Sprints

Event 19 Men 13+ 200 Meter Run Open

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Barnes, Lachlan13Eastlakes26.76
2Mitchell, Nicholas13Unattached27.39
3Stitt, Craig46Unattached27.63
4Waters, Jackson14Westlakes33.99
5Charlton, Peter13Eastlakes40.74
Section 2
1Shema, Yves19Unattached22.50
2Murphy, Alex16Maitland22.66
3McCarthy, Michael14Maitland23.41
4Barnes, Jack16Eastlakes24.14
5Walter, Elijah17Raymond Terrace25.01
--Samson, Jarrod23UnattachedDNS
Section 3
1Taylor, Sam19Newcastle Runners21.90
2Ndlovu, Ashlyn22Northrern Suburb22.63
3Reid, Leroy18Macquarie Hunter22.72
4Parnell, Daniel22Collingwood Harr23.91
--Cain, Jasper15MaitlandDNS
--Newman, Jack22UnattachedDNS

Event 18 Women 13+ 200 Meter Run Open

NameAgeTeamFinals
Section 1
1McKensey, Jemima14Newcastle City31.97
2Parnell (T36), Amelia19Unattached42.20
--Stitt, Madeline13UnattachedDNS
--Wright, Philippa57Sydney PacificDNS
--Townsend, Vicki56Nsw MastersDNS
--Cimino, Maria49Northrern SuburbDNS
Section 2
1Parry, Caryss15Scone28.16
2Wood, Phoebe14Newcastle City29.56
3Rowntree, Hunter14Newcastle City29.82
--Spannenberg, Abigail14WallsendDNS
--Hopkins, Emma17Adamstown N.LambtonDNS
Section 3
1Doran, Poppy14Adamstown N.Lambton26.60
2Casey, Ramona36Unattached26.85
3Withnall, Elana27Mingara Athl27.23
4Sommer, Annika15Newcastle City27.56
--Cupitt, Ana13Kotara SouthDNS
--Harrison, Summah14Port StephensDNS
Section 4
1Smee, Katie23Unattached24.82
2Cotton, Emma17Port Macquarie25.55
3Heath, Jenna23Adamstown N.Lambton25.89
--Duve, Emily26Sydney UniversityDNS
--Monk, Montana16Macquarie HunterDNS
--Munro, Georgia17Macquarie HunterDNS

Event 21 Boys 6-12 200 Meter Run U13 Years

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Ralph, Kyden8Macquarie Hunter34.70
2Solman, Blayze8Muswellbrook37.72
3Martin, Levi7Adamstown N.Lambton39.45
--Tonga, Jacob7Macquarie HunterDNS
Section 2
1Luke, Elliott7Camden Haven36.32
2Walters, George8Eastlakes36.66
3Ralph, Leo6Macquarie Hunter36.86
4Dowdell, Eddie7Unattached38.27
Section 3
1Winen, Jyden11Muswellbrook33.67
2McCarthy, Finn9Macquarie Hunter33.71
3Bryant, Axl8Macquarie Hunter35.61
4Forbes, Zed8Eastlakes37.28
--Pinches, Archie9Adamstown N.LambtonDNS
Section 4
1Rowston, Jonah10Unattached29.94
2Day, Jackson12Cardiff30.38
3Mascini, Justin9Macquarie Hunter32.01
4Playdon, Oliver10Kotara South32.91
5Ward, Flynn10Kotara South33.43
--Davies, Mitchell10EastlakesDNS
Section 5
1Martin, Liam11Adamstown N.Lambton28.63
2Gallard, Eamon10Cardiff29.00
3Battle, Max12Newcastle City31.30
--Waters, Hayden12WestlakesDNS
--Andrews, Caden11Macquarie HunterDNS
--Humphries-Wilson, Max11EastlakesDNS
Section 6
1Gallard, Zane12Cardiff26.48
2Ward, Nate12Kotara South28.25
3Luke, Isaac12Camden Haven28.60
4Willmott, Madden12Kotara South30.33
5Parry, Jonah8Scone33.54
--Russo, Talen10Port StephenDNS

Event 20 Girls 6-12 200 Meter Run U13 Years

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Brochtrup, Ruby10Aberdeen33.42
2Colvin, Eva8Newcastle City35.56
3Cutfield, Matilda8Adamstown N.Lambton36.79
4Brochtrup, Penny7Aberdeen46.65
Section 2
1Rowntree, Kupa-Lilli10Newcastle City36.23
2Parsons, Charlee9Cardiff42.01
3Clark, Chelsie7Newcastle City42.69
4Winen, Lillie8Muswellbrook43.38
5Croxford, Kora6Macquarie Hunter44.86
6Croft, Lillian6Macquarie Hunter46.82
Section 3
1Bryant, Tayla10Macquarie Hunter31.33
2Solman, Taya11Muswellbrook34.47
3Day, Mikayla9Cardiff34.53
4Morrison, Jasmine8Wallsend Rsl35.71
5Dowdell, Chelsea10Unattached35.84
6McIlwain, Billie8Kotara South36.82
Section 4
1Austin, Molly9Macquarie Hunter32.47
2Vogt, Penny10Wallsend Rsl33.08
3McKensey, Heidi11Newcastle City33.27
4Hicks, Jenice9Edgeworth33.61
5Croft, Isla9Macquarie Hunter35.02
--Barnes, Lacy11EastlakesDNS
Section 5
1Stringer, Jade11Kotara South30.22
2Croxford, Kari9Macquarie Hunter32.42
--Oudshoorn, Aileesha11Port StephensDNS
--Preston-Poole, Mackenzie10EastlakesDNS
--Lyne, Imogen10Newcastle CityDNS
--McDonald, Mia9Port StephensDNS
Section 6
1Brunckhorst, Marli11Macquarie Hunter29.50
1McCarthy, Anika12Macquarie Hunter29.50
3McKensey, Annabel12Newcastle City29.67
4Trembath, Madison10Macquarie Hunter29.93
5Hill, Alice11Unattached30.68
6Morrison, Ella10Wallsend Rsl31.29

Event 15 Men 13+ 60 Meter Dash Open

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Mitchell, Nicholas13Unattached8.30
2Stitt, Craig46Unattached8.36
3Browne, Robert32Wallsend Rsl9.62
4Waters, Jackson14Westlakes9.70
5Charlton, Peter13Eastlakes11.20
Section 2
2McCarthy, Michael14Maitland7.36
3Barnes, Jack16Eastlakes7.73
4Lloyd, Lleyton20Macquarie Hunter7.88
5Barnes, Lachlan13Eastlakes8.48
Section 3
1Eckford, Luke26Unattached7.01
2Ndlovu, Ashlyn22Northrern Suburb7.08
3Murphy, Alex16Maitland7.15
4Shema, Yves19Unattached7.22
5Parnell, Daniel22Collingwood Harr7.50
--Reid, Leroy18Macquarie HunterDNS

Event 14 Women 13+ 60 Meter Dash Open

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Parry, Caryss15Scone8.52
2Macready, Alice14Kotara South9.20
3Townsend, Vicki56Nsw Masters10.05
4Parnell (T36), Amelia19Unattached11.52
--Hamilton, Erin16Mingara AthlDNS
--Hopkins, Emma17Adamstown N.LambtonDNS
Section 2
1Wood, Phoebe14Newcastle City8.62
2Bolakis, Alison39Unattached8.79
3Stitt, Madeline13Unattached8.87
4Cimino, Maria49Northrern Suburb9.03
5Wright, Philippa57Sydney Pacific9.34
--Spannenberg, Abigail14WallsendDNS
Section 3
1Casey, Ramona36Unattached8.00
2Sommer, Annika15Newcastle City8.37
3Holt, Alexandra27Unattached8.43
4Holt, Ruby23Unattached8.44
5Bragg, Madison14Wallsend Rsl8.53
--Cupitt, Ana13Kotara SouthDNS
Section 4
1Duve, Emily26Sydney University7.71
2Carroll, Brittany20Maitland7.92
3Heath, Jenna23Adamstown N.Lambton7.95
--Withnall, Elana27Mingara AthlDNS
--Harrison, Summah14Port StephensDNS
--Munro, Georgia17Macquarie HunterDNS

Event 17 Boys 6-12 60 Meter Dash U13 Years

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Parry, Jonah8Scone9.76
2Ralph, Kyden8Macquarie Hunter10.11
3Forbes, Zed8Eastlakes10.34
4Walters, George8Eastlakes10.75
--Tonga, Jacob7Macquarie HunterDNS
Section 2
1McCarthy, Finn9Macquarie Hunter9.66
2Solman, Blayze8Muswellbrook10.50
3Ralph, Leo6Macquarie Hunter10.65
--Pinches, Archie9Adamstown N.LambtonDNS
Section 3
1Abbott-Mebrate, Alazar10Kotara South9.39
2Bryant, Axl8Macquarie Hunter9.65
3Luke, Elliott7Camden Haven10.39
--Falzon, Cooper9WerringtonDNS
Section 4
1Waters, Hayden12Westlakes9.00
2Day, Jackson12Cardiff9.11
3Russo, Talen10Port Stephen9.58
4Cousins, Lachlan9Edgeworth10.07
5Cousins, Jackson11Edgeworth10.55
Section 5
1Rowston, Jonah10Unattached9.04
2Willmott, Madden12Kotara South9.14
3Playdon, Oliver10Kotara South9.51
4Kellett, Archie10Newcastle City9.56
5Ward, Flynn10Kotara South9.63
--Noonan, William11Macquarie HunterDNS
Section 6
1Martin, Liam11Adamstown N.Lambton8.68
2Andrews, Caden11Macquarie Hunter8.86
3Davies, Mitchell10Eastlakes8.90
4Ward, Nate12Kotara South9.00
5Battle, Max12Newcastle City9.08
--Humphries-Wilson, Max11EastlakesDNS

Event 16 Girls 6-12 60 Meter Dash U13 Years

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Brochtrup, Ruby10Aberdeen9.47
2Brochtrup, Penny7Aberdeen12.11
--Colvin, Eva8Newcastle CityDNS
Section 2
1McIlwain, Billie8Kotara South10.40
2Parsons, Charlee9Cardiff10.71
3Clark, Chelsie7Newcastle City11.76
4Croft, Lillian6Macquarie Hunter12.45
Section 3
1Vogt, Penny10Wallsend Rsl9.82
2Barnes, Lacy11Eastlakes10.03
3Luke, Ruby10Camden Haven10.64
4Stringer, Mila7Kotara South10.76
5Croxford, Kora6Macquarie Hunter11.76
--Lyne, Imogen10Newcastle CityDNS
Section 4
1Trembath, Madison10Macquarie Hunter9.16
2Austin, Molly9Macquarie Hunter9.61
3Morrison, Jasmine8Wallsend Rsl9.95
4Day, Mikayla9Cardiff10.10
5Solman, Taya11Muswellbrook10.11
6Winen, Lillie8Muswellbrook11.52
Section 5
1McCarthy, Anika12Macquarie Hunter8.86
2McDonald, Mia9Port Stephens9.13
3Morrison, Ella10Wallsend Rsl9.40
4Croxford, Kari9Macquarie Hunter9.48
5Stringer, Kaila9Kotara South9.57
6Croft, Isla9Macquarie Hunter10.10
Section 6
1Ross, Ava12Kotara South8.19
2Bryant, Tayla10Macquarie Hunter8.86
3Brunckhorst, Marli11Macquarie Hunter8.89
4Oudshoorn, Aileesha11Port Stephens8.91
5Hill, Alice11Unattached9.36
6Hicks, Jenice9Edgeworth9.55

Distance

Event 28 Mixed 12+ 3000 Meter Run Open

NameAgeTeamFinals
Finals
1Binskin, RyanM16Port Pacer9:05.57
2Heuston, LachlanM21Unattached9:38.60
3Rehbein, RussellM38Unattached9:39.15
4Leadbeatter, TyM14Kotara South9:49.22
5Barry, HudsonM15Woolgoolga9:50.78
6Redford, JoshuaM15Kotara South10:00.84
7Doran, BenjaminM17Adamstown N.Lambton10:25.27
8Onley, OlissaM16Coffs Harbour10:27.28
9Bradford, CharlieM14Unattached10:37.88
10Platt, GradyM14Adamstown N.Lambton10:38.48
11Barnes, JackM16Eastlakes10:38.95
12Smee, AndrewM46Unattached10:58.14
13Bradford, DanielM15Unattached11:17.97
14Bradford, JessieW12Sydney Striders11:19.07
15Miller, AnnabelleW13Newcastle City11:30.48
16Barnes, LachlanM13Eastlakes12:11.15
17Barnes, LacyW11Eastlakes13:31.14
18Maskiell, PeterM71Kembla Joggers13:35.72
--Leadbeatter, EmersonW12Kotara SouthDNS
--Doran, PhoebeW13Kotara SouthDNS
--Pickering, SarahW17Macquarie HunterDNS
--Hall, AudreyW25Sydney UniversityDNS
--Arthur, PaulM53St George AthleticsDNS
--Ingall, RubyW11Kotara SouthDNS

Event 23 Men 13+ 800 Meter Run Open

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Bradford, Daniel15Unattached2:09.31
2Kellett, Noah15Newcastle Runners2:18.35
3Bradford, Charlie14Unattached2:20.93
4Barnes, Lachlan13Eastlakes2:24.64
5Platt, Grady14Adamstown N.Lambton2:30.99
6Waters, Jackson14Westlakes3:10.73
7Charlton, Peter13Eastlakes3:58.88
--Davies, Will22Newcastle RunnersDNS
Section 2
1Lang, Callam20Unattached1:57.26
2Fletcher, Ian27Newcastle Runners2:02.38
3Everett, Brayden15Newcastle Runners2:04.20
4Serret, Joshua20Raymond Terrace2:05.12
5Westcott, Scott45Newcastle Runners2:06.14
6Barnes, Jack16Eastlakes2:07.12
7Robertson, Dave39Unattached2:09.37

Event 22 Women 13+ 800 Meter Run Open

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Doran, Phoebe13Kotara South2:26.31
2Craig, Rebecca13Macquarie Hunter2:27.99
3Schmidt, Lucy13Kotara South2:30.81
4Redford, Isobel13Kotara South2:40.85
5Rowntree, Hunter14Newcastle City2:43.31
6Miller, Lillian15Newcastle City2:54.19
7McKensey, Jemima14Newcastle City3:07.86
--Spannenberg, Abigail14WallsendDNS
Section 2
1Schiffmann, Sarah17Newcastle Runners2:12.35
2Brady, Tia28Newcastle Runners2:12.97
3Kitching, Hayley16Coffs Harbour2:14.42
4Jarvis, Hannah14Kotara South2:23.41
5White, Mikaela26Newcastle Runners2:26.35
--Pickering, Sarah17Macquarie HunterDNS
--Cotton, Emma17Port MacquarieDNS
--Pinches, Aiva14Adamstown N.LambtonDNS
--Monk, Montana16Macquarie HunterDNS

Event 25 Boys 8-12 800 Meter Run U13 Years

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Corrigan, Harrison8Adamstown N.Lambton2:55.55
2Parry, Jonah8Scone3:00.04
3Ralph, Kyden8Macquarie Hunter3:06.74
4Winen, Jyden11Muswellbrook3:14.89
5Platt, Caine8Adamstown N.Lambton3:18.24
6Solman, Blayze8Muswellbrook3:18.73
7Dowdell, Eddie7Unattached3:31.08
8Martin, Levi7Adamstown N.Lambton3:33.28
--Waters, Hayden12WestlakesDNS
Section 2
1Alley, Trent11Run Crew2:19.77
2Ward, Nate12Kotara South2:20.39
3Everett, Cory12Newcastle Runners2:22.58
4Taylor, Jayden10Kotara South2:39.99
5Ward, Flynn10Kotara South2:45.23
6Pinches, Archie9Adamstown N.Lambton2:52.86
7Martin, Callum9Adamstown N.Lambton2:58.87
8Swadlling, Kye8Kotara South2:59.82
--Falzon, Cooper9WerringtonDNS

Event 24 Girls 8-12 800 Meter Run U13 Years

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Croft, Isla9Macquarie Hunter3:08.66
2Rowntree, Kupa-Lilli10Newcastle City3:12.27
3Solman, Taya11Muswellbrook3:21.32
4Day, Mikayla9Cardiff3:24.73
5Cutfield, Matilda8Adamstown N.Lambton3:26.69
6Miller, Dusty-Rose8Newcastle City3:50.73
--Bradford, Jessie12Sydney StridersDNS
--Lyne, Imogen10Newcastle CityDNS
--Dowdell, Chelsea10UnattachedDNS
--Clark, Chelsie7Newcastle CityDNS
--Morrison, Jasmine8Wallsend RslDNS
Section 2
1Leadbeatter, Emerson12Kotara South2:30.92
2McKensey, Annabel12Newcastle City2:40.82
3Ingall, Ruby11Kotara South2:42.84
4Driscoll, Annika10Kotara South2:52.95
5Pinches, Stella11Adamstown N.Lambton2:53.92
6Barnes, Lacy11Eastlakes2:54.09
7McKensey, Heidi11Newcastle City3:04.84
--Preston-Poole, Mackenzie10EastlakesDNS
--Morrison, Ella10Wallsend RslDNS

Jumps

Event 32 Men 13+ Pole Vault Open

NameAgeTeamFinals
Finals
1Taylor, Sam19Newcastle Runners3.50m
2Jankowski, George58Hills Distrist2.40m

Event 31 Women 13+ Pole Vault Open

NameAgeTeamFinals
Finals
1Hopkins, Emma17Adamstown N.Lambton3.00m
2Barrett, Jessica21Cessnock2.20m
3Phillips, Amy18Wallsend Rsl2.00m
4Mena Barreto, Akari17Sydney PacificJ2.00m
5Wright, Philippa57Sydney Pacific1.80m
6Stallard, Trish62Wallsend Rsl1.40m

Event 34 Men 13+ Long Jump Open

NameAgeTeamFinals
Finals
1Walter, Elijah17Raymond Terrace5.98m
2Carr, Blake26Macquarie Hunter5.39m
3Van der Jagt, Edward53Nsw Masters5.29m
4Lloyd, Lleyton20Macquarie Hunter5.23m
5Hughes, TJ14Kotara South4.88m
6Waters, Jackson14Westlakes4.26m
7Muirhead, Marshall13Macquarie Hunter4.24m
8Parsons, Kye13Cardiff3.44m
9Charlton, Peter13Eastlakes2.49m
--Browne, Robert32Wallsend RslDNS

Event 33 Women 13+ Long Jump Open

NameAgeTeamFinals
Finals
1Kranendock, Bethany20Wyong5.85m
2Pont, Tahla20Macquarie Hunter5.81m
3Carroll, Brittany20Maitland5.76m
4Withnall, Elana27Mingara Athl5.00m
5Spannenberg, Abigail14Wallsend4.89m
6Hopkins, Emma17Adamstown N.Lambton4.68m
7Bragg, Madison14Wallsend Rsl4.66m
8Barrett, Jessica21Cessnock4.39m
9Joseph, Kailyn18Cherrybrook4.09m
10Macready, Alice14Kotara South3.92m
11Townsend, Vicki56Nsw Masters3.80m
--Parry, Caryss15SconeDNS
--Craig, Rebecca13Macquarie HunterDNS
--Sommer, Annika15Newcastle CityDNS

Event 40 Boys 6-12 Long Jump U13 Years

NameAgeTeamFinals
Finals
1Martin, Liam11Adamstown N.Lambton4.51m
2Noonan, William11Macquarie Hunter4.21m
3Battle, Max12Newcastle City4.12m
4Waters, Hayden12Westlakes4.02m
5Davies, Mitchell10Eastlakes3.76m
6Andrews, Caden11Macquarie Hunter3.71m
7Kellett, Archie10Newcastle City3.70m
8Playdon, Oliver10Kotara South3.57m
9Rowston, Jonah10Unattached3.36m
10McCarthy, Finn9Macquarie Hunter3.32m
11Bryant, Axl8Macquarie Hunter3.22m
12Cousins, Jackson11Edgeworth3.12m
13Ralph, Kyden8Macquarie Hunter2.98m
14Cousins, Lachlan9Edgeworth2.97m
15Walters, George8Eastlakes2.92m
16Luke, Elliott7Camden Haven2.91m
17Forbes, Zed8Eastlakes2.79m
18Ralph, Leo6Macquarie Hunter2.69m
19Wijnans, Jagger10Eastlakes2.58m
20Solman, Blayze8Muswellbrook2.55m
21Dowdell, Eddie7Unattached2.29m
--Day, Jackson12CardiffDNS
--Martin, Callum9Adamstown N.LambtonDNS
--Humphries-Wilson, Max11EastlakesDNS
--Martin, Levi7Adamstown N.LambtonDNS
--Parry, Jonah8SconeDNS
--Russo, Talen10Port StephenDNS

Event 39 Girls 6-12 Long Jump U13 Years

NameAgeTeamFinals
Finals
1Oudshoorn, Aileesha11Port Stephens4.37m
2McCarthy, Anika12Macquarie Hunter4.25m
3McKensey, Annabel12Newcastle City4.03m
4Brunckhorst, Marli11Macquarie Hunter3.90m
5Brochtrup, Ruby10Aberdeen3.87m
6Croft, Isla9Macquarie Hunter3.70m
7Morrison, Ella10Wallsend Rsl3.66m
8Driscoll, Annika10Kotara South3.61m
9McDonald, Mia9Port Stephens3.56m
10Croxford, Kari9Macquarie HunterJ3.56m
11McKensey, Heidi11Newcastle City3.54m
12Vogt, Penny10Wallsend Rsl3.53m
13Morrison, Jasmine8Wallsend Rsl3.49m
14Colvin, Eva8Newcastle City3.32m
15Stringer, Kaila9Kotara South3.31m
16Bryant, Tayla10Macquarie Hunter3.26m
17Cutfield, Matilda8Adamstown N.Lambton3.24m
18Dowdell, Chelsea10Unattached3.06m
19Solman, Taya11Muswellbrook2.71m
20Parsons, Charlee9CardiffJ2.71m
21Day, Mikayla9Cardiff2.60m
22Croxford, Kora6Macquarie Hunter2.44m
23Clark, Chelsie7Newcastle City2.39m
24Brochtrup, Penny7Aberdeen2.31m
25Croft, Lillian6Macquarie Hunter2.18m
--Lyne, Imogen10Newcastle CityDNS
--Austin, Molly9Macquarie HunterDNS
--Luke, Ruby10Camden HavenDNS

Throws

Event 36 Men 13+ Shot Put Open

NameAgeTeamFinals
Finals
1Muscat, Jamie44Wyong13.08m
2Clifford, Morgan44Unattached10.61m
3Parsons, Kye13Cardiff8.27m
4Browne, Robert32Wallsend Rsl8.01m
5Charlton, Peter13Eastlakes6.55m
6Waters, Jackson14Westlakes5.69m
--Taylor, Sam19Newcastle RunnersFOUL

Event 35 Women 13+ Shot Put Open

NameAgeTeamFinals
Finals
1Alexander, Yasmin14Eastlakes10.48m
2Townsend, Vicki56Nsw Masters10.09m
3Wright, Philippa57Sydney Pacific7.39m
4Macready, Alice14Kotara South7.30m
--Richardson, Emily15Macquarie HunterDNS
--Spannenberg, Abigail14WallsendDNS

Event 42 Men 13+ Hammer Throw Open

NameAgeTeamFinals
Finals
1Muscat, Jamie44Wyong41.38m
2Day, Jackson12Cardiff23.48m
3Clifford, Morgan44Unattached23.33m
4Browne, Robert32Wallsend Rsl20.40m

Event 41 Women 13+ Hammer Throw Open

NameAgeTeamFinals
Finals
1Scott, Heather15Wallsend Rsl45.34m
2Cimino, Maria49Northrern Suburb40.37m
3Phillips, Samantha16Wallsend Rsl31.41m
4Townsend, Vicki56Nsw Masters30.27m
5Phillips, Amy18Wallsend Rsl21.03m

Event 37 Boys 6-12 Shot Put U13 Years

NameAgeTeamFinals
Finals
1Andrews, Caden11Macquarie Hunter11.16m
2Day, Jackson12Cardiff10.53m
3Martin, Liam11Adamstown N.Lambton10.33m
4Tonga, Noah10Macquarie Hunter9.15m
5Waters, Hayden12Westlakes8.95m
6Cousins, Jackson11Edgeworth8.05m
7Cousins, Lachlan9Edgeworth6.05m
8Forbes, Zed8Eastlakes5.75m
9Muirhead, Carter10Macquarie Hunter5.70m
10Wijnans, Jagger10Eastlakes5.30m
11Martin, Callum9Adamstown N.Lambton4.81m
12Ralph, Leo6Macquarie Hunter4.68m
13Walters, George8Eastlakes4.57m
14Ralph, Kyden8Macquarie Hunter3.58m
--Russo, Talen10Port StephenDNS
--Solman, Blayze8MuswellbrookDNS
--Taylor, Jayden10Kotara SouthDNS
--Humphries-Wilson, Max11EastlakesDNS
--Parry, Jonah8SconeDNS
--Tonga, Jacob7Macquarie HunterDNS
--Bryant, Axl8Macquarie HunterDNS
--Martin, Levi7Adamstown N.LambtonDNS

Event 38 Girls 6-12 Shot Put U13 Years

NameAgeTeamFinals
Finals
1Vogt, Penny10Wallsend Rsl8.23m
2Alexander, Zaara12Eastlakes7.96m
3Parsons, Charlee9Cardiff6.66m
4Croft, Isla9Macquarie Hunter6.55m
5Luke, Ruby10Camden Haven5.74m
6Morrison, Ella10Wallsend Rsl5.65m
7Solman, Taya11Muswellbrook5.60m
8Hicks, Jenice9Edgeworth5.12m
9Morrison, Jasmine8Wallsend Rsl4.67m
10Croxford, Kari9Macquarie Hunter4.29m
11Croxford, Kora6Macquarie Hunter3.75m
12Croft, Lillian6Macquarie Hunter3.64m
--Brochtrup, Penny7AberdeenDNS
--Brochtrup, Ruby10AberdeenDNS
--Lyne, Imogen10Newcastle CityDNS

Hurdles

Event 10 Boys 12 Year Olds 80 Meter Hurdles 9 x 76cm S.Hurdle 76cm

NameAgeTeamFinals
Finals
1Luke, Isaac12Camden Haven14.0h
Photofinish Image

Event 13 Women 16-17 100 Meter Hurdles 10 x 76cm S.Hurdle 76cm

NameAgeTeamFinals
Finals
--Hamilton, Erin16Mingara AthlDNS

Event 27 Men 12-15 200 Meter Hurdles 10 x 76cm S.Hurdle 60cm

NameAgeTeamFinals
Finals
1Hughes, TJ14Kotara South31.42
--Day, Jackson12CardiffDNS
--Luke, Isaac12Camden HavenDNS
--Muirhead, Marshall13Macquarie HunterDNS
Photofinish Image

Event 26 Women 12-15 200 Meter Hurdles 10 x 76cm S.Hurdle 76cm

NameAgeTeamFinals
Finals
1Whyte, Allia13Kotara South32.26
--Doran, Poppy14Adamstown N.LambtonDNS
Photofinish Image

Event 12 Girls 14-15 90 Meter Hurdles 9 x 76cm S.Hurdle 76cm

NameAgeTeamFinals
Finals
1Bragg, Madison14Wallsend Rsl16.3h
Photofinish Image

Event 11 Boys 13 Year Olds 90 Meter Hurdles 9 x 76cm S.Hurdle 76cm

NameAgeTeamFinals
Finals
1Muirhead, Marshall13Macquarie Hunter15.5h
2Parsons, Kye13Cardiff19.1h
Photofinish Image

Event 9 Girls 12+ 80 Meter Hurdles 9 x 76cm S.Hurdle 76cm

NameAgeTeamFinals
Finals
1Whyte, Allia13Kotara South14.8h
2Townsend, Vicki56Nsw Masters15.8h
Photofinish Image

Event 8 Boys 11 Year Olds 80 Meter Hurdles 9 x 68cm S.Hurdle 68cm

NameAgeTeamFinals
Finals
1Alley, Trent11Run Crew12.4h
2Bunn, Cohen11Unattached13.9h
3Cousins, Jackson11Edgeworth18.4h
Photofinish Image

Event 7 Girls 11 Year Olds 80 Meter Hurdles 9 x 68cm S.Hurdle 68cm

NameAgeTeamFinals
Finals
1Oudshoorn, Aileesha11Port Stephens13.9h
2Ingall, Ruby11Kotara South14.0h
3Solman, Taya11Muswellbrook18.0h
Photofinish Image

Event 6 Boys 10 Year Olds 80 Meter Hurdles 9 x 60cm S.Hurdle 60cm

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Abbott-Mebrate, Alazar10Kotara South15.8h
2Russo, Talen10Port Stephen16.5h
Section 2
1Rowston, Jonah10Unattached14.4h
2Davies, Mitchell10Eastlakes15.0h
3Kellett, Archie10Newcastle City15.7h

Event 5 Girls 10 Year Olds 80 Meter Hurdles 9 x 60cm S.Hurdle 60cm

NameAgeTeamFinals
Finals
1Morrison, Ella10Wallsend Rsl14.7h
2Bryant, Tayla10Macquarie Hunter14.8h
3Brochtrup, Ruby10Aberdeen15.8h
4Vogt, Penny10Wallsend Rsl16.8h
Photofinish Image

Event 4 Boys 9 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 60cm S.Hurdle 60cm

NameAgeTeamFinals
Finals
1Mascini, Justin9Macquarie Hunter10.9h
2Martin, Callum9Adamstown N.Lambton12.4h
3McCarthy, Finn9Macquarie Hunter13.0h
--Cousins, Lachlan9EdgeworthDNS
--Falzon, Cooper9WerringtonDNS
Photofinish Image

Event 3 Girls 9 Year Olds 60 Meter Hurdles 6 x 60cm S.Hurdle 60cm

NameAgeTeamFinals
Finals
1Stringer, Kaila9Kotara South11.5h
2McDonald, Mia9Port Stephens11.6h
3Croft, Isla9Macquarie Hunter12.0h
4Day, Mikayla9Cardiff12.2h
5Parsons, Charlee9Cardiff13.9h
Photofinish Image

Event 2 Boys 7-8 60 Meter Hurdles 6 x 45cm S.Hurdle 45 cm

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Luke, Elliott7Camden Haven12.5h
2Walters, George8Eastlakes13.0h
3Martin, Levi7Adamstown N.Lambton13.9h
Section 2
1Ralph, Kyden8Macquarie Hunter11.1h
2Solman, Blayze8Muswellbrook12.1h
3Ralph, Leo6Macquarie Hunter14.1h
--Tonga, Jacob7Macquarie HunterDNS

Event 1 Girls 7-8 60 Meter Hurdles 6 x 45cm S.Hurdle 45 cm

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Morrison, Jasmine8Wallsend Rsl12.2h
2Cutfield, Matilda8Adamstown N.Lambton12.4h
3Stringer, Mila7Kotara South12.5h
4Clark, Chelsie7Newcastle City13.6h
5Winen, Lillie8Muswellbrook14.0h
6Brochtrup, Penny7Aberdeen14.4h
Section 2
1Croft, Lillian6Macquarie Hunter18.9h

Relays