Sprints

Event 103 Mixed 400 Meter Dash

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Cummins, JackM14Hills1:03.9h
2Ramondetta, VictorM67UTS Norths1:07.9h
3Ross, RonMUTS Norths1:09.6h
4Greatrex, ChrisM52UTS Norths1:14.8h
Section 2
1Watson, JoshuaM18Balmain1:02.40
2Murphy, SamuelM18Balmain1:02.70
3Sharpe, BradM60UTS Norths1:06.70
4Kohlrusch, AndrewM56Balmain1:06.90
Section 3
1Culhane, JimMUTS Norths1:17.7h
2Drennan, DeborahW63UTS Norths1:24.9h
3Walker, MargaretW61Eppings Dist1:46.8h
4Thomas, MargaretW65UTS Norths1:53.3h
5Naylon, JanetW55UTS Norths2:01.1h
6Allomes, GrahamM78Sydney Pacific2:02.4h

Event 101 Mixed 100 Meter Dash

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Cummins, JackM14Hills12.3h
2Madden Khan, MaiaM14Sydney Unive13.1h
3McIntosh, GemmaW13UTS Norths13.7h
4Davis, JoannaW45UTS Norths14.4h
Section 2
1Protic, NenadM40UTS Norths12.6h
2Ramondetta, VictorM67UTS Norths14.1h
3Ross, RonMUTS Norths14.5h
4Morison, ElizabethW37UTS Norths14.9h
Section 3
1holmes, neilM60N.S.W. Masters13.8h
2Mackenzie-Andrew, AmeliaW16UTS Norths14.9h
3Greatrex, ChrisM52UTS Norths15.2h
4Butler-White, SimonM62N.S.W. Masters16.0h
Section 4
1Watson, JoshuaM18Balmain11.6h
2Murphy, SamuelM18Balmain11.9h
3Kolrush, AndrewMUTS Norths13.2h
4Watson, AndrewM52Balmain14.4h
Section 5
1Townsend, VickiW57ACTMA15.1h
2Culhane, JimMUTS Norths15.4h
3Granger, EmilyW47Asics wests17.1h
4Gillies, LeslieM74UTS Norths22.2h
Section 6
1Schell, JennyW59UTS Norths16.8h
2Naylon, JanetW55UTS Norths19.1h
3Thomas, MargaretW65UTS Norths20.3h
4Senior, JillianW70UTS Norths21.5h
5Ryan, JennaW56UTS Norths22.5h

Distance

Event 104 Mixed 3000 Meter Race Walk

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Naylon, JanetW55UTS Norths25:03.3h
2Allomes, GrahamM78Sydney Pacific25:20.8h
3Hyde, BrendonM76Sydney Striders27:03.40

Event 100 Mixed 1500 Meter Run

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McIntosh, MaxMSydney Striders5:11.8h
2McIntosh, JasonM51Sydney Striders5:11.9h
3Sharpe, BradM60UTS Norths5:14.1h
4Shute, NathanM48UTS Norths5:15.1h
5Middleton, CharlotteW51Sydney Pacific5:17.0h
6Baker, JonM55Ryde5:33.0h
7Drennan, DeborahW63UTS Norths6:24.4h
8Reid, RobertM49Sydney Pacific6:58.6h
9Thomas, MargaretW65UTS Norths9:10.1h
10Allomes, GrahamM78Sydney Pacific9:35.6h

Jumps

Event 350 Mixed High Jump

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watson, AndrewM52Balmain1.50m 4-11.00
1.40 1.43 1.45 1.46 1.50 1.55
O P P O O XXX
2Ratu Viliame, LewanavanuM12Eppings Dist1.46m 4-09.50
1.25 1.30 1.35 1.40 1.43 1.45 1.46 1.50
O O O XO O O XO XXX
3Townsend, VickiW57ACTMA1.30m 4-03.25
1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
O O O XO XX
3Davis, JoannaW45UTS Norths1.30m 4-03.25
1.15 1.20 1.25 1.26 1.30 1.31 1.35 1.36
XO O O O XO O XXX O
3Morison, ElizabethW37UTS Norths1.30m 4-03.25
1.20 1.25 1.26 1.30 1.31 1.35 1.36
O O O O O XXX XXX
3Koribalski, BaerbelW57Eppings Dist1.30m 4-03.25
1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
O XO O O XXX
7Kirievsky, AlexanderM14Asics Wests1.25m 4-01.25
1.15 1.20 1.25 1.30
O O O XXX
8Kirievsky, AnatolyM43Asics Wests1.15m 3-09.25
1.05 1.10 1.15 1.20
O O O XXX
8Walker, MargaretW61Eppings Dist1.15m 3-09.25
1.15 1.20
O XXX

Event 302 Men Long Jump

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Lewanavanua, Ratu Viliam12Eppings Dist4.22m 13-10.25
4.17m 4.05m 4.22m 4.15m FOUL
2Ramondetta, Victor67UTS Norths3.98m 13-00.75
3.56m 3.54m 3.74m 3.83m 3.98m
3Butler-White, Simon62N.S.W. Masters3.94m 12-11.25
3.79m 3.94m 3.91m 3.91m 3.92m

Event 301 Women Long Jump

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Townsend, Vicki57ACTMA4.26m 13-11.75
4.17m 4.07m 4.21m 4.22m 4.26m
2Davis, Joanna45UTS Norths3.95m 12-11.50
3.95m 3.74m 3.61m FOUL FOUL
3Koribalski, Baerbel57Eppings Dist3.87m 12-08.50
FOUL 3.47m 3.61m 3.70m 3.87m
4Thomas, Margaret65UTS Norths2.48m 8-01.75
2.38m 2.45m 2.48m 2.39m FOUL
5Naylon, Janet55UTS Norths2.14m 7-00.25
2.14m FOUL FOUL

Throws

Event 436 Men Shot Put 7.26kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kirievsky, Anatoly43Asics Wests8.58m 28-01.75

Event 435 Men Shot Put 6kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watson, Andrew52Balmain12.39m 40-07.75
2Kohlrusch, Andrew56Balmain11.60m 38-00.75

Event 434 Men Shot Put 5kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Clark, Robert60Cherrybrook9.48m 31-01.25

Event 432 Men Shot Put 4kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kirievsky, Alexander14Asics Wests12.88m 42-03.25
2Yu, JaidenUTS Norths9.47m 31-01.00
3Allomes, Graham78Sydney Pacific6.32m 20-09.00
4Shoesmith, Ronald74UTS Norths4.12m 13-06.25

Event 430 Men Shot Put 3kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Billingsley, Justin13Cherrybrook10.13m 33-03.00

Event 429 Men Shot Put 2kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Billingsley, Blake11Cherrybrook6.41m 21-00.50

Event 374 Men Javelin Throw 800g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kirievsky, Anatoly43Asics Wests29.62m 97-02

Event 373 Men Javelin Throw 700g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kohlrusch, Andrew56Balmain40.99m 134-06
2Watson, Andrew52Balmain35.83m 117-07
3Kirievsky, Alexander14Asics Wests34.52m 113-03
4Hennessey, Xavier14Cherrybrook30.37m 99-08
5Billingsley, Justin13Cherrybrook30.33m 99-06
6Yu, JaidenUTS Norths24.52m 80-05

Event 372 Men Javelin Throw 600g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Butler-White, Simon62N.S.W. Masters36.73m 120-06
2Atkinson Howatt, Andrew65Ryde34.41m 112-11
3Clark, Robert60Cherrybrook27.29m 89-06

Event 371 Men Javelin Throw 500g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Allomes, Graham78Sydney Pacific14.74m 48-04
2Gillies, Leslie74UTS Norths13.94m 45-09
3Shoesmith, Ronald74UTS Norths7.07m 23-02

Event 370 Men Javelin Throw 400g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Billingsley, Blake11Cherrybrook22.59m 74-01

Event 349 Men Hammer Throw 7.26kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Heyes, Timothy24UTS Norths62.65m 205-06
2Kirievsky, Anatoly43Asics Wests31.27m 102-07

Event 347 Men Hammer Throw 5kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Clark, Robert60Cherrybrook36.26m 118-11
2Butler-White, Simon62N.S.W. Masters29.22m 95-10

Event 346 Men Hammer Throw 4kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Yu, JaidenUTS Norths45.47m 149-02
2Kirievsky, Alexander14Asics Wests33.78m 110-10
3Billingsley, Justin13Cherrybrook19.09m 62-07

Event 345 Men Hammer Throw 3kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Billingsley, Blake11Cherrybrook13.29m 43-07

Event 342 Women Hammer Throw 4kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Moore, Rebecca18UTS Norths42.52m 139-06
2Reynolds, Siena23UTS Norths37.92m 124-05

Event 341 Women Hammer Throw 3kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Townsend, Vicki57ACTMA34.27m 112-05
2Schell, Jenny59UTS Norths24.96m 81-11
3Senior, Jillian70UTS Norths17.79m 58-04

Event 340 Women Hammer Throw 2kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wolfers, Roslyn76UTS Norths16.15m 53-00

Event 313 Women Shot Put 4kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Reynolds, Siena23UTS Norths7.11m 23-04.00
2Davis, Joanna45UTS Norths6.35m 20-10.00

Event 312 Women Shot Put 3kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1O'Connor, ScarlettUTS Norths10.07m 33-00.50
2Townsend, Vicki57ACTMA9.70m 31-10.00
3Koribalski, Baerbel57Eppings Dist8.02m 26-03.75
4Naylon, Janet55UTS Norths7.09m 23-03.25
5Schell, Jenny59UTS Norths6.88m 22-07.00
6Culhane, Sarah57UTS Norths6.77m 22-02.50
7Thomas, Margaret65UTS Norths5.67m 18-07.25
8Senior, Jillian70UTS Norths5.42m 17-09.50
9Ryan, Jenna56UTS Norths5.08m 16-08.00

Event 311 Women Shot Put 2kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wolfers, Roslyn76UTS Norths5.25m 17-02.75

Event 310 Women Javelin Throw 600g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Granger, Emily47Asics wests26.66m 87-06
2Davis, Joanna45UTS Norths18.71m 61-05
3Morison, Elizabeth37UTS Norths18.51m 60-09

Event 308 Women Javelin Throw 500g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1O'Connor, ScarlettUTS Norths25.78m 84-07
2Townsend, Vicki57ACTMA22.16m 72-08
3Koribalski, Baerbel57Eppings Dist21.35m 70-00
4Culhane, Sarah57UTS Norths18.31m 60-01
5Walker, Margaret61Eppings Dist17.32m 56-10
6Naylon, Janet55UTS Norths16.74m 54-11
7Schell, Jenny59UTS Norths15.74m 51-08
8Thomas, Margaret65UTS Norths11.59m 38-00
9Ryan, Jenna56UTS Norths11.02m 36-02
10Senior, Jillian70UTS Norths9.39m 30-10

Event 306 Women Javelin Throw 400g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wolfers, Roslyn76UTS Norths9.09m 29-10