Sprints

Event 3 Men 100 Metre Para

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Georgallis, Christian19Hills Distri15.63-1.0
2Love, Jackson14Manly Warrin15.76-1.0
Photofinish Image

Event 2 Women 100 Metre Para

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Symonds, Karlee18Athletics Wo15.79-2.0
2Colley, Tamsin18Hills Distri16.00-2.0
3Joseph, Kailyn18Cherrybrook16.55-2.0
4Kely, Sara19Cherrybrook16.90-2.0
5Eves, Alexandria31Dubbo Athlet17.53-2.0
6Neuenkirchen, Kim53Cherrybrook25.10-2.0
--Warton, Sybella13U.T.S. NorthDNS-2.0
--Colwell, Charlize13Athletics WoDNS-2.0
Photofinish Image

Event 10 Men 400 Metre Para

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Georgallis, Christian19Hills Distri1:15.64
--Engesser, Matthew13Hills DistriDNS
Photofinish Image

Event 12 Women 400 Metre Para

NameAgeTeam
1Colley, Tamsin18Hills Distri
2Neuenkirchen, Kim53Cherrybrook

Event 12 Men 400 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Bell, Keegan19U.T.S. North47.49
2Atkinson, Joshua17Hills Distri47.68
3Webb, Liam21Manly Warrin48.18
4Goschnik, Andrew18St. George D48.95
5Mackenzie-Wood, Tom20Sydney University49.57
6Hoyer, Brendan26Bankstown Sp49.58
7Glascott, Thomas20U.T.S. North49.81
Section 2
1Panozzo, Dominic17U.T.S. North49.10
2Jeffery, Aaron22U.T.S. North50.72
3Hall, Eli21University of Nsw50.88
4Wood, Lachlan15The Kings51.16
5Dowling, Ryan41U.T.S. North52.24
6Brown, Justin24Manly Warrin52.68
--Pintaric, Oscar19U.T.S. NorthDNS
Section 3
1Gordon, Liam14Illawong Rev49.52
2Fittler, Emerson16Armidale50.42
3Baker, Jack16Ryde Athleti51.95
4Balic, Ivan14Asics Wests51.98
5Fairweather, Caleb19Asics Wests52.15
6Mould, David21University of Nsw54.26
--Holland, Jai16Bankstown SpDNS
Section 4
1Dennis, Joseph17U.T.S. North51.32
2Samsa, Daniel24Bankstown Sp53.17
3Nguyen, David17Trinity Athl53.28
4Dewar, Corey15Cherrybrook54.32
5Williams, Joel18Asics Wests54.59
6Vukovic, Evan14Asics Wests54.94
7Davidson, Ollie16Sydney University55.45
Section 5
1Comer, Thomas15Asics Wests51.66
2Rosette, Jarvis14Illawong Rev53.80
3Jones, Ryan19Cherrybrook54.14
4Parker, Edward18Hills Distri55.15
5Dewar, Lachlan15Cherrybrook55.50
6Mah, Leonard23University of Nsw55.70
7Patterson, Robert18Sydney University56.83
Section 6
1Hughes, Darren57Mounties Ath57.94
2Polson, James37Sydney University59.62
3Albino, Wol12Hornsby Dist59.70
4Williams, Adrian53Sutherland D59.81
5Richardson, Jack12Randwick Bot59.85
6Duong, Lucas12Asics Wests1:00.88
Section 7
1Bird, Lachlan26Sydney University51.34
2Duncan, Thomas13Nowra Athlet59.74
3Wiesenhaan, Jensen14Asics Wests1:02.12
4Rajesh, Shiva11Hornsby Dist1:09.12
5giesler, rob61Nepean Distr1:14.79
6Cooper, Wayne63Athletics East1:29.51

Event 11 Women 400 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Rubie, Anneliese28Sydney University52.62
2Thornton, Jessica22Illawong Rev53.96
3Cowie, Genevieve25Sydney University54.13
4Guthrie, Jasmin17U.T.S. North55.21
5Guthrie, Sally18Sydney University56.52
6Worrell, Ruby14Ryde Athleti56.82
7Fountas, Natasha25Illawong Rev59.20
Section 2
1Betham, Damita14Campbelltown57.50
2Oakley, Bridget31U.T.S. North57.53
3Pedder, Amy30Tasmania Athletics58.33
4Luxford, Sarah21Asics Wests59.61
5Boothroyd, Ivy13Sutherland D1:01.47
--Craker, Rowena20U.T.S. NorthDNS
--Buchanan, Tayissa14Athletics WoDNS
Section 3
1McGOON, Destiny15Westfields59.04
2Alexander, Lucy15Sutherland D1:00.77
3Powell, Madeleine29U.T.S. North1:01.02
4Briffa, Renee45U.T.S. North1:01.32
5Tougher, Rachel17Illawong Rev1:01.36
6Blume, Melissa15Mingara Athl1:03.53
--Munro, Georgia17Macquarie HunterDNS
Section 4
1Bond, Samara13U.T.S. North59.03
2McEvoy, Polly14Sutherland D1:00.98
3Wheadon, Emma15Asics Wests1:01.48
4Schultz, Hayley14Hills Distri1:01.89
5Page, Lana15Hills Distri1:02.86
6Blackwell, Jessie13Mingara Athl1:02.90
7King, Sarah14Port Macquar1:03.80
8Albino, Rakeli18Hornsby Dist1:09.33
Section 5
1Greatrex, Charlotte15U.T.S. North1:02.42
2Quee, Annissa13Hills Distri1:03.32
3Kachel, Bella14Hornsby Dist1:06.10
4Charles, Chanel11Sydney Athle1:08.83
5Matar, Lisa14Bankstown Sp1:09.17
--James, Sarah27Sutherland DDNS
--Delfs, Mathilda12Sutherland DDNS
Section 6
1Lowe, Jasmine15Epping Distr1:05.96
2Kelly, Ashlyn11Hills Distri1:07.85
3Mikan, Catherine12U.T.S. North1:08.79
4Cooley, Juliette11Ryde Athleti1:09.23
5Matar, Lea11Bankstown Sp1:09.53
Section 7
1Koster, Ella17U.T.S. North1:02.22
2Marchant, Pyper13Hills Distri1:07.53
3Sawle, Teleah - stevie m14Bankstown Sp1:12.34
4Lovell - T/F36, Mali16U.T.S. North1:14.55
5McDowell, Linda63Manly Warrin1:25.01
--Robson, Mia11Nepean DistrDNS

Event 5 Men 100 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1 Wind: NWI
1Ius, Christopher20U.T.S. North10.73
2Holdsworth, Zach23Illawong Rev10.78
3Roberts, Will21Asics Wests11.00
4Fullerton, Harry22Sydney University11.04
5Hanna, Michael20Illawong Rev11.07
6Whitehead, Hugo21U.T.S. North11.09
7Rathore, Shakti27Sydney University11.15
8Bond, Connor17U.T.S. North11.27
--Hough, Nick27Sydney UniversityDNS
Section 2 Wind: -2.5
1Mackenzie-Wood, Tom20Sydney University11.19
2Zhao, Pengfei15Hills Distri11.35
2Atkinson, Joshua17Hills Distri11.35
4Sharwood, Isaac19U.T.S. North11.39
5Mandera, Max17Knox Grammar School11.46
6Kabba, Rashid15Westfields11.49
6Vuong, Kenneth30Asics Wests11.49
8Webb, Liam21Manly Warrin11.52
9Patterson, Robert18Sydney University11.70
Section 3 Wind: -1.8
1Goschnik, Luke19St. George D11.23
2Goschnik, Andrew18St. George D11.25
3Hall, Eli21University of Nsw11.28
4Comer, Thomas15Asics Wests11.45
5McMahon, Ashley45U.T.S. North11.56
6Wong, Scott17U.T.S. North11.60
7Kirk, Koray21U.T.S. North11.61
8Cai, Desmond21University of Nsw11.67
9Mah, Leonard23University of Nsw11.79
Section 4 Wind: -0.5
1Pitts, Thomas20U.T.S. North11.28
2Fittler, Emerson16Armidale11.39
3Dennis, Joseph17U.T.S. North11.42
4Ho, Jason17U.T.S. North11.43
5Li, Christopher22University of Nsw11.57
6Noyeaux, Sean20St. George D11.64
7Jones, Lachlan15Douglas Park11.78
8Vrachnas, Timothy27South Sydney11.80
9D’arcy, Jack23Campbelltown11.83
Section 5 Wind: +0.0
1Jones, Aidan15U.T.S. North11.45
2Taylor, Jacob14Hills Distri11.57
3Hall, Dylan13Knox Grammar School11.61
4Vasquez, Marco27Sydney University11.66
4Roberts-Lintmeijer, Kean15Asics Wests11.66
6Brown, Calem15Illawarra Bl11.73
7Meredith, Jake15Camden Athle11.78
8Cullen, Robbie16Cherrybrook11.91
9Banovich, Cameron15Westfields11.92
Section 6 Wind: -1.2
1Nguyen, David17Trinity Athl11.74
2Vukovic, Evan14Asics Wests11.84
3Jones, Brandan26Illawong Rev11.87
4Balic, Ivan14Asics Wests11.91
5Qiu, Ben27Sydney University11.99
6Samsa, Daniel24Bankstown Sp12.06
7Rosette, Jarvis14Illawong Rev12.23
8Pasfield, Blake14The Kings12.25
9Bassily, Jonathan14Trinity Athl12.72
Section 7 Wind: -0.6
1Panozzo, Dominic17U.T.S. North11.51
2Saldana, Fernando23Sydney University11.89
3Tsai, Fu16Randwick Bot11.91
4Campbell, Lucas14Athletics Wo12.13
5Jones, Ryan19Cherrybrook12.17
6Saadi, Muhammadjawad23St. George D12.35
7Ma, Kevin14Trinity Athl12.48
8Hughes, Darren57Mounties Ath12.59
9Turner, David44U.T.S. North12.88
10Konstantinoff, Maximus13Nepean Distr13.02
Section 8 Wind: +0.0
1Watson, Joshua17Balmain Athl11.99
2Palabrica, Noel27Bankstown Sp12.34
3Catzel, Ryan45Balmain Athl12.65
4Miljak, Lucas13St. George D12.67
5Albino, Wol12Hornsby Dist12.68
6chiarella, sebastian14Manly Warrin12.70
7Martin, Christopher45Mounties Ath12.84
8Elliott, Hamish12St Ignatius13.10
9Murphy, Indiana14Trinity Athl13.13
Section 9 Wind: -1.2
1Goetz, Alex13Westfields12.96
2Hennessey, Xavier13Cherrybrook13.11
3Lee, Andy44Mounties Ath13.73
4Shearsby, David64Manly Warrin13.74
5Macri, Hugo11St. George D14.19
6Scodellaro, Thomas11Manly Warrin14.45
7giesler, rob61Nepean Distr14.46
8Kratochvil, Karel63Athletics East14.62
--McGrath, Tim58U.T.S. NorthDNF
Section 10 Wind: -0.7
1McEwan, Clinton29U.T.S. North12.11
2Duong, Lucas12Asics Wests13.81
3Best, Koben11Westfields13.82
4Polson, James37Sydney University13.98
5Rajesh, Shiva11Hornsby Dist14.43
6Holmes, Sam12U.T.S. North14.59
7McMahon, Zion11U.T.S. North15.99

Event 4 Women 100 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1 Wind: +0.0
1Taddeo, Abbie26Illawong Rev11.83
2Stoilova, Aleksandra15Westfields11.90
3Stevens, Maisie20Unattached11.95
4Mciver, Carlie21Illawong Rev12.05
5Healey, Sarah22Sydney University12.11
6Cowie, Genevieve25Sydney University12.15
7Dale, Samantha19Cherrybrook12.35
8Kelaher, Morgan17U.T.S. North12.52
9Betham, Damita14Campbelltown12.62
Section 2 Wind: -2.4
1Munro, Georgia17Macquarie HunterJ12.45
2Donofrio, Nicolette18U.T.S. NorthJ12.45
3Craker, Rowena20U.T.S. North12.66
4Takchi, Carla23U.T.S. North12.79
5windshuttle, Angelina15Bankstown Sp12.83
6Fioravanti, Kiara27Asics Wests12.86
7Maciver, Jessica17U.T.S. North12.90
8Cramer, Elysha17Manly Warrin12.99
9James, Sarah27Sutherland D13.15
Section 3 Wind: +0.0
1Bond, Sienna15U.T.S. North12.65
2Roets, Lara15Athletics East12.87
3Bond, Samara13U.T.S. North12.94
4Perry, Monique46U.T.S. North12.97
5McGOON, Destiny15Westfields12.98
6Halmy, Bethany25Manly Warrin13.08
7Patriarca, Cora30U.T.S. North13.09
8Latimer, Sophie15Camden Athle13.22
9Johnston-Mitrevska, Jade19St. George D13.35
Section 4 Wind: +0.0
1Walker, Isabellah18Sydney University12.48
2Nourdine, Clara15Trinity Athl12.96
3Greatrex, Charlotte15U.T.S. North13.09
4Staples, Elizabeth18Cherrybrook13.18
5Brimble, Nakeisha16Trinity Athl13.23
6Davis, Chloe20U.T.S. North13.38
7Quee, Annissa13Hills Distri13.40
8Webb, Tara14Cherrybrook13.48
9McEvoy, Polly14Sutherland D13.55
10burdett, mila12Trinity Athl13.88
Section 5 Wind: -0.8
1Millecamps, Eliette12Randwick Bot13.60
2Lowe, Jasmine15Epping Distr13.68
3mitchell, madison13Cherrybrook13.81
4Koot, Sarah-anne13Cherrybrook13.86
5Michael, Alyssa11Campbelltown13.94
6Case, Bianca13Hornsby Dist14.01
7Mikan, Catherine12U.T.S. North14.13
8Davis, Joanna44U.T.S. North14.25
9Cimino, Maria49U.T.S. North14.86
Section 6 Wind: -2.3
1Guthrie, Sally18Sydney University12.79
2Goetz, Molly15Sutherland D14.69
3Herring, Eden11Hornsby Dist14.74
4Kandel, Lilli12Campbelltown14.93
5Couper, Michaela12Hornsby Dist15.06
6Suttor, Robyn61Mounties Ath15.69
7Robson, Mia11Nepean Distr15.70
8McDowell, Linda63Manly Warrin16.63
--Kely, Anna16CherrybrookDNS
--Kelaher, Bronwyn55U.T.S. NorthDNS

Distance

Event 32 Mixed 3000 Metre Community B Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Pham, DanM27Community Athlete9:27.30
2Alexandre, JBM36Community Athlete10:08.43
3Davenport, AimeeW34Community Athlete10:29.51
4Donovic, VictorM61Community Athlete11:00.17
5Blyth, MattM38Community Athlete11:04.79
6Stuart, HenryM11Community Athlete11:13.30
7Jenkins, PeterM30Community Athlete11:13.85
8Morrissey, MikeM62Community Athlete11:43.21
9kennedy, seanM51Community Athlete11:54.34
10Burke, JessicaW20Community Athlete11:55.08
11Halleen, RebeccaW42Community Athlete12:18.00
12Dillon, AlexanderM38Community Athlete12:46.76
13Laughton, AdamM47Community Athlete12:49.71
14Chong, JeffM31Community Athlete13:01.40
15Walker, RichardM49Community Athlete13:11.47
16Darby, GeoffM66Community Athlete13:34.51
17Bell, GordonM58Community Athlete14:30.27
18Carey, JulieW50Community Athlete19:38.56
--Vu, MartinM34Community AthleteDNS
--Williams, DennisM72Community AthleteDNS
--Jagger, DavidM58Community AthleteDNS
--O'Brien, PoppyW11Community AthleteDNS

Event 33 Mixed 3000 Metre Community A Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Luksich, CameronM21Community Athlete9:10.24
2Tierney, JamesM15Community Athlete9:25.27
3Reville, EoinM41Community Athlete9:38.64
4Eather, JamesM33Community Athlete9:40.67
5Aich, IndrajeetM46Community Athlete9:46.65
6Fukushima, HiroshiM32Community Athlete9:48.08
7Sandrasegaran, AranM26Community Athlete9:49.85
8Bullivant, AndrewM40Community Athlete9:58.92
9Taylor, MattM24Community Athlete9:59.11
10McMahon, PatrickM10Community Athlete9:59.65
11Brooks, DanM38Community Athlete10:02.15
12Denmeade, GrantM43Community Athlete10:07.99
13Dwyer, VoltronM33Community Athlete10:10.45
14Claassen, MartinM34Community Athlete10:21.32
15Fisher, RyanM34Community Athlete10:27.47
16Dawes, JimM49Community Athlete10:43.89
17To, TurveyM47Community Athlete10:48.52
18McCarron, MattM37Community Athlete10:52.41
19Harrison, KeedenM11Community Athlete11:00.14

Event 34 Men 3000 Metre J Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Campbell, Rory22RunCrew10:26.13
2Kesby, Macleay13Kembla Joggers Inc.10:26.49
3Long, Benjamin12Westfields10:53.69
4Reed, Brock15RunCrew11:00.08
5Low, Jude11Sutherland D11:04.11
6Sinibaldi, Tony51Bankstown Sp11:07.06
7Smith, Julian12Ryde Athleti11:09.82
8Bregozzo, Max11Manly Warrin11:14.87
9Wright-Smith, Jerra11Asics Wests11:15.72
10Burton, Joshua32Nepean Distr11:21.61
11Akelian, Joseph42RunCrew11:24.14
12Westwood, Matthew14Camden Athle11:30.90
13Byrne, Peter61Hills Distri11:31.26
14Foley, Cooper12Nepean Distr12:01.63
15Glasson, Lachlan11Gosford Litt12:04.50
16Schwebel, Ron69Sydney Strid12:13.80
17Clubb, Shane36Hills Distri12:25.73
18Wendt, Jason52Sutherland D12:45.81
19Rose, Ian62Hills Distri13:15.46
20Davie, EJ49Sydney Strid13:25.27
21Bell, Matthew12Glenbrook Li13:27.75
22Williams, Dennis72Hills Distri13:34.26
23Grogan, Michael45Hills Distri13:51.49
24Cooper, Wayne63Athletics East14:13.22

Event 35 Men 3000 Metre I Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Ham, Oliver15Asics Wests9:36.24
2Smith, Oliver14Ryde Athleti9:40.51
3Torley, Samuel18Kembla Joggers Inc.9:41.85
4Bennett, Nick49Sutherland D9:43.56
5Bennie, Marc40Nsw Masters9:50.84
6Everett, Cory12Newcastle Runners9:54.96
7Paras, Alexander14St. George D9:58.43
8Beacroft, Isaac13Blacktown Ci9:59.70
9Torley, Dominic12Kembla Joggers Inc.10:03.21
10Zavetsanos, Kade13Randwick Bot10:04.75
11Ingwersen, Leif11Balmain Athl10:05.04
12Wylie, Julian13Randwick Bot10:09.12
13Sarkies, Richard55Manly Warrin10:11.15
14McIntosh, Jason50Sydney Strid10:13.12
15Lenarduzzi, Benjamin14Sutherland D10:13.83
16Reed, Josh13RunCrew10:15.71
17Darby, Brynn28Sutherland D10:16.27
18Pepper, Jacob16Nowra Athlet10:16.94
19Trainor, Paul55U.T.S. North10:17.08
20Pearson, Jacob13St. George D10:33.44
21McEwan, David65Hills Distri10:37.93
22Hutton, Peter64Nsw Masters11:10.98

Event 36 Men 3000 Metre H Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Costello, James43Athletics East9:31.18
2Sork, Will15The Scots College9:34.71
3Engel, Joshua31Kembla Joggers Inc.9:35.51
4Williams, Daniel13Independent Athlete9:37.21
5Ward, Nate12Kotara South9:38.60
6Booth-Martinez, Maximus18Independent Athlete9:39.50
7Hage, Mohamad14Bankstown Sp9:39.53
8Houston, Aaron16Orange Littl9:42.49
9Harlor, Joel12Victory Runners9:44.22
10Moloney, Ben14Trinity Athl9:50.28
11Collinson, William16Sydney Strid9:50.86
12Kelly, Andrew17Hills Distri9:52.29
13Lubke, Joshua12Balmain Athl9:53.21
14Goldin, Sam15Manly Warrin9:54.40
15Grima, Lucas13Camden Athle9:54.50
16Bulloch, Wayne53Bankstown Sp9:55.72
17Napier, Benjamin15Camden Athle9:56.59
18Raptis, Paul22Bankstown Sp9:59.28
19Forato, Callum13Randwick Bot9:59.86
20Mori, Masato13Sydney Athle10:01.59
21Arthur, Paul53St. George D10:07.67
22Simpson, Flynn15Sydney Athle10:08.49
23Burkhardt, Idris13Cherrybrook10:22.59

Event 37 Men 3000 Metre G Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McKenzie, Ethan15U.T.S. North9:13.42
2Bettison, Caleb15Armidale9:13.55
3Colman, William17U.T.S. North9:18.90
4Low, Jesiah13Sutherland D9:19.38
5Strutt, Sam29RunCrew9:20.62
6McGirr, Matthew34RunCrew9:21.08
7Haydon, Will13Bankstown Sp9:23.30
8Holland, Jai16Bankstown Sp9:24.44
9Mulvihill, Billy13Sydney Athle9:25.04
10Deppeler, Devon42Hills Distri9:29.19
11Solomon, Joel15Sydney Athle9:29.46
12Haining, Lachlan15Kembla Joggers Inc.9:32.05
13Hanna, Ashton16Ryde Athleti9:33.28
14Dessaix-Chin, Russell42Sydney University9:34.20
15Mee, Cameron25Randwick Bot9:35.22
16simpson, damien43RunCrew9:38.87
17Cheshire, Will11Balmain Athl9:44.07
18Alley, Trent11RunCrew9:46.82
19Morgan, Hugo14Randwick Bot9:53.38
20Bird, Trent46Asics Wests9:55.46
21Baptist, Lachlan15Westfields10:02.83
22Radvin, Matthew13Randwick Bot10:11.21
23Streckeisen, Ben48Delta Runnin10:15.73

Event 38 Men 3000 Metre F Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Brown, Hayden20Bankstown Sp9:07.93
2Everett, Brayden15Newcastle Runners9:09.05
3Carson, Miles14Illawong Rev9:09.23
4Burnett, Cameron15RunCrew9:12.24
5Sweeny, Peter48Athletics East9:12.59
6Zavetsanos, Billy15Randwick Bot9:14.72
7Elbourne, Brody16Randwick Bot9:15.07
8McKendrick, Ryan40Gosford Litt9:15.82
9Cross, Andrew48Sutherland D9:16.39
10bukovinsky, oskar17The Kings9:16.93
11Davies, Will22Newcastle Runners9:16.96
12Offord, Joel15Kembla Joggers Inc.9:18.76
13Brien, Keelan15Independent Athlete9:19.41
14Colman, Andy37RunCrew9:19.98
15O'Brien, Liam17Manly Warrin9:20.02
16North, Matt17U.T.S. North9:20.03
17Johnstone, Ian41Delta Runnin9:20.51
18O'Brien, Earl35Asics Wests9:24.02
19Brown, Lachy14RunCrew9:28.24
20Murphy, Thomas16Blue Mountai9:39.84
21Peeters, Daniel18Campbelltown9:41.19
--Halleen, Harry13RunCrewDNS

Event 40 Men 3000 Metre E Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Chapman, Mick32RunCrew8:52.10
2Myors, Jake24RunCrew8:57.47
3Magner, Simon16U.T.S. North8:57.98
4Fink, Brendan41Delta Runnin8:58.36
5White, Oliver13Sydney Athle8:59.62
6Morgan, Leo16Randwick Bot9:00.56
7Foster, Jacob29Sutherland D9:01.11
8Costello, David40Delta Runnin9:01.48
9Colyer, Harrison16Coffs Harbou9:02.31
10Stewart, Kobe12Illawong Rev9:04.47
11MacDonell, Ryan28Sydney University9:07.92
12Oakes, Lachlan33Delta Runnin9:08.06
13McIntosh, Kyle26Sutherland D9:11.53
14Boglioni Beaulieu, Guill29Sydney University9:14.97
15Andersen, Jordan33Sutherland D9:25.27
16Perkins, George15Randwick Bot9:26.41
17McPhee, Jack24Sydney Athle9:27.67
18Kaparakis, Charlie20Mingara Athl9:27.86
19Cantlon, Joseph15Trinity Athl9:38.71
--Hogg, Jamie46Randwick BotDNS

Event 42 Men 3000 Metre D Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Peterson, Leo29U.T.S. North8:37.94
2Shields, Kane16Balmain Athl8:42.86
3Fletcher, Ian27Newcastle Runners8:44.17
4Hart, Hamish16Mingara Athl8:44.73
5Madden, Jakob19Mingara Athl8:48.51
6Gillard, Luca14Trinity Athl8:49.74
7Land, Andrew27Mingara Athl8:51.86
8Kwa, Alexander16Tasmania Athletics8:54.71
9Keir, Will21U.T.S. North8:55.64
10Liddell, Samuel16Mingara Athl8:56.19
11Chaseling, Jeff43Kembla Joggers Inc.8:56.64
12Russell, Max15Randwick Bot8:57.62
13Glapa, Luke31RunCrew8:57.99
14Wallace, Hamish24Bankstown Sp8:58.64
15Stanfield, Lachlan16Randwick Bot8:58.66
16Bullock, Dominic26Rejoov Runners8:58.94
17Fernon, Ed32Sydney University9:04.88
18Nicholas, Michael21Asics Wests9:21.79
19McPhillips, Finlay20Kembla Joggers Inc.9:29.42
20Chand, Praneesh17Bankstown Sp9:31.60
21Hogg, Jamie46Randwick Bot9:47.15
--Deane-Smith, Stefan33Kembla Joggers Inc.DNF

Event 44 Men 3000 Metre C Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1cox, matthew30Bankstown Sp8:28.62
2Shaw, Jake39RunCrew8:31.36
3Townsend, Lockie17Dubbo Athlet8:31.61
4Gough, Myles34Kembla Joggers Inc.8:32.66
5Bishop, Benjamin19Trinity Athl8:33.18
6Westcott, Scott45Newcastle Runners8:34.62
7Johnson, Zachary20U.T.S. North8:35.36
8Berrington, Matthew25Athletics Act8:35.49
9Holland, Dylan21Kembla Joggers Inc.8:36.90
10Rockliff, Samuel17Knox Grammar School8:37.42
11Williams, Adam15Bankstown Sp8:38.73
12Brown, Jack22Asics Wests8:40.53
13Brouw, Ethan18Trinity Athl8:41.99
14Hopper, Sam26RunCrew8:42.75
15Campbell, Logan16Sydney Athle8:43.84
16Dixon, Monty17Newcastle Runners8:47.15
17Frost, Greg32Kembla Joggers Inc.8:48.16
18Ho, Matthew36Delta Runnin8:50.44
19Dixon, Liam17Newcastle Runners9:04.02
20Dawson, Matt35Delta Runnin9:06.77
21Felice, Brendan15Illawong Rev9:09.93

Event 46 Men 3000 Metre B Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Newell, Richard27Randwick Bot8:16.34
2Mahon, Max20U.T.S. North8:17.50
3Ryan, Joseph25Sydney University8:17.98
4ferris, josh19U.T.S. North8:18.39
5Lang, Callam20Newcastle Runners8:20.45
6West, Jared32RunCrew8:26.49
7Davies, Thomas19Sydney University8:26.72
8Green, Jack28RunCrew8:26.77
9Tunbridge, James32RunCrew8:26.81
10Breen, Nathan23St. George D8:27.15
11Mashford, Martin33RunCrew8:28.96
12Gorman, Kieran18U.T.S. North8:29.57
13Maxwell, Jack26Delta Runnin8:30.91
14Westhuizen, Mitchell18U.T.S. North8:34.34
15Fryer, Kurt22Randwick Bot8:35.15
16Hince, Luke18Kembla Joggers Inc.8:36.67
17Pinkerton, Kyle27Newcastle Flyers8:36.92
18Francken, Daniel23Bankstown Sp8:39.75
19Christian, Theo16Trinity Athl8:40.93
20March, Tom17Macquarie Hunter8:42.62
21Stevenson, Connor30Newcastle Runners8:48.18

Event 48 Men 3000 Metre Championship Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Facioni, Zachary21Unattached7:51.61
2Nipperess, James30Sydney University7:55.79
3Edwards, Jye22Bankstown Sp7:56.58
4Phillips, Joshua21Sydney Strid8:00.10
5Burgess, Joe24Sydney University8:05.41
6Johnson, Joshua28Bankstown Sp8:08.17
7Fryer, Drew19Randwick Bot8:09.01
8Hudson, Matthew35RunCrew8:10.06
9Williams, Hugh28Sydney University8:10.35
10Do Canto, Thomas34RunCrew8:12.94
11Byrne, Sam24Bankstown Sp8:13.73
12McClusky, Callum22Athletics Act8:17.39
13Habler, Bailey16Randwick Bot8:17.86
14Music, Stefan22Randwick Bot8:18.69
15Donnadieu, Vincent26Athletics East8:24.17
16Stapley, Max21Kembla Joggers Inc.8:25.39
17Kelly, Daniel17RunCrew8:26.18
18Whittington, Troy21Victory Runners8:29.13
19Seal, James20Kembla Joggers Inc.8:35.02
--Gusman, Jonny22Victoria AthleticsDNF

Event 39 Women 3000 Metre E Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Scahill, Sienna13Asics Wests10:09.25
2Colusso, Ella13Bankstown Sp10:59.56
3Howard, Imogen12Mosman11:03.14
4Holland, Baylee17Bankstown Sp11:07.19
5Tan, Caitlyn15U.T.S. North11:11.02
6Sivills, Olivia16Athletics Wo11:19.70
7Dukes, Mabel12RunCrew11:23.47
8Muc, Isabella11Westfields11:24.00
9Cassilles, Ciara13Westfields11:24.22
10Baxter, Stephanie24South Sydney11:25.98
11Moran, Niamh26RunCrew11:33.70
12Vrachliotis, Heather37Manly Warrin11:37.15
13Picard, Eadie13Sydney Athle11:39.51
14Bell, Kaitlin19RunCrew11:40.87
15Sharp, Layla13RunCrew11:45.71
16Janse van Rensburg, Gene16Asics Wests11:56.69
17Grogan, Chloe12Hills Distri12:04.33
18hannah, Sally48Athletics East12:06.15
19Gainsford, Aisling15Sydney Strid12:07.07
20Drennan, Deborah62U.T.S. North12:55.49
21Blyth, Charlotte13Hills Distri13:51.81

Event 41 Women 3000 Metre D Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Ward, Natasha16Randwick Bot10:18.17
2McGivern, Allegra15Randwick Bot10:24.32
3Phillips, Georgia14Ryde Athleti10:39.08
4liakatos, leyla17Bankstown Sp10:40.23
5Meenijacin, Piroonthan12Trt Running10:40.83
6Gorman, Amelia24Trt Running10:47.30
7Slater, Sophia13Asics Wests10:50.80
8Newitt, Tessa13Asics Wests10:51.03
9Williams, Adelaide12Sydney Strid10:55.79
10McPhillips, Ruby17Kembla Joggers Inc.11:03.63
11Rouch, Bonnie16Bankstown Sp11:05.20
12Gorman, Olivia14U.T.S. North11:06.32
13Wright-Smith, Maisy13Asics Wests11:07.76
14Ingwersen, Annika14Balmain Athl11:08.20
15Giason, Cate12Kembla Joggers Inc.11:10.87
16Barron, Elli15Ryde Athleti11:11.44
17Roots, Hannah14Blue Mountai11:16.14
18Martin, Jordyn15Kembla Joggers Inc.11:21.45
19Tomlinson, Lily17Bankstown Sp11:25.12
20McMahon, Grace12Trinity Athl11:27.37
21Macniven, Rona39Athletics East11:37.03
22Wilson, Claudia14Ryde Athleti11:38.21
23Carolan, Celeste13Kembla Joggers Inc.11:45.77
24Larkin, Mirah16Blue Mountai12:22.07

Event 43 Women 3000 Metre C Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Gocher, Sophie19RunCrew10:10.66
2Penrose, Paige21RunCrew10:15.35
3Simpson, Piper12Randwick Bot10:16.28
4Hager, Bronwyn36Delta Runnin10:21.03
5Kingsmill, Ingrid14Sydney Strid10:22.28
6Torley, Stephanie15Kembla Joggers Inc.10:23.09
7Solomon, Rebecca13Sydney Athle10:23.36
8Doherty, Eloise21U.T.S. North10:24.14
9Fry, Ruby13Randwick Bot10:26.85
10Warland, Zara16Ryde Athleti10:27.84
11Ballhausen, Abigail14Asics Wests10:27.88
12Chan, Cheryl25Sydney University10:28.62
13Cabasson, Jennifer32Athletics East10:33.64
14Hathorn, Lara11Sydney Athle10:35.49
15Bauer, Keira14St. George D10:40.95
16Adams, Lauren14Glenbrook Li10:43.52
17McMahon, Niamh15Trinity Athl10:45.68
18Bjorkmann, Katia16Sydney Athle11:02.45
19Greenhalgh, Olivia14Bankstown Sp11:04.64
--Billington, Tayla23Bankstown SpDNF

Event 45 Women 3000 Metre B Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hancock-Cameron, Jaylah18Bankstown Sp9:43.66
2Onley, Olissa16Coffs Harbou9:52.91
3Stump, Jean15Sydney Athle9:53.31
4Baker, Sarah13U.T.S. North9:57.56
5Cogle, Amy38Delta Runnin9:57.73
6Olson-Keating, Emma16Balmain Athl10:00.00
7Simon, Laura31Newcastle Flyers10:01.54
8Blundell, Erin24Sydney University10:01.62
9Madden, Ruby16RunCrew10:03.02
10Jarvis, Hannah14Newcastle Runners10:05.39
11Porra, Katie20Bankstown Sp10:09.49
12Brady, Tia28Newcastle Runners10:09.79
13Carey, Lauren17St. George D10:09.92
14Lambert, Aspen13Trinity Athl10:10.08
15Kalamvokis, Alexia15Illawong Rev10:11.95
16Guillergan, Mia11Sydney Athle10:15.18
17Quarrell, Philippa11Sydney Athle10:16.21
18Walker, Chloe14Balmain Athl10:16.82
19Hargraves, Shayne17Bankstown Sp10:18.09
20Winward, Lily15Bankstown Sp10:20.65
21Mahon, Emma17RunCrew10:22.86
22Hall, Audrey25Sydney University10:39.46
23Lonchampt, Paola25Bankstown Sp10:41.55
24Mauviel, Lucy18Sydney University11:43.40

Event 47 Women 3000 Metre Championship Race

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Davies, Rose21Newcastle Runners9:00.17
2Reid, Lauren35Delta Runnin9:08.00
3Stewart, Imogen15Illawong Rev9:12.25
4Spencer, Kate25U.T.S. North9:15.81
5Pompeani, Leanne24Bankstown Sp9:20.43
6Wellings, Eloise38Sutherland D9:21.34
7Martin, Belinda46Illawong Rev9:22.41
8Rockliff, Abbey19U.T.S. North9:23.30
9Campbell, Holly24Sydney University9:25.35
10Schiffmann, Sarah17Newcastle Runners9:38.57
11Weber, Rosie27RunCrew9:43.56
12Hogg, Nicola17Sydney Strid9:44.04
13scott, bethany29RunCrew9:49.04
14Van Graan, Aynslee25RunCrew9:59.97
15Miller, Eleanor17Randwick Bot10:12.73
--Marvin, Sarah23Sydney UniversityDNF

Event 6 Mixed 800 Metre Para

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Engesser, MatthewM13Hills Distri2:54.71
2Colwell, CharlizeW13Athletics Wo3:04.48
--Warton, SybellaW13U.T.S. NorthDNS

Event 7 Men 800 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Jeffreson, Charlie16The Kings1:49.81
2Raper, Lachlan21Sydney University1:49.92
3Cohen, Mason24U.T.S. North1:51.34
4John, Taylor23U.T.S. North1:51.69
5Quinn, Benjamin23University of Nsw1:52.26
6Vlatko, Anthony19Randwick Bot1:53.85
7Thomson, Ben23U.T.S. North1:55.29
8Baulch, Josh19Illawarra Bl2:00.50
--van Ratingen, Luke19U.T.S. NorthDNF
Section 2
1Furminger, Corey24U.T.S. North1:54.22
2Gill, Cameron18Illawong Rev1:54.82
3Stanmore, Nathan15Balmain Athl1:55.04
4Rodgers, Nicolas15Randwick Bot1:55.50
5King, Michael15Trinity Athl1:56.38
6Pursey, Oscar21Sydney University1:57.67
7Jones, Benjamin16Trinity Athl1:58.27
8Laurendet, Rohan24Illawong Rev2:01.86
9Normoyle, Charles16Randwick Bot2:04.53
Section 3
1Thomas, Ben16Randwick Bot2:00.98
2Halls, Brett42Sydney University2:01.07
3Pliatsikas, Zachary15Trinity Athl2:02.48
4Peck, Owen17Trinity Athl2:03.16
5Joyce, Matthew31Cherrybrook2:03.18
6Sã¶derlund, Zeth23U.T.S. North2:04.23
7Neate, Oliver14Randwick Bot2:05.42
8Holland, Jai16Bankstown Sp2:06.04
9Nicholls, Lachlan17Blue Mountai2:12.77
Section 4
1McGrath, Dominic16Randwick Bot2:05.38
2Tyrrell, Zachary15Randwick Bot2:05.98
3Kitching, Jade14Coffs Harbou2:07.16
4McEvoy, Kalan17U.T.S. North2:08.11
5Haydon, Will13Bankstown Sp2:09.38
6Oconnell, Josh13Trinity Athl2:10.63
7Fotias, Yianni17Hornsby Dist2:11.49
8Boomkamp, Maximilian16Hornsby Dist2:12.68
9Galvin, Tom23Sydney University2:13.60
Section 5
1Dewar, Corey15Cherrybrook2:08.49
2Dewar, Lachlan15Cherrybrook2:10.20
3Smith, Oliver14Ryde Athleti2:12.73
4Walker, Oliver16Trinity Athl2:15.03
5Martin, Oscar16Trinity Athl2:15.55
6Towill, Noah13Kembla Joggers Inc.2:16.27
7Wiesenhaan, Jensen14Asics Wests2:20.09
8Duncan, Thomas13Nowra Athlet2:21.03
9McLachlan, Matthew12Trinity Athl2:21.96
Section 6
1Etteridge, Jerome19Illawong Rev2:16.52
2Brown, Bronsen13Sydney Athle2:23.41
3Westwood, Matthew14Camden Athle2:31.66
4Bloem, Cameron11Hills Distri2:32.01
5Howard, Akira11RunCrew2:33.04
6Woods, Luke12Hornsby Dist2:40.80
--Westwood, Benjamin11WestfieldsDNF

Event 8 Women 800 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Carli, Sarah26Kembla Joggers Inc.2:06.88
2Hancock-Cameron, Jaylah18Bankstown Sp2:06.98
3Monk, Montana16Newcastle Runners2:07.61
4Roff, Lora31Randwick Bot2:07.74
5Bennett, Amy21Sutherland D2:11.20
6Kitching, Hayley16Coffs Harbou2:11.68
7Buchanan, Tayissa14Athletics Wo2:11.82
8Halmy, Bethany25Manly Warrin2:14.29
9Alexander, Lucy15Sutherland D2:16.77
Section 2
1Boothroyd, Ivy13Sutherland D2:09.80
2Toohey, Mia15Sutherland D2:10.19
3Rand, Ada15St. George D2:11.74
4Cooper, Fleur13Mosman2:11.92
5Halliday, Amber13Asics Wests2:16.08
6Holland, Baylee17Bankstown Sp2:18.71
7Pomery, Grace15Kembla Joggers Inc.2:18.85
8Cook, Kristen16Asics Wests2:20.41
9Delfs, Mathilda12Sutherland D2:22.47
10Poole, Bronwyn26Trinity Athl2:23.00
Section 3
1Murray, Cheyenne12Bankstown Sp2:17.68
2Magnussen, Annabel17Hornsby Dist2:20.72
3Odowd, Charlotte12U.T.S. North2:23.07
4Toohey, Keira11Sutherland D2:25.55
5Tay, Poppy16Bankstown Sp2:28.68
6McKenzie, Marley14Hills Distri2:29.09
7King, Sarah14Port Macquar2:35.71
8Tilt, Lily16Hills Distri2:40.47
9Hills, Taylor11Hills Distri2:43.53
Section 4
1Schultz, Sophie13Hills Distri2:18.47
2Colusso, Ella13Bankstown Sp2:24.53
3Fisher, Isabella13Cherrybrook2:25.27
4Clayton, Charlotte13Hornsby Dist2:37.66
5Colosi, Sienna11Balmain Athl2:43.24
6Khiroya, Jasmine15Cherrybrook2:43.65
7Cooper, Bella14Sutherland D2:43.84
8Eyears, Sarah33Bankstown Sp2:45.56
9Keehn, Bianca37Nepean Distr3:19.66

Jumps

Event 44 Mixed High Jump Division 3 (16)

NameAgeTeam
1Boccaletti, MarcoM13Cherrybrook
2Brooks, MylesM11Camden Athle
3Davis, ChloeW20U.T.S. North
4East, BrookeW20Sydney Unive
5Hills, TaylorW11Hills Distri
6Johnston, JessicaW13Ryde Athleti
7Khiroya, LaniW12Cherrybrook
8Lambert, LenoreW51Nsw Masters
9McGrath, TimM58U.T.S. North
10Murphy, TakodaM12Trinity Athl
11Robson, MiaW11Nepean Distr
12Tilt, LilyW16Hills Distri
13Todd, PiperW12Bankstown Sp
14burdett, milaW12Trinity Athl
15giesler, robM61Nepean Distr
16mitchell, madisonW13Cherrybrook

Event 26 Mixed High Jump Division 2

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Cullen, RobbieM16Cherrybrook1.96m
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 1.93 1.96 1.98
P P P O P O XO O O XXO XXX
2Hatfield, MitchellM14Manly Warrin1.88m
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78 1.83 1.88 1.93
P P O O O O O XO XXX
3Watson, JoshuaM17Balmain Athl1.83m
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78 1.83 1.88
P O P XO O O XO XXX
4Oxenbury, OskarM15Illawong Rev1.78m
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78 1.83
P P P P O O XXX
5Mannasz, BrendanM15Ryde AthletiJ1.78m
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73 1.78 1.83
P P XO O O XXO XXX
6Dyne, JacksonM13Manly Warrin1.68m
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73
O O O O XXX
7Malakovski, EmilyW15Bankstown SpJ1.68m
1.53 1.58 1.63 1.68 1.73
P XO O XO XXX
8Saravanja, MaksimirM12Knox Grammar School1.63m
1.53 1.58 1.63 1.68
O XO O XXX
9Holmes, CadelM12U.T.S. NorthJ1.63m
1.53 1.58 1.63 1.68
O O XO XXX
10O'Riordan, MackenzieW16Illawong RevJ1.63m
1.53 1.58 1.63 1.68
O O XXO XXX
11Koster, EllaW17U.T.S. North1.58m
1.53 1.58 1.63
O O XXX
12Staples, ElizabethW18CherrybrookJ1.58m
1.53 1.58 1.63
XO XO XXX
--Lovell, LouiseW13CherrybrookNH
1.53
XXX
--Hicks, CaitlynW20Hills DistriDNS
--Michael, KurtM13Illawong RevDNS
--Murphy, IndianaM14Trinity AthlDNS

Event 22 Mixed High Jump Division 1

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Holmes, DarcyM16U.T.S. North2.08m
1.83 1.88 1.93 1.98 2.03 2.08 2.10
O XO O XO O O XXX
2Moir, WilliamM16Trinity Athl2.03m
1.88 1.93 1.98 2.03 2.08
XO O XO XO XXX
2Tilley, MatthewM24Manly Warrin2.03m
1.93 1.98 2.03
O O XXO
4Kollias, NicholasM19Randwick Bot1.98m
1.88 1.93 1.98 2.03
XO O XO XXX
4Clark, AngusM19Sydney University1.98m
1.98 2.03
XO XXX
6Tozer, RosieW18Athletics Wo1.73m
1.63 1.68 1.73 1.78
O O XXO XXX
6Whelan, EmilyW20Adamstown Ne1.73m
1.63 1.68 1.73 1.78
O XO XO XXX
8Anderson, SophieW16U.T.S. North1.68m
1.58 1.63 1.68 1.73
O O O XXX
9Bell, KarinaW15Trinity Athl1.63m
1.53 1.58 1.63 1.68
O O O XXX
--Freestone, NicoleW19Sydney UniversityDNS

Event 28 Mixed Long Jump Division 4

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Bell, KarinaW15Trinity Athl4.57m-0.1
4.40m(-0.1) 4.50m(2.7) 4.39m(0.5) 4.57m(-0.1)
2Lovell, SarahW13Cherrybrook4.54m+0.0
4.54m(+0.0) 4.53m(1.4) 4.33m(-0.2) 4.31m(+0.0)
3Khiroya, LaniW12Cherrybrook4.49m+0.0
4.49m(+0.0) FOUL(0.7) FOUL 4.16m(0.1)
4Kandel, LilliW12Campbelltown4.24m+0.0
4.24m(+0.0) 4.18m(1.3) FOUL FOUL(+0.0)
5burdett, milaW12Trinity Athl4.21m1.5
4.09m(+0.0) 4.12m(+0.0) 4.21m(1.5) PASS
6mitchell, madisonW13Cherrybrook4.19m1.4
3.93m(+0.0) 4.19m(1.4) 3.77m(+0.0) 3.83m(+0.0)
7Koot, Sarah-anneW13Cherrybrook4.17m+0.0
4.17m(+0.0) 4.12m(+0.0) 4.02m(1.0) 4.17m(+0.0)
8Goetz, AlexM13Westfields4.16m1.2
3.56m(+0.0) 4.02m(1.1) 4.16m(1.2) 3.90m(+0.0)
9Best, KobenM11Westfields4.15m0.3
4.15m(0.3) 3.92m(-0.3) FOUL(1.3) FOUL(+0.0)
10Joseph, KailynW18Cherrybrook4.05m+0.0
3.86m(+0.0) 3.89m(+0.0) 3.90m(0.1) 4.05m(+0.0)
11Love, JacksonM14Manly Warrin3.91m+0.0
3.84m(+0.0) 3.87m(+0.0) 3.91m(+0.0) FOUL(+0.0)
12Rajesh, ShivaM11Hornsby Dist3.85m+0.0
3.17m(-0.1) 3.85m(+0.0) PASS PASS
13Engesser, MatthewM13Hills Distri3.69m+0.0
3.45m(+0.0) 3.66m(1.6) 3.45m(2.5) 3.69m(+0.0)
14Murphy, TakodaM12Trinity Athl3.68m0.3
3.06m(+0.0) 3.46m(1.6) 3.35m(1.3) 3.68m(0.3)
15Herring, EdenW11Hornsby Dist3.64m+0.0
FOUL 3.64m(+0.0) 3.61m(0.3) 3.59m(+0.0)
16Robson, MiaW11Nepean Distr3.56m+0.0
3.56m(+0.0) 3.32m(+0.0) 3.42m(0.3) PASS
17giesler, robM61Nepean Distr3.55m1.2
3.55m(+0.0) 3.55m(1.2) PASS PASS
18Couper, MichaelaW12Hornsby Dist3.50m1.7
3.47m(+0.0) 3.22m(2.7) 3.50m(1.7) PASS
19Kely, SaraW19Cherrybrook3.40m0.6
3.34m(-0.6) 3.21m(+0.0) 3.40m(0.6) PASS
20Jones, WarrenM40U.T.S. North3.19m1.1
FOUL 3.19m(1.1) PASS PASS
--Luey, SarahW13Athletics EastDNSNWI
--King, SarahW14Port MacquarDNSNWI
--Mikan, CatherineW12U.T.S. NorthDNSNWI
--Cimino, MariaW49U.T.S. NorthDNSNWI

Event 21 Mixed Long Jump Division 3

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Tsai, FuM16Randwick Bot5.37m+0.0
5.37m(+0.0) FOUL(1.7) PASS PASS
2McGOON, DestinyW15Westfields5.22m2.6
4.96m(+0.0) 4.99m(1.2) 5.01m(0.1) 5.22m(2.6)
3Tilt, LilyW16Hills Distri5.01m0.2
4.81m(-0.1) 4.94m(0.2) 5.01m(0.2) 4.91m(1.1)
4Miljak, LucasM13St. George D4.90m+0.0
4.82m(0.6) 4.90m(+0.0) FOUL(+0.0) PASS
5Bond, SamaraW13U.T.S. North4.89m0.2
4.89m(0.2) 4.85m(+0.0) FOUL(+0.0) 4.86m(1.1)
6McGrath, TimM58U.T.S. North4.79m0.9
4.54m(+0.0) 4.73m(+0.0) FOUL(0.2) 4.79m(0.9)
7Hennessey, XavierM13Cherrybrook4.72m0.2
FOUL(-0.7) 4.54m(+0.0) 4.41m(1.1) 4.72m(0.2)
8Scodellaro, ThomasM11Manly Warrin4.61m1.7
4.44m(1.0) 4.61m(1.7) 4.47m(1.4) 4.48m(+0.0)
9Holmes, CadelM12U.T.S. North4.57m0.3
4.57m(0.3) 3.63m(+0.0) 4.41m(+0.0) FOUL(-1.0)
10Duong, LucasM12Asics Wests4.47m0.1
4.47m(0.1) FOUL(3.5) 4.34m(0.8) FOUL(+0.0)
11Khiroya, JasmineW15Cherrybrook4.18m1.2
4.08m(0.2) 4.02m(-1.3) 4.15m(2.5) 4.18m(1.2)
12Johnston-Mitrevska, JadeW19St. George D3.51m+0.0
FOUL(+0.0) 3.51m(+0.0) FOUL(1.0) FOUL(1.9)
--Boccaletti, MarcoM13CherrybrookDNSNWI
--Murphy, EllenW14Balmain AthlDNSNWI
--Diamond-Williams, JesseM16Hornsby DistDNSNWI
--Dunne, ChloeW14U.T.S. NorthDNSNWI
--East, BrookeW20Sydney UniversityDNSNWI
--Lambert, LenoreW51Nsw MastersDNSNWI
--Menon, KunalM14WestfieldsDNSNWI

Event 27 Mixed Long Jump Division 2

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Jones, RyanM19Cherrybrook6.26m1.0
6.08m(+0.0) FOUL(1.2) 6.13m(1.6) 6.26m(1.0)
2Banovich, CameronM15Westfields5.84m1.6
5.79m(+0.0) 5.48m(2.8) 5.84m(1.6) 5.73m(1.1)
3Goschnik, LukeM19St. George D5.80m-0.6
5.71m(+0.0) 5.80m(-0.6) FOUL(-0.1) 4.89m(2.1)
4Hicks, CaitlynW20Hills Distri5.74m+0.0
5.40m(2.9) 5.74m(+0.0) 5.52m(1.3) 5.62m(1.3)
5McGill, CharlotteW18Sydney University5.67m-0.6
5.67m(-0.6) FOUL(0.6) FOUL(2.8) FOUL(2.9)
6Shrestha, NeeleshM14Girraween5.54m0.6
5.54m(0.6) 5.32m(0.9) 3.47m(0.8) 4.91m(1.6)
7Nourdine, ClaraW15Trinity Athl5.51m1.8
FOUL(0.7) 5.51m(1.8) 5.45m(1.0) 5.08m(1.4)
8Taylor, JacobM14Hills Distri5.50m0.9
FOUL(0.3) 5.50m(0.9) FOUL(+0.0) PASS
9Murphy, IndianaM14Trinity Athl5.44m0.1
5.44m(0.1) FOUL(-1.0) FOUL(+0.0) FOUL(3.0)
10Zanapalis, RicardoM14Randwick Bot5.34m1.2
5.00m(+0.0) 5.05m(0.4) 4.99m(0.3) 5.34m(1.2)
11Webb, TaraW14Cherrybrook5.32m1.6
4.99m(+0.0) 5.28m(2.4) 5.32m(1.6) 5.18m(0.2)
12Brimble, NakeishaW16Trinity Athl5.19m1.7
5.09m(0.5) 5.19m(1.7) 4.97m(-0.3) 5.19m(1.6)
13Davis, ChloeW20U.T.S. North5.14m2.9
5.14m(2.9) 4.93m(0.2) FOUL(3.4) 4.79m(-1.1)
14Koster, EllaW17U.T.S. North5.07m+0.0
PASS PASS 5.07m(+0.0) 5.00m(-0.7)
15Patriarca, CoraW30U.T.S. North5.01m2.4
5.01m(2.4) 4.88m(2.0) 4.88m(1.4) FOUL(0.4)
16Nadaya-Harb, AudreyW14Westfields4.78m+0.0
FOUL(-0.1) FOUL 4.78m(+0.0) PASS
--Holmes, DarcyM16U.T.S. NorthDNSNWI
--Herbert, LachlanM14Knox Grammar SchoolDNSNWI
--Cullen, RobbieM16CherrybrookDNSNWI
--Holland, JaiM16Bankstown SpDNSNWI
--Hall, DylanM13Knox Grammar SchoolDNSNWI
--White, DanielM14U.T.S. NorthDNSNWI

Event 31 Mixed Long Jump Division 1

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Zhao, PengfeiM15Hills Distri7.02m+0.0
FOUL(1.3) 6.68m(1.0) FOUL(1.7) 7.02m(+0.0)
2Kabba, RashidM15Westfields6.86m+0.0
6.61m(1.3) 6.60m(1.5) 6.86m(+0.0) 6.70m(1.9)
3Bond, ConnorM17U.T.S. North6.74m0.3
6.62m(1.5) 6.58m(+0.0) 6.74m(0.3) FOUL(0.9)
4Gunn, KatieW17Gosford Litt6.13m0.6
6.13m(0.6) 5.78m(+0.0) FOUL(+0.0) 5.80m(0.4)
5Lowe, AlyssaW17Ryde Athleti6.10m2.1
FOUL(4.0) 5.95m(2.4) 6.10m(2.1) FOUL(+0.0)
6Dale, SamanthaW19Cherrybrook5.96m+0.0
5.96m(+0.0) 5.78m(0.3) FOUL(0.4) FOUL(+0.0)
7Kranendonk, BethanyW20Wyong Athlet5.95m1.2
5.82m(2.4) FOUL(1.1) 5.95m(1.2) 5.92m(0.2)
8Bond, SiennaW15U.T.S. North5.71m1.0
5.41m(0.8) 5.65m(+0.0) 5.62m(+0.0) 5.71m(1.0)
--Moir, WilliamM16Trinity AthlDNSNWI
--Pitts, ThomasM20U.T.S. NorthDNSNWI

Throws

Event 29 Mixed Discus Throw Division 3

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Stevens, BenjaminM15Trinity Athl59.72m
56.35m 57.68m FOUL 59.72m
2Williams, BrookeW13Illawong Rev28.18m
26.11m 26.74m FOUL 28.18m
3Patriarca, CoraW30U.T.S. North26.56m
FOUL 26.56m FOUL 19.13m
4Jones, RyanM19Cherrybrook26.14m
24.07m 24.83m 26.14m PASS
5Hennessey, XavierM13Cherrybrook26.00m
21.94m 24.42m 26.00m 24.83m
6Jones, WarrenM40U.T.S. North24.89m
FOUL 23.86m 24.53m 24.89m
7Robertson, NicoleW18U.T.S. North21.90m
20.78m 21.75m 21.90m 20.71m
8burdett, milaW12Trinity Athl20.72m
18.38m 20.23m 20.72m FOUL
9Blume, BellaW48Mingara Athl20.32m
18.73m 16.13m 18.70m 20.32m
10Kely, SaraW19Cherrybrook19.90m
18.33m 18.56m 19.90m 19.64m
11Woods, LukeM12Hornsby Dist19.10m
17.99m 19.10m 18.26m FOUL
12Couper, MichaelaW12Hornsby Dist15.67m
15.67m 15.29m 15.38m 15.40m
13Davie, EJM49Sydney Strid12.81m
12.47m 12.81m 12.44m 12.76m
--Diamond-Williams, JesseM16Hornsby DistDNS

Event 25 Mixed Discus Throw Division 2

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Doyle, CoreyM17Nepean Distr39.77m
38.53m 39.77m FOUL FOUL
2Martinez, EmillioM14Westfields37.81m
32.50m 36.59m 37.81m 34.68m
3Goetz, AlexM13Westfields36.23m
31.81m 34.14m 36.23m FOUL
4Galvin, TomM23Sydney University34.01m
31.86m 32.83m 34.01m 31.46m
5Kely, AnnaW16Cherrybrook33.60m
32.34m 33.60m 29.84m 32.30m
6Buss, SavannahW14Glenbrook Li32.69m
32.69m 27.40m FOUL FOUL
7Blume, MelissaW15Mingara Athl31.70m
FOUL 31.70m 31.29m 29.40m
8Marchant, PyperW13Hills Distri31.16m
18.06m 29.59m 26.26m 31.16m
9Franich, JasmineW13St. George D29.87m
28.52m 29.22m 29.87m 29.28m
10Wiberg, CarlM12Cherrybrook28.36m
FOUL 28.36m FOUL FOUL
11Watson, JoshuaM17Balmain Athl26.87m
26.87m 23.95m
12Cimino, MariaW49U.T.S. North25.57m
24.87m 25.57m 24.75m 23.93m
--McGrath, TimM58U.T.S. NorthDNS
--White, DanielM14U.T.S. NorthDNS
--Cullen, RobbieM16CherrybrookDNS

Event 20 Mixed Discus Throw Division 1

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Rose, LucasM17Asics Wests51.86m
51.86m 47.97m 50.13m 42.48m 51.02m
2Nolan, BryceM16Westfields49.17m
46.92m 44.75m FOUL FOUL 49.17m
3Pratomo, MichaelM20Sydney University45.46m
45.46m FOUL 43.48m FOUL FOUL
4Shokry, SallyW18Sutherland D45.21m
43.33m 44.34m 43.87m 45.21m 43.63m
5Hunter, JohnM18U.T.S. North43.25m
41.37m FOUL 42.93m 43.25m FOUL
6Goetz, MollyW15Sutherland D41.53m
31.16m 41.53m 39.05m 38.74m PASS
7Johnston, JessicaW13Ryde Athleti35.61m
FOUL 35.61m FOUL 34.15m 28.26m
--Grubba, ClareW14Winston HillDNS
--Greaves, JackM16Trinity AthlDNS
--Wildraut, SinaW21Bankstown SpDNS

Event 23 Women Shot Put Seated Throw Para

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Charlton, Julie21Cherrybrook5.91m
5.84m 5.83m 5.89m 5.91m
2Holt, Lynda48Asics Wests5.79m
5.65m 5.52m 5.76m 5.79m
3Neuenkirchen, Kim53Cherrybrook4.18m
4.02m 4.18m 4.06m 4.10m

Hurdles

Event 1 Men 110 Metre Hurdles Open

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Hough, Nick27Sydney University14.010.1
Photofinish Image

Event 38 Men 300 Metre Hurdles 76.2cm

NameAgeTeam
1Herbert, Lachlan14Knox Grammar

Event 16 Women 300 Metre Hurdles 76.2cm

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Lambert, Lenore51Nsw Masters46.61
Photofinish Image

Event 19 Women 200 Metre Hurdles 76.2cm

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1 Wind: -2.0
1Barnard, Chantelle15Campbelltown29.19
2Greatrex, Charlotte15U.T.S. North30.65
3Bates, Eva15U.T.S. North31.04
4Koot, Sarah-anne13Cherrybrook31.85
5Barnett, Ellie13Balmain Athl32.61
Section 2 Wind: +0.0
1Todd, Piper12Bankstown Sp32.56
2mitchell, madison13Cherrybrook33.90
3Khiroya, Lani12Cherrybrook35.11
4Mitchell, Ava12Hornsby Dist41.59

Event 18 Men 200 Metre Hurdles 76.2cm

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Blair, Billy13Balmain Athl27.35+0.0
2Shrestha, Neelesh14Girraween28.84+0.0
3Pasfield, Blake14The Kings28.90+0.0
4Campbell, Lucas14Athletics Wo29.63+0.0
5Hunt, Matthew14U.T.S. North30.54+0.0
6Brown, Bronsen13Sydney Athle32.22+0.0
7Boccaletti, Marco13Cherrybrook32.83+0.0
Photofinish Image

Event 15 Women 400 Metre Hurdles 76.2cm

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Smith, Emily16U.T.S. North1:00.20
2Mate, Brodee22Kembla Joggers Inc.1:01.26
3Guthrie, Isabella17U.T.S. North1:01.44
4Douglas, Susie19University of Nsw1:03.08
5Seitaridis, Susie23Athletics Wo1:03.26
6Champoux, Megan21Sydney University1:04.64
7Byers, Monique23Illawarra Bl1:06.80
8Bell, Karina15Trinity Athl1:11.27
Photofinish Image

Event 14 Men 400 Metre Hurdles 84cm

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Cullen, Robbie16Cherrybrook1:01.23
--Hunt, James17U.T.S. NorthDNS
--Panozzo, Dominic17U.T.S. NorthDNS
Photofinish Image

Event 13 Men 400 Metre Hurdles 91.4cm

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Collins, Bryce24University of Nsw52.67
2Crowe, Matt23U.T.S. North53.08
3Hunt, Thomas19U.T.S. North54.63
4Whelan, Fergus21Sydney University1:07.15
Photofinish Image