Sprints

Event 5 Men 100 Metre Para

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Carr, Blake26Macquarie Hunter13.33

Event 20 Men 20+ 400 Metre Para

NameAgeTeamFinals
Finals
1mitchell, patrick23Athletics Wo1:07.10
Photofinish Image

Event 15 Women 14-15 100 Metre Para

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Cooper, Indiana15Independent Athlete15.460.8

Event 15 Men 20+ 100 Metre Para

NameAgeTeamFinalsWind
1mitchell, patrick23Athletics Wo14.400.8

Event 4 Women 14-15 60 Metre Para

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Cooper, Indiana15Independent Athlete13.82+0.0

Event 19 Men 400 Metre Open

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Bell, Keegan19Hills Distri48.22
2Sarmento, Jordan24U.T.S Northe48.31
3Webb, Liam21Sydney Pacific49.39
4Bird, Lachlan26Sydney University49.65
5Livirizzi, Chris23Illawong Rev49.74
6Furminger, Corey24U.T.S Northe49.78
7Laurendet, Rohan24Illawong Rev50.50
8Ash, Lachlan19Campbelltown51.08
Section 2
1Mackenzie-Wood, Tom20Sydney University49.66
2Burns, Ewan17Knox Grammar School50.31
3Hall, Eli21Independent Athlete50.58
4Healey, James17Kembla Joggers Inc.50.74
5Camilleri, Lachlan19Campbelltown50.76
6McKay, Luke17Sutherland D50.96
7Havadjia, Ethan18Nowra Athlet53.86
8Talbot, Alex18Randwick Bot54.73
Section 3
1Dennis, Ben20Athletics Wo52.43
2Kaszonyi, Lachlan19Nowra Athlet52.63
3Dowling, Nicholas17U.T.S Northe53.23
4Abhikari, Shayan15Campbelltown53.64
5Richardson, Owen17South Sydney53.69
6Peter, Abiatara17Campbelltown54.48
--Gander, Jake18Illawarra BlDNS
Section 4
1Sã¶derlund, Zeth23U.T.S Northe54.41
2Liu, Joseph20University of Nsw55.14
3Grant, Lachlan20Unattached55.19
4Balic, Ivan14Asics Wests56.23
5Parker, Edward18Hills Distri57.63
6Hughes, Darren57Mounties58.19
7Tirado, James18Randwick Bot58.48
Section 5
1Holland, Jai16Bankstown Sp57.90
2Fleming, Ryan16Nowra Athlet58.51
3Caswell, Reilly13Nowra Athlet59.07
4Oldfield, Elias13Illawarra Bl59.16
5Doodson, Michael44Athletics Wo59.73
6Devery, Todd20Blue Mountains1:00.44
7Luu, Jackie33Asics Wests1:01.65
8Grantham, Callum13Illawong Rev1:02.08
Section 6
1Thebus, Roman15Campbelltown55.82
2Vukovic, Evan14Randwick Bot57.19
3Rosette, Jarvis14Illawong Rev57.83
4Campbell, Lucas14Athletics Wo59.80
5Leseberg, Ernest15Gosford Litt1:09.87
6Cassilles, Shea10Revesby Workers1:12.77
7Boniface, Max12Kiama1:15.94

Event 18 Women 400 Metre Open

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Oboya, Bendere20U.T.S Northe53.18
2Carli, Sarah20Kembla Joggers Inc.54.25
3Ferrier, Caitlyn18Asics Wests56.08
4Storey, Lora31Randwick Bot56.41
5Bartholomew, Alexandra26U.T.S Northe56.56
6Guthrie, Jasmin17U.T.S Northe56.62
7Ezeoke, Chelsea14Illawarra Bl57.42
8Wardrobe, Jessica16Sutherland D59.07
Section 2
1Mate, Brodee22Kembla Joggers Inc.57.00
2Robb, Alma18Sutherland D58.52
3Seitaridis, Susie23Athletics Wo59.21
4Alizart, Alexandra17Westfields59.21
5Luxford, Sarah21Asics Wests59.32
6Oakley, Bridget31U.T.S Northe59.47
7Buchanan, Tayissa14Athletics Wo59.88
8Grinbergs, Edita19U.T.S Northe1:02.75
Section 3
--Holland, Baylee17Bankstown SpNT 4th
--Southby, Olivia17CampbelltownNT 1st
--Richards, Georgia17Kembla Joggers Inc.NT 7th
--Smart, Erin38Nowra AthletNT 6th
--Byers, Monique23Illawarra BlNT 3rd
--Bamford, Paris16Athletics WoNT 2nd
--Johnson, Lauren20UnattachedNT 5th
Section 4
1McNally, Ainslie14Hills Distri1:01.10
2Page, Emily17Hills Distri1:02.43
3Pye, Scarlett20Asics Wests1:02.60
4Bayer, Sara20Unattached1:03.17
5Colusso, Ella13Bankstown Sp1:03.70
6de Vries, Sarah28Illawarra Bl1:04.82
7Page, Lana15Hills Distri1:04.94
8Cowgill, Sarah28University of Nsw1:05.84
Section 5
1Tougher, Rachel17Illawong Rev1:00.06
2Christian, Elena18Illawong Rev1:01.11
3Greenhalgh, Olivia14Bankstown Sp1:04.37
4Grant, imogen17South Sydney1:06.32
5Ross, Sophie15Sydney Pacific1:11.90
6Kissoondoya, Ghortsha20Unattached1:14.04
7Cassilles, Erin9Revesby Workers1:26.25

Event 14 Men 100 Metre Open

NameAgeTeamFinals
Section 1 Wind: +0.0
1Abu-Ganaba, Anas24Campbelltown10.43
2Kamara, Ismail Dudu23U.T.S Northe10.63
3Azzopardi, Joshua21Camden10.69
4King, Leonard23University of Nsw10.70
5Ius, Christopher20U.T.S Northe10.77
6Fullerton, Harry22Sydney University10.86
7Khan, Nabill20Sydney University11.00
8Vuong, Kenneth30Asics Wests11.01
9Kovacic, Hayden27Illawong Rev11.11
Section 2 Wind: 0.3
1Konomanyi, Michael24U.T.S Northe10.73
2Grubnic, Kyle27Illawarra Bl11.00
3Irving, Jacob20Camden11.10
4Karamil, Vinay26Mounties11.12
5Parry, Lachlan29Illawarra Bl11.15
6Bickel, Gabriel18Athletics Wo11.30
7Williams, Corey20Illawarra Bl11.33
8Lewis, Tyson20Athletics Wo11.51
--Williams, Elijah24U.T.S NortheDNS
Section 3 Wind: 1.0
1Webb, Liam21Sydney Pacific11.16
2Karabesinis, Jamie19University of Nsw11.27
3Ajelara, Grafar19University of Nsw11.31
4Gillett, Christopher17Campbelltown11.31
5Dennis, Ben20Athletics Wo11.35
6Devery, Christopher24Illawarra Bl11.39
7Goschnik, Luke19St George District11.40
8Munro-Laylim, Phillip20University of Nsw11.43
9Fairweather, Liam18Raymond Terrace11.47
Section 4 Wind: +0.0
1Tshuma, Taboka20U.T.S Northe11.24
2Tucker, Tom20Unattached11.36
3Nyor, Santino22Asics Wests11.47
4Wegmann, Walther21Hills Distri11.48
5Cai, Desmond21University of Nsw11.60
6Faulkner, Jonty18Illawarra Bl11.78
7Dymond, Connor23Illawarra Bl12.09
--Baker, Phillip18CampbelltownDQ WC 16.8
Section 5 Wind: -0.9
1Chisholm, Cameron24Illawarra Bl11.54
2Chen, Samuel17Balmain11.57
3Kaszonyi, Lachlan19Nowra Athlet11.72
4Hemsworth, Riley17The Kings11.73
5Humberstone, William20St George District11.80
6Myant, William23Asics Wests11.94
7Leslie, Oliver18U.T.S Northe12.26
--O'Neill, Mitchell22Athletics WoDNS
--Miller, Justin36Illawarra BlDNS
Section 6 Wind: +0.0
1Hall, Eli21Independent Athlete11.33
2Park, James17Trinity Athl11.57
3Abdon, Jethro26Asics Wests11.72
4Crawford, Riley16St George District11.77
5Leseberg, Ernie49Gosford Litt11.91
6Karanja, Rowan18Athletics Wo12.14
7Havadjia, Ethan18Nowra Athlet12.39
--McMahon, Ashley45U.T.S NortheDNS
Section 7 Wind: -3.2
1D'Arcy, Jack20University of Nsw12.13
2Harris, Alexander15Illawarra Bl12.22
3Blacker, Steven19University of Nsw12.23
4Brown, Calem15Illawarra Bl12.29
5Dowling, Nicholas17U.T.S Northe12.31
6Li, Christopher22University of Nsw12.50
7Murphy, Samuel17Balmain12.56
8Gander, Jake18Illawarra Bl13.01
9Vlachos, Emmanuel20University of Nsw13.37
Section 8 Wind: -0.3
1Vukovic, Evan14Randwick Bot12.27
2Liu, Joseph20University of Nsw12.39
3Johnson, Connor20University of Nsw12.42
4Elias, Ken34U.T.S Northe12.58
5Turner, David44U.T.S Northe12.82
--Parmaxidis, Jason17CampbelltownDNS
--Bingham, Jesse15CampbelltownDNS
--Parker, Edward18Hills DistriDNS
--Hughes, Darren57MountiesDNS
Section 9 Wind: 0.8
1Balic, Ivan14Asics Wests12.63
2Campbell, Lucas14Athletics Wo12.85
3Oldfield, Elias13Illawarra Bl13.24
4Barnes, Rhys16Illawarra Bl13.43
5Luck, David61Illawong Rev14.89
6Leseberg, Ernest15Gosford Litt15.54
7Havadjia, Andrew53Nowra Athlet17.96

Event 13 Women 100 Metre Open

NameAgeTeamFinals
Section 1 Wind: 1.3
1Taddeo, Abbie26Illawong Rev11.69
2Pasternatsky, Larissa29Sydney University11.84
3Power, Stephanie27U.T.S Northe11.85
4Quirk, Monique19Campbelltown11.96
5Laurance, Jessica17Campbelltown12.27
6Fichardt, Georgia16U.T.S Northe12.35
7Pickering, Bronte19Campbelltown12.56
8Bingham, Gabrielle18Campbelltown12.61
--Dunne, Tierney18Athletics WoDNS
Section 2 Wind: 0.7
1Mciver, Carlie21Illawong Rev12.19
2Clark, Tomasin24Illawong Rev12.41
3Healey, Sarah22Sydney University12.42
4Takchi, Carla23U.T.S Northe12.46
5Munro, Georgia17Macquarie Hunter12.49
6Ezeoke, Chelsea14Illawarra Bl12.60
7Brunt, Alexis14Campbelltown12.87
8Kabuyawa, Tuliana14Campbelltown12.89
9Hemsworth, Mia18U.T.S Northe13.00
Section 3 Wind: -1.3
1Fuller, Sundance19Nepean District12.52
2Maciver, Jessica17U.T.S Northe12.72
3Wright, Hayley16Campbelltown13.03
4Page, Emily17Hills Distri13.10
5James, Sarah27Sutherland D13.17
6Jackson, Chelsey-Rose17Athletics Wo13.38
7Adams, Ashlyn16Illawarra Bl13.44
8de Vries, Sarah28Illawarra Bl13.47
Section 4 Wind: 1.0
1Ekoue, Ledia14Sydney University13.04
2Tougher, Rachel17Illawong Rev13.09
3Parr, Ashleigh26Illawong Rev13.22
4McNally, Ainslie14Hills Distri13.28
5Pye, Scarlett20Asics Wests13.33
6Trikaliotis, Deyana21Campbelltown13.43
7Power, Rebekah42Athletics Wo13.47
8Bayer, Sara20Unattached13.57
Section 5 Wind: -0.1
1Strong, Kylie53U.T.S Northe13.24
2Smart, Erin38Nowra Athlet13.51
3Tobin, Peta27Illawong Rev13.80
4Boniface, Mischa14Kiama13.94
5Schweitzer, Stephanie28Hills Distri13.97
6Ross, Sophie15Sydney Pacific14.04
7Francis, Maya20Sydney University14.15
--Martin, Alannah16CampbelltownDNS
--Kuehn, Ava15South SydneyDNS
Section 6 Wind: 0.5
1Cox, Abby16Illawarra Bl14.01
2Mogentale, Gianna57Illawarra Bl14.03
3Cowgill, Sarah28University of Nsw14.11
4Cimino, Maria49U.T.S Northe14.69
5Neto, Kaitlyn23Illawarra Bl14.80
6Kissoondoya, Ghortsha20Unattached14.85
7Shine, Kiara16Asics Wests14.95
8Guevara, Sarah42Illawarra Bl15.45
9Flynn, Rina58Illawarra Bl17.44

Event 12 Men 60 Metre IBS 60+ yrs

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Luck, David61Illawong Rev9.36-0.4
Photofinish Image

Event 11 Men 60 Metre IBS 50-59 yrs

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Hughes, Darren57Mounties7.96-0.4
2Rodda, Andrew51Illawarra Bl8.14-0.4
3Devery, Todd20Blue Mountains8.56-0.4
4Havadjia, Andrew53Nowra Athlet10.91-0.4
Photofinish Image

Event 7 Women 60 Metre IBS 50-59 yrs

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Strong, Kylie53U.T.S Northe8.45+0.0
2Mogentale, Gianna57Illawarra Bl8.64+0.0
3Flynn, Rina58Illawarra Bl10.55+0.0
Photofinish Image

Event 10 Men 60 Metre IBS 40-49 yrs

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Leseberg, Ernie49Gosford Litt7.341.5
2McMahon, Ashley45U.T.S Northe7.551.5
3Doodson, Michael44Athletics Wo7.851.5
4Turner, David44U.T.S Northe7.891.5
Photofinish Image

Event 6 Women 60 Metre IBS 40-49 yrs

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Power, Rebekah42Athletics Wo8.44+0.0
2Cimino, Maria49U.T.S Northe9.12+0.0
3Guevara, Sarah42Illawarra Bl9.42+0.0
--Perry, Monique46U.T.S NortheDNS+0.0
Photofinish Image

Event 7 Men 200 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1 Wind: -2.0
1Roberts, Will21Bankstown Sp21.66
2andrews, nicholas23Cherrybrook21.81
3Bate, Nicholas25Sydney Pacific22.05
4Halpin, Ian27Bankstown Sp22.17
5Reid, Leroy18Macquarie Hunter22.37
6Rathore, Shakti27Sydney University22.61
7Crowe, Matt23U.T.S Northe22.70
8Winsor, Matthew22Mingara22.72
Section 2 Wind: -2.1
1Carter, Ben20U.T.S Northe22.86
2Woods, Riley18Singleton Tr23.09
3Kovacs, Jye20Mingara23.15
4Hunt, Thomas19U.T.S Northe23.34
5Patterson, Robert18U.T.S Northe24.07
6Chen, David21University of Nsw24.22
7Smedley, Jarrod17Mingara24.46
8Davidson, Ollie16Sydney University26.69
Section 3 Wind: -2.7
1Lorenz, Saxon15Independent Athlete24.60
2kristono, vasanth24Unattached24.62
3Patil, Jay18Winston Hills24.87
4Golledge, Liam17Gosford Litt24.95
5Long, Nicholas18Winston Hills25.43
6Cheney, Jason46Mingara27.10
Section 4 Wind: -1.2
1Clarke, Jay13Gosford Litt26.00
2Forster, Timothy15Ryde Centre26.05
3Madden, Jason49Unattached30.21
4Sugitha, Jai10Mingara32.95
5Glassdon, Lachlan11Unattached33.18
6McKendrick, Callum10Mingara38.20

Event 9 Men 60 Metre IBS 30-39 yrs

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Elias, Ken34U.T.S Northe7.791.5
2Luu, Jackie33Asics Wests8.091.5
--Miller, Justin36Illawarra BlDNS1.5
Photofinish Image

Event 6 Women 200 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1 Wind: NWI
1Edwards, Kristie20U.T.S Northe24.04
2smee, katie23Unattached24.19
3Lewis, Torrie15Macquarie Hunter24.62
4Bennett, Rebecca21Sydney University24.75
5Hewitt, Grace17Port Stephen26.10
6Hedding, Elizabeth24Unattached27.07
7Chippendale, Elizabeth20Sydney University27.74
Section 2 Wind: NWI
1Monk, Montana16Macquarie Hunter25.88
2Cotton, Emma17Macquarie Hunter25.99
3Newton, Ebony15Raymond Terrace26.11
4Ogle, Nicole22Macquarie Hunter26.35
5Gunn, Katie17Gosford Litt26.40
6Halmy, Bethany25Sydney Pacific26.55
7Windred, Milli16Macquarie Hunter26.82
8Vella, Heather31Sydney University28.04
Section 3 Wind: -1.7
1Hurdman, Shari13Port Stephen26.45
2Bevan, Jade16Mingara26.72
3Xavier, Amber15Macquarie Hunter27.11
4Reed, Yael37U.T.S Northe27.76
5McNamara, Lilly15Singleton Tr28.24
6Sommer, Annika15Newcastle Fl28.57
7Lolohea, Latecia15Westfields28.94
Section 4 Wind: -1.7
1Hughes, Claudia19Wallsend Rsl26.75
2Pollard, Jemma15Kotara South27.61
3Sorensen, Sophie18Maitland27.63
4Northey, Emily15Singleton Tr27.72
5Gogarty, Ella14Maitland28.85
6Papalexion, Marianne14Mingara29.78
7Newton, Sienna13Raymond Terrace30.38
8Kelly, Nicky48Mingara31.05
Section 5 Wind: -1.7
1Daniel, Chloe18Wyong Athlet29.44
2Standish, Ella14Asics Wests30.36
3Oudshoorn, Aileesha11Port Stephen31.71
4Scott, Belinda19Asics Wests33.49
Section 6 Wind: -1.0
1Navusolo, Jezebel18Mingara26.57
2Oakley, Gemma23Armidale29.72
3Northey, Ella12Singleton Tr30.84
4Charlton, Morgan13Asics Wests31.86
5Wright-Smith, Maisy13Asics Wests31.86

Event 4 Men 100 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Ross, Joshua39Mingara11.21
2Reid, Leroy18Macquarie Hunter11.60
3Rathore, Shakti27Sydney University11.70
4Wickremaratchy, Dinush17Macquarie Hunter11.76
5Carter, Ben20U.T.S Northe11.92
6Chen, David21University of Nsw12.05
7Crowe, Matt23U.T.S Northe12.09
Section 2
1Kovacs, Jye20Mingara11.54
2Sarkissan, Rupen23Unattached11.72
3Smedley, Jarrod17Mingara11.92
4Patterson, Robert18U.T.S Northe11.96
5Hunt, Thomas19U.T.S Northe11.98
6kristono, vasanth24Unattached12.05
7Granato, Liam16Eastlakes12.21
Section 3
1Hamilton, Aymn15Unattached12.06
2Lorenz, Saxon15Independent Athlete12.29
3Roberts, Keanu15Bankstown Sp12.41
4Patil, Jay18Winston Hills12.53
5Clues, Angus14Blue Mountains12.74
6Long, Nicholas18Winston Hills12.88
7Cheney, Jason46Mingara13.35
Section 4
1Clarke, Jay13Gosford Litt12.91
2okusitino, Ofa57Nsw Masters13.25
3Forster, Timothy15Ryde Centre13.30
4Waldock, Brodie14U.T.S Northe13.46
5Hamilton, Tahj12Unattached13.50
6Roberts-, Barley13Unattached14.24
Section 5
1Lovegrove, Tom31Mingara15.12
2Sugitha, Jai10Mingara16.33
3Glassdon, Lachlan11Unattached16.88
4Norris, Bryson10Unattached18.02
5McKendrick, Callum10Mingara18.14

Event 3 Men 60 Metre NSW Championship

NameAgeTeamFinals
Section 1 Wind: +0.0
1Harris, Alexander15Illawarra Bl7.54
2Brown, Calem15Illawarra Bl7.57
3Vukovic, Evan14Randwick Bot7.80
4Campbell, Lucas14Athletics Wo7.98
5Bingham, Jesse15Campbelltown8.02
6Balic, Ivan14Asics Wests8.09
Section 2 Wind: 0.2
1Chen, Samuel17Balmain7.15
2Crawford, Riley16St George District7.30
3Gillett, Christopher17Campbelltown7.31
4Grabowski, William17Camden7.39
5Dowling, Nicholas17U.T.S Northe7.42
6Atkinson, Nicholas17Newington Co7.70
7Barnes, Rhys16Illawarra Bl8.37
--Hemsworth, Riley17The KingsDNS
Section 3 Wind: 0.2
1Baker, Phillip18Campbelltown7.20
2Bickel, Gabriel18Athletics Wo7.24
3Faulkner, Jonty18Illawarra Bl7.32
4Karanja, Rowan18Athletics Wo7.58
5Leslie, Oliver18U.T.S Northe7.66
6Havadjia, Ethan18Nowra Athlet7.82
7Parker, Edward18Hills Distri7.86
--Goschnik, Andrew18St George DistrictDNS
Section 4 Wind: +0.0
1Miller, Justin36Illawarra Bl7.41
2Myant, William23Asics Wests7.62
3Li, Christopher22University of Nsw7.63
4Johnson, Connor20University of Nsw7.82
5Elias, Ken34U.T.S Northe7.87
6Turner, David44U.T.S Northe8.05
Section 5 Wind: 1.1
1Khan, Nabill20Sydney University7.05
2Nyor, Santino22Asics Wests7.23
3Chisholm, Cameron24Illawarra Bl7.35
4Abdon, Jethro26Asics Wests7.42
5D'Arcy, Jack20University of Nsw7.48
6Blacker, Steven19University of Nsw7.53
7McMahon, Ashley45U.T.S Northe7.54
Section 6 Wind: -0.6
1O'Neill, Mitchell22Athletics Wo7.19
2Parry, Lachlan29Illawarra Bl7.26
3Devery, Christopher24Illawarra Bl7.35
4Cai, Desmond21University of Nsw7.43
5Dymond, Connor23Illawarra Bl7.64
--Tshuma, Taboka20U.T.S NortheDQ WC16.8
--Lewis, Tyson20Athletics WoDQ WC16.8
Section 7 Wind: 1.5
1King, Leonard23University of Nsw6.92
2Vuong, Kenneth30Asics Wests7.01
3Ius, Christopher20U.T.S Northe7.03
4Irving, Jacob20Camden7.07
5Grubnic, Kyle27Illawarra Bl7.19
6Williams, Corey20Illawarra Bl7.20
7Tucker, Tom20Unattached7.23
8Goschnik, Luke19St George District7.23
Section 8 Wind: 1.2
1Abu-Ganaba, Anas24Campbelltown6.77
2Kamara, Ismail Dudu23U.T.S Northe6.83
3Konomanyi, Michael24U.T.S Northe6.92
4Azzopardi, Joshua21Camden6.95
5Williams, Elijah24U.T.S Northe7.09
6Kovacic, Hayden27Illawong Rev7.11
7Karamil, Vinay26Mounties7.18
8Munro-Laylim, Phillip20University of Nsw7.28

Event 3 Women 100 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Edwards, Kristie20U.T.S Northe12.14
2Lewis, Torrie15Macquarie Hunter12.26
3smee, katie23Unattached12.40
4Carroll, Bronte21Mingara12.55
5Hedding, Elizabeth24Unattached12.69
6Bennett, Rebecca21Sydney University12.80
7Hewitt, Grace17Port Stephen12.82
8McGregor, Keira14Macquarie Hunter13.63
Section 2
1Gunn, Katie17Gosford Litt12.78
2Newton, Ebony15Raymond Terrace12.97
3Breslin, Imogen19Cherrybrook13.03
4Halmy, Bethany25Sydney Pacific13.33
5Regan, Hannah19Mingara13.50
6Gogarty, Ella14Maitland13.56
Section 3
1Cotton, Emma17Macquarie Hunter13.00
2Ogle, Nicole22Macquarie Hunter13.22
3Windred, Milli16Macquarie Hunter13.38
4McNamara, Lilly15Singleton Tr13.50
5O'Neill, Jacqueline27Mingara13.51
6Xavier, Brooke14Macquarie Hunter13.69
7Vella, Heather31Sydney University13.78
8Lolohea, Latecia15Westfields14.09
Section 4
1Hurdman, Shari13Port Stephen13.40
2ji, milan15Trinity Athl13.68
3Reed, Yael37U.T.S Northe13.85
4Sommer, Annika15Newcastle Fl13.92
5Pollard, Jemma15Kotara South13.94
6Brimble, Nakeisha16Trinity Athl13.95
7Sorensen, Sophie18Maitland13.97
8Newton, Sienna13Raymond Terrace15.30
Section 5
1Daniel, Chloe18Wyong Athlet14.36
2Tucker, Alison45Mingara14.98
3Ingram, Richelle51Mingara15.05
4Standish, Ella14Asics Wests15.16
5Kelly, Nicky48Mingara15.50
6Charlton, Morgan13Asics Wests15.83
7Granato, Matilda12Eastlakes16.16
Section 6
1Oakley, Gemma23Armidale14.61
2Northey, Ella12Singleton Tr15.04
3Oudshoorn, Aileesha11Port Stephen15.52
4Wright-Smith, Maisy13Asics Wests15.76

Event 2 Women 60 Metre NSW Championship

NameAgeTeamFinals
Section 1 Wind: +0.0
1Kabuyawa, Tuliana14Campbelltown8.03
2Ezeoke, Chelsea14Illawarra Bl8.07
3Ekoue, Ledia14Sydney University8.13
4Brunt, Alexis14Campbelltown8.20
Section 2 Wind: 1.1
1Laurance, Jessica17Campbelltown7.70
2Matthews, Emma17Illawarra Bl7.75
3Munro, Georgia17Macquarie Hunter7.77
4Fichardt, Georgia16U.T.S Northe7.83
5Maciver, Jessica17U.T.S Northe8.04
6Wright, Hayley16Campbelltown8.18
7Adams, Ashlyn16Illawarra Bl8.42
8Cox, Abby16Illawarra Bl8.64
Section 3 Wind: 1.6
1Quirk, Monique19Campbelltown7.52
2Pickering, Bronte19Campbelltown7.70
3Robb, Alma18Sutherland D7.78
4Bingham, Gabrielle18Campbelltown7.84
5Fuller, Sundance19Nepean District7.89
6Economou, Mia19Sutherland D7.94
7Hemsworth, Mia18U.T.S Northe8.03
Section 4 Wind: +0.0
1King, Kyla23Sutherland D7.88
2Carroll, Brittany20Maitland8.03
3Parr, Ashleigh26Illawong Rev8.27
4Trikaliotis, Deyana21Campbelltown8.33
5de Vries, Sarah28Illawarra Bl8.36
6Cimino, Maria49U.T.S Northe8.97
--Francis, Maya20Sydney UniversityDQ WA 16.8
Section 5 Wind: +0.0
1Taddeo, Abbie26Illawong Rev7.43
2Power, Stephanie27U.T.S Northe7.55
3Pasternatsky, Larissa29Sydney University7.63
4Mciver, Carlie21Illawong Rev7.69
5Takchi, Carla23U.T.S Northe7.74
6Healey, Sarah22Sydney University7.79
7Perry, Monique46U.T.S Northe8.14
8James, Sarah27Sutherland D8.31
9Jackson, Chelsey-Rose17Athletics Wo8.32

Distance

Event 11 Men 10000 Metre Race Walk Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Jones, Tyler22Mingara43:20.57
2Gibbons, Carl24Westlakes44:25.60
3Tebbutt, Oscar19Mingara46:12.14
4Richardson, Dylan20Mingara46:24.77
5McGinniskin, Jack18Mingara47:16.83
6Bedford, Kyle20Nepean District47:51.49
7Barendregt, Travis20Nepean District55:32.39
8Pyda, Raven16Westfields56:15.62
9Smyth, DavidUnattached 1:03:28.98

Event 10 Women 10000 Metre Race Walk Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Smith, Beki34Asics Wests45:45.50
2Pitcher, Allanah17Mingara53:05.72
3Bolton, Hannah17Mingara54:28.87
4O'Neill, Molly20Mingara55:56.86
5Parker, Hannah18Randwick Bot56:23.33
6McLoughlin, Chloe16Mingara56:49.13
7Walker, Amy19Mingara57:54.32
8Bell, Bridget18Asics Wests59:31.21
9mison, hannah19Kooringal Wagga59:36.03
10Duguid, India15Mingara 1:00:40.27
11Dunne, Izabella15Mingara 1:02:07.23
12Pitcher, Sienna13Mingara 1:05:17.44
13Weekes, Anne58Illawong Rev 1:07:44.69
--Barendregt, Amanda24Nepean DistrictDNF
--McMillen, Elizabeth16Sydney PacificDNF

Event 17 Men 3000 Metre Open

NameAgeTeamFinals
Finals
1Raimond, Oli19Sutherland D8:30.48
2Ho, Matthew36Delta Runnin8:41.26
3Gough, Myles34Kembla Joggers Inc.8:41.56
4Habler, Bailey16Randwick Bot8:45.04
5Hince, Luke18Kembla Joggers Inc.8:47.23
6Hamilton, Scotti20Unattached8:48.87
7Offord, Dylan18Trinity Athl8:59.10
8MacMillan, Finn17St George District9:00.89
9Hennessy, Darcy18Kembla Joggers Inc.9:05.83
10Jores, Samuel20Unattached9:06.11
11Dawson, Matt35Delta Runnin9:07.97
12Hungerford, Daniel18Kembla Joggers Inc.9:11.52
13Shaw, Isaac16Kembla Joggers Inc.9:12.74
14Williams, Adam15Bankstown Sp9:13.60
15Costello, David40U.T.S Northe9:16.24
16Thomas, Ben16Randwick Bot9:24.04
17Mugarula, Godwin35Athletics Ea9:24.36
18Costello, James43Athletics Ea9:24.91
19Constantine, James27Delta Runnin9:25.58
20Magner, Simon16U.T.S Northe9:35.74
21Offord, Joel15Kembla Joggers Inc.9:44.27
22Carson, Miles14Illawong Rev9:44.59
23marendy, timothy15Westfields9:45.60
24Cantlon, Joseph15Trinity Athl9:50.25
25Magner, Jacob14U.T.S Northe9:55.81
26Baptist, Lachlan15Westfields10:11.52
27Haining, Lachlan15Kembla Joggers Inc.10:27.55
28Grima, Lucas13Camden10:38.09
29Brewer, James14Kembla Joggers Inc.10:47.68

Event 9 Men 5000 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Morgan, Anthony35Westlakes16:05.13
2Godfrey, Scott39Mingara16:24.13
3Lovegrove, Tom31Mingara16:44.92
4Fink, Brendan41Delta Runnin16:48.70
5Brien, Keelan15Independent Athlete16:56.71
6Parkes`, Dave30Unattached17:54.53
7Golledge, Liam17Gosford Litt19:41.45
8Byfield, Mark61Mingara20:27.41
9Norris, Bryson10Unattached21:40.84

Event 16 Women 3000 Metre Open

NameAgeTeamFinals
Finals
1Schiffmann, Sarah17Macquarie Hunter9:40.12
2Purcell, Georgie17Blue Mountains10:06.58
3Billington, Tayla24Bankstown Sp10:26.71
4Offord, Matilda20Kembla Joggers Inc.10:30.84
5Walker, Chloe14Balmain10:32.13
6Blay, Karen57Kembla Joggers Inc.10:37.44
7Winward, Lily15Bankstown Sp10:38.93
8Solomon, Rebecca13Sydney Athle10:41.85
9Flynn, Shauna20Kembla Joggers Inc.10:43.77
10Levingston, Paige17Bankstown Sp10:45.57
11Newbery, Marjolaine19Sutherland D10:47.72
12Lambert, Aspen13Trinity Athl10:50.56
13Jakovljevic, Monique15Campbelltown10:59.26
14Macniven, Rona39Athletics Ea11:11.90
15Carolan, Celeste13Kembla Joggers Inc.11:14.14
16Martin, Jordyn15Kembla Joggers Inc.11:15.20
17Maple-Brown, Annabel16U.T.S Northe11:30.68
18McPhillips, Ruby17Kembla Joggers Inc.11:32.37
19Cassilles, Ciara13Westfields11:35.79
20white, claudia24RunCrew11:40.07
21Sivills, Olivia16Kembla Joggers Inc.11:42.94
22Stojanovic, Marisa14Westfields11:44.63
23Charalambous, Alexis16Nowra Athlet12:18.72
24Gregory, Jude51Athletics Ea12:23.33
25Dalrymple, Michaela16Campbelltown13:44.80

Event 8 Women 5000 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Koudasheva, Elena18Hills Distri17:41.60
2Pickering, Sarah17Macquarie Hunter18:37.12
3Norris, Stella15Mingara19:49.08
4Garcia, Kiara12Gosford Litt20:47.58
5Durston, Bev56Mingara27:18.19

Event 2 Men 800 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Cameron, Craig27Mingara1:58.53
2Mee, Cameron25Randwick Bot1:59.58
3Golledge, Liam17Gosford Litt2:00.21
4Madden, Jakob19Mingara2:00.89
5Davidson, Ollie16Sydney University2:03.00
6Matrin, Zac19Campbelltown2:03.05
7Girard, Marc15St Ignatius2:04.90
8Mudie, Nathan18Bankstown Sp2:06.16
9Parkes`, Dave30Unattached2:10.85
10Ireland, Joshua13Mingara2:19.78
11Godfrey, Coen12Mingara2:46.48
12Norris, Bryson10Unattached2:47.35
13Glassdon, Lachlan11Unattached2:53.55
14McKendrick, Callum10Mingara3:05.25
Photofinish Image

Event 1 Women 800 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Fisher, Isabella13Cherrybrook2:27.40
2Charlton, Morgan13Asics Wests2:27.78
3Pinches, Aiva14Adamstown Ne2:29.46
4Papalexion, Marianne14Mingara2:29.69
5Norris, Stella15Mingara2:30.44
6Pyda, Olivia14Westfields2:34.96
7Wright-Smith, Maisy13Asics Wests2:37.32
8Garcia, Kiara12Gosford Litt2:39.28
9Kelly, Nicky48Mingara2:41.21
10Rowntree, Hunter14Newcastle Fl2:46.83
11Scott, Belinda19Asics Wests2:48.07
12Hunt, Sally57Mingara2:54.95
Section 2
1Keir, Alivcia`29University of Nsw2:12.94
2Monk, Montana16Macquarie Hunter2:14.45
3Halmy, Bethany25Sydney Pacific2:20.09
4Patterson, Lillian18Blue Mountains2:21.27
5Jarvis, Hannah14Macquarie Hunter2:26.23
6Blume, Melissa15Mingara2:28.46
7Halliday, Amber13Asics Wests2:32.12
8Warland, Zara16Ryde Centre2:32.43
9Northey, Emily15Singleton Tr2:40.45
10Northey, Ella12Singleton Tr2:55.25
11Kerr, Elise13Singleton Tr3:00.69
12Durston, Bev56Mingara3:39.10

Jumps

Event 29 Men High Jump 1.5m Start

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Tilley, Matthew24Sydney Pacific2.05m
1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10
P P P P P P P O O XXO XXX
2Kollias, Nicholas19Randwick Bot2.00m
1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05
P P P P O P O XXO O XXX
3Grant, Riley18Mingara1.95m
1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00
P P P O O XO O XXO XXX
4Lorenz, Saxon15Independent Athlete1.70m
1.60 1.65 1.70 1.75
O XO O XXX

Event 30 Women 14-15 Long Jump Para

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Cooper, Indiana15Independent Athlete1.88mNWI
1.33m(NWI) 1.88m(NWI) 1.87m(NWI)

Event 28 Women High Jump 1.5m Start

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Corderoy, Hayley15Mingara1.60m
1.50 1.55 1.60 1.65
O XO O XXX
2Stewart, Bella19Mingara1.55m
1.50 1.55 1.60
O XO XXX
--Whelan, Emily20Adamstown NeNH
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70
P P P P XXX

Event 29 Men Long Jump Division 2

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
--Oldfield, Elias13Illawarra BlDNSNWI
--Taylor, Jacob14Hills DistriDNSNWI
--Campbell, Lucas14Athletics WoDNSNWI
--Lau, Andrew18Illawarra BlDNSNWI

Event 28 Women Long Jump Division 2

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Carroll, Brittany20Maitland5.31mNWI
5.31m(NWI) 5.27m(NWI) 5.23m(NWI) PASS PASS
2Laurance, Jessica17Campbelltown5.20mNWI
5.19m(NWI) 5.16m(NWI) 5.18m(NWI) 5.20m(NWI) PASS
3Maciver, Jessica17U.T.S Northe4.95mNWI
4.92m(NWI) 4.79m(NWI) 4.91m(NWI) 4.95m(NWI) PASS
4Kabuyawa, Tuliana14Campbelltown4.90mNWI
4.79m(NWI) 4.90m(NWI) 4.77m(NWI) 4.85m(NWI) PASS
5Schweitzer, Stephanie28Hills Distri4.30mNWI
4.28m(NWI) FOUL FOUL 4.30m(NWI) FOUL
6de Vries, Sarah28Illawarra Bl4.10mNWI
3.44m(NWI) 3.95m(NWI) 4.10m(NWI) 4.02m(NWI) PASS
7Guevara, Sarah42Illawarra Bl4.01mNWI
3.82m(NWI) 3.90m(NWI) 3.92m(NWI) 4.01m(NWI) 3.90m(NWI)
--Brunt, Alexis14CampbelltownDNSNWI
--Crinnion, Hannah18Athletics WoDNSNWI

Event 17 Men Triple Jump 11m + 13m Board

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Pappas, Cameron24Trinity Athl14.61mNWI
FOUL 14.49m(NWI) FOUL 14.61m(NWI)
2Howard, Mark26Sydney Pacific14.45mNWI
FOUL 14.45m(NWI) 14.43m(NWI) FOUL
3Murphy, Finn17Trinity Athl13.31mNWI
FOUL 13.13m(NWI) 13.05m(NWI) 13.31m(NWI)
4Lorenz, Saxon15Independent Athlete12.31mNWI
12.31m(NWI) FOUL 11.90m(NWI) PASS
5Girard, Marc15St Ignatius11.66mNWI
11.66m(NWI) FOUL FOUL FOUL

Event 16 Women Triple Jump 11m + 13m Board

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Petersen, Alexandra21Sydney University12.58mNWI
12.25m(NWI) 12.29m(NWI) 12.58m(NWI) FOUL
2Owusu, Desleigh19U.T.S Northe12.44mNWI
12.33m(NWI) 12.08m(NWI) 12.44m(NWI) 12.44m(NWI)
3York, Alexandra17Trinity Athl12.38mNWI
12.17m(NWI) 12.08m(NWI) 12.21m(NWI) 12.38m(NWI)
--Brimble, Nakeisha16Trinity AthlNDNWI
FOUL FOUL FOUL FOUL

Event 36 Men Long Jump Division 1

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Fairweather, Liam18Raymond Terrace7.03mNWI
6.98m(NWI) 6.92m(NWI) 6.82m(NWI) 7.03m(NWI)
2Williams, Corey20Illawarra Bl6.61mNWI
6.29m(NWI) 6.29m(NWI) FOUL 6.61m(NWI)
3Thomas, Daniel18Nepean District6.49mNWI
6.49m(NWI) 3.77m(NWI) 6.16m(NWI) 6.34m(NWI)
4Baker, Phillip18Campbelltown6.29mNWI
FOUL 6.08m(NWI) 6.29m(NWI) FOUL
5Ellis, Jackson21Mosman6.20mNWI
6.03m(NWI) 6.20m(NWI) 6.16m(NWI) 6.16m(NWI)
6Atkinson, Nicholas17Newington Co5.66mNWI
5.32m(NWI) 5.66m(NWI) 5.57m(NWI) PASS
7Parmaxidis, Jason17Campbelltown5.51mNWI
5.49m(NWI) 4.31m(NWI) 5.51m(NWI) 5.43m(NWI)
7Goschnik, Luke19St George District5.51mNWI
4.83m(NWI) 5.44m(NWI) 5.51m(NWI) 5.25m(NWI)
9Chen, Samuel17Balmain5.26mNWI
5.26m(NWI) x
10Campbell, Lucas14Athletics Wo4.89mNWI
4.89m(NWI) 4.67m(NWI) 4.64m(NWI) 4.53m(NWI)
--Gander, Jake18Illawarra BlDNSNWI
--O'Neill, Mitchell22Athletics WoDNSNWI

Event 13 Men Triple Jump 7m + 9m Board

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Clues, Angus14Blue Mountains12.20mNWI
11.68m(NWI) 11.86m(NWI) 12.20m(NWI) 12.08m(NWI)
2Robson, TylerMingara10.59mNWI
9.94m(NWI) 10.59m(NWI) 10.41m(NWI) 10.40m(NWI)
3Murphy, Indiana14Trinity Athl9.98mNWI
FOUL FOUL FOUL 9.98m(NWI)

Event 35 Women Long Jump Division 1

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Dale, Samantha19Cherrybrook5.93mNWI
5.53m(NWI) 5.81m(NWI) 5.68m(NWI) 5.93m(NWI)
2Healey, Sarah22Sydney University5.54mNWI
FOUL 5.54m(NWI) 5.27m(NWI) 5.35m(NWI)

Event 12 Women Triple Jump 7m + 9m Board

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Kerr, Elise13Singleton Tr9.16mNWI
8.76m(NWI) 8.39m(NWI) 8.46m(NWI) 9.16m(NWI)
2Sommer, Annika15Newcastle Fl9.14mNWI
9.13m(NWI) 9.14m(NWI) 9.00m(NWI) 8.94m(NWI)
3Northey, Emily15Singleton Tr9.00mNWI
FOUL 8.87m(NWI) 9.00m(NWI) FOUL
4Baigent, Summer13Toukley8.80mNWI
8.75m(NWI) 8.80m(NWI) 8.72m(NWI) 8.32m(NWI)
5Oudshoorn, Aileesha11Port Stephen8.74mNWI
8.43m(NWI) 8.26m(NWI) 8.74m(NWI) 8.21m(NWI)
6Hurdman, Shari13Port Stephen8.58mNWI
8.58m(NWI) 8.29m(NWI) 8.37m(NWI) 8.50m(NWI)

Event 23 Men High Jump 1.20m Start

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Robson, TylerMingara1.50m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
O O O O O O XXO XPP

Event 22 Women High Jump 1.20m Start

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1York, AlexandriaTrinity Athl1.65m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70
P P P P P O O O O XO XXX
2ji, milan15Trinity Athl1.55m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60
P P P P P O XO O XXX
3O'Riordan, Mackenzie16Illawong RevJ1.55m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60
P P P P O O O XXO XXX
4Ramsey, Holly15Illawong Rev1.50m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
P P P P O O O XXX
5Whitney, Brianna16Illawong RevJ1.50m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
P P P P O O XO XXX
6Pernecker, Ashley16Mingara1.45m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
P P P O XO XO XXX
7Blume, Melissa15Mingara1.35m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
P P P O XXX
7Baigent, Summer13Toukley1.35m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
P O O O XXX
9Kerr, Elise13Singleton TrJ1.35m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
O XO O XO XXX

Throws

Event 21 Men Javelin Throw 800g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Bell, Jonathan20Sydney Pacific54.32m
53.91m FOUL 54.32m 51.35m 53.58m
2Butcher, Aiden19Independent Athlete47.13m
42.36m 40.80m 42.94m 47.13m 43.50m
3Jones, Samuel18Macquarie Hunter37.17m
33.47m 37.17m 36.94m 37.07m 35.71m
4Muscat, Jamie44Wyong Athlet31.10m
31.10m 29.26m 30.92m 30.16m 29.55m

Event 20 Men Javelin Throw 700g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Cheney, Cameron16Mingara46.77m
44.40m FOUL 46.32m 46.77m FOUL
2Kohlrusch, Andrew55Balmain43.23m
38.48m 42.27m 42.78m 43.23m FOUL
3Lyne, William15Newcastle Fl42.56m
40.81m 42.56m 42.00m 40.92m 40.84m
4Hawkins, Alan56Nsw Masters37.03m
36.23m 37.03m FOUL 35.54m FOUL
5Lorenz, Saxon15Independent Athlete30.11m
30.11m PASS PASS PASS PASS

Event 19 Men Javelin Throw 600g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Clues, Angus14Blue Mountains39.84m
38.33m 39.84m 36.26m FOUL 34.94m
2Appleton, John78Nsw Masters26.52m
FOUL 24.52m FOUL 24.59m 26.52m

Event 18 Women Javelin Throw 600g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Blackett, Katrina25Sydney University50.69m
48.22m 44.29m 50.69m 44.68m FOUL
2Grun, Chrtistina27Sydney University42.56m
42.56m 39.68m 42.42m 40.66m FOUL
3Gibson, Brianna21Sydney University39.12m
38.19m 37.12m 39.94m 39.12m FOUL
4Sorensen, Sophie18Maitland36.99m
36.34m 36.99m 36.89m 34.34m 36.14m
5Jones, Angela41Mingara22.29m
FOUL 22.29m FOUL FOUL PASS
6O'Neill, Jacqueline27Mingara18.95m
FOUL FOUL 18.95m FOUL PASS
7Blume, Bella48Mingara18.36m
16.09m 17.85m 18.32m 18.36m PASS
8Tucker, Alison45Mingara14.70m
13.59m 14.26m 13.82m 14.70m PASS

Event 15 Women Javelin Throw 500g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Matthias, Emma14Nepean District30.73m
27.58m FOUL 28.91m 30.73m 28.48m 27.25m
2Mullane, Lily14Mingara26.22m
22.90m 25.43m 20.36m 26.22m FOUL 22.16m
3Reeves, Laura14Mingara26.14m
25.98m 23.18m 23.76m 26.14m 23.24m 24.33m
4Pernecker, Ashley16Mingara23.74m
20.66m 21.69m 20.19m 20.25m 21.93m 23.74m
5Ingram, Richelle51Mingara20.90m
17.37m 18.17m 20.90m FOUL
6Norris, Stella15Mingara19.42m
18.04m 19.42m 18.99m FOUL FOUL
7Durston, Bev56Mingara13.18m
12.09m 12.17m 13.18m FOUL 12.40m 12.36m

Event 14 Women Javelin Throw 400g

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Allport, Lilly13Glenbrook31.80m
21.99m 27.39m 31.80m 27.72m 25.48m FOUL
2Blume, Emma13Mingara17.81m
17.39m 17.81m 16.73m 16.29m 15.68m 16.70m

Event 27 Men Discus Throw 2kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McEntyre, Lachlan26Sydney Pacific49.04m
49.04m 48.07m FOUL FOUL FOUL
2Muscat, Jamie44Wyong Athlet42.15m
38.48m 40.79m 40.44m 42.15m 40.88m
3Chatters, Nick21Sydney University40.80m
39.57m 40.48m 40.80m FOUL 40.43m
4Cheney, Jason46Mingara26.83m
FOUL 26.82m FOUL 26.83m 26.81m
5Carr, Blake26Macquarie Hunter26.51m
25.56m 26.51m 24.85m 26.25m FOUL

Event 26 Men Discus Throw 1.75kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Butcher, Aiden19Independent Athlete39.70m
38.88m 39.70m 33.06m FOUL 38.88m
2Jones, Samuel18Macquarie Hunter39.67m
36.10m 37.04m 37.76m 39.67m 37.23m

Event 24 Men Discus Throw 1kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Wells, George14Mingara54.92m
54.92m 54.01m 52.87m 51.08m 52.84m
2Clues, Angus14Blue Mountains52.11m
48.01m FOUL 39.12m 38.29m 52.11m
3Waldock, Brodie14U.T.S Northe47.00m
47.00m FOUL 46.67m 43.38m FOUL
4Farrant, Joshua15Gosford Litt46.50m
43.80m 40.73m 44.36m 46.50m 46.05m
5Thompson, Angus14Orange Senio43.28m
39.97m 39.87m 39.64m FOUL 43.28m
6Lyne, William15Newcastle Fl40.44m
FOUL 38.07m 32.71m 35.73m 40.44m

Event 30 Women Discus Throw 1kg

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Blackstock, Ashlyn16Eastlakes47.57m
41.27m 42.50m 41.64m 45.72m 47.57m
2Hunter, Kelly43Gosford Litt42.06m
42.06m FOUL 34.56m FOUL 36.90m
3Sorensen, Sophie18Maitland37.76m
36.48m 36.50m 37.76m 35.55m 27.61m
4Mullane, Lily14Mingara37.55m
36.50m 37.55m FOUL 36.28m 37.52m
5Jones, Angela41Mingara33.09m
33.09m 31.67m 30.42m 28.04m FOUL
6Matthias, Emma14Nepean District28.83m
28.83m 27.70m FOUL 28.34m 25.77m
7Reeves, Laura14Mingara28.48m
25.57m 28.48m FOUL 27.71m 27.06m
8Blume, Melissa15Mingara26.80m
FOUL 24.18m 26.17m 26.80m 25.34m
9Daniel, Sophie16Wyong Athlet23.49m
FOUL 23.49m FOUL FOUL 23.23m
10Mullane, Ruby9Mingara22.67m
22.32m 22.28m 19.12m 18.76m 22.67m
11Daniel, Chloe18Wyong Athlet21.62m
19.70m 17.07m FOUL 21.62m 16.02m
12Blume, Emma13Mingara21.00m
FOUL 18.20m 21.00m 17.32m 14.32m
13Blume, Bella48Mingara16.29m
15.53m 15.19m 15.23m 16.29m FOUL
14Durston, Bev56Mingara13.08m
FOUL 13.08m FOUL FOUL 11.71m

Event 26 Women Shot Put Division 2

NameAgeTeamFinals
Finals
1Brunt, Alexis14Campbelltown8.99m
7.03m 8.99m 8.48m 8.21m
2Thomas, Mary76Illawarra Bl8.77m
8.70m 8.60m 8.67m 8.77m
3Shine, Kiara16Asics Wests8.54m
7.94m 8.54m 7.81m 8.11m
3Boyland, Rosemary19Athletics Wo8.54m
8.02m 8.49m 8.28m 8.54m
--Denicaucau, Yasenaca24Sutherland DDNS
--Cimino, Maria49U.T.S NortheDNS
--Martin, Alannah16CampbelltownDNS

Event 33 Men Hammer Throw Division 2

NameAgeTeamFinals
Finals
1Chen, Joshua14Balmain35.58m
32.80m 33.77m 35.58m 34.97m FOUL 33.63m
2Barnes, Rhys16Illawarra Bl24.66m
17.18m 18.11m 23.47m 22.64m 20.45m 24.66m
--Lau, Andrew18Illawarra BlDNS

Event 34 Women Hammer Throw Division 2

NameAgeTeamFinals
Finals
1Goetz, Molly15Sutherland D39.11m
33.64m 34.79m FOUL FOUL 36.30m 39.11m
2Cimino, Maria49U.T.S Northe38.70m
37.99m 38.46m 36.68m 38.70m FOUL 37.78m
3Schmidt-Tuaimau, Mya13Sutherland D38.08m
FOUL 38.08m 36.74m 37.32m 37.11m 37.72m
4Chauhan, Keshika16Nepean District36.38m
33.20m FOUL 33.96m 35.75m FOUL 36.38m
5Hord, Wendy60Blacktown City32.25m
FOUL FOUL 32.25m 31.23m FOUL 27.89m
6Thomas, Mary76Illawarra Bl31.36m
30.78m FOUL 31.27m 30.66m 31.36m FOUL

Event 32 Men Shot Put Division 1

NameAgeTeamFinals
Finals
1Parmaxidis, Jason17Campbelltown17.59m
16.56m 17.59m 16.38m 17.36m 16.37m 17.36m
2Chen, Joshua14Balmain11.21m
10.23m 11.21m 10.14m 10.70m 10.44m 10.83m
3Jennings, Daniel23Sutherland D10.08m
10.08m 9.87m FOUL 9.99m 9.95m 10.05m

Event 31 Women Shot Put Division 1

NameAgeTeamFinals
Finals
1Shokry, Sally18Sutherland D13.17m
11.15m 12.41m 13.17m 12.62m 12.92m 12.23m
2Goetz, Molly15Sutherland D12.97m
11.82m 12.12m 12.25m 11.98m 12.97m 11.97m
3Denicaucau, Yasenaca24Sutherland D12.92m
12.51m 12.92m 12.69m 11.60m 12.77m 12.39m
4Aldridge, Jessica21Bankstown Sp12.63m
12.41m 12.43m 12.45m 12.47m 12.63m 12.30m
5Neich, Teagan17Sutherland D12.26m
11.38m 12.19m 11.41m 11.95m 12.26m 11.54m
6Pearson, Alysha18Sutherland D12.14m
12.04m 11.67m 12.14m 11.97m 11.68m 10.16m
7Hardy, Renee17Sutherland D11.76m
11.76m 9.98m 10.22m 10.65m 11.51m 10.24m

Event 25 Men Hammer Throw Division 1

NameAgeTeamFinals
Finals
1Perkins, Samuel15Sutherland D44.37m
FOUL FOUL FOUL 44.37m FOUL
--Neich, Brendon19Sutherland DFOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL

Event 24 Women Hammer Throw Division 1

NameAgeTeamFinals
Finals
1Hulley, Alexandra23Sutherland D64.23m
63.79m FOUL 64.23m 63.20m FOUL
2Neich, Teagan17Sutherland D55.91m
51.38m 52.06m 54.16m 55.91m 54.66m
3Hardy, Renee17Sutherland D52.36m
47.53m FOUL 51.33m 52.36m 51.35m
4Ringrose, Sarah21Westfields47.56m
47.24m FOUL 46.47m 47.56m FOUL
5Martin, Alannah16Campbelltown47.32m
FOUL 44.61m FOUL 47.32m FOUL
6Shokry, Sally18Sutherland D36.42m
36.42m 35.50m 34.69m FOUL FOUL
--Pearson, Alysha18Sutherland DFOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL

Hurdles

Event 1 Mixed 400 Metre Hurdles Open

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Klein, SaraW26Asics Wests57.89
2Lynch, AnnikaW17U.T.S Northe1:02.90
3Guthrie, IsabellaW17U.T.S Northe1:02.99
4Douglas, SusieW19University of Nsw1:03.23
5Richards, GeorgiaW17Kembla Joggers Inc.1:08.37
Section 2
1Fisher, MatthewM23Sydney University53.64
2Park, JamesM17Trinity Athl1:00.32
3Havadjia, EthanM18Nowra Athlet1:03.72

Other Stuff

Event 21 Men 13&U 1 Mile Run B Race NSW Championship

NameAgeTeamFinals
Finals
1Stewart, Kobe12Illawong Rev4:47.28
2Haydon, Will13Bankstown Sp4:48.61
3Towill, Noah13Kembla Joggers Inc.4:58.87
4Christian, Alex13Illawong Rev5:17.40

Event 21 Men 14-15 1 Mile Run B Race NSW Championship

NameAgeTeamFinals
1Russell, Max15Randwick Bot4:52.01
2Lenarduzzi, Benjamin14Sutherland D5:29.10

Event 21 Men 16-17 1 Mile Run B Race NSW Championship

NameAgeTeamFinals
1Harris, Thomas17Sutherland D4:44.57
2flynn, ciaran17Kembla Joggers Inc.4:59.58

Event 21 Men 18-19 1 Mile Run B Race NSW Championship

NameAgeTeamFinals
1Gair, William19Sutherland D4:39.62

Event 21 Men 20+ 1 Mile Run B Race NSW Championship

NameAgeTeamFinals
1Andersen, Jordan33Nsw Athletics4:38.00
2Purcell, Darren50Athletics Ea4:42.09
3Cross, Andrew48Sutherland D4:46.57
4Burbaud, Antoine33Athletics Ea4:54.14
5Wilson, Kenneth54Athletics Ea4:57.02
6Wilson, James41Kembla Joggers Inc.4:57.87
7Gregory, Mark48Athletics Ea5:08.90
8Wheeler, Lachlan20Sutherland D5:44.61
9Mishkarudnaya, Semion20Sutherland D5:51.61

Event 23 Men 14-15 1 Mile Run A Race NSW Championship

NameAgeTeamFinals
Finals
1Meaker, Jonathan15Trinity Athl4:44.05
2Felice, Brendan15Illawong Rev4:45.01
--Waide, Jack15Trinity AthlDNS

Event 23 Men 16-17 1 Mile Run A Race NSW Championship

NameAgeTeamFinals
1Cantlon, Patrick17Trinity Athl4:24.00
2Healey, James17Kembla Joggers Inc.4:25.04
3Christian, Theo16Trinity Athl4:34.46
4Hinchcliffe, Liam17Victory Runners4:36.30
5Seal, Nicholas17Kembla Joggers Inc.4:57.0h

Event 23 Men 18-19 1 Mile Run A Race NSW Championship

NameAgeTeamFinals
1Virgona, Thomas18Trinity Athl4:23.17
2Lord, Bevan18Sutherland D4:25.06

Event 23 Men 20-34 1 Mile Run A Race NSW Championship

NameAgeTeamFinals
1Austin-Cray, Will27U.T.S Northe4:18.01
2Music, Stefan22Randwick Bot4:21.48
3Jagger, Benjamin22Up Coaching4:22.02
4Breen, Nathan23St George District4:25.01
5Crews, Jacob20Sydney University4:32.51
6McPhillips, Finlay20Kembla Joggers Inc.4:41.56
7Miraglia, Marcus22Campbelltown4:45.54
8Ruiz Davila, Julio24Campbelltown4:55.0h

Event 22 Women 1 Mile Run A Race NSW Championship

NameAgeTeamFinals
Finals
1Reid, Lauren35Trt Running4:40.71
2Nordberg, Abigail30RunCrew4:42.51
3Thornton-Bott, Isabella22U.T.S Northe4:44.79
4Martin, Belinda46Illawong Rev4:51.33
5Gardiner, Imogen18U.T.S Northe4:54.95
6Arentz, beth19Sutherland D4:57.29
7Norton, Briony21Bankstown Sp5:00.77
8Smith, Davina29Randwick Bot5:01.41
9Kalamvokis, Alexia20Illawong Rev5:09.26
10Davidson, Rosie22Illawarra Bl5:11.56
11Hargraves, Shayne17Bankstown Sp5:11.83
12Bennett, Amy21Sutherland D5:15.27
13Honore, Ava16Westfields5:15.50
14Pateman, Chloe19Kembla Joggers Inc.5:34.87
15Meyers, Keira-Lee17Kembla Joggers Inc.5:56.19
16Meyers, Calany15Kembla Joggers Inc.6:23.41
17Meyers, Zoe12Kembla Joggers Inc.6:24.93
18Lee, Heather94Nsw Masters12:48.59