Sprints

Event 103 Mixed 400 Meter Dash

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Russell, XavierMUnattached59.8h
2Ross, RonMUTS Norths1:07.8h
3McEncroe, DouglasM66UTS Norths1:08.1h
4Greatrex, ChrisM53UTS Norths1:10.3h
Section 2
1Caillol, JullienMUnattached1:00.7h
2Lane, DougalMUnattached1:02.1h
3Bull, ThomasMUnattached1:04.3h
4Nearhos, JeromeMUnattached1:50.2h
Section 3
1Sharpe, BradM60UTS Norths1:06.8h
2Drennan, DeborahW63UTS Norths1:19.7h
3Granger, EmilyW47Asics wests1:24.5h
4Walker, MargaretW62Eppings Dist1:40.2h
Section 4
1Wright, NoelM75Hills1:28.2h
2Gonye, LeslieM64Univ of NSW1:41.6h
3Allomes, GrahamM78Sydney Pacific2:00.0h

Event 101 Mixed 100 Meter Dash

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Lamming, NicholasMUnattached11.9h
2Russell, XavierMUnattached12.0h
2Caillol, JullienMUnattached12.0h
4Elliott, HamishMUnattached12.1h
Section 2
1Bull, ThomasMUnattached12.3h
2Moore, ArchieMUnattached12.6h
2Lane, DougalMUnattached12.6h
2Moline, JasperMUnattached12.6h
Section 3
1Leung, AlistairMUnattached14.1h
2Smith, DominicMUnattached14.4h
3Miller, JamesMUnattached15.3h
4Nearhos, JeromeMUnattached20.4h
Section 4
1Dalton, BaxterMUnattached14.2h
2Hook, CharlesMUnattached14.3h
3Beardmore, NoahMUnattached14.8h
4Butler-White, SimonM62N.S.W. Masters15.6h
Section 5
1Turner, DavidMUnattached12.6h
2Davis, JoannaW45UTS Norths14.3h
2Ross, RonMUTS Norths14.3h
4Greatrex, ChrisM53UTS Norths14.9h
Section 6
1Robinson, ThomasM16UTS Norths13.9h
2Idris, TonyM54UTS Norths14.6h
3Townsend, VickiW57ACTMA15.0h
4Bastas, NicolasM83UTS Norths18.1h
Section 7
1Schell, JennyW59UTS Norths16.3h
2Granger, EmilyW47Asics wests16.8h
3Walker, MargaretW62Eppings Dist17.0h
4Senior, JillianW70UTS Norths21.1h

Distance

Event 104 Mixed 3000 Meter Race Walk

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Gore, SuzanneW59Ryde19:00.7h
2Williams, DennisM73Hills19:46.2h
3Naylon, JanetW55UTS Norths24:47.2h
4Allomes, GrahamM78Sydney Pacific24:48.2h
5Seymon, JimM84UTS Norths26:54.4h
6Hyde, BrendonM76Sydney Striders27:01.7h

Event 100 Mixed 1500 Meter Run

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Roome, ZacMUnattached4:50.8h
2Sharpe, BradM60UTS Norths5:13.5h
3Middleton, CharlotteW52Sydney Pacific5:16.3h
4Baker, JonM55Ryde5:26.6h
5Byrne, PeterM62Hills5:50.3h
6Drennan, DeborahW63UTS Norths6:01.8h
7Miller, JamesMUnattached6:12.4h
8Wright, NoelM75Hills6:38.8h
9Williams, DennisM73Hills7:26.9h
10Gonye, LeslieM64Univ of NSW8:21.5h
11Allomes, GrahamM78Sydney Pacific9:31.3h

Jumps

Event 302 Men Long Jump

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Moore, ArchieUnattached5.52m 18-01.50
2Leung, AlistairUnattached4.27m 14-00.25
3Bastas, Nicolas83UTS Norths3.86m 12-08.00
4Hook, CharlesUnattached3.84m 12-07.25
5Smith, DominicUnattached3.82m 12-06.50
6Beardmore, NoahUnattached3.76m 12-04.00

Event 301 Women Long Jump

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Townsend, Vicki57ACTMA4.29m 14-01.00
2Granger, Emily47Asics wests3.72m 12-02.50
3Davis, Joanna45UTS Norths3.66m 12-00.25

Throws

Event 434 Men Shot Put 5kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Murray, Peter61N.S.W. Masters11.44m 37-06.50
2Clark, Robert60Cherrybrook10.10m 33-01.75
3Hanbury-Brown, Robert65Unattached9.70m 31-10.00

Event 432 Men Shot Put 4kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Allomes, Graham78Sydney Pacific6.18m 20-03.50
2Shoesmith, Ronald74UTS Norths4.31m 14-01.75

Event 430 Men Shot Put 3kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bastas, Nicolas83UTS Norths7.44m 24-05.00

Event 374 Men Javelin Throw 800g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kirievsky, Anatoly43Asics Wests31.17m 102-03

Event 373 Men Javelin Throw 700g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Idris, Tony54UTS Norths33.97m 111-05
2Davie, EJ50Sydney Striders9.38m 30-09

Event 372 Men Javelin Throw 600g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Murray, Peter61N.S.W. Masters39.58m 129-10
2Butler-White, Simon62N.S.W. Masters36.78m 120-08
3Atkinson Howatt, Andrew65Ryde34.28m 112-06
4Hanbury-Brown, Robert65Unattached34.17m 112-01

Event 371 Men Javelin Throw 500g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Appleton, JohnUnattached27.57m 90-05
2Allomes, Graham78Sydney Pacific14.26m 46-09
3Shoesmith, Ronald74UTS Norths6.56m 21-06

Event 370 Men Javelin Throw 400g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bastas, Nicolas83UTS Norths21.55m 70-08

Event 349 Men Hammer Throw 7.26kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kirievsky, Anatoly43Asics Wests29.58m 97-00

Event 347 Men Hammer Throw 5kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Clark, Robert60Cherrybrook39.89m 130-10
2Murray, Peter61N.S.W. Masters36.93m 121-02
3Hanbury-Brown, Robert65Unattached36.70m 120-05
4Butler-White, Simon62N.S.W. Masters28.14m 92-04

Event 342 Women Hammer Throw 4kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Moore, Rebecca18UTS Norths42.88m 140-08

Event 341 Women Hammer Throw 3kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watts, GabiUnattached40.17m 131-09
2Townsend, Vicki57ACTMA30.66m 100-07
3Schell, Jenny59UTS Norths26.11m 85-08
4Cox, Pauline60Unattached24.89m 81-08

Event 340 Women Hammer Throw 2kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Senior, Jillian70UTS Norths19.17m 62-11
2Wolfers, Roslyn76UTS Norths16.29m 53-05

Event 313 Women Shot Put 4kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Granger, Emily47Asics wests7.01m 23-00.00
2Davis, Joanna45UTS Norths6.85m 22-05.75

Event 312 Women Shot Put 3kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watts, GabiUnattached11.29m 37-00.50
2Townsend, Vicki57ACTMA10.13m 33-03.00
3Cox, Pauline60Unattached9.05m 29-08.25
4Naylon, Janet55UTS Norths7.11m 23-04.00
5Schell, Jenny59UTS Norths6.93m 22-09.00
6Senior, Jillian70UTS Norths5.69m 18-08.00

Event 311 Women Shot Put 2kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wolfers, Roslyn76UTS Norths5.45m 17-10.75

Event 310 Women Javelin Throw 600g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Granger, Emily47Asics wests25.32m 83-01
2Davis, Joanna45UTS Norths16.65m 54-07

Event 308 Women Javelin Throw 500g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Cox, Pauline60Unattached25.15m 82-06
2Townsend, Vicki57ACTMA23.99m 78-08
3Watts, GabiUnattached21.03m 69-00
4Naylon, Janet55UTS Norths19.30m 63-04
5Schell, Jenny59UTS Norths17.30m 56-09
6Senior, Jillian70UTS Norths10.01m 32-10

Event 306 Women Javelin Throw 400g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wolfers, Roslyn76UTS Norths9.15m 30-00