Sprints

Event 6 Mixed 400 Metre Para

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Ryan, CormacM14Bankstown Sp1:06.65
2Lovell - T/F36, MaliW16U.T.S. North1:14.08
3Warton, SybellaW13U.T.S. North1:17.92
4Colwell, CharlizeW13Athletics Wo1:20.79

Event 8 Men 400 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Crowe, Matt23U.T.S. North48.97
2Hunt, Thomas19U.T.S. North49.49
3Hoyer, Brendan26Bankstown Sp49.61
4Collins, Bryce24University of Nsw50.20
5Azzopardi, Joshua21Camden Athle51.19
6Ash, Lachlan19Campbelltown52.61
7Peter, Abiatara17Campbelltown52.62
Section 2
1Mcpaul, James21Athletics Wo50.22
2Diamond, Alec23U.T.S. North51.36
3Rann, Callum15Athletics Wo52.34
4Archer, Zac20Campbelltown53.07
5Galvin, Tom23Sydney University53.44
6Samsa, Daniel24Bankstown Sp55.00
Section 3
1Herbert, Lachlan14Knox Grammar School53.76
2Hunt, James17U.T.S. North54.56
3Richardson, Owen17South Sydney55.02
4Kelly, Evander14Campbelltown55.64
5Rosette, Jarvis14Illawong Rev55.82
Section 4
1Pintaric, Oscar19U.T.S. North51.47
2King, Michael15Trinity Athl52.18
3Ockert, George27Bankstown Sp53.61
4Martin, Oscar16Trinity Athl54.01
5Balic, Ivan14Asics Wests54.55
Section 5
1Jurd, Harrison19Sutherland D53.83
2Parker, Edward18Hills Distri55.25
3Walker, Oliver16Trinity Athl56.08
4Campbell, Lucas14Athletics Wo57.42
5Li, Christopher22University of Nsw58.47
Section 6
1Goschnik, Luke19St. George D53.92
2Oldfield, Elias13Athletics Wo56.09
3Kearney, Danny13Sutherland D56.35
4Dunn, Jett14Sutherland D59.35
--Caswell, Reilly13Nowra AthletDQW 17.3.1
Section 7
1Moloney, Ben14Trinity Athl56.36
2Noyeaux, Ryan16Sutherland D58.84
3Oconnell, Josh13Trinity Athl59.98
4Comer, Thomas15Asics Wests1:01.24
5Williams, Adrian53Sutherland D1:01.30
6Hunt, Matthew14U.T.S. North1:01.42
7Duong, Lucas12Asics Wests1:01.59
Section 8
1Tissera, Emiliano21Asics Wests59.41
2Giacoppo, Noah14Trinity Athl1:03.89
3Mackie, Ethan12Glenbrook Li1:08.03
4Lewis, David64Asics Wests1:18.86

Event 7 Women 400 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Roff, Lora31Randwick Bot56.58
2Campbell, Paige15Campbelltown56.93
3Halmy, Bethany25Manly Warrin57.07
4Guthrie, Sally18Sydney University57.37
5Douglas, Susie19University of Nsw58.24
Section 2
1Dunne, Tierney18Athletics Wo56.51
2Worrell, Ruby14Ryde Athleti56.67
3Boothroyd, Ivy13Sutherland D58.48
4Alizart, Alexandra17Westfields59.43
5Honore, Ava16Westfields59.68
6Court, Mackenzie16Camden Athle1:01.40
Section 3
1Halliday, Amber13Asics Wests59.65
2Matthews, Emma17Camden Athle1:00.06
3McGOON, Destiny15Westfields1:00.74
4Toohey, Mia15Sutherland D1:01.92
5Page, Emily17Hills Distri1:02.74
--Briffa, Renee45U.T.S. NorthDQ
Section 4
1Smart, Erin38Nowra Athlet59.47
2Lee, Emma15Sutherland D1:00.47
3Rogers, Sophie14Sutherland D1:00.56
4Page, Lana15Hills Distri1:03.09
5Kourembes, Jessica17Camden Athle1:05.64
Section 5
1Delfs, Mathilda12Sutherland D1:04.53
2FitzPatrick, Molly14Sutherland D1:05.29
3Way, Eve17St. George D1:07.35
4Suto, Elizabeth13Sutherland D1:11.21
Section 6
1Hazelton, Emma13Camden Athle1:08.04
2Baptist, Isabella11Westfields1:09.39
3Tattersall, Kaitlin13Camden Athle1:10.14
4Baptist, Madeline13Westfields1:11.80
5Cooney, Lily12Randwick Bot1:16.21
6Sivaganesan, Imaani11Girraween1:23.59

Event 1 Mixed 100 Metre Para

NameAgeTeamFinalsWindPoints
Finals
1Lovell - T/F36, MaliW16U.T.S. North16.48-4.1
1Warton, SybellaW13U.T.S. North16.48-4.1
3Colwell, CharlizeW13Athletics Wo18.00-4.1
4Ryan, CormacM14Bankstown Sp19.96-4.1

Event 3 Men 100 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1 Wind: -2.8
1Ghisso, Sebastian15Trinity Athl11.27
2Goschnik, Luke19St. George D11.54
3Diamond, Alec23U.T.S. North11.58
3Pintaric, Oscar19U.T.S. North11.58
5Kabba, Rashid15Westfields11.70
6Ockert, George27Bankstown Sp11.90
7Giacoppo, Noah14Trinity Athl13.73
Section 2 Wind: -2.4
1Li, Christopher22University of Nsw11.70
2Comer, Thomas15Asics Wests11.75
3Galvin, Tom23Sydney University11.79
4Brown, Calem15Illawarra Bl11.99
5Kirk, Kieran22Campbelltown12.01
6Jones, Aidan15U.T.S. North12.04
7Harris, Alex15Illawarra Bl12.10
Section 3 Wind: -2.8
1Korkis, Zaia16Mounties Ath11.77
2Hall, Dylan13Knox Grammar School11.92
3Zuccon, Xavier19Sydney University11.94
4Meredith, Jake15Camden Athle11.96
5Balic, Ivan14Asics Wests12.29
5Banovich, Cameron15Westfields12.29
7Rann, Callum15Athletics Wo12.37
8Di Matteo, Christian21St. George D13.08
Section 4 Wind: -0.8
1Nguyen, David17Trinity Athl12.18
2Link, Jett17Athletics Wo12.53
3Samsa, Daniel24Bankstown Sp12.60
4Campbell, Lucas14Athletics Wo12.68
5Dunn, Jett14Sutherland D12.77
6Ma, Kevin14Trinity Athl12.96
7Willatt, Tim31Balmain Athl13.00
8Jones, Joshua13Westfields13.05
9Bassily, Jonathan14Trinity Athl13.26
Section 5 Wind: -1.6
1Iveson, Benjamin15Bankstown Sp12.91
2Oldfield, Elias13Athletics Wo12.92
3Noyeaux, Ryan16Sutherland D13.09
4Ronto, Barnabas14Randwick Bot13.14
5Miljak, Lucas13St. George D13.17
6Peter, Ashvin15Trinity Athl13.23
7Kearney, Danny13Sutherland D13.45
8Wardrobe, Blake14Sutherland D13.46
9Chukwudi, Jesse13Bankstown Sp13.64
Section 6 Wind: -4.3
1Hage, Mohamad14Bankstown Sp13.21
2Saadi, Muhammadjawad23St. George D13.24
3Goetz, Alex13Westfields13.32
4Isbitzki, Harley13Westfields13.42
5Murphy, Indiana14Trinity Athl13.54
6Calicetto, Adam14Bankstown Sp14.03
7Savoca, Cristiano14Trinity Athl14.13
8Shearsby, David64Manly Warrin14.21
9Sartor, William13Trinity Athl14.74
Section 7 Wind: -1.7
1Duong, Lucas12Asics Wests13.77
2McGroder, Mason12Sutherland D13.94
3O'Brien-Kratiuk, Deegan13Trinity Athl14.41
4Barry, James11Trinity Athl15.45
5Scholle, Lindsay52Asics Wests16.36
6Mason, Robert55Asics Wests17.00
7Lewis, David64Asics Wests18.80

Event 2 Women 100 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1 Wind: -2.2
1Laurance, Jessica17Campbelltown12.39
2Lee, Emma15Sutherland D12.49
3Power, Stephanie27U.T.S. North12.50
4Mciver, Carlie21Illawong Rev12.57
5Stevens, Maisie20Unattached12.63
6Betham, Damita14Campbelltown12.87
7Kelaher, Morgan17U.T.S. North13.20
Section 2 Wind: -2.9
1Wardrobe, Jessica16Sutherland D13.03
2Matthews, Emma17Camden Athle13.05
3Moore, Kailee Grace16Athletics Wo13.32
4Maciver, Jessica17U.T.S. North13.36
5Guthrie, Sally18Sydney University13.51
6Ekoue, Ledia14Sydney University13.56
7Court, Mackenzie16Camden Athle13.92
Section 3 Wind: -2.6
1Page, Emily17Hills Distri13.24
2Douglas, Susie19University of Nsw13.32
3Da Silva, Eliza16U.T.S. North13.43
4windshuttle, Angelina15Bankstown Sp13.43
5Roets, Lara15Athletics East13.47
6James, Sarah27Sutherland D13.55
6Halmy, Bethany25Manly Warrin13.55
8Pye, Scarlett20Asics Wests13.58
9Patriarca, Cora30U.T.S. North13.63
Section 4 Wind: -1.0
1Strong, Kylie53U.T.S. North13.72
2Padovan, Tania30Manly Warrin13.73
3FitzPatrick, Molly14Sutherland D13.94
4Bowrey, Amie19Cherrybrook13.95
5Pye, Indyanna15Asics Wests14.02
6Hazelton, Emma13Camden Athle14.07
7Way, Eve17St. George D14.46
8Monzon, Charlize14Westfields14.50
Section 5 Wind: -4.4
1Tattersall, Kaitlin13Camden Athle14.49
2Moefaauo, Le'ati12Westfields14.87
3Mace, Siena13Trinity Athl15.06
4Cimino, Maria49U.T.S. North15.65
5Carruthers, Savannah11Bankstown Sp15.68
6Pilcher, Tori28Cherrybrook16.73
7Sivaganesan, Imaani11Girraween17.27
8Kelaher, Bronwyn55U.T.S. North17.39
9Kely, Sara19Cherrybrook17.73

Distance

Event 13 Men 5000 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Breen, Nathan23St. George D14:59.2h
2Hince, Luke18Kembla Joggers Inc.15:07.0h
3Christian, Theo16Trinity Athl15:28.2h
4Ruiz Davila, Julio24Campbelltown16:43.9h
5Cross, Andrew48Sutherland D16:45.1h
6Downs, Anthony39Sutherland D17:25.9h
7Bennett, Nick49Sutherland D17:28.7h
8Pearson, Jacob13St. George D18:15.4h
9Sinibaldi, Tony51Bankstown Sp19:38.6h
--Trainor, Paul55U.T.S. NorthDNS
--Scholle, Lindsay52Asics WestsDNS

Event 12 Women 5000 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Hall, Audrey25Sydney University18:39.6h
--Kalamvokis, Alexia15Illawong RevDNF
--Stewart, Imogen15Illawong RevDNF
--Roediger, Rosemary66Hills DistriDNS

Event 11 Mixed 5000 Metre Race Walk Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1McMillen, ElizabethW16Manly Warrin23:56.9h
2Pyda, RavenM16Westfields24:25.0h
3Beck, GraceW12Asics Wests26:52.0h
4Bell, BridgetW18Asics Wests28:20.0h

Event 10 Mixed 3000 Metre Race Walk Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Boughton, MillyW14Randwick Bot14:02.8h
2Dundon, HarryM15Balmain Athl15:03.5h
3Laytham, TaraW15Manly Warrin15:03.8h
4Cassilles, CiaraW13Westfields15:41.7h
5Thomas, EmmaW15Parramatta C15:43.5h
6Lamb, ChloeW13Manly Warrin16:01.0h
7Byatt, JoelM13Girraween16:16.4h
8Krklinski, ChloeW14Parramatta C16:41.0h
9Horton, JaiM14Westfields16:41.6h
10Byatt, LaeliaW14Girraween16:53.8h
11Woods, ZoeW13Asics Wests16:54.7h
12Allabush, DylanM12Asics Wests16:56.3h

Event 9 Mixed 1500 Metre Race Walk Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Loring, JessicaW11Parramatta C8:15.4h
2Nilon, ChristopherM11Parramatta C8:35.3h

Event 5 Men 1500 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Atkinson, Joshua17Hills Distri4:06.38
2Lord, Bevan18Sutherland D4:07.32
3Gair, William19Sutherland D4:14.61
4Gillard, Luca14Trinity Athl4:15.40
5Felice, Brendan15Illawong Rev4:17.40
6McIntosh, Kyle26Sutherland D4:19.25
7McEvoy, Kalan17U.T.S. North4:22.35
8Joyce, Matthew31Cherrybrook4:23.41
9Baptist, Lachlan15Westfields4:23.90
10Carson, Miles14Illawong Rev4:24.03
11McKenzie, Ethan15U.T.S. North4:24.41
12Cantlon, Joseph15Trinity Athl4:32.60
13Cox-Wilson, George16The Scots College4:35.85
14Smith, Oliver14Ryde Athleti4:38.54
15Harlor, Joel12Victory Runners4:41.67
16Moloney, Ben14Trinity Athl4:44.37
17McLachlan, Matthew12Trinity Athl4:46.53
Section 2
1Low, Jesiah13Sutherland D4:31.96
2Hage, Mohamad14Bankstown Sp4:39.95
3Sork, Will15The Scots College4:43.45
4Brewer, James14Kembla Joggers Inc.4:51.52
5Paras, Alexander14St. George D4:55.31
6Scholle, Lindsay52Asics Wests4:55.51
7Trainor, Paul55U.T.S. North4:55.54
8Lenarduzzi, Benjamin14Sutherland D5:04.38
9Mackie, Ethan12Glenbrook Li5:07.34
10Goddard, Jett12Nowra Athlet5:13.54
11Low, Jude11Sutherland D5:20.76
12McLaren, Hamish13Nowra Athlet5:21.07
13Smith, Julian12Ryde Athleti5:21.58
14O'Brien-Kratiuk, Deegan13Trinity Athl5:31.36
15Mackie, Alexander11Glenbrook Li5:53.27
16Lewis, David64Asics Wests6:30.95

Event 4 Women 1500 Metre Open

NameAgeTeamFinalsPoints
Section 1
1Cooper, Fleur13Mosman4:45.92
2Ward, Natasha16Randwick Bot4:51.18
3Alexander, Lucy15Sutherland D4:53.41
4Walker, Chloe14Balmain Athl4:53.95
5Simpson, Piper12Randwick Bot4:54.82
6Woodger, Tiahna18Illawong Rev4:55.36
7Toohey, Keira11Sutherland D4:56.89
8Honore, Ava16Westfields4:58.32
9Bennett, Amy21Sutherland D4:58.39
10Carson, Brooke12Illawong Rev5:11.23
11McMahon, Niamh15Trinity Athl5:12.31
12Emanuel, Matilda12Randwick Bot5:13.80
--Arentz, Beth19Sutherland DDNF
Section 2
1Pyda, Olivia14Westfields5:10.47
2Roots, Hannah14Blue Mountai5:17.24
3Farre, Aaliya13Westfields5:21.04
4McMahon, Grace12Trinity Athl5:22.00
5Muc, Isabella11Westfields5:24.87
6Malmberg, Cecilia50Athletics East5:27.09
7McLaren, Emily12Nowra Athlet5:30.40
8newton, nancy12Randwick Bot5:34.00
9McGraw, Scarlett11Illawong Rev5:53.94
10McGuire, Elissabeth13Kembla Joggers Inc.5:55.02
11Dalrymple, Michaela16Campbelltown5:59.98
12Scott, Belinda19Asics Wests6:01.88
13Sullivan, Jaylah11Camden Athle6:03.23

Throws

Event 18 Mixed Shot Put Division 3

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Koussas, JessicaW12Asics Wests9.16m
9.05m 8.22m 8.49m 9.16m
2Fokas, MarkM19U.T.S. North8.87m
7.73m 8.31m 8.10m 8.87m
3Jones, WarrenM40U.T.S. North8.61m
8.25m 8.61m 8.56m 8.39m
4Robertson, NicoleW18U.T.S. North8.54m
7.49m 8.54m 8.27m PASS
5Kely, SaraW19Cherrybrook6.83m
PASS 6.46m 6.44m 6.83m

Event 16 Mixed Shot Put Division 2

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Kely, AnnaW16Cherrybrook13.09m
10.42m 13.04m 13.09m 12.72m
2Richardson, EmilyW15Macquarie Hunter13.05m
12.67m 13.05m 12.07m 12.61m
3Szekeres, ZoranM12Sutherland D12.67m
12.52m 11.97m 12.13m 12.67m
4Szekeres, ChristopherM12Sutherland D12.60m
12.06m 12.60m 12.16m 12.18m
5Goetz, MollyW15Sutherland D12.39m
11.73m 11.80m FOUL 12.39m
6Moefaauo, Le'atiW12Westfields11.48m
10.18m 11.17m 11.48m 11.36m
7Goetz, AlexM13Westfields10.91m
10.61m FOUL 10.91m 10.72m
8Bowrey, AmieW19Cherrybrook10.50m
9.79m 9.83m 9.89m 10.50m
9Franich, JasmineW13St. George D10.25m
10.15m 9.45m 10.25m 10.15m

Event 14 Mixed Shot Put Division 1

NameAgeTeamFinalsPoints
Finals
1Stevens, BenjaminM15Trinity Athl15.72m
PASS PASS 15.72m PASS
2Burnett, AlyshaW23Cherrybrook13.48m
13.32m 13.48m 12.47m PASS
3Shokry, SallyW18Sutherland D13.14m
12.37m 13.10m 11.95m 13.14m
4Denicaucau, YasenacaW24Sutherland D12.40m
11.87m 12.40m 11.75m 11.91m
5Patriarca, CoraW30U.T.S. North11.61m
9.23m 9.98m 11.61m 10.35m
6Hicks, CaitlynW20Hills Distri10.48m
9.09m 10.48m 9.73m 10.48m