Sprints

Event 11 Men 100 Metre Open
Top 8 Advance by Time

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: 3.8
1Coorey-Ewings, Carl22Sydney University10.36q
2Mandera, Max17Knox Grammar School10.72q
3Vuong, Kenneth30Asics Wests10.78q
4Bell, Keegan19Hills Distri10.82
5Opoku Mensah, Godwin19Westfields10.86
6Muller, Harrison19Knox Grammar School10.92
7Barclay, Charles19U.T.S Northe10.93
8Goschnik, Luke19St George District10.94
Heat 2 Preliminaries Wind: 3.0
1Azzopardi, Joshua21Camden10.56q
2Whitehead, Hugo21U.T.S Northe10.66q
3Fragiadakis, Teri23Illawong Rev10.74q
4Sheffield, Lachlan25Unattached10.96
5O'Neill, Mitchell22Athletics Wo11.23
6Kermond, James24Bankstown Sp11.31
7Lloyd Jones, Daniel17The Scots College11.42
Heat 3 Preliminaries Wind: 2.3
1Ross, Joshua39Mingara10.63q
2Baie, Nicholas25Sydney Pacific10.69q
3Rathore, Shakti27Sydney University10.83
4Hornery, Jack17Sutherland D10.93
5Irving, Jacob20Camden10.95
6Alexis, Kyle24Westfields11.13
7Pintaric, Oscar19Sydney University11.24
8Ockert, George27Bankstown Sp11.26
Heat 4 Preliminaries Wind: 3.1
1Long, Felix18St George District10.90
2Carter, Ben20U.T.S Northe11.06
3McCann, Liam21Illawong Rev11.08
4Lewis, Matthew26Unattached11.14
5Grovbowski, William17Camden11.40
6Van Putten, Ashton17Glenbrook11.41
7Chen, Samuel17Balmain11.46
8McLenaghan, Jake17Blue Mountains11.56
Heat 5 Preliminaries Wind: 4.4
1Jeffery, Aaron22Sydney University11.02
2Patterson, Robert18U.T.S Northe11.22
3Palma, Iram18St George District11.26
4Wilkinson, Charlie16Blue Mountains11.33
5Kaszonyi, Lachlan19Nowra Athlet11.37
6Chisholm, Cameron24Illawarra Bl11.39
7Lindstrom, Hamish18The Scots College11.40
8Mcpaul, James21Athletics Wo11.59
Heat 6 Preliminaries Wind: 1.5
1Yang, Chris18St George District11.32
2Wilson, Asher17Trinity Athl11.43
3Myant, William23Asics Wests11.47
4Park, James17Trinity Athl11.62
5Youssef, Hadi23Bankstown Sp11.70
6Axiotis, Peter23Unattached11.80
7Peel, Alexander17Glenbrook12.02
Heat 7 Preliminaries Wind: 2.0
1Ndlovu, Ashlyn22U.T.S Northe11.51
2Abdon, Jethro26Asics Wests11.55
3Abrahams, Milo15Athletics Ea11.65
4Dibiase, Michael16Knox Grammar School11.76
5Coles, Liam14Toukley11.94
6Vrachnas, Timothy27Unattached12.00
7Scott, Thomas17The Scots College12.06
8Saldana, Fernando23Sydney University12.22
Heat 8 Preliminaries Wind: 1.7
1Harris, Alexander15Illawarra Bl11.65
2Prokopis, John20Sutherland D11.70
3Hooker, Jarod17Campbelltown11.80
4Krishnan, Vasanth24Sydney University11.81
5Guerin, Harris17The Scots College11.86
6Brown, Calem15Illawarra Bl12.04
7Coombe, Hamed18Mounties12.52
Heat 9 Preliminaries Wind: 1.2
1Sherlock, Alexander16Knox Grammar School11.60
2Jones, Lachlan15Douglas Park11.90
3Vasquez, Marco27U.T.S Northe12.21
4Abdullah, Omar18Unattached12.31
5Hughes, Darren57Mounties12.35
6Willatt, Tim31Balmain12.54
7Wearne, Shaun36Mounties12.65
8Rosette, Jarvis14Illawong Rev12.81
Heat 10 Preliminaries Wind: 1.6
1Becker, Max17Unattached11.72
2Elias, Ken34U.T.S Northe12.02
3Parmaxidis, Jason17Campbelltown12.09
4Turner, David44U.T.S Northe12.29
5Abrahams, Harvey15Athletics Ea12.66
6Kearney, Danny13Sutherland D13.00
Heat 11 Preliminaries Wind: 1.2
1Smith, James16Balmain11.08
2McCathie, Max17The Scots College12.25
3McDonald, Angus17The Scots College12.30
4Plasto, Tom16Knox Grammar School12.39
5Freeman, James17The Scots College12.69
6Vuong, Kevin27Asics Wests12.75
7Wardecki, Krzysztof52Balmain12.78
8Carroll, Nat14Athletics Wo12.80
Heat 12 Preliminaries Wind: 1.3
1Watt, Duncan19Unattached11.85
2Napolis, Ricardo19Unattached12.63
3Miljak, Lucas13St George District12.76
4Oldfield, Elias13Illawarra Bl12.90
5Okusitino, Ofa57Nsw Masters12.94
6Rawnsley, Mat48Balmain13.01
7Caswell, Reilly13Nowra Athlet13.29
8Isbitzki, Harley13Westfields13.50
Heat 13 Preliminaries Wind: 1.7
1McMullen, Connor17The Scots College12.82
2McLenaghan, Scott15Blue Mountains13.50
3McDonald, Finn16Blue Mountains13.80
4Faulkner, Tom11Illawong Rev14.33
5Watts, Benjamin11Asics Wests14.58
6Luck, David61Illawong Rev14.90
Heat 14 Preliminaries Wind: 1.2
1Karamil, Vinay26Mounties11.34
2Has, William16Mounties11.90
3Farrugia, Lachlan18Mounties13.97
4Brown, Kian13Blue Mountains14.54
5Rawnsley, Otis11Asics Wests15.06
--Bradley, David73Sutherland DDNF

Event 10 Women 100 Metre Open
Top 8 Advance by Time

NameAgeTeamPrelims
Heat 1 Preliminaries Wind: NWI
1Fioravanti, Kiara27Asics Wests12.47q
2Watson, Amy15Illawong Rev12.78
3Page, Emily17Hills Distri12.79
4Messent, Natassia20Unattached12.85
5Kelaher, Morgan17U.T.S Northe12.92
6de Vries, Sarah28Illawarra Bl13.04
7Douglas, Susie19University of Nsw13.10
Heat 2 Preliminaries Wind: 1.1
1Mciver, Carlie21Illawong Rev12.12q
2King, Kyla23Sutherland D12.32q
3Andrews, Greta17U.T.S Northe12.56q
4Johnson, Lauren35Unattached12.60
5Cramer, Elysha17Sydney Pacific12.63
6Bloor, Erin17Camden12.67
7Rogers, Sabina16Illawong Rev12.76
Heat 3 Preliminaries Wind: 2.6
1Butler, Hayley36Westfields12.03q
2D'Onofrio, Nicolette18U.T.S Northe12.38q
3Economou, Mia19Sutherland D12.50q
4McGovern, Sophie21Sydney University12.58q
5Lammers, Zara16Sutherland D12.61
6Guthrie, Jasmin17U.T.S Northe12.61
7Poole, Bronwyn26Trinity Athl12.70
Heat 4 Preliminaries Wind: 0.8
1York, Alexandra17Trinity Athl12.65
2Pye, Scarlett20Asics Wests12.80
3Lucantonio, Christine Ke22Sydney University13.06
4Parr, Ashleigh26Illawong Rev13.08
5Baxter, Julia18Cherrybrook13.45
6Grinbergs, Edita19U.T.S Northe13.75
--Merlino, Emma28U.T.S NortheDQ WA 16.8
Heat 5 Preliminaries Wind: 0.7
1La Hei, Pascale18U.T.S Northe13.02
2Cibei, Sophia18St George District13.21
3Hallam, Charlie15Sutherland D13.22
4Thompson, Emily23Unattached13.56
5mccluskey, brodie13Nowra Athlet13.76
Heat 6 Preliminaries Wind: 0.1
1Smart, Erin38Nowra Athlet13.21
2Wheadon, Emma15Asics Wests13.51
3Sharma, Miloshka16Sutherland D13.68
4Belunek, Mischa17Balmain13.68
5Tobin, Peta27Illawong Rev13.71
6Fifield, Ruby19Athletics Ea13.73
7Guercio, Stefania15Illawong Rev13.96
8Katsilis, Alexandra17Trinity Athl14.60
Heat 7 Preliminaries Wind: 1.6
1Pye, Indyanna15Asics Wests13.32
2Briffa, Renee45U.T.S Northe13.43
3Allen, Phoebe14Blue Mountains13.96
4Taylor, Savannah13Illawong Rev14.01
5Wilkinson, Isabella13Unattached14.02
6Lee, Regina16Trinity Athl14.09
7Faulkner, Stephanie15Illawong Rev14.25
8Campbell, Ashleigh29Illawong Rev14.35
Heat 8 Preliminaries Wind: 2.3
1ji, milan15Trinity Athl13.57
2Brown, Keeli16Blue Mountains14.05
3Wilkinson, Harriet16Unattached14.23
4Cimino, Maria49U.T.S Northe14.76
5Townsend, Vicki56Nsw Masters15.26
6Wright-Smith, Maisy13Asics Wests15.50
7Kelaher, Bronwyn55U.T.S Northe17.01

Event 40 Men 200 Metre Para

NameAgeTeam
1Etteridge, Jerome19Illawong Rev

Event 4 Men 200 Metre Open

NameAgeTeam
1Abdullah, Omar18Unattached
2Alexis, Kyle24Westfields
3Axiotis, Peter23Unattached
4Becker, Max17Unattached
5Bell, Keegan19Hills Distri
6Brown, Calem15Illawarra Bl
7Burns, Ewan17Knox Grammar
8Carroll, Nat14Athletics Wo
9Carter, Ben20U.T.S Northe
10Caswell, Reilly13Nowra Athlet
11Chisholm, Cameron24Illawarra Bl
12Coles, Liam14Toukley
13Coombe, Hamed18Mounties
14Crowe, Matt23U.T.S Northe
15Dibiase, Michael16Knox Grammar
16Farrugia, Lachlan18Mounties
17Fittler, Emerson16Armidale
18Fittler, Lawson19Armidale
19Fragiadakis, Teri23Illawong Rev
20Gillett, Christopher17Campbelltown
21Goschnik, Luke19St George Di
22Grantham, Callum13Illawong Rev
23Harris, Alexander15Illawarra Bl
24Hemsworth, Riley17The Kings
25Hooker, Jarod17Campbelltown
26Hughes, Darren57Mounties
27Hunt, Thomas19U.T.S Northe
28Irving, Jacob20Camden
29Isbitzki, Harley13Westfields
30Kaszonyi, Lachlan19Nowra Athlet
31Kearney, Danny13Sutherland D
32Kermond, James24Bankstown Sp
33Krishnan, Vasanth24Sydney Unive
34Laurendet, Rohan24Illawong Rev
35Lewis, Matthew26Unattached
36Lloyd Jones, Daniel17The Scots Co
37Long, Felix18St George Di
38Long, Nicholas18Winston Hill
39Luck, David61Illawong Rev
40Mandera, Max17Knox Grammar
41Mason, Robert55Asics Wests
42McCann, Liam21Illawong Rev
43McKillop, Lucas14Sutherland D
44McLenaghan, Jake17Blue Mountai
45McLenaghan, Scott15Blue Mountai
46McMahon, Ashley45U.T.S Northe
47Mcpaul, James21Athletics Wo
48Miljak, Lucas13St George Di
49Myant, William23Asics Wests
50Ndlovu, Ashlyn22U.T.S Northe
51O'Neill, Mitchell22Athletics Wo
52Ockert, George27Bankstown Sp
53Okusitino, Ofa57Nsw Masters
54Oldfield, Elias13Illawarra Bl
55Palma, Iram18St George Di
56Parmaxidis, Jason17Campbelltown
57Patterson, Robert18U.T.S Northe
58Peel, Alexander17Glenbrook
59Pintaric, Oscar19Sydney Unive
60Plasto, Tom16Knox Grammar
61Rathore, Shakti27Sydney Unive
62Rawnsley, Otis11Asics Wests
63Rosette, Jarvis14Illawong Rev
64Ross, Joshua39Mingara
65Royal, Russell14Illawong Rev
66Ruiz Davila, Julio24Campbelltown
67Ryan, Ilett28Independent
68Scott, Thomas17The Scots Co
69Sharwood, Isaac19Trinity Athl
70Sheffield, Lachlan25Unattached
71Sherlock, Alexander16Knox Grammar
72Smith, James16Balmain
73Treeby, Ben24Sydney Pacif
74Turner, David44U.T.S Northe
75Van Putten, Ashton17Glenbrook
76Vane-Tempest, Jack22Mingara
77Vasquez, Marco27U.T.S Northe
78Vrachnas, Timothy27Unattached
79Vuong, Kenneth30Asics Wests
80Wardecki, Krzysztof52Balmain
81Watts, Benjamin11Asics Wests
82Wilkinson, Charlie16Blue Mountai
83Wilson, Asher17Trinity Athl
84Yang, Chris18St George Di
85Youssef, Hadi23Bankstown Sp

Event 3 Women 200 Metre Open

NameAgeTeam
1Andrews, Greta17U.T.S Northe
2Bates, Eva15U.T.S Northe
3Bloor, Erin17Camden
4Briffa, Renee45U.T.S Northe
5Butler, Hayley36Westfields
6Champoux, Megan21Sydney Unive
7Cibei, Sophia18St George Di
8Cimino, Maria49U.T.S Northe
9Cramer, Elysha17Sydney Pacif
10D'Onofrio, Nicolette18U.T.S Northe
11Di Prinzio, Sofia16Trinity Athl
12Douglas, Susie19University o
13Economou, Mia19Sutherland D
14Faulkner, Stephanie15Illawong Rev
15Fifield, Ruby19Athletics Ea
16Fioravanti, Kiara27Asics Wests
17Grinbergs, Edita19U.T.S Northe
18Guercio, Stefania15Illawong Rev
19Guthrie, Isabella17U.T.S Northe
20Guthrie, Jasmin17U.T.S Northe
21Hemsworth, Mia18U.T.S Northe
22Hughes, Claudia19Wallsend Rsl
23James, Sarah27Sutherland D
24Johnson, Lauren35Unattached
25Katsilis, Alexandra17Trinity Athl
26Kelaher, Morgan17U.T.S Northe
27King, Kyla23Sutherland D
28Kuehn, Ava15South Sydney
29La Hei, Pascale18U.T.S Northe
30Lammers, Zara16Sutherland D
31Lee, Emma15Sutherland D
32Lee, Regina16Trinity Athl
33Luxford, Sarah21Asics Wests
34McGovern, Sophie21Sydney Unive
35McNally, Ainslie14Hills Distri
36Mciver, Carlie21Illawong Rev
37Merlino, Emma28U.T.S Northe
38Messent, Natassia20Unattached
39Murphy, Ellen14Balmain
40O'Reilly, Emma17Sydney Strid
41Page, Emily17Hills Distri
42Parr, Ashleigh26Illawong Rev
43Poole, Bronwyn26Trinity Athl
44Pye, Indyanna15Asics Wests
45Pye, Scarlett20Asics Wests
46Quinn, Laura18Trinity Athl
47Reed, Yael37U.T.S Northe
48Rogers, Sabina16Illawong Rev
49Royal, Channary13Illawong Rev
50Ryan, Matilda18Blue Mountai
51Smart, Erin38Nowra Athlet
52Strong, Kylie53U.T.S Northe
53Taylor, Savannah13Illawong Rev
54Thompson, Emily23Unattached
55Tobin, Peta27Illawong Rev
56Tougher, Rachel17Illawong Rev
57Townsend, Vicki56Nsw Masters
58Wahby, Kate19U.T.S Northe
59Watson, Amy15Illawong Rev
60Watts, Sofia14Asics Wests
61Wheadon, Emma15Asics Wests
62de Vries, Sarah28Illawarra Bl
63mccluskey, brodie13Nowra Athlet

Distance

Event 41 Men 3000 Metre Open

NameAgeTeam
1Brown, Zac18Trinity Athl
2Burbaud, Antoine33Athletics Ea
3Burke, Alexander13Randwick Bot
4Cantlon, Patrick17Trinity Athl
5Carson, Miles14Illawong Rev
6Christian, Theo16Trinity Athl
7Constantine, James27Delta Runnin
8Costello, James43Athletics Ea
9Felice, Brendan15Illawong Rev
10Fink, Brendan41Delta Runnin
11Fryer, Drew19Randwick Bot
12Gair, William19Sutherland D
13Gillard, Luca14Trinity Athl
14Gregory, Mark48Athletics Ea
15Hamilton, Thomas16Bankstown Sp
16Hart, Hamish16Knox Grammar
17Ho, Matthew36Delta Runnin
18Larkin, Casper15Blue Mountai
19Lascabettes, Paul24RunCrew
20Lenarduzzi, Benjamin14Sutherland D
21Lister, Robert27Illawong Rev
22Lord, Bevan18Sutherland D
23Mangili-Vincent, Michael35Athletics Ea
24Mason, Robert55Asics Wests
25Morgan, Leo16Randwick Bot
26Mudie, Nathan18Bankstown Sp
27Newell, Richard27Randwick Bot
28Oey, Julian28RunCrew
29Pinkerton, Kyle27Newcastle Fl
30Purcell, Darren50Athletics Ea
31Russell, Max15Randwick Bot
32Salter, Cody18Kembla Jogge
33Sands, Brendan49Athletics Ea
34Solomon, Joel15Sydney Athle
35Stewart, Kobe12Illawong Rev
36Thomas, Ben16Randwick Bot
37Thompson, Joshua37Athletics Ea
38Topp, Russell16Blue Mountai
39Virgona, Thomas18Trinity Athl
40Wasylkowski, Adam34Unattached
41Wilson, Kenneth54Athletics Ea
42Wilson, Luke18Kembla Jogge
43Zavetsanos, Billy15Randwick Bot

Event 11 Women 3000 Metre Open

NameAgeTeam
1Alexander, Lucy15Sutherland D
2Arentz, beth19Sutherland D
3Cameron, Jade17Illawong Rev
4Carolan, Celeste13Kembla Jogge
5Carson, Brooke12Illawong Rev
6Christian, Christina46Illawong Rev
7Dalrymple, Michaela16Campbelltown
8Davidson, Rosie22Illawarra Bl
9Gregory, Jude51Athletics Ea
10Groves, Emily16Camden
11Irwin, Elley18Macquarie Hu
12Lamb, Chloe13Sydney Pacif
13Lambert, Aspen13Trinity Athl
14Larkin, Mirah16Blue Mountai
15Martin, Belinda46Illawong Rev
16Martin, Jordyn15Kembla Jogge
17McPhillips, Ruby17Kembla Jogge
18Mishkarudnaya, Stephanie15Sutherland D
19Roediger, Rosemary66Hills Distri
20Sanday, Niamh18Hills Distri
21Schiffmann, Sarah17Macquarie Hu
22Schultz, Sophie13U.T.S Northe
23Simpson, Piper12Randwick Bot
24Sivills, Olivia16Kembla Jogge
25Walker, Chloe14Balmain
26Wright-Smith, Maisy13Asics Wests

Event 13 Men 3000 Metre Race Walk Open

NameAgeTeamFinals
Finals
--Gonzalez, Sebastian12BalmainDNF
--Strahl, Caleb16St George DistrictDNF
--Dundon, Harry15BalmainDNF
--Barendregt, Travis20Nepean DistrictDNF
--Horton, Jai14WestfieldsDNF

Event 12 Women 3000 Metre Race Walk Open

NameAgeTeamFinals
Finals
--Cassilles, Ciara13WestfieldsDNF
--Pinches, Aiva14Adamstown NeDNF
--Diaz, Ava13BalmainDNF
--Armstrong Reading, Evie12South SydneyDNF Race cancelled
--Parker, Hannah18Randwick BotDNF
--Boughton, Milly14Randwick BotDNF
--Stojanovic, Marisa14WestfieldsDNF

Event 7 Men 800 Metre Open

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Raimond, Oli19Sutherland D1:51.45
2West, Jared32RunCrew1:52.30
3Newell, Richard27Randwick Bot1:53.93
4Virgona, Thomas18Trinity Athl1:54.27
5Jagger, Benjamin22Up Coaching1:54.77
6Musgrove, Cameron22Nowra Athlet1:55.37
7Lang, Callam20Newcastle Runners1:56.32
8Oey, Julian28RunCrew2:00.02
Section 2
1Gill, Cameron18Illawong Rev1:55.05
2Stevenson, Connor30Newcastle Runners1:56.61
3Lascabettes, Paul24RunCrew1:57.35
4Pursey, Oscar21Sydney University1:58.04
5King, Michael15Mounties1:58.27
6Johnson, Zachary20RunCrew1:58.80
7Ryan, Joseph25Sydney University1:59.71
8Offord, Dylan18Trinity Athl2:00.58
Section 3
1Cantlon, Patrick17Trinity Athl1:56.89
2Fryer, Drew19Randwick Bot1:58.61
3Fleming, Cameron20Sydney University1:59.45
4Golledge, Liam17Gosford Litt1:59.64
5Mee, Cameron25Randwick Bot2:01.42
6Halls, Brett42Sydney University2:02.81
7Fletcher, Ian27Newcastle Runners2:03.76
8Hinckfuss, Hugo17The Scots College2:10.93
Section 4
1Furminger, Corey24U.T.S Northe1:57.43
2Lord, Bevan18Sutherland D1:57.63
3Gray, Tom17South Sydney1:58.60
4Fleming, Hayden19The Scots College1:59.64
5Habler, Bailey16Randwick Bot1:59.84
6Christian, Theo16Trinity Athl2:00.41
7McNaughton, James18Illawong Rev2:04.53
8Ruiz Davila, Julio24Campbelltown2:04.74
9Klugman, Greg20Sydney University2:08.19
Section 5
1nicolle, oliver16Randwick Bot2:01.16
2Rodgers, Nicolas15Randwick Bot2:01.96
3Goodyear, Brady24Unattached2:02.52
4Raptis, Paul22Bankstown Sp2:03.79
5Joyce, Matthew31Cherrybrook2:04.00
6McIntosh, Kyle26Sutherland D2:06.22
7Boglioni Beaulieu, Guill29Sydney University2:06.24
8Meaker, Jonathan15Trinity Athl2:07.63
9Zamfir, Andrew17Bankstown Sp2:09.72
10Pliatsikas, Zachary15Trinity Athl2:11.04
Section 6
1Chand, Praneesh17Westfields2:06.78
2Hogg, Matthew15Sydney Strid2:07.04
3Braun, Samuel18The Scots College2:08.15
4Heil, Andrew43Sydney University2:08.26
5Mudie, Nathan18Bankstown Sp2:10.54
6Davis, Jack16Randwick Bot2:12.21
7Henderson-Walls, Nathan17Kembla Joggers Inc.2:12.91
8Carson, Miles14Illawong Rev2:14.73
9McGrath, Dominic16Randwick Bot2:19.27
10Neate, Oliver14St Josephs C2:21.01
11Ruiz Davila, Javier16Campbelltown2:28.32
Section 7
1Thompson, Archie17The Scots College2:11.87
2Everett, Brayden15Newcastle Runners2:12.20
3Low, Jesiah13Sutherland D2:13.78
4McDonald, Angus17The Scots College2:14.52
5Wilson, Kenneth54Athletics Ea2:15.46
6Tyrrell, Zachary15Randwick Bot2:15.63
7Gillard, Luca14Trinity Athl2:16.38
8Cox-Wilson, George16The Scots College2:17.46
9Stewart, Kobe12Illawong Rev2:18.38
10Fry, Jamie18Sydney University2:23.20
Section 8
1McCathie, Max17The Scots College2:15.19
2Etteridge, Jerome19Illawong Rev2:17.27
3Tirado - T13, James18Randwick Bot2:19.45
4Caswell, Reilly13Nowra Athlet2:21.59
5Demasi, Lawrence48Camden2:22.37
6Christian, Alex13Illawong Rev2:22.84
7Davis, Sam14Randwick Bot2:24.79
8Forato, Callum13Athletics Ea2:25.47
9Rawlings, Max14Asics Wests2:26.25
Section 9
1Everett, Cory12Newcastle Runners2:26.14
2Dooley, Peter63Nowra Athlet2:26.69
3McLenaghan, Scott15Blue Mountains2:27.55
4Barrett, Cooper14Nowra Athlet2:28.30
5Wheeler, Lcahlan10Sutherland D2:31.95
6Morgan, Hugo14Randwick Bot2:32.75
7Low, Jude11Sutherland D2:33.42
8Cox-Wilson, Henry18The Scots College2:38.29
9Cassilles, Shea10Illawong Rev2:40.10
10Wendt, Jason52Sutherland D3:00.12

Event 6 Women 800 Metre Open

NameAgeTeamFinals
Section 1
1Purcell, Georgie17Blue Mountains2:10.27
2Arentz, beth19Sutherland D2:14.36
3Bennett, Amy21Sutherland D2:16.03
4Smith, Davina29Randwick Bot2:16.48
5Boothroyd, Ivy13Sutherland D2:16.51
6Martin, Belinda46Illawong Rev2:17.09
7Rand, Ada15St George District2:17.90
8Demasi, Ruby18Camden2:19.63
Section 2
1Honore, Ava16Westfields2:16.71
2Alexander, Lucy15Sutherland D2:17.76
3Davidson, Rosie22Illawarra Bl2:17.87
4Patterson, Lillian18Blue Mountains2:19.23
5Smart, Erin38Nowra Athlet2:19.31
6Pinches, Aiva14Adamstown Ne2:24.96
7Simpson, Piper12Randwick Bot2:26.31
8Carson, Brooke12Illawong Rev2:26.62
9Dooley, Olivia23Sydney University2:32.05
Section 3
1Page, Lana15Hills Distri2:27.07
2Lambert, Aspen13Trinity Athl2:33.52
3Wright-Smith, Maisy13Asics Wests2:37.20
4Wheadon, Cate18Asics Wests2:38.87
5Ruiz Davila, Cecilia18Campbelltown3:11.16
6Keehn, Bianca37Nepean District3:12.14

Jumps

Event 58 Men Long Jump TS 7 Resched Over 5.5m

NameAgeTeam
1Archer, Blake17Hills Distri
2Baker, Phillip18Campbelltown
3Banovich, Cameron15Westfields
4Bond, Connor17The Kings
5Chen, David21University o
6Cullen, Robbie16Cherrybrook
7Davidson, Joel21Cherrybrook
8Davison, Rory15Ryde Centre
9Gale, Anthony21Independent
10Hamblin, Toby17Asics Wests
11Hooker, Jarod17Campbelltown
12Jones, Ryan19Cherrybrook
13Kabba, Rashid15Westfields
14Kirk, Kieran22Campbelltown
15Lukauskis, Mathias27U.T.S Northe
16Murphy, Finn17Trinity Athl
17Parmaxidis, Jason17Campbelltown
18Rossetto, Davide15Parramatta C

Event 27 Men Triple Jump 11m + 13m Board

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Karamil, Vinay26Mounties14.74m-1.3
13.87m(-0.5) 14.20m(-0.6) 14.74m(-1.3) 14.59m(-0.4)
2Marshall, Ryan18Sydney Pacific14.70m0.2
14.70m(0.2) 14.43m(-0.3) 14.60m(+0.0) 14.58m(+0.0)
3Pappas, Cameron24Trinity Athl14.55m-0.3
14.45m(-0.6) 14.45m(+0.0) 14.55m(-0.3) 14.52m(+0.0)
4Howard, Mark35Sydney Pacific14.33m-0.5
FOUL(+0.0) FOUL(+0.0) 14.33m(-0.5) FOUL(-0.8)
5Murphy, Finn17Trinity Athl13.32m0.3
FOUL(+0.0) 13.32m(0.3) FOUL(-0.1) 13.21m(-0.5)
6Hooker, Jarod17Campbelltown13.16m0.5
12.50m(-1.1) 12.93m(-0.3) 12.89m(-0.2) 13.16m(0.5)
7Brown, Kienan18Asics Wests12.93m+0.0
FOUL(-0.9) FOUL(-0.4) 12.93m(+0.0) 12.55m(-0.3)

Event 26 Women Triple Jump 11m + 13m Board

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Poole, Bronwyn26Trinity Athl12.32m-0.5
FOUL(-0.2) 11.73m(-0.2) 12.32m(-0.5) FOUL(-0.5)
2York, Alexandra17Trinity Athl12.22m-0.8
11.97m(NWI) FOUL(+0.0) 12.07m(NWI) 12.22m(-0.8)
3Petersen, Alexandra21Sydney University12.14m-0.2
FOUL 11.31m(0.5) 11.68m(+0.0) 12.14m(-0.2)

Event 29 Men Triple Jump 7m + 9m Board

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Zanapalis, Ricardo14Randwick Bot11.61m1.9
11.60m(1.7) 11.58m(1.4) 11.61m(1.9) 11.48m(0.1)
2Farrugia, Lachlan18Mounties10.31m1.5
10.22m(2.4) 10.31m(1.5) PASS PASS
3Murphy, Indiana14Trinity Athl10.19m2.3
10.19m(2.3) FOUL(1.2) 9.78m(0.8) FOUL(2.4)
4Coombe, Hamed18Mounties9.70m0.4
9.27m(+0.0) 9.70m(0.4) PASS PASS
5Pittman, Adam15Illawong Rev8.83m2.2
8.62m(1.1) 8.64m(1.1) 8.83m(2.2) 8.62m(0.5)
6Watts, Benjamin11Asics Wests8.44m1.6
8.03m(1.1) 8.23m(0.1) 8.44m(1.6) PASS
7Murphy, Takoda12Trinity Athl8.30m0.5
8.30m(0.5) FOUL(2.4) FOUL(1.3) 7.53m(1.6)

Event 28 Women Triple Jump 7m + 9m Board

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Fountas, Jasmine21South Sydney11.82m+0.0
11.75m(+0.0) 11.82m(+0.0) 11.77m(3.0) FOUL(2.9)
2Hallam, Charlie15Sutherland D11.52m1.0
11.28m(1.6) 11.52m(1.0) FOUL(1.1) FOUL(0.1)
3Kowcz Rosinke, Tamara19Sydney University11.10m2.4
10.83m(0.8) FOUL(0.5) FOUL(3.2) 11.10m(2.4)
4Belunek, Mischa17Balmain10.92m3.2
10.37m(0.9) 10.88m(1.0) 10.92m(3.2) 10.83m(2.5)
5Guerrera, Gabriella15Randwick Bot10.83m3.3
10.72m(0.1) FOUL(0.9) FOUL(2.7) 10.83m(3.3)
6Quinn, Laura18Trinity Athl10.11m1.3
FOUL(+0.0) 10.11m(1.3) FOUL(4.3) 9.54m(1.7)
7de Vries, Sarah28Illawarra Bl9.97m1.3
9.62m(1.4) 9.96m(1.9) 9.97m(1.3) 9.40m(1.7)
8Sutton, Audrey13Balmain9.97m4.5
9.83m(1.7) 9.93m(0.5) 9.97m(4.5) 9.95m(2.3)
9Stewart, Lily13Asics Wests9.32m0.8
9.03m(0.9) 9.32m(0.8) 8.90m(1.7) 9.25m(2.6)
10Mackenzie, Niamh12Illawong Rev9.23m0.8
9.23m(0.8) 8.78m(0.4) 8.70m(2.6) 8.29m(1.6)
11Smithson, Elizabeth14Sutherland D9.06m+0.0
FOUL(0.7) 9.06m(+0.0) 8.64m(2.3) PASS
12Dehn, Renae21Westfields8.35m1.4
8.13m(1.6) 8.35m(1.4) PASS PASS
13Townsend, Vicki56Nsw Masters8.00m1.3
8.00m(1.3) 7.81m(0.7) PASS PASS

Event 32 Men High Jump 1.20m Start

NameAgeTeamFinals
Finals
1Ockert, George27Bankstown Sp1.68m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68 1.80
P P P P P P O O O O O XXX
2Michael, Kurt13Illawong Rev1.65m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.68
P P P P P O O O O XXO XXX
3Stone, Charlie15Unattached1.60m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
P P P P O XO O XO O XXX
4Halloran, Liam14Athletics Wo1.60m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
P P P P O O O O XO XXX
5Spieker, Tarquin14Illawong Rev1.60m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
P P P P O O O O XXO XXX
6Heidke, Charlie14Nowra Athlet1.50m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
P P P P O O O XXX
7Bender, Jake13Illawong Rev1.40m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
P P O XO O XXX
8Procter, Jake12Illawong Rev1.40m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
O O XO O XXO XXX

Event 48 Women High Jump 1.20m Start

NameAgeTeam
1Argall, Kate14Illawong Rev
2Argall, Sarah16Illawong Rev
3Batman, Nova12Sutherland D
4Bevan, Andie12Illawong Rev
5Macarthur, Helena14Balmain
6Mackenzie, Niamh12Illawong Rev
7Pokorny, Alana15Illawong Rev
8Quinn, Laura18Trinity Athl
9Ramsey, Holly15Illawong Rev
10Townsend, Vicki56Nsw Masters
11Whitney, Brianna16Illawong Rev

Event 25 Men High Jump 1.5m Start

NameAgeTeamFinals
Finals
1Kollias, Nicholas19Randwick Bot2.03m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.03 2.06
P P P P P P P O O O O XO XXX
2Williams, Corey20Illawarra Bl2.00m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95 2.00 2.03
P P P P P P O O XO O XO XXX
3Robinson, Jackson21Sydney University1.90m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85 1.90 1.95
P P P P O P O O O XXX
4Burnett, Luca18St Josephs C1.80m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75 1.80 1.85
P P P P P P XO XXX
5Carroll, Mitchell17Bankstown Sp1.70m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70 1.75
P O O O XO XXX
6Ramanauskas, Finn15Trinity Athl1.65m
1.50 1.55 1.60 1.65 1.70
P P O O XXX
7Douglas, Owen15The Scots College1.55m
1.50 1.55 1.60
P XO XXX

Event 46 Women High Jump 1.5m Start

NameAgeTeam
1Freestone, Nicole19Sydney Pacif
2York, Alexandra17Trinity Athl

Throws

Event 33 Women Javelin Throw Under 35m

NameAgeTeamFinals
Finals
1Baltineshter, Tali14St George District37.30m
35.92m 37.30m
2Little, Jessica14Sutherland D32.37m
32.37m 32.16m
3Yavala, Leila15St George District31.95m
29.89m 31.95m
4Blanch, Hayley14St George District27.88m
27.88m 26.27m
5Hampton - F13, Isabelle25Athletics Wo27.47m
27.47m 24.90m
6Matthias, Emma14Nepean District27.08m
24.04m 27.08m
7Naitaka, Kiana14Illawong Rev26.58m
25.38m 26.58m
8McNally, Haylee14Sutherland D23.19m
FOUL 23.19m
9Kalivitis, Tara16Trinity Athl17.98m
17.98m 15.76m
10Stewart, Lily13Asics Wests16.99m
16.69m 16.99m
11Olney, Kwanita12Illawong Rev14.60m
14.60m 14.33m
--Elton, Rachel14St George DistrictND
FOUL FOUL

Event 30 Men Javelin Throw Under 35m

NameAgeTeamFinals
Finals
1Duncum, Jayden17Nepean District41.61m
35.82m 36.10m 38.44m 41.61m
2Wende, Max15Trinity Athl28.00m
27.37m FOUL 28.00m FOUL
3Appleton, John78Nsw Masters26.71m
24.10m 26.71m FOUL FOUL
4Farrugia, Lachlan18Mounties26.24m
FOUL 26.24m FOUL PASS
5Basnet, Jude16Kiama23.79m
23.79m 20.67m 21.40m 22.54m
6Murphy, Takoda12Trinity Athl12.69m
12.69m FOUL FOUL FOUL

Event 55 Women Javelin Throw Over 35m

NameAgeTeam
1Cibei, Sophia18St George Di
2Grun, Christina27Sydney Unive
3Lockwood, Jasmin18St George Di
4Portelli, Georgia17St George Di
5Shine, Kiara16Asics Wests

Event 54 Men Javelin Throw Over 35m

NameAgeTeam
1Crandell, John29Asics Wests
2Downie, Stuart17U.T.S Northe
3Greaves, Jack16Trinity Athl
4Nicholson, Luke16Sutherland D
5O'Connor, Seamus18Trinity Athl
6Stein, Rhys24Asics Wests
7Ward, Saxon25Asics Wests
8van Woerkom, Andries24Sydney Unive

Event 45 Men Discus Throw Under 40m

NameAgeTeam
1Basnet, Jude16Kiama
2Farrugia, Lachlan18Mounties
3McLenaghan, Scott15Blue Mountai
4Pittman, Adam15Illawong Rev
5Pittman, Benjamin14Illawong Rev
6Ramanauskas, Cody12Illawong Rev
7Tuqiri, Solomon16St George Di
8Wende, Max15Trinity Athl

Event 31 Women Discus Throw Under 40m

NameAgeTeamFinals
Finals
1Buss, Amity16Glenbrook35.84m
35.84m 32.34m FOUL 33.08m
2Coppolelli, Jessica14Cherrybrook32.54m
31.23m 30.48m 32.54m 31.64m
3Buss, Savannah14Glenbrook28.45m
24.71m 25.46m 28.45m 25.05m
4Townsend, Vicki56Nsw Masters27.80m
FOUL 27.27m 27.80m 26.32m
5Naitaka, Kiana14Illawong Rev27.37m
FOUL 27.37m FOUL 26.20m
6Ward, Jessica16Sutherland D27.01m
FOUL 26.36m 27.01m 24.20m
7Prentice, Bronte15Trinity Athl26.87m
25.62m 26.31m 26.87m FOUL
8Williams, Brooke13Illawong Rev25.22m
FOUL FOUL 23.68m 25.22m
9Prentice, Tallulah12Trinity Athl24.88m
FOUL FOUL FOUL 24.88m
10Matthias, Emma14Nepean District23.86m
22.69m 23.86m FOUL 23.34m
11Barendregt, Amanda24Nepean District23.76m
20.18m 23.76m FOUL FOUL
12Elton, Rachel14St George District22.68m
21.01m 21.97m 22.07m 22.68m
13Dehn, Renae21Westfields21.26m
14.20m 16.75m 21.26m 16.74m
14McNally, Haylee14Sutherland D20.71m
20.11m 20.71m FOUL FOUL
15Olney, Kwanita12Illawong Rev19.53m
FOUL 19.53m FOUL FOUL
16Grant, Nellie13Independent Athlete18.43m
16.29m 17.43m 18.43m FOUL
17Kalivitis, Tara16Trinity Athl15.76m
15.76m 14.44m 15.63m 15.39m

Event 23 Men Discus Throw Over 40m

NameAgeTeamFinals
Finals
1McEntyre, Lachlan26Sydney Pacific49.56m
FOUL 46.84m FOUL 49.56m
2Nolan, Bryce16Westfields48.73m
45.04m 42.65m FOUL 48.73m
3Tutaka, Mataira15Bankstown Sp48.07m
42.80m 48.07m 45.88m 45.41m
4Parmaxidis, Jason17Campbelltown48.01m
FOUL 47.48m 48.01m 47.20m
5Farrant, Joshua15Gosford Litt46.65m
43.18m 46.65m 41.79m 44.60m
6Grant, William15Independent Athlete44.23m
44.23m 43.31m 43.05m 35.60m
7Cranston, Kyle28Hills Distri43.80m
41.08m 43.80m FOUL FOUL
8Lavidis, Mathew15Illawong Rev43.46m
32.04m 43.46m 3.97m 42.67m
9Doyle, Corey17Nepean District42.23m
FOUL FOUL FOUL 42.23m
10Duncum, Jayden17Nepean District41.43m
40.17m 39.29m 41.43m 36.98m
11Rose, Lucas17Nepean District40.92m
FOUL FOUL 40.92m 37.13m
12Chatters, Nick21Sydney University40.82m
40.00m 40.82m FOUL FOUL
13Hunter, John18U.T.S Northe37.85m
37.85m FOUL FOUL FOUL
14Perry, Max18Sydney Pacific37.39m
30.29m 34.87m 34.49m 37.39m
15Cox, Ronald61Nowra Athlet32.98m
31.25m 32.98m 29.69m FOUL
16Green, Lachlan13Asics Wests30.29m
30.29m FOUL FOUL 27.01m

Event 22 Women Discus Throw Over 40m

NameAgeTeamFinals
Finals
1Andres, Rachel33Unattached53.15m
52.73m 51.32m 51.42m 53.15m
2Shokry, Sally18Sutherland D45.88m
42.47m 45.88m 44.70m 45.72m
3Hunter, Kelly43Gosford Litt40.71m
40.71m 40.06m 38.34m 40.34m
4Bergfield, Maddy24Sydney University39.13m
37.96m 34.73m 39.13m 35.91m
5Wildraut, Sina21Bankstown Sp39.00m
36.13m 37.24m 39.00m 37.96m
6Daniels, Zoe15Athletics Wo38.79m
38.42m 38.79m 35.95m 36.42m
7Coulter, Kaitlyn16Bankstown Sp38.69m
38.69m 37.19m 38.60m 34.83m
8Coulter, Manaia13Bankstown Sp31.62m
30.94m PASS 28.59m 31.62m
9Tutaka, Tevahinemaranuu13Bankstown Sp26.51m
25.33m FOUL 24.68m 26.51m

Hurdles

Event 3 Women 400 Metre Hurdles 76.2cm

NameAgeTeamFinals
Section 1
1McAndrew, Kelly26Mingara1:02.49
2Seitaridis, Susie23Athletics Wo1:02.57
3Champoux, Megan21Sydney University1:03.39
4Douglas, Susie19University of Nsw1:03.55
5Brown, Keeli16Blue Mountains1:09.12
Section 2
1Guthrie, Isabella17U.T.S Northe1:03.88
2Christian, Elena18Illawong Rev1:06.26
3Pye, Scarlett20Asics Wests1:06.94
4Baxter, Julia18Cherrybrook1:12.56
Section 3
1Richards, Georgia17Kembla Joggers Inc.1:09.53
2Pye, Indyanna15Asics Wests1:10.31
3Burke, Ebony22Unattached1:12.85
4Sharma, Miloshka16Sutherland D1:13.56

Event 2 Men 400 Metre Hurdles 84.0cm

NameAgeTeamFinals
Finals
1Murphy, Samuel17Balmain1:01.44
Photofinish Image

Event 1 Men 400 Metre Hurdles 91.4cm

NameAgeTeamFinals
Finals
1Crowe, Matt23U.T.S Northe53.05
2McFadden, Jack19U.T.S Northe54.11
3Hunt, Thomas19U.T.S Northe55.22
4Dalton, Lachlan18St Ignatius59.46
5Long, Nicholas18Winston Hills1:04.18
Photofinish Image

Event 5 Men 200 Metre Hurdles 76.2cm

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Pasfield, Blake14The Kings30.720.3
2Halloran, Liam14Athletics Wo32.570.3
3Isbitzki, Harley13Westfields33.640.3
4Brown, Kian13Blue Mountains37.760.3
Photofinish Image

Event 4 Women 200 Metre Hurdles 76.2cm

NameAgeTeamFinals
Section 1 Wind: -0.2
1Murphy, Ellen14Balmain29.72
2Richards, Alexandra15Balmain29.73
3Taylor, Savannah13Illawong Rev32.94
4Schultz, Hayley14Hills Distri38.68
Section 2 Wind: -1.2
1Hardy, Chynna14Illawong Rev33.53
2Allen, Phoebe14Blue Mountains35.34
3Stewart, Lily13Asics Wests38.92