Sprints

Event 103 Mixed 400 Meter Dash

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Roome, ZacMUnattached57.0h
2Ramondetta, VictorM67UTS Norths1:08.5h
3Ross, RonMUTS Norths1:09.8h
4Murray, PeterM61N.S.W. Masters1:12.8h
Section 2
1McIntosh, JasonM51Sydney Striders1:13.7h
2Wright, NoelM75Hills1:26.6h
3Gonye, LeslieM64Univ of NSW1:37.3h
4Thomas, MargaretW65UTS Norths1:46.3h
5Allomes, GrahamM78Sydney Pacific2:00.6h

Event 101 Mixed 100 Meter Dash

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1holmes, neilM60N.S.W. Masters13.5h
2Ramondetta, VictorM67UTS Norths14.0h
3Morison, ElizabethW37UTS Norths14.8h
4Butler-White, SimonM62N.S.W. Masters15.7h
Section 2
1McIntosh, GemmaW13UTS Norths13.6h
2McGrath, TimM59UTS Norths14.1h
3Ross, RonMUTS Norths14.5h
4Mackenzie-Andrew, AmeliaW16UTS Norths14.7h
Section 3
1McIntosh, JasonM51Sydney Striders15.3h
2Schell, JennyW59UTS Norths16.5h
3Suttor, RobinWUnattached16.8h
4Bastas, NicolasM83UTS Norths18.2h
5Thomas, MargaretW65UTS Norths19.5h

Distance

Event 104 Mixed 3000 Meter Race Walk

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Gore, SuzanneW59Ryde18:34.1h
2Parker, CarmelWUnattached21:39.2h
3Allomes, GrahamM78Sydney Pacific25:13.8h
4Hyde, BrendonM76Sydney Striders25:27.2h
5Naylon, JanetW55UTS Norths26:26.3h

Event 100 Mixed 1500 Meter Run

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McIntosh, JasonM51Sydney Striders5:05.3h
2Chamberlain, KevinM59UTS Norths5:34.9h
3Byrne, PeterM62Hills6:02.9h
4Wright, NoelM75Hills6:43.1h
5Gonye, LeslieM64Univ of NSW8:01.2h
6Thomas, MargaretW65UTS Norths8:31.1h
7Allomes, GrahamM78Sydney Pacific9:42.3h

Jumps

Event 302 Men Long Jump

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Ramondetta, Victor67UTS Norths3.88m 12-08.75
2Bastas, Nicolas83UTS Norths3.80m 12-05.75

Event 301 Women Long Jump

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Koribalski, Baerbel57Eppings Dist3.86m 12-08.00
2Schell, Jenny59UTS Norths2.99m 9-09.75
3Thomas, Margaret65UTS Norths2.70m 8-10.25

Throws

Event 436 Men Shot Put 7.26kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kirievsky, Anatoly43Asics Wests8.67m 28-05.50

Event 434 Men Shot Put 5kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Murray, Peter61N.S.W. Masters11.31m 37-01.25
2Hanbury-Brown, Robert65Unattached10.06m 33-00.25
3Atkinson Howatt, Andrew65Ryde8.78m 28-09.75

Event 432 Men Shot Put 4kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kirievsky, Alexander14Asics Wests12.70m 41-08.00
2Billingsley, Justin13Cherrybrook8.58m 28-01.75
3Shoesmith, Ronald74UTS Norths4.38m 14-04.50

Event 430 Men Shot Put 3kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bastas, Nicolas83UTS Norths7.60m 24-11.25
2Billingsley, Blake11Cherrybrook5.93m 19-05.50

Event 374 Men Javelin Throw 800g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kirievsky, Anatoly43Asics Wests30.51m 100-01

Event 373 Men Javelin Throw 700g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kirievsky, Alexander14Asics Wests35.71m 117-02
2Billingsley, Justin13Cherrybrook33.57m 110-02
3McGrath, Tim59UTS Norths32.94m 108-01
4Hennessey, Xavier14Cherrybrook28.43m 93-03

Event 372 Men Javelin Throw 600g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Murray, Peter61N.S.W. Masters34.29m 112-06
2Butler-White, Simon62N.S.W. Masters34.21m 112-03
3Atkinson Howatt, Andrew65Ryde33.79m 110-10
4Hanbury-Brown, Robert65Unattached33.27m 109-02

Event 371 Men Javelin Throw 500g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Appleton, JohnUnattached27.85m 91-04
2Bastas, Nicolas83UTS Norths19.22m 63-01
3Allomes, Graham78Sydney Pacific14.68m 48-02
4Shoesmith, Ronald74UTS Norths7.04m 23-01

Event 347 Men Hammer Throw 5kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hanbury-Brown, Robert65Unattached38.32m 125-09
2Murray, Peter61N.S.W. Masters37.45m 122-10

Event 346 Men Hammer Throw 4kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Yu, JaidenUTS Norths44.22m 145-01
2Billingsley, Justin13Cherrybrook20.50m 67-03

Event 345 Men Hammer Throw 3kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Billingsley, Blake11Cherrybrook11.90m 39-00

Event 342 Women Hammer Throw 4kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Smith, Helena34UTS Norths22.80m 74-10

Event 341 Women Hammer Throw 3kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watts, GabiUnattached39.88m 130-10
2Taylor, JillUTS Norths31.17m 102-03
3Schell, Jenny59UTS Norths28.03m 91-11
4Senior, Jillian70UTS Norths19.22m 63-01
5Thomas, Margaret65UTS Norths15.04m 49-04

Event 340 Women Hammer Throw 2kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wolfers, Roslyn76UTS Norths16.79m 55-01

Event 313 Women Shot Put 4kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Morison, Elizabeth37UTS Norths8.21m 26-11.25
2Smith, Helena34UTS Norths7.70m 25-03.25

Event 312 Women Shot Put 3kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watts, GabiUnattached11.22m 36-09.75
2Koribalski, Baerbel57Eppings Dist8.40m 27-06.75
3Naylon, Janet55UTS Norths7.36m 24-01.75
4Schell, Jenny59UTS Norths7.17m 23-06.25
5Senior, Jillian70UTS Norths5.44m 17-10.25
6Walker, Margaret62Eppings Dist5.22m 17-01.50

Event 311 Women Shot Put 2kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wolfers, Roslyn76UTS Norths5.23m 17-02.00

Event 310 Women Javelin Throw 600g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Morison, Elizabeth37UTS Norths21.66m 71-01
2Smith, Helena34UTS Norths17.36m 56-11

Event 308 Women Javelin Throw 500g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watts, GabiUnattached20.55m 67-05
2Koribalski, Baerbel57Eppings Dist20.51m 67-03
3Naylon, Janet55UTS Norths18.44m 60-06
4Schell, Jenny59UTS Norths15.04m 49-04
5Thomas, Margaret65UTS Norths13.71m 45-00
6Senior, Jillian70UTS Norths10.38m 34-01

Event 306 Women Javelin Throw 400g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wolfers, Roslyn76UTS Norths9.65m 31-08