70+

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Stubbs, Kenneth78Mingara Athl21.15m
21.15m 20.10m 20.57m 20.43m
2Perry, Ronald83Athletics Wo16.28m
15.80m FOUL 16.28m 14.43m

Event 385 Women Hammer Throw 70+

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Thomas, Mary78Illawarra Bl27.77m
25.03m 26.29m 27.77m 26.77m
2Van Bockel, Adriana70Athletics Wo17.79m
16.77m FOUL 17.64m 17.79m
3Perry, Rosalind70Athletics Wo14.80m
14.80m FOUL 13.92m 14.68m

Event 381 Men Hammer Throw 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Murray, Gavin68Nsw Masters37.27m
36.89m 35.86m 37.27m PASS
2Kennedy, David69Woolgoolga A22.54m
21.52m FOUL 22.54m PASS
3Matthews, Mark65Illawarra Bl20.79m
20.79m 20.55m 20.43m 20.51m

Event 384 Women Hammer Throw 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Lowe, June68Illawarra Bl30.49m
25.24m 20.03m 29.16m 30.49m
2Cox, Pauline62Nsw Masters25.22m
23.53m 22.58m 25.22m 24.16m
3Kenny, Margaret63Nsw Masters16.88m
FOUL 9.72m 16.88m PASS

Event 380 Men Hammer Throw 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Sutton, Stuart53Nsw Masters36.54m
28.78m 33.49m 33.89m 36.54m
2Howlett, Anthony54Athletics Wo34.93m
34.93m 26.54m PASS PASS
3Rodda, Andrew53Illawarra Bl21.98m
18.89m 21.98m 19.87m 21.04m

Event 383 Women Hammer Throw 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Redmond, Jodie56Illawarra Bl22.41m
22.03m 22.41m 21.96m 22.41m
2Blume, Bella50Mingara Athl17.72m
16.57m FOUL 17.72m 17.54m
3Bird, Julie52Illawarra Bl15.96m
15.85m 15.06m 15.96m 14.68m
4Durston, Bev58Mingara Athl13.34m
FOUL 10.86m 13.34m 13.12m

Event 414 Men Hammer Throw 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Muscat, Jamie46Wyong Athlet41.74m
33.84m 38.56m 41.66m 41.74m
2Clifford, Morgan46Raymond Terrace23.84m
23.49m 23.23m 23.84m 23.76m
3White, Shane41Woolgoolga A18.61m
16.85m 18.61m 18.42m FOUL

Event 416 Women Hammer Throw 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1O'Leary, Leanne41Nowra Athlet15.75m
13.95m 15.24m 15.75m FOUL
2Happ, Corrine41Woolgoolga A14.90m
13.67m 14.77m 14.07m 14.90m

Event 413 Men Hammer Throw 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Browne, Robert34Wallsend Rsl19.36m
19.36m 18.37m 18.74m 19.30m

Event 415 Women Hammer Throw 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1White, Lesley39Woolgoolga A17.39m
17.05m 16.60m 17.39m 12.25m

Event 400 Men Hammer Throw Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Clifford, Morgan46Raymond Terrace23.91m
21.78m 23.91m 23.44m 23.53m
2Jones, Samuel20Macquarie Hu22.29m
FOUL FOUL 20.27m 22.29m

Event 402 Women Hammer Throw Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1White, Emmelene25Tamworth Sen30.07m
27.63m 30.07m FOUL FOUL
2Grant, Emily23Wallsend Rsl21.97m
21.97m 19.91m 21.79m 18.97m
3Carney, Charisse24Coffs Harbou21.25m
18.26m FOUL 21.25m FOUL
4Thacker, Samantha25Coffs Harbou18.01m
15.50m 17.10m 18.01m 16.58m
5Neto, Kaitlyn25Illawarra Bl17.16m
14.36m 13.96m 15.89m 17.16m
6Hogg, Ashleigh21Illawarra Bl16.45m
14.72m 16.33m 16.21m 16.45m
7Barnes, Jessica22Illawarra Bl14.68m
10.57m 9.59m 13.95m 14.68m

Event 401 Men Hammer Throw U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wells, Damian19Temora Athle58.39m
53.93m 55.19m 57.60m 58.39m
2Basnet, Jude18Athletics Wo32.54m
FOUL 28.64m 32.54m FOUL
3Barnes, Rhys18Illawarra Bl26.01m
24.62m 24.11m 26.01m 25.81m

Event 403 Women Hammer Throw U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Buss, Amity18Blue Mountai34.82m
33.26m 34.82m 32.08m FOUL

Event 47 Women Hammer Throw U18

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Scott, HeatherWallsend Rsl41.32m
FOUL 41.32m FOUL 41.19m
2Reid-O'Brien, KayleeAthletics Wo20.72m
18.53m 19.58m 20.72m 20.22m
--Smith, CharlotteIllawarra BlND
FOUL FOUL FOUL FOUL

Event 46 Women Hammer Throw U17

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Thomas, EmilyTemora Athle41.29m
41.29m FOUL FOUL 39.89m
2Riddell, KiaraWyong Athlet19.56m
FOUL 19.56m 18.09m FOUL
--Miller, TaleaNowra AthletDNS

Event 48 Boys Hammer Throw U16

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Garratt, KyTemora Athle52.23m
FOUL 51.86m 51.73m 52.23m
2Willis, WilliamAthletics Wo46.71m
FOUL 44.30m 45.56m 46.71m

Event 45 Girls Hammer Throw U16

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Mccaffery, LilaTemora Athle36.49m
33.44m FOUL 34.28m 36.49m
2Jessup, JaimeeAdamstown Ne21.05m
FOUL 21.05m 20.77m 19.92m
--Blackman, MollieMudgee LittlND
FOUL FOUL FOUL FOUL

Event 44 Girls Hammer Throw U15

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Hokin, EllaCessnock Ath19.42m
FOUL 17.64m FOUL 19.42m

Event 43 Girls Hammer Throw U14

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Flett, Tahlia2021 Nsw All23.33m
20.53m FOUL 23.33m 20.45m
--Blackman, MatildaMudgee LittlDNS

Event 79 Men Shot Put 70-79

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Withnall, LeonardNsw Masters8.78m
8.78m 8.51m 8.08m 8.70m
2Stubbs, KennethMingara Athl7.61m
7.39m 7.48m 7.61m 7.06m
--Yuen, TuckNsw MastersDNS

Event 71 Women Shot Put 70-79

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Thomas, MaryIllawarra Bl7.64m
7.64m 7.17m 7.28m 6.84m
2Van Bockel, AdrianaAthletics Wo5.29m
5.29m 5.06m 5.25m 5.09m
--Yuen, SweeNsw MastersDNS

Event 78 Men Shot Put 60-69

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Murray, GavinNsw Masters11.04m
10.81m 11.04m FOUL 10.99m
2Kennedy, DavidWoolgoolga A8.55m
8.55m 7.64m 7.28m 7.12m

Event 70 Women Shot Put 60-69

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Lowe, JuneIllawarra Bl8.84m
8.64m 8.84m 8.57m FOUL
2Cox, PaulineNsw Masters8.74m
8.65m 8.27m 8.74m 8.51m
3Shaw, ChristineAthletics Wo8.33m
8.33m 8.22m 8.23m 7.33m
4Flynn, RinaIllawarra Bl6.82m
6.67m 6.60m 6.82m 6.72m
5Kenny, MargaretNsw Masters6.47m
5.88m 6.47m FOUL 5.99m

Event 77 Men Shot Put 50-59

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Liggins, StephenBlue Mountai11.36m
11.36m 10.86m 11.35m 11.32m
2Sutton, StuartNsw Masters10.95m
10.16m 10.88m 10.95m 10.61m
3Phillips, AndrewNsw Masters8.27m
7.67m 8.19m 8.10m 8.27m
4O'Leary, MarkNowra Athlet7.12m
FOUL 7.09m 7.12m FOUL

Event 69 Women Shot Put 50-59

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Blume, BellaMingara Athl7.92m
7.92m 7.90m 7.53m 7.69m
2Ingram, RichelleMingara Athl7.77m
7.77m 7.53m FOUL 7.42m
3Durston, BevMingara Athl7.14m
7.14m 5.83m 5.93m 6.00m
4Bird, JulieIllawarra Bl5.48m
5.28m 5.45m 5.06m 5.48m

Event 65 Men Shot Put 40-49

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Muscat, JamieWyong Athlet12.78m
12.15m 12.78m 12.76m FOUL
2Clifford, MorganRaymond Terrace10.47m
9.33m 9.73m 10.47m 10.27m
3Mcgavern, DanNewcastle Runners9.42m
8.87m 8.59m 8.05m 9.42m
4Newton, MatthewRaymond Terrace8.55m
8.06m 8.55m 6.16m 8.27m
5White, ShaneWoolgoolga A7.78m
7.35m 6.98m 7.78m 7.47m

Event 61 Women Shot Put 40-49

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Heywood, NatalieAthletics Wo7.45m
7.43m 7.45m 7.25m FOUL
2O'Leary, LeanneNowra Athlet7.06m
6.72m 7.05m 7.06m 6.73m
3Happ, CorrineWoolgoolga A6.87m
6.77m 6.81m 6.86m 6.87m
4Ellis, CarolineAthletics Wo6.70m
6.63m 6.70m FOUL FOUL
--Hunter, KellyGosford LittDNS

Event 64 Men Shot Put 30-39

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Browne, RobertWallsend Rsl7.39m
7.26m 7.39m 6.68m FOUL

Event 60 Women Shot Put 30-39

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1White, LesleyWoolgoolga A6.60m
5.86m 6.56m 6.60m 6.26m

Event 205 Men Shot Put Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kilpatrick, Daniel26Adamstown Ne11.54m
10.13m 10.94m 10.76m 11.54m
2Jones, Samuel20Macquarie Hu10.72m
10.72m 10.16m FOUL 8.74m
3Clifford, Morgan46Raymond Terrace10.32m
10.32m 9.81m FOUL 10.00m

Event 388 Women Shot Put Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hunter, Kelly45Gosford Litt10.75m
10.40m 10.36m 10.75m 10.50m
2Rodgers - F20, Annabelle19Gosford Litt9.30m
8.95m 9.30m 8.29m 8.79m
3Barnes, Jessica22Illawarra Bl8.90m
8.54m 8.40m 8.90m 8.62m
4Gunn, Emily29Gosford Litt8.29m
7.55m 8.29m 7.88m 8.11m
5Thacker, Samantha25Coffs Harbou8.19m
8.19m 7.83m 7.81m 7.49m
6Carney, Charisse24Coffs Harbou7.56m
7.33m 6.73m 7.42m 7.56m
7Neto, Kaitlyn25Illawarra Bl6.53m
5.87m 5.60m 6.09m 6.53m
8Hogg, Ashleigh21Illawarra Bl6.43m
5.73m 5.96m 6.43m 6.01m

Event 206 Men Shot Put U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dodgson, Drew18Maitland Sen12.26m
11.41m 12.26m 12.08m 11.69m
2Wells, Damian19Temora Athle12.09m
10.79m 12.09m 11.12m 10.42m
3Sheehan, Jack18Coffs Harbou11.94m
11.49m 11.53m 10.19m 11.94m
4Woodbury, Jacob18Grafton Athl11.26m
11.26m 10.61m 11.06m 10.70m
5Basnet, Jude18Athletics Wo10.21m
8.88m 9.44m 10.00m 10.21m
6Van Der Ham, Jelle19Mingara Athl9.59m
7.82m 9.50m 9.59m 9.09m
7Smith, Evan19Orange Runners Club9.18m
FOUL 9.18m 9.02m FOUL
8Barnes, Rhys18Illawarra Bl8.94m
8.77m 8.92m 8.94m 8.68m

Event 389 Women Shot Put U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Buss, Amity18Blue Mountai9.31m
9.25m 9.31m 8.57m 7.89m
2Check, Lara19Athletics Wo8.91m
FOUL 7.71m FOUL 8.91m

Event 256 Men Shot Put U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Batten, Benjamin17Dubbo Athlet13.07m
11.11m 12.03m 13.07m 12.88m
2Lyne, William17Newcastle Flyers11.35m
11.07m 11.11m 11.35m 10.91m
3Mandavy, Tsar17Nowra Athlet10.22m
9.61m 9.67m 10.22m PASS

Event 457 Women Shot Put U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Richardson, Emily17Macquarie Hu13.93m
13.04m 13.93m 13.76m 12.87m
2Salway, Izabelle17Coffs Harbou8.18m
7.57m 7.98m 8.18m 8.06m
3Kearney, Charlotte17Woolgoolga A7.79m
7.48m 6.75m 7.53m 7.79m
4Smith, Charlotte17Illawarra Bl7.74m
6.50m 7.10m 7.18m 7.74m
5Reid-O'Brien, Kaylee17Athletics Wo5.80m
5.32m 5.55m 5.80m

Event 257 Men Shot Put U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wells, George16Mingara Athl15.72m
14.74m 15.72m 14.78m 14.39m

Event 458 Women Shot Put U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Edwards, Emma-Jean16Eastlakes At13.52m
13.52m FOUL 13.18m 13.00m
2Riddell, Kiara16Wyong Athlet11.49m
11.28m 11.27m 11.49m 11.07m
3Alexander, Yasmin16Eastlakes At9.94m
9.70m 9.02m 9.94m 9.59m
4Cronshaw, Emmagen16Katoomba Dis9.39m
9.37m 9.39m 8.89m 9.36m
5Thomas, Emily16Temora Athle8.11m
FOUL 7.01m 8.11m 7.75m

Event 236 Boys Shot Put U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Frey, Daniel15Byron Bay Runners14.11m
13.58m 14.02m 14.11m 13.65m
2Cox, Joshua15Adamstown Ne11.17m
11.17m 10.58m FOUL 9.73m
3Daw, Thomas15Blue Mountai11.12m
9.76m 9.16m 11.12m 10.89m
4Clarke, Jay15Gosford Litt10.90m
FOUL FOUL 10.90m 9.68m
5Garratt, Ky15Temora Athle10.71m
8.96m 9.80m 10.71m 10.21m
6Fiene, Brody15Temora Athle10.43m
10.23m 10.28m 10.10m 10.43m
7Hooker, Tallan15Eastlakes At9.02m
8.43m 9.02m 8.82m 8.36m
8Van Der Ham, Charon15Mingara Athl8.48m
8.48m 7.96m 7.70m 7.35m
9Charlton, Peter15Eastlakes At6.72m
6.28m 6.07m 6.72m PASS

Event 447 Girls Shot Put U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Blackman, Mollie15Mudgee Littl10.58m
10.05m 10.44m 10.58m 10.17m
2Markovski, Mikaela15Athletics Wo9.85m
9.55m 9.71m 9.85m 9.37m
3Jessup, Jaimee15Adamstown Ne8.82m
8.49m 7.97m 7.98m 8.82m

Event 237 Boys Shot Put U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Jeffrey, Luke14Gunnedah Ath10.62m
10.20m 9.94m 10.45m 10.62m
2Campion, Aiden14Mingara Athl9.26m
8.66m 9.07m 9.26m 8.81m
3O'Leary, Patrick14Nowra Athlet8.25m
8.13m 8.25m 7.76m FOUL

Event 446 Girls Shot Put U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hokin, Ella14Cessnock Ath8.44m
8.36m FOUL 8.44m 8.25m
2Wells, Isabella14Lithgow Athl6.12m
5.63m 6.12m 5.92m 5.90m
3Mandavy, Natarsha14Nowra Athlet6.06m
5.50m 5.39m 5.72m 6.06m

Event 226 Boys Shot Put U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1O'Leary, Flynn13Nowra Athlet6.40m
6.40m 6.37m 6.29m

Event 429 Girls Shot Put U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Flett, Tahlia13Macquarie Hu9.23m
8.35m 9.23m 9.16m 8.91m
2Carlson, Keira13Macquarie Hu8.85m
8.85m 8.67m 8.38m 8.32m

Event 227 Boys Shot Put U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Verriere, Tyson12Blue Mountai8.76m
6.57m 7.13m 8.76m
2Hall, Lukas12Edgeworth an7.82m
6.88m 7.14m 7.82m

Event 430 Girls Shot Put U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Anderson, Imogene12Athletics Wo7.92m
7.92m 7.06m 7.47m 7.34m
2Earl - F20, Olivia12Tamworth Sen7.34m
6.97m 6.62m 7.16m 7.34m
3Davis, Elizabeth12Nowra Athlet5.57m
5.57m 5.39m 5.31m 5.54m

Event 253 Men Javelin Throw 70-79

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Appleton, John80Nsw Masters24.86m
FOUL FOUL 24.86m FOUL
2Steele, Hayden77Wallsend Rsl21.71m
21.71m FOUL FOUL 20.97m
3Stubbs, Kenneth78Mingara Athl17.90m
16.23m 17.27m FOUL 17.90m

Event 450 Women Javelin Throw 70-79

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Thomas, Mary78Illawarra Bl14.53m
14.53m FOUL 14.09m 14.21m
2Van Bockel, Adriana70Athletics Wo12.24m
FOUL 12.13m 12.07m 12.24m

Event 254 Men Javelin Throw 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kennedy, David69Woolgoolga A29.59m
27.97m 29.31m 29.59m 26.55m
2Murray, Gavin68Nsw Masters28.91m
28.84m 28.87m 28.04m 28.91m
3Matthews, Mark65Illawarra Bl26.59m
21.74m 23.72m 26.59m 25.89m

Event 451 Women Javelin Throw 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Shaw, Christine63Athletics Wo25.15m
24.21m 25.15m 24.08m FOUL
2Cox, Pauline62Nsw Masters20.43m
18.48m 19.20m 20.43m 19.71m
3Lowe, June68Illawarra Bl19.13m
FOUL 19.13m FOUL 18.41m
4Kenny, Margaret63Nsw Masters15.29m
15.29m FOUL 15.06m FOUL
5Flynn, Rina60Illawarra Bl11.32m
9.60m 9.07m 11.32m 9.25m

Event 255 Men Javelin Throw 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Tebbutt, Rodney52Athletics Wo49.85m
44.00m 40.39m 37.98m 49.85m
2Howlett, Anthony54Athletics Wo38.98m
FOUL 38.92m 38.98m FOUL
3Phillips, Andrew51Nsw Masters36.42m
36.42m 34.13m FOUL FOUL
4O'Leary, Mark56Nowra Athlet23.94m
FOUL 23.94m 22.15m 23.92m

Event 452 Women Javelin Throw 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Blume, Bella50Mingara Athl19.96m
17.64m 19.27m 19.96m 19.82m
2Mogentale, Gianna59Illawarra Bl18.47m
13.42m 14.95m 15.02m 18.47m
3Ingram, Richelle53Mingara Athl18.15m
13.72m 18.15m 17.12m 17.16m
4Durston, Bev58Mingara Athl17.10m
17.10m 15.15m 16.95m 16.19m

Event 242 Men Javelin Throw 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Clifford, Morgan46Raymond Terrace33.46m
30.76m 33.46m 30.35m 33.18m
2Muscat, Jamie46Wyong Athlet30.75m
29.97m 30.75m 30.70m 30.67m
3White, Shane41Woolgoolga A20.72m
15.64m 16.86m 19.59m 20.72m

Event 437 Women Javelin Throw 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Heywood, Natalie48Athletics Wo26.69m
25.77m 26.69m 26.20m 25.00m
2Happ, Corrine41Woolgoolga A20.57m
18.80m 14.32m 19.89m 20.57m
3Ellis, Caroline48Athletics Wo18.16m
16.97m 16.88m 18.16m FOUL
4O'Leary, Leanne41Nowra Athlet16.53m
FOUL 15.78m 16.53m 15.80m
5Smith, Christine48Blue Mountai15.88m
FOUL 15.88m 15.74m FOUL

Event 243 Men Javelin Throw 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Reid, Matthew33Nowra Athlet41.05m
36.48m 40.81m 39.24m 41.05m
2Browne, Robert34Wallsend Rsl32.02m
29.90m 30.66m 32.02m 31.24m

Event 438 Women Javelin Throw 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1White, Lesley39Woolgoolga A14.44m
12.58m 11.96m 14.00m 14.44m

Event 230 Men Javelin Throw Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Smith, Evan19Orange Runners Club44.95m
FOUL FOUL 44.95m 43.63m
2Parsons, David23Adamstown Ne44.13m
44.13m 43.05m 43.95m 43.68m
3Irvine, Ben28Wallsend Rsl39.68m
37.03m 39.68m 37.80m 37.62m
4Jones, Samuel20Macquarie Hu35.44m
34.41m 34.43m 35.44m 33.28m
5Woodbury, Jacob18Grafton Athl29.27m
FOUL FOUL 28.51m 29.27m

Event 423 Women Javelin Throw Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Shaw, Rachel28Athletics Wo35.38m
29.97m 35.38m 31.90m 34.93m
2White, Emmelene25Tamworth Sen29.87m
29.03m 29.76m 29.87m 29.78m
3Barnes, Jessica22Illawarra Bl25.20m
25.20m 23.41m FOUL 24.48m
4Gunn, Emily29Gosford Litt23.84m
23.52m 20.16m 22.12m 23.84m
5Grant, Emily23Wallsend Rsl21.92m
18.81m 21.92m 20.23m 19.76m
6Thacker, Samantha25Coffs Harbou20.10m
FOUL 20.10m 17.14m 17.07m
7Edwards, Kaisha28Illawarra Bl15.78m
14.08m FOUL 15.78m
8Hogg, Ashleigh21Illawarra Bl15.71m
15.13m 14.95m 15.07m 15.71m
9Neto, Kaitlyn25Illawarra Bl12.58m
6.16m 10.83m 12.58m 12.24m
10Hogg, Jessica25Illawarra Bl12.30m
10.84m 11.73m 12.30m

Event 231 Men Javelin Throw U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Cheney, Cameron18Mingara Athl49.39m
49.39m FOUL FOUL FOUL
2Dodgson, Drew18Maitland Sen41.61m
41.23m 41.61m 40.87m FOUL
3Van Der Ham, Jelle19Mingara Athl37.06m
37.06m FOUL 36.68m 35.20m
4Barnes, Rhys18Illawarra Bl25.83m
FOUL 23.02m 25.83m 23.70m

Event 424 Women Javelin Throw U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Richardson, Jessica19Mingara Athl35.78m
34.10m 33.49m 34.09m 35.78m
2Check, Lara19Athletics Wo33.71m
33.71m 30.89m 33.71m 30.04m
3Buss, Amity18Blue Mountai28.33m
27.91m 24.78m 28.33m
4Rodgers - F20, Annabelle19Gosford Litt22.28m
22.28m 20.68m 19.20m FOUL
5Hamilton, Erin18Mingara Athl17.95m
17.95m FOUL FOUL FOUL

Event 222 Men Javelin Throw U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Lyne, William17Newcastle Flyers48.57m
46.57m 48.57m 47.22m
2Mandavy, Tsar17Nowra Athlet38.47m
35.47m 37.13m 38.47m 36.85m

Event 408 Women Javelin Throw U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Smith, Charlotte17Illawarra Bl39.30m
33.18m 33.61m 39.30m 33.66m
2Tucker, Erin17Kotara South27.67m
27.67m FOUL FOUL 23.54m
3Salway, Izabelle17Coffs Harbou27.01m
27.01m 25.97m 25.78m 26.77m
4King, Olivia17Wallsend Rsl25.92m
24.49m 24.61m 23.52m 25.92m

Event 223 Men Javelin Throw U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Markulin, Lincoln16Mingara Athl52.96m
FOUL 52.96m 50.11m 50.76m
2Rutter, Kurt16Dubbo Athlet39.10m
FOUL FOUL 39.10m FOUL
3Kennedy, Damian16Woolgoolga A27.66m
FOUL 24.90m 27.66m 26.98m

Event 409 Women Javelin Throw U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Riddell, Kiara16Wyong Athlet31.55m
26.92m 28.63m 31.55m 28.26m
2Marshall, Ruby16Nowra Athlet19.99m
18.26m 19.99m 19.58m 17.45m

Event 203 Boys Javelin Throw U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Daw, Thomas15Blue Mountai45.17m
43.33m 43.39m 45.17m 45.03m
2Frey, Daniel15Byron Bay Runners35.61m
FOUL 35.34m 35.61m FOUL
3Fiene, Brody15Temora Athle31.45m
30.79m 25.66m 25.79m 31.45m
4Mclaren, Hamish15Nowra Athlet29.41m
28.39m 29.41m 28.95m 28.30m
5Smith, Joshua15Illawarra Bl24.91m
FOUL FOUL 24.91m 20.83m
6Van Der Ham, Charon15Mingara Athl24.30m
19.19m 22.01m FOUL 24.30m
7Charlton, Peter15Eastlakes At12.86m
FOUL FOUL FOUL 12.86m
--Hooker, Tallan15Eastlakes AtND
FOUL FOUL FOUL FOUL

Event 390 Girls Javelin Throw U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Allport, Lilly15Blue Mountai36.36m
36.00m 34.94m 33.10m 36.36m
2Blume, Emma15Mingara Athl25.93m
25.93m 23.83m 24.61m 23.56m
3Jessup, Jaimee15Adamstown Ne25.08m
25.08m 20.94m FOUL 22.96m
4Markovski, Mikaela15Athletics Wo24.39m
FOUL FOUL 20.98m 24.39m
5Blackman, Mollie15Mudgee Littl23.61m
18.05m FOUL 21.59m 23.61m

Event 204 Boys Javelin Throw U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1O'Leary, Patrick14Nowra Athlet24.71m
FOUL FOUL 24.71m 20.19m

Event 391 Girls Javelin Throw U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Carlson, Ava-Marie14Macquarie Hu24.18m
FOUL 23.50m 23.70m 24.18m
2Mclaren, Emily14Nowra Athlet17.91m
PASS PASS 15.61m 17.91m
3Mackie, Jessika14Mingara Athl17.64m
17.64m FOUL FOUL FOUL
4Hokin, Ella14Cessnock Ath14.95m
13.49m 14.95m 13.00m FOUL

Event 410 Boys Javelin Throw U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Sagovac, Travis13Blue Mountai22.29m
20.49m 22.29m FOUL 19.40m
2Mckenzie, Aiden13Tamworth Sen14.45m
13.80m 14.45m 13.53m 13.72m

Event 269 Girls Javelin Throw U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Flett, Tahlia13Macquarie Hu17.45m
17.45m FOUL FOUL 13.26m
2Blackman, Matilda13Mudgee Littl16.62m
12.93m 12.10m 16.62m 8.87m
3Mckenzie, Imogen13Tamworth Sen14.15m
12.41m 13.18m 14.15m 13.30m

Event 268 Girls Javelin Throw U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Anderson, Imogene12Athletics Wo16.15m
13.98m 16.15m 15.29m 15.17m
2Earl - F20, Olivia12Tamworth Sen11.56m
10.92m 11.11m 11.56m 11.29m

Event 431 Men Discus Throw 80-89

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Perry, Ronald83Athletics Wo8.26m
FOUL 7.92m 8.26m FOUL

Event 432 Men Discus Throw 70-79

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Withnall, Leonard72Nsw Masters21.15m
19.87m 20.85m 21.15m 19.18m
2Steele, Hayden77Wallsend Rsl19.64m
17.24m 17.09m 19.64m 16.93m
3Stubbs, Kenneth78Mingara Athl19.05m
19.05m 17.85m 18.57m 18.93m

Event 200 Women Discus Throw 70-79

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Thomas, Mary78Illawarra Bl20.07m
17.65m 20.07m 17.96m 19.33m
2Van Bockel, Adriana70Athletics Wo15.55m
15.55m 15.18m 14.70m 14.70m

Event 433 Men Discus Throw 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Murray, Gavin68Nsw Masters38.51m
FOUL 38.51m FOUL 35.82m
2Matthews, Mark65Illawarra Bl24.10m
22.04m 22.18m 24.10m 21.98m
3Kennedy, David69Woolgoolga A22.47m
22.47m FOUL 21.56m 22.30m

Event 201 Women Discus Throw 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Cox, Pauline62Nsw Masters23.86m
23.03m 23.86m 21.63m FOUL
2Shaw, Christine63Athletics Wo20.51m
20.51m 19.23m 20.08m 19.29m
3Lowe, June68Illawarra Bl18.18m
17.30m FOUL 17.46m 18.18m

Event 434 Men Discus Throw 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Sutton, Stuart53Nsw Masters34.84m
34.84m 33.50m 33.39m 34.17m
2Howlett, Anthony54Athletics Wo31.02m
27.70m 29.77m 27.28m 31.02m
3O'Leary, Mark56Nowra Athlet26.45m
24.54m 26.45m 25.49m 21.73m
4Rodda, Andrew53Illawarra Bl24.49m
21.46m 22.32m 24.49m 20.65m

Event 202 Women Discus Throw 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Ingram, Richelle53Mingara Athl19.40m
15.36m 18.58m 16.99m 19.40m
2Blume, Bella50Mingara Athl19.33m
18.06m 16.44m 19.30m 19.33m
3Durston, Bev58Mingara Athl16.54m
14.39m 16.05m 14.30m 16.54m
4Redmond, Jodie56Illawarra Bl14.90m
14.68m 13.63m FOUL 14.90m
5Bird, Julie52Illawarra Bl14.45m
12.61m 13.17m 14.13m 14.45m

Event 453 Men Discus Throw 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Muscat, Jamie46Wyong Athlet40.14m
38.39m 38.05m 40.11m 40.14m
2Cheney, Jason48Mingara Athl26.76m
25.78m 26.76m 25.90m 25.93m
3Clifford, Morgan46Raymond Terrace24.66m
23.64m 23.07m FOUL 24.66m
4White, Shane41Woolgoolga A21.63m
FOUL 19.03m 21.49m 21.63m

Event 216 Women Discus Throw 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Heywood, Natalie48Athletics Wo21.60m
19.07m 21.60m FOUL FOUL
2Smith, Christine48Blue Mountai20.76m
18.01m 18.90m 20.76m 18.50m
3Happ, Corrine41Woolgoolga A20.68m
18.47m FOUL 20.68m 20.21m
4O'Leary, Leanne41Nowra Athlet17.90m
16.29m 17.90m 12.79m 16.80m

Event 454 Men Discus Throw 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Browne, Robert34Wallsend Rsl19.66m
17.90m FOUL 19.66m FOUL

Event 217 Women Discus Throw 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1White, Lesley39Woolgoolga A17.79m
17.40m 17.79m FOUL FOUL

Event 58 Men Discus Throw Open

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Jones, SamuelMacquarie Hu35.91m
33.52m 30.82m 35.91m 35.79m
2Clifford, MorganRaymond Terrace23.26m
21.79m 23.26m PASS PASS

Event 62 Women Discus Throw Open

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Blackstock, AshlynEastlakes At47.00m
45.62m 47.00m 41.98m 44.03m
2Peace, SamanthaNowra Athlet40.79m
40.69m FOUL 40.79m FOUL
3Daniels, ZoeAthletics Wo38.35m
38.21m 38.35m 37.19m 38.04m
4Richardson, EmilyMacquarie Hu35.62m
30.54m 34.88m 35.62m 35.24m
5Rodgers - F20, AnnabelleGosford Litt28.26m
25.02m 27.30m 28.26m 27.37m
6Gunn, EmilyGosford Litt22.13m
20.19m 17.99m 22.13m 20.68m
7Hogg, AshleighIllawarra Bl18.82m
FOUL 16.92m 18.82m 16.63m
8Carney, CharisseCoffs Harbou18.37m
14.76m 16.89m 18.37m 16.07m
9Thacker, SamanthaCoffs Harbou17.93m
17.87m 17.93m 17.75m PASS
10Barnes, JessicaIllawarra Bl17.35m
FOUL FOUL 17.35m PASS
11Neto, KaitlynIllawarra Bl16.79m
16.79m 15.72m 15.84m PASS
--Hunter, KellyGosford LittDNS

Event 59 Men Discus Throw U20

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Dodgson, DrewMaitland Sen47.43m
44.94m 44.48m FOUL 47.43m
2Wells, DamianTemora Athle34.63m
26.13m FOUL 34.63m 33.59m
3Basnet, JudeAthletics Wo33.29m
31.37m FOUL 33.29m 32.28m
4Woodbury, JacobGrafton Athl30.76m
30.76m FOUL FOUL FOUL
5Smith, EvanOrange Runners Club27.87m
27.87m FOUL FOUL FOUL
--Barnes, RhysIllawarra BlND
FOUL FOUL FOUL FOUL

Event 63 Women Discus Throw U20

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Buss, AmityBlue Mountai35.56m
33.30m 35.56m 33.21m 32.59m
2Davis, Sha'EDubbo Athlet28.47m
28.47m FOUL FOUL FOUL

Event 439 Men Discus Throw U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hancock, Cody17Raymond Terrace46.67m
46.67m FOUL 36.65m FOUL
2Grant, William17Temora Athle41.04m
41.04m 39.58m 40.61m FOUL FOUL
3Lyne, William17Newcastle Flyers40.69m
FOUL 38.33m 37.96m 40.69m
4Batten, Benjamin17Dubbo Athlet36.65m
FOUL FOUL 36.65m 36.52m

Event 234 Women Discus Throw U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Daniels, Zoe17Athletics Wo38.39m
35.40m 35.60m 35.72m 38.39m
2Richardson, Emily17Macquarie Hu37.01m
37.01m FOUL 36.91m 36.69m
3Blume, Melissa17Mingara Athl30.88m
27.78m 28.88m 29.29m 30.88m
4Kearney, Charlotte17Woolgoolga A22.64m
18.33m 18.83m 20.12m 22.64m
5Smith, Charlotte17Illawarra Bl18.96m
17.98m 18.27m 18.96m FOUL

Event 440 Men Discus Throw U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wells, George16Mingara Athl48.45m
48.45m 47.88m 47.38m 44.01m
2Rutter, Kurt16Dubbo Athlet34.85m
31.12m FOUL 34.85m 32.39m

Event 235 Women Discus Throw U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Davis, Siarne16Dubbo Athlet33.48m
33.48m 30.27m FOUL 33.33m
2Low, Amara16Eastlakes At31.32m
FOUL 31.32m 29.22m 31.03m
3Thomas, Emily16Temora Athle29.77m
FOUL 24.16m 27.20m 29.77m
4Miller, Talea16Nowra Athlet29.39m
27.63m FOUL 29.39m FOUL
5Riddell, Kiara16Wyong Athlet26.75m
FOUL FOUL FOUL 26.75m
6Cronshaw, Emmagen16Katoomba Dis23.66m
23.66m 23.07m FOUL 22.02m

Event 463 Boys Discus Throw U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Willis, William15Athletics Wo45.55m
40.07m 45.55m 42.66m 41.32m
2Frey, Daniel15Byron Bay Runners42.73m
27.81m 42.19m 42.73m FOUL
3Daw, Thomas15Blue Mountai39.08m
39.08m FOUL 37.30m 36.77m
4Garratt, Ky15Temora Athle37.74m
37.74m FOUL 35.48m 37.28m
5Fiene, Brody15Temora Athle36.42m
36.42m 35.87m 34.40m FOUL
6Cox, Joshua15Adamstown Ne32.14m
31.90m 31.90m 32.14m 31.57m
7Van Der Ham, Charon15Mingara Athl30.87m
30.87m 26.85m 29.57m 30.63m
8Hooker, Tallan15Eastlakes At30.53m
30.53m 30.45m 26.44m FOUL
9Hinchcliffe, Kye15Macquarie Hu29.49m
FOUL 29.49m 27.61m
10Mclaren, Hamish15Nowra Athlet25.62m
FOUL 25.10m 25.62m
11Charlton, Peter15Eastlakes At20.85m
FOUL 20.85m FOUL
12Smith, Joshua15Illawarra Bl20.56m
FOUL 20.56m 18.37m
--Hall, Lucas15Mingara AthlFOUL
FOUL FOUL FOUL

Event 262 Girls Discus Throw U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wayne, Chelsy15Athletics Wo41.81m
41.22m 41.11m 41.81m 41.32m
2Jessup, Jaimee15Adamstown Ne24.65m
FOUL 21.30m 22.82m 24.65m
3Blackman, Mollie15Mudgee Littl21.61m
FOUL FOUL FOUL 21.61m
4Jessup, Paige15Adamstown Ne18.32m
17.10m 18.32m 18.32m FOUL

Event 464 Boys Discus Throw U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Campion, Aiden14Mingara Athl36.29m
32.90m 32.40m 30.68m 36.29m
2O'Leary, Patrick14Nowra Athlet27.14m
FOUL 27.14m 25.73m FOUL
3Hunter, William14Gosford Litt26.98m
26.98m FOUL FOUL FOUL

Event 263 Girls Discus Throw U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hokin, Ella14Cessnock Ath24.31m
21.63m 24.31m 22.54m 24.18m
2Wells, Isabella14Lithgow Athl17.52m
17.09m FOUL FOUL 17.52m
3Mclaren, Emily14Nowra Athlet16.94m
16.94m 16.90m 14.63m 16.62m
4Mandavy, Natarsha14Nowra Athlet11.74m
11.74m FOUL FOUL FOUL

Event 82 Boys Discus Throw U14

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Martin, LiamAdamstown Ne23.16m
19.72m 19.11m 22.72m 23.16m
2Mckenzie, AidenTamworth Sen16.55m
14.17m 14.97m 16.55m 14.67m
3O'Leary, FlynnNowra Athlet16.12m
16.10m 16.12m 14.46m FOUL
4Davis, MakaiDubbo Athlet15.89m
FOUL FOUL 15.05m 15.89m
--Cashion, ThomasMacquarie HuDNS

Event 76 Girls Discus Throw U14

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Murray, KianaTemora Athle29.11m
26.16m 29.11m 27.93m 27.48m
2Flett, Tahlia2021 Nsw All23.62m
21.84m 23.62m 20.30m 21.16m
3Blackman, MatildaMudgee Littl19.17m
14.66m 17.72m 19.17m 16.68m

Event 81 Boys Discus Throw U13

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Hall, LukasEdgeworth an17.61m
13.01m FOUL FOUL 17.61m

Event 75 Girls Discus Throw U13

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Earl - F20, OliviaTamworth Sen18.07m
18.07m 17.45m 16.16m 14.78m
--Davis, ElizabethNowra AthletDNS
--Daymond, MakaylieEdgeworth anDNS

Hurdles

Event 5 Men 400 Metre Hurdles 84cm 50-59

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Rodda, AndrewIllawarra Bl1:23.52
2Howlett, AnthonyAthletics Wo1:25.59
Photofinish Image


Event 3 Men 400 Metre Hurdles 91.4cm 40-49

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
--Hubbard, GregoryWoolgoolga ADNF

Event 7 Women 400 Metre Hurdles 76.2cm 30-39

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1White, LesleyWoolgoolga A1:19.58
Photofinish Image


Event 1 Men 400 Metre Hurdles 91.4cm Open

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Sansom, JarrodMacquarie Hu55.67
Photofinish Image


Event 6 Women 400 Metre Hurdles 76.2cm Open

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Adams, GraceIllawarra Bl1:11.93
Photofinish Image


Event 2 Men 400 Metre Hurdles 91.4cm U20

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Vizintin, CoryWallsend Rsl1:06.02
Photofinish Image


Event 8 Women 400 Metre Hurdles 76.2cm U20

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Skelton, TiahnaWallsend Rsl1:06.48
2Way, EveAthletics Wo1:08.85
3Brown, KeeliBlue Mountai1:12.11
Photofinish Image


Event 4 Men 400 Metre Hurdles 84cm U18

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Upsall, KyanCoffs Harbou1:01.07
--Gray, KidhaEastlakes AtDNS
Photofinish Image


Event 9 Women 400 Metre Hurdles 76.2cm U18

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Bennetts, AleshaMudgee Littl1:06.00
Photofinish Image


Event 10 Women 400 Metre Hurdles 76.2cm U17

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Vaughan, KirraMingara Athl1:16.37
2Gleeson, LaniBlue Mountai1:17.49
3Xavier, BrookeMacquarie Hu1:31.50
Photofinish Image


Event 22 Boys 200 Metre Hurdles 76.2cm U16

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Cousins, CallumEdgeworth an32.79+0.0
--Upsall, JoshCoffs HarbouDNS+0.0
Photofinish Image


Event 19 Girls 200 Metre Hurdles 76.2cm U16

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Baigent, SummerMingara Athl31.71-0.7
2Adlington, GracePort Macquar34.28-0.7
3Jacobs, PyperMaitland Sen34.44-0.7
4Rejske, KeiraAthletics Wo36.93-0.7
Photofinish Image


Event 20 Boys 200 Metre Hurdles 76.2cm U15

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Henry, LincolnCoffs Harbou30.78+0.0
2Moran, AshtonAthletics Wo35.02+0.0
3Day, JacksonMacquarie Hu37.30+0.0
Photofinish Image


Event 18 Girls 200 Metre Hurdles 76.2cm U15

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Northey, EllaSingleton Tr39.01NWI
2Baker, AdelaydeWoolgoolga A40.04NWI
Photofinish Image


Event 21 Boys 200 Metre Hurdles 76.2cm U14

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Alley, TrentPort Macquar31.88+0.0
Photofinish Image


Event 17 Girls 200 Metre Hurdles 76.2cm U14

NameYearTeamFinalsWindPoints
Finals
1Langley, VioletBlue Mountai34.84NWI
2Benefiel, EmilyAthletics Wo42.47NWI
Photofinish Image


Event 284 Men 100 m Hurdles 84cm 60-69

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Carr, Paul64Mingara Athl20.59-2.1
Photofinish Image


Event 171 Women 80 m Hurdles 60-69

NameAgeTeam
1Stagles, Sally62Mingara Athl

Event 283 Men 100 m Hurdles 91.4cm 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Howlett, Anthony54Athletics Wo23.10-2.1
Photofinish Image


Event 297 Women 80 m Hurdles 76.2cm 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Ellis, Caroline48Athletics Wo16.550.1
Photofinish Image


Event 164 Men 110 m Hurdles 106.7cm Open

NameAgeTeam
1James, Benjamin21Cessnock Ath

Event 287 Women 100 m Hurdles 84cm Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Newton, Ebony17Raymond Terrace14.75+0.0
Photofinish Image


Event 280 Men 110 m Hurdles 99.1cm U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Lightfoot, Mitchell19Maitland Sen13.521.3
2Sheehan, Jack18Coffs Harbou14.611.3
3Dobbins, Rhys19Kotara South14.921.3
4Link, Jett19Athletics Wo15.381.3
5Van Der Ham, Jelle19Mingara Athl16.341.3
6Vizintin, Cory18Wallsend Rsl17.661.3
Photofinish Image


Event 288 Women 100 m Hurdles 84cm U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Hamilton, Erin18Mingara Athl15.31+0.0
2Skelton, Tiahna19Wallsend Rsl15.87+0.0
3Check, Lara19Athletics Wo15.90+0.0
4Moore, Kailee18Athletics Wo15.95+0.0
5Adams, Ashlyn18Illawarra Bl16.06+0.0
6Etheridge, Caitlyn19Tamworth Sen18.10+0.0
Photofinish Image


Event 282 Men 110 m Hurdles 91.4cm U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Kalozi, Joshua17Oberon District14.66-1.3
2Brown, Jordie17Singleton Tr14.70-1.3
3Lawler, Harrison17Maitland Sen17.06-1.3
--Mandavy, Tsar17Nowra AthletDNF-1.3
Photofinish Image


Event 290 Women 100 m Hurdles 76.2cm U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Kearney, Charlotte17Woolgoolga A20.04-1.7
Photofinish Image


Event 281 Men 110 m Hurdles 91.4cm U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Coles, Liam16Mingara Athl15.27-1.3
2Willis, Keegan16Orange Littl18.03-1.3
3Kennedy, Damian16Woolgoolga A19.78-1.3
Photofinish Image


Event 289 Women 100 m Hurdles 76.2cm U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Mcgrath, Lulu16Coffs Harbou18.29-1.7
2Allen, Phoebe16Blue Mountai19.11-1.7
3Gleeson, Lani16Blue Mountai19.27-1.7
--Turton, Armani16Wallsend RslNT-1.74th place
Photofinish Image


Event 285 Boys 100 m Hurdles 84cm U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Fiene, Brody15Temora Athle15.91+0.0
2Muirhead, Marshall15Macquarie Hu17.96+0.0
3Hooker, Tallan15Eastlakes At19.54+0.0
4Mclaren, Hamish15Nowra Athlet20.15+0.0
5Watson, Jonah15Nowra Athlet20.43+0.0
Photofinish Image


Event 291 Girls 90 m Hurdles 76.2cm U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Baigent, Summer15Mingara Athl14.47+0.0
2Jacobs, Pyper15Maitland Sen16.68+0.0
3Rejske, Keira15Athletics Wo16.99+0.0
--Mustapic, Alisha15Nowra AthletDNF+0.0
Photofinish Image


Event 286 Boys 100 m Hurdles 84cm U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Henry, Lincoln14Coffs Harbou15.82+0.0
Photofinish Image


Event 292 Girls 90 m Hurdles 76.2cm U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Mclaren, Emily14Nowra Athlet17.50+0.0
2Baker, Adelayde14Woolgoolga A18.64+0.0
Photofinish Image


Event 293 Boys 90 m Hurdles 76.2cm U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Edwards, Zane13Raymond Terrace16.58-1.2
Photofinish Image


Event 295 Girls 80 m Hurdles 76.2cm U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Langley, Violet13Blue Mountai14.12-0.2
2Oudshoorn, Aileesha13Port Stephen14.13-0.2
3Benefiel, Emily13Athletics Wo14.28-0.2
Photofinish Image


Event 294 Boys 90 m Hurdles 76.2cm U13

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Davies, Mitchell12Kotara South17.56-1.2
2Thomson, Harry12Nowra Athlet18.07-1.2
3Hall, Lukas12Edgeworth an20.16-1.2
Photofinish Image


Event 296 Girls 80 m Hurdles 76.2cm U13

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Bryant, Tayla12Macquarie Hu14.930.1
2Anderson, Imogene12Athletics Wo17.120.1
3Henry, Mia12Coffs Harbou17.570.1
4Power, Ella12Athletics Wo17.830.1
Photofinish Image


Relays

Event 196 Men 4x100 m Relay Open

TeamFinalsPoints
Finals
1Wollongong City 'A'43.46
2North Coast 'A'44.00
3Mingara Athletics Club Inc. 'A'44.11
4Illawarra Blue Stars 'A'44.52
5North Coast 'B'46.88
Photofinish Image


Event 197 Women 4x100 m Relay Open

TeamFinalsPoints
Section 1
1Mingara Athletics Club Inc. 'A'46.96
2Macquarie Hunter Athletics Inc 'A'48.68
3Wollongong City 'B'51.04
4Newcastle Runners 'A'55.17
5North Coast 'A'55.98
6Illawarra Blue Stars 'B'58.37
Section 2
1Wollongong City 'A'50.88
2Illawarra Blue Stars 'A'51.37
3Nowra Athletics Club 'A'56.03
4North Coast 'B'1:00.89

Event 194 Men 4x100 m Relay 15 yrs & under

TeamFinalsPoints
Finals
1Nowra Athletics Club 'A'49.99
2Nowra Athletics Club 'B'55.00
3Nowra Athletics Club 'C'1:02.18
4Woolgoolga Athletic Club (Inc. 'A'1:05.13
5Nowra Athletics Club 'D'1:08.10
Photofinish Image


Event 195 Women 4x100 m Relay 15 yrs & under

TeamFinalsPoints
Finals
1Macquarie Hunter Athletics Inc 'A'54.42
2Tamworth Senior Athletics Club 'A'56.11
3North Coast 'A'56.56
4Mingara Athletics Club Inc. 'A'57.58
5Wollongong City 'A'57.67
6Nowra Athletics Club 'A'57.98
Photofinish Image


Event 198 Men 4x100 m Relay 30+ yrs

TeamFinalsPoints
Finals
1Illawarra Blue Stars 'A'50.25
2Nowra Athletics Club 'A'50.56
3Mingara Athletics Club Inc. 'A'52.42
4Nowra Athletics Club 'B'1:02.82
Photofinish Image


Event 199 Women 4x100 m Relay 30+ yrs

TeamFinalsPoints
Finals
1Wollongong City 'A'54.21
2South Coast 'A'56.37
3Mingara Athletics Club Inc. 'A'1:12.43
Photofinish Image


Other Stuff

Event 541 Women 2000 m Steeplechase 76.2cm 60-69

NameAgeTeam
1Stallard, Trish64Wallsend Rsl

Event 86 Women 2000 m Steeplechase 76.2cm 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Suffolk, Cristine52Victory Runners9:53.88

Event 537 Women 2000 m Steeplechase 76.2cm 40-49

NameAgeTeam
1Dellow, Anna46Armidale Ath

Event 90 Men 2000 m Steeplechase 84cm U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bettison, Caleb17Armidale Ath6:30.48

Event 84 Women 2000 m Steeplechase 76.2cm U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Young, Amanda17Kotara South9:02.29

Event 89 Men 2000 m Steeplechase 84cm U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Baxter, Harrison16Nowra Athlet7:16.46
2Platt, Grady16Adamstown Ne7:25.64

Event 88 Boys 2000 m Steeplechase 76.2cm U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Duncan, Tom15Nowra Athlet7:10.20
2Atkinson, Denzel15Nowra Athlet7:21.71
3Mcgill, Nicholas14Nowra Athlet7:22.52
4Ashby, Myles15Gosford Litt7:30.68
5Mclaren, Hamish15Nowra Athlet7:48.45

Event 83 Girls 2000 m Steeplechase 76.2cm U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Mclaren, Emily14Nowra Athlet8:06.61
2Platt, Madeline14Adamstown Ne8:12.96
3Stone, Ameilie14Tamworth Sen9:13.44
4Newberry, Brooke15Armidale Ath9:42.41