Sprints

Event 180 Men 100 Metre Open

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: +0.0
1Devery, Christopher24Illawarra Bl11.17Q
2Winsor, Matthew22Mingara11.24Q
3Vane-Tempest, Jack22Mingara11.32Q
4Williams, Corey20Illawarra Bl11.36q
5Leseberg, Ernie49Gosford Litt11.58q
Heat 2 Preliminaries Wind: -3.3
1Parry, Lachlan29Illawarra Bl11.22Q
2Kovacs, Jye20Mingara11.49Q
3Chisholm, Cameron24Illawarra Bl11.76Q
4Denham, Benjamin20Mingara11.89q
5Dymond, Connor23Illawarra Bl12.15
6Martin, Tim22Coffs Harbou12.26

Event 3 Women 200 Metre U17

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: NWI
1Beaven, Jade16Mingara27.08Q
2Adams, Ashlyn16Illawarra Bl27.73Q
3Bowley, Sophie16Independent Athlete28.32Q
4Schulhin, Bethany16Armidale30.18
5Jarvis, Jaidah16Goulburn31.52
Heat 2 Preliminaries Wind: +0.0
1Walsh, Sophie16Coffs Harbou27.55Q
2McDonald, Laila16Coffs Harbou27.74Q
3Gooch, Millie16Dubbo27.92Q
4Perkins, Mekensie16Goulburn28.25q
541303, Alyssa16Coffs Harbou28.66q

Event 2 Men 200 Metre U14

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -1.5
1Barnes, Aiden13Independent Athlete27.30Q
2Iggulden, Leo13Coffs Harbou29.42Q
3Cotton, Matthew13Port Stephen29.55Q
4Dellow, Oliver13Armidale29.64q
542378, Mason13Eastlakes At30.45
6Smith, Joshua13Illawarra Bl31.34
7Turner, James13Dubbo38.32
Heat 2 Preliminaries Wind: -2.2
1Petterson, Jakob13Dubbo27.73Q
2Watson, Jonah13Nowra Athlet29.75Q
3Dyball, Toby13Nowra Athlet29.76Q
4Smith, Callum13Wyong Athlet30.03q
5Haynes, Max13Raymond Terrace30.61
6Gunn, Connor13Gosford Litt31.08
7Charlton, Peter13Eastlakes37.48

Event 4 Women 200 Metre U18

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -1.1
1Gunn, Katie17Gosford Litt25.59Q
2Skelton, Tiahna17Wallsend Rsl25.67Q
3Cotton, Emma17Macquarie Hunter26.15Q
4Tait, Hanna17Grafton26.39q
5Roach, Annabel17Kooringal Wagga30.82
Heat 2 Preliminaries Wind: -1.2
1Munro, Georgia17Macquarie Hunter26.01Q
2Matthews, Emma17Illawarra Bl27.91Q
3Dellow, Imogen17Armidale28.46Q
4Etheridge, Caitlyn17Tamworth29.35q

Event 6 Women 200 Metre U9

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: +0.0
1Hicks, Jenice9Edgeworth an33.87Q
2Christiansen, Grace9Dubbo36.89Q
3Day, Mikayla9Cardiff Litt37.07Q
4Mullane, Ruby9Mingara40.14
5Wain, Lillian7Armidale43.86
6McKendrick, Emily8Gosford Litt45.66
Heat 2 Preliminaries Wind: -1.2
1Clegg, Ruby9Tamworth35.46Q
2Wheeler, georgia9Young and Distri35.72Q
3Turner, Lucy9Dubbo38.42Q
4Bennetts, Monqiue8Mudgee39.19q
5Clegg, Olivia8Tamworth39.96q
6Godfrey, Millie9Mingara41.53
7O'Connell, Emily8Tamworth44.40

Event 1 Women 200 Metre U14

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: +0.0
1Boland, Gemma13Dubbo27.58Q
2Sawyer, Isabella13Gunnedah28.92Q
3Stevens, Mia13Nowra Athlet29.45Q
4Newton, Sienna13Raymond Terrace29.65q
5Leseberg, Elena13Gosford Litt32.67
Heat 2 Preliminaries Wind: +0.0
1Cooper, Layla13Armidale28.07Q
2Daymond, Jassmin13Edgeworth an28.58Q
3Blackwell, Jessie13Mingara28.71Q
4Mustapic, Alisha13Nowra Athlet30.07q
5Ryan, Phebie13Dubbo30.87

Event 5 Men 200 Metre Open

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -2.5
1Gunn, Tyler21Gosford Litt22.75Q
2Winsor, Matthew22Mingara23.00Q
3Chisholm, Cameron24Illawarra Bl23.29Q
4Devery, Christopher24Illawarra Bl23.32q
5Stone, Jay41Armidale23.51q
6Martin, Tim22Coffs Harbou24.04
7Cooper, Andre15Armidale24.35
Heat 2 Preliminaries Wind: -1.6
1Parry, Lachlan29Illawarra Bl22.24Q
2Vane-Tempest, Jack22Mingara22.84Q
3Kovacs, Jye20Mingara23.17Q
4Dymond, Connor23Illawarra Bl24.20

Event 174 Men 100 Metre U14

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: 0.5
1Barnes, Aiden13Independent Athlete13.57Q
2Tait, William13Grafton14.13Q
3Iggulden, Leo13Coffs Harbou14.63q
4Dellow, Oliver13Armidale15.12q
5Gunn, Connor13Gosford Litt15.51
6Turner, James13Dubbo18.36
--Cotton, Matthew13Port StephenDNS
Heat 2 Preliminaries Wind: +0.0
1Petterson, Jakob13Dubbo13.79Q
2Dyball, Toby13Nowra Athlet14.56Q
3Watson, Jonah13Nowra Athlet14.58q
4Smith, Callum13Wyong Athlet14.83q
5Haynes, Max13Raymond Terrace15.33q
6Smith, Joshua13Illawarra Bl15.84
7Charlton, Peter13Eastlakes17.54

Event 176 Women 100 Metre U17

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -0.1
1Moore, Kailee16Athletics Wo12.60Q
2Beaven, Jade16Mingara13.21Q
3Adams, Ashlyn16Illawarra Bl13.54Q
4Andrews, Camilla16Tamworth13.65q
5Schulhin, Bethany16Armidale14.51
Heat 2 Preliminaries Wind: +0.0
1McDonald, Laila16Coffs Harbou13.20Q
2Walsh, Sophie16Coffs Harbou13.51Q
3Bowley, Sophie16Independent Athlete13.57Q
4Perkins, Mekensie16Goulburn13.69q
541303, Alyssa16Coffs Harbou14.16q
6Jarvis, Jaidah16Goulburn14.77

Event 181 Women 100 Metre U9

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: -2.6
1Wheeler, georgia9Young and Distri16.80Q
2Turner, Lucy9Dubbo18.83Q
3Clegg, Olivia8Tamworth19.24Q
4McKendrick, Emily8Gosford Litt20.15q
5O'Connell, Emily8Tamworth21.32
--O'Keeffe, Megan9Aberdeen SenDNS
--Ireland, Maddison9DubboDNS
Heat 2 Preliminaries Wind: 1.6
1Hicks, Jenice9Edgeworth an15.39Q
2Clegg, Ruby9Tamworth16.38Q
3Day, Mikayla9Cardiff Litt17.44Q
4Bennetts, Monqiue8Mudgee17.50q
5Mullane, Ruby9Mingara18.80q
6Wain, Lillian7Armidale19.81q
7Leseberg, Erica9Gosford Litt20.19

Event 373A Men 400 Metre Para

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Vince-Moin, William22Armidale1:02.39
Photofinish Image

Event 13A Men 200 Metre Para

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Christiansen - T37, Mitc23Grafton27.16-2.8
2Vince-Moin, William22Armidale28.22-2.8
Photofinish Image

Event 33A Women 200 Metre Para

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Eves, Alexandria31Dubbo34.830.9
Photofinish Image

Event 205A Women 100 Metre Para

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Eves, Alexandria31Dubbo16.520.3
Photofinish Image

Event 14 Men 200 Metre 70+

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Lamb, John71Illawarra Bl28.80-2.8
2Wall, John74Mingara29.71-2.8
3Stubbs, Kenneth76Mingara46.64-2.8
Photofinish Image

Event 15 Women 200 Metre U13

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Sutcliffe, Millie12Dubbo30.02-1.8
2Hay, Kalani12Nowra Athlet33.20-1.8
3Hokin, Ella12Cessnock43.46-1.8
Photofinish Image

Event 213 Men 100 Metre 70+

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Lamb, John71Illawarra Bl13.69+0.0
2Wall, John74Mingara14.11+0.0
3Stubbs, Kenneth76Mingara20.55+0.0
Photofinish Image

Event 189 Women 100 Metre U13

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Sutcliffe, Millie12Dubbo14.26-0.6
2Conlon, Dixie12Raymond Terrace14.47-0.6
3Granato, Matilda12Eastlakes At15.69-0.6
4Hokin, Ella12Cessnock19.09-0.6
Photofinish Image

Event 16 Men 200 Metre U13

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Zouein, Andre12Cessnock28.860.1
2McKenna, Cooper12Raymond Terrace29.190.1
3O'Leary, Patrick12Nowra Athlet30.080.1
4Price, Alexander12Dubbo30.790.1
5Vaggs, Dwayne12Port Stephen30.910.1
6Goddard, Jet12Nowra Athlet31.140.1
7Whiddon, Jack12Eastlakes40.160.1
--Tait, William13GraftonDNS0.1
Photofinish Image

Event 190 Men 100 Metre U13

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Zouein, Andre12Cessnock14.41-0.3
2McKenna, Cooper12Raymond Terrace14.50-0.3
3O'Leary, Patrick12Nowra Athlet15.07-0.3
3Price, Alexander12Dubbo15.07-0.3
5Vaggs, Dwayne12Port Stephen15.37-0.3
6Potter, Matthew12Mingara15.86-0.3
7Barrett, Taj12Nowra Athlet16.91-0.3
8Whiddon, Jack12Eastlakes18.89-0.3
Photofinish Image

Event 208 Women 100 Metre 60-69

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Lowe, June66Illawarra Bl16.70NWI
Photofinish Image

Event 12 Women 200 Metre 60-69

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Bennett, Joan62Mingara46.45-2.6
Photofinish Image

Event 22 Men 200 Metre U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Kalozi, Joshua15Goulburn24.00-4.4
2Cooper, Andre15Armidale24.17-4.4
3Smith, Riley15Wyong Athlet25.81-4.4
4Iggulden, Max15Coffs Harbou27.70-4.4
Photofinish Image

Event 209 Men 100 Metre 30-39

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Cooper, Ruwan37Armidale12.212.2
2Kidd, Andrew36Kooringal Wagga12.802.2
Photofinish Image

Event 204 Men 100 Metre Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Parry, Lachlan29Illawarra Bl10.850.5
2Devery, Christopher24Illawarra Bl11.040.5
3Winsor, Matthew22Mingara11.100.5
4Kovacs, Jye20Mingara11.110.5
5Vane-Tempest, Jack22Mingara11.330.5
6Chisholm, Cameron24Illawarra Bl11.400.5
7Williams, Corey20Illawarra Bl11.420.5
8Leseberg, Ernie49Gosford Litt11.560.5
9Denham, Benjamin20Mingara11.940.5
Photofinish Image

Event 27 Women 200 Metre U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Navusolo, Jezebel18Mingara25.39-2.0
2Piras, Maya18Dubbo26.34-2.0
3Hughes, Claudia19Wallsend Rsl26.45-2.0
4Snow, Mikielee19Armidale27.01-2.0
5Hadaya, Janna18Athletics Wo27.22-2.0
6Regan, Hannah19Mingara27.64-2.0
7Hicks, Sharis19Edgeworth an32.45-2.0
Photofinish Image

Event 20 Men 200 Metre U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Gordon, Liam14Tamworth24.51-1.3
2Cosier, James14Dubbo25.35-1.3
3Heidke, Charlie14Nowra Athlet26.06-1.3
4Makejev, Marcus14Grafton26.15-1.3
5Thompson, Angus14Orange Senio26.63-1.3
6Power, Riley14Nowra Athlet26.89-1.3
7Tait, William13Grafton29.11-1.3
8Parrish, Henry14Nowra Athlet29.45-1.3
Photofinish Image

Event 23 Women 200 Metre U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Beaven, Jade16Mingara26.17-1.6
2Bowley, Sophie16Independent Athlete26.88-1.6
3Walsh, Sophie16Coffs Harbou27.01-1.6
4McDonald, Laila16Coffs Harbou27.48-1.6
5Gooch, Millie16Dubbo27.60-1.6
6Adams, Ashlyn16Illawarra Bl27.63-1.6
7Perkins, Mekensie16Goulburn28.67-1.6
841303, Alyssa16Coffs Harbou33.53-1.6
Photofinish Image

Event 24 Men 200 Metre U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Sheehan, Jack16Coffs Harbou23.162.0
2Fittler, Emerson16Armidale23.232.0
3Granato, Liam16Eastlakes23.862.0
4Price, Hamish16Dubbo23.922.0
5Hay, Jack16Nowra Athlet25.552.0
6Tijani, Tajudeen16Armidale25.622.0
--Jeffrey, Ethan16Wyong AthletDNS2.0
Photofinish Image

Event 21 Women 200 Metre U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Bennetts, Alesha15Mudgee25.60-1.7
2Newton, Ebony15Raymond Terrace26.32-1.7
3Xavier, Amber15Macquarie Hunter26.56-1.7
4George, Sukontha15Macquarie Hunter27.62-1.7
5Robertson, Tori15Mingara28.48-1.7
6Blume, Melissa15Mingara28.96-1.7
7Smith, Willow15Wyong Athlet33.61-1.7
--Smith, Charlotte15Illawarra BlDNS-1.7
Photofinish Image

Event 13 Men 200 Metre 60-69

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Smith, David65Mingara29.57-2.6
2Kennedy, David67Woolgoolga30.95-2.6
3Crumpton, Geoff66Mingara1:16.18-2.6
Photofinish Image

Event 11 Men 200 Metre U11

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Edwards, Zane11Raymond Terrace30.71-1.6
2Auld, Fynn11Dubbo32.27-1.6
3Green, Ashton11Dubbo32.32-1.6
4Penman, Logan11Dubbo33.84-1.6
5O'Leary, Flynn11Nowra Athlet34.73-1.6
Photofinish Image

Event 10 Men 200 Metre U10

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Louison-roe, Mahley10St George District32.22-3.0
2Goddard, Taj10Nowra Athlet34.71-3.0
3McKendrick, Callum10Gosford Litt36.66-3.0
4McKenna, Thomas10Raymond Terrace38.56-3.0
5Dyball, Noah10Nowra Athlet41.98-3.0
Photofinish Image

Event 18 Men 200 Metre U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Barnes, Aiden13Independent Athlete26.60-2.7
2Petterson, Jakob13Dubbo27.27-2.7
3Iggulden, Leo13Coffs Harbou29.49-2.7
4Dyball, Toby13Nowra Athlet29.62-2.7
5Watson, Jonah13Nowra Athlet29.95-2.7
6Dellow, Oliver13Armidale29.98-2.7
7Cotton, Matthew13Port Stephen30.08-2.7
8Smith, Callum13Wyong Athlet31.39-2.7
Photofinish Image

Event 35 Women 200 Metre 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Mogentale, Gianna57Illawarra Bl28.95-0.1
2Townsend, Vicki56Nsw Masters33.49-0.1
3Martin, Anthea53Coffs Harbou35.45-0.1
4Smith, Heidi52Illawarra Bl43.93-0.1
Photofinish Image

Event 34 Women 200 Metre 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Tait, Nicole43Grafton29.980.9
2Iggulden, Mia48Coffs Harbou31.080.9
3Guevara, Sarah42Illawarra Bl31.200.9
4Atkins, Tiffany48Nowra Athlet33.330.9
5Blume, Bella48Mingara36.920.9
--Newcomb, Kali47MingaraDNS0.9
Photofinish Image

Event 33 Women 200 Metre 30-39

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Smart, Erin38Nowra Athlet26.470.9
Photofinish Image

Event 29 Women 200 Metre Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Carroll, Bronte21Mingara24.59+0.0
2McAndrew, Kelly26Mingara24.80+0.0
3Macpherson, Teah17Macquarie Hunter25.93+0.0
4de Vries, Sarah28Illawarra Bl26.71+0.0
5O'Neill, Jacqueline27Mingara27.56+0.0
6Neto, Kaitlyn23Illawarra Bl31.52+0.0
--Oakley, Gemma23ArmidaleDNS+0.0

Event 25 Women 200 Metre U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Gunn, Katie17Gosford Litt25.161.0
2Skelton, Tiahna17Wallsend Rsl25.171.0
3Munro, Georgia17Macquarie Hunter25.261.0
4Matthews, Emma17Illawarra Bl25.491.0
5Cotton, Emma17Macquarie Hunter25.591.0
6Tait, Hanna17Grafton26.021.0
7Etheridge, Caitlyn17Tamworth28.411.0
8Dellow, Imogen17Armidale28.581.0
Photofinish Image

Event 37 Men 200 Metre 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Stone, Jay41Armidale22.581.3
2Leseberg, Ernie49Gosford Litt23.461.3
3Iggulden, Ben46Coffs Harbou27.151.3
4Tebbutt, Rodney50Athletics Wo27.431.3
5Musgrove, Paul50Nowra Athlet27.711.3
6Tait, Stuart47Grafton29.501.3
--Dyball, Gavin48Nowra AthletDNS1.3
Photofinish Image

Event 19 Women 200 Metre U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Dellow, Sienna14Armidale26.34NWI
2Simos, Ava14Mingara27.26NWI
3Gogarty, Ella14Maitland27.80NWI
4Zouein, Madelynne14Cessnock28.04NWI
5Bragg, Madison14Wallsend Rsl28.61NWI
6Roach, Holly14Kooringal Wagga28.85NWI
7Marshall, Ruby14Nowra Athlet29.27NWI
--Whiddon, Hannah14EastlakesDNSNWI
Photofinish Image

Event 8 Women 200 Metre U11

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Stanley, Georgina11Mudgee33.13-2.0
2Wheeler, sienna11Young and Distri34.63-2.0
Photofinish Image

Event 31 Women 200 Metre U9

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Hicks, Jenice9Edgeworth an32.872.7
2Wheeler, georgia9Young and Distri33.582.7
3Clegg, Ruby9Tamworth34.442.7
4Day, Mikayla9Cardiff Litt37.832.7
5Turner, Lucy9Dubbo38.272.7
6Clegg, Olivia8Tamworth38.462.7
7Bennetts, Monqiue8Mudgee38.662.7
--Christiansen, Grace9DubboDNS2.7
Photofinish Image

Event 32 Women 200 Metre U10

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Pay, Marli10Dubbo31.89+0.0
2O'Connell, Isabel10Tamworth32.15+0.0
3Anesbury, Malayah10Young and Distri32.26+0.0
4Atkins, Rose10Nowra Athlet33.34+0.0
5Daymond, Makaylie10Edgeworth an35.16+0.0
6Smart, Evie10Nowra Athlet39.06+0.0
7Wells, Sienna10Lithgow Athl39.09+0.0
8Wain, Olivia10Armidale39.92+0.0
Photofinish Image

Event 17 Women 200 Metre U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Cooper, Layla13Armidale27.99-2.0
2Boland, Gemma13Dubbo28.19-2.0
3Daymond, Jassmin13Edgeworth an28.79-2.0
4Blackwell, Jessie13Mingara29.35-2.0
5Sawyer, Isabella13Gunnedah30.18-2.0
6Newton, Sienna13Raymond Terrace30.33-2.0
7Stevens, Mia13Nowra Athlet30.65-2.0
8Mustapic, Alisha13Nowra Athlet30.72-2.0
Photofinish Image

Event 36 Men 200 Metre 30-39

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Cooper, Ruwan37Armidale25.671.3
Photofinish Image

Event 38 Men 200 Metre 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Rodda, Andrew51Illawarra Bl26.04+0.0
2Reid, Brett56Mingara26.73+0.0
3O'Leary, Mark54Nowra Athlet30.91+0.0
Photofinish Image

Event 28 Men 200 Metre U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Clark, Zen19Bathurst21.65-2.2
2Woods, Riley18Singleton Tr22.23-2.2
3Fittler, Lawson19Armidale22.87-2.2
4Rothwell, Zachary18Blue Mountains23.41-2.2
5Sutherland, James18Orange Senio23.48-2.2
6Bonfield-Watson, Flynn18Independent Athlete24.98-2.2
--Goschnik, Andrew18St George DistrictXDNS-2.2
--Goschnik, Luke19St George DistrictX22.77-2.2
Photofinish Image

Event 26 Men 200 Metre U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Zawadzki, Nathan17Coffs Harbou23.430.9
2Dear, Calum17Tamworth23.640.9
3Jennings, Jackson17Nowra Athlet26.210.9
--Barnes-Loxley, Eli17EastlakesDNS0.9
--MACPHERSON, Jai17Macquarie HunterDNS0.9
--Louison-Roe, Jay17St George DistrictX22.610.9
Photofinish Image

Event 30 Men 200 Metre Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Gunn, Tyler21Gosford Litt21.650.5
2Parry, Lachlan29Illawarra Bl21.700.5
3Vane-Tempest, Jack22Mingara22.090.5
4Winsor, Matthew22Mingara22.110.5
5Chisholm, Cameron24Illawarra Bl22.530.5
6Devery, Christopher24Illawarra Bl22.560.5
7Stone, Jay41Armidale23.310.5
--Kovacs, Jye20MingaraDNS0.5
Photofinish Image

Event 9 Men 200 Metre U9

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Tait, CallumGrafton36.84-2.0
2Penman, Jarvis9Dubbo37.83-2.0
3O'Leary, Liam9Nowra Athlet37.88-2.0
4Hudson, Jacob9Dubbo38.15-2.0
5Stanley, James8Mudgee42.86-2.0
Photofinish Image

Event 194 Men 100 Metre U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Gordon, Liam14Tamworth12.25-0.8
2Cosier, James14Dubbo12.63-0.8
3Makejev, Marcus14Grafton12.90-0.8
4Heidke, Charlie14Nowra Athlet13.09-0.8
5Power, Riley14Nowra Athlet13.51-0.8
6Parrish, Henry14Nowra Athlet14.73-0.8
7Bowley, Toby14Independent Athlete15.22-0.8
--Day, Cooper14Macquarie HunterDNS-0.8
Photofinish Image

Event 192 Men 100 Metre U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Barnes, Aiden13Independent Athlete13.18+0.0
2Tait, William13Grafton13.77+0.0
3Iggulden, Leo13Coffs Harbou14.12+0.0
4Watson, Jonah13Nowra Athlet14.27+0.0
5Dyball, Toby13Nowra Athlet14.27+0.0
6Haynes, Max13Raymond Terrace15.14+0.0
--Dellow, Oliver13ArmidaleDNS+0.0
--Smith, Callum13Wyong AthletDNS+0.0
--Petterson, Jakob13DubboDNS+0.0
Photofinish Image

Event 198 Men 100 Metre U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Sheehan, Jack16Coffs Harbou11.65+0.0
2Granato, Liam16Eastlakes11.80+0.0
3Fuller, George16Independent Athlete11.91+0.0
4Fittler, Emerson16Armidale11.92+0.0
5Riley, Lachlan16Dubbo12.11+0.0
6Price, Hamish16Dubbo12.16+0.0
7Miller, Connor16Dubbo12.86+0.0
8Tijani, Tajudeen16Armidale12.90+0.0
9Barnes, Rhys16Illawarra Bl13.18+0.0
Photofinish Image

Event 196 Men 100 Metre U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Cooper, Andre15Armidale11.85-1.5
2Kalozi, Joshua15Goulburn11.87-1.5
3Hancock, Cody15Raymond Terrace12.20-1.5
4Smith, Riley15Wyong Athlet12.43-1.5
5Lyne, William15Newcastle Fl13.29-1.5
6Bell, Saxon15Independent Athlete13.34-1.5
--Iggulden, Max15Coffs HarbouDNS-1.5
Photofinish Image

Event 199 Women 100 Metre U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Munro, Georgia17Macquarie Hunter12.55+0.0
2Skelton, Tiahna17Wallsend Rsl12.61+0.0
3Matthews, Emma17Illawarra Bl12.66+0.0
4Gunn, Katie17Gosford Litt12.76+0.0
5Cotton, Emma17Macquarie Hunter12.95+0.0
6Etheridge, Caitlyn17Tamworth13.87+0.0
7Dellow, Imogen17Armidale14.21+0.0
8Smith, Madelyn17Wyong Athlet15.99+0.0
--Tait, Hanna17GraftonDNS+0.0
Photofinish Image

Event 197 Women 100 Metre U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Moore, Kailee16Athletics Wo12.69-1.9
2Beaven, Jade16Mingara12.98-1.9
3McDonald, Laila16Coffs Harbou13.17-1.9
4Bowley, Sophie16Independent Athlete13.25-1.9
5Walsh, Sophie16Coffs Harbou13.45-1.9
6Adams, Ashlyn16Illawarra Bl13.47-1.9
7Andrews, Camilla16Tamworth13.90-1.9
8Perkins, Mekensie16Goulburn14.09-1.9
Photofinish Image

Event 195 Women 100 Metre U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Bennetts, Alesha15Mudgee12.55+0.0
2Newton, Ebony15Raymond Terrace12.78+0.0
3Xavier, Amber15Macquarie Hunter12.86+0.0
4George, Sukontha15Macquarie Hunter13.22+0.0
5Robertson, Tori15Mingara13.74+0.0
6Blume, Melissa15Mingara14.57+0.0
7Smith, Willow15Wyong Athlet15.52+0.0
--Smith, Charlotte15Illawarra BlDNS+0.0
Photofinish Image

Event 201 Women 100 Metre U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Navusolo, Jezebel18Mingara12.341.0
2Piras, Maya18Dubbo12.751.0
3Snow, Mikielee19Armidale12.921.0
4Regan, Hannah19Mingara13.031.0
5Hadaya, Janna18Athletics Wo13.271.0
6Hicks, Sharis19Edgeworth an15.101.0
--Hemsworth, Mia18U.T.S NortheDNS1.0
Photofinish Image

Event 187 Men 100 Metre U10

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Louison-Roe, Mahley10Port Hacking15.83-2.7
2Goddard, Taj10Nowra Athlet17.52-2.7
3McKendrick, Callum10Gosford Litt17.60-2.7
4McKenna, Thomas10Raymond Terrace19.08-2.7
5Dyball, Noah10Nowra Athlet21.04-2.7
Photofinish Image

Event 186 Men 100 Metre U9

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Rosier, Byron9Mudgee15.570.4
2Tait, CallumGrafton17.130.4
3Hudson, Jacob9Dubbo17.470.4
4O'Leary, Liam9Nowra Athlet18.900.4
5Stanley, James8Mudgee19.710.4
--Kirchberg, Malachi9Lake IllawarraDNS0.4
Photofinish Image

Event 188 Men 100 Metre U11

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Edwards, Zane11Raymond Terrace14.79+0.0
2Wain, Alexander11Armidale15.28+0.0
3O'Leary, Flynn11Nowra Athlet16.89+0.0
--McKenzie, Aiden11TamworthDNS+0.0
Photofinish Image

Event 207 Women 100 Metre 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Mogentale, Gianna57Illawarra Bl13.79NWI
2Townsend, Vicki56Nsw Masters15.09NWI
3Makejev, Linda53Grafton15.25NWI
4Martin, Anthea53Coffs Harbou16.62NWI
5Smith, Heidi52Illawarra Bl19.13NWI
Photofinish Image

Event 206 Women 100 Metre 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Tait, Nicole43Grafton14.72-3.5
2Iggulden, Mia48Coffs Harbou15.50-3.5
3Guevara, Sarah42Illawarra Bl15.51-3.5
4Jones, Angela41Mingara16.28-3.5
5Blume, Bella48Mingara16.43-3.5
6Atkins, Tiffany48Nowra Athlet16.66-3.5
Photofinish Image

Event 205 Women 100 Metre 30-39

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Smart, Erin38Nowra Athlet13.190.3
2Goddard, Karley40Nowra Athlet15.060.3
Photofinish Image

Event 203 Women 100 Metre Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Carroll, Bronte21Mingara12.34-0.3
2Carroll, Brittany20Maitland12.75-0.3
3Macpherson, Teah17Macquarie Hunter12.91-0.3
4Pont, Tahla20Macquarie Hunter13.16-0.3
5de Vries, Sarah28Illawarra Bl13.30-0.3
6Neto, Kaitlyn23Illawarra Bl14.75-0.3
7Carney, Charisse22Coffs Harbou14.88-0.3
8Santos, Rebecca30Illawarra Bl14.99-0.3
9Cleaver, Erin20Macquarie Hunter15.58-0.3
Photofinish Image

Event 211 Men 100 Metre 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Rodda, Andrew51Illawarra Bl13.06-1.7
2Reid, Brett56Mingara13.35-1.7
3Heidke, Carl53Nowra Athlet14.97-1.7
4O'Leary, Mark54Nowra Athlet14.99-1.7
Photofinish Image

Event 200 Men 100 Metre U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Dobbins, Rhys17Kotara South11.840.5
2Zawadzki, Nathan17Coffs Harbou12.000.5
3Jennings, Jackson17Nowra Athlet13.110.5
4Barnes-Loxley, Eli17Eastlakes13.480.5
5Cosier, Jack17Dubbo55.000.5
--Steer, Cameron17MingaraDNS0.5
--Hemsworth, Riley17The KingsDNS0.5
--MACPHERSON, Jai17Macquarie HunterDNS0.5
--Louison-Roe, Jay17St George DistrictX11.420.5
Photofinish Image

Event 185 Women 100 Metre U11

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Stanley, Georgina11Mudgee15.61-0.3
2Wheeler, sienna11Young and Distri15.83-0.3
3blackman, matilda11Mudgee18.65-0.3
--Clarke, Bela11Raymond TerraceDNS-0.3
Photofinish Image

Event 191 Women 100 Metre U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Boland, Gemma13Dubbo13.38-0.1
2Cooper, Layla13Armidale13.62-0.1
3Blackwell, Jessie13Mingara13.95-0.1
4Bennetts, Jorja13Mudgee14.26-0.1
5Newton, Sienna13Raymond Terrace14.40-0.1
6Stevens, Mia13Nowra Athlet14.65-0.1
7Mustapic, Alisha13Nowra Athlet14.71-0.1
8Robins, Michellie13Eastlakes15.05-0.1
9Leseberg, Elena13Gosford Litt15.60-0.1
Photofinish Image

Event 202 Men 100 Metre U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Woods, Riley18Singleton Tr11.33-0.6
2Fairweather, Liam18Raymond Terrace11.42-0.6
3James, Ben19Cessnock11.49-0.6
4Rothwell, Zachary18Blue Mountains11.65-0.6
5Bonfield-Watson, Flynn18Independent Athlete12.09-0.6
--Clark, Zen19BathurstDQ-0.6IAAF 116.8
--Sweeney, Thomas18Coffs HarbouDNS-0.6
--Goschnik, Luke19St George DistrictX11.25-0.6
--Goschnik, Andrew18St George DistrictX11.43-0.6
Photofinish Image

Event 212 Men 100 Metre 60-69

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Smith, David65Mingara13.57+0.0
2Kennedy, David67Woolgoolga14.76+0.0
--Crumpton, Geoff66MingaraDNS+0.0
Photofinish Image

Event 210 Men 100 Metre 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Leseberg, Ernie49Gosford Litt11.76-2.2
1Stone, Jay41Armidale11.76-2.2
3Newton, Matthew46Raymond Terrace13.11-2.2
4Tebbutt, Rodney50Athletics Wo13.40-2.2
5Musgrove, Paul50Nowra Athlet13.62-2.2
6Iggulden, Ben46Coffs Harbou13.76-2.2
7Tait, Stuart47Grafton14.45-2.2
--Dyball, Gavin48Nowra AthletDNS-2.2
Photofinish Image

Event 193 Women 100 Metre U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Simos, Ava14Mingara12.820.2
2Dellow, Sienna14Armidale12.880.2
3Xavier, Brooke14Macquarie Hunter13.150.2
4Gogarty, Ella14Maitland13.190.2
5Zouein, Madelynne14Cessnock13.530.2
6Bragg, Madison14Wallsend Rsl13.800.2
7Whiddon, Hannah14Eastlakes13.930.2
8Marshall, Ruby14Nowra Athlet14.050.2
9Thomas, Ellie14Independent Athlete14.950.2
Photofinish Image

Event 183 Women 100 Metre U9

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Hicks, Jenice9Edgeworth an15.63-0.4
2Wheeler, georgia9Young and Distri16.25-0.4
3Clegg, Ruby9Tamworth16.65-0.4
4Day, Mikayla9Cardiff Litt17.99-0.4
5Turner, Lucy9Dubbo18.05-0.4
6Bennetts, Monqiue8Mudgee18.15-0.4
7Clegg, Olivia8Tamworth18.64-0.4
8Mullane, Ruby9Mingara19.15-0.4
--Wain, Lillian7ArmidaleDNS-0.4
--O'Keeffe, Megan9Aberdeen SenDNS-0.4
Photofinish Image

Event 360 Women 400 Metre U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hughes, Claudia19Wallsend Rsl1:00.73
2Galley, Brooke Gail18Dubbo1:01.46
3Hadaya, Janna18Athletics Wo1:04.78
4Snow, Mikielee19Armidale1:06.17
Photofinish Image

Event 367 Men 400 Metre U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1pattison, Jordan15Armidale56.71
2Dyball, William15Nowra Athlet58.11
3Everett, Brayden15Newcastle Runners59.54
4Farrant, Joshua15Gosford Litt1:08.07
--Iggulden, Max15Coffs HarbouDNS
Photofinish Image

Event 365 Men 400 Metre U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Fuller, George16Independent Athlete52.32
2Fittler, Emerson16Armidale52.47
3Murphy, Matthew16Independent Athlete52.52
4Hay, Nash16Nowra Athlet57.01
5Vizintin, Cory16Macquarie Hunter59.56
--Hay, Jack16Nowra AthletDNS
--Willis, Bayden16Orange RunnersDNS
Photofinish Image

Event 363 Men 400 Metre U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Gould, Jack17Independent Athlete51.01
2Zawadzki, Nathan17Coffs Harbou51.59
3Golledge, Liam17Gosford Litt54.32
4Dear, Calum17Tamworth55.31
5Jennings, Jackson17Nowra Athlet1:00.76
Photofinish Image

Event 361 Men 400 Metre U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Lynch, Jack18Independent Athlete49.00
2James, Ben19Cessnock52.10
3Rothwell, Zachary18Blue Mountains52.88
--Sutherland, James18Orange SenioDNS
--Goschnik, Andrew18St George DistrictX49.77
--Goschnik, Luke19St George DistrictX56.95
Photofinish Image

Event 373 Men 400 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Gunn, Tyler21Gosford Litt47.71
2Vane-Tempest, Jack22Mingara49.47
3Fittler, Lawson19Armidale49.84
4Winsor, Matthew22Mingara50.62
5Musgrove, Cameron31Nowra Athlet52.73
6Martin, Tim22Coffs Harbou55.52
7Kidd, Andrew36Kooringal Wagga55.93
8Frizzell, Benjamin27Kooringal Wagga57.56
Photofinish Image

Event 377 Women 400 Metre 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bennett, Joan62Mingara1:39.98
Photofinish Image

Event 376 Women 400 Metre 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Mogentale, Gianna57Illawarra Bl1:07.98
2Hunt, Sally57Mingara1:19.07
3Martin, Anthea53Coffs Harbou1:27.80
4Durston, Bev56Mingara1:37.48
--Townsend, Vicki56Nsw MastersDNS
Photofinish Image

Event 375 Women 400 Metre 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dellow, Anna44Armidale1:14.15
2Barrett, Tracy48Nowra Athlet1:17.32
3Newcomb, Kali47Mingara1:22.60
Photofinish Image

Event 374 Women 400 Metre 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Smart, Erin38Nowra Athlet1:00.91
--Rich, Amber33Orange SenioDNS
Photofinish Image

Event 372 Women 400 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McAndrew, Kelly26Mingara57.73
2Byers, Monique23Illawarra Bl1:01.28
3de Vries, Sarah28Illawarra Bl1:03.15
4Oakley, Gemma23Armidale1:08.34
5Neto, Kaitlyn23Illawarra Bl1:17.98
--Macpherson, Teah17Macquarie HunterDNS
Photofinish Image

Event 381 Men 400 Metre 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Parfitt, Neil61Tomaree Trotters1:04.86
--Kennedy, David67WoolgoolgaDNS
Photofinish Image

Event 362 Women 400 Metre U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Skelton, Tiahna17Wallsend Rsl57.40
2Cotton, Emma17Macquarie Hunter59.55
3Matthews, Emma17Illawarra Bl1:02.62
4Liakatos, Leyla17Kooringal Wagga1:04.48
5Roach, Annabel17Kooringal Wagga1:09.10
--Gunn, Katie17Gosford LittDNS
Photofinish Image

Event 379 Men 400 Metre 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Stone, Jay41Armidale50.23
2Papalexion, Nicholas46Mingara1:01.19
3Iggulden, Ben46Coffs Harbou1:01.52
4Musgrove, Paul50Nowra Athlet1:03.83
5Dyball, Gavin48Nowra Athlet1:06.46
--Tait, Stuart47GraftonDNS
Photofinish Image

Event 364 Women 400 Metre U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McDonald, Laila16Coffs Harbou1:02.22
2Walsh, Sophie16Coffs Harbou1:02.72
3Andrews, Camilla16Tamworth1:03.57
4Perkins, Mekensie16Goulburn1:04.29
--Bamford, Paris16Athletics WoDNS
Photofinish Image

Event 380 Men 400 Metre 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Rodda, Andrew51Illawarra Bl1:01.32
2Howlett, Anthony52Athletics Wo1:04.93
3O'Leary, Mark54Nowra Athlet1:16.09
Photofinish Image

Event 370 Women 400 Metre U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Blackwell, Jessie13Mingara1:03.30
2Daymond, Jassmin13Edgeworth an1:06.31
3Ryan, Phebie13Dubbo1:09.07
4Hay, Kalani12Nowra Athlet1:18.11
5Daymond, Makaylie10Edgeworth an1:24.73
--Hokin, Ella12CessnockDNS
Photofinish Image

Event 371 Men 400 Metre U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Zouein, Andre12Cessnock1:08.20
2Granato, Mason13Eastlakes At1:10.18
3Mullane, Aidan12Mingara1:25.23
4Charlton, Peter13Eastlakes1:33.85
--Louison-Roe, Mahley10Port HackingX1:24.57
--Turner, James13DubboDNS
Section 2
1Petterson, Jakob13Dubbo1:03.68
2Everett, Cory12Newcastle Runners1:07.79
3Dyball, Toby13Nowra Athlet1:08.64
4Cotton, Matthew13Port Stephen1:09.85
5Gunn, Connor13Gosford Litt1:16.26

Event 366 Women 400 Metre U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bennetts, Alesha15Mudgee57.45
2Blume, Melissa15Mingara1:02.60
3Smith, Willow15Wyong Athlet1:17.30
Photofinish Image

Event 382 Men 400 Metre 70+

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Lamb, John71Illawarra Bl1:03.97
2Hayward, Stuart71Unattached1:08.92
--Stubbs, Kenneth76MingaraDNS
Photofinish Image

Event 368 Women 400 Metre U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Zouein, Madelynne14Cessnock1:08.60
2Scanlon, Lucy14Macquarie Hunter1:09.05
3Marshall, Ruby14Nowra Athlet1:11.05
4Ziebell, Isobelle14Goulburn1:23.34
Section 2
1Dellow, Sienna14Armidale59.95
2Penman, Ella14Dubbo1:00.14
3Gogarty, Ella14Maitland1:02.48
4Roach, Holly14Kooringal Wagga1:06.91
5Papalexion, Marianne14Mingara1:08.01

Event 369 Men 400 Metre U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Gordon, Liam14Tamworth54.18
2Cosier, James14Dubbo57.39
3Thompson, Angus14Orange Senio57.94
4Heidke, Charlie14Nowra Athlet1:00.68
5Gould, Riley14Independent Athlete1:00.69
6Parrish, Henry14Nowra Athlet1:04.71
7Barrett, Cooper14Nowra Athlet1:08.03
Photofinish Image

Distance

Event 288A Men 5000 Metre Para

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Vince-Moin, William22Armidale23:17.56

Event 65A Men 800 Metre Para

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Vince-Moin, William22Armidale2:32.02

Event 71 Men 1500 Metre Race Walk U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Charlton, Peter13Eastlakes11:28.87
2Day, Jackson12Macquarie Hunter13:08.37
3Whiddon, Jack12Eastlakes13:24.37

Event 70 Women 1500 Metre Race Walk U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
--Newberry, Brooke13ArmidaleDNS

Event 45 Women 800 Metre U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Stone, Ameilie12Armidale3:01.78
2Hay, Kalani12Nowra Athlet3:05.37
3Hokin, Ella12Cessnock5:41.29

Event 39 Women 800 Metre U9

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Christiansen, Grace9Dubbo3:08.91
2Clegg, Ruby9Tamworth3:12.11
3Clegg, Olivia8Tamworth3:14.56
4Godfrey, Millie9Mingara3:16.48
5Day, Mikayla9Cardiff Litt3:23.14
6McKendrick, Emily8Gosford Litt3:38.82
7Leseberg, Erica9Gosford Litt3:46.89
8Turner, Lucy9Dubbo3:50.97
9Mullane, Ruby9Mingara3:53.59
10O'Connell, Emily8Tamworth4:18.65

Event 42 Men 800 Metre U9

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Penman, Jarvis9Dubbo3:02.36
2Hudson, Jacob9Dubbo3:24.26
3O'Leary, Liam9Nowra Athlet3:25.52
4Smart, Tom8Nowra Athlet3:31.46
5Tait, CallumGrafton3:31.69

Event 62 Women 800 Metre 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dellow, Anna44Armidale2:54.31
2Newcomb, Kali47Mingara3:03.28
3Atkins, Tiffany48Nowra Athlet3:03.97
4Barrett, Tracy48Nowra Athlet3:24.65
5Musgrove, Darlene50Nowra Athlet3:28.84

Event 333 Women 1500 Metre U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Stone, Ameilie12Armidale6:02.82
2Hay, Kalani12Nowra Athlet6:09.92
3Procter, Elsie10Nowra Athlet6:27.01

Event 171 Men 3000 Metre Steeplechase 91.4cm U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Jones, Sam18Armidale11:01.52

Event 340 Men 1500 Metre U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wain, Alexander11Armidale5:00.13
2Bennett, William12Woolgoolga5:10.90
3Fay, Charlie12Nowra Athlet5:20.27
4Godfrey, Coen12Mingara5:23.39
5Goddard, Jet12Nowra Athlet5:25.07
--O'Leary, Patrick12Nowra AthletDNS

Event 46 Men 800 Metre U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Everett, Cory12Newcastle Runners2:29.69
2Bennett, William12Woolgoolga2:30.68
3Fay, Charlie12Nowra Athlet2:38.46
4Goddard, Jet12Nowra Athlet2:40.73
5Godfrey, Coen12Mingara2:48.68
6Zouein, Andre12Cessnock2:58.71
7O'Leary, Patrick12Nowra Athlet3:05.45

Event 44 Men 800 Metre U11

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wain, Alexander11Armidale2:28.74
2Auld, Kobi11Dubbo2:37.38
3Penman, Logan11Dubbo2:44.67
4Auld, Fynn11Dubbo2:50.44
5Green, Ashton11Dubbo2:50.48
6O'Leary, Flynn11Nowra Athlet3:32.45
--McKenzie, Aiden11TamworthDNS

Event 90 Men 3000 Metre Race Walk 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Rowe, Greg59Mingara24:21.66

Event 77 Women 3000 Metre Race Walk U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Callaway, Madison17Lake Illawarra22:51.24

Event 76 Women 3000 Metre Race Walk U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Smith, Casey16Independent Athlete19:48.50

Event 172 Men 3000 Metre Steeplechase 91.4cm Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Martin, Tim22Coffs Harbou13:57.23

Event 166 Women 3000 Metre Steeplechase Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Santos, Rebecca30Illawarra Bl15:51.13

Event 173 Men 3000 Metre Steeplechase 91.4cm 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Morgan, Anthony35Westlakes10:23.35
2Godfrey, Scott39Mingara10:44.39

Event 58 Men 800 Metre U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Doley, Harrison18Maitland2:02.60
2Jones, Sam18Armidale2:03.82
3Dale, Thomas18Orange Runners2:07.81

Event 40 Women 800 Metre U10

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1O'Connell, Isabel10Tamworth2:53.98
2Atkins, Rose10Nowra Athlet3:02.56
3Procter, Elsie10Nowra Athlet3:04.33
4Daymond, Makaylie10Edgeworth an3:19.48
5Smart, Evie10Nowra Athlet3:28.37

Event 60 Men 800 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Fittler, Lawson19Armidale1:56.03
2Musgrove, Cameron31Nowra Athlet1:57.70
3Williamson, Mitchell34Orange Senio2:08.04
4Martin, Tim22Coffs Harbou2:24.01
5Clark, Ryan26Orange Senio2:40.93

Event 47 Women 800 Metre U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Blackwell, Jessie13Mingara2:34.18
2Craig, Rebecca13Macquarie Hunter2:38.50
3Penman, Mia13Dubbo2:44.99
4Ryan, Phebie13Dubbo2:45.16
5Daymond, Jassmin13Edgeworth an3:01.15

Event 53 Men 800 Metre U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dyball, William15Nowra Athlet2:08.87
2pattison, Jordan15Armidale2:13.24
3Everett, Brayden15Newcastle Runners2:18.43
4Brien, Keelan15Independent Athlete2:22.12
5Leseberg, Ernest15Gosford Litt2:40.50
--Bettison, Caleb15ArmidaleDNS

Event 41 Women 800 Metre U11

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Stanley, Georgina11Mudgee3:32.67

Event 48 Men 800 Metre U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Taylor, Riley13Mudgee2:29.33
2Wells, Ryan13Lithgow Athl2:30.45
3Gill, Harry13Tamworth2:36.63
4Dyball, Toby13Nowra Athlet2:48.70
5Petterson, Jakob13Dubbo2:52.36
6Smith, Joshua13Illawarra Bl2:56.84
7Gunn, Connor13Gosford Litt3:20.13
8Charlton, Peter13Eastlakes3:45.24

Event 50 Men 800 Metre U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Zakis, William14Blue Mountains2:20.55
2Gould, Riley14Independent Athlete2:21.04
3Barrett, Cooper14Nowra Athlet2:30.04

Event 51 Women 800 Metre U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Blume, Melissa15Mingara2:34.80

Event 57 Men 800 Metre U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Gould, Jack17Independent Athlete2:00.12
2Golledge, Liam17Gosford Litt2:01.30
--Townsend, Lachlan17Trinity AthlDNS

Event 49 Women 800 Metre U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Penman, Ella14Dubbo2:19.80
2Papalexion, Marianne14Mingara2:30.96
3Murnane, Ella14Mudgee2:32.59
4Scanlon, Lucy14Macquarie Hunter2:42.82
5Roach, Holly14Kooringal Wagga2:51.10

Event 67 Men 800 Metre 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Howlett, Anthony52Athletics Wo2:31.44

Event 59 Women 800 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Davidson, Rosie22Illawarra Bl2:25.02
2Smart, Erin38Nowra Athlet2:25.89
3O'Neill, Jacqueline27Mingara2:35.73
4Santos, Rebecca30Illawarra Bl3:00.80

Event 56 Men 800 Metre U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hay, Nash16Nowra Athlet2:12.81
2Pepper, Jacob16Nowra Athlet2:27.65
3Bible, Thomas16Armidale2:35.58

Event 52 Women 800 Metre U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McDonald, Laila16Coffs Harbou2:35.84
2Dyball, Ella16Nowra Athlet2:39.87

Event 54 Women 800 Metre U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Liakatos, Leyla17Kooringal Wagga2:22.83
2Anderson, Hannah17Kotara South2:26.68
3Roach, Annabel17Kooringal Wagga2:54.82
4Smith, Madelyn17Wyong Athlet3:21.51
--Harrison, Alexandra17Coffs HarbouDNS

Event 55 Women 800 Metre U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Galley, Brooke Gail18Dubbo2:42.06

Event 65 Men 800 Metre 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kidd, Andrew36Kooringal Wagga2:09.37
2McKendrick, Ryan40Mingara2:09.76
3Godfrey, Scott39Mingara2:13.73
4O'Brien, Earl35Blue Mountains2:20.39

Event 66 Men 800 Metre 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dyball, Gavin48Nowra Athlet2:29.90
2Papalexion, Nicholas46Mingara2:33.42
3Tait, Stuart47Grafton2:41.01
4Mustapic, Glen49Nowra Athlet2:56.08
5Musgrove, Paul50Nowra Athlet2:56.56

Event 68 Men 800 Metre 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dooley, Peter63Nowra Athlet2:29.42
2Parfitt, Neil61Tomaree Trotters2:39.08
3Conyers, Mark65Kooringal Wagga2:39.25

Event 69 Men 800 Metre 70+

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hayward, Stuart71Unattached2:54.98
2Stubbs, Kenneth76Mingara4:21.23

Event 43 Men 800 Metre U10

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Goddard, Taj10Nowra Athlet2:57.03
2McKendrick, Callum10Gosford Litt2:59.92
3Dyball, Noah10Nowra Athlet3:41.89

Event 61 Women 800 Metre 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Williamson, Nicole38Orange Senio2:38.47
2Goddard, Karley40Nowra Athlet2:51.13
3Bennett, Jasmine37Woolgoolga3:01.54
4McKendrick, Danielle36Mingara3:23.76

Event 63 Women 800 Metre 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Mogentale, Gianna57Illawarra Bl2:47.87
2Hunt, Sally57Mingara2:57.73
3Martin, Anthea53Coffs Harbou3:19.45
4Durston, Bev56Mingara3:45.03
5Smith, Heidi52Illawarra Bl4:51.37

Event 64 Women 800 Metre 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bennett, Joan62Mingara3:56.62

Event 74 Women 1500 Metre Race Walk U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
--Kearney, Charlotte15Stuarts PoinDNS

Event 281 Women 5000 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Davidson, Rosie22Illawarra Bl19:20.15

Event 287 Men 5000 Metre U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Edstein, Benjamin18Raymond Terrace18:40.96

Event 288 Men 5000 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Williamson, Mitchell34Orange Senio16:26.86
2Bilton, Jack21Orange Senio17:09.39
3Frizzell, Benjamin27Kooringal Wagga18:40.99
4Clark, Ryan26Orange Senio21:15.71
--Martin, Tim22Coffs HarbouDNS

Event 282 Men 5000 Metre 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Godfrey, Scott39Mingara17:05.19
2O'Brien, Earl35Blue Mountains18:32.84

Event 283 Men 5000 Metre 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Mustapic, Glen49Nowra Athlet22:12.18
2Dyball, Gavin48Nowra Athlet22:47.74

Event 284 Men 5000 Metre 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kratzmann, Trevor52Dubbo23:36.79

Event 285 Men 5000 Metre 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Parfitt, Neil61Tomaree Trotters20:24.73
2Byfield, Mark61Mingara20:42.93

Event 274 Men 3000 Metre U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Reungkitchaya, Caleb16Port Stephen9:52.65
2Houston, Aaron16Bathurst10:21.41
3Pepper, Jacob16Nowra Athlet10:31.39
4Hay, Nash16Nowra Athlet10:34.29

Event 273 Men 3000 Metre U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Brien, Keelan15Independent Athlete9:56.41
2Dyball, William15Nowra Athlet10:26.92
3Taylor, Riley13Mudgee11:09.99
4Charlton, Peter13Eastlakes18:28.72

Event 272 Women 3000 Metre U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dyball, Ella16Nowra Athlet12:44.75

Event 271 Women 3000 Metre U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Penman, Ella14Dubbo10:27.88
2Murnane, Ella14Mudgee11:50.88
3Stainton, Brooke13Armidale12:05.43
4Penman, Mia13Dubbo12:16.30

Event 270 Women 3000 Metre U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Anderson, Hannah17Kotara South10:34.94

Event 280 Women 5000 Metre U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Irwin, Elley18Macquarie Hunter20:03.92

Event 276 Women 5000 Metre 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Williamson, Nicole38Orange Senio21:53.50

Event 277 Women 5000 Metre 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Musgrove, Darlene50Nowra Athlet29:23.18

Event 278 Women 5000 Metre 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Durston, Bev56Mingara26:47.61
2Martin, Anthea53Coffs Harbou28:23.95

Event 279 Women 5000 Metre 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kenny, Margaret61Nsw Masters24:13.94

Event 331 Women 1500 Metre U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Penman, Ella14Dubbo4:53.02
2Murnane, Ella14Mudgee5:18.56
3Papalexion, Marianne14Mingara5:22.34
4Scanlon, Lucy14Macquarie Hunter5:49.57

Event 335 Men 1500 Metre U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Golledge, Liam17Gosford Litt4:21.39

Event 337 Men 1500 Metre U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bettison, Caleb15Armidale4:33.18
2Brien, Keelan15Independent Athlete4:37.24
3Everett, Brayden15Newcastle Runners4:39.86
4Dyball, William15Nowra Athlet4:43.99

Event 339 Men 1500 Metre U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Gill, Harry13Tamworth5:14.30
2Dyball, Toby13Nowra Athlet5:16.21
--Wells, Ryan13Lithgow AthlDNS

Event 330 Women 1500 Metre U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dyball, Ella16Nowra Athlet5:35.40

Event 332 Women 1500 Metre U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Stainton, Brooke13Armidale5:29.03
2Craig, Rebecca13Macquarie Hunter5:31.43
3Penman, Mia13Dubbo5:36.48
4Ryan, Phebie13Dubbo6:05.62

Event 338 Men 1500 Metre U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Zakis, William14Blue Mountains4:52.07
2Barrett, Cooper14Nowra Athlet5:08.31

Event 319 Women 1500 Metre 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dellow, Anna44Armidale6:19.10
2Newcomb, Kali47Mingara6:21.53
3Atkins, Tiffany48Nowra Athlet6:37.86
4Musgrove, Darlene50Nowra Athlet7:19.47

Event 318 Women 1500 Metre 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hunt, Sally57Mingara5:56.09
2Martin, Anthea53Coffs Harbou7:05.89
3Durston, Bev56Mingara7:21.65

Event 317 Women 1500 Metre 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kenny, Margaret61Nsw Masters6:34.42
2Bennett, Joan62Mingara8:00.57

Event 322 Men 1500 Metre 70+

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Stubbs, Kenneth76Mingara9:25.38

Event 323 Men 1500 Metre 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dooley, Peter63Nowra Athlet5:09.05
2Parfitt, Neil61Tomaree Trotters5:24.38
3Conyers, Mark65Kooringal Wagga5:34.53

Event 324 Men 1500 Metre 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kratzmann, Trevor52Dubbo6:19.78

Event 325 Men 1500 Metre 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dyball, Gavin48Nowra Athlet5:21.23
2Mustapic, Glen49Nowra Athlet5:42.20

Event 320 Women 1500 Metre 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Rich, Amber33Orange Senio5:27.25
2Williamson, Nicole38Orange Senio5:30.48
3simpson, Elizabeth36Orange Senio5:39.65
4Goddard, Karley40Nowra Athlet6:08.45
5Bennett, Jasmine37Woolgoolga6:32.40
6McKendrick, Danielle36Mingara7:05.47

Event 328 Women 1500 Metre U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Irwin, Elley18Macquarie Hunter5:14.07

Event 321 Women 1500 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Davidson, Rosie22Illawarra Bl5:00.14
2Santos, Rebecca30Illawarra Bl6:18.25

Event 334 Men 1500 Metre U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Doley, Harrison18Maitland4:17.14

Event 327 Men 1500 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Musgrove, Cameron31Nowra Athlet4:12.17
2Williamson, Mitchell34Orange Senio4:16.41
3Frizzell, Benjamin27Kooringal Wagga4:45.02
4Martin, Tim22Coffs Harbou5:00.27
5Clark, Ryan26Orange Senio5:23.61
--Vince-Moin, William22ArmidaleDNS
--Bilton, Jack21Orange SenioDNS

Event 326 Men 1500 Metre 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Morgan, Anthony35Westlakes4:26.05
2O'Brien, Earl35Blue Mountains5:15.95
--McKendrick, Ryan40MingaraDNS
--Godfrey, Scott39MingaraDNS

Event 329 Women 1500 Metre U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Liakatos, Leyla17Kooringal Wagga4:56.10
2Anderson, Hannah17Kotara South4:56.14

Event 336 Men 1500 Metre U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Reungkitchaya, Caleb16Port Stephen4:30.96
2Hay, Nash16Nowra Athlet4:48.45
3Pepper, Jacob16Nowra Athlet5:02.66
4Willis, Bayden16Orange Runners5:08.27
5Bible, Thomas16Armidale5:24.72

Event 79 Women 3000 Metre Race Walk Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1O'Neill, Molly20Mingara15:48.21

Event 80 Women 3000 Metre Race Walk 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McKendrick, Danielle36Mingara25:09.13

Event 82 Women 3000 Metre Race Walk 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Martin, Anthea53Coffs Harbou21:03.60
2Smith, Heidi52Illawarra Bl25:53.68

Event 87 Men 3000 Metre Race Walk Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Martin, Tim22Coffs Harbou18:31.61

Event 84 Men 3000 Metre Race Walk U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Vizintin, Cory16Macquarie Hunter26:45.44

Jumps

Event 99 Men Pole Vault 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Tyler, William61Athletics Wo3.10m
2.10 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.81 2.90 3.00 3.10
O O P P O P O O O O O

Event 98 Men Pole Vault 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hampton, Gary54Athletics Wo1.80m
1.80 1.90 2.00 2.10
O P X XX

Event 94 Women Pole Vault 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Ros, Montserrat42Athletics Wo2.90m
2.40 2.50 2.60 2.70 2.81 2.90 3.00
O P O P O XO XXX

Event 93 Women Pole Vault U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Phillips, Amy18Wallsend Rsl2.40m
2.00 2.10 2.20 2.30 2.40 2.50
O O XO XO O XXX

Event 95 Men Pole Vault U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
--Turner, James13DubboNH
2.10
XXX

Event 242A Men Long Jump 70+

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Stubbs, Kenneth76Mingara2.12mNWI
2.12m(NWI) x

Event 316 Women Long Jump 60-69

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Lowe, June66Illawarra Bl3.09m-0.8
2.94m(+0.0) 3.09m(-0.8) FOUL(0.1) 2.68m(2.5) 2.98m(0.8) 2.97m(3.2)

Event 247 Women Long Jump 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Mogentale, Gianna57Illawarra Bl3.91mNWI
3.85m(NWI) 3.91m(NWI) 3.80m(NWI) 3.83m(NWI)
2Townsend, Vicki56Nsw Masters3.75mNWI
3.61m(NWI) 3.71m(NWI) 3.66m(NWI) 3.75m(NWI)
3Martin, Anthea53Coffs Harbou2.94mNWI
2.74m(NWI) 2.75m(NWI) 2.94m(NWI) 2.77m(NWI)
4Smith, Heidi52Illawarra Bl2.85mNWI
2.57m(NWI) 2.75m(NWI) 2.77m(NWI) 2.85m(NWI)

Event 97 Men Pole Vault Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Phillips, Thomas21Wallsend Rsl3.50m
3.40 3.50 3.60
O XXO XXX

Event 232 Men Long Jump 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Howlett, Anthony52Athletics Wo4.44m+0.0
4.35m(+0.0) 4.35m(0.2) 4.44m(+0.0) 3.26m(2.1)
2Hampton, Gary54Athletics Wo3.95m0.4
3.81m(1.4) FOUL(+0.0) 3.64m(1.3) 3.95m(0.4)
3Rowe, Greg59Mingara2.75m2.4
2.31m(+0.0) 2.75m(2.4) 2.49m(+0.0) PASS
--Thacker, Glenn55Coffs HarbouFOUL
FOUL(0.8) PASS PASS

Event 138A Men High Jump 70+

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Stubbs, Kenneth76Mingara0.90m
0.90
O

Event 314 Men Triple Jump 60-69

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Kennedy, David67Woolgoolga7.85m-1.2
7.85m(-1.2) PASS PASS PASS

Event 119 Men Triple Jump U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Zouein, Andre12Cessnock8.73mNWI
8.73m(1.8) FOUL(2.2) 8.61m(-0.3) 8.61m(-0.6)
242378, Mason13Eastlakes At8.72mNWI
8.56m(0.6) 8.61m(2.5) 8.23m(-1.2) 8.72m(+0.0)
3Haynes, Max13Raymond Terrace8.47mNWI
8.39m(2.5) 8.19m(+0.0) 7.95m(0.8) 8.47m(+0.0)
4Smith, Joshua13Illawarra Bl8.40mNWI
8.40m(NWI) FOUL 7.87m(NWI) FOUL(0.4)
5Hooker, Tallan13Eastlakes7.77mNWI
7.68m(+0.0) 7.77m(0.3) 7.74m(+0.0) 7.51m(+0.0)
6Pollock, Charlie13Dubbo6.36mNWI
FOUL(1.8) 6.36m(2.4) FOUL(1.3) 5.68m(0.1)
7Charlton, Peter13Eastlakes5.99mNWI
5.28m(-2.8) 5.94m(-1.0) FOUL(-1.3) 5.99m(0.3)

Event 311 Men Triple Jump 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Howlett, Anthony52Athletics Wo9.40m0.2
9.01m(-1.5) 9.19m(-1.2) 9.40m(0.2) 9.13m(-1.6)
2Hampton, Gary54Athletics Wo7.00m-1.2
7.00m(-1.2) PASS PASS PASS

Event 120 Men Triple Jump U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Rutter, Kurt14Nsw Athletics10.68m1.4
10.68m(1.4) FOUL(-0.8) FOUL(+0.0) 9.98m(-1.3)
2Reungkitchaya, Lucah14Port Stephen9.31m+0.0
9.31m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(1.3) 9.17m(+0.0)

Event 129 Men High Jump 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Howlett, Anthony52Athletics Wo1.50m
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
P O XO O XXO
2Kratzmann, Trevor52Dubbo1.45m
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
O O XO O XXX

Event 137 Men High Jump 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Musgrove, Paul50Nowra Athlet1.45m
1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
P P P P O O O XXO X
2Harrison, Paul49Coffs Harbou1.40m
1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
P P O O O O O XXX
3Iggulden, Ben46Coffs Harbou1.35m
1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
P P O O O O XXX

Event 392 Women Triple Jump U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Bowley, Sophie16Independent Athlete10.22m+0.0
9.94m(0.7) 10.22m(+0.0) 9.84m(+0.0) 9.46m(+0.0) 10.10m(0.1)
2Moore, Kailee16Athletics Wo10.20m1.4
10.20m(1.4) 9.98m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL PASS
3Ellis, Alyssa16Dubbo8.67m0.9
8.67m(0.9) 8.65m(1.8) FOUL(-0.7) 7.68m(+0.0) 8.48m(+0.0)

Event 310 Men Triple Jump 30-39

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Cooper, Ruwan37Armidale10.88m+0.0
10.45m(-1.0) 10.66m(+0.0) 10.88m(+0.0) PASS
2McKendrick, Ryan40Mingara10.71m-1.2
10.54m(-0.7) 10.31m(-0.9) 10.40m(-3.7) 10.71m(-1.2)
3Morris, Timothy37Dubbo10.18m-0.7
9.99m(-1.1) 9.39m(-0.6) 9.96m(-1.9) 10.18m(-0.7)

Event 309 Men Triple Jump U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1James, Ben19Cessnock14.15m-1.4
14.05m(-3.2) 14.15m(-1.4) 13.79m(-3.1) PASS
2Lau, Andrew18Illawarra Bl9.71m-2.1
9.71m(-2.1) FOUL(-0.1) 9.43m(-3.1) 9.63m(+0.0)

Event 237 Men High Jump U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Rutter, Kurt14Nsw Athletics1.78m
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.78 1.80
P P P O O O O O XO O XXO XXX
2Heidke, Charlie14Nowra Athlet1.55m
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60
O O O O O XO XXX

Event 295 Women High Jump U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Thomas, Ellie14Independent Athlete1.40m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
P O O O O XXX
2Hunter, Jessica14Gosford Litt1.40m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
P O O XO XO XXX
3Roach, Holly14Kooringal Wagga1.35m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
O O O XXO XXX
--Marshall, Ruby14Nowra AthletDNS

Event 298 Women Triple Jump 30-39

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1McKendrick, Danielle36Mingara6.01m-1.8
FOUL(-1.6) 6.01m(-1.8) 5.77m(-0.7) FOUL(+0.0)

Event 296 Women Triple Jump U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Navusolo, Jezebel18Mingara11.74m1.9
10.39m(-2.9) 10.78m(+0.0) 11.74m(1.9) FOUL(-1.7)
2Beddow, Makayla18Dubbo8.59m-0.4
FOUL(-0.7) 8.59m(-0.4) FOUL(+0.0) FOUL(0.4)
3Hicks, Sharis19Edgeworth an7.97m0.5
7.97m(0.5) FOUL(-0.7) 7.94m(-0.1) 7.86m(+0.0)

Event 235 Men High Jump U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Fay, Charlie12Nowra Athlet1.35m
1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
P O O O XXO O XXX
2Vaggs, Dwayne12Port Stephen1.30m
1.10 1.15 1.20 1.25 1.30
O O O XXO O
3McKenna, Cooper12Raymond Terrace1.25m
1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
P O O O XP PXX
4O'Leary, Patrick12Nowra Athlet1.25m
1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
P P XO XO XP PXX
5Potter, Matthew12Mingara1.20m
1.10 1.15 1.20 1.25
O O O XXX
6Day, Jackson12Macquarie Hunter1.10m
1.10
O

Event 136 Men High Jump Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Williams, Corey20Illawarra Bl1.95m
1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00
P P P P P P P P P P P O XXO O O O XXX
2James, Ben19Cessnock1.95m
1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00
P P P P P P P P P P P P P O O XO XXX
3Martin, Tim22Coffs Harbou1.60m
1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60
P P P P P P O O O O O
4Vince-Moin, William22Armidale1.25m
1.10 1.15 1.20 1.25 1.30
P P O O XXX

Event 315 Women Long Jump 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Ros, Montserrat42Athletics Wo4.41m1.7
4.08m(1.9) 4.04m(2.1) FOUL(2.1) FOUL(1.1) 4.26m(2.7) 4.41m(1.7)
2Tait, Nicole43Grafton4.22m1.8
3.98m(3.7) 3.71m(-0.4) 3.89m(0.1) 4.18m(2.4) 4.22m(1.8) FOUL(3.6)
3Guevara, Sarah42Illawarra Bl3.97m2.4
3.88m(+0.0) 3.76m(1.1) FOUL(+0.0) 3.97m(2.4) 3.92m(2.8) 3.93m(2.1)
4Iggulden, Mia48Coffs Harbou3.69m3.7
3.69m(3.7) FOUL(2.0) 3.58m(1.1) 3.49m(1.2) 3.67m(1.4) 3.44m(0.4)
--Jones, Angela41MingaraDNSNWI

Event 223 Women Long Jump Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Carroll, Brittany20Maitland5.87m1.8
5.87m(1.8) 5.82m(1.5) FOUL(3.2) 5.82m(2.6) PASS
2Pont, Tahla20Macquarie Hunter5.60m1.3
5.46m(2.1) 5.60m(1.3) 4.72m(1.0) FOUL(3.8) FOUL(+0.0)
3Macpherson, Teah17Macquarie Hunter4.95m1.6
4.74m(2.7) 4.78m(-0.0) 4.68m(1.6) 4.95m(1.6) 4.93m(-0.0)
4Carney, Charisse22Coffs Harbou4.61m3.3
4.61m(3.3) 4.03m(0.4) 4.45m(0.2) 4.22m(2.7) 4.25m(0.1)
5de Vries, Sarah28Illawarra Bl4.54m0.8
4.22m(2.9) 4.45m(+0.0) 4.54m(0.8) 4.51m(1.6) 4.43m(-2.0)
6Cleaver, Erin20Macquarie Hunter3.82m3.5
3.82m(3.5) 3.70m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(2.3) FOUL(+0.0)
7Santos, Rebecca30Illawarra Bl3.80m+0.0
3.80m(+0.0) 3.53m(1.1) PASS PASS PASS

Event 149 Men Long Jump U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Louison-Roe, Jay17St George District6.63m2.2
6.08m(2.5) 6.29m(2.2) 6.36m(2.7) 6.63m(2.2)
2MACPHERSON, Jai17Macquarie Hunter6.46m1.4
6.46m(1.4) 6.10m(2.5) PASS PASS
3Jennings, Jackson17Nowra Athlet4.94m2.6
4.94m(2.6) 4.74m(2.1) 4.54m(2.0) 4.61m(2.3)

Event 402 Women Long Jump U9

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Flight 1
1Wheeler, georgia9Young and Distri3.20m2.0
3.01m(-1.3) 3.20m(2.0) 3.07m(-1.3)
2Turner, Lucy9Dubbo2.48m-0.2
2.47m(-1.2) 2.20m(-1.0) 2.48m(-0.2)
3Bennetts, Monqiue8Mudgee2.43m-1.5
2.43m(-1.5) 2.39m(+0.0) 2.12m(-2.9)
4Godfrey, Millie9Mingara2.39m+0.0
2.36m(-0.1) 2.36m(-0.6) 2.39m(+0.0)
5McKendrick, Emily8Gosford Litt2.35m-0.9
2.35m(-0.9) FOUL(-1.5) 2.25m(-1.7)
6Day, Mikayla9Cardiff Litt2.16m+0.0
2.13m(+0.0) 2.05m(+0.0) 2.16m(+0.0)
7Mullane, Ruby9Mingara2.12m-0.6
2.12m(-0.6) 1.93m(-0.2) 1.67m(-0.6)
8O'Connell, Emily8Tamworth1.77m-1.6
1.77m(-1.6) 1.66m(0.1) 1.64m(-0.4)
Flight 2
1Clegg, Ruby9Tamworth2.65m1.1
2.65m(1.1) 2.50m(+0.0) FOUL(-0.4)
2Clegg, Olivia8Tamworth2.16m+0.0
2.16m(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(-1.2)
3Wain, Lillian7Armidale1.98m-0.2
1.80m(0.4) 1.53m(-0.9) 1.98m(-0.2)

Event 230 Women High Jump U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Harrison, Alexandra17Coffs Harbou1.60m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
P P P P P P P P O XXX
2Tait, Hanna17Grafton1.45m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
P P O O O XO XXX
3Dellow, Imogen17Armidale1.35m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
O O O XXO XXX

Event 151 Women High Jump Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Whelan, Emily20Adamstown Ne1.75m
1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.73 1.75 1.78
P O O O XO O XXO O XXX

Event 242 Men Long Jump Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Williams, Corey20Illawarra Bl6.73m1.9
6.46m(NWI) 6.59m(NWI) 5.70m(NWI) 6.73m(1.9) FOUL(+0.0)
2Martin, Tim22Coffs Harbou5.64m3.9
5.56m(0.7) 5.64m(3.9) 5.26m(0.7) 5.58m(+0.0) 5.32m(0.4)
3Christiansen - T37, Mitc23Grafton4.22m+0.0
FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) 4.22m(+0.0) FOUL(0.6) PASS

Event 132 Women Long Jump U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Gunn, Katie17Gosford Litt5.64m0.5
5.64m(0.5) 5.35m(1.3) 5.46m(0.2) 5.30m(0.8)
2Tait, Hanna17Grafton4.82m1.0
4.33m(2.0) 4.82m(1.0) 4.45m(+0.0) 4.54m(+0.0)
3Etheridge, Caitlyn17Tamworth4.73m0.7
4.47m(1.9) 4.57m(+0.0) 4.59m(+0.0) 4.73m(0.7)
4Harrison, Alexandra17Coffs Harbou4.64m+0.0
4.47m(1.1) 4.59m(1.3) 4.64m(+0.0) PASS(0.4)
5Callaway, Madison17Lake Illawarra4.14m0.8
3.62m(1.1) 4.14m(0.8) 4.09m(+0.0) 3.90m(0.7)
6Smith, Madelyn17Wyong Athlet3.58m+0.0
3.58m(+0.0) PASS 3.28m(0.9) 3.06m(0.8)

Event 414 Men Long Jump U9

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Rosier, Byron9Mudgee3.66mNWI
FOUL 3.66m(NWI) FOUL
2Tait, CallumGrafton3.00mNWI
2.69m(NWI) 2.68m(NWI) 3.00m(NWI)
3Hudson, Jacob9Dubbo2.78mNWI
FOUL 2.78m(NWI) 2.74m(NWI)
4O'Leary, Liam9Nowra Athlet2.42mNWI
2.29m(NWI) 2.42m(NWI) FOUL
5Smart, Tom8Nowra Athlet2.30mNWI
2.30m(NWI) 1.96m(NWI) 2.17m(NWI)
6Stanley, James8Mudgee2.28mNWI
2.27m(NWI) 2.28m(NWI) 2.18m(NWI)

Event 138 Men High Jump 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kennedy, David67Woolgoolga1.35m
1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
O P P O O O XXX
2Matthews, Mark63Illawarra Bl1.20m
1.10 1.15 1.20 1.25
O O XXO XXX

Event 115 Women High Jump 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Iggulden, Mia48Coffs Harbou1.25m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30
O P P O O XO X
1Ros, Montserrat42Athletics Wo1.25m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
O P P O P XO
3Jones, Angela41Mingara1.20m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
O O O O O XXX

Event 106 Women Triple Jump U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Conlon, Dixie12Raymond Terrace9.20m+0.0
FOUL(2.6) 9.06m(3.3) 9.20m(+0.0) 8.95m(0.7)
2Bennetts, Jorja13Mudgee8.81m2.0
8.79m(+0.0) 8.81m(2.0) 8.73m(+0.0) 8.52m(0.7)
3Robins, Michellie13Eastlakes8.66m3.2
8.63m(2.4) 8.52m(3.7) 8.53m(+0.0) 8.66m(3.2)
4Craig, Rebecca13Macquarie Hunter8.60m3.3
8.60m(3.3) 8.46m(3.1) 8.32m(-0.1) 8.19m(3.7)
5Boland, Gemma13Dubbo8.54m3.4
8.45m(3.0) 8.54m(3.4) 8.15m(0.3) 8.23m(1.4)
6Granato, Matilda12Eastlakes At8.41m3.3
8.41m(3.3) 8.39m(3.4) FOUL(+0.0) 7.58m(1.5)
7Stanley, Georgina11Mudgee7.58m1.1
7.30m(3.8) 7.58m(1.1) 7.36m(1.6) 7.56m(2.0)
8Hokin, Ella12Cessnock6.15m1.9
FOUL(1.2) 6.15m(1.9) 6.15m(0.3) 5.82m(2.1)
--Stevens, Mia13Nowra AthletDNSNWI
--Ryan, Phebie13DubboDNSNWI
--Cooper, Layla13ArmidaleDNSNWI

Event 147 Men Long Jump U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Kalozi, Joshua15Goulburn6.17m1.6
5.70m(1.9) 5.95m(2.1) 6.02m(3.4) 6.17m(1.6)
2Hancock, Cody15Raymond Terrace5.77m2.1
FOUL(2.0) 5.75m(3.0) 5.70m(1.9) 5.77m(2.1)
3Smith, Riley15Wyong Athlet5.36m2.0
FOUL(5.0) 4.94m(2.3) FOUL(3.3) 5.36m(2.0)
4Bell, Saxon15Independent Athlete4.10m2.3
4.10m(2.3) 3.90m(2.3) 3.54m(1.8) 3.68m(2.1)

Event 303 Men Long Jump U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Tait, William13Grafton4.31m-2.3
4.20m(-1.6) 4.22m(-1.7) 4.09m(+0.0) 4.31m(-2.3)
2Watson, Jonah13Nowra Athlet4.07m0.2
4.06m(-0.0) 3.89m(-1.5) 4.07m(0.2) 3.77m(-0.9)
3Smith, Callum13Wyong Athlet3.96m-1.7
3.96m(-1.7) FOUL(-0.1) 3.87m(-1.3) 3.65m(-1.0)
4Dyball, Toby13Nowra Athlet3.82m0.1
3.82m(0.1) 3.79m(-3.2) 3.39m(-1.1) 3.80m(-1.7)
5Smith, Joshua13Illawarra Bl3.66m+0.0
3.44m(-0.3) 3.66m(+0.0) 3.08m(-0.4) 3.45m(-2.6)
6Haynes, Max13Raymond Terrace3.63m-0.9
3.63m(-0.9) 3.41m(-1.8) 3.44m(-1.5) 3.33m(-2.4)
7Charlton, Peter13Eastlakes3.13m-1.5
2.86m(0.2) 3.13m(-1.5) 2.78m(+0.0) 3.07m(-2.2)
8Pollock, Charlie13Dubbo2.60m-0.3
FOUL(-0.0) FOUL(-0.2) 2.60m(-0.3) FOUL(-2.6)
--Dellow, Oliver13ArmidaleDNSNWI
--Iggulden, Leo13Coffs HarbouDNSNWI
--Barnes, Aiden13Independent AthleteDNSNWI

Event 305 Men Long Jump U13

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1McKenna, Cooper12Raymond Terrace4.44m1.2
3.90m(1.1) 4.09m(1.7) FOUL(2.4) 4.44m(1.2)
2Zouein, Andre12Cessnock4.33m1.2
4.33m(1.2) 4.04m(0.6) 4.08m(0.9) FOUL(2.5)
3Campion, Aiden12Dubbo3.82m0.5
3.73m(1.1) 3.68m(1.1) 3.59m(0.1) 3.82m(0.5)
4Potter, Matthew12Mingara3.78m1.4
3.78m(1.4) 3.47m(2.8) 3.55m(3.4) 3.46m(1.9)
5Goddard, Jet12Nowra Athlet3.75m1.4
3.62m(1.2) 3.64m(1.4) 3.75m(1.4) 3.58m(2.3)
5Fay, Charlie12Nowra Athlet3.75m-0.1
3.75m(-0.1) 3.61m(+0.0) 3.68m(2.1) 3.66m(2.0)
7O'Leary, Patrick12Nowra Athlet3.74m0.9
3.53m(1.4) 3.74m(0.9) 3.42m(2.0) 3.63m(0.7)
8Godfrey, Coen12Mingara3.15m+0.0
FOUL(1.1) FOUL(+0.0) FOUL(2.7) 3.15m(+0.0)
--Hunter, William12Gosford LittDNSNWI
--Vaggs, Dwayne12Port StephenDNSNWI
--Mullane, Aidan12MingaraDNSNWI
--Day, Jackson12Macquarie HunterDNSNWI

Event 236 Men High Jump U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wells, Ryan13Lithgow Athl1.45m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
P P P P O O O O O XXO XXX
2Dellow, Oliver13Armidale1.40m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
P P P P O O O O O XXX
3Smith, Callum13Wyong Athlet1.40m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
P P P P O XO P O XXO XXX
4Iggulden, Leo13Coffs Harbou1.30m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
P P P O O O O XXX
542378, Mason13Eastlakes At1.25m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30
P P P O O O XXX
6Hooker, Tallan13Eastlakes1.20m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
O O XO XO XXO XXX
7Pollock, Charlie13Dubbo1.05m
1.00 1.05 1.10
O O XXX

Event 130 Women Long Jump U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1George, Sukontha15Macquarie Hunter5.16m1.6
5.00m(-0.6) 5.12m(1.3) 5.11m(1.7) 5.16m(1.6)
2Bennetts, Alesha15Mudgee4.84m1.0
4.55m(0.4) 4.84m(1.0) 3.70m(0.7) FOUL(1.5)
3Robertson, Tori15Mingara4.30m0.8
FOUL(5.0) 3.85m(1.4) 4.30m(0.8) 3.99m(1.3)
4Smith, Willow15Wyong Athlet3.27m0.7
3.02m(5.0) 3.00m(1.5) 3.22m(2.0) 3.27m(0.7)
--Kearney, Charlotte15Stuarts PoinDNSNWI

Event 411 Women Long Jump U11

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Stanley, Georgina11Mudgee3.58mNWI
3.32m(NWI) 3.41m(NWI) 3.58m(NWI)

Event 229 Women High Jump U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Gooch, Millie16Dubbo1.50m
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
O O O XO XXX

Event 297 Women Triple Jump Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Pont, Tahla20Macquarie Hunter11.61m+0.0
11.54m(-2.4) FOUL(1.1) 11.61m(+0.0) FOUL(-0.0)
2de Vries, Sarah28Illawarra Bl9.75m+0.0
8.90m(-1.3) FOUL(-0.3) FOUL(-1.9) 9.75m(+0.0)
3Carney, Charisse22Coffs Harbou8.94m-0.1
FOUL(-1.7) 8.50m(+0.0) 8.79m(-2.0) 8.94m(-0.1)
4Santos, Rebecca30Illawarra Bl8.54m-2.1
8.13m(-0.5) 8.47m(0.8) 8.54m(-2.1) 7.65m(-1.4)

Event 394 Men Triple Jump U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Kalozi, Joshua15Goulburn12.55m+0.0
11.69m(+0.0) 12.07m(1.0) 12.55m(+0.0) 12.43m(+0.0)
2Hancock, Cody15Raymond Terrace11.58m+0.0
FOUL(+0.0) 11.41m(-0.4) 11.52m(1.0) 11.58m(+0.0)
3Smith, Riley15Wyong Athlet9.47m0.8
9.32m(-0.0) 9.47m(0.8) FOUL(-0.9) FOUL(1.4)

Event 116 Women High Jump 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Lowe, June66Illawarra Bl1.05m
1.00 1.05 1.10
O O XP

Event 114 Women High Jump 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Townsend, Vicki56Nsw Masters1.25m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30
O P O O O O X

Event 312 Men Triple Jump Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Martin, Tim22Coffs Harbou10.63m-0.1
FOUL(-3.6) 9.89m(-1.9) 10.14m(-2.5) 10.63m(-0.1)

Event 410 Women Long Jump U10

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Anesbury, Malayah10Young and Distri3.29m-0.8
3.08m(+0.0) FOUL(+0.0) 3.29m(-0.8)
2Daymond, Makaylie10Edgeworth an3.29m+0.0
FOUL(0.1) FOUL(+0.0) 3.29m(+0.0)
3Atkins, Rose10Nowra Athlet3.27m0.9
3.06m(+0.0) 3.27m(0.9) 3.19m(-1.5)
4O'Connell, Isabel10Tamworth3.25m+0.0
FOUL(-1.0) 2.48m(-0.1) 3.25m(+0.0)
5Wells, Sienna10Lithgow Athl3.12m-1.9
2.88m(+0.0) 2.96m(+0.0) 3.12m(-1.9)
6Procter, Elsie10Nowra Athlet3.00m-1.5
3.00m(-1.5) 2.92m(-1.0) 2.69m(+0.0)
7Wain, Olivia10Armidale2.32m-1.1
2.32m(-1.1) 2.29m(-1.0) 2.32m(-1.4)
--Smart, Evie10Nowra AthletFOUL
FOUL(-0.0) FOUL(1.9)

Event 113 Women High Jump 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bennett, Jasmine37Woolgoolga1.15m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20
O O O O XXX

Event 313 Men Triple Jump 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Iggulden, Ben46Coffs Harbou9.17m-0.9
8.59m(-2.0) 8.83m(-1.8) 9.17m(-0.9) 8.89m(-2.6)

Event 220 Men Long Jump 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Musgrove, Paul50Nowra Athlet4.85m0.4
FOUL(1.9) 4.53m(0.4) 4.85m(0.4) FOUL(0.1) 4.59m(1.0) PASS
2Tait, Stuart47Grafton4.80m2.3
4.58m(1.5) 4.80m(2.3) 4.80m(0.6) FOUL(+0.0) FOUL(0.5) 4.56m(0.8)
3Iggulden, Ben46Coffs Harbou4.57m0.7
4.26m(2.0) 4.34m(1.1) 4.39m(+0.0) 4.24m(+0.0) 4.57m(0.7) 4.36m(+0.0)
4Harrison, Paul49Coffs Harbou4.41m+0.0
3.81m(+0.0) FOUL(2.1) 4.09m(1.4) 4.06m(+0.0) 4.41m(+0.0) FOUL(2.1)

Event 231 Men Long Jump 30-39

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1McKendrick, Ryan40Mingara5.18m1.5
4.81m(+0.0) 5.18m(1.5) 4.97m(+0.0) 5.05m(+0.0)
2Morris, Timothy37Dubbo4.99m+0.0
4.70m(+0.0) 4.92m(0.5) 4.89m(+0.0) 4.99m(+0.0)
3Godfrey, Scott39Mingara4.46mNWI
3.93m(+0.0) 4.20m(NWI) 4.32m(NWI) 4.46m(NWI)

Event 424 Women Long Jump U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Sawyer, Isabella13Gunnedah4.53m+0.0
4.40m(2.3) 4.46m(-1.2) 4.26m(-0.7) 4.53m(+0.0)
2Boland, Gemma13Dubbo4.38m0.3
4.26m(1.5) 4.25m(-1.2) 4.38m(0.3) 4.33m(1.1)
3Newton, Sienna13Raymond Terrace4.30m1.0
4.13m(2.0) 3.97m(-1.7) 4.04m(+0.0) 4.30m(1.0)
4Stevens, Mia13Nowra Athlet3.98m+0.0
3.95m(2.5) 3.98m(+0.0) 3.89m(2.0) FOUL(-1.4)
5Craig, Rebecca13Macquarie Hunter3.94m-1.4
3.43m(0.7) 3.94m(-1.4) 3.76m(1.8) 3.94m(+0.0)
6Bennetts, Jorja13Mudgee3.92m+0.0
3.89m(2.9) 3.92m(+0.0) 3.81m(1.9) 3.91m(-1.9)
7Robins, Michellie13Eastlakes3.58m-2.0
3.55m(1.4) 3.50m(-0.6) 3.58m(-2.0) 3.51m(0.5)
--Louison-Roe, Izobelle13St George DistrictX4.62m+0.0
4.62m(+0.0) 4.29m(-0.2) 4.60m(1.2) 4.06m(0.9)

Event 426 Women Long Jump U13

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Sutcliffe, Millie12Dubbo4.46mNWI
4.46m(NWI) 4.40m(NWI) 4.46m(NWI) FOUL FOUL 4.18m(NWI)
2Conlon, Dixie12Raymond Terrace4.22mNWI
4.22m(NWI) 4.21m(NWI) 4.06m(NWI) 3.95m(NWI) 4.11m(NWI) 4.02m(NWI)
3Granato, Matilda12Eastlakes At3.59mNWI
3.59m(NWI) 2.97m(NWI) FOUL 3.42m(NWI) 3.34m(NWI) 3.32m(NWI)
4Dee, Rebekah12Dubbo3.41mNWI
3.02m(NWI) 3.26m(NWI) 3.38m(NWI) 3.41m(NWI) 3.28m(NWI) 3.29m(NWI)

Event 128 Men High Jump 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McKendrick, Ryan40Mingara1.60m
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
P P O P O O XXO XXX
2Cooper, Ruwan37Armidale1.50m
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
O O O P O X

Event 396 Men Triple Jump U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Dear, Calum17Tamworth11.67mNWI
FOUL(0.6) 11.39m(-0.1) 11.67m(-0.0) 11.50m(-0.7)
2Jennings, Jackson17Nowra Athlet9.48m+0.0
9.48m(+0.0) 9.35m(+0.0) FOUL(0.6) 9.42m(0.4)
--Louison-Roe, Jay17St George DistrictX12.38m0.4
11.93m(+0.0) 12.38m(0.4) 12.32m(+0.0) 12.33m(+0.0)

Event 395 Men Triple Jump U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Willis, Bayden16Orange Runners12.03m2.5
FOUL(-0.4) FOUL(-0.0) 11.51m(-0.8) 12.03m(2.5)
2Riley, Lachlan16Dubbo11.99m2.7
11.42m(-1.7) 11.20m(+0.0) 11.67m(-0.0) 11.99m(2.7)
3Granato, Liam16Eastlakes11.49m1.7
11.10m(+0.0) 11.07m(+0.0) 11.11m(-0.2) 11.49m(1.7)

Event 416 Men Long Jump U11

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Auld, Kobi11Dubbo3.66mNWI
3.25m(NWI) 3.16m(NWI) 3.66m(NWI)
2Penman, Logan11Dubbo3.31mNWI
3.16m(NWI) FOUL 3.31m(NWI)
3Wain, Alexander11Armidale2.93mNWI
2.72m(NWI) 2.93m(NWI) 2.93m(NWI)
4O'Leary, Flynn11Nowra Athlet2.55mNWI
2.48m(NWI) 2.55m(NWI) 1.98m(NWI)

Event 150 Women High Jump U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Harrison, Alexandra17Coffs Harbou1.70m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.73
P P O XO O XXX
2White, Phoebe18Independent Athlete1.55m
1.45 1.50 1.55 1.60
O O O XXX
--Stewart, Bella19MingaraDNS
1.45
P
--Beddow, Makayla18DubboDNS
1.45 1.50 1.55 1.60
P P P P

Event 294 Women High Jump U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Sawyer, Isabella13Gunnedah1.55m
1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.57
P P P O O O O XO XO XXX
2Boland, Gemma13Dubbo1.45m
1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
P P O O O O O XXX
3Daymond, Jassmin13Edgeworth an1.40m
1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
P P P O O XO XXX
4Ryan, Phebie13Dubbo1.25m
1.15 1.20 1.25 1.30
O O O XXX
5Smith, Tyla13Independent Athlete1.25m
1.15 1.20 1.25 1.30
O XO XXO XXX
--Louison-Roe, Izobelle13St George DistrictX1.50m
1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
P P O O O O XXO O XXX

Event 393 Women Triple Jump U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Gunn, Katie17Gosford Litt10.97m+0.0
10.48m(1.9) 10.26m(0.1) 9.92m(-0.5) 10.81m(-1.6) 10.97m(+0.0)
2Harrison, Alexandra17Coffs Harbou10.40m+0.0
FOUL(2.1) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) 10.08m(+0.0) 10.40m(+0.0)
3Callaway, Madison17Lake Illawarra8.66m1.6
8.51m(1.9) 8.66m(1.6) 8.49m(+0.0) 8.23m(-0.8) 8.30m(1.5)
4Smith, Madelyn17Wyong Athlet7.59m1.4
7.59m(1.4) 7.26m(+0.0) 7.41m(+0.0) FOUL(+0.0) PASS

Event 391 Women Triple Jump U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Smith, Willow15Wyong Athlet6.78mNWI
6.78m(NWI) 6.65m(+0.0) 6.47m(-0.2) 6.31m(+0.0) 6.23m(-0.7)

Event 241 Men Long Jump U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Fairweather, Liam18Raymond Terrace7.20m1.9
7.03m(0.3) 2.70m(0.6) 7.08m(+0.0) 6.87m(1.6) 7.20m(1.9)
2James, Ben19Cessnock7.12m0.1
6.92m(1.4) 7.12m(0.1) 6.41m(1.0) 6.59m(+0.0)
3Bonfield-Watson, Flynn18Independent Athlete5.64mNWI
5.64m(NWI) 5.63m(NWI) 3.95m(NWI) 5.49m(1.7) 5.26m(0.3)

Event 304 Men Long Jump U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Makejev, Marcus14Grafton5.02m-2.0
FOUL(-1.0) 4.81m(-2.2) 5.02m(-2.0) FOUL(-0.2)
2Heidke, Charlie14Nowra Athlet4.78m-2.0
4.35m(-2.3) 4.78m(-2.0) 4.74m(-2.3) 4.64m(-1.8)
3Bowley, Toby14Independent Athlete4.42m-1.5
FOUL(-1.9) 3.79m(-2.7) FOUL(-5.0) 4.42m(-1.5)
4Zakis, William14Blue Mountains4.13m-1.1
3.99m(+0.0) 2.48m(-1.4) 4.13m(-1.1) 4.07m(-3.1)
5Day, Cooper14Macquarie Hunter3.78m-1.2
3.78m(-1.2) FOUL(-3.7) FOUL(-2.3) FOUL(-0.3)
--Power, Riley14Nowra AthletDNSNWI
--Miller, Zachary14DubboDNSNWI

Event 219 Men High Jump U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Harriman, Brett17Illawarra Bl1.85m
1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90
P O O O XO XO XXX
2Smith, Evan17Bathurst1.75m
1.60 1.65 1.70 1.75 1.80
O P XO XXO XXX

Event 293 Women High Jump U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Granato, Matilda12Eastlakes At1.20m
0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
P P P O O O XXO O XXX
2Wells, Isabella12Lithgow Athl1.15m
0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20
P P P P O O XO XXX
3Godfrey, Millie9Mingara0.95m
0.85 0.90 0.95 1.00
XXO XXO XXO XX
--Hokin, Ella12CessnockDNS

Event 299 Women Triple Jump 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Mogentale, Gianna57Illawarra Bl8.87mNWI
8.65m(NWI) 8.71m(NWI) 8.48m(NWI) 8.87m(NWI)
2Townsend, Vicki56Nsw Masters8.36mNWI
FOUL 8.36m(NWI) FOUL 7.53m(NWI)
3Martin, Anthea53Coffs Harbou5.52mNWI
5.10m(NWI) 5.52m(NWI) 5.47m(NWI) PASS

Event 105 Women Triple Jump 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Ros, Montserrat42Athletics Wo8.57m0.6
PASS 7.63m(NWI) 7.58m(NWI) 8.57m(0.6)
2Jones, Angela41Mingara8.09m0.7
7.28m(NWI) 7.67m(NWI) 7.98m(NWI) 8.09m(0.7)
3Iggulden, Mia48Coffs Harbou8.00m2.1
7.84m(NWI) FOUL 7.58m(NWI) 8.00m(2.1)

Event 228 Women High Jump U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Blume, Melissa15Mingara1.40m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
P P O XXO XXO XXX
2Smith, Charlotte15Illawarra Bl1.30m
1.20 1.25 1.30 1.35
O O XXO XXX

Event 131 Women Long Jump U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Moore, Kailee16Athletics Wo5.26m+0.0
5.17m(0.1) 5.10m(0.8) 5.25m(1.2) 5.26m(+0.0)
241303, Alyssa16Coffs Harbou4.80m0.1
FOUL(5.0) 4.79m(1.3) 4.77m(0.9) 4.80m(0.1)
3Gooch, Millie16Dubbo4.76m1.4
4.44m(+0.0) 4.50m(1.3) 4.76m(1.4) 4.70m(0.6)
4Bowley, Sophie16Independent Athlete4.68m0.7
3.64m(+0.0) FOUL(2.2) 4.68m(0.7) 4.37m(1.3)

Event 222 Women Long Jump U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Gunn, Katie17Gosford Litt5.84m3.8
5.58m(1.6) 5.84m(3.8) 4.83m(+0.0) 4.77m(+0.0) 5.56m(1.6)
2Stewart, Bella19Mingara4.80m+0.0
4.77m(2.0) 4.80m(+0.0) 4.68m(1.4) 4.59m(1.8) 4.59m(2.7)
3White, Phoebe18Independent Athlete4.63m3.2
4.63m(3.2) 4.28m(1.0) 4.44m(+0.0) 4.29m(-0.2) 4.61m(3.2)
4Beddow, Makayla18Dubbo4.41m1.3
4.36m(1.9) 4.41m(1.3) 4.22m(-0.0) 4.16m(0.7) 4.27m(1.7)
5Garland, Emma19Independent Athlete4.29m1.6
3.94m(4.4) 3.85m(2.7) 4.29m(1.6) 2.96m(1.1) 3.56m(0.4)

Event 148 Men Long Jump U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Fuller, George16Independent Athlete6.63m1.8
6.32m(1.2) 5.80m(2.6) 6.63m(1.8) 6.54m(2.6)
2Miller, Connor16Dubbo5.68m2.5
5.58m(2.0) 5.68m(2.5) 5.15m(2.0) FOUL(2.5)
3Riley, Lachlan16Dubbo5.41m2.6
4.56m(1.2) 5.23m(3.6) FOUL(2.2) 5.41m(2.6)
4Vizintin, Cory16Macquarie Hunter5.21m3.3
4.98m(2.7) 4.63m(2.2) 5.21m(3.3) 4.87m(3.0)
5Granato, Liam16Eastlakes5.10m2.9
4.92m(1.7) 4.46m(3.0) 4.80m(1.4) 5.10m(2.9)

Event 218 Men High Jump U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Murphy, Matthew16Independent Athlete1.80m
1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85
P P P O O O XO O XXX
2Miller, Connor16Dubbo1.60m
1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
P XO O XO XXX
3Granato, Liam16Eastlakes1.60m
1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
O XO O XXO XXX

Event 107 Women Triple Jump U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Louison-Roe, Izobelle13St George District10.62m1.7
10.62m(1.7) 10.25m(2.9) 10.12m(2.5)
2Bragg, Madison14Wallsend Rsl10.47m1.8
10.47m(1.8) 9.97m(1.0) 10.39m(2.9)
3Zouein, Madelynne14Cessnock9.51m2.5
9.51m(2.5) 9.45m(2.3) 9.21m(2.1)
4Roach, Holly14Kooringal Wagga9.43m2.5
9.43m(2.5) 9.39m(2.6) 9.19m(1.9)
5Hunter, Jessica14Gosford Litt9.10m2.5
7.39m(1.7) 8.53m(3.3) 9.10m(2.5)
6Smith, Dakota14Glenbrook8.94m1.3
FOUL(2.5) 8.74m(2.0) 8.94m(1.3)
--Reeves, Laura14MingaraDNSNWI

Event 96 Men Pole Vault U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1James, Ben19Cessnock3.70m
3.50 3.60 3.70 3.80 3.90
O P O P XXX

Event 425 Women Long Jump U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Bragg, Madison14Wallsend Rsl5.06m+0.0
4.85m(+0.0) 5.06m(+0.0) 4.66m(+0.0) 4.87m(1.7)
2Simos, Ava14Mingara4.27m+0.0
4.27m(+0.0) 3.96m(+0.0) 4.10m(-0.0) 4.12m(0.6)
3Marshall, Ruby14Nowra Athlet4.26m+0.0
4.09m(0.5) 3.07m(+0.0) 4.26m(+0.0)
4Zouein, Madelynne14Cessnock4.26m+0.0
4.26m(+0.0) FOUL(0.3) FOUL(-1.4) 3.93m(-1.4)
5Hunter, Jessica14Gosford Litt4.21m+0.0
4.21m(+0.0) 4.18m(2.4) 4.12m(1.1) 4.07m(1.4)
6Thomas, Ellie14Independent Athlete4.14m-0.1
4.10m(NWI) FOUL(2.1) 4.14m(-0.1) FOUL(1.6)
7Smith, Dakota14Glenbrook4.08m-1.3
3.86m(1.0) 2.64m(1.3) 4.08m(-1.3) 3.99m(0.5)

Event 415 Men Long Jump U10

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Goddard, Taj10Nowra Athlet3.00mNWI
2.68m(NWI) 2.72m(NWI) 3.00m(NWI)
2McKenna, Thomas10Raymond Terrace2.90mNWI
2.90m(NWI) 2.82m(NWI) 2.87m(NWI)
3McKendrick, Callum10Gosford Litt2.72mNWI
2.72m(NWI) 2.55m(NWI) 2.42m(NWI)
4Dyball, Noah10Nowra Athlet2.34mNWI
2.25m(NWI) 2.34m(NWI) FOUL
--Louison-Roe, Mahley10Port HackingX3.75mNWI
2.91m(NWI) 3.75m(NWI) 3.75m(NWI)

Event 217 Men High Jump U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hancock, Cody15Raymond Terrace1.65m
1.25 1.30 1.35 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70
P P P O P O O O XXX
2Iggulden, Max15Coffs Harbou1.30m
1.25 1.30 1.35
O XO XXX

Throws

Event 308A Men Discus Throw Para

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Cosier, Jack17Dubbo6.57m
6.37m 6.34m 6.57m 6.43m

Event 143 Women Hammer Throw U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Thomas, Emily14Independent Athlete31.30m
30.26m FOUL FOUL 31.30m
2Mullane, Lily14Mingara26.62m
26.01m 26.62m 26.40m 24.49m
3Riddell, Kiara14Wyong Athlet19.07m
19.07m 17.63m 16.06m 18.18m

Event 142 Women Hammer Throw U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Blackman, Mollie13Mudgee24.23m
23.18m 23.31m 24.23m 23.75m
2Smith, Tyla13Independent Athlete16.84m
16.84m 14.80m 16.25m 14.68m
3Hokin, Ella12Cessnock16.24m
15.52m FOUL 16.24m 14.51m
4Blume, Emma13Mingara16.04m
14.35m 16.04m 15.74m FOUL

Event 420A Women Shot Put 70+

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Thomas, Mary76Illawarra Bl8.65m
8.65m 8.58m 8.30m 8.42m

Event 401A Women Javelin Throw 70+

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Thomas, Mary76Illawarra Bl17.33m
16.86m 17.19m 16.64m 17.33m

Event 423 Men Shot Put 70+

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Stubbs, Kenneth76Mingara8.23m
8.23m 8.12m 8.23m

Event 292 Men Discus Throw 70+

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Stubbs, Kenneth76Mingara20.04m
19.86m 20.04m 19.71m 19.34m

Event 101A Women Hammer Throw 70+

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Thomas, Mary76Illawarra Bl31.06m
28.68m 31.06m 28.50m FOUL 30.88m

Event 161 Men Shot Put 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Murray, Gavin66Mingara11.14m
10.76m 10.81m FOUL 11.14m 11.03m 11.10m
2Crumpton, Geoff66Mingara8.40m
7.45m 7.67m 8.09m 7.72m FOUL 8.40m
3Matthews, Mark63Illawarra Bl8.36m
7.75m 8.26m 8.36m 8.34m 8.07m 8.02m

Event 420 Women Shot Put 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watson, Lisa55Nsw Masters10.30m
10.27m 10.11m 10.30m 9.74m
2Townsend, Vicki56Nsw Masters10.10m
9.06m 9.21m 10.00m 10.10m
3Jennings, Melinda51Nowra Athlet8.81m
8.81m 8.19m 8.21m 7.66m
4Mogentale, Gianna57Illawarra Bl6.74m
6.33m 6.74m PASS PASS
5Smith, Heidi52Illawarra Bl6.67m
6.36m 6.17m 5.90m 6.67m
6Redmond, Jodie54Illawarra Bl6.30m
5.37m FOUL 6.30m 5.33m
7Durston, Bev56Mingara5.68m
5.68m 5.18m 5.34m 5.31m
8Martin, Anthea53Coffs Harbou5.41m
5.41m 5.38m 5.30m 5.25m

Event 385 Men Javelin Throw 70+

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Appleton, John78Nsw Masters25.42m
24.44m 25.30m 23.51m FOUL 25.42m FOUL
2Stubbs, Kenneth76Mingara22.17m
19.86m 18.91m 22.17m FOUL 19.40m 20.25m

Event 422 Men Shot Put 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Howlett, Anthony52Athletics Wo9.11m
8.96m 8.73m 9.11m 8.57m 8.73m 8.95m
2Hampton, Gary54Athletics Wo8.73m
FOUL 7.90m 8.31m 8.29m 8.59m 8.73m
3Heidke, Carl53Nowra Athlet8.61m
7.95m 8.45m 8.32m 8.16m 8.61m 8.59m
4O'Leary, Mark54Nowra Athlet7.85m
7.06m 7.85m 7.38m FOUL 7.69m FOUL
5Porteous, Cameron58Dubbo7.42m
7.24m 7.42m 7.13m FOUL 7.39m FOUL
6Rowe, Greg59Mingara6.47m
5.89m 6.11m 6.29m 6.47m 6.31m 5.89m

Event 123 Men Hammer Throw 70+

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Ward, Richard72Blue Mountains30.23m
22.49m 24.63m 30.23m
2Stubbs, Kenneth76Mingara22.38m
21.25m 22.38m 21.92m

Event 302 Men Discus Throw 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Murray, Gavin66Mingara42.18m
41.34m FOUL 42.18m 42.14m
2Cox, Ronald61Nowra Athlet34.70m
32.47m 34.13m 33.29m 34.70m
3Matthews, Mark63Illawarra Bl26.80m
25.56m FOUL 26.80m 26.12m
4Kennedy, David67Woolgoolga26.74m
26.29m 26.74m FOUL 22.72m
5Crumpton, Geoff66Mingara25.14m
22.87m 23.64m 25.14m

Event 100 Women Hammer Throw 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Holahan, Melissa37Wallsend Rsl41.29m
FOUL 41.29m 40.38m FOUL 40.84m
2O'Leary, Leanne39Nowra Athlet17.93m
17.15m 17.36m FOUL 17.93m FOUL
3Bennett, Jasmine37Woolgoolga16.24m
FOUL 14.50m 15.15m 16.24m 15.13m

Event 108 Women Hammer Throw 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Jones, Angela41Mingara28.56m
26.99m 21.84m 23.89m 25.82m 28.56m
2Hunter, Kelly43Gosford Litt25.86m
21.98m FOUL FOUL FOUL 25.86m
3Blume, Bella48Mingara19.12m
15.32m 17.97m 18.00m 19.12m 17.10m

Event 101 Women Hammer Throw 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watson, Lisa55Nsw Masters26.89m
25.33m 25.44m 26.59m 26.89m 26.33m
2Townsend, Vicki56Nsw Masters24.58m
23.03m FOUL 24.58m FOUL 24.47m
3Jennings, Melinda51Nowra Athlet23.78m
17.64m 21.68m FOUL 23.78m 18.63m
4Redmond, Jodie54Illawarra Bl23.40m
20.75m 22.22m 21.94m 22.71m 23.40m
5Martin, Anthea53Coffs Harbou18.30m
16.79m 13.95m 11.01m 14.33m 18.30m
--Smith, Heidi52Illawarra BlDNS

Event 109 Women Hammer Throw 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Lowe, June66Illawarra Bl37.04m
37.04m FOUL FOUL FOUL FOUL
2Kenny, Margaret61Nsw Masters17.82m
14.05m 16.70m FOUL FOUL 17.82m

Event 144 Women Hammer Throw U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Scott, Heather15Adamstown Ne30.41m
FOUL FOUL 30.41m FOUL
2Smith, Charlotte15Illawarra Bl23.10m
21.48m 22.13m FOUL 23.10m

Event 145 Women Hammer Throw U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Schulhin, Bethany16Armidale27.39m
FOUL FOUL 21.13m 27.39m
2Phillips, Samantha16Wallsend Rsl26.41m
15.07m FOUL FOUL 26.41m
3Smith, Casey16Independent Athlete23.22m
18.85m 21.16m 21.65m 23.22m

Event 146 Women Hammer Throw U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Williamson, Sarah17Dubbo27.24m
18.96m 27.24m 24.84m 22.26m

Event 117 Women Hammer Throw U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hay, Ebony19Independent Athlete44.11m
FOUL 2.62m 44.11m 42.19m
2Hewitt, Lilly18Independent Athlete37.38m
35.43m 36.11m 37.38m 37.16m
3Bell, Eloise19Independent Athlete17.78m
17.78m 16.46m 15.30m 16.32m
4Barnes, Belinda18Illawarra Bl15.31m
15.20m 15.31m 10.89m FOUL

Event 118 Women Hammer Throw Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Mcinerney, Ashleigh23Independent Athlete43.24m
42.70m FOUL 43.24m 42.78m
2Holahan, Melissa37Wallsend Rsl40.41m
40.41m 40.26m 34.78m 36.68m
3Jones, Angela41Mingara26.62m
26.62m 24.58m FOUL 24.03m
4Williams, Laura22Wallsend Rsl24.23m
22.75m 24.23m 21.51m 23.41m
5Santos, Rebecca30Illawarra Bl19.25m
18.36m 19.25m PASS PASS
6Neto, Kaitlyn23Illawarra Bl18.98m
16.67m 18.98m 16.96m FOUL

Event 121 Men Hammer Throw U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bignall, Nicholas18Macquarie Hunter40.92m
40.92m FOUL FOUL FOUL
2Lau, Andrew18Illawarra Bl26.89m
FOUL 23.87m 21.68m 26.89m
3Jones, Samuel18Macquarie Hunter19.45m
17.30m 19.45m 18.14m FOUL

Event 133 Men Hammer Throw Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bignall, Nicholas18Macquarie Hunter37.92m
FOUL FOUL FOUL 37.92m
2Harrison, Paul49Coffs Harbou27.10m
27.10m 24.87m 23.72m 25.34m
--Crumpton, Geoff66MingaraDNS
--Clifford, Morgan44Raymond TerraceDNS

Event 134 Men Hammer Throw 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watson, Rodney47Woolgoolga35.44m
35.18m 33.54m 35.44m 34.31m
2Barrett, Kane45Nowra Athlet23.41m
23.20m 23.19m 23.41m
3Clifford, Morgan44Raymond Terrace22.20m
FOUL 20.27m 22.20m 20.26m
--Harrison, Paul49Coffs HarbouDNS

Event 135 Men Hammer Throw 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Murray, Gavin66Mingara40.06m
39.68m 40.06m FOUL 38.64m
2Kennedy, David67Woolgoolga22.73m
22.73m 22.28m 20.78m 21.52m
3Crumpton, Geoff66Mingara22.41m
FOUL 22.41m FOUL FOUL
4Matthews, Mark63Illawarra Bl20.63m
17.48m 18.87m 20.63m 19.55m

Event 397 Men Javelin Throw U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Goddard, Jet12Nowra Athlet21.58m
21.58m 13.78m FOUL 20.84m
2Day, Jackson12Macquarie Hunter18.30m
FOUL 15.97m FOUL 18.30m
3O'Leary, Patrick12Nowra Athlet17.19m
17.19m 16.55m 16.14m FOUL
4Potter, Matthew12Mingara16.28m
12.75m 13.84m 16.00m 16.28m
5Hunter, William12Gosford Litt16.03m
13.24m 16.03m FOUL 11.85m
6McKenna, Cooper12Raymond Terrace15.41m
FOUL FOUL 15.41m FOUL
7Barrett, Taj12Nowra Athlet14.99m
13.32m 12.16m 13.81m 14.99m
8Godfrey, Coen12Mingara10.45m
FOUL FOUL 10.45m FOUL
9Bennett, William12Woolgoolga9.60m
9.60m FOUL FOUL PASS
--Mullane, Aidan12MingaraFOUL
FOUL FOUL FOUL PASS

Event 407 Men Javelin Throw U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Rutter, Kurt14Nsw Athletics36.17m
36.17m 32.52m 30.18m 27.99m
2Bowley, Toby14Independent Athlete16.41m
FOUL FOUL 16.41m 14.05m
3Day, Cooper14Macquarie Hunter16.27m
16.27m 4.29m FOUL FOUL

Event 301 Men Discus Throw 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watson, Rodney47Woolgoolga32.76m
31.13m FOUL 32.31m 32.76m
2Barrett, Kane45Nowra Athlet32.48m
31.40m 26.11m 27.92m 32.48m
3Harrison, Paul49Coffs Harbou28.28m
28.28m 22.09m 20.94m 27.57m
--Clifford, Morgan44Raymond TerraceDNS

Event 412 Women Javelin Throw 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Jones, Angela41Mingara29.48m
FOUL 23.12m 22.55m 28.27m 29.48m 24.85m
2Hunter, Kelly43Gosford Litt25.65m
25.65m PASS 22.90m PASS PASS PASS
3Blume, Bella48Mingara20.81m
18.61m 18.37m 20.81m 19.55m 20.45m 20.39m
4Tait, Nicole43Grafton19.10m
17.46m 18.20m 19.10m FOUL 18.10m FOUL
5Newcomb, Kali47Mingara13.14m
11.69m 13.14m 10.63m 10.40m 11.01m 10.00m

Event 413 Women Javelin Throw 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Lowe, June66Illawarra Bl23.36m
22.05m FOUL FOUL 19.89m 20.57m 23.36m
2Kenny, Margaret61Nsw Masters16.66m
14.10m FOUL 16.66m 14.53m 14.53m 16.65m

Event 401 Women Javelin Throw 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watson, Lisa55Nsw Masters20.83m
FOUL 20.83m 19.36m 19.59m
2Mogentale, Gianna57Illawarra Bl18.82m
FOUL 14.51m 18.07m 18.82m
3Townsend, Vicki56Nsw Masters18.50m
17.47m FOUL 18.50m FOUL
4Jennings, Melinda51Nowra Athlet16.65m
FOUL 15.56m 16.65m FOUL
5Smith, Heidi52Illawarra Bl15.82m
11.02m 15.82m 13.62m 15.26m
6Durston, Bev56Mingara11.93m
11.93m 11.93m 11.69m 11.07m
7Martin, Anthea53Coffs Harbou9.22m
8.40m 9.22m 9.05m FOUL

Event 162 Men Shot Put 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watson, Rodney47Woolgoolga12.12m
11.76m 12.12m FOUL 12.05m 11.51m 11.68m
2Harrison, Paul49Coffs Harbou11.07m
10.13m 10.35m 10.49m 10.18m 11.07m 10.41m
3Clifford, Morgan44Raymond Terrace10.71m
10.32m 10.22m FOUL 10.15m 10.69m 10.71m
4Barrett, Kane45Nowra Athlet10.69m
10.31m 10.18m FOUL 9.93m 10.32m 10.69m
5Tait, Stuart47Grafton8.85m
8.14m 8.47m 8.42m 8.53m 8.85m 8.50m

Event 418 Men Javelin Throw Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kremer, Joseph21Goulburn59.47m
FOUL 57.59m 57.95m 59.47m
2Clifford, Morgan44Raymond Terrace32.13m
28.69m 30.44m 31.38m 32.13m

Event 233 Women Discus Throw U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hay, Ebony19Independent Athlete42.01m
37.30m 37.98m 41.15m 42.01m 37.88m
2Petrie, Imogen16Macquarie Hunter37.14m
36.30m 31.61m 36.12m 37.14m 36.43m
3Hewitt, Lilly18Independent Athlete31.38m
30.19m FOUL FOUL FOUL 31.38m
4Bell, Eloise19Independent Athlete25.28m
19.00m 23.56m 22.75m 25.28m FOUL
5Barnes, Belinda18Illawarra Bl16.27m
16.27m FOUL 14.55m

Event 238 Women Discus Throw U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Barton, Amy12Dubbo22.91m
20.70m 21.46m 20.92m 22.91m
2Hokin, Ella12Cessnock17.67m
FOUL FOUL 16.25m 17.67m
3Wells, Isabella12Lithgow Athl15.60m
15.60m FOUL 15.25m 14.15m
4Mullane, Ruby9Mingara13.05m
12.79m 13.05m FOUL 11.11m
5Day, Mikayla9Cardiff Litt9.65m
9.65m 8.96m 9.25m 8.90m

Event 240 Women Discus Throw U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Mullane, Lily14Mingara35.44m
35.42m 35.07m 35.44m 35.14m
2Edwards, Emma-Jean14Independent Athlete32.30m
30.22m FOUL FOUL 32.30m
3Scanlon, Lucy14Macquarie Hunter28.56m
27.70m 28.56m 27.18m 28.24m
4Low, Amara14Macquarie Hunter28.34m
26.14m 28.34m 27.25m 27.02m
5Riddell, Kiara14Wyong Athlet25.89m
25.22m 25.38m 22.94m 25.89m
6Smith, Dakota14Glenbrook24.83m
24.83m FOUL 23.89m FOUL
7Hunter, Jessica14Gosford Litt24.55m
24.55m 23.23m 20.65m 23.49m
--Reeves, Laura14MingaraFOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL

Event 389 Women Shot Put U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hewitt, Lilly18Independent Athlete11.91m
10.88m 11.81m 11.91m 11.81m 11.46m
2Barnes, Belinda18Illawarra Bl8.09m
FOUL 7.65m 8.09m FOUL 7.37m
3Hadaya, Janna18Athletics Wo7.99m
7.99m FOUL FOUL FOUL PASS
4Bell, Eloise19Independent Athlete7.84m
7.73m 7.80m 7.67m 7.62m 7.84m

Event 408 Men Javelin Throw 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Tebbutt, Rodney50Athletics Wo38.50m
30.17m 36.18m 38.50m 29.05m
2Watson, Rodney47Woolgoolga37.97m
35.81m 37.97m 34.62m 36.77m
3Clifford, Morgan44Raymond Terrace33.03m
32.81m 33.03m 31.40m 32.15m
4Tait, Stuart47Grafton30.46m
27.53m 27.30m 28.79m 30.46m
5Barrett, Kane45Nowra Athlet30.16m
29.68m 30.16m 28.02m PASS
6Harrison, Paul49Coffs Harbou28.09m
24.86m 26.10m 28.09m 26.57m
7Iggulden, Ben46Coffs Harbou23.73m
23.73m PASS PASS PASS

Event 300 Men Discus Throw Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Jones, Samuel18Macquarie Hunter35.41m
35.41m 32.14m 29.88m 31.23m
2Bignall, Nicholas18Macquarie Hunter33.65m
FOUL 29.74m 32.94m 33.65m
3Clifford, Morgan44Raymond Terrace23.99m
23.99m 21.73m 23.07m 21.68m
--Crumpton, Geoff66MingaraDNS
--Harrison, Paul49Coffs HarbouDNS

Event 224 Men Discus Throw U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Ludick, Benray13Dubbo32.21m
31.39m 30.94m 32.21m 30.99m
2Garratt, Ky13Independent Athlete30.88m
30.24m 28.14m FOUL 30.88m
3Hooker, Tallan13Eastlakes22.27m
FOUL 22.27m FOUL 22.18m
4Smith, Joshua13Illawarra Bl19.18m
FOUL 17.10m 17.96m 19.18m
5Turner, James13Dubbo18.65m
17.38m 16.37m 18.65m 17.93m
6Charlton, Peter13Eastlakes14.97m
13.00m FOUL 14.97m FOUL
7Pollock, Charlie13Dubbo14.21m
14.21m 7.52m 14.21m FOUL

Event 398 Men Shot Put U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Jones, Samuel18Macquarie Hunter12.93m
11.10m 12.76m 12.75m 1.49m 12.93m
2James, Ben19Cessnock12.86m
12.82m 12.49m 12.38m 12.53m 12.86m
3Bignall, Nicholas18Macquarie Hunter11.32m
11.25m FOUL 11.32m 10.48m 10.52m
4Lau, Andrew18Illawarra Bl8.15m
FOUL 7.96m 7.80m 8.15m 8.05m

Event 308 Men Discus Throw U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wells, Damian17Independent Athlete45.71m
43.27m 45.71m 31.99m 43.86m
2Smith, Evan17Bathurst32.95m
32.27m FOUL 30.32m 32.95m
--Cosier, Jack17DubboDNS

Event 225 Men Discus Throw U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Flight 1
1Rutter, Kurt14Nsw Athletics37.82m
30.20m 37.82m 34.93m 35.17m
2Day, Cooper14Macquarie Hunter15.74m
12.38m 14.04m 15.74m 14.74m
Flight 2
1Thompson, Angus14Orange Senio41.08m
29.76m FOUL 39.49m 41.08m
2Barrett, Cooper14Nowra Athlet23.22m
22.25m 23.22m 18.86m 22.51m

Event 153 Men Shot Put U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dodgson, Drew16Cessnock13.02m
12.19m 13.01m 12.32m 13.02m
2Sheehan, Jack16Coffs Harbou11.77m
11.77m 11.10m 11.22m 11.09m
3Jeffrey, Ethan16Wyong Athlet10.43m
9.66m 9.69m 10.43m FOUL
4Harrison, Ethan16Dubbo10.37m
8.97m 10.37m 9.65m 9.70m
5Barnes, Rhys16Illawarra Bl9.30m
9.06m 8.64m 9.30m 8.57m

Event 104 Men Javelin Throw U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Smith, Evan17Bathurst52.68m
FOUL 52.68m 47.55m 45.47m
2Wells, Damian17Independent Athlete38.79m
38.79m 32.14m 34.41m 36.96m

Event 103 Men Javelin Throw U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Del Popolo, Alexander16Illawarra Bl53.93m
53.93m 50.66m 47.97m 49.35m
2Dodgson, Drew16Cessnock41.97m
FOUL FOUL 41.97m FOUL
3Miller, Connor16Dubbo33.61m
33.61m FOUL FOUL 29.02m
4Jeffrey, Ethan16Wyong Athlet30.90m
30.90m 27.34m 25.50m 26.59m
5Barnes, Rhys16Illawarra Bl25.13m
23.60m 25.13m 17.51m 19.91m
6Guevara, Tyson16Illawarra Bl11.98m
11.48m 11.33m 8.98m 11.98m

Event 214 Women Discus Throw 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Holahan, Melissa37Wallsend Rsl26.60m
24.38m FOUL 26.60m FOUL 25.99m
2Goddard, Karley40Nowra Athlet20.47m
PASS 19.32m 20.47m 18.08m 18.95m
3Bennett, Jasmine37Woolgoolga18.90m
18.79m 18.76m FOUL 18.31m 18.90m
4O'Leary, Leanne39Nowra Athlet18.24m
15.84m FOUL 18.24m 17.00m 16.39m
5McKendrick, Danielle36Mingara16.07m
14.32m FOUL 16.07m 14.90m 15.07m

Event 306 Men Discus Throw U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Grant, William15Independent Athlete46.40m
43.50m 46.40m 39.67m 46.05m
2Batten, Ben15Dubbo44.05m
FOUL FOUL 38.90m 44.05m
3Lyne, William15Newcastle Fl43.11m
FOUL 43.11m FOUL FOUL
4Kalozi, Joshua15Goulburn43.09m
FOUL FOUL FOUL 43.09m
5Hancock, Cody15Raymond Terrace41.81m
27.04m 41.81m FOUL
6Farrant, Joshua15Gosford Litt39.47m
FOUL 39.47m 38.93m FOUL
7Bell, Saxon15Independent Athlete33.07m
25.27m FOUL 27.05m 33.07m

Event 403 Women Shot Put U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Barton, Amy12Dubbo8.62m
8.62m 7.69m 8.27m 8.46m 8.10m
2Hokin, Ella12Cessnock6.64m
6.10m 6.59m 6.63m 6.46m 6.64m
3Wells, Isabella12Lithgow Athl5.70m
4.26m 5.35m 5.70m 5.43m 5.51m

Event 111 Women Shot Put U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Blackstock, Ashlyn16Eastlakes13.79m
12.29m 12.82m 13.57m 13.79m
2Jarvis, Jaidah16Goulburn12.33m
10.79m 12.02m 12.33m 11.67m
3Petrie, Imogen16Macquarie Hunter11.09m
10.58m 11.09m 10.81m FOUL
4Schulhin, Bethany16Armidale8.15m
7.43m 7.97m 8.15m FOUL
5Smith, Casey16Independent Athlete8.07m
7.64m 7.95m 8.04m 8.07m
6Ellis, Alyssa16Dubbo7.95m
7.95m 7.67m 7.50m 6.54m

Event 388 Women Javelin Throw U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Smith, Dakota14Glenbrook30.81m
26.26m 26.48m 29.46m 30.81m 25.74m
2Reeves, Laura14Mingara28.00m
22.46m FOUL 26.76m 28.00m 27.97m
3Mullane, Lily14Mingara27.01m
23.15m 25.88m 27.01m 23.24m 26.51m
4Riddell, Kiara14Wyong Athlet24.41m
23.84m 22.45m 23.50m 24.41m 22.15m
5Hunter, Jessica14Gosford Litt23.11m
19.75m 23.11m 18.96m 18.02m 20.76m
6Marshall, Ruby14Nowra Athlet19.60m
FOUL 19.06m 19.60m 16.87m 13.92m

Event 215A Women Discus Throw 70+

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Thomas, Mary76Illawarra Bl21.26m
21.18m 21.26m 18.06m 20.19m 21.26m

Event 227 Women Discus Throw 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Lowe, June66Illawarra Bl21.21m
18.65m 21.21m 17.20m 21.04m 20.88m 19.46m
2Kenny, Margaret61Nsw Masters14.24m
11.36m 13.75m 14.24m 13.45m 10.76m FOUL

Event 215 Women Discus Throw 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Townsend, Vicki56Nsw Masters28.01m
25.83m 26.60m 26.92m 26.99m 28.01m
2Watson, Lisa55Nsw Masters23.13m
21.62m 21.32m 20.94m 21.41m 23.13m
3Jennings, Melinda51Nowra Athlet21.36m
20.80m 21.36m 21.01m 18.43m 21.14m
4Redmond, Jodie54Illawarra Bl15.70m
15.24m FOUL FOUL FOUL 15.70m
5Martin, Anthea53Coffs Harbou14.96m
PASS 14.96m FOUL FOUL 11.86m
6Smith, Heidi52Illawarra Bl14.88m
13.74m 14.17m 14.88m 13.98m 14.51m
7Durston, Bev56Mingara14.81m
14.53m 14.81m 14.18m 14.38m 13.85m

Event 387 Women Javelin Throw U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Allport, Lilly13Glenbrook31.20m
29.51m 30.22m 28.65m 31.20m 29.27m
2Smith, Tyla13Independent Athlete23.76m
18.51m 23.76m 22.49m 19.76m 22.76m
3Blackman, Mollie13Mudgee20.99m
15.62m 17.65m 20.99m 18.16m 19.12m
4Blume, Emma13Mingara20.49m
20.17m 20.49m 17.77m 16.87m 17.87m
5Mustapic, Alisha13Nowra Athlet16.66m
13.51m 16.66m 12.05m FOUL 10.12m
6Robins, Michellie13Eastlakes12.67m
12.31m FOUL 10.58m 12.67m 11.59m
7Blackstock, Charlotte13Eastlakes8.78m
5.24m FOUL FOUL 7.51m 8.78m

Event 125 Women Shot Put U10

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Daymond, Makaylie10Edgeworth an4.98m
4.98m FOUL FOUL
2Wain, Olivia10Armidale4.79m
4.79m 4.61m 4.71m
3O'Connell, Isabel10Tamworth4.41m
3.65m 4.35m 4.41m
4Atkins, Rose10Nowra Athlet4.09m
4.05m 4.09m 3.93m
5Smart, Evie10Nowra Athlet2.54m
FOUL 2.54m 2.49m

Event 126 Women Shot Put U11

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Stanley, Georgina11Mudgee6.35m
5.62m 6.35m 5.54m
2blackman, matilda11Mudgee5.89m
5.86m 5.82m 5.89m

Event 226 Women Discus Throw 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hunter, Kelly43Gosford Litt38.76m
FOUL 38.76m FOUL FOUL 32.06m 34.45m
2Jones, Angela41Mingara33.84m
FOUL 31.12m 33.84m 28.54m 31.44m FOUL
3Livingston, Aileen43Wallsend Rsl24.14m
22.63m 19.74m 23.89m 24.14m 23.15m 22.91m
4Tait, Nicole43Grafton24.06m
20.93m 21.90m 23.09m 24.06m 22.61m FOUL
5Blume, Bella48Mingara20.56m
15.93m 16.54m 16.67m 18.45m 20.56m 14.43m
6Barrett, Tracy48Nowra Athlet17.07m
FOUL 17.07m 15.09m 16.02m FOUL 15.77m
7Dellow, Anna44Armidale14.63m
13.07m 14.09m 14.35m 12.71m 14.63m 13.93m

Event 234 Women Discus Throw Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Blackstock, Ashlyn16Eastlakes46.41m
44.26m 46.41m 44.62m 44.07m FOUL
2Price, Brydee28Independent Athlete42.23m
42.01m FOUL 40.99m 41.24m 42.23m
3Hunter, Kelly43Gosford Litt35.61m
35.61m FOUL FOUL FOUL FOUL
4Yorkston, Emily21Athletics Wo33.96m
33.96m 31.21m 31.61m 33.22m FOUL
5Jones, Angela41Mingara33.83m
33.83m 27.42m 28.19m 28.35m FOUL
6Gunn, Emily27Gosford Litt22.43m
22.43m FOUL FOUL FOUL 18.13m
7Carney, Charisse22Coffs Harbou21.27m
17.38m 20.04m 21.27m 19.77m
8Williams, Laura22Wallsend Rsl20.68m
20.68m 18.75m FOUL 16.17m 18.12m
9Santos, Rebecca30Illawarra Bl19.81m
19.08m 19.81m 19.45m
10Neto, Kaitlyn23Illawarra Bl18.61m
18.61m 16.38m 18.30m
11Thacker, Samantha23Coffs Harbou17.47m
FOUL FOUL 17.47m
12de Vries, Sarah28Illawarra Bl16.72m
16.72m 15.14m 15.12m
--Jarvis, Jaidah16GoulburnFOUL
FOUL FOUL FOUL

Event 409 Men Javelin Throw 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kennedy, David67Woolgoolga30.98m
29.01m 27.87m 30.98m 30.45m
2Matthews, Mark63Illawarra Bl28.79m
24.81m FOUL 27.47m 28.79m
3Murray, Gavin66Mingara27.46m
25.67m 26.43m 27.46m 26.87m
4Crumpton, Geoff66Mingara19.14m
17.72m FOUL 19.04m 19.14m
5Smith, Ian62Illawarra Bl16.74m
14.41m 16.74m 16.29m FOUL

Event 384 Men Javelin Throw 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Howlett, Anthony52Athletics Wo40.45m
36.36m 38.24m 40.45m 35.26m 32.99m 39.96m
2Hampton, Gary54Athletics Wo31.21m
28.81m 28.86m 27.98m FOUL 30.09m 31.21m
3Crook, Geoff60Nowra Athlet31.18m
25.79m FOUL 31.18m 30.34m 30.69m FOUL
4O'Leary, Mark54Nowra Athlet26.29m
25.59m 26.29m 24.18m 25.04m 25.61m 24.92m
5Rowe, Greg59Mingara9.67m
FOUL 9.47m 9.67m PASS PASS

Event 390 Women Shot Put Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Blackstock, Ashlyn16Eastlakes11.95m
11.65m 11.70m 11.52m 11.95m 11.92m
2Hunter, Kelly43Gosford Litt10.30m
10.24m 9.90m 10.30m 10.09m 10.18m
3Gunn, Emily27Gosford Litt8.84m
8.59m 8.53m FOUL 8.84m 8.75m
4Jones, Angela41Mingara8.79m
8.05m 8.79m 8.33m 8.17m 7.89m
5Thacker, Samantha23Coffs Harbou8.09m
7.71m 7.91m 8.02m 7.71m 8.09m
6Carney, Charisse22Coffs Harbou7.70m
6.02m 6.79m 5.90m 7.70m 7.11m
7Neto, Kaitlyn23Illawarra Bl7.62m
7.21m 6.87m 7.62m 6.65m FOUL
8Santos, Rebecca30Illawarra Bl6.85m
6.80m 6.37m 6.69m 6.68m 6.85m
--Jarvis, Jaidah16GoulburnFOUL
FOUL FOUL FOUL

Event 290 Men Discus Throw 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McKendrick, Ryan40Mingara24.27m
22.00m FOUL 22.62m 24.27m

Event 139 Men Shot Put U9

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1O'Leary, Liam9Nowra Athlet4.37m
4.36m 4.37m FOUL
2Tait, CallumGrafton4.25m
4.03m 4.10m 4.25m
3Hudson, Jacob9Dubbo4.18m
4.03m 4.18m 3.80m
4Stanley, James8Mudgee3.57m
3.57m FOUL 3.32m
--Smart, Tom8Nowra AthletDNS

Event 383 Men Javelin Throw 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McKendrick, Ryan40Mingara35.47m
28.54m 31.28m 30.15m 35.47m 35.12m

Event 289 Men Discus Throw U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Butcher, Aiden19Independent Athlete41.53m
41.53m 38.04m 39.93m 39.53m
2Jones, Samuel18Macquarie Hunter41.27m
40.15m 40.44m 41.25m 41.27m
3James, Ben19Cessnock38.08m
FOUL 38.08m FOUL FOUL
4Bignall, Nicholas18Macquarie Hunter36.73m
36.73m FOUL FOUL FOUL
5Lau, Andrew18Illawarra Bl23.04m
FOUL 23.04m FOUL 15.14m

Event 216 Men Discus Throw U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Day, Jackson12Macquarie Hunter26.03m
20.85m 25.29m 26.03m FOUL
2Barrett, Taj12Nowra Athlet25.43m
23.28m 24.60m 24.63m 25.43m
3O'Leary, Patrick12Nowra Athlet19.43m
19.41m 19.04m 17.11m 19.43m
4Hunter, William12Gosford Litt19.32m
19.32m 17.78m FOUL FOUL
5Potter, Matthew12Mingara18.07m
14.31m 15.45m 15.55m 18.07m
6Bennett, William12Woolgoolga17.59m
14.37m FOUL 17.59m FOUL
7McKenna, Cooper12Raymond Terrace16.88m
16.02m 15.94m FOUL 16.88m
8Mullane, Aidan12Mingara15.14m
14.18m 14.09m 15.14m 14.87m
9Fay, Charlie12Nowra Athlet12.83m
11.43m 12.83m 12.14m
10O'Leary, Flynn11Nowra Athlet12.71m
12.71m 12.68m 10.35m
11Goddard, Taj10Nowra Athlet11.31m
11.31m 11.10m 10.36m

Event 154 Men Shot Put U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Smith, Evan17Bathurst10.87m
10.67m 10.78m 10.68m 10.87m
2Dobbins, Rhys17Kotara South9.64m
8.01m 9.56m 9.64m 9.18m
3Cosier, Jack17Dubbo1.99m
1.77m 1.83m 1.80m 1.99m

Event 405 Women Shot Put U15

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Edwards, Emma-Jean14Independent Athlete12.89m
12.75m 12.89m 11.96m 12.73m 12.08m
2Mullane, Lily14Mingara11.26m
11.26m 10.84m 10.66m 10.71m 10.95m
3Riddell, Kiara14Wyong Athlet10.84m
9.69m 9.85m 0.69m 10.84m 10.21m
4Hunter, Jessica14Gosford Litt10.27m
8.12m 9.76m 9.79m 10.27m 9.63m
5Marshall, Ruby14Nowra Athlet7.15m
6.89m 7.15m 6.82m 7.14m 7.05m
6Smith, Dakota14Glenbrook7.12m
FOUL 6.69m 7.12m FOUL 6.82m

Event 243 Women Discus Throw U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Mullane, Lily14Mingara37.53m
36.85m 37.53m 36.66m 35.78m
2Low, Amara14Macquarie Hunter31.17m
FOUL 27.38m 28.42m 31.17m
3Scott, Heather15Adamstown Ne30.66m
27.31m 29.64m 26.42m 30.66m
4Blume, Melissa15Mingara29.82m
27.39m 29.82m FOUL 27.68m
5Reeves, Laura14Mingara29.33m
29.33m FOUL 29.00m FOUL
6Richardson, Emily15Macquarie Hunter26.15m
26.15m FOUL
7Smith, Charlotte15Illawarra Bl22.84m
18.02m 21.36m 21.87m 22.84m
8Robertson, Tori15Mingara20.80m
18.59m 18.46m 20.80m 20.66m

Event 417 Men Javelin Throw U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Flight 1
1Simmons, Kane18Independent Athlete56.18m
50.39m 56.18m 53.85m 55.06m
2James, Ben19Cessnock44.32m
44.32m 43.19m FOUL 43.93m
3Butcher, Aiden19Independent Athlete40.30m
36.77m 40.30m
4Jones, Samuel18Macquarie Hunter38.69m
38.69m FOUL 37.61m 36.78m
--Goschnik, Luke19St George DistrictX36.10m
34.12m 36.10m 35.51m 34.76m
Flight 2
1Willis, Jackson18Orange Runners39.61m
38.03m 36.06m 38.70m 39.61m
2Lau, Andrew18Illawarra Bl30.41m
27.89m 29.02m 28.89m 30.41m

Event 399 Men Shot Put Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Watson, Rodney47Woolgoolga12.24m
11.42m 11.87m 12.06m 11.73m 12.24m
2Clifford, Morgan44Raymond Terrace10.52m
9.72m 10.41m FOUL 9.79m 10.52m
3Harrison, Paul49Coffs Harbou10.51m
10.12m 10.25m 9.99m 10.32m 10.51m
4Crumpton, Geoff66Mingara5.42m
5.42m PASS PASS PASS

Event 140 Men Shot Put U10

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Goddard, Taj10Nowra Athlet6.59m
6.59m 6.28m 6.42m
2McKendrick, Callum10Gosford Litt4.25m
3.72m FOUL 4.25m
3Dyball, Noah10Nowra Athlet3.73m
FOUL 3.25m 3.73m
--Tonga, Noah10Macquarie HunterDNS

Event 291 Men Discus Throw 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Howlett, Anthony52Athletics Wo32.72m
FOUL 31.59m 30.55m 32.72m
2O'Leary, Mark54Nowra Athlet28.30m
28.30m 21.20m FOUL 26.78m
3Hampton, Gary54Athletics Wo26.68m
25.59m 25.74m 26.68m 24.83m
4Crook, Geoff60Nowra Athlet24.51m
23.36m 21.72m 24.51m 24.28m
5Porteous, Cameron58Dubbo21.45m
21.45m FOUL FOUL 18.27m
6Rowe, Greg59Mingara17.46m
16.91m FOUL 17.46m FOUL
--Thacker, Glenn55Coffs HarbouDNS

Event 400 Women Javelin Throw 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Pilkington, Katie37Nsw Masters29.73m
29.73m 27.57m 26.26m 25.71m
2Holahan, Melissa37Wallsend Rsl22.26m
19.26m 20.04m 17.48m 22.26m
3O'Leary, Leanne39Nowra Athlet18.32m
18.32m FOUL 17.98m FOUL
4McKendrick, Danielle36Mingara10.83m
9.60m 10.83m 10.81m 10.23m

Event 112 Women Shot Put U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Richardson, Jessica17Macquarie Hunter10.40m
10.00m 10.40m FOUL 10.12m
2Harrison, Alexandra17Coffs Harbou10.09m
10.09m 8.94m 9.64m FOUL
3Tait, Hanna17Grafton9.99m
9.99m 9.71m 8.15m 9.92m
4Callaway, Madison17Lake Illawarra9.13m
9.13m 7.82m 7.87m 7.05m
5Wye, Jade17Dubbo9.11m
8.89m 9.07m 9.11m 8.65m
6Williamson, Sarah17Dubbo7.60m
7.00m 7.60m 7.48m 6.85m

Event 404 Women Shot Put U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Allport, Lilly13Glenbrook9.57m
8.49m 9.57m 9.22m 8.97m 8.73m
2Blackman, Mollie13Mudgee9.42m
8.68m 9.12m 9.42m 8.39m 8.90m
3Blume, Emma13Mingara7.68m
6.27m 7.68m 7.66m 7.18m 7.58m
4Ryan, Phebie13Dubbo6.91m
6.91m 6.62m 6.39m FOUL 6.78m
5Robins, Michellie13Eastlakes6.81m
6.81m 6.58m 6.59m 5.81m 6.51m
6Smith, Tyla13Independent Athlete6.14m
5.79m 5.48m 6.14m 5.87m 6.02m

Event 239 Women Discus Throw U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Grant, Nellie13Independent Athlete22.57m
21.96m 20.61m 22.07m 22.57m
2Blackman, Mollie13Mudgee21.27m
FOUL FOUL 21.27m FOUL
3Blume, Emma13Mingara19.80m
19.80m FOUL 17.05m 18.55m
4Ross, Syndii13Goulburn19.31m
18.60m 19.31m 16.58m 18.42m
5Smith, Tyla13Independent Athlete16.35m
16.15m 16.04m 16.35m 15.72m
6Ryan, Phebie13Dubbo15.85m
15.85m FOUL FOUL FOUL
7Blackstock, Charlotte13Eastlakes10.42m
10.42m 8.66m 9.06m 8.59m

Event 406 Men Javelin Throw U14

NameAgeTeamFinalsPoints
Flight 1
1Ludick, Benray13Dubbo25.85m
24.86m 25.85m 24.39m 25.18m
2Smith, Joshua13Illawarra Bl24.98m
24.98m 20.54m 24.20m 13.40m
3Hooker, Tallan13Eastlakes19.27m
19.27m FOUL 11.74m 13.23m
4Tait, William13Grafton17.00m
17.00m 13.82m 15.02m 11.61m
5Gunn, Connor13Gosford Litt16.26m
16.26m 13.40m FOUL 11.76m
6Pollock, Charlie13Dubbo8.88m
5.88m 8.13m 8.88m
--Miller, Tyler13DubboFOUL
FOUL FOUL FOUL PASS
Flight 2
1Turner, James13Dubbo18.94m
18.79m 17.27m 18.94m 15.84m
2Smith, Callum13Wyong Athlet14.20m
14.20m 10.33m PASS PASS
3Charlton, Peter13Eastlakes10.07m
FOUL 8.45m 10.07m FOUL

Event 386 Women Javelin Throw U13

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hokin, Ella12Cessnock13.92m
13.82m 13.41m 12.65m 10.38m 13.92m

Event 427 Women Shot Put 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hunter, Kelly43Gosford Litt10.43m
10.43m 10.28m FOUL 10.21m 10.33m 10.10m
2Jones, Angela41Mingara9.44m
7.46m 8.10m 9.00m 8.51m 9.28m 9.44m
3Tait, Nicole43Grafton8.56m
7.64m 7.97m 7.85m 7.84m 8.56m 6.98m
4Blume, Bella48Mingara7.57m
7.43m 7.20m 6.86m 7.29m 7.57m 7.09m
5Barrett, Tracy48Nowra Athlet6.29m
6.29m 5.91m PASS FOUL 5.95m 5.85m
6Newcomb, Kali47Mingara5.56m
5.50m 5.14m PASS 5.48m 5.43m 5.56m
7Atkins, Tiffany48Nowra Athlet5.10m
5.00m FOUL 5.10m 4.83m 4.61m 4.93m

Event 152 Men Shot Put U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kalozi, Joshua15Goulburn12.37m
11.52m 12.37m PASS 11.86m
2Batten, Ben15Dubbo12.29m
12.29m 12.01m FOUL 12.20m
3Farrant, Joshua15Gosford Litt10.28m
8.54m 9.45m 9.82m 10.28m
4Lyne, William15Newcastle Fl9.93m
9.51m 9.93m 8.93m 9.41m

Event 141 Men Shot Put U11

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1O'Leary, Flynn11Nowra Athlet7.08m
6.73m 7.08m 6.55m
2Pilkington, Riley11Griffith Little5.69m
5.47m 5.69m 5.07m
--McKenzie, Aiden11TamworthDNS

Event 102 Men Javelin Throw U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Lyne, William15Newcastle Fl44.17m
FOUL 44.17m 43.89m FOUL
2Kalozi, Joshua15Goulburn39.38m
37.52m 37.86m 39.38m 34.46m
3Bell, Saxon15Independent Athlete28.05m
28.05m 25.42m 24.60m 26.16m
4Farrant, Joshua15Gosford Litt27.97m
26.53m 27.20m 27.97m 25.07m

Event 110 Women Shot Put U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Richardson, Emily15Macquarie Hunter12.26m
12.22m 12.26m FOUL 11.43m
2Mullane, Lily14Mingara11.04m
10.05m 10.45m 10.69m 11.04m
3Scott, Heather15Adamstown Ne9.01m
8.71m 8.78m 9.01m FOUL
4Smith, Charlotte15Illawarra Bl8.19m
8.19m 7.67m FOUL FOUL
--Kearney, Charlotte15Stuarts PoinDNS

Event 124 Women Shot Put U9

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Mullane, Ruby9Mingara5.49m
5.49m 5.31m FOUL
2Turner, Lucy9Dubbo5.21m
5.15m 5.21m 5.06m
3Hicks, Jenice9Edgeworth an4.59m
4.57m 4.59m 3.09m
4Clegg, Ruby9Tamworth4.38m
4.38m FOUL 3.74m
5McKendrick, Emily8Gosford Litt3.67m
3.67m 3.22m 3.37m
6Day, Mikayla9Cardiff Litt3.66m
2.84m 3.66m 3.16m
7Clegg, Olivia8Tamworth2.94m
FOUL 2.94m 2.48m
7Bennetts, Monqiue8Mudgee2.94m
2.87m 2.94m 2.55m
9O'Connell, Emily8Tamworth2.88m
FOUL 2.88m 2.67m
10Wain, Lillian7Armidale1.98m
1.86m 1.98m FOUL

Event 307 Men Discus Throw U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dodgson, Drew16Cessnock32.49m
FOUL 32.49m FOUL 28.42m
2Harrison, Ethan16Dubbo31.96m
FOUL 28.40m 29.95m 31.96m
3Barnes, Rhys16Illawarra Bl22.60m
FOUL FOUL 22.60m FOUL

Hurdles

Event 258A Men 300 Metre Hurdles 68.6cm 70+

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Lamb, John71Illawarra Bl50.09
Photofinish Image

Event 257 Women 400 Metre Hurdles 76.2cm 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Jones, Angela41Mingara1:52.41
Photofinish Image

Event 357 Women 80 Metre Hurdles 68.6cm 60-69

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Lowe, June66Illawarra Bl18.602.2
Photofinish Image

Event 341 Men 110 Metre Hurdles 99.1cm U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1James, Ben19Cessnock15.610.7
2Willis, Jackson18Orange Runners16.410.7
Photofinish Image

Event 358 Women 80 Metre Hurdles 76.2cm 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Townsend, Vicki56Nsw Masters15.082.2
2Makejev, Linda53Grafton18.282.2
Photofinish Image

Event 249 Men 400 Metre Hurdles 91.4cm 40-49

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Iggulden, Ben46Coffs Harbou1:17.51
Photofinish Image

Event 248 Men 400 Metre Hurdles 91.4cm U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
--Goschnik, Andrew18St George DistrictX57.04
Photofinish Image

Event 250 Men 400 Metre Hurdles 84.0cm U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dobbins, Rhys17Kotara South1:02.50
Photofinish Image

Event 251 Men 400 Metre Hurdles 84.0cm U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Vizintin, Cory16Macquarie Hunter1:10.23
--Charlier, Dylan16U.T.S NortheDNS
Photofinish Image

Event 252 Men 400 Metre Hurdles 84.0cm 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Howlett, Anthony52Athletics Wo1:13.75
Photofinish Image

Event 253 Women 400 Metre Hurdles 76.2cm Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McAndrew, Kelly26Mingara1:06.75
2Byers, Monique23Illawarra Bl1:07.26
Photofinish Image

Event 254 Women 400 Metre Hurdles 76.2cm U20

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hughes, Claudia19Wallsend Rsl1:09.84
--Hadaya, Janna18Athletics WoDNS
Photofinish Image

Event 255 Women 400 Metre Hurdles 76.2cm U18

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Skelton, Tiahna17Wallsend Rsl1:04.31

Event 256 Women 400 Metre Hurdles 76.2cm U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dyball, Ella16Nowra Athlet1:18.56
Photofinish Image

Event 262 Women 200 Metre Hurdles 76.2cm U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Simos, Ava14Mingara32.593.2
2Xavier, Brooke14Macquarie Hunter34.903.2
Photofinish Image

Event 263 Women 200 Metre Hurdles 76.2cm U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Louison-Roe, Izobelle13St George District33.641.5
2Newton, Sienna13Raymond Terrace36.181.5
3Bennetts, Jorja13Mudgee37.841.5
4Ryan, Phebie13Dubbo38.101.5
5Daymond, Jassmin13Edgeworth an40.871.5
Photofinish Image

Event 261 Women 200 Metre Hurdles 76.2cm U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Newton, Ebony15Raymond Terrace30.262.3
2Robertson, Tori15Mingara32.912.3
3Bennetts, Alesha15Mudgee33.822.3
4Blume, Melissa15Mingara40.432.3
Photofinish Image

Event 260 Men 200 Metre Hurdles 76.2cm U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Smith, Callum13Wyong Athlet35.47-0.6
2Iggulden, Leo13Coffs Harbou36.51-0.6
3Haynes, Max13Raymond Terrace37.29-0.6
4Gunn, Connor13Gosford Litt39.41-0.6
Photofinish Image

Event 259 Men 200 Metre Hurdles 76.2cm U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Kalozi, Joshua15Goulburn28.502.0
2Hancock, Cody15Raymond Terrace29.372.0
3Smith, Riley15Wyong Athlet30.302.0
4Iggulden, Max15Coffs Harbou34.272.0
Photofinish Image

Event 356 Women 80 Metre Hurdles 76.2cm U13

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Conlon, Dixie12Raymond Terrace14.53+0.0
2Granato, Matilda12Eastlakes At16.95+0.0
3Dee, Rebekah12Dubbo20.49+0.0
Photofinish Image

Event 359 Women 80 Metre Hurdles 76.2cm 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Iggulden, Mia48Coffs Harbou16.472.2
2Jones, Angela41Mingara17.602.2
Photofinish Image

Event 355 Women 80 Metre Hurdles 76.2cm U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Newton, Sienna13Raymond Terrace14.85+0.0
2Bennetts, Jorja13Mudgee15.22+0.0
3Mustapic, Alisha13Nowra Athlet15.93+0.0
4Daymond, Jassmin13Edgeworth an17.15+0.0
Photofinish Image

Event 354 Men 90 Metre Hurdles 76.2cm U13

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1McKenna, Cooper12Raymond Terrace19.261.0
--Vaggs, Dwayne12Port StephenDNS1.0
Photofinish Image

Event 351 Women 90 Metre Hurdles 76.2cm U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Newton, Ebony15Raymond Terrace13.421.8
2Robertson, Tori15Mingara13.431.8
--Kearney, Charlotte15Stuarts PoinDNS1.8
Photofinish Image

Event 352 Women 90 Metre Hurdles 76.2cm U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Simos, Ava14Mingara14.491.8
2Bragg, Madison14Wallsend Rsl14.641.8
3Marshall, Ruby14Nowra Athlet18.341.8
Photofinish Image

Event 353 Men 90 Metre Hurdles 76.2cm U14

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Tait, William13Grafton16.521.0
2Smith, Callum13Wyong Athlet16.901.0
3Iggulden, Leo13Coffs Harbou17.121.0
4Granato, Mason13Eastlakes At18.551.0
5Watson, Jonah13Nowra Athlet19.291.0
Photofinish Image

Event 359A Men 80 Metre Hurdles 76.2cm 70+

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Lamb, John71Illawarra Bl14.042.2
Photofinish Image

Event 341A Men 110 Metre Hurdles 99.1cm 40-49

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Iggulden, Ben46Coffs Harbou22.110.7
Photofinish Image

Event 342 Men 110 Metre Hurdles 91.4cm U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Dobbins, Rhys17Kotara South15.430.7
--Louison-Roe, Jay17St George DistrictDNS0.7
Photofinish Image

Event 344 Men 100 Metre Hurdles 91.4cm 50-59

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Howlett, Anthony52Athletics Wo19.891.9
Photofinish Image

Event 343 Men 110 Metre Hurdles 91.4cm U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Sheehan, Jack16Coffs Harbou14.670.7
2Vizintin, Cory16Macquarie Hunter17.160.7
3Granato, Liam16Eastlakes18.430.7
Photofinish Image

Event 345 Men 100 Metre Hurdles 84.0cm U16

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Kalozi, Joshua15Goulburn13.781.9
2Hancock, Cody15Raymond Terrace15.571.9
3Smith, Riley15Wyong Athlet16.161.9
4Iggulden, Max15Coffs Harbou17.541.9
Photofinish Image

Event 346 Men 100 Metre Hurdles 84.0cm U15

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Makejev, Marcus14Grafton16.151.9
Photofinish Image

Event 347 Women 100 Metre Hurdles 84.0cm Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1McAndrew, Kelly26Mingara15.13+0.0
2Macpherson, Teah17Macquarie Hunter15.62+0.0
3O'Neill, Jacqueline27Mingara18.73+0.0
Photofinish Image

Event 348 Women 100 Metre Hurdles 84.0cm U20

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Piras, Maya18Dubbo15.21+0.0
Photofinish Image

Event 349 Women 100 Metre Hurdles 76.2cm U17

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Moore, Kailee16Athletics Wo14.85+0.0
2Adams, Ashlyn16Illawarra Bl15.38+0.0
3Gooch, Millie16Dubbo15.74+0.0
Photofinish Image

Event 350 Women 100 Metre Hurdles 76.2cm U18

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Skelton, Tiahna17Wallsend Rsl14.991.1
2Tait, Hanna17Grafton15.941.1
3Harrison, Alexandra17Coffs Harbou16.081.1
4Etheridge, Caitlyn17Tamworth17.141.1
5Smith, Madelyn17Wyong Athlet21.951.1
Photofinish Image

Relays

Event 269 Men 4x100 Metre Relay 30+

TeamFinalsPoints
Finals
1South Coast 'A'52.53
2Nowra Athletics Club 'A'55.75
3Nowra Athletics Club 'B'1:03.44
4Mingara 'A'1:15.65
Photofinish Image

Event 268 Women 4x100 Metre Relay 30+

TeamFinalsPoints
Finals
1Nowra Athletics Club 'A'58.86
2Mingara 'A'1:09.41
Photofinish Image

Event 266 Women 4x100 Metre Relay Open

TeamFinalsPoints
Finals
1Mingara 'A'49.19
2Illawarra Blue Stars 'B'49.97
3Armidale 'A'51.90
4Coffs Harbour Track and Field 'A'53.48
5Illawarra Blue Stars 'A'56.81
6North Coast 'A'57.04
Photofinish Image

Event 267 Men 4x100 Metre Relay Open

TeamFinalsPoints
Finals
1Illawarra Blue Stars 'A'44.29
2Armidale 'A'45.53
3Mingara 'A'45.58
4Coffs Harbour Track and Field 'A'47.46
5Nowra Athletics Club 'A'49.02
6Grafton 'A'52.89
7Nowra Athletics Club 'B'54.49
8Wyong Athletics Centre Inc 'A'57.40
Photofinish Image

Event 265 Men 4x100 Metre Relay U16

TeamFinalsPoints
Finals
1Nowra Athletics Club 'A'52.30
2Raymond Terrace 'A'54.84
3Armidale 'A'54.98
4Nowra Athletics Club 'B'56.86
5Nowra Athletics Club 'C'1:03.57
6Mingara 'A'1:06.60
7Nowra Athletics Club 'D'1:18.40
Photofinish Image

Event 264 Women 4x100 Metre Relay U16

TeamFinalsPoints
Finals
1Macquarie Hunter 'A'50.47
2Mingara 'A'56.26
3Nowra Athletics Club 'A'56.92
4Nowra Athletics Club 'B'1:12.87
5Armidale 'A'1:14.91
Photofinish Image

Other Stuff

Event 163 Women 2000 Metre Steeplechase 76.2cm U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Dyball, Ella16Nowra Athlet8:31.45

Event 169 Men 2000 Metre Steeplechase 76.2cm 70+

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Stubbs, Kenneth76Mingara14:35.43

Event 168 Men 2000 Metre Steeplechase 76.2cm 60-69

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Conyers, Mark65Kooringal Wagga8:39.44

Event 165 Women 2000 Metre Steeplechase 50-59

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Martin, Anthea53Coffs Harbou11:47.47

Event 164 Women 2000 Metre Steeplechase 76.2cm 30-39

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Goddard, Karley40Nowra Athlet9:16.44

Event 167 Men 2000 Metre Steeplechase 76.2cm U16

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bettison, Caleb15Armidale6:49.29
2Dyball, William15Nowra Athlet6:50.01
3Brien, Keelan15Independent Athlete7:04.01
4Zakis, William14Blue Mountains8:08.87
5Leseberg, Ernest15Gosford Litt10:00.29

Event 170 Men 2000 Metre Steeplechase 91.4cm U17

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Pepper, Jacob16Nowra Athlet7:59.23
2Bible, Thomas16Armidale9:02.27