Sprints

Event 19 Women 200 M Para

NameAgeCentreFinalWindPoints
Final
1Filocamo, Jessica21Hills Distri38.780.3
Photofinish Image


Event 20 Men 200 M Para

NameAgeCentreFinalWindPoints
Final
1Love, Jackson14Hills Distri31.570.3
2Robb-Jackson, Cooper12Parramatta C31.650.3
3Georgallis, Christian19Hills Distri31.830.3
Photofinish Image


Event 10 Women 60 M Para

NameAgeCentreFinalWindPoints
Final
1Symonds, Karlee18Athletics Wo9.420.1
2Filocamo, Jessica21Hills Distri10.790.1
Photofinish Image


Event 11 Men 60 M Para

NameAgeCentreFinalWindPoints
Final
1Love, Jackson14Hills Distri9.80-0.1
2Georgallis, Christian19Hills Distri9.83-0.1
Photofinish Image


Event 22 Men 200 M Open

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1 Wind: -0.8
1Abu Ganaba, Anas24Campbelltown20.94
2Asim, Abdoulie28U.T.S. North20.97
3Roberts, Will21Asics Wests21.49
4Whitehead, Hugo21U.T.S. North21.64
5Hanna, Michael20Illawong Rev21.65
6Rathore, Shakti27Sydney University21.73
7Blackley, Max17St Ignatius25.63
Section 2 Wind: +0.0
1Fokas, Mark19U.T.S. North21.68
2Stenmark, Louis22U.T.S. North21.97
3Baker, Phillip18Campbelltown21.97
4Mcpaul, James21Athletics Wo21.98
5Webb, Liam21Sydney Pacif22.19
6Khan, Nabill20Athletics NS22.23
7Ash, Lachlan19Campbelltown22.77
8Kermond, James24Bankstown Sp22.95
Section 3 Wind: 1.9
1Bell, Keegan19Athletics NS21.68
2Crowe, Matt23U.T.S. North22.33
3Chisholm, Cameron24Illawarra Bl22.41
4Livirizzi, Chris23Illawong Rev22.42
5Quintana, Ethan16U.T.S. North22.53
6Kabba, Rashid15Westfields22.63
7Brown, Justin24Sydney Pacif23.05
8Vuong, Kenneth30Asics Wests23.19
Section 4 Wind: -0.2
1Hoyer, Brendan26Bankstown Sp22.13
2Mizzi, Damien20Sydney University22.21
3Jeffery, Aaron22U.T.S. North22.52
4Hunt, Thomas19U.T.S. North22.63
5Sultana, Sebastian15Campbelltown22.69
6Tucker, Thomas19Sydney University22.86
7Nolan, Daniel27U.T.S. North23.19
Section 5 Wind: 0.1
1Parsons, Adam30Campbelltown22.90
2Karamil, Vinay26Mounties Ath23.03
3Boadu, Emmanuel17Campbelltown23.10
4Peter, Abiatara17Campbelltown23.27
5Chaman, Amanat26University of Nsw23.42
6Hayashi, Sean22Sydney Pacif23.46
7Vasquez, Marco27Sydney University23.97
Section 6 Wind: 0.9
1Gordon, Joshua19Hills Distri23.19
2Balic, Ivan14Asics Wests23.39
3Maistry, William16Trinity Athl23.43
4Muhana, Maan29Sydney University23.62
5Vukovic, Evan14Asics Wests23.63
6Almoail, Adam15Nepean Distr23.88
7Noyeaux, Sean20St. George D23.95
8D'Arcy, Jack23Campbelltown24.33
Section 7 Wind: -1.1
1Dueza, Ryan19Campbelltown23.49
2Banovich, Cameron15Westfields23.70
3Cai, Desmond21University of Nsw23.83
4Archer, Blake17Hills Distri24.05
5Christie, Jake15Winston Hill24.17
6Bridger, Adam15St. George D24.21
7Li, Christopher22University of Nsw24.29
8Bridger, Jack17St. George D25.24
Section 8 Wind: -0.4
1Saldana, Fernando23Sydney University23.95
2Saadi, Muhammadhadi19St. George D23.96
3Cullen, Robbie16Cherrybrook24.12
4Cheung, Callum13University of Nsw24.20
5White, Ben16Campbelltown24.27
6Rosette, Jarvis14Illawong Rev24.93
7Wearne, Shaun36Mounties Ath26.18
Section 9 Wind: -0.3
1Myant, Will23Asics Wests23.96
2Perry, Xavier12Nepean Distr25.40
3Miljak, Lucas13St. George D25.51
4Gowdy, Rowan14Campbelltown25.63
5Hughes, Darren57Athletics NS25.89
6Konstantinoff, Maximus13Nepean Distr25.96
Section 10 Wind: 0.9
1Jones, Ryan19Cherrybrook24.66
2Saadi, Muhammadjawad23St. George D25.04
3Rawal, Ankit13Campbelltown25.39
4chiarella, sebastian14Sydney Pacif25.90
5Catzel, Ryan45Balmain Athl26.00
6Bond, Harrison14Camden Athle26.13
7Elliott, Hamish12St Ignatius26.28
8Oyoo, Derrick12Campbelltown28.73
Section 11 Wind: -2.2
1Menon, Kunal14Westfields25.93
2Wardecki, Krzysztof52Balmain Athl26.25
3Savoca, Cristiano14Trinity Athl27.33
4Hunt, Matthew14U.T.S. North27.41
5Goetz, Alex13Westfields27.56
6Shearsby, David64Sydney Pacif28.07
Section 12 Wind: -0.1
1Hennessey, Xavier13Cherrybrook26.32
2Stewart, Gabriel11Trinity Athl29.48
3giesler, rob61Nepean Distr30.01
4Blackley, Oscar15St Ignatius30.27
5Kratochvil, Karel63Athletics East30.58
6Carey, Alan70Blacktown Ci30.86

Event 21 Women 200 M Open

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1 Wind: 0.8
1Pasternatsky, Larissa29Sydney University23.58
2Quirk, Monique19Campbelltown23.59
3Stevens, Maisie20Unattached24.24
4Mciver, Carlie21Illawong Rev24.56
5Cowie, Genevieve25Sydney University24.58
6Laurance, Jessica17Campbelltown24.60
7Donofrio, Nicolette18U.T.S. North50.26
Section 2 Wind: -1.2
1Kabuyawa, Tuliana14Campbelltown25.15
2Fuller, Sundance19Campbelltown25.42
3Cranston, Louise20Campbelltown25.53
4Hicks, Caitlyn20Athletics NS25.77
5Pickering, Bronte19Campbelltown25.92
6Burrell, Sidney17Hills Distri26.01
7Sugiaman, Francesca18Cherrybrook26.08
Section 3 Wind: -1.9
1Mate, Brodee22Kembla Joggers Inc.26.30
2McGOON, Destiny15Westfields26.89
3Peter, Esther14Campbelltown27.02
4Talaia, Nekea13Campbelltown27.08
5James, Sarah27Sutherland D27.25
6Seitaridis, Susie23Athletics Wo27.42
7Trikaliotis, Deyana21Campbelltown27.45
8Bates, Eva15U.T.S. North28.31
Section 4 Wind: +0.0
1Walker, Brooke19Camden Athle26.40
2Tilt, Lily16Hills Distri27.03
3Court, Mackenzie16Camden Athle27.06
4Fisher, Isabella13Cherrybrook27.42
5Tima, Layla13Westfields27.67
6Bowrey, Amie19Athletics NS27.92
7Lira-Loloa, Isabella12Mounties Ath28.34
Section 5 Wind: +0.0
1Thompson, Emily23University of Nsw27.37
2Trope, Amelie13Randwick Bot27.70
3Chauvin, Bianca16Camden Athle27.72
4Attard, Kaylee12Campbelltown27.98
5Millecamps, Eliette12Randwick Bot27.99
6Green, Tiarna13Camden Athle28.21
7mitchell, madison13Cherrybrook28.45
Section 6 Wind: -0.3
1Staples, Elizabeth18Cherrybrook27.50
2Kourembes, Jessica17Camden Athle28.31
3Giampietro, Ainsley12Blue Mountai28.87
4Case, Bianca13Hornsby Dist29.14
5Eyears, Sarah33Bankstown Sp29.22
6Philip, Alyssa21U.T.S. North29.54
Section 7 Wind: -1.4
1Albino, Rakeli18Hornsby Dist29.26
2Tanaki, Leisiliva Betty11Mounties Ath31.43
3Clayton, Josie11Hornsby Dist31.86
4Lovell - T/F36, Mali16U.T.S. North32.46
5Colley, Tamsin18Hills Distri32.48
6Flynn, Rina58Illawarra Bl36.20

Event 13 Men 60 M Open

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1 Wind: 0.6
1Baker, Phillip18Campbelltown7.05
2Hayashi, Sean22Sydney Pacif7.06
3Khan, Nabill20Athletics NS7.12
4Vuong, Kenneth30Asics Wests7.14
5Quintana, Ethan16U.T.S. North7.32
5Myant, Will23Asics Wests7.36
6McLean, Lachlan32Hills Distri7.36
Section 2 Wind: -2.1
1Kabba, Rashid15Westfields7.12
2Bell, Keegan19Athletics NS7.25
3Ockert, George27Bankstown Sp7.30
4Stenmark, Louis22U.T.S. North7.34
5Ash, Lachlan19Campbelltown7.41
6Nolan, Daniel27U.T.S. North7.49
7Maistry, William16Trinity Athl7.52
8Vukovic, Evan14Asics Wests7.63
Section 3 Wind: -1.3
1Boadu, Emmanuel17Campbelltown7.34
2Li, Christopher22University of Nsw7.43
3Dã¢â‚¬â„¢arcy, Jack23Campbelltown7.49
4Almoail, Adam15Nepean Distr7.58
5Dueza, Ryan19Campbelltown7.59
6Peter, Abiatara17Campbelltown7.79
7Konstantinoff, Maximus13Nepean Distr8.15
8Blackley, Max17St Ignatius8.20
Section 4 Wind: -2.5
1Muhana, Maan29Sydney University7.53
2Banovich, Cameron15Westfields7.62
3Link, Jett17Athletics Wo7.71
4Balic, Ivan14Asics Wests7.76
5Cheung, Callum13University of Nsw7.83
6Lim, Simon16Mounties Ath7.92
7Hughes, Darren57Athletics NS7.94
8White, Ben16Campbelltown8.09
Section 5 Wind: -2.3
1Tucker, Thomas19Sydney University7.33
2Miljak, Lucas13St. George D8.11
3Catzel, Ryan45Balmain Athl8.17
4Perry, Xavier12Nepean Distr8.22
5Wardecki, Krzysztof52Balmain Athl8.28
6Goetz, Alex13Westfields8.37
7Izzo, Herman60Sydney Pacif8.50
Section 6 Wind: -0.3
1Bridger, Jack17St. George D7.72
2Bridger, Adam15St. George D7.74
3chiarella, sebastian14Sydney Pacif8.14
4Hennessey, Xavier13Cherrybrook8.18
5Shearsby, David64Sydney Pacif8.52
6Oyoo, Derrick12Campbelltown9.09
7giesler, rob61Nepean Distr9.28
8Blackley, Oscar15St Ignatius9.54

Event 12 Women 60 M Open

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1 Wind: -4.8
1Taddeo, Abbie26Illawong Rev7.69
2Pasternatsky, Larissa29Sydney University7.81
3Mciver, Carlie21Illawong Rev8.01
4Donofrio, Nicolette18U.T.S. North8.02
5Pickering, Bronte19Campbelltown8.13
6Burnett, Alysha23Cherrybrook8.33
7Miller, Madeleine26Kembla Joggers Inc.8.39
8Parr, Ashleigh26Illawong Rev8.40
Section 2 Wind: -3.0
1Kabuyawa, Tuliana14Campbelltown8.02
2Thompson, Emily23University of Nsw8.54
3Trope, Amelie13Randwick Bot8.58
4Tima, Layla13Westfields8.62
5Trikaliotis, Deyana21Campbelltown8.64
6Green, Tiarna13Camden Athle8.77
7Millecamps, Eliette12Randwick Bot8.84
Section 3 Wind: -1.7
1Walker, Brooke19Camden Athle8.22
2James, Sarah27Sutherland D8.37
3Peter, Esther14Campbelltown8.46
4Strong, Kylie53Athletics NS8.68
5Moefaauo, Le'ati12Westfields8.95
6Ellis, Caroline46Epping Distr9.11
Section 4 Wind: -3.3
1Fuller, Sundance19Campbelltown8.11
2Albino, Rakeli18Hornsby Dist9.08
3Todd, Piper12Bankstown Sp9.18
4Goetz, Molly15Sutherland D9.42
5Giampietro, Ainsley12Blue Mountai9.49
6Flynn, Rina58Illawarra Bl11.02
7Taylor, Jill65Cherrybrook11.28

Distance

Event 30 Women 3000 M Steeplechase Open

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1Chan, Cheryl25Sydney University11:22.13

Event 28 Men 5000 M Walk Open

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1Bell, Darcy14Asics Wests27:23.76
--Sinnett, Alexander12Asics WestsDQ54.7.2

Event 27 Women 5000 M Walk Open

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1Bell, Bridget18Asics Wests28:23.16
2Pengilley, Teegan19Bankstown Sp29:09.57
3Hickson, Alannah15Asics Wests31:23.32
4Smith, Casey16Kooringal -W33:32.38

Event 26 Men 1500 M Walk Open

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1Strahl, Caleb16St. George D7:54.48

Event 25 Women 1500 M Walk Open

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1Cassilles, Ciara13Westfields7:07.72
2Bektas, Jessey13Nepean Distr8:35.53
3Bektas, Abbey13Nepean Distr8:35.55

Event 24 Men 1500 M Run Open

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1Peterson, Leo29U.T.S. North4:08.86
2Xia, Patrick18Randwick Bot4:17.48
3Ruiz Davila, Julio24Campbelltown4:17.69
4McIntosh, Kyle26Sutherland D4:18.25
5Joyce, Matthew31Cherrybrook4:19.66
6Cross, Andrew48Sutherland D4:21.75
7O'Brien, Earl35Asics Wests4:24.29
8Baptist, Lachlan15Westfields4:27.96
9Archer, Stephen43Hills Distri4:31.63
10Boomkamp, Maximilian16Hornsby Dist4:38.33
11Houston, Aaron16Orange Littl4:41.14
Section 2
1Etteridge, Jerome19Illawong Rev4:39.99
2Judge, Lincoln13RunCrew4:47.13
3Westwood, Matthew14Camden Athle5:05.76
4Burton, Joshua32Nepean Distr5:07.33
5Long, Benjamin12Westfields5:14.58
6Coles, Tony59Hills Distri5:18.20
7Bertucci, Christian14Campbelltown5:37.06
8Westwood, Benjamin11Westfields5:49.08
9Wendt, Jason52Sutherland D5:55.47

Event 23 Women 1500 M Run Open

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1Middleton, Charlotte50Sydney Pacif5:00.44
2Stevill, Aiesha15Illawong Rev5:03.42
3Farre, Aaliya13Westfields5:05.22
4D'Ombrain, Hailey14Victory Runners5:06.99
5Bowrey, Katie11Cherrybrook5:07.62
6Clark, Bronte12Camden Athle5:10.96
7Gawel, Eva11Randwick Bot5:13.98
8Baxter, Stephanie24South Sydney5:17.92
9Dukes, Mabel12RunCrew5:18.58
10Newitt, Tessa13Asics Wests5:24.92
11Clayton, Charlotte13Hornsby Dist5:33.21
12Baptist, Isabella11Westfields5:39.23
13Baptist, Madeline13Westfields5:43.18
14Scott, Belinda19Asics Wests5:43.85
15Basman, Robyn62Illawong Rev5:59.88
16Ruiz Davila, Cecilia18Campbelltown6:24.70

Jumps

Event 32 Mixed Triple Jump Division 3

NameAgeCentreFinalWindPoints
Final
1Sarris, ZoeW12Westfields9.62m1.5
9.62m(1.5) 9.35m(0.6) 9.34m(0.2) 9.06m(3.6)
2Siteman, Crystal RoseW14Campbelltown9.46m2.3
9.37m(0.5) 9.46m(2.3) 9.46m(2.6) 9.37m(+0.0)
3Robson, MiaW11Nepean Distr9.15m2.3
8.07m(-1.2) 9.15m(2.3) 8.86m(1.7) 9.01m(1.2)
4Hampton, TeddyM12Cherrybrook9.10m1.7
FOUL(+0.0) 9.00m(0.9) 8.67m(-0.1) 9.10m(1.7)
5Stewart, GabrielM11Trinity Athl9.08m1.7
8.30m(0.3) 8.95m(+0.0) 9.08m(1.7) 9.03m(+0.0)
6giesler, robM61Nepean Distr8.51m-0.1
8.28m(2.0) 8.51m(-0.1) PASS PASS
7Mitchell, AvaW12Hornsby Dist8.36m2.8
7.93m(+0.0) 8.29m(0.7) 8.34m(2.4) 8.36m(2.8)
8Dehn, RenaeW21Westfields8.27m1.6
8.07m(0.2) 7.99m(-1.9) PASS 8.27m(1.6)
9Taylor, JillW65Cherrybrook6.69m0.3
6.58m(+0.0) 6.69m(0.3) 6.48m(+0.0) FOUL(2.4)

Event 35 Mixed Triple Jump Division 2

NameAgeCentreFinalWindPoints
Final
1Idris, RaphailaW14Campbelltown12.16m0.6
11.38m(3.9) 12.16m(0.6) 12.16m(+0.0) FOUL(2.9)
2Pejkovic, AmyW27Athletics NS11.93m0.4
11.17m(3.8) 11.23m(0.4) 11.93m(0.4) 11.61m(0.5)
3Parmegiani, AnnabelleW23U.T.S. North11.82m-0.3
11.82m(-0.3) FOUL(1.8) 11.79m(+0.0) FOUL(0.2)
4Nourdine, ClaraW15Trinity Athl11.71m0.2
11.71m(0.2) 11.68m(4.9) 9.89m(-1.4) 11.70m(0.8)
5Philip, AlyssaW21U.T.S. North11.12m0.2
10.76m(+0.0) 11.06m(0.4) 11.12m(0.2) 11.08m(+0.0)
6Talaia, NekeaW13Campbelltown10.81m3.2
10.81m(3.2) 9.56m(3.0) 10.09m(-1.5) 10.54m(1.3)
7Macrow-Cain, AlanaW24U.T.S. North10.78m0.8
10.53m(+0.0) 10.72m(0.4) 10.78m(0.8) FOUL(2.9)
8Monzon, CharlizeW14Westfields10.33m1.9
10.33m(1.9) 10.13m(0.4) FOUL(+0.0) FOUL(1.4)
9Moefaauo, Le'atiW12Westfields9.89m0.7
FOUL(-0.8) 9.89m(0.7) 9.72m(0.3) 9.84m(0.6)
10Kandel, LilliW12Campbelltown9.58m1.1
9.58m(1.1) FOUL(+0.0) 9.55m(+0.0) FOUL(0.5)

Event 37 Mixed Triple Jump Division 1

NameAgeCentreFinalWindPoints
Final
1Marshall, RyanM18Sydney Pacif14.64m1.1
14.64m(1.1) 14.56m(2.2) FOUL(-0.5) 14.64m(0.4)
2Jones, RyanM19Cherrybrook13.21m2.4
13.21m(2.4) 12.96m(1.3) FOUL(+0.0) 12.77m(1.9)
3Morris, BaileyM16Camden Athle13.06m+0.0
FOUL(4.7) FOUL(3.3) 13.06m(+0.0) 11.74m(3.2)
4McGill, CharlotteW18Sydney University12.35m0.7
12.35m(0.7) 12.06m(2.1) 12.21m(1.7) 11.90m(0.7)
5Petersen, AlexandraW21Trinity Athl12.25m2.7
12.05m(3.4) 12.25m(2.7) 12.13m(0.9) 12.16m(1.4)
6Fountas, JasmineW20South Sydney12.02m4.4
11.94m(3.6) 12.02m(4.4) 11.78m(-0.1) 11.94m(+0.0)
7Facer, ZacharyM14Asics Wests11.65m-0.3
11.57m(1.6) 11.57m(2.7) 11.65m(-0.3) FOUL(1.1)
8Brimble, NakeishaW16Trinity Athl11.58m1.7
11.58m(1.7) FOUL(2.2) 11.29m(0.3) FOUL(0.5)
9Touma, JosephM14Randwick Bot11.34m2.7
FOUL(2.2) 11.34m(2.7) FOUL(-2.6) PASS
10Hennessey, XavierM13Cherrybrook10.40m1.0
FOUL(4.9) FOUL(2.1) 10.26m(1.8) 10.40m(1.0)

Event 38 Mixed High Jump Division 3

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1Boccaletti, MarcoM13Cherrybrook1.50m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.48 1.50 1.53
P P P P P O O O O XXO O XO XXX
2Brooks, MylesM11Camden Athle1.40m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
P P P P P O O O O XXX
2Tilt, LilyW16Hills Distri1.40m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
P P P P P P O O O XXX
4Robson, MiaW11Nepean Distr1.40m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
P P P P O O O O XO XX
5Hampton, TeddyM12Cherrybrook1.35m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
P P P P P O O O XXX
6Goetz, AlexM13Westfields1.35m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
P P P P O O O XO XXX
7giesler, robM61Nepean Distr1.25m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
P P P P XO XO
8Ellis, CarolineW46Epping Distr1.15m
1.00 1.05 1.10 1.15 1.20
O O O O XXX

Event 36 Mixed High Jump Division 2

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1Saravanja, MaksimirM12Knox Grammar School1.65m
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70
P P O O XO XO O XXX
2Staples, ElizabethW18Cherrybrook1.60m
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
P P O O O O XXX
2Hicks, CaitlynW20Athletics NS1.60m
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
P P P O O O XXX
4Ramsey, HollyW15Illawong Rev1.60m
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
P P O O O XO XXX
5Calusic, ViktorijaW14Cherrybrook1.60m
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
P P O O XO XXO XXX
6Moresi, JoelM11Cherrybrook1.55m
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60
O O O O O XXX
7Moresi, OliviaW13Cherrybrook1.55m
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60
O O O XO O XXX
8Davis, CaitlinW19U.T.S. North1.55m
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60
P P O O XO XXX
8Bowrey, AmieW19Athletics NS1.55m
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60
P P O O XO XXX
10Judge, LincolnM13RunCrew1.55m
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60
P O O XO XXO XXX

Event 33 Mixed High Jump Division 1

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1Tilley, MatthewM24Sydney Pacif2.15m
1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 2.15 2.20
P P P P P P P P O O O O XXX
2Kollias, NicholasM19Randwick Bot2.10m
1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.05 2.10 2.15
P P P P P P O O XO O O XXX
3Cullen, RobbieM16Cherrybrook1.95m
1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00
P P P O P P XO XXO XXX
4Grant, RileyM18Mingara Athl1.75m
1.60 1.65 1.70 1.75 1.80
P P O O XXX
5Archer, BlakeM17Hills Distri1.70m
1.60 1.65 1.70 1.75
P O O XXX
6Tozer, RosieW18Athletics NS1.70m
1.60 1.65 1.70 1.75
O O XO XXX
7Galvin, TomM23Sydney University1.60m
1.60 1.65
XO XXX

Throws

Event 34 Mixed Hammer Throw Division 2

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1Goetz, AlexM13Westfields44.91m3kg
FOUL 41.96m 42.30m 44.91m
2Williams, BrookeW13Illawong Rev39.99m3kg
39.24m FOUL 39.99m FOUL
3Saunders, MatildaW12Campbelltown37.95m3kg
35.48m 37.95m FOUL FOUL
4Chauhan, KeshikaW16Nepean Distr37.02m3kg
35.61m FOUL 32.64m 37.02m
5Jones, WarrenM40U.T.S. North33.07m7.26kg
32.45m 32.91m 33.07m 30.42m
6Taylor, JillW65Cherrybrook31.71m3kg
PASS PASS PASS 31.71m
7Buss, AmityW16Glenbrook Li31.20m3kg
FOUL FOUL 28.47m 31.20m
8Ward, RichardM72Blue Mountai30.88m4kg
FOUL FOUL 30.63m 30.88m
9Yu, JaidenM13U.T.S. North30.25m3kg
30.25m 29.14m FOUL FOUL
10Williams, BreeannaW12Sutherland D26.67m3kg
FOUL 26.67m 16.52m FOUL

Event 31 Mixed Hammer Throw Division 1

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1Hulley, AlexandraW23Sutherland D66.83m4kg
FOUL 66.26m 66.83m FOUL
2Heyes, TimothyM23U.T.S. North59.30m7.26kg
59.30m FOUL FOUL FOUL
3Martin, AlannahW16Sutherland D50.95m3kg
50.95m FOUL 49.62m FOUL
4Morgan, AmeliaW15Campbelltown47.84m3kg
46.80m 47.84m FOUL FOUL
5Goetz, MollyW15Sutherland D45.90m3kg
40.56m 44.26m FOUL 45.90m
6Hardy, ReneeW17Sutherland D45.13m3kg
44.72m 43.02m 43.97m 45.13m
7Pearson, AlyshaW18Sutherland D44.63m4kg
44.45m 44.63m 43.78m 44.02m
8Shokry, SallyW18Sutherland D43.02m4kg
38.63m 43.02m 36.60m 40.47m
9Neich, TeaganW17Sutherland D42.12m3kg
40.88m 40.58m 42.12m FOUL

Hurdles

Event 18 Men 200 M Hurdles 76.2cm

NameAgeCentreFinalWindPoints
Final
1Almoail, Adam15Nepean Distr29.38-2.6
2Hunt, Matthew14U.T.S. North30.23-2.6
3Boccaletti, Marco13Cherrybrook32.92-2.6
4Brown, Bronsen13Sydney Athle36.38-2.6
Photofinish Image


Event 17 Women 200 M Hurdles 76.2cm

NameAgeCentreFinalWindPoints
Final
1Hardy, Chynna14Sutherland D31.75-1.5
2mitchell, madison13Cherrybrook33.18-1.5
3Todd, Piper12Bankstown Sp33.39-1.5
4Mitchell, Ava12Hornsby Dist44.15-1.5
Photofinish Image


Event 16 Women 400 M Hurdles 76.2cm

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1
1Mate, Brodee22Kembla Joggers Inc.1:02.11
2Seitaridis, Susie23Athletics Wo1:06.55
Section 2
1Bates, Eva15U.T.S. North1:08.49
2Visser, Milena16Cherrybrook1:14.67
3Kely, Sara19Cherrybrook2:07.00

Event 15 Men 400 M Hurdles 84cm

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1Cullen, Robbie16Cherrybrook59.38
Photofinish Image


Event 14 Men 400 M Hurdles 91.4cm

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1Hunt, Thomas19U.T.S. North55.52
2Atkinson, Jonathan18Bankstown Sp1:02.18
Photofinish Image


Event 9 Women 80 M Hurdles 76.2cm

NameAgeCentreFinalWindPoints
Final
1Todd, Piper12Bankstown Sp13.27-0.5
2Moefaauo, Le'ati12Westfields14.50-0.5
3Ellis, Caroline46Epping Distr17.23-0.5
4Mikan, Catherine12U.T.S. North17.78-0.5
5Mitchell, Ava12Hornsby Dist18.70-0.5
Photofinish Image


Event 7 Women 90 M Hurdles 76.2cm

NameAgeCentreFinalWindPoints
Final
1Hardy, Chynna14Sutherland D14.58-3.0
2Smithson, Elizabeth14Sutherland D17.03-3.0
Photofinish Image


Event 8 Men 90 M Hurdles 76.2cm

NameAgeCentreFinalWindPoints
Final
1Cheung, Callum13University of Nsw13.94-5.5
2Hennessey, Xavier13Cherrybrook15.23-5.5
3Brown, Bronsen13Sydney Athle16.24-5.5
Photofinish Image


Event 6 Women 100 M Hurdles 76.2cm

NameAgeCentreFinalWindPoints
Final
1Tilt, Lily16Hills Distri15.97-0.6
Photofinish Image


Event 5 Men 100 M Hurdles 84cm

NameAgeCentreFinalWindPoints
Final
1Izzo, Herman60Sydney Pacif16.88-2.6
Photofinish Image


Event 4 Women 100 M Hurdles 84cm

NameAgeCentreFinalPoints
Section 1 Wind: -2.6
1Taddeo, Abbie26Illawong Rev13.73
2Donofrio, Nicolette18U.T.S. North14.78
Section 2 Wind: -0.6
1Parr, Ashleigh26Illawong Rev15.37
2Bowrey, Amie19Athletics NS16.23

Event 3 Men 110 M Hurdles 91.4cm

NameAgeCentreFinalWindPoints
Final
--Link, Jett17Athletics WoNTNWI

Event 1 Men 110 M Hurdles 106.7cm

NameAgeCentreFinalWindPoints
Final
1Hough, Nick27Sydney University14.330.3
2Diamond, Alec23U.T.S. North15.070.3
Photofinish Image


Other Stuff

Event 29 Men 2000 M Steeplechase Open

NameAgeCentreFinalPoints
Final
1Nipperess, James30Sydney University5:35.20
2Burgess, Joe24Sydney University5:39.00