Distance

Event 17 Men 10000 Metre B Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1King-smith, Declan21Delta Runnin32:49.24
2Stewart, Kobe12Bankstown Sp33:08.94
3Kennett, Dave33Delta Runnin33:24.51
4MacDonell, Ryan28Sydney University33:30.67
5Bowes, Sean38Randwick Bot34:07.71
6Peeters, Daniel18Campbelltown34:08.75
7Cass, Jesse25Nepean Distr34:12.57
8Phillips, Cooper13U.T.S. North34:13.21
9Walker, Nick34U.T.S. North34:22.42
10Sweeny, Peter48Athletics East34:42.60
11McPhee, Jack24Sydney Athle34:44.52
12simpson, damien43RunCrew34:48.78
13Baddeley, Karl31Athletics East34:54.98
14Brien, Keelan15Independent Athlete35:34.92
15Bulloch, Wayne53Bankstown Sp36:06.68
16McEwan, David65Hills Distri39:36.00
17Byrne, Peter61Hills Distri41:28.97
18Distefano, Michael24Sutherland D41:50.65
19Schwebel, Ron69Sydney Strid44:05.81
20Rose, Ian62Hills Distri47:12.61
21Cooper, Wayne63Athletics East48:16.74
22Davie, EJ49Sydney Strid50:06.25
--Bullock, Dominic26Rejoov RunnersDNF
--Costello, David40Delta RunninDNF
--Christian, Theo16Trinity AthlDNF
--Gregory, Mark48Athletics EastDNF

Event 16 Women 10000 Metre A Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Reid, Lauren35Delta Runnin33:52.45
2Ponton, Marnie36Bankstown Sp34:40.16
3Van Graan, Aynslee24RunCrew35:41.28
4Weber, Rosie27RunCrew35:53.77
5Simon, Laura31Newcastle Flyers37:18.93
--Blay, Karen57Kembla Joggers Inc.DNF
--Hall, Audrey25Sydney UniversityDNF

Event 18 Men 10000 Metre A Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Goddard, Edward (Ed)23U.T.S. North28:45.84
2Tall, Kieren22RunCrew28:47.92
3St Lawrence, Ben39RunCrew28:50.80
4Nipperess, James30Sydney University29:24.04
5Batt, Kevin29Sutherland D29:27.87
6Phillips, Joshua21Sydney Strid29:42.50
7Hudson, Matthew35RunCrew29:47.89
8Threlfall, Brady33Victoria Athletics30:14.91
9Spiessberger-Parker, Arr24Bankstown Sp30:23.41
10Reid, Archie19Tas Athletics30:26.35
11Wallis, Daniel33Act Athletics30:27.45
12Doherty, Charlie21U.T.S. North30:36.67
13Fryer, Drew19Randwick Bot30:39.58
14Peterson, Leo29U.T.S. North30:50.96
15cox, matthew30Bankstown Sp30:55.44
16Liddy, Ben39Sydney University30:57.86
17Gough, Myles34Kembla Joggers Inc.31:00.99
18Middleton, Tom34RunCrew31:03.47
19Wallace, Hamish24Bankstown Sp31:05.87
20Green, Jack28RunCrew31:08.24
21Ho, Matthew36Delta Runnin31:35.65
22Hopper, Sam26RunCrew31:37.37
23Fryer, Kurt22Randwick Bot31:42.61
24Cashman, Oliver34Delta Runnin31:47.38
25Francken, Daniel23Bankstown Sp31:52.64
26Maxwell, Jack26Delta Runnin31:55.66
27Toomey, Benjamin35St. George D32:43.12
28Foster, Jacob29Sutherland D32:46.16
29Shiell, Samuel26RunCrew32:55.10
--Shaw, Jake39RunCrewDNF

Event 11 Mixed 10000 Metre Community 10k

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Jones, SamuelMCommunity Athlete33:27.77
2Ottesen, DaneMCommunity Athlete33:35.55
3Holland, MatthewMCommunity Athlete34:39.55
4Strom, ChristopherMCommunity Athlete35:05.72
5Jansen van Rensburg, ChaMCommunity Athlete35:10.06
6Keys, JoshMCommunity Athlete35:20.29
7Vu, MartinMCommunity Athlete35:28.85
8Reville, EoinMCommunity Athlete35:32.05
9Fukushima, HiroshiMCommunity Athlete36:03.27
10Santos, NelsonMCommunity Athlete36:53.02
11Wilson, BrandonMCommunity Athlete37:22.65
12Denmeade, GrantMCommunity Athlete37:24.03
13Neylan, TimMCommunity Athlete38:00.66
14Hewitt, AngusMCommunity Athlete38:26.01
15Davenport, AimeeW34Athletics East38:39.00
16Cordwell, ChrisMCommunity Athlete42:06.95
17Sinibaldi, TonyM50Bankstown Sp42:11.73
18Suzuki, AkiraMCommunity Athlete42:30.19
19Vella, JosephM35RunCrew42:46.06
20kennedy, seanMCommunity Athlete43:36.62
21Leighton, KellyWCommunity Athlete44:04.67
22Clubb, ShaneM34Girraween47:47.26
23Boyle, BradM59Bankstown Sp48:31.33
24Jagger, DavidMCommunity Athlete50:00.16
25Riding, MelanieWCommunity Athlete54:39.91
26Merrilees, KarenWCommunity Athlete 1:06:04.0h
--McQueen, RodneyMCommunity AthleteDNF

Event 1 Men 800 Metre Para

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Ryan, Cormac14Bankstown Sp2:20.05
2Moos, Ethan17Hills Distri2:42.91

Event 10 Men 3000 Metre Steeplechase 91.4cm

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Burgess, Joe24Sydney University9:18.04

Event 8 Women 3000 Metre Steeplechase 76.2cm

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Chan, Cheryl25Sydney University11:28.10
2McPhillips, Ruby17Kembla Joggers Inc.12:28.97

Event 12 Women 800 Metre A Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hancock-Cameron, Jaylah18Bankstown Sp2:09.79
2Pickering, Sarah17Macquarie Hunter2:11.50
3Boothroyd, Ivy13Sutherland D2:12.20
4Winkcup, Georgia23U.T.S. North2:12.25
5Arentz, Beth19Sutherland D2:15.10
6Baker, Sarah13U.T.S. North2:16.93
7Guthrie, Sally18Sydney University2:18.04
8Halmy, Bethany25Manly Warrin2:19.63
9Holland, Baylee17Bankstown Sp2:21.03
--Purcell, Georgie17Blue MountaiDNS

Event 13 Men 800 Metre A Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kelly, Daniel17RunCrew1:55.45
2Jagger, Benjamin22Bankstown Sp1:56.32
3Halpin, Ian27Bankstown Sp1:57.47
4Johnson, Zachary20U.T.S. North1:57.56
5King, Michael15Trinity Athl1:59.31
6Christian, Theo16Trinity Athl1:59.51
7Pursey, Oscar21Sydney University1:59.91
8Webb, Liam21Manly Warrin2:00.27
9Hunt, Thomas19U.T.S. North2:01.66

Event 15 Men 1500 Metre A Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Habler, Bailey16Randwick Bot3:55.99
2Palfrey, Tomas17Bankstown Sp3:56.93
3Ryan, Joseph25Sydney University3:57.39
4Hince, Luke18Kembla Joggers Inc.3:59.26
5Newell, Richard27Randwick Bot3:59.27
6Bishop, Benjamin19Trinity Athl4:02.82
7Hinchcliffe, Liam17Bankstown Sp4:08.59
8Dawson, Matt35Delta Runnin4:14.15
9Davidson, Ollie16Sydney University4:15.91
10Felice, Brendan15Illawong Rev4:17.78
11McIntosh, Kyle26Sutherland D4:19.06
12Ruiz Davila, Julio24Campbelltown4:25.56
13Costello, David40Delta Runnin4:26.22

Event 14 Women 1500 Metre A Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Rand, Ada15St. George D4:26.33
2Stewart, Imogen15Illawong Rev4:27.19
3Campbell, Holly24Sydney University4:33.69
4Toohey, Mia15Sutherland D4:35.11
5Madden, Ruby16RunCrew4:39.56
6scott, bethany29RunCrew4:39.67
7Purcell, Georgie17Blue Mountai4:41.08
8Roff, Lora31Randwick Bot4:42.58
9Kalamvokis, Alexia15Illawong Rev4:47.03
10Buchanan, Tayissa14Athletics Wo4:47.06
11Penman, Ella14Dubbo Athlet4:58.28
12Doherty, Eloise21U.T.S. North5:00.40
--Chan, Cheryl25Sydney UniversityDNS
--Cooper, Fleur13MosmanDNS
--Arentz, Beth19Sutherland DDNS
--Baker, Sarah13U.T.S. NorthDNS

Event 5 Men 1500 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Morgan, Leo16Randwick Bot4:20.37
2McEvoy, Kalan17U.T.S. North4:20.97
3Low, Jesiah13Sutherland D4:23.38
4Zavetsanos, Billy15Randwick Bot4:23.81
5El-Hayek, Christopher25Sydney University4:24.82
6Frykberg, Ryan15Cherrybrook4:25.69
7Booth, Adam26Randwick Bot4:26.03
8Elbourne, Brody16Randwick Bot4:29.67
9Nott, Archie13Campbelltown4:36.15
10Morgan, Hugo14Randwick Bot4:39.41
11Cheshire, Will11Balmain Athl4:41.62
12Ruiz Davila, Javier16Campbelltown4:41.82
13Sivaraj, Manu57Randwick Bot5:10.14
--Nicholls, Lachlan17Blue MountaiDNS
--Smith, Oliver14Ryde AthletiDNS
Section 2
1Wylie, Julian13Randwick Bot4:48.16
2Zavetsanos, Kade13Randwick Bot4:48.50
3Grima, Lucas13Camden Athle4:53.77
4Scholle, Lindsay52Asics Wests4:57.14
5Judge, Lincoln13RunCrew5:02.17
6Horley, Cooper14Manly Warrin5:09.30
7Horton, Jai14Westfields5:13.72
8Galvin, Tom23Sydney University5:13.82
9Westwood, Matthew14Camden Athle5:22.44
10Smith, Julian12Ryde Athleti5:22.59
11Low, Jude11Sutherland D5:29.67
12Grogan, Michael45Hills Distri6:49.48
--Diamond, Alec23U.T.S. NorthDNF

Event 4 Women 1500 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Ward, Natasha16Randwick Bot4:45.0h1st
--Hargraves, Shayne17Bankstown SpNT3rd
--Jakovljevic, Monique15CampbelltownNT11th
--Frykberg, Kirsten17Sydney StridNT9th
--Newitt, Tessa13Asics WestsNT8th
--Pyda, Olivia14WestfieldsNT10th
--Cassilles, Ciara13WestfieldsNT12th
--Simpson, Piper12Randwick BotNT2nd
--Bloem, Olivia13Hills DistriNT7th
--Walker, Chloe14Balmain AthlNT5th
--Lambert, Aspen13Trinity AthlNT6th
--Quarrell, Philippa11Sydney AthleNT4th
--Adams, Lauren14Glenbrook LiDNS
Section 2
1Farre, Aaliya13Westfields5:11.01
2Grima, Larissa11Camden Athle5:13.80
3Slater, Sophia13Asics Wests5:17.40
4Ingwersen, Annika14Balmain Athl5:22.34
5Vrachliotis, Heather37Manly Warrin5:25.57
6Dukes, Mabel12RunCrew5:26.16
7McLaren, Emily12Nowra Athlet5:27.92
8Gawel, Eva11Randwick Bot5:30.27
9newton, nancy12Randwick Bot5:30.40
10Roberts, Alannah13Trinity Athl5:50.96
11Grogan, Chloe12Hills Distri5:55.52
12Roediger, Rosemary66Hills Distri6:04.97
13Ruiz Davila, Cecilia18Campbelltown6:39.93

Event 3 Men 800 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Girard, Marc15St Ignatius2:00.56
2Wylie, Rory16Randwick Bot2:03.10
3Holland, Jai16Bankstown Sp2:03.96
4Sã¶derlund, Zeth23U.T.S. North2:05.57
5Gillard, Luca14Trinity Athl2:05.73
6Baptist, Lachlan15Westfields2:06.73
7Joyce, Matthew31Cherrybrook2:06.95
8Boglioni Beaulieu, Guill29Sydney University2:07.61
9Tyrrell, Zachary15Randwick Bot2:12.04
10Nicholls, Lachlan17Blue Mountai2:16.43
--Galvin, Tom23Sydney UniversityDNS
--Diamond, Alec23U.T.S. NorthDNS
Section 2
1Neate, Oliver14Randwick Bot2:05.08
2Baker, Jack16Ryde Athleti2:08.47
3Hage, Mohamad14Bankstown Sp2:08.79
4Krsnik, Dylan15Trinity Athl2:10.73
5McGrath, Dominic16Randwick Bot2:10.94
6Haydon, Will13Bankstown Sp2:11.22
7Oconnell, Josh13Trinity Athl2:11.60
8McLachlan, Matthew12Trinity Athl2:12.66
9Martin, Oscar16Trinity Athl2:12.96
10Frykberg, Ryan15Cherrybrook2:15.13
11Mitchell, Dane14Trinity Athl2:18.39
Section 3
1Walker, Oliver16Trinity Athl2:13.26
2Moloney, Ben14Trinity Athl2:16.78
3Smith, Oliver14Ryde Athleti2:18.60
4Moresi, Joel11Cherrybrook2:19.38
5Cullen, Robbie16Cherrybrook2:26.45
6Westwood, Matthew14Camden Athle2:39.14
7Robb-Jackson, Cooper12Parramatta C2:53.84
8Lewis, David64Asics Wests2:56.69
9Grogan, Michael45Hills Distri3:06.28
10Mason, Robert55Asics Wests3:17.00
--Wylie, Julian13Randwick BotDNS

Event 2 Women 800 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1roderick, laura17Randwick Bot2:14.73
2Cooper, Fleur13Mosman2:16.16
3Winward, Lily15Bankstown Sp2:16.82
4Kostas, Carolena24University of Nsw2:21.64
5Greenhalgh, Olivia14Bankstown Sp2:21.88
6Southby, Olivia17Campbelltown2:22.83
7Colusso, Ella13Bankstown Sp2:25.00
8Cook, Kristen16Asics Wests2:27.65
9Chandler, Sharna-Lea20Sutherland D2:28.09
--Toohey, Mia15Sutherland DDNS
--Simpson, Piper12Randwick BotDNS
Section 2
1Smart, Erin38Nowra Athlet2:23.56
2Rouch, Bonnie16Bankstown Sp2:24.23
3Schultz, Sophie13Hills Distri2:25.52
4Poole, Bronwyn26Trinity Athl2:26.42
5McKenzie, Marley14Hills Distri2:27.11
6Toohey, Keira11Sutherland D2:29.09
7Adams, Lauren14Glenbrook Li2:30.21
8Page, Lana15Hills Distri2:31.20
9Matar, Lea11Bankstown Sp2:42.31
10Gawel, Eva11Randwick Bot2:42.64
11Matar, Lisa14Bankstown Sp2:49.82
Section 3
1Baptist, Madeline13Westfields2:43.44
2Baptist, Isabella11Westfields2:43.57
3Grogan, Chloe12Hills Distri2:47.23
4Roberts, Alannah13Trinity Athl2:47.67
5Drennan, Deborah62U.T.S. North2:57.15
6Sullivan, Jaylah11Camden Athle3:02.08
--Lovell, Sarah13CherrybrookDNS
--McLaren, Emily12Nowra AthletDNS
--Lovell, Louise13CherrybrookDNS
--Wheadon, Emma15Asics WestsDNS
--Skiadopoulos, Maria12Asics WestsDNS

Jumps

Event 20 Mixed Triple Jump Division 3

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Khandharixay, BrandonM14Camden Athle10.64m+0.0
FOUL(+0.0) 10.64m(+0.0) 10.49m(+0.0) 10.55m(+0.0)
2Best, KobenM11Westfields9.29m0.1
9.29m(0.1) 9.28m(0.3) 8.93m(+0.0) 9.00m(+0.0)
3Stewart, LilyW13Asics Wests9.09m+0.0
FOUL(+0.0) 8.09m(+0.0) 9.09m(+0.0) 9.02m(+0.0)
4Stewart, GabrielM11Trinity Athl9.06m+0.0
9.06m(+0.0) 9.04m(0.1) 9.00m(+0.0) 8.74m(+0.0)
5Lovell, LouiseW13Cherrybrook8.86m0.2
8.86m(0.2) 8.21m(+0.0) 8.83m(+0.0) 8.37m(+0.0)
6Ahmad, SalamW16Trinity Athl8.58m0.4
8.58m(0.4) 8.48m(0.6) 8.54m(+0.0) 8.55m(+0.0)
7Sullivan, JaylahW11Camden Athle7.80m+0.0
7.67m(0.9) 7.80m(+0.0) 7.23m(+0.0) 7.35m(+0.0)
8Dehn, RenaeW21Westfields7.72m+0.0
7.72m(+0.0) 7.71m(+0.0) PASS(+0.0) PASS(+0.0)
9Grogan, ChloeW12Hills Distri7.38m+0.0
7.26m(+0.0) FOUL(0.1) 7.38m(+0.0) FOUL(0.4)
--McLaren, EmilyW12Nowra AthletDNSNWI
--Finekifolau, FiltomasM11Bankstown SpDNSNWI
--Watson, JoshuaM17Balmain AthlDNSNWI
--Bishop, jennyW50CherrybrookDNSNWI
--McLaren, HamishM13Nowra AthletDNSNWI

Event 23 Mixed Triple Jump Division 2

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Guerrera, GabriellaW15Randwick Bot11.06m+0.0
10.85m(+0.0) FOUL(0.9) 10.79m(0.3) 11.06m(+0.0)
2Touma, RebeccaW17Randwick Bot10.99mNWI
10.77m(NWI) 10.57m(NWI) 10.70m(NWI) 10.99m(NWI)
3Hunter, TeaganW15Westfields10.67m+0.0
10.67m(+0.0) 10.52m(1.3) 10.44m(+0.0) PASS
4Hennessey, XavierM13Cherrybrook10.49m1.2
10.49m(1.2) FOUL(+0.0) 10.17m(+0.0) 10.30m(+0.0)
5Omage, AbigailW15Trinity Athl10.48m0.2
FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) 10.48m(0.2)
6Monzon, CharlizeW14Westfields10.08mNWI
9.90m(NWI) 9.95m(NWI) 10.08m(NWI) 10.05m(NWI)
7Lovell, SarahW13Cherrybrook10.00m+0.0
9.00m(+0.0) 10.00m(+0.0) 9.35m(+0.0) 9.04m(+0.0)
8Ruediger, LaurenW13Camden Athle9.91m+0.0
9.89m(+0.0) 9.28m(+0.0) 9.91m(+0.0) PASS
9Moefaauo, Le'atiW12Westfields9.48m+0.0
FOUL(+0.0) 9.48m(+0.0) 9.38m(+0.0) 9.43m(+0.0)
--Skiadopoulos, MariaW12Asics WestsDNSNWI
--Bloem, OliviaW13Hills DistriDNSNWI
--Pejkovic, AmyW27Sydney UniversityDNSNWI
--Johnston, JessicaW13Ryde AthletiDNSNWI

Event 26 Mixed Triple Jump Division 1

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Jones, RyanM19Cherrybrook13.32m1.2
12.35m(0.2) FOUL(1.1) FOUL(1.6) 13.32m(1.2)
2Facer, ZacharyM14Asics Wests12.54m0.2
12.43m(2.1) 12.52m(1.0) 12.36m(1.8) 12.54m(0.2)
3McGill, CharlotteW18Sydney University12.00m1.1
FOUL(0.3) 12.00m(1.1) FOUL(+0.0) 11.83m(+0.0)
4Brimble, NakeishaW16Trinity Athl11.83m1.1
FOUL(0.7) FOUL(1.6) 11.72m(1.1) 11.83m(1.1)
5Fountas, JasmineW21South Sydney11.75m+0.0
11.01m(1.2) 11.52m(0.1) FOUL(1.3) 11.75m(+0.0)
6Cullen, RobbieM16Cherrybrook11.74m1.1
11.30m(1.4) 11.74m(1.1) 11.41m(1.3) 11.70m(1.3)
7Petersen, AlexandraW21Trinity Athl11.65m1.1
FOUL(+0.0) 11.57m(0.4) 11.65m(1.1) FOUL(1.5)
8Touma, JosephM14Randwick Bot11.64m0.4
11.45m(0.8) 11.64m(0.4) 11.42m(0.6) 10.92m(1.3)
--Harrington, RileyM14WestfieldsDNSNWI

Event 24 Mixed Pole Vault Division 2

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Noakes, ThomasM17Athletics Wo3.70m
2.40 3.00 3.20 3.40 3.50 3.60 3.70
XO O O XO XO O XXO
2Watson, JoshuaM17Balmain Athl3.20m
2.70 3.00 3.20 3.40
O O XO XXX
3Roser, ClareW16Bankstown Sp2.90m
2.60 2.70 2.80 2.90 3.00
XXO O XXO XXO XXX
4McGrath, TimM58U.T.S. North2.80m
2.60 2.80 2.90
O O XXX
4Hulley, GeorgiaW20Bankstown Sp2.80m
2.70 2.80 2.90
O XXO XXX
6wight, philippaW57Manly Warrin1.95m
1.85 1.95 2.05
O O XXX
6Hunter, MaddisonW14Westfields1.95m
1.85 1.95 2.05
O O XXX
--Sivaraj, SummerW13Asics WestsNH
1.85
XXX

Event 19 Mixed Pole Vault Division 1

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Jones, MaxwellM19Bankstown Sp4.35m
4.05 4.25 4.35 4.50
XXO XO XO XXX
1Princena-White, EthanM18Bankstown Sp4.35m
4.15 4.25 4.35 4.50
O O XO XXX
3Diamond, AlecM23U.T.S. NorthJ4.25m
4.25 4.35
XO XXX
4Princena-White, AidenM16Bankstown SpJ4.25m
4.05 4.15 4.25 4.35
XXO XXO O XXX
--Galvin, TomM23Sydney UniversityNH
3.65
XXX
--Burnett, AlyshaW23CherrybrookNH
3.65
XXX
--Noakes, ThomasM17Athletics WoDNS

Throws

Event 25 Mixed Javelin Throw Division 3

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Mace, SienaW13Trinity Athl29.57m
FOUL 22.58m 26.91m 29.57m
2Goetz, AlexM13Westfields26.34m
26.09m 26.34m 25.03m 25.03m
3Todd, PiperW12Bankstown Sp25.14m
FOUL 23.94m 24.83m 25.14m
4Lovell, SarahW13Cherrybrook25.07m
24.05m 25.07m 24.39m 24.85m
5Sullivan, JaylahW11Camden Athle24.95m
24.95m 12.33m 17.91m 20.68m
6Savage, TamaraW21Nepean Distr24.69m
20.71m 23.83m 24.69m 23.63m
7Kernaghan, MaddisonW12Westfields23.36m
23.36m 20.68m 20.62m FOUL
8Koussas, JessicaW12Asics Wests22.79m
22.01m 22.79m FOUL FOUL
9McLaren, HamishM13Nowra Athlet22.73m
22.73m 19.15m FOUL 21.16m
10Jones, WarrenM40U.T.S. North22.59m
22.59m 20.74m PASS PASS
11Lovell, LouiseW13Cherrybrook22.29m
22.29m 17.70m 20.20m 20.42m
12McLaren, EmilyW12Nowra Athlet22.17m
22.17m 20.51m 18.51m 19.01m
13Stewart, LilyW13Asics Wests21.93m
20.31m 18.66m 21.93m 19.09m
14Bishop, jennyW50Cherrybrook19.88m
19.88m 18.39m 19.84m 18.13m
15Osgood, MikaylaW14Westfields19.83m
19.83m 17.73m 18.13m 17.30m
16Finekifolau, FiltomasM11Bankstown Sp19.79m
19.76m FOUL FOUL 19.79m
17Hennessey, XavierM13Cherrybrook16.94m
FOUL FOUL FOUL 16.94m
18Dehn, RenaeW21Westfields14.17m
14.00m 12.91m 14.12m 14.17m
19Darek, AmeliaW11Westfields14.04m
13.50m 14.04m 13.29m FOUL
20Roberts, AlannahW13Trinity Athl12.65m
12.65m 11.65m 10.52m 11.89m
--Mason, RobertM55Asics WestsDNS
--Watson, JoshuaM17Balmain AthlDNS
--Patriarca, CoraW30U.T.S. NorthDNS
--Terranova, NicolasM63Hills DistriDNS

Event 22 Mixed Javelin Throw Division 2

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Noakes, ThomasM17Athletics Wo49.27m
FOUL 49.27m 45.66m PASS
2Kasozi, DanielM13Campbelltown44.60m
44.60m 38.02m 38.50m 42.71m
3Bell, KarinaW15Trinity Athl42.83m
42.35m 42.83m 38.23m 38.53m
4Camilleri, TobyM14Campbelltown42.75m
42.52m 41.13m 40.65m 42.75m
5Cullen, RobbieM16Cherrybrook42.52m
40.30m 39.76m 39.04m 42.52m
6Eksteen, RuannM13Manly Warrin39.63m
38.04m 39.63m 37.33m 35.41m
7Baltineshter, TaliW14St. George D38.79m
FOUL 38.75m 38.79m 38.17m
8Kely, AnnaW16Cherrybrook37.28m
30.23m 33.34m 35.48m 37.28m
9Portelli, GeorgiaW17St. George D36.57m
31.42m 33.84m 33.05m 36.57m
10Gibson, BriannaW21Sydney University36.27m
36.27m 34.72m 31.33m 30.59m
11Duncum, JaydenM17Nepean Distr35.31m
35.31m 33.33m 32.56m 29.69m
12Johnston, JessicaW13Ryde Athleti34.56m
34.56m 33.33m 30.11m 32.52m
13Shine, KiaraW16Balmain Athl34.46m
29.69m 34.46m 31.46m 32.62m
14MacPherson, LiliW15St. George D34.36m
34.11m 34.36m 32.73m 32.26m
15Levy, ArianaW15Campbelltown33.94m
33.93m 33.94m 32.44m 31.91m
16Haskew, OliviaW14Bankstown Sp33.62m
33.62m 30.13m 30.11m 28.18m
17Cook, EthanM13Nepean Distr33.08m
27.16m 30.95m 33.08m FOUL
18McGrath, TimM58U.T.S. North29.86m
25.42m 29.86m PASS PASS
19Allport, LillyW13Glenbrook Li29.21m
FOUL 29.21m FOUL FOUL
20Jeal, CooperM15Nepean Distr27.86m
FOUL 27.86m 26.16m FOUL
21Scholle, LindsayM52Asics Wests26.47m
23.85m 26.47m 23.88m 26.31m
--Corvalan Sotomayor, CrisM15GirraweenDNS
--Burnett, AlyshaW23CherrybrookDNS
--Corvalan, ClaudioM47GirraweenDNS

Event 21 Mixed Javelin Throw Division 1

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McEntyre, CameronM21Manly Warrin81.51m
81.51m 65.08m 71.40m FOUL
2Little, MackenzieW24Sydney University61.42m
57.62m 54.12m 57.57m 61.42m
3Irish, WilliamM17Manly Warrin55.93m
FOUL FOUL FOUL 55.93m
4Galvin, TomM23Sydney University52.30m
51.44m 51.38m 51.08m 52.30m
5Kitteringham, BaxterM15St. George D51.09m
45.91m FOUL 44.03m 51.09m
6Blackett, KatrinaW25Sydney University50.06m
50.06m 45.95m 45.46m 47.87m
7Nicholson, LukeM16Sutherland D48.00m
48.00m FOUL 46.22m FOUL
8Davidson, LiannaW18Asics Wests47.44m
45.25m 47.44m 46.98m 45.62m
9Grun, ChristinaW27Sydney University43.31m
43.31m 42.46m 42.97m FOUL

Other Stuff

Event 7 Men 2000 Metre Steeplechase 76.2cm

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Gillard, Luca14Trinity Athl6:30.97
2Russell, Max15Randwick Bot6:31.38
3Carson, Miles14Illawong Rev6:42.25
4Gonzalez, Xavier15Balmain Athl7:22.38
5McLaren, Hamish13Nowra Athlet8:00.41
6Sharpe, Brad59U.T.S. North8:08.60

Event 6 Women 2000 Metre Steeplechase 76.2cm

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McGivern, Allegra15Randwick Bot7:19.08
2Honore, Ava16Westfields7:26.45
3Holmes, Keeley15Sydney Athle7:35.23
4Sivills, Olivia16Athletics Wo7:45.00
5D'Ombrain, Hailey14Victory Runners7:51.28
6Roots, Hannah14Blue Mountai7:58.12
--Drennan, Deborah62U.T.S. NorthDNS

Event 9 Men 2000 Metre Steeplechase 91.4cm

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bruntsch, Adam16Ryde Athleti6:17.34