Sprints

Event 6 Men 400 Metre Open

NameYearTeamFinalsPoints
Section 1
1Fleming, Hayden01Sydney Unive50.60
2Gordon, Liam06Illawong Rev51.95
3Grantham, Callum07Illawong Rev52.16
4Rosette, Jarvis06Illawong Rev53.88
5Suto, Joshua05Sutherland D54.71
6Dowling, Ryan79U.T.S. North54.91
--Fuller, Nick81Sydney PacifDNS
Section 2
1Xia, Patrick02Trt Running54.78
2Venturino, Marco07Illawong Rev55.74
3Konstantinoff, Maximus07Nepean Distr56.25
4Pittman, Benjamin06Illawong Rev58.83
5Lark, KynanBlue Mountains/S1:00.26
6Penman, Cooper08Sutherland D1:03.26

Event 3 Women 400 Metre Open

NameYearTeamFinalsPoints
Section 1
1Craker, Rowena00U.T.S. North58.38
2Royal, Channary07Illawong Rev1:00.46
3Delfs, Mathilda08Sutherland D1:00.64
4O'Neill, Jordan07Sutherland D1:00.75
5Mcevoy, Polly06Sutherland D1:02.60
6Rogers, Sophie06Sutherland D1:02.85
Section 2
--De Cean, Lani07St. George DNT2nd
--Strahl, Jade10St. George DNT3rd
--Boulos, Evie09Sutherland DNT5th
--Stevill, Aiesha05Illawong RevNT1st
--Fitzpatrick, Molly06Sutherland DNT4th

Event 8 Men 200 Metre Open

NameYearTeamFinalsPoints
Section 1 Wind: 3.3
1Smith, Jamee00Illawong Rev21.53
2Haslam, Ace03Sutherland D21.60
3Yang, Chris02St. George D22.33
4Muir, Nick05St. George D22.82
5Damcevski, Gordan04St. George D22.97
6Taylor, Jacob06Hills Distri23.05
--Fleming, Hayden01Sydney UniveDNS
Section 2 Wind: 2.8
1Crawford, Riley04St. George D22.92
2Samsa, Daniel96Bankstown Sp23.48
3Hornery, Daniel07Sutherland D23.52
4Almoail, Adam05Nepean Distr23.53
5Traino, Taurus07Sutherland D23.59
6White, Ed73Sydney Pacif24.45
7Dowling, Ryan79U.T.S. North25.31
Section 3 Wind: 2.5
1Konstantinoff, Maximus07Nepean Distr24.26
2Mcgroder, Mason08Trinity Athl24.41
3Kearney, Danny07Sutherland D24.52
4East, Tashi04St. George D24.62
5Mckenzie, Nicholas02Epping Distr24.77
6Lark, KynanBlue Mountains/S26.13
7Nguyen, Tan89Mounties Ath27.47

Event 7 Women 200 Metre Open

NameYearTeamFinalsPoints
Section 1 Wind: 3.0
1Oakley, Bridget89U.T.S. North25.53
2Economou, Mia01Sydney Unive25.75
3Mcgovern, Sophie99U.T.S. North25.98
4Strecker, Emily05Illawarra Bl26.52
5Flanagan, Lucy04Sutherland D26.54
6James, Sarah93Sutherland D26.64
7Alizart, Alexandra03Westfields26.91
Section 2 Wind: 3.2
1Basanovic, Jessica08Sutherland D27.32
2Patriarca, Cora90U.T.S. North27.67
3Suto, Katherine09Sutherland D27.73
4Suto, Elizabeth07Sutherland D28.58
5Ly, Helene91Mounties Ath29.39
6Boulos, Evie09Sutherland D29.56

Distance

Event 10 Men 3000 Metre Open

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Mcgill, Harrison98Bankstown Sp8:33.90
2Breen, Nathan97St. George D8:40.19
3Cooper, Martin96Sydney Unive8:52.88
4Blackbourn, Mitchell05Kembla Joggers Inc.9:15.80
5Brewer, James06Kembla Joggers Inc.9:31.96
6Costello, James77Athletics East9:39.37
7Sullivan, Cody07Kembla Joggers Inc.9:51.14
8Darby, Brynn92Sutherland D10:11.22
9Hong, Keith77Delta Running Pr10:23.69
10Pearson, Jacob07St. George D10:55.01
11Clubb, Shane84Hills Distri12:25.06
12Womsley, Garry63Girraween13:07.50

Event 9 Women 3000 Metre Open

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Roderick, Laura03Randwick Bot9:46.77
2Mcgivern, Allegra05Randwick Bot10:46.78
3Storry, Holly042021 Nsw All10:56.90

Throws

Event 5 Men Discus Throw Open

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Willis, William07Athletics Wo47.56m
FOUL 47.56m 46.11m 47.02m 45.15m FOUL
2Martinez, Emillio06Westfields37.32m
FOUL 32.76m FOUL 31.67m FOUL 37.32m
3Pittman, Adam05Illawong Rev34.97m
32.49m 34.97m 34.63m 34.32m FOUL 32.48m
4Pittman, Benjamin06Illawong Rev27.26m
FOUL FOUL 23.73m 27.26m FOUL FOUL

Event 4 Women Discus Throw Open

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Blackstock, Ashlyn04Eastlakes At47.97m
47.15m FOUL FOUL 47.97m FOUL 43.78m

Hurdles

Event 1 Men 400 Metre Hurdles Open 84cm

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Basanovic, Matthew06Sutherland D58.4h
2Almoail, Adam05Nepean Distr58.6h

Event 2 Women 400 Metre Hurdles Open 76.2cm

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Patriarca, Cora90U.T.S. North1:12.5h

Other Stuff

Event 13 Men 1000 Metre Elzy Wellings

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Christian, Theo04Trinity Athl2:35.41
2Mcgill, Harrison98Bankstown Sp2:37.27
3Low, Jesiah07Sutherland D2:39.19
4Denneen, Corey03Sutherland D2:41.96
5Jurd, Harrison01Sutherland D2:44.10
6Strahl, Caleb04Westfields2:45.87
7Costello, James77Athletics East2:46.87
8Felice, Brendan05Illawong Rev2:47.68
9Thompson-Andrews, Cohen06St. George D2:48.93
10Lenarduzzi, Benjamin06Sutherland D2:55.14
11Wheeler, Lachlan10Sutherland D3:04.03
12Simpson, Daniel09Trinity Athl3:04.71
13Brealey, Jairus07Sutherland D3:05.54
14Cassilles, Shea10Westfields3:06.57
15Simpson, Rod76Sutherland D3:08.00
16Low, Jude09Sutherland D3:25.27

Event 12 Women 1000 Metre Elzy Wellings

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Boothroyd, Ivy07Sutherland D2:48.65
2Scahill, Sienna07Asics Wests2:55.24
3Blundell, Erin96Sydney Unive2:57.00
4Carson, Brooke08Illawong Rev3:01.31
5Mckee, Sari07St. George D3:04.78
6Alexander, Lucy05Sutherland D3:08.60
7Richards, Matilda08Run Crew3:11.95

Event 11 Mixed 1000 Metre Community

NameYearTeamFinalsPoints
Finals
1Wakeham, RhysM08Unattached3:11.39
2Reed, EmiliaW07Randwick Bot3:13.39
3Lovell-Ward, OwenM11Unattached3:26.00
4Van Der Meer, EllaW10Westfields3:31.93
5Wendt, JasonM68Sutherland D3:35.58
6Cassilles, ErinW11Unattached3:39.56
7Wilmott, KylieW01Unattached3:55.48
8Womsley, GarryM63Girraween4:08.76
--Mathison, AlexiaW09UnattachedDNS