Sprints

Event 205 Mixed 200 Meter Dash

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1holmes, neilM60N.S.W. Masters28.9h
2Ramondetta, VictorM67UTS Norths29.9h
3Murray, PeterM61N.S.W. Masters30.2h
4Butler-White, SimonM62N.S.W. Masters34.7h
Section 2
1Elias, KenM35UTS Norths25.2h
2Da Silva, ElizaW17UTS Norths27.1h
3Jacotine, DarrenM48UTS Norths28.4h
4Davis, JoannaW45UTS Norths30.8h
Section 3
1Idris, TonyM54UTS Norths29.7h
2Allomes, GrahamM78Sydney Pacific50.5h

Event 203 Mixed 60 Meter Dash

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Elias, KenM35UTS Norths7.6h
2Da Silva, ElizaW17UTS Norths7.8h
3Maciver, JessicaW18UTS Norths8.2h
4Davis, JoannaW45UTS Norths8.3h
Section 2
1Ohmer, DonaldMUnattached7.5h
2holmes, neilM60N.S.W. Masters8.4h
3Ramondetta, VictorM67UTS Norths8.6h
4Ross, RonMUTS Norths8.7h
5Xie, YiMUnattached8.8h
Section 3
1Jacotine, DarrenM48UTS Norths8.5h
2McGrath, TimM59UTS Norths8.7h
2Idris, TonyM54UTS Norths8.7h
4Ingram, RichelleWUnattached8.9h
Section 4
1Thomas, MargaretW65UTS Norths11.6h
2Senior, JillianW70UTS Norths12.2h
3Ryan, JennaW56UTS Norths13.7h
4Wolfers, RoslynW76UTS Norths15.7h
Section 5
1Townsend, VickiW57ACTMA9.3h
2Schell, JennyW59UTS Norths9.9h
3Naylon, JanetW55UTS Norths11.8h

Distance

Event 206 Mixed 3000 Meter Run

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Sharpe, BradM60UTS Norths12:23.7h
2Byrne, PeterM62Hills13:20.8h
3Drennan, DeborahW63UTS Norths14:11.6h
4Wright, NoelM75Hills16:00.8h
5Gonye, LeslieM64Univ of NSW17:00.8h
6Allomes, GrahamM78Sydney Pacific23:27.7h
--Thomas, MargaretW65UTS NorthsDNF

Event 202 Mixed 800 Meter Run

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Doggett, MichaelM48Asics Wests2:27.3h
2Sharpe, BradM60UTS Norths2:33.2h
3Drennan, DeborahW63UTS Norths3:03.1h
4Wright, NoelM75Hills3:10.3h
5Davie, EJM50Sydney Striders3:35.8h
6Butler-White, SimonM62N.S.W. Masters3:38.1h
7Gonye, LeslieM64Univ of NSW3:43.9h
8Thomas, MargaretW65UTS Norths4:23.1h
9Allomes, GrahamM78Sydney Pacific5:02.2h
10Doggett, BobbyMAsics Wests5:12.3h
--Xie, YiMUnattachedDQ

Event 201 Mixed 1500 Meter Race Walk

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Naylon, JanetW55UTS Norths12:04.7h
2Allomes, GrahamM78Sydney Pacific12:07.1h
3Wolfers, RoslynW76UTS Norths14:08.6h

Jumps

Event 350 Mixed High Jump

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Jacotine, DarrenM48UTS Norths1.60m 5-03.00
2Townsend, VickiW57ACTMA1.30m 4-03.25

Event 301 Women Long Jump

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Maciver, Jessica18UTS Norths4.96m 16-03.25
2Davis, Joanna45UTS Norths3.76m 12-04.00

Throws

Event 436 Men Shot Put 7.26kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Ohmer, DonaldUnattached11.24m 36-10.50
2Kirievsky, Anatoly43Asics Wests8.72m 28-07.50

Event 435 Men Shot Put 6kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McGrath, Tim59UTS Norths10.00m 32-09.75
2Idris, Tony54UTS Norths8.68m 28-05.75

Event 434 Men Shot Put 5kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Murray, Peter61N.S.W. Masters10.57m 34-08.25
2Hanbury-Brown, Robert65Unattached9.97m 32-08.50

Event 432 Men Shot Put 4kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kirievsky, Alexander14Asics Wests13.40m 43-11.75
2Yu, JaidenUnattached9.70m 31-10.00
3Allomes, Graham78Sydney Pacific6.12m 20-01.00
4Shoesmith, Ronald74UTS Norths4.01m 13-02.00

Event 421 Men Weight Throw 35lb

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kirievsky, Anatoly43Asics Wests10.00m 32-09.75

Event 420 Men Weight Throw 20lb

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hanbury-Brown, Robert65Unattached14.79m 48-06.25
2Murray, Peter61N.S.W. Masters14.27m 46-10.00
3Butler-White, Simon62N.S.W. Masters11.74m 38-06.25

Event 419 Men Weight Throw 16lb

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Yu, JaidenUnattached15.85m 52-00.00
2Kirievsky, Alexander14Asics Wests14.95m 49-00.75

Event 412 Men Discus Throw 2kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Ohmer, DonaldUnattached35.33m 115-11
2Kirievsky, Anatoly43Asics Wests29.57m 97-00

Event 411 Men Discus Throw 1.5kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McGrath, Tim59UTS Norths31.87m 104-07
2Idris, Tony54UTS Norths26.38m 86-06

Event 410 Men Discus Throw 1kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kirievsky, Alexander14Asics Wests43.80m 143-08
2Hanbury-Brown, Robert65Unattached35.53m 116-07
3Yu, JaidenUnattached35.44m 116-03
4Butler-White, Simon62N.S.W. Masters34.33m 112-07
5Murray, Peter61N.S.W. Masters34.03m 111-08
6Allomes, Graham78Sydney Pacific15.06m 49-05
7Shoesmith, Ronald74UTS Norths9.78m 32-01

Event 332 Women Weight Throw 16lb

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watts, GabiUnattached13.68m 44-10.75
2Cimino, Maria50UTS Norths12.96m 42-06.25
3Townsend, Vicki57ACTMA11.79m 38-08.25
4Schell, Jenny59UTS Norths9.46m 31-00.50
5Culhane, Sarah57UTS Norths6.89m 22-07.25

Event 330 Women Weight Throw 12lb

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Senior, Jillian70UTS Norths8.60m 28-02.75

Event 323 Women Discus Throw 750g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wolfers, Roslyn76UTS Norths11.78m 38-08

Event 321 Women Discus Throw 1kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watts, GabiUnattached32.30m 106-00
2O'Connor, ScarlettUTS Norths29.81m 97-10
3Townsend, Vicki57ACTMA26.80m 87-11
4Cimino, Maria50UTS Norths25.89m 84-11
5Schell, Jenny59UTS Norths21.33m 70-00
6Ingram, RichelleUnattached20.26m 66-06
7Koribalski, Baerbel57Eppings Dist19.79m 64-11
8Culhane, Sarah57UTS Norths17.64m 57-10
9Thomas, Margaret65UTS Norths15.87m 52-01
10Senior, Jillian70UTS Norths11.60m 38-01
11Ryan, Jenna56UTS Norths10.60m 34-09

Event 313 Women Shot Put 4kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Maciver, Jessica18UTS Norths10.37m 34-00.25
2Davis, Joanna45UTS Norths6.57m 21-06.75

Event 312 Women Shot Put 3kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watts, GabiUnattached11.34m 37-02.50
2Townsend, Vicki57ACTMA10.31m 33-10.00
3O'Connor, ScarlettUTS Norths10.20m 33-05.75
4Cimino, Maria50UTS Norths9.13m 29-11.50
5Koribalski, Baerbel57Eppings Dist7.92m 26-00.00
6Ingram, RichelleUnattached7.78m 25-06.25
7Naylon, Janet55UTS Norths7.11m 23-04.00
8Culhane, Sarah57UTS Norths6.94m 22-09.25
9Schell, Jenny59UTS Norths6.74m 22-01.50
10Thomas, Margaret65UTS Norths5.90m 19-04.25
11Senior, Jillian70UTS Norths5.46m 17-11.00
12Ryan, Jenna56UTS Norths5.08m 16-08.00