Sprints

Event 205 Mixed 200 Meter Dash

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Watson, JoshMUTS Norths24.0h
2Hudson, AndrewMUTS Norths25.6h
3Young, TrevorM63UTS Norths27.6h
4Hudson, AvaW15UTS Norths29.2h
Section 2
1Rawnsley, MattMUTS Norths27.8h
2MacMillan, AlishaWUTS Norths28.4h
3Ramondetta, VictorM67UTS Norths30.1h
4Ross, RonMUTS Norths31.1h
Section 3
1Watson, OliverMUTS Norths32.0h
2Culhane, JimMUTS Norths33.8h
3Reid, RobertM49Sydney Pacific36.1h
4Donnelly, DavidMUTS Norths36.4h
Section 4
1Allomes, GrahamM78Sydney Pacific52.7h
2Shoesmith, RonaldM74UTS Norths1:53.7h

Event 203 Mixed 60 Meter Dash

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Watson, JoshMUTS Norths7.6h
2MacMillan, AlishaWUTS Norths8.4h
3Ramondetta, VictorM67UTS Norths9.2h
4Donnelly, DavidMUTS Norths10.8h
Section 2
1Hudson, AndrewMUTS Norths7.7h
2Rawnsley, MattMUTS Norths8.2h
3Hudson, AvaW15UTS Norths8.7h
4Watson, OliverMUTS Norths9.0h
Section 3
1Ross, RonMUTS Norths9.5h
2Culhane, JimMUTS Norths11.0h
3Naylon, JanetW55UTS Norths12.0h
4Allomes, GrahamM78Sydney Pacific14.7h
5Shoesmith, RonaldM74UTS Norths15.5h

Distance

Event 206 Mixed 3000 Meter Run

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Shute, NathanM48UTS Norths12:42.7h
2Reid, RobertM49Sydney Pacific16:40.9h
3Gonye, LeslieM64Univ of NSW17:34.2h
4Allomes, GrahamM78Sydney Pacific23:31.4h

Event 202 Mixed 800 Meter Run

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Shute, NathanM48UTS Norths2:33.6h
2Middleton, CharlotteW51Sydney Pacific2:36.7h
3Chamberlain, KevinM59UTS Norths2:43.7h
4Ross, RonMUTS Norths2:50.3h
5Davis, JoannaW45UTS Norths3:02.7h
6Young, TrevorM63UTS Norths3:24.8h
7Reid, RobertM49Sydney Pacific3:25.5h
8Gonye, LeslieM64Univ of NSW3:47.2h
9Allomes, GrahamM78Sydney Pacific4:39.4h

Event 201 Mixed 1500 Meter Race Walk

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Allomes, GrahamM78Sydney Pacific12:19.8h
2Naylon, JanetW55UTS Norths12:47.1h
3Hyde, BrendonM76Sydney Striders13:57.4h
4Wolfers, RoslynW76UTS Norths14:32.6h
5Shoesmith, RonaldM74UTS Norths16:27.6h

Jumps

Event 361 Women Triple Jump

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watson, MaddieUTS Norths5.89m 19-04.00

Event 360 Men Triple Jump

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watson, OliverUTS Norths8.66m 28-05.00

Event 350 Mixed High Jump

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1MacMillan, AlishaWUTS Norths1.50m 4-11.00
1.40 1.45 1.50 1.55
O O O XXX
2Lumley, JudeMUTS Norths1.30m 4-03.25
1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
O O XO O X
3Watson, OliverMUTS Norths1.20m 3-11.25
1.15 1.20 1.25 1.26
O O XXX XXX
3Evans, ZakMUTS Norths1.20m 3-11.25
1.15 1.20
O XO

Throws

Event 435 Men Shot Put 6kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watson, AndrewUTS Norths11.96m 39-03.00
11.61m 11.62m 11.96m 11.95m FOUL
2McGrath, Tim59UTS Norths9.91m 32-06.25
9.73m 9.60m 9.51m 9.91m 9.44m

Event 434 Men Shot Put 5kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Murray, GavinUnattached11.09m 36-04.755kg
11.09m PASS 10.22m 10.31m 10.91m
2Clark, RobertUnattached9.94m 32-07.50
9.94m 9.70m 9.64m 9.86m 9.22m
3Butler-White, Simon62N.S.W. Masters9.92m 32-06.505kg
9.22m 9.80m 9.92m 9.55m 9.57m

Event 432 Men Shot Put 4kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Yu, JaidenUTS Norths9.39m 30-09.75
9.39m 8.79m PASS 8.77m 8.91m
2Allomes, Graham78Sydney Pacific6.09m 19-11.75
6.08m PASS 5.82m 6.09m 6.08m

Event 430 Men Shot Put 3kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Evans, ZakUTS Norths8.82m 28-11.25
8.28m 8.56m 8.38m 8.82m
2Lumley, JudeUTS Norths7.48m 24-06.50
7.45m 7.33m 7.47m 7.48m

Event 420 Men Weight Throw 20lb

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Clark, RobertUnattached17.94m 58-10.25
2Murray, GavinUnattached15.47m 50-09.25
3Yu, JaidenUTS Norths15.17m 49-09.25
4Butler-White, Simon62N.S.W. Masters10.18m 33-04.75

Event 414 Men Discus Throw 1.75kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
--Watson, JoshUTS NorthsFOUL

Event 413 Men Discus Throw 750g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Evans, ZakUTS Norths28.31m 92-10
2Lumley, JudeUTS Norths23.15m 75-11
3Watson, OliverUTS Norths17.04m 55-11

Event 411 Men Discus Throw 1.5kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watson, AndrewUTS Norths37.01m 121-05
2McGrath, Tim59UTS Norths31.88m 104-07

Event 410 Men Discus Throw 1kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Murray, GavinUnattached37.87m 124-03
2Clark, RobertUnattached36.85m 120-11
3Butler-White, Simon62N.S.W. Masters35.64m 116-11
4Yu, JaidenUTS Norths35.11m 115-02
5Young, Trevor63UTS Norths24.98m 81-11
6Allomes, Graham78Sydney Pacific15.13m 49-08

Event 333 Women Weight Throw 20lb

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Smith, Helena34UTS Norths8.60m 28-02.75

Event 332 Women Weight Throw 16lb

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Jones, LizSydney Pacific5.93m 19-05.50

Event 330 Women Weight Throw 12lb

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Taylor, JillUTS Norths13.06m 42-10.25

Event 323 Women Discus Throw 750g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wolfers, Roslyn76UTS Norths11.04m 36-03

Event 321 Women Discus Throw 1kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1O'Connor, ScarletteUTS Norths29.03m 95-03
2Taylor, JillUTS Norths24.14m 79-02
3Smith, Helena34UTS Norths22.42m 73-07
4Watson, MaddieUTS Norths16.37m 53-08
5Naylon, Janet55UTS Norths14.90m 48-11
6Jones, LizSydney Pacific13.36m 43-10

Event 320 Women Discus Throw 500g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Lumley, ColletteUTS Norths22.50m 73-10

Event 313 Women Shot Put 4kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Smith, Helena34UTS Norths7.56m 24-09.75
6.97m 6.50m 6.45m 7.56m 7.51m
2Davis, Joanna45UTS Norths6.52m 21-04.75
5.03m 6.32m 6.52m 5.75m PASS

Event 312 Women Shot Put 3kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1O'Connor, ScarletteUTS Norths10.32m 33-10.25
9.13m 9.96m 9.90m 10.32m 9.67m
2Taylor, JillUTS Norths9.10m 29-10.25
8.07m 9.07m 8.28m 9.10m 8.78m
3Watson, MaddieUTS Norths7.29m 23-11.00
6.16m FOUL 7.18m 7.00m 7.29m
4Naylon, Janet55UTS Norths6.83m 22-05.003kg
6.74m PASS PASS 6.83m PASS
5Jones, LizSydney Pacific6.01m 19-08.753kg
5.18m 5.17m 5.78m 6.01m 5.66m

Event 311 Women Shot Put 2kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Lumley, ColletteUTS Norths6.49m 21-03.50