Sprints

Event 126 Men 400 m 85+

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2513 Hughes, Richard 87U.T.S Northe1:34.99
Photofinish Image

Event 241 Men 200 Metres 85+

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2513Hughes, Richard 87
Photofinish Image

Event 92 Men 100 Metres 85+

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2513Hughes, Richard 87
Photofinish Image

Event 219 Men 60 Metres 85+

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2513Hughes, Richard 87
Photofinish Image

Event 125 Men 400 m 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2290 Gledhill, Lloyd 82Sydney Pacific1:31.27
2#252 Wills, Ron 80Ryde Centre1:44.90
3#769 Johnson, Michael 84U.T.S Northe1:46.33
4#548 Carroll, David 81Camden2:25.78
Photofinish Image

Event 124 Men 79&U 400 m 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#923 Donnelley, David 76U.T.S Northe1:26.64
Photofinish Image

Event 135 Women 400 m 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2640 Siepmann, Dot 76NswMasters2:42.68
Photofinish Image

Event 240 Men 200 Metres 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1115Bastas, Nicholas 81
Photofinish Image

Event 252 Women 200 Metres 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2084Cook, Kathleen 82
Photofinish Image

Event 239 Men 79&U 200 Metres 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 923Donnelley, David 76
2# 2656Gay, Albert 78
3# 2194Stubbs, Kenneth 75
Photofinish Image

Event 251 Women 200 Metres 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2640Siepmann, Dot 76
Photofinish Image

Event 91 Men 100 Metres 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1115Bastas, Nicholas 81
2# 2290Gledhill, Lloyd 82
3# 769Johnson, Michael 84
4# 548Carroll, David 81
Photofinish Image

Event 103 Women 100 Metres 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2084Cook, Kathleen 82
Photofinish Image

Event 90 Men 79&U 100 Metres 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 923Donnelley, David 76
Photofinish Image

Event 102 Women 100 Metres 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2640Siepmann, Dot 76
Photofinish Image

Event 218 Men 60 Metres 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1115Bastas, Nicholas 81
Photofinish Image

Event 229 Women 60 Metres 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2084Cook, Kathleen 82
Photofinish Image

Event 217 Men 79&U 60 Metres 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2656Gay, Albert 78
2# 923Donnelley, David 76
3# 2194Stubbs, Kenneth 75
Photofinish Image

Event 228 Women 60 Metres 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2640Siepmann, Dot 76
Photofinish Image

Event 123 Men 400 m 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#312 hayward, stuart 70Toukley71.48
2#1796 Gordon, John 72NswMasters73.75
3#346 Morison, John 70Sydney Pacific78.21
Photofinish Image

Event 122 Men 400 Metres 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1001 Ramondetta, Victor 65U.T.S Northe68.16
2#1291 Carey, Alan 69Blacktown City72.34
3#255 Nixon, Trevor 68Hills Distri76.11
4#966 Grewal, Harsharn Si 67NswMasters76.52
5#2245 Hackett, Chris 67Hills Distri77.54
6#878 Schwebel, Ron 68Sydney Strid1:21.32
Photofinish Image

Event 69 Women 400 Metres 65-69

NameAgeTeam
1Flynn, Jeanette68Nsw Masters
2Perry, Rosalind67Athletics Wo

Event 121 Men 400 m 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2707 Wright, John 60Mingara59.54
2#1300 Young, Trevor 61U.T.S Northe59.72
3#2650 Sharp, Richard 63StGeorge District66.30
4#679 giesler, rob 60Girraween69.61
5#1017 Byrne, Peter 60Hills Distri70.43
6#550 Luck, David 60Illawong Rev1:23.47
Photofinish Image

Event 133 Women 400 m 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2096 McDowell, Linda 62Sydney Pacific1:21.15
--#1131 Drennan, Deborah 61U.T.S NortheDNS
Photofinish Image

Event 120 Men 400 m 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1317 Hughes, Darren 57Mounties58.10
2#2605 Devery, Todd 59Blue Mountains59.40
3#1992 Taylor, Dean 56Sydney Pacific62.34
4#1139 Clarson, Colin 56Illawarra Bl65.73
Photofinish Image

Event 132 Women 400 m 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#784 Mogentale, Gianna 56Illawarra Bl69.48
2#1137 Flynn, Rina 57Illawarra Bl1:25.94
3#1774 Durston, Bev 55Mingara1:39.37
Photofinish Image

Event 119 Men 400 m 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#943 Delaney, Todd 50Sydney Pacific58.13
2#601 Wilson, Kenneth 53Athletics Ea59.62
3#1145 Rodda, Andrew 50Illawarra Bl60.19
4#701 Williams, Adrian 52Sutherland D61.24
5#1129 Howlett, Anthony 52Athletics Wo63.62
6#2092 sinibaldi, tony 50Bankstown Sp65.41
7#676 Culhane, Jim 53U.T.S Northe68.18
--#2387 Rajapaksha Mudiyan 51CherrybrookDNS
Photofinish Image

Event 131 Women 400 m 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#567 Webster, Alissa 51Athletics Wo74.54
2#3299 Harrison, Lisa 53Hills Distri74.58
Photofinish Image

Event 118 Men 400 m 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2392 Gregson, Alex 45Balmain59.64
2#749 Demasi, Lawrence 47Camden60.18
3#1086 Bouveng, Paul 46Sydney Pacific61.32
4#2702 alexopoulos, rouss 46Asics Wests63.80
5#952 Davie, EJ 48Sydney Strid74.10
--#2609 Woodhouse, Mathew 45U.T.S NortheDNS
--#2417 Everett, Mike 47Hills DistriDNS
Photofinish Image

Event 130 Women 400 m 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1374 Briffa, Renee 45U.T.S Northe61.72
2#1541 Kovacs, Kriszta 46NswMasters65.20
Photofinish Image

Event 117 Men 400 m 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#604 Stone, Jay 40Armidale50.84
2See, Adrian 44Athletics Wo56.11
3#2249 Veerhuis, Peter 44Athletics Wo58.04
Photofinish Image

Event 129 Women 400 m 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1360 Dellow, Anna 43Armidale74.36
Photofinish Image

Event 116 Men 400 m 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2697 Joyce, Michael 35NswMasters54.75
2#744 Kidd, Andrew 35Kooringal Wagga55.07
3#6493 Allard, Luke 36ActAthletics55.61
Photofinish Image

Event 128 Women 400 m 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1909 Smart, Erin 37Nowra Athlet59.28
2#503 Westcott, Belinda 39Nepean District1:22.48
Photofinish Image

Event 115 Men 400 m 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#599 Elias, Ken 33U.T.S Northe56.28
--#1368 Luu, Jackie 32Asics WestsDNS
Photofinish Image

Event 127 Women 400 m 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#523 Eyears, Sarah 32Bankstown Sp66.96
2#819 Austin, Katie 31Armidale76.50
3#18374Galea, Charlotte 31U.T.S Northe1:20.72
Photofinish Image

Event 238 Men 200 Metres 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 256Van Luyn, Robert 71
Photofinish Image

Event 53 Women 200 Metres 70-74

NameAgeTeam
1Moorhouse, Paula71Sydney Pacif

Event 237 Men 200 Metres 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1001Ramondetta, Victo 65
2# 2438Hepburn, Greg 65
3# 1563Kennedy, David 66
4# 2245Hackett, Chris 67
--# 1291Carey, Alan 69
Photofinish Image

Event 249 Women 200 Metres 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2516Flynn, Jeanette 68
Photofinish Image

Event 236 Men 200 Metres 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 743Smith, David 64
2# 679giesler, rob 60
3# 647Kratochvil, Karel 62
4# 550Luck, David 60

Event 248 Women 200 Metres 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 959Shaw, Christine 60
2# 2096McDowell, Linda 62
3# 930Celnikier, Diane 64
Photofinish Image

Event 230 Men 200 Metres 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1317Hughes, Darren 57
2# 1993Lamarque, Jerome 56
3# 1960Reid, Brett 55
4# 1992Taylor, Dean 56
5# 2388Okusitino, Ofa 57
6# 1139Clarson, Colin 56
7# 696Crimi, Anthony 58
--# 353Womsley, Garry 56
Photofinish Image

Event 247 Women 200 Metres 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 784Mogentale, Gianna 56
2# 1359Townsend, Vicki 55
3# 1137Flynn, Rina 57
Photofinish Image

Event 235 Men 200 Metres 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2173Wardecki, Krzyszt 51
2# 1145Rodda, Andrew 50
--# 1279Gedz, Michael 54
Photofinish Image

Event 246 Women 200 Metres 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 526Strong, Kylie 52
2# 1060Ingram, Richelle 50
Photofinish Image

Event 234 Men 200 Metres 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2477Leseberg, Ernie 48
2# 2609Woodhouse, Mathew 45
3# 1058Phillips, Andrew 48
4# 1265Cheney, Jason 45
5# 2392Gregson, Alex 45
6# 1086Bouveng, Paul 46
7# 952Davie, EJ 48
Photofinish Image

Event 245 Women 200 Metres 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1374Briffa, Renee 45
2# 219Cimino, Maria 48
--# 1326Perry, Monique 45
Photofinish Image

Event 233 Men 200 Metres 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 604Stone, Jay 40
2#18371See, Adrian 44
3# 1325McMahon, Ashley 44
4# 1639Doodson, Michael 43
5# 2235Catzel, Ryan 44
6# 1388Murray, Caerleon 44
Photofinish Image

Event 244 Women 200 Metres 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2454power, rebekah 41
2# 543Davis, Joanna 43
3# 2114Guevara, Sarah 41
4# 316Wilcock, Ingrid 40
Photofinish Image

Event 232 Men 200 Metres 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2697Joyce, Michael 35
2# 1134Miller, Justin 35
3# 1813Kellett, Jonathan 35
4#18370Randeep, Grewal 37
Photofinish Image

Event 243 Women 200 Metres 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1909Smart, Erin 37
2# 1667Reed, Yael 37
3# 2255Morison, Liz 35
4# 503Westcott, Belinda 39
Photofinish Image

Event 231 Men 200 Metres 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 599Elias, Ken 33
--# 1368Luu, Jackie 32
Photofinish Image

Event 37 Women 200 Metres 30-34

NameAgeTeam
1Galea, Charlotte31U.T.S Northe
2Smith, Helena32U.T.S Northe

Event 216 Men 60 Metres 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 256Van Luyn, Robert 71
Photofinish Image

Event 215 Men 60 Metres 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1001Ramondetta, Victo 65
2# 2438Hepburn, Greg 65
3# 1566Ellis, Daryl 65
4# 1563Kennedy, David 66
5# 2245Hackett, Chris 67
6# 1291Carey, Alan 69
Photofinish Image

Event 227 Women 60 Metres 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2516Flynn, Jeanette 68
2# 1418Lowe, June 65
Photofinish Image

Event 214 Men 60 Metres 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 743Smith, David 64
2# 679giesler, rob 60
3# 647Kratochvil, Karel 62
4# 550Luck, David 60
Photofinish Image

Event 226 Women 60 Metres 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 959Shaw, Christine 60
2# 2169O'Toole, Diane 61
3# 1095Taylor, Jill 64
4# 930Celnikier, Diane 64
5# 1148Mead, Annette 60
Photofinish Image

Event 196 Men 60 Metres 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1317Hughes, Darren 57
2# 2388Okusitino, Ofa 57
3# 1960Reid, Brett 55
4# 1992Taylor, Dean 56
5# 1517McGrath, Tim 57
6# 696Crimi, Anthony 58
7# 228Holmes, Neil 58
8# 2327Gandy, Peter 58
--# 353Womsley, Garry 56
Photofinish Image

Event 225 Women 60 Metres 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 784Mogentale, Gianna 56
2# 1359Townsend, Vicki 55
3# 1137Flynn, Rina 57
Photofinish Image

Event 212 Men 60 Metres 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1279Gedz, Michael 54
2# 2173Wardecki, Krzyszt 51
3# 1145Rodda, Andrew 50
4# 753Speed, Brian 50
Photofinish Image

Event 224 Women 60 Metres 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 526Strong, Kylie 52
2# 1060Ingram, Richelle 50
Photofinish Image

Event 211 Men 60 Metres 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2477Leseberg, Ernie 48
2# 2609Woodhouse, Mathew 45
3# 1058Phillips, Andrew 48
4# 2392Gregson, Alex 45
5# 1265Cheney, Jason 45
6# 1086Bouveng, Paul 46
7# 952Davie, EJ 48
Photofinish Image

Event 223 Women 60 Metres 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1326Perry, Monique 45
2# 1045Bishop, jenny 49
3# 2705McHenry, Nicole 45
4# 219Cimino, Maria 48
Photofinish Image

Event 210 Men 60 Metres 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1325McMahon, Ashley 44
2#18371See, Adrian 44
3# 1639Doodson, Michael 43
4# 2235Catzel, Ryan 44
5# 1388Murray, Caerleon 44
6# 244Lee, Andy 43
Photofinish Image

Event 222 Women 60 Metres 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2454power, rebekah 41
2# 543Davis, Joanna 43
3# 2114Guevara, Sarah 41
Photofinish Image

Event 209 Men 60 Metres 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2697Joyce, Michael 35
2# 1134Miller, Justin 35
3# 1813Kellett, Jonathan 35
4#18370Randeep, Grewal 37
5# 561Jones, Warren 39
Photofinish Image

Event 221 Women 60 Metres 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1667Reed, Yael 37
2# 1909Smart, Erin 37
3# 2255Morison, Liz 35
4# 503Westcott, Belinda 39
Photofinish Image

Event 208 Men 60 Metres 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2375Malpass, Andrew 31
2# 599Elias, Ken 33
3# 2409Willatt, Tim 30
4# 1368Luu, Jackie 32
Photofinish Image

Event 19 Women 60 Metres 30-34

NameAgeTeam
1Cleaver, Alana33Camden
2Galea, Charlotte31U.T.S Northe
3Smith, Helena32U.T.S Northe

Event 89 Men 100 Metres 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2073Wall, John 73
2# 346Morison, John 70
Photofinish Image

Event 101 Women 100 Metres 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1926Moorhouse, Paula 71
Photofinish Image

Event 88 Men 100 Metres 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1001Ramondetta, Victo 65
2# 2438Hepburn, Greg 65
3# 1563Kennedy, David 66
4# 1291Carey, Alan 69
5# 2081Van Stappen, John 69
6# 1566Ellis, Daryl 65
7# 2245Hackett, Chris 67
--# 2715Morphis, Antony 67
Photofinish Image

Event 100 Women 100 Metres 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1418Lowe, June 65
2# 2516Flynn, Jeanette 68
Photofinish Image

Event 87 Men 100 Metres 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2707Wright, John 60
2# 679giesler, rob 60
3# 2537Shepherd, Peter 60
4# 647Kratochvil, Karel 62
5# 550Luck, David 60
--# 1300Young, Trevor 61
Photofinish Image

Event 99 Women 100 Metres 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 959Shaw, Christine 60
2#18372Walker, Margaret 60
3# 2169O'Toole, Diane 61
4# 930Celnikier, Diane 64
5# 1095Taylor, Jill 64
--# 248Stallard, Trish 61
Photofinish Image

Event 86 Men 100 Metres 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1317Hughes, Darren 57
2# 1993Lamarque, Jerome 56
3# 1960Reid, Brett 55
4# 2388Okusitino, Ofa 57
5# 2693Daly, Micheal 57
6# 228Holmes, Neil 58
7# 1517McGrath, Tim 57
8# 1139Clarson, Colin 56
Photofinish Image

Event 98 Women 100 Metres 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 784Mogentale, Gianna 56
2# 1359Townsend, Vicki 55
3# 272Wearne, Sylvette 55
4# 1137Flynn, Rina 57
Photofinish Image

Event 85 Men 100 Metres 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1279Gedz, Michael 54
2# 2173Wardecki, Krzyszt 51
3# 1145Rodda, Andrew 50
4# 2318Kotis, Con 54
Photofinish Image

Event 97 Women 100 Metres 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 526Strong, Kylie 52
2# 1060Ingram, Richelle 50
3# 567Webster, Alissa 51
4# 245Kelaher, Bronwyn 54
Photofinish Image

Event 84 Men 100 Metres 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2477Leseberg, Ernie 48
2# 2609Woodhouse, Mathew 45
3# 1058Phillips, Andrew 48
4# 2392Gregson, Alex 45
5# 1265Cheney, Jason 45
6# 1086Bouveng, Paul 46
7# 619Tebbutt, Rodney 49
Photofinish Image

Event 96 Women 100 Metres 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1326Perry, Monique 45
2# 2705McHenry, Nicole 45
3# 1045Bishop, jenny 49
4# 219Cimino, Maria 48
Photofinish Image

Event 83 Men 100 Metres 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1325McMahon, Ashley 44
2Blacker, Steven 41
3See, Adrian 44
4# 1639Doodson, Michael 43
5# 6448Joliffe, Caleb 42
6# 2235Catzel, Ryan 44
7# 1558Martin, Christope 44
8# 1388Murray, Caerleon 44
9# 244Lee, Andy 43
Photofinish Image

Event 95 Women 100 Metres 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2454power, rebekah 41
2# 543Davis, Joanna 43
3# 2114Guevara, Sarah 41
Photofinish Image

Event 82 Men 100 Metres 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2697Joyce, Michael 35
2# 1134Miller, Justin 35
3# 6493Allard, Luke 36
4# 2054Cooper, Ruwan 37
5# 1813Kellett, Jonathan 35
6# 2689de Jager, Aaron 36
7Randeep, Grewal 37
8# 561Jones, Warren 39
Photofinish Image

Event 94 Women 100 Metres 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#18375Butler, Hayley 35
2# 1667Reed, Yael 37
3# 1909Smart, Erin 37
4# 2255Morison, Liz 35
5# 503Westcott, Belinda 39
Photofinish Image

Event 81 Men 100 Metres 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2375Malpass, Andrew 31
2# 271Wearne, Bradley 33
3# 599Elias, Ken 33
4# 1392Sumner, Stephen 31
5# 1368Luu, Jackie 32
6# 2646Beard, Daniel 32
Photofinish Image

Event 93 Women 100 Metres 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#18374Galea, Charlotte 31
2# 1632Smith, Helena 32
Photofinish Image

Distance

Event 265 Men 800 m 85+

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2513Hughes, Richard 87U.T.S Northe4:18.94

Event 207 Women 2000 Metres Steeple 76.2cm 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2710Yarnell, Caroline 59Sydney Strid9:22.67

Event 206 Women 2000 Metres Steeple 76.2cm 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#36927Miller-Pickering, 38Armidale11:28.53

Event 205 Men 2000 Metres Steeple 76.2cm 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2194Stubbs, Kenneth 75Mingara15:01.35

Event 204 Men 2000 Metres Steeple 76.2cm 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 260Williams, Dennis 71Hills Distri9:50.21

Event 203 Men 2000 Metres Steeple 76.2cm 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 878Schwebel, Ron 68Sydney Strid9:42.80
2# 966Grewal, Harsharn 67NswMasters9:44.64

Event 202 Men 2000 Metres Steeple 76.2cm 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 780Conyers, Mark 64Kooringal Wagga8:29.62
2# 250Terranova, Nicola 62Hills Distri8:57.85
3# 1088Gonye, Leslie 62University of Nsw11:28.05

Event 226 Men 3000 Metres Steeple 91.4cm 55-59

NameAgeTeam
1oldridge, steve55Campbelltown

Event 200 Men 3000 Metres Steeple 91.4cm 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2136West, Andy 52U.T.S Northe15:15.96

Event 199 Men 3000 Metres Steeple 91.4cm 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2296Carr, Dominic 49Girraween15:01.03
2# 952Davie, EJ 48Sydney Strid15:51.64

Event 198 Men 3000 Metres Steeple 91.4cm 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2434Barry, Graeme 40Sydney Pacific14:43.11

Event 222 Men 3000 Metres Steeple 91.4cm 35-39

NameAgeTeam
1Bennie, Marc39Nsw Masters

Event 57 Men 5000 Metres Race Walk 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2075Seymon, Jim 82U.T.S Northe37:54.24

Event 54 Women 5000 Metres Race Walk 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
--# 2250Purcell, Joan 78Blue MountainsDQ

Event 18 Men 5000 Metres 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 559Allomes, Graham 76Sydney Pacific32:44.85

Event 29 Women 5000 m 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2640 Siepmann, Dot 76NswMasters45:21.07

Event 78 Men 79&U 1500 Metres 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 584Mathewson, Donald 75Hills Distri5:35.39
2# 559Allomes, Graham 76Sydney Pacific8:41.78

Event 67 Women 1500 Metres 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2640Siepmann, Dot 76NswMasters11:59.70

Event 264 Men 800 m 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 261Spinney, John 80Blue Mountains4:04.34

Event 274 Women 800 m 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2640Siepmann, Dot 76NswMasters6:11.57

Event 77 Men 1500 Metres 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1742Wright, Noel 73Hills Distri6:33.12
2# 260Williams, Dennis 71Hills Distri6:39.72

Event 76 Men 1500 Metres 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 966Grewal, Harsharn 67NswMasters5:34.64
2# 878Schwebel, Ron 68Sydney Strid5:41.70
3# 255Nixon, Trevor 68Hills Distri5:51.98

Event 65 Women 1500 Metres 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 649Roediger, Rosemar 65Hills Distri6:02.35

Event 75 Men 1500 Metres 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2052Carvalho, Jose 61StGeorge District4:56.87
2# 1023Hutton, Peter 63Sutherland D4:58.55
3# 1336Dooley, Peter 62Nowra Athlet5:01.39
4# 2595Parfitt, Neil 60Tomaree Trotters5:20.78
5# 780Conyers, Mark 64Kooringal Wagga5:23.49
6# 1017Byrne, Peter 60Hills Distri5:27.48
7# 250Terranova, Nicola 62Hills Distri5:34.68
8# 925Rose, Ian 61NswMasters6:01.99

Event 64 Women 1500 Metres 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1131Drennan, Deborah 61U.T.S Northe5:57.49
2# 248Stallard, Trish 61Wallsend Rsl8:27.97

Event 74 Men 1500 Metres 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2672Harrison, James 56Bankstown Sp4:55.39
2# 1130Sharpe, Brad 58U.T.S Northe4:57.67
3# 1139Clarson, Colin 56Illawarra Bl5:48.58
4# 2596oldridge, steve 55Campbelltown6:06.30

Event 63 Women 1500 Metres 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1774Durston, Bev 55Mingara7:18.27
--# 1032Hunt, Sally 56MingaraDNS

Event 73 Men 1500 Metres 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 601Wilson, Kenneth 53Athletics Ea4:42.94
2# 483Kratzmann, Trevor 51Dubbo5:41.02
3# 2709Kistle, David 50StGeorge District6:17.98

Event 62 Women 1500 Metres 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2534Middleton, Charlo 50Sydney Pacific5:07.26
2# 1061Hernando, Linda 51UpCoaching5:51.09

Event 72 Men 1500 Metres 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2041Cross, Andrew 47Sutherland D4:21.97
2# 1510Bird, Trent 46Asics Wests4:29.90
3# 2702alexopoulos, rous 46Asics Wests4:44.32
4# 301Doggett, Michael 46Asics Wests5:02.14
5# 2417Everett, Mike 47Hills Distri5:09.98

Event 61 Women 1500 Metres 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1766Malmberg, Cecilia 49Athletics Ea5:29.11

Event 60 Women 1500 Metres 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1360Dellow, Anna 43Armidale5:58.27

Event 70 Men 1500 Metres 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 323Thompson, Joshua 36Athletics Ea4:23.60

Event 59 Women 1500 Metres 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 667Clayton, Alice 39Hills Distri5:22.66
2# 1022Keehn, Bianca 37Nepean District6:30.73

Event 69 Men 1500 Metres 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1076Joyce, Matthew 30Cherrybrook4:19.85
2# 1771Mugarula, Godwin 34Athletics Ea4:24.46
3# 1385Burbaud, Antoine 32Athletics Ea4:30.67
4# 937O'Brien, Earl 34Blue Mountains4:56.18
5# 500Burton, Joshua 31Nepean District5:12.10

Event 58 Women 1500 Metres 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2611Rich, Amber 32Orange Senio5:23.94
2# 819Austin, Katie 31Armidale6:02.58

Event 56 Men 5000 Metres Race Walk 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2548Rowe, Greg 58Mingara37:57.70

Event 53 Women 5000 Metres Race Walk 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 731Weekes, Anne 57Illawong Rev32:55.04

Event 55 Men 5000 Metres Race Walk 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
--# 2709Kistle, David 50StGeorge DistrictDQ

Event 17 Men 5000 Metres 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1967Scorzelli, Frank 73StGeorge District21:54.67
2# 853Shepherd, Tony 71Newcastle Ve23:01.66
3# 260Williams, Dennis 71Hills Distri23:20.42
4Krajewski, Witold 70NswMasters23:36.47

Event 16 Men 5000 Metres 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2612Cowley, Greg 65Westlakes20:24.67
2# 878Schwebel, Ron 68Sydney Strid20:43.68
3# 966Grewal, Harsharn 67NswMasters21:04.67

Event 27 Women 5000 Metres 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 649Roediger, Rosemar 65Hills Distri22:10.29

Event 15 Men 5000 Metres 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2052Carvalho, Jose 61StGeorge District18:12.97
2# 1023Hutton, Peter 63Sutherland D18:33.53
3# 2595Parfitt, Neil 60Tomaree Trotters20:05.42
4# 953Byfield, Mark 60Mingara20:29.22
5# 1017Byrne, Peter 60Hills Distri20:32.53
6# 925Rose, Ian 61NswMasters22:20.52
7# 1056Mackie, Brian 60Illawong Rev23:55.22

Event 26 Women 5000 Metres 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1035Basman, Robyn 61Illawong Rev21:36.89

Event 14 Men 5000 Metres 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2596oldridge, steve 55Campbelltown23:31.79

Event 25 Women 5000 Metres 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2710Yarnell, Caroline 59Sydney Strid23:20.71

Event 13 Men 5000 Metres 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 617Keane, Jason 50Hills Distri16:25.91
2# 1311Balnave, Philip 52Athletics Ea17:38.47
3# 976Scholle, Lindsay 51Asics Wests19:18.80
4# 2772Harris, Andrew 50Athletics Ea19:22.16
5# 483Kratzmann, Trevor 51Dubbo20:13.76
6# 2092sinibaldi, tony 50Bankstown Sp20:36.90
7# 917Dunn, Robert 50Camden21:51.75

Event 24 Women 5000 Metres 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1061Hernando, Linda 51UpCoaching21:02.42
2# 1943Gregory, Jude 50Athletics Ea21:27.63
3# 210Wright, Jackie 52Athletics Ea22:32.60
4# 1523Bond, Angela 50Nowra Athlet25:27.66

Event 12 Men 5000 Metres 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2702alexopoulos, rous 46Asics Wests17:12.06
2# 1003Gregory, Mark 47Athletics Ea17:33.32
3# 2712Sands, Brendan 48Athletics Ea19:36.09

Event 23 Women 5000 Metres 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1592hannah, Sally 47Athletics Ea21:23.66

Event 11 Men 5000 Metres 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 611Costello, James 42Athletics Ea16:29.80
2# 1695Reville, Eoin 40Delta Runnin16:33.64
3# 1590Marshall, Alasdai 43Athletics Ea20:43.96

Event 10 Men 5000 Metres 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2696Wegener, Caleb 38RunCrew16:07.25
2# 1288Costello, David 39U.T.S Northe16:13.71
3# 2608Bennie, Marc 39NswMasters17:21.72
4# 1995Downs, Anthony 38Sutherland D18:05.17

Event 21 Women 5000 Metres 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2695Wegener, Jane 37RunCrew20:36.32

Event 9 Men 5000 Metres 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2223 Walker, Nicholas 33U.T.S Northe16:15.04
2#2147 Mangili-Vincent, M 34Athletics Ea16:26.37
3#328 Baddeley, Karl 30Athletics Ea16:32.58
4#1574 Giles, Thomas 31Mosman17:02.86
5#937 O'Brien, Earl 34Blue Mountains17:54.38
6#500 Burton, Joshua 31Nepean District18:54.80
--#1771 Mugarula, Godwin 34Athletics EaDNS

Event 20 Women 5000 Metres 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2226O'Neill, Imogen 30Hills Distri22:27.25

Event 262 Men 800 m 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1796Gordon, John 72NswMasters2:52.03
2# 1742Wright, Noel 73Hills Distri3:00.25
3# 260Williams, Dennis 71Hills Distri3:20.89

Event 261 Men 800 m 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 966Grewal, Harsharn 67NswMasters2:50.36
2# 255Nixon, Trevor 68Hills Distri2:56.76
3# 878Schwebel, Ron 68Sydney Strid3:00.13

Event 273 Women 800 m 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 649Roediger, Rosemar 65Hills Distri3:06.97
--# 2516Flynn, Jeanette 68NswMastersDNF

Event 260 Men 800 m 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1336Dooley, Peter 62Nowra Athlet2:25.17
2# 1017Byrne, Peter 60Hills Distri2:36.75
3# 250Terranova, Nicola 62Hills Distri2:37.92
4# 780Conyers, Mark 64Kooringal Wagga2:39.70

Event 272 Women 800 m 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1131Drennan, Deborah 61U.T.S Northe2:58.89

Event 259 Men 800 m 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1130Sharpe, Brad 58U.T.S Northe2:24.42
2#18284Moore, Barry 57NswMasters2:25.04
3# 1139Clarson, Colin 56Illawarra Bl2:34.23
4# 2027Strickland, Chris 55NswMasters2:38.05

Event 271 Women 800 m 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 784Mogentale, Gianna 56Illawarra Bl2:46.18
2# 1137Flynn, Rina 57Illawarra Bl3:31.53

Event 258 Men 800 m 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1129Howlett, Anthony 52Athletics Wo2:26.37
--# 601Wilson, Kenneth 53Athletics EaDNS

Event 270 Women 800 m 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 3299Harrison, Lisa 53Hills Distri3:03.83

Event 257 Men 800 m 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2041Cross, Andrew 47Sutherland D2:12.61
2# 749Demasi, Lawrence 47Camden2:22.77
3# 301Doggett, Michael 46Asics Wests2:27.96
4# 952Davie, EJ 48Sydney Strid3:01.65

Event 269 Women 800 m 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1541Kovacs, Kriszta 46NswMasters2:30.31

Event 256 Men 800 m 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1320Archer, Stephen 42Hills Distri2:06.19
2# 3489Heil, Andrew 42Sydney University2:06.60

Event 255 Men 800 m 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 744Kidd, Andrew 35Kooringal Wagga2:07.31
2# 327McKendrick, Ryan 39Gosford Litt2:09.32

Event 267 Women 800 m 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1909Smart, Erin 37Nowra Athlet2:23.60
2# 667Clayton, Alice 39Hills Distri2:30.17

Event 254 Men 800 m 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1076Joyce, Matthew 30Cherrybrook2:04.36
2# 1385Burbaud, Antoine 32Athletics Ea2:07.66

Event 266 Women 800 m 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2611Rich, Amber 32Orange Senio2:36.01

Jumps

Event 41 Men Pole Vault 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1800Tyler, William 60Athletics Wo2.91m
1.80 2.00 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.91 3.00
P O P P P O P O P XXO XXX
--#18376Sulzbacher, Gunth 61Austria MastDNS

Event 37 Women Pole Vault 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
--# 248Stallard, Trish 61Wallsend RslNH
1.80
XXX

Event 40 Men Pole Vault 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1517McGrath, Tim 57U.T.S Northe2.91m
1.80 2.00 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.91 3.00
P P P P P O P O XXO O XXX
2#18365Jankowski, George 57NswMasters2.80m
1.80 2.00 2.20 2.30 2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.91 3.00
O P O P P O P XXO XXO P XXX
3# 715Novicic, Zoran 59U.T.S Northe2.20m
1.80 2.00 2.20 2.30
O O O XXX

Event 39 Men Pole Vault 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
--# 2251Kohlrusch, Andrew 54BalmainDNS
--# 1238Watson, Andrew 50BalmainDNS
--# 786Hampton, Gary 53Athletics WoDNS

Event 38 Men Pole Vault 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2296Carr, Dominic 49Girraween2.00m
1.80 2.00 2.20 2.30 2.40
O XO P P XXX

Event 36 Women Pole Vault 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 595Ros, Montserrat 41Athletics Wo2.91m
2.40 2.50 2.60 2.70 2.80 2.91 3.00
O P O P O XXO XXX

Event 322 Men Triple Jump 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1115Bastas, Nicholas 81
FOUL 7.65m(NWI) 7.67m(NWI) 7.60m(NWI) FOUL FOUL

Event 321 Men Triple Jump 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1566Ellis, Daryl 65
8.70m(NWI) 8.67m(NWI) 8.88m(NWI) 8.86m(NWI) 8.93m(NWI) 9.16m(NWI)
2# 1563Kennedy, David 66
7.99m(NWI) 8.14m(NWI) FOUL 8.62m(NWI) 8.44m(NWI) 8.71m(NWI)
3# 1001Ramondetta, Victo 65
7.20m(NWI) 7.53m(NWI) 7.51m(NWI) 7.37m(NWI) 7.38m(NWI) PASS
--# 2067Marriott, Wayne 65

Event 305 Men Triple Jump 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#18376Sulzbacher, Gunth 61
9.43m(0.4) 9.67m(3.3) 9.60m(0.1) 9.52m(2.4) 9.64m(0.7) 9.74m(1.9)
2# 679giesler, rob 60
8.71m(2.4) 8.18m(4.3) PASS PASS PASS PASS
3# 340Butler-White, Sim 60
6.90m(4.6) 7.05m(2.0) 7.41m(3.9) 7.45m(1.8) PASS PASS

Event 171 Women Triple Jump 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#959 Shaw, Christine 60
6.16m(1.7) 7.60m(1.8) 7.58m(-1.1) 7.54m(+0.0) 7.76m(0.7) 7.85m(-1.2)
2#1095 Taylor, Jill 64
6.69m(-0.2) 6.62m(2.4) 6.93m(0.4)
3#248 Stallard, Trish 61
5.65m(-1.3) 5.75m(1.8) 5.56m(-2.1)

Event 304 Men Triple Jump 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#18365Jankowski, George 57
8.14m(4.1) 7.87m(1.3) 8.64m(-1.4) PASS PASS PASS
2# 715Novicic, Zoran 59
8.44m(+0.0) 7.77m(2.2) FOUL(3.6) 8.62m(0.4) 8.46m(4.0) 8.29m(3.8)

Event 170 Women Triple Jump 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#784 Mogentale, Gianna 56
8.55m(2.2) 8.10m(-0.4) 8.57m(0.9) 8.24m(+0.0) 8.80m(1.3) 9.02m(1.6)
2#1359 Townsend, Vicki 55
8.53m(0.4) 8.45m(2.2) FOUL(0.4) 7.97m(+0.0) 8.52m(-1.2) 8.31m(-1.9)
3#734 Whatley, Susan 56
5.21m(3.4) PASS

Event 303 Men Triple Jump 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2387Rajapaksha Mudiya 51
8.90m(2.1) 9.84m(+0.0) 9.57m(1.0) 9.75m(2.0) 8.91m(1.5) 9.65m(+0.0)
2# 1129Howlett, Anthony 52
FOUL(2.8) 9.74m(1.5) 9.58m(0.5) 9.83m(3.1) 9.67m(0.3) 9.79m(2.0)
3# 753Speed, Brian 50
9.62m(0.4) 9.72m(0.2) 9.58m(2.8) 9.76m(3.2) 9.72m(1.0) 9.83m(2.5)
4# 786Hampton, Gary 53
7.08m(2.0) 6.62m(0.1) 6.93m(3.5) 6.85m(0.3) 6.74m(0.1) 7.07m(2.5)
--# 752Trainor, Paul 54
--# 917Dunn, Robert 50

Event 313 Men Triple Jump 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2296Carr, Dominic 49
10.63m(NWI) 10.83m(NWI) PASS
2# 749Demasi, Lawrence 47
9.43m(NWI) FOUL 9.77m(NWI)
3# 952Davie, EJ 48
5.34m(NWI) 5.44m(NWI) 5.95m(NWI) 5.72m(NWI)

Event 178 Women Triple Jump 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#1045 Bishop, jenny 49
8.66m(-2.0) 8.96m(-2.0) FOUL(-2.8) PASS 9.43m(-0.6) FOUL(1.9)
2#219 Cimino, Maria 48
8.04m(0.6) FOUL(-1.2) 8.18m(-1.5) 8.77m(1.7) 8.73m(-0.1) 8.50m(-0.9)

Event 312 Men Triple Jump 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 924Kirievsky, Anatol 41
7.43m(2.5) 8.01m(2.1) 8.10m(0.2) PASS PASS PASS

Event 177 Women Triple Jump 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#316 Wilcock, Ingrid 40
9.54m(1.5) 8.99m(-1.2) 9.67m(-0.7) 9.07m(+0.0) 9.34m(-1.0) 9.50m(-1.2)
--#595 Ros, Montserrat 41

Event 311 Men Triple Jump 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 327McKendrick, Ryan 39
10.10m(NWI) 10.45m(NWI) 11.02m(NWI)
--# 2054Cooper, Ruwan 37

Event 176 Women Triple Jump 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
--#2140 Harris, Teresa 31

Event 149 Men Long Jump 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#1115 Bastas, Nicholas 81
3.59m(-0.4) 3.44m(-0.4) 3.61m(-2.4) 3.69m(0.2)
2#548 Carroll, David 81
1.73m(-0.4) 1.32m(1.6) 1.46m(-1.8) 1.80m(-1.2) 1.44m(0.4) 1.17m(0.9)

Event 150 Men Long Jump 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
--Benjamin, Victor 75
--Rix, Brian 75
--#2656 Gay, Albert 78
--#2194 Stubbs, Kenneth 75

Event 151 Men Long Jump 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#260 Williams, Dennis 71
2.64m(-2.0) 2.77m(+0.0) 2.72m(0.3)

Event 160 Men Long Jump 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#1563 Kennedy, David 66
4.03m(-3.9) 4.12m(+0.0) 4.39m(-0.9) 4.54m(0.7) FOUL(-0.1) FOUL(+0.0)
2#1566 Ellis, Daryl 65
4.48m(0.8) FOUL(0.9) 4.27m(1.6) FOUL(-3.5) 4.02m(+0.0) 4.31m(+0.0)
3#2715 Morphis, Antony 67
3.33m(0.9) 3.53m(0.9) PASS 3.99m(-2.7) PASS PASS
--#2067 Marriott, Wayne 65

Event 299 Women Long Jump 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1418Lowe, June 65
2.13m(+0.0) 2.73m(2.8) 2.87m(+0.0) 2.66m(2.3) 2.80m(1.6) PASS

Event 182 Men Long Jump 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#18376Sulzbacher, Gunth 61
4.07m(NWI) 4.33m(NWI) 4.33m(NWI) 4.22m(NWI) 4.43m(NWI) PASS
2#679 giesler, rob 60
3.56m(NWI) 3.56m(NWI) 3.33m(NWI)
3#340 Butler-White, Simon 60
2.87m(NWI) 3.01m(NWI) 3.34m(NWI) 3.13m(NWI)
4#1525 Harmey, Simon 63
3.04m(NWI) FOUL 2.93m(NWI) 3.03m(NWI) 3.21m(NWI) 3.21m(NWI)
--#250 Terranova, Nicolas 62

Event 298 Women Long Jump 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 959Shaw, Christine 60
3.61m(1.7) 3.71m(2.2) 3.87m(0.3) 3.83m(2.5) 3.79m(1.3) 3.92m(1.7)
2# 1095Taylor, Jill 64
FOUL(2.2) 3.24m(2.5) 3.09m(0.1) 2.35m(2.6) 3.18m(1.8) FOUL(0.5)

Event 183 Men Long Jump 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#1517 McGrath, Tim 57
4.08m(NWI) 4.73m(NWI) 4.70m(NWI) 4.50m(NWI)
2#715 Novicic, Zoran 59
3.76m(NWI) 3.74m(NWI) 3.53m(NWI) 3.54m(NWI) 4.08m(NWI)
3#1773 Clark, Robert 58
2.97m(NWI) 3.09m(NWI) 3.04m(NWI) 2.52m(NWI)
4#2548 Rowe, Greg 58
2.26m(NWI) FOUL
--#2211 Smith, Steven 56

Event 297 Women Long Jump 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 784Mogentale, Gianna 56
3.99m(1.6) 3.95m(4.0) 3.96m(-0.5) 4.02m(1.2) 4.27m(1.7) 4.18m(3.3)
2# 1359Townsend, Vicki 55
FOUL(0.5) FOUL(1.7) 4.06m(1.0) FOUL(3.7) 3.94m(2.3) 4.06m(2.3)
3# 734Whatley, Susan 56
1.84m(0.7) 2.27m(2.1) 2.32m(2.5) PASS PASS PASS

Event 166 Men Long Jump 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#753 Speed, Brian 50
4.40m(NWI) 4.55m(NWI) 4.76m(NWI) PASS PASS PASS
2#2387 Rajapaksha Mudiyan 51
4.60m(NWI) PASS FOUL PASS PASS PASS
3#1129 Howlett, Anthony 52
4.45m(NWI) 4.45m(NWI) 4.42m(NWI) 4.49m(NWI) FOUL 4.34m(NWI)
4#786 Hampton, Gary 53
3.70m(NWI) 3.79m(NWI) 3.00m(NWI) FOUL 3.76m(NWI) 3.92m(NWI)
--#752 Trainor, Paul 54

Event 291 Women Long Jump 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1060Ingram, Richelle 50
3.11m(2.5) 3.44m(1.0) 3.37m(+0.0) 3.31m(1.1) 3.65m(NWI) 3.59m(NWI)
--# 174Naylon, Janet 53

Event 167 Men Long Jump 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#749 Demasi, Lawrence 47
5.35m(NWI) 5.31m(NWI) PASS PASS PASS PASS
2#2296 Carr, Dominic 49
4.59m(NWI) 4.70m(NWI) 4.70m(NWI) 4.79m(NWI) PASS 5.06m(NWI)
3#1058 Phillips, Andrew 48
PASS 4.61m(NWI) 4.54m(NWI) 4.92m(NWI) 4.69m(NWI) FOUL
--#2609 Woodhouse, Mathew 45
--#952 Davie, EJ 48
--#2477 Leseberg, Ernie 48

Event 290 Women Long Jump 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1045Bishop, jenny 49
4.29m(2.2) 4.45m(+0.0) 4.47m(3.9) 4.47m(+0.0) 4.58m(1.1) 4.50m(1.6)
2# 219Cimino, Maria 48
3.75m(3.0) 3.94m(0.5) FOUL(1.9) 3.88m(0.2) FOUL(1.6) 3.83m(1.2)
--# 2606Newcomb, Kali 46
--# 1430Heywood, Natalie 45

Event 163 Men Long Jump 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#924 Kirievsky, Anatoly 41
3.11m(-2.1) 3.12m(-0.4) 3.25m(1.8) 3.30m(0.3) 3.37m(+0.0) 3.35m(1.2)

Event 289 Women Long Jump 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 316Wilcock, Ingrid 40
4.11m(+0.0) FOUL(1.7) FOUL(1.4) 4.02m(1.5) 4.32m(0.3) 4.14m(1.3)
2# 2114Guevara, Sarah 41
3.59m(1.7) FOUL(+0.0) 4.10m(2.5) 4.15m(1.3) 3.81m(+0.0) 3.89m(1.6)
--# 595Ros, Montserrat 41

Event 162 Men Long Jump 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#561 Jones, Warren 39
3.07m(NWI) x

Event 161 Men Long Jump 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#599 Elias, Ken 33
4.24m(NWI)

Event 288 Women Long Jump 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
--#18374Galea, Charlotte 31

Event 287 Men High Jump 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1115Bastas, Nicholas 81U.T.S Northe1.02m
0.90 0.93 0.96 0.99 1.02
O O O O O

Event 286 Men High Jump 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2656Gay, Albert 78Campbelltown1.17m
0.90 0.93 0.96 0.99 1.02 1.05 1.08 1.11 1.14 1.17 1.20
O O XO O O O O XO O XO XXX
--# 2194Stubbs, Kenneth 75MingaraNH
0.90
XXX

Event 285 Men High Jump 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1796Gordon, John 72NswMasters1.20m
1.02 1.05 1.08 1.11 1.14 1.17 1.20 1.23 1.26 1.29 1.32
O P P O P P XO P P P XXX

Event 284 Men High Jump 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1563Kennedy, David 66Woolgoolga1.41m
1.20 1.23 1.26 1.29 1.32 1.35 1.38 1.41 1.44
O P O O O O O XO XXX
2# 1566Ellis, Daryl 65Wyong Athlet1.35m
1.20 1.23 1.26 1.29 1.32 1.35 1.38
O O O O O XO XXX

Event 283 Men High Jump 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 679giesler, rob 60Girraween1.32m
0.99 1.02 1.05 1.08 1.11 1.14 1.17 1.20 1.23 1.26 1.29 1.32 1.35
P P P P O O O O O O O O XXX
2# 340Butler-White, Sim 60NswMasters1.20m
0.99 1.02 1.05 1.08 1.11 1.14 1.17 1.20 1.23
O O P O O O O O X

Event 282 Men High Jump 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 715Novicic, Zoran 59U.T.S Northe1.35m
1.11 1.14 1.17 1.20 1.23 1.26 1.29 1.32 1.35 1.38
O P P O O O O XXO O XXX

Event 294 Men High Jump 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1129Howlett, Anthony 52Athletics Wo1.53m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.53 1.56
P P P P P P P P P O O O XO XXO X
2# 753Speed, Brian 50Camden1.50m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.53
P P P O P P P P O P XO O O XXX
3# 2387Rajapaksha Mudiya 51Cherrybrook1.30m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
O P O O O O O O XO XXX
--# 752Trainor, Paul 54U.T.S NortheDNS
--# 1238Watson, Andrew 50BalmainDNS
--# 483Kratzmann, Trevor 51DubboDNS

Event 295 Men High Jump 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 952Davie, EJ 48Sydney Strid0.90m
0.90 0.95 1.00
O P X

Event 296 Men High Jump 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2235Catzel, Ryan 44Balmain1.25m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
P P O P P P O O
2# 924Kirievsky, Anatol 41Asics Wests1.20m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
P P O O O XXO XO X
3# 417Clifford, Morgan 43Raymond Terrace0.90m
0.90 0.95
O X

Event 159 Women High Jump 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1418 Lowe, June 65Illawarra Bl1.05m
0.95 1.00 1.05 1.10
O O O XXX

Event 158 Women High Jump 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#18372Walker, Margaret 60Epping Distr1.25m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30
P P O O O XO XXX
2#959 Shaw, Christine 60Athletics Wo1.20m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
P P P O O XXX
3#1095 Taylor, Jill 64Cherrybrook1.05m
1.00 1.05 1.10
O XO XXX
4#248 Stallard, Trish 61Wallsend Rsl1.05m
1.00 1.05 1.10
XO XXO XXX

Event 157 Women High Jump 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1359 Townsend, Vicki 55NswMasters1.20m
1.15 1.20 1.25
O O XXX

Event 148 Women High Jump 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1045 Bishop, jenny 49Cherrybrook1.30m
1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
P P P O XO O XXX
2#1430 Heywood, Natalie 45Athletics Wo1.15m
1.05 1.10 1.15 1.20
O O O XX

Event 147 Women High Jump 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#18369Chacon Davila, Ma 41Sydney Pacific1.40m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
O O O XO O
--#595 Ros, Montserrat 41Athletics WoDNS

Throws

Event 337 Men Javelin Throw 400g 85+

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bennett, Roy 88NswMasters13.81m
FOUL 13.81m 12.88m 13.59m 13.35m 13.10m

Event 139 Men Discus Throw 1kg 85+

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bennett, Roy 88NswMasters14.28m
13.96m 12.70m 14.28m FOUL 13.45m 14.15m

Event 316 Women Weight Throw 4.000kg 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 783Thomas, Mary 75Illawarra Bl11.27m
10.65m 10.22m 10.43m 10.72m 9.50m 11.27m

Event 317 Women Weight Throw 5.450kg 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2642Clarke, Kate 67NswMasters9.55m
8.48m 8.81m 9.55m 9.24m FOUL 9.28m
2# 823Jones, Kerrie 66Nowra Athlet8.87m
7.74m 7.92m 8.44m 8.67m 8.37m 8.87m
3# 684van Bockel, Adria 67Athletics Wo7.93m
6.23m 7.51m 7.93m 7.20m 6.88m 6.74m
--# 1418Lowe, June 65Illawarra BlDNS

Event 318 Women Weight Throw 5.450kg 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1095Taylor, Jill 64Cherrybrook15.14m
14.69m 14.82m 14.51m 15.14m 14.20m FOUL
2# 563Cubban, Ellena 62Epping Distr10.95m
10.63m 10.95m FOUL FOUL FOUL FOUL

Event 319 Women Weight Throw 7.260kg 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1359Townsend, Vicki 55NswMasters10.17m
9.98m 9.91m 9.66m 9.22m 10.17m 9.57m
2# 640Engeler, Deborah 57Illawong Rev8.48m
8.48m 7.81m 7.99m 8.41m 8.38m 8.17m
3# 731Weekes, Anne 57Illawong Rev5.99m
5.99m 5.22m 5.70m 5.98m 5.87m 5.75m
--# 1774Durston, Bev 55MingaraDNS

Event 320 Women Weight Throw 7.260kg 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 262White, Alison 54Mounties8.32m
7.43m 7.37m 8.14m 8.24m 8.32m FOUL
--# 2133Layt, Caroline 54U.T.S NortheDNS
--# 1060Ingram, Richelle 50MingaraDNS

Event 332 Women Weight Throw 9.080kg 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 219Cimino, Maria 48U.T.S Northe10.55m
FOUL 9.10m 8.99m 10.55m 10.42m 9.59m
--# 1430Heywood, Natalie 45Athletics WoDNS
--# 2493Knowles, Renae 45NswMastersDNS
--# 1536Blume, Bella 48MingaraDNS

Event 331 Women Weight Throw 9.080kg 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 725Hunter, Kelly 42Gosford Litt12.32m
10.67m 11.73m 11.69m 11.87m 12.32m 12.11m
2# 2491Adams, Kate 40NswMasters10.30m
9.65m 9.83m 9.50m 9.77m 10.30m 9.86m
3#18366Barton, Trudie 41NswMasters8.00m
7.33m 7.46m 7.38m 7.69m 7.34m 8.00m
4# 898Livingston, Ailee 42Wallsend Rsl5.13m
4.75m 4.71m 4.88m 4.62m 4.95m 5.13m

Event 330 Women Weight Throw 9.080kg 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 808Holahan, Melissa 36Wallsend Rsl13.44m
12.75m 13.12m 13.44m 13.06m 12.29m FOUL
2# 2599Jordan, Amanda 38Blacktown City7.43m
6.03m 7.36m 6.95m 7.43m 7.21m FOUL
3# 2122Baulman, Melissa 36U.T.S Northe5.96m
5.96m 5.72m 5.62m 5.64m 4.77m 5.51m

Event 329 Women Weight Throw 9.080kg 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1632Smith, Helena 32U.T.S Northe7.80m
7.16m 6.83m 6.33m 7.10m 7.40m 7.80m
2# 819Austin, Katie 31Armidale7.54m
7.43m 7.54m FOUL 5.99m 6.96m 6.95m

Event 310 Men Weight Throw 5.450kg 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1115Bastas, Nicholas 81U.T.S Northe8.18m
FOUL 8.18m 7.89m PASS PASS PASS

Event 309 Men Weight Throw 7.260kg 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2194Stubbs, Kenneth 75Mingara9.47m
FOUL 8.98m FOUL FOUL 9.01m 9.47m
--Rix, Brian 75NswMastersDNS

Event 308 Men Weight Throw 7.260kg 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1648Singh, Raminder 73Girraween8.74m
8.15m 8.45m 8.51m 8.74m 8.74m 8.38m

Event 307 Men Weight Throw 9.080kg 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 680Murray, Gavin 65Mingara14.99m
13.09m 14.99m 14.47m 14.64m 14.42m 14.96m
2# 349Guthrie, Ian 65Balmain11.01m
9.79m 10.32m 10.84m 10.83m 10.40m 11.01m
--# 878Schwebel, Ron 68Sydney StridDNS
--# 305Crumpton, Geoff 65MingaraDNS

Event 306 Men Weight Throw 9.080kg 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1779Hanbury-Brown, Ro 63Ryde Centre14.00m
14.00m 13.64m 13.49m FOUL FOUL FOUL
2# 340Butler-White, Sim 60NswMasters11.31m
11.11m 11.21m FOUL FOUL 11.31m FOUL

Event 293 Men Weight Throw 11.340kg 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1773Clark, Robert 58Cherrybrook14.34m
13.56m 14.34m 13.75m FOUL FOUL FOUL
2# 988Murray, Peter 59StGeorge District11.62m
9.54m FOUL 11.62m FOUL 11.12m 11.05m
3# 1517McGrath, Tim 57U.T.S Northe10.28m
FOUL 8.71m 10.17m FOUL 9.74m 10.28m
--# 2548Rowe, Greg 58MingaraDNS

Event 292 Men Weight Throw 11.340kg 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2261Fassolis, Jim 54Campbelltown14.20m
12.56m FOUL 13.48m 14.20m 13.98m 13.42m
2# 1129Howlett, Anthony 52Athletics Wo12.25m
10.61m 10.92m FOUL 11.73m 12.25m 11.88m
3# 753Speed, Brian 50Camden9.29m
9.29m 8.25m PASS PASS PASS PASS

Event 275 Men Weight Throw 15.880kg 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1091Watson, Rodney 46Woolgoolga11.12m
10.72m 10.98m 11.07m 10.81m 10.67m 11.12m
2# 1940Prentice, Drue 48Balmain8.68m
7.73m 8.03m 8.11m FOUL 8.68m FOUL
3# 952Davie, EJ 48Sydney Strid4.76m
4.76m x

Event 277 Men Weight Throw 15.880kg 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 713Muscat, Jamie 43Wyong Athlet11.98m
10.63m FOUL FOUL 11.58m FOUL 11.98m
2# 924Kirievsky, Anatol 41Asics Wests9.77m
9.11m 9.12m FOUL 9.77m 9.61m 8.96m
3# 417Clifford, Morgan 43Raymond Terrace9.42m
9.42m 9.11m 9.28m 9.31m FOUL FOUL
--# 1532Barrett, Kane 44Nowra AthletDNS
--# 2235Catzel, Ryan 44BalmainDNS

Event 276 Men Weight Throw 15.880kg 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 561Jones, Warren 39U.T.S Northe10.03m
9.18m 8.47m 9.34m 10.03m 9.80m 9.79m

Event 278 Women Javelin Throw 400g 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 783Thomas, Mary 75Illawarra Bl18.71m
16.74m 17.75m 16.82m 17.73m 17.73m 18.71m

Event 279 Women Javelin Throw 500g 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1418Lowe, June 65Illawarra Bl22.87m
21.36m 21.28m 22.87m 20.44m 22.30m 22.05m
2# 2642Clarke, Kate 67NswMasters16.29m
15.87m 15.88m 16.29m FOUL 14.90m FOUL
3# 684van Bockel, Adria 67Athletics Wo13.44m
13.44m FOUL 12.91m 13.00m 13.09m 12.99m
4# 823Jones, Kerrie 66Nowra Athlet13.03m
12.28m FOUL FOUL 12.09m 12.77m 13.03m

Event 280 Women Javelin Throw 500g 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 959Shaw, Christine 60Athletics Wo26.90m
26.90m 23.21m 26.08m 22.53m 22.87m 24.13m
2# 563Cubban, Ellena 62Epping Distr21.17m
19.46m 19.73m 18.08m 20.28m 21.17m 18.29m
3#18372Walker, Margaret 60Epping Distr19.83m
18.23m 16.74m 19.83m 19.67m 18.34m 18.76m
4# 1095Taylor, Jill 64Cherrybrook17.06m
15.60m FOUL 15.51m FOUL 17.06m 16.56m

Event 281 Women Javelin Throw 500g 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1054Cox, Pauline 59NswMasters21.66m
19.20m 18.46m 17.00m 17.82m 20.81m 21.66m
2# 1359Townsend, Vicki 55NswMasters21.57m
20.52m 21.57m 20.22m 21.39m 20.60m 20.78m
3# 734Whatley, Susan 56Illawong Rev17.65m
17.65m 14.98m 16.09m 14.02m 15.80m 14.52m
4# 640Engeler, Deborah 57Illawong Rev14.86m
FOUL 12.02m 14.48m 14.86m FOUL 12.17m
--# 1774Durston, Bev 55MingaraDNS
--# 731Weekes, Anne 57Illawong RevDNS

Event 300 Women Javelin Throw 500g 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1060Ingram, Richelle 50Mingara16.79m
16.01m 16.79m PASS 14.13m 16.65m 14.11m
2#18368Cocchis, Patrizia 50NswMasters8.00m
FOUL 6.96m 7.42m 8.00m 7.43m FOUL
--# 2133Layt, Caroline 54U.T.S NortheDNS

Event 301 Women Javelin Throw 600g 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1430Heywood, Natalie 45Athletics Wo28.52m
27.33m 26.62m 27.23m 28.52m 26.84m 27.73m
2# 1045Bishop, jenny 49Cherrybrook27.32m
22.21m 23.21m 23.05m 27.32m 22.60m 22.76m
3# 219Cimino, Maria 48U.T.S Northe26.86m
25.18m 25.37m 25.16m 26.05m 26.86m 25.72m
--# 2493Knowles, Renae 45NswMastersDNS
--# 2606Newcomb, Kali 46MingaraDNS
--# 1536Blume, Bella 48MingaraDNS

Event 302 Women Javelin Throw 600g 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2491Adams, Kate 40NswMasters31.83m
31.59m FOUL 30.99m FOUL 31.72m 31.83m
2#18366Barton, Trudie 41NswMasters17.84m
17.57m 17.10m FOUL FOUL 17.84m 17.82m
--# 898Livingston, Ailee 42Wallsend RslDNS
--# 725Hunter, Kelly 42Gosford LittDNS

Event 314 Women Javelin Throw 600g 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 616Pilkington, Katie 36NswMasters30.65m
25.59m 28.22m 26.69m 27.83m 30.65m 28.01m
2# 1044Smith, Madeleine 36Hills Distri22.53m
20.56m 22.53m 21.34m 18.92m 21.22m 22.04m
3#36927Miller-Pickering, 38Armidale16.10m
15.31m 15.93m 16.10m FOUL FOUL FOUL
4# 503Westcott, Belinda 39Nepean District15.57m
14.52m 14.75m 13.33m 15.57m PASS PASS
--# 808Holahan, Melissa 36Wallsend RslDNS
--# 2122Baulman, Melissa 36U.T.S NortheDNS
--# 297Nelson, Danielle 36CampbelltownDNS
--# 2599Jordan, Amanda 38Blacktown CityDNS

Event 315 Women Javelin Throw 600g 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 819Austin, Katie 31Armidale26.05m
FOUL 21.61m 23.32m 21.73m 26.05m 23.37m
--# 1632Smith, Helena 32U.T.S NortheDNS

Event 336 Men Javelin Throw 400g 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1115Bastas, Nicholas 81U.T.S Northe21.85m
FOUL 19.27m 18.89m 21.26m 21.20m 21.85m
--# 769Johnson, Michael 84U.T.S NortheDNS

Event 335 Men Javelin Throw 500g 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2676Crombie, Peter 75Sydney Pacific28.98m
25.00m 21.78m FOUL 26.35m 22.48m 28.98m
2# 2210Appleton, John 77NswMasters26.32m
25.67m 26.13m 26.32m 25.99m 25.28m 24.84m
--Benjamin, Victor 75NswMastersDNS
--Rix, Brian 75NswMastersDNS
--# 2656Gay, Albert 78CampbelltownDNS
--# 2194Stubbs, Kenneth 75MingaraDNS

Event 334 Men Javelin Throw 500g 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1648Singh, Raminder 73Girraween17.62m
14.63m 16.87m FOUL 16.67m FOUL 17.62m

Event 333 Men Javelin Throw 600g 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1563Kennedy, David 66Woolgoolga31.24m
26.81m 26.96m 26.06m 30.73m 31.24m 30.83m
2# 862Denning, Steven 65Hills Distri28.94m
FOUL 28.94m 27.92m FOUL 25.42m FOUL
3# 1566Ellis, Daryl 65Wyong Athlet23.24m
22.47m 23.24m 20.47m FOUL 18.48m FOUL
4# 711Greenland, Peter 66NswMasters21.61m
19.43m 21.29m FOUL FOUL 21.61m FOUL
--# 680Murray, Gavin 65MingaraDNS
--# 878Schwebel, Ron 68Sydney StridDNS
--# 305Crumpton, Geoff 65MingaraDNS

Event 327 Men Javelin Throw 600g 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#18376Sulzbacher, Gunth 61Austria Mast36.32m
33.22m 34.33m 35.04m 36.32m 35.53m 34.96m
2# 2633Fisher, Kevin 61Parramatta C35.76m
35.76m 34.05m 34.04m 32.78m 34.37m 33.42m
3# 340Butler-White, Sim 60NswMasters33.31m
33.28m 32.97m 29.16m 32.11m 32.07m 33.31m
4# 250Terranova, Nicola 62Hills Distri22.39m
17.40m 18.74m 21.91m 19.49m 22.39m 20.17m
--# 1300Young, Trevor 61U.T.S NortheDNS
--# 1779Hanbury-Brown, Ro 63Ryde CentreDNS

Event 326 Men Javelin Throw 700g 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 664Hawkins, Alan 56NswMasters38.92m
33.85m 38.92m FOUL 38.39m FOUL FOUL
2# 988Murray, Peter 59StGeorge District34.52m
29.37m 33.10m FOUL 28.58m 32.31m 34.52m
3# 1520Crook, Geoff 59Nowra Athlet31.52m
25.94m 28.69m FOUL FOUL 31.12m 31.52m
4# 1773Clark, Robert 58Cherrybrook27.09m
23.42m 26.85m 27.09m 26.11m 26.56m 26.02m
5# 715Novicic, Zoran 59U.T.S Northe25.28m
23.89m FOUL 23.40m 25.28m FOUL 24.03m
--# 2548Rowe, Greg 58MingaraDNS
--#18365Jankowski, George 57NswMastersDNS
--# 1517McGrath, Tim 57U.T.S NortheDNS

Event 328 Men Javelin Throw 700g 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2703Batty, Nick 50NswMasters57.21m
FOUL FOUL 52.50m FOUL 57.21m FOUL
2# 1467Liggins, Stephen 54Blue Mountains45.53m
38.16m 43.11m FOUL 40.89m 45.53m 41.66m
3# 2251Kohlrusch, Andrew 54Balmain45.20m
38.92m 43.90m 42.17m FOUL 45.20m 45.15m
4# 1129Howlett, Anthony 52Athletics Wo39.95m
PASS PASS FOUL FOUL 38.40m 39.95m
5# 753Speed, Brian 50Camden39.21m
32.28m 34.15m 39.21m 37.82m FOUL FOUL
6# 2387Rajapaksha Mudiya 51Cherrybrook25.07m
25.07m FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL
--# 1238Watson, Andrew 50BalmainDNS
--# 786Hampton, Gary 53Athletics WoDNS
--# 2261Fassolis, Jim 54CampbelltownDNS

Event 325 Men Javelin Throw 800g 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 619Tebbutt, Rodney 49Athletics Wo43.76m
30.03m 35.22m 41.10m 43.76m 41.21m 37.49m
2# 1058Phillips, Andrew 48Adamstown Ne37.60m
37.16m FOUL 35.37m 37.60m 33.77m 33.26m
3# 1940Prentice, Drue 48Balmain19.23m
FOUL 17.56m FOUL 18.00m 19.23m 19.13m
4# 952Davie, EJ 48Sydney Strid11.73m
11.49m 10.21m 11.73m PASS PASS PASS
--# 1091Watson, Rodney 46WoolgoolgaDNS

Event 324 Men Javelin Throw 800g 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 417Clifford, Morgan 43Raymond Terrace31.30m
28.20m 31.30m 28.75m 30.51m 30.34m 29.27m
2# 924Kirievsky, Anatol 41Asics Wests27.73m
27.73m 27.11m 25.99m 26.87m PASS PASS
--# 713Muscat, Jamie 43Wyong AthletDNS
--# 2235Catzel, Ryan 44BalmainDNS
--# 1532Barrett, Kane 44Nowra AthletDNS

Event 323 Men Javelin Throw 800g 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 327McKendrick, Ryan 39Gosford Litt35.47m
28.49m 34.24m FOUL 28.77m 35.47m FOUL
2# 561Jones, Warren 39U.T.S Northe27.05m
22.94m 20.62m FOUL 26.53m 26.17m 27.05m

Event 193 Women Discus Throw 0.75kg 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#783 Thomas, Mary 75Illawarra Bl21.12m
21.12m FOUL 19.21m FOUL FOUL 20.11m

Event 192 Women Discus Throw 1kg 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1418 Lowe, June 65Illawarra Bl21.26m
19.82m 18.09m 17.68m 16.66m 21.26m 19.31m
2#823 Jones, Kerrie 66Nowra Athlet15.67m
15.67m 14.65m 13.73m 13.09m 15.16m 13.59m
3#684 van Bockel, Adriana 67Athletics Wo14.75m
FOUL 14.23m 14.46m 14.03m 14.67m 14.75m
--#2642 Clarke, Kate 67NswMastersDNS

Event 191 Women Discus Throw 1kg 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#959 Shaw, Christine 60Athletics Wo23.67m
23.03m 23.67m 20.96m 19.63m 22.66m 23.35m
2#1095 Taylor, Jill 64Cherrybrook23.43m
FOUL 21.11m FOUL 21.73m 22.59m 23.43m
3#563 Cubban, Ellena 62Epping Distr18.55m
FOUL 18.55m FOUL FOUL FOUL 17.49m

Event 185 Women Discus Throw 1kg 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1359 Townsend, Vicki 55NswMasters26.55m
25.50m 23.71m 26.55m 24.85m FOUL 21.51m
2#1054 Cox, Pauline 59NswMasters23.41m
20.90m 23.41m 16.75m 20.10m 19.67m FOUL
3#640 Engeler, Deborah 57Illawong Rev23.13m
19.73m 23.13m 18.45m 19.81m FOUL FOUL
4#734 Whatley, Susan 56Illawong Rev19.76m
19.76m 19.23m 18.77m FOUL 18.03m 17.06m
5#1137 Flynn, Rina 57Illawarra Bl18.97m
18.97m 17.73m 13.93m 16.76m FOUL FOUL
6#1774 Durston, Bev 55Mingara13.62m
13.62m 12.63m 12.59m FOUL 12.84m FOUL
7#731 Weekes, Anne 57Illawong Rev12.71m
FOUL FOUL FOUL FOUL 12.09m 12.71m

Event 184 Women Discus Throw 1kg 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2133 Layt, Caroline 54U.T.S Northe22.73m
21.06m FOUL 22.73m 21.49m 21.00m FOUL
2#1060 Ingram, Richelle 50Mingara20.15m
17.15m 16.83m 15.49m 16.32m 20.15m FOUL
3#18368Cocchis, Patrizia 50NswMasters11.66m
9.66m 11.66m 10.93m 11.06m FOUL FOUL

Event 341 Women Discus Throw 1kg 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1045Bishop, jenny 49Cherrybrook27.75m
23.85m FOUL 27.75m FOUL 24.31m 23.01m
2# 219Cimino, Maria 48U.T.S Northe25.07m
25.07m FOUL FOUL 24.48m 24.53m 24.98m
3# 1430Heywood, Natalie 45Athletics Wo24.04m
FOUL 21.84m 22.80m 24.04m FOUL 22.65m
--# 1536Blume, Bella 48MingaraDNS

Event 340 Women Discus Throw 1kg 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 725Hunter, Kelly 42Gosford Litt38.77m
38.12m 38.77m FOUL 38.10m FOUL 37.34m
2# 898Livingston, Ailee 42Wallsend Rsl22.79m
22.26m 22.54m 22.76m 17.80m 19.27m 22.79m
3#18366Barton, Trudie 41NswMasters18.93m
18.93m 17.92m 17.29m 16.71m 17.00m 17.45m

Event 339 Women Discus Throw 1kg 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 297Nelson, Danielle 36Campbelltown30.19m
26.19m 28.36m 28.64m 30.19m 27.32m 28.24m
2# 808Holahan, Melissa 36Wallsend Rsl26.34m
21.97m FOUL 19.37m FOUL 24.20m 26.34m
3# 790Towers, Bronwyn 39Campbelltown23.83m
FOUL FOUL 20.79m 23.83m FOUL 23.70m
4# 2122Baulman, Melissa 36U.T.S Northe18.32m
FOUL 17.47m 18.32m 16.97m 17.48m FOUL
5# 2599Jordan, Amanda 38Blacktown City17.82m
14.31m 17.82m 16.80m FOUL 17.48m 17.44m

Event 338 Women Discus Throw 1kg 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1632Smith, Helena 32U.T.S Northe25.64m
19.53m FOUL 25.64m FOUL FOUL 24.62m
2# 819Austin, Katie 31Armidale24.49m
24.18m 24.49m 22.47m 23.46m 21.52m 23.13m

Event 138 Men Discus Throw 1kg 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#769 Johnson, Michael 84U.T.S Northe19.47m
FOUL FOUL FOUL 19.47m FOUL 17.65m
2#548 Carroll, David 81Camden11.26m
10.96m 9.58m FOUL 10.69m 9.78m 11.26m

Event 137 Men Discus Throw 1kg 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#559 Allomes, Graham 76Sydney Pacific15.39m
15.17m 15.35m 15.09m FOUL 14.11m 15.39m
--#2194 Stubbs, Kenneth 75MingaraDNS
--Rix, Brian 75NswMastersDNS
--#2676 Crombie, Peter 75Sydney PacificDNS
--#2656 Gay, Albert 78CampbelltownDNS

Event 136 Men Discus Throw 1kg 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2588 Archer, Robert 73U.T.S Northe30.98m
FOUL FOUL 29.31m 29.83m 30.98m FOUL
2#1796 Gordon, John 72NswMasters29.74m
27.02m FOUL 29.05m 29.13m 29.74m FOUL
3#1648 Singh, Raminder 73Girraween22.92m
15.90m 18.48m 18.76m 21.80m 22.92m 18.84m
4#260 Williams, Dennis 71Hills Distri22.11m
16.70m 16.81m 19.39m 20.73m 17.85m 22.11m

Event 195 Men Discus Throw 1kg 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#680 Murray, Gavin 65Mingara40.75m
39.74m 35.60m 38.15m 40.75m FOUL FOUL
2#862 Denning, Steven 65Hills Distri28.78m
27.67m 27.83m 25.78m FOUL 28.41m 28.78m
3#1563 Kennedy, David 66Woolgoolga23.74m
15.11m 18.09m 14.55m 20.46m 23.74m FOUL
4#349 Guthrie, Ian 65Balmain23.20m
22.09m 23.20m FOUL 19.61m 21.51m 21.31m
5#711 Greenland, Peter 66NswMasters20.88m
FOUL 20.88m 20.18m 17.88m FOUL FOUL
--#878 Schwebel, Ron 68Sydney StridDNS
--#305 Crumpton, Geoff 65MingaraDNS

Event 194 Men Discus Throw 1kg 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2199 Cox, Ronald 60Nowra Athlet37.48m
37.48m FOUL 35.48m 34.75m 34.68m 32.38m
2#340 Butler-White, Simon 60NswMasters29.62m
FOUL 25.30m FOUL FOUL 29.62m 28.18m
3#18376Sulzbacher, Gunth 61Austria Mast28.57m
26.33m FOUL 28.57m 26.83m FOUL 28.28m
4#1300 Young, Trevor 61U.T.S Northe25.70m
24.22m 21.30m 22.14m 25.43m 22.85m 25.70m
5#1525 Harmey, Simon 63Athletics Wo22.66m
19.68m 21.07m 21.79m 20.71m 22.66m 22.36m
6#250 Terranova, Nicolas 62Hills Distri21.70m
21.70m 18.53m 18.93m 19.78m 19.58m 17.89m
--#679 giesler, rob 60GirraweenDNS
--#1779 Hanbury-Brown, Rob 63Ryde CentreDNS

Event 187 Men Discus Throw 1.5kg 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1773 Clark, Robert 58Cherrybrook31.78m
31.78m FOUL 27.03m FOUL FOUL 26.13m
2#1517 McGrath, Tim 57U.T.S Northe30.94m
28.42m 30.94m 30.17m FOUL FOUL FOUL
3#988 Murray, Peter 59StGeorge District23.74m
FOUL 21.73m FOUL 23.74m 22.66m FOUL
4#715 Novicic, Zoran 59U.T.S Northe22.84m
22.84m 20.28m FOUL 18.95m FOUL
5#2548 Rowe, Greg 58Mingara16.30m
14.42m 14.63m 15.19m 16.30m
--#18365Jankowski, George 57NswMastersDNS

Event 186 Men Discus Throw 1.5kg 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1238 Watson, Andrew 50Balmain38.09m
32.78m FOUL 27.27m 32.85m FOUL 38.09m
2#2251 Kohlrusch, Andrew 54Balmain34.49m
30.09m FOUL FOUL 34.49m PASS FOUL
3#1467 Liggins, Stephen 54Blue Mountains33.37m
30.99m FOUL 28.42m FOUL FOUL 33.37m
4#1129 Howlett, Anthony 52Athletics Wo31.46m
29.80m FOUL 29.99m 30.18m FOUL 31.46m
5#786 Hampton, Gary 53Athletics Wo24.83m
23.08m 21.38m 24.04m 24.83m FOUL 19.53m
6#753 Speed, Brian 50Camden22.23m
17.94m 20.03m 22.23m
--#2261 Fassolis, Jim 54CampbelltownDNS
--#2387 Rajapaksha Mudiyan 51CherrybrookDNS

Event 175 Men Discus Throw 2kg 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1091 Watson, Rodney 46Woolgoolga31.77m
FOUL 30.41m 28.63m 31.77m 28.86m FOUL
2#1940 Prentice, Drue 48Balmain23.60m
23.60m FOUL 21.99m 21.95m 20.98m 21.96m
3#952 Davie, EJ 48Sydney Strid12.76m
12.76m PASS PASS PASS PASS PASS

Event 174 Men Discus Throw 2kg 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#713 Muscat, Jamie 43Wyong Athlet38.64m
35.59m 37.27m 38.64m 38.17m 38.37m 38.29m
2#1532 Barrett, Kane 44Nowra Athlet31.23m
30.08m 29.26m FOUL FOUL 31.23m FOUL
3#924 Kirievsky, Anatoly 41Asics Wests28.66m
28.49m 25.80m 28.56m 28.66m FOUL 27.28m
4#417 Clifford, Morgan 43Raymond Terrace23.17m
23.17m 20.23m FOUL 22.00m 22.17m 23.15m

Event 173 Men Discus Throw 2kg 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#561 Jones, Warren 39U.T.S Northe23.10m
22.95m FOUL FOUL 23.10m 20.76m 22.43m

Event 172 Men Discus Throw 2kg 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
--#747 Sadul, Allan 31Epping DistrDNS

Event 190 Women Shot Put 2kg 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#783 Thomas, Mary 75Illawarra Bl8.55m
8.01m 7.97m FOUL 8.55m 8.14m 8.54m

Event 189 Women Shot Put 3kg 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1418 Lowe, June 65Illawarra Bl9.21m
8.84m 8.96m 7.72m 9.21m 8.59m 8.86m
2#823 Jones, Kerrie 66Nowra Athlet6.65m
6.27m 5.09m 6.65m 5.88m 6.33m 6.28m
3#684 van Bockel, Adriana 67Athletics Wo5.04m
5.01m 4.77m 5.04m 4.84m 4.78m 4.80m
--Perry,Rosalind 67Athletics WoDNS
--#2642 Clarke, Kate 67NswMastersDNS

Event 188 Women Shot Put 3kg 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1095 Taylor, Jill 64Cherrybrook8.92m
8.20m 8.05m 8.76m 8.64m 8.92m 8.59m
2#18372Walker, Margaret 60Epping Distr8.14m
7.82m 8.14m
3#563 Cubban, Ellena 62Epping Distr7.85m
7.52m 7.16m 7.73m 7.85m 6.73m 7.66m

Event 48 Women Shot Put 3kg 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1359 Townsend, Vicki 55NswMasters9.29m
8.53m 9.29m 9.02m FOUL 9.16m 9.27m
2#1054 Cox, Pauline 59NswMasters8.64m
8.64m 8.58m 8.51m 7.91m 8.09m 8.27m
3#640 Engeler, Deborah 57Illawong Rev7.05m
6.50m 6.77m 7.05m 6.78m 7.01m 6.81m
--#1774 Durston, Bev 55MingaraDNS
--#731 Weekes, Anne 57Illawong RevDNS
--#1137 Flynn, Rina 57Illawarra BlDNS

Event 47 Women Shot Put 3kg 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2133 Layt, Caroline 54U.T.S Northe10.94m
10.31m 10.67m 10.94m 10.42m 10.42m 10.42m
2#18368Cocchis, Patrizia 50NswMasters4.71m
4.71m 4.59m 4.70m 4.66m 4.11m FOUL

Event 43 Women Shot Put 4kg 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1045 Bishop, jenny 49Cherrybrook9.70m
8.79m 9.12m 8.64m 9.70m 7.44m 8.20m
2#1430 Heywood, Natalie 45Athletics Wo7.89m
7.45m 7.64m 7.70m FOUL 7.89m 7.62m
3#219 Cimino, Maria 48U.T.S Northe7.82m
7.51m 7.82m 7.74m 7.78m FOUL 7.78m
4#2493 Knowles, Renae 45NswMasters6.84m
6.80m 6.84m 6.42m FOUL FOUL 6.57m
--#1536 Blume, Bella 48MingaraDNS

Event 42 Women Shot Put 4kg 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#725 Hunter, Kelly 42Gosford Litt10.13m
9.23m 9.41m 9.88m 9.83m 9.32m 10.13m
2#2491 Adams, Kate 40NswMasters10.02m
9.48m 9.90m 10.02m 9.38m FOUL 9.91m
3#18366Barton, Trudie 41NswMasters7.19m
6.59m 7.19m 7.03m 6.87m 6.93m FOUL

Event 35 Women Shot Put 4kg 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 297Nelson, Danielle 36Campbelltown8.46m
8.37m 8.46m 8.06m 8.42m 7.84m 7.94m
2# 1044Smith, Madeleine 36Hills Distri7.30m
7.30m 6.68m 7.06m FOUL 6.25m 7.02m
--# 808Holahan, Melissa 36Wallsend RslDNS
--# 2599Jordan, Amanda 38Blacktown CityDNS

Event 34 Women Shot Put 4kg 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 819Austin, Katie 31Armidale8.23m
7.40m 7.50m 7.52m 8.23m 7.71m 7.43m
2# 1632Smith, Helena 32U.T.S Northe7.34m
6.76m 7.16m 7.32m 6.90m 7.21m 7.34m

Event 181 Men Shot Put 3kg 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1115 Bastas, Nicholas 81U.T.S Northe7.21m
FOUL 7.21m 6.15m 7.18m FOUL 7.20m
2#769 Johnson, Michael 84U.T.S Northe7.14m
7.14m 7.04m 6.83m PASS PASS
3#548 Carroll, David 81Camden4.70m
4.43m 4.70m 4.66m PASS PASS
--Perry,Ronald 80Athletics WoDNS

Event 180 Men Shot Put 4kg 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2676 Crombie, Peter 75Sydney Pacific9.24m
9.07m 8.61m 8.94m 8.96m 8.75m 9.24m
2#559 Allomes, Graham 76Sydney Pacific6.36m
6.36m 5.63m 5.53m 5.60m 6.34m 6.02m
--#2194 Stubbs, Kenneth 75MingaraDNS
--Rix, Brian 75NswMastersDNS
--#2656 Gay, Albert 78CampbelltownDNS

Event 179 Men Shot Put 4kg 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2588 Archer, Robert 73U.T.S Northe9.31m
8.88m 8.91m 9.16m 8.93m 9.14m 9.31m
2#1648 Singh, Raminder 73Girraween7.32m
6.51m 6.92m 7.09m 7.06m 6.97m 7.32m
--#260 Williams, Dennis 71Hills DistriDNS

Event 165 Men Shot Put 5kg 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#680 Murray, Gavin 65Mingara11.35m
11.16m 10.50m 11.13m 11.16m 11.12m 11.35m
2#862 Denning, Steven 65Hills Distri9.42m
9.03m 8.74m 8.72m 9.42m 8.74m 8.36m
3#349 Guthrie, Ian 65Balmain8.95m
7.62m 8.60m 8.62m 8.24m 8.95m 8.78m
4#1563 Kennedy, David 66Woolgoolga7.76m
7.76m PASS PASS 7.17m PASS PASS
--#878 Schwebel, Ron 68Sydney StridDNS
--#305 Crumpton, Geoff 65MingaraDNS

Event 164 Men Shot Put 5kg 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#340 Butler-White, Simon 60NswMasters10.02m
9.96m 9.53m 9.91m 10.02m 9.68m 9.90m
2#2199 Cox, Ronald 60Nowra Athlet8.34m
8.34m 8.28m 8.20m PASS PASS 7.59m
3#1525 Harmey, Simon 63Athletics Wo7.97m
7.73m 7.78m 7.97m 7.55m 7.92m 7.73m
--#250 Terranova, Nicolas 62Hills DistriDNS
--#1779 Hanbury-Brown, Rob 63Ryde CentreDNS

Event 153 Men Shot Put 6kg 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1517 McGrath, Tim 57U.T.S Northe10.25m
10.06m 10.24m 10.25m FOUL FOUL 10.14m
2#988 Murray, Peter 59StGeorge District9.62m
8.52m 9.13m 9.52m 9.42m 9.62m 9.62m
3#1773 Clark, Robert 58Cherrybrook9.26m
9.09m 9.25m 8.97m 8.81m 9.26m 9.10m
4#2548 Rowe, Greg 58Mingara6.35m
5.79m 5.94m 5.80m 6.35m 5.90m 6.19m
--#2211 Smith, Steven 56MingaraDNS

Event 152 Men Shot Put 6kg 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1238 Watson, Andrew 50Balmain12.31m
PASS 11.21m 11.03m 12.31m FOUL 11.72m
2#2251 Kohlrusch, Andrew 54Balmain11.35m
11.17m 11.02m 11.25m FOUL 11.35m 11.21m
3#1467 Liggins, Stephen 54Blue Mountains11.03m
10.57m 9.98m 10.91m 10.94m 11.03m 10.86m
4#786 Hampton, Gary 53Athletics Wo8.48m
8.08m 8.12m 7.94m 8.10m 8.28m 8.48m
--#2261 Fassolis, Jim 54CampbelltownDNS

Event 146 Men Shot Put 7.26kg 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1091 Watson, Rodney 46Woolgoolga11.84m
11.13m 11.67m 11.65m 11.62m 11.59m 11.84m
2#1940 Prentice, Drue 48Balmain8.08m
7.75m 8.08m 7.74m 7.93m 8.05m 7.46m
3#2477 Leseberg, Ernie 48Gosford Litt7.68m
7.68m 6.45m FOUL FOUL PASS PASS
--#952 Davie, EJ 48Sydney StridDNS

Event 145 Men Shot Put 7.26kg 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#713 Muscat, Jamie 43Wyong Athlet13.23m
12.22m 12.66m 13.19m 13.23m 12.95m 13.06m
2#1532 Barrett, Kane 44Nowra Athlet11.60m
10.62m 11.60m 10.56m 10.15m 10.45m 11.23m
3#417 Clifford, Morgan 43Raymond Terrace10.13m
9.86m 10.12m 9.77m 9.59m 10.13m FOUL
4#924 Kirievsky, Anatoly 41Asics Wests8.75m
8.37m 8.22m 8.31m 8.75m 8.31m FOUL

Event 144 Men Shot Put 7.26kg 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#561 Jones, Warren 39U.T.S Northe8.15m
7.49m 8.09m 8.03m 8.10m FOUL 8.15m

Event 140 Women Hammer Throw 2kg 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#783 Thomas, Mary 75Illawarra Bl31.58m
30.71m 26.86m 30.63m 31.58m 25.83m 29.71m

Event 141 Women Hammer Throw 3kg 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1418 Lowe, June 65Illawarra Bl34.53m
33.47m 33.68m 34.53m FOUL FOUL FOUL
2#823 Jones, Kerrie 66Nowra Athlet22.37m
20.86m 22.37m 20.56m FOUL 21.00m 16.74m
3#684 van Bockel, Adriana 67Athletics Wo16.53m
15.64m 16.03m FOUL 16.08m 15.37m 16.53m
--Perry,Rosalind 67Athletics WoDNS
--#2642 Clarke, Kate 67NswMastersDNS

Event 142 Women Hammer Throw 3kg 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1095 Taylor, Jill 64Cherrybrook34.73m
33.37m 31.34m 31.12m 25.38m 34.73m 27.06m
2#563 Cubban, Ellena 62Epping Distr26.91m
FOUL FOUL FOUL 21.23m FOUL 26.91m

Event 143 Women Hammer Throw 3kg 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1359 Townsend, Vicki 55NswMasters26.07m
22.36m 25.06m 23.13m 24.88m FOUL 26.07m
2#640 Engeler, Deborah 57Illawong Rev22.45m
21.93m FOUL 19.62m 22.45m 22.19m FOUL
3#731 Weekes, Anne 57Illawong Rev17.85m
FOUL 14.62m PASS FOUL 17.85m FOUL

Event 154 Women Hammer Throw 3kg 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2133 Layt, Caroline 54U.T.S Northe34.58m
34.28m 32.16m 33.93m 32.13m 31.09m 34.58m
2#262 White, Alison 54Mounties24.47m
18.83m 24.46m 23.31m 23.08m 24.47m 23.08m
3#1060 Ingram, Richelle 50Mingara18.11m
17.74m 18.11m 17.00m FOUL 16.07m FOUL

Event 156 Women Hammer Throw 4kg 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#219 Cimino, Maria 48U.T.S Northe38.21m
31.13m 34.57m 38.21m 37.41m FOUL 37.56m
2#1045 Bishop, jenny 49Cherrybrook28.32m
23.64m 28.32m FOUL 22.47m PASS PASS
3#1430 Heywood, Natalie 45Athletics Wo15.94m
FOUL FOUL 14.53m 15.94m 15.30m PASS
--#1536 Blume, Bella 48MingaraDNS

Event 155 Women Hammer Throw 4kg 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#898 Livingston, Aileen 42Wallsend Rsl22.69m
20.30m 21.14m 22.69m 20.90m 22.16m 21.64m
2#18366Barton, Trudie 41NswMasters19.86m
19.05m 19.86m 17.36m 19.75m 19.70m FOUL
--#725 Hunter, Kelly 42Gosford LittDNS

Event 169 Women Hammer Throw 4kg 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#808 Holahan, Melissa 36Wallsend Rsl39.46m
37.74m 37.60m 35.81m 39.46m 38.88m 38.29m
2#2122 Baulman, Melissa 36U.T.S Northe23.89m
FOUL FOUL 13.50m 23.89m FOUL 17.73m
3#297 Nelson, Danielle 36Campbelltown23.59m
22.16m FOUL 23.59m 23.52m FOUL 19.59m
4#503 Westcott, Belinda 39Nepean District15.54m
PASS 15.54m FOUL FOUL 14.72m 14.60m

Event 168 Women Hammer Throw 4kg 30-34

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1632 Smith, Helena 32U.T.S Northe22.99m
PASS FOUL 21.05m FOUL 19.39m 22.99m
2#819 Austin, Katie 31Armidale18.95m
17.73m 14.71m 15.12m 17.32m 18.95m 18.61m

Event 46 Men Hammer Throw 3kg 80-84

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1115 Bastas, Nicholas 81U.T.S Northe20.88m
FOUL FOUL FOUL 20.88m FOUL FOUL

Event 45 Men Hammer Throw 4kg 75-79

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#559 Allomes, Graham 76Sydney Pacific16.77m
14.56m 14.32m 15.27m 16.77m FOUL FOUL
--Rix, Brian 75NswMastersDNS
--#2194 Stubbs, Kenneth 75MingaraDNS

Event 44 Men Hammer Throw 4kg 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#508 Ward, Richard 71Blue Mountains30.33m
29.09m 29.91m 30.23m 30.33m 30.01m 21.95m
--#1648 Singh, Raminder 73GirraweenDNS

Event 52 Men Hammer Throw 5kg 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#680 Murray, Gavin 65Mingara39.79m
37.78m 37.01m FOUL 37.50m 39.79m
2#349 Guthrie, Ian 65Balmain34.80m
FOUL 28.36m 33.86m 32.66m 32.34m 34.80m
--#878 Schwebel, Ron 68Sydney StridDNS
--#305 Crumpton, Geoff 65MingaraDNS
--#1563 Kennedy, David 66WoolgoolgaDNS

Event 51 Men Hammer Throw 5kg 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#250 Terranova, Nicolas 62Hills Distri15.37m
15.37m x
--#6222 Chapman, Frank 64ActAthleticsDNS
--#1779 Hanbury-Brown, Rob 63Ryde CentreDNS

Event 50 Men Hammer Throw 6kg 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#1773 Clark, Robert 58Cherrybrook32.25m
FOUL 25.89m 23.04m 29.10m FOUL 32.25m
2#988 Murray, Peter 59StGeorge District28.71m
23.38m 23.54m 24.81m FOUL 28.71m FOUL
3#18365Jankowski, George 57NswMasters23.04m
21.42m 23.04m FOUL FOUL FOUL
4#1517 McGrath, Tim 57U.T.S Northe22.88m
21.00m FOUL 22.88m 21.51m 21.00m FOUL
--#2548 Rowe, Greg 58MingaraDNS

Event 49 Men Hammer Throw 6kg 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1#2261 Fassolis, Jim 54Campbelltown41.53m
38.77m 41.53m 40.98m 40.73m FOUL 37.66m
2#2703 Batty, Nick 50NswMasters32.25m
32.25m FOUL 31.78m 32.21m FOUL 31.71m
3#1129 Howlett, Anthony 52Athletics Wo27.77m
25.16m 26.23m 27.01m 27.77m FOUL 25.97m
4#1145 Rodda, Andrew 50Illawarra Bl22.21m
FOUL 22.21m FOUL 21.40m 18.31m FOUL

Event 33 Men Hammer Throw 7.26kg 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1091Watson, Rodney 46Woolgoolga35.53m
34.42m 35.02m 35.44m 35.53m 35.42m FOUL
2# 1940Prentice, Drue 48Balmain22.87m
21.53m 22.48m 22.12m 22.87m 21.61m 21.82m
--# 952Davie, EJ 48Sydney StridDNS

Event 32 Men Hammer Throw 7.26kg 40-44

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 713Muscat, Jamie 43Wyong Athlet42.56m
38.91m 41.27m FOUL 40.11m 42.56m FOUL
2# 924Kirievsky, Anatol 41Asics Wests32.06m
31.57m FOUL 32.06m FOUL 28.25m 31.34m
3# 417Clifford, Morgan 43Raymond Terrace22.40m
FOUL 20.78m 21.50m 21.86m 21.40m 22.40m
--# 1532Barrett, Kane 44Nowra AthletDNS
--# 2235Catzel, Ryan 44BalmainDNS

Event 31 Men Hammer Throw 7.26kg 35-39

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 561Jones, Warren 39U.T.S Northe33.18m
32.04m 32.41m FOUL 33.18m FOUL 32.82m

Hurdles

Event 114 Women 80 Metres Hurdles 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1418Lowe, June 65
Photofinish Image

Event 7 Men 300 Metres Hurdles 68.6cm 70-74

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 260Williams, Dennis 71Hills Distri68.00
Photofinish Image

Event 4 Men 300 Metres Hurdles 76.2cm 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1001Ramondetta, Victo 65U.T.S Northe55.27
2# 1566Ellis, Daryl 65Wyong Athlet57.99
3# 2067Marriott, Wayne 65Sydney Pacific61.59
4# 2245Hackett, Chris 67Hills Distri69.20
Photofinish Image

Event 5 Men 300 Metres Hurdles 76.2cm 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 250Terranova, Nicola 62Hills Distri64.84
Photofinish Image

Event 3 Men 400 Metres Hurdles 84.0cm 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1992Taylor, Dean 56NswMasters74.55
2# 2027Strickland, Chris 55NswMasters77.17
3#18365Jankowski, George 57NswMasters1:50.93
Photofinish Image

Event 2 Men 400 Metres Hurdles 84.0cm 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 1129Howlett, Anthony 52Athletics Wo72.48
2# 2387Rajapaksha Mudiya 51Cherrybrook79.64
Photofinish Image

Event 1 Men 400 Metres Hurdles 91.4cm 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1# 2609Woodhouse, Mathew 45U.T.S Northe60.01
2# 749Demasi, Lawrence 47Camden71.78
3# 2296Carr, Dominic 49Girraween73.54
4# 2417Everett, Mike 47Hills Distri74.64
Photofinish Image

Event 113 Women 80 Metres Hurdles 68.6cm 60-64

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1#18372Walker, Margaret 60
Photofinish Image

Event 112 Women 80 Metres Hurdles 76.2cm 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1359Townsend, Vicki 55
2# 272Wearne, Sylvette 55
Photofinish Image

Event 111 Women 80 Metres Hurdles 76.2cm 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1045Bishop, jenny 49
Photofinish Image

Event 107 Men 100 Metres Hurdles 84.0cm 65-69

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1566Ellis, Daryl 65
Photofinish Image

Event 106 Men 100 Metres Hurdles 91.4cm 55-59

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 1517McGrath, Tim 57
2# 1992Taylor, Dean 56
3#18365Jankowski, George 57
Photofinish Image

Event 105 Men 100 Metres Hurdles 91.4cm 50-54

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2251Kohlrusch, Andrew 54
2# 753Speed, Brian 50
3# 1129Howlett, Anthony 52
Photofinish Image

Event 104 Men 110 Metres Hurdles 99.1cm 45-49

Comp#NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1# 2609Woodhouse, Mathew 45
2# 2296Carr, Dominic 49
3# 2417Everett, Mike 47
Photofinish Image