Sprints

Event 62 Women 400 m A Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Oboya, Bendere20Uts Norths52.44
2Ferrier, Caitlyn18Asics Wests54.88
3Guthrie, Sally18Sydney Uni56.37
4Oakley, Bridget31Uts Norths56.47
5Burrell, Sidney17Hills57.59
6Alizart, Alexandra17Westfields58.12
7Connelly, Laylah14Victory Runners1:00.56
--O'Grady, Gabriella23Uts NorthsDNS
Photofinish Image


Event 61 Men 400 m A Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Solomon, Steve27Randwick Botany46.11
2Bell, Keegan19Uts Norths47.45
3Webb, Liam21Unattached47.95
4Mizzi, Damien20Sydney Uni48.15
5Livirizzi, Chris23Illawong48.69
6Collins, Bryce24Unsw Athletics49.11
7Doris, Jordan20Bankstown Athletics52.84
--Grabowski, William17Camden AthleticsDNS
Photofinish Image


Event 60 Mixed 400 m Masters

NameAgeTeamFinals
Finals
1McMahon, AshleyM45Uts Norths52.44
2Dowling, RyanM41Uts Norths53.15
3Joyce, MatthewM31Cherrybrook55.13
4Elias, KenM34Uts Norths57.55
5Williams, AdrianM53Sutherland1:00.34
--Hughes, DarrenM57Mounties AthleticsDNS
--Sarkies, RichardM55Hooked on RunningDNS
Photofinish Image


Event 33 Women 400 m B Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Penman, Ella14Dubbo Athletics59.39
2Merlino, Emma28Uts Norths59.73
3Marshall, Adelaide15Asics Wests1:00.49
4Woollett, Lara18Epping1:01.60
--Crinnion, Hannah18Kembla JoggersDNS
--Pensini, Amber23A.C.TDNS
Photofinish Image


Event 32 Men 400 m B Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Hunt, Thomas19Uts Norths49.43
2Jones, Benjamin16Trinity Athletics49.46
3Glascott, Tom20Uts Norths50.00
4Ash, Lachlan19Campbelltown51.21
--Virgona, Thomas18Trinity AthleticsDNS
--Fittler, Emerson16Armidale AthleticsDNS
--Van Ratingen, Luke19Uts NorthsDNS
Photofinish Image


Event 31 Women 400 m C Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Kelaher, Morgan17Uts Norths1:01.05
2Briffa, Renee45Uts Norths1:01.11
3Wyrzynski, Adelaide14Westfields1:05.60
4Eyears, Sarah33Bankstown Athletics1:10.49
--Smart, Erin38Nowra AthleticsDNS
Photofinish Image


Event 30 Men 400 m C Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Pintaric, Oscar19Uts Norths50.31
2Clarke, Oliver21Mingara Athletics50.66
3Boyes, Luke17Run Crew51.05
4Peter, Abiatara17Campbelltown51.10
5Archer, Zac20Campbelltown52.82
6Balic, Ivan14Asics Wests53.43
7Fairweather, Caleb19Asics Wests53.67
--Fittler, Emerson16Armidale AthleticsDNS
Photofinish Image


Event 29 Men 400 m D Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Kelly, Evander14Campbelltown52.64
2Holland, Jai16Bankstown Athletics52.99
3Martin, Oscar16Trinity Athletics53.86
4Richardson, Owen17South Sydney54.34
5Williams, Joel18Asics Wests55.28
6Vukovic, Evan14Asics Wests55.70
7Parker, Edward18Hills56.06
8Perry, Xavier12Nepean58.18
Photofinish Image


Event 28 Men 400 m E Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Pliatsikas, Zachary15Trinity Athletics54.30
2Karthigeyan, Giri16King's55.84
3Tirado, James18Randwick Botany56.84
4Julius, Bradley17Bankstown Athletics57.56
--Williams, Adrian53SutherlandDNS
--Marshall, Alexander12Asics WestsDNS
--Asim, Abdoulie28Uts NorthsDNS
Photofinish Image


Event 27 Boys 400 m Little Aths Race 2

NameAgeTeamFinals
Finals
1Marco, Venturino13St George59.71
2Orchard, Lachlan13Prestons Robbins1:00.45
3Blunden, Maverick12Hawkesbury City Lac1:49.67
--Noyeaux, Ryan16Sutherland LADNS
--Alley, Trent11Run CrewDNS
--Nicholls, Max11Bankstown AthleticsDNS
Photofinish Image


Event 26 Boys 400 m Little Aths Race 1

NameAgeTeamFinals
Finals
1Ratajczak, Zwi9Sutherland1:04.81
2Gamanga, Kenewa10Bankstown Athletics1:05.03
3Ramtel, TajCanterbury Lac1:07.13
4Bergan, Carter8Hills1:18.50
5Broughton, Heath8Hawkesbury City Lac1:23.30
6Bergan, Rhys7Hills1:34.68
7DI Martino, Luca7Bankstown Athletics1:37.44
--Smith, Leonardo7Canterbury LacDNS
Photofinish Image


Event 25 Girls 400 m Little Aths Race 2

NameAgeTeamFinals
Finals
1McGoon, Destiny15Campbelltown59.31
2Rogers, Sophie14Sutherland1:00.40
3Giampietro, Ainsley12Emu Plains1:06.62
4Marsh, Eliza13Illawong1:07.02
5Matar, Lisa14Bankstown Athletics1:09.25
--Mikan, Catherine12Uts NorthsDNS
Photofinish Image


Event 24 Girls 400 m Little Aths Race 1

NameAgeTeamFinals
Finals
1Scully, Eisla9Inner West1:14.25
2Chapman, Tahlia8Hawkesbury City Lac1:24.58
3Dagher, Selena9Bankstown Athletics1:26.22
4Cunha, Laura7North Rocks1:31.17
5Dagher, Liya7Bankstown Athletics1:36.69
--Ramtel, Maya9Canterbury LacDNS
--Toohey, Keira11SutherlandDNS
Photofinish Image


Event 23 Women 200 m A Race

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Taddeo, Abbie26Illawong24.19-1.4
2Fioravanti, Kiara27Asics Wests26.05-1.4
3Pickering, Bronte19Campbelltown26.32-1.4
4Perry, Monique46Uts Norths26.67-1.4
5Trikaliotis, Deyana21Campbelltown27.02-1.4
6Youssef, Denise21Bankstown Athletics27.46-1.4
7Davis, Chloe20Uts Norths27.93-1.4
Photofinish Image


Event 22 Men 200 m A Race

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Fullerton, Harry22Sydney Uni22.12-0.1
2Chisholm, Cameron24IBS22.63-0.1
3McLenaghan, Jake17Blue Mountains22.73-0.1
4Kaszonyi, Lachlan19Nowra Athletics22.93-0.1
5Vuong, Kenneth30Asics Wests22.98-0.1
6Lloyd Jones, Daniel17Uts Norths23.02-0.1
--Boadu, Emmanuel17CampbelltownDNS-0.1
--Hayashi, Sean22UnattachedDNS-0.1
Photofinish Image


Event 21 Women 200 m B Race

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
--Dellow, Sienna14Armidale AthleticsDNSNWI
--Woollett, Lara18EppingDNSNWI
--Cooper, Layla13Armidale AthleticsDNSNWI
--Cosgrove, MichaelaBankstown AthleticsDNSNWI

Event 20 Men 200 m B Race

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Ndlovu, Ashlyn22Uts Norths22.83-0.2
2Karamil, VinayMounties Athletics23.17-0.2
3Taylor, Jacob14Hills23.21-0.2
4Humberstone, William20St George23.93-0.2
5Balic, Ivan14Asics Wests24.08-0.2
6Maistry, Will16Trinity Athletics24.10-0.2
7Trad, Gabriel14Bankstown Athletics25.27-0.2
--Brown, Calem15IBSDNS-0.2
Photofinish Image


Event 19 Women 200 m C Race

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Lowe, Jasmine15Epping28.45-1.6
2Attard, Kaylee12Campbelltown28.69-1.6
3Borg, Adriana12Nepean29.05-1.6
4Roberts, Reki12Campbelltown29.67-1.6
5Carruthers, Savannah11Bankstown Athletics31.15-1.6
6Colley, Tamsin18Hills33.81-1.6
--Attard, Paige13CampbelltownDNS-1.6
--Lovell, Mali16Uts NorthsDNS-1.6
Photofinish Image


Event 18 Men 200 m C Race

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Myant, William23Asics Wests23.54+0.0
2Ottaviano, Marcello16Bankstown Athletics24.09+0.0
3Grantham, Callum13Newington College24.88+0.0
4Saadi, Muhammadjawad23St George25.25+0.0
5Hughes, Darren57Mounties Athletics25.50+0.0
6Wardecki, Krzysztof52Balmain Athletics26.31+0.0
--Cooper, Andre15Armidale AthleticsDNS+0.0
--Cooper, Ruwan37Armidale AthleticsDNS+0.0
Photofinish Image


Event 17 Men 200 m D Race

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Thompson, Jordan17Hills23.48-2.1
2Julius, Bradley17Bankstown Athletics25.76-2.1
3Reid, Matthew31Nowra Athletics26.24-2.1
4Hennessey, Xavier13Cherrybrook26.49-2.1
5Savoca, Cristiano14Trinity Athletics27.94-2.1
6Calicetto, Adam14Bankstown Athletics28.45-2.1
7Kratochvil, Karel63Athletics East31.49-2.1
Photofinish Image


Event 16 Mixed 200 m E Race

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
--Reed, YaelW37Uts NorthsDNSNWI
--Watts, BenjaminM11Asics WestsDNSNWI
--Rawnsley, OtisM11Asics WestsDNSNWI

Event 12 Boys 100 m Little Aths Race 2

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Kabba, Rashid15Westfields11.46-0.5
2Banovich, Cameron15Westfields11.97-0.5
3Almoail, Adam15Nepean12.01-0.5
4Jones, Joshua13Westfields12.43-0.5
5Ike, Jesse13Liverpool LA12.78-0.5
6Goetz, Alex13Westfields13.35-0.5
--Menon, Kunal14WestfieldsDNS-0.5
--Taylor, Jacob14HillsDNS-0.5
--Isaac, Christian13Liverpool LADNS-0.5
--Savoca, Cristiano14Trinity AthleticsDNS-0.5
Photofinish Image


Event 11 Boys 100 m Little Aths Race 1

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Gamanga, Kenewa10Bankstown Athletics14.25+0.0
2Ramtel, TajCanterbury Lac14.33+0.0
3Nicholls, Max11Bankstown Athletics14.51+0.0
4Ratajczak, Zwi9Sutherland14.57+0.0
5Glover, Tom10Canterbury Lac14.95+0.0
6Abraham, Ethan6Giraween Athletics18.40+0.0
7Smith, Leonardo7Canterbury Lac19.07+0.0
8Blunden, Xander4Hawkesbury City Lac30.75+0.0
--Isaac, Edward11Liverpool LADNS+0.0
--Isaac, Michael7Liverpool LADNS+0.0
Photofinish Image


Event 10 Girls 100 m Little Aths Race 2

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Hill, Lucy15A.C.T13.60-0.4
2Tattersall, Kaitlin13Camden Athletics13.76-0.4
3Attard, Kaylee12Campbelltown14.00-0.4
4Grima, Nastasia13Bankstown Athletics14.26-0.4
5Giampietro, Ainsley12Emu Plains14.55-0.4
6Grima, Nikita14Bankstown Athletics14.62-0.4
7Goetz, Molly15Sutherland14.90-0.4
--Levine, Rekha12Canterbury LacDNS-0.4
--Mikan, Catherine12Uts NorthsDNS-0.4
Photofinish Image


Event 9 Girls 100 m Little Aths Race 1

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Tattersall, Mia10Camden Athletics14.53-1.4
2Dimitrov, Sophie10Randwick Botany14.63-1.4
3McGoon, Evanjaline9Campbelltown15.84-1.4
4Tiwari, Ishanvi10Hills16.26-1.4
5Cunha, Laura7North Rocks19.61-1.4
6Mahinthan, Rachel7Unattached21.83-1.4
--Warszawska, Ronia9SutherlandDNS-1.4
--Toohey, Keira11SutherlandDNS-1.4
--MI, Alyssa11UnattachedDNS-1.4
--Ramtel, Maya9Canterbury LacDNS-1.4
Photofinish Image


Event 8 Women 100 m A Race

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Taddeo, Abbie26Illawong11.91-0.4
2Wearne, Christine33Mounties Athletics12.22-0.4
3Fuller, Sundance19Campbelltown12.48-0.4
4Pickering, Bronte19Campbelltown12.55-0.4
5Fioravanti, Kiara27Asics Wests12.68-0.4
6Perry, Monique46Uts Norths12.93-0.4
--Duve, Emily26Sydney UniDNS-0.4
--Power, Stephanie27Uts NorthsDNS-0.4
Photofinish Image


Event 7 Men 100 m A Race

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Fullerton, Harry22Sydney Uni11.06-0.8
2Kabba, Rashid15Westfields11.27-0.8
3Vuong, Kenneth30Asics Wests11.29-0.8
4Lloyd Jones, Daniel17Uts Norths11.41-0.8
5Kessie, Malikye16Campbelltown11.42-0.8
6Boadu, Emmanuel17Campbelltown11.46-0.8
7McLenaghan, Jake17Blue Mountains11.51-0.8
8Collins, Timothy25Bankstown Athletics11.70-0.8
9Karamil, VinayMounties Athletics11.77-0.8
--Hayashi, Sean22UnattachedDNS-0.8
Photofinish Image


Event 6 Women 100 m B Race

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Cosgrove, MichaelaBankstown Athletics13.12-1.3
2Dellow, Sienna14Armidale Athletics13.19-1.3
3Lucantonio, Christine22Sydney Uni13.30-1.3
4Trikaliotis, Deyana21Campbelltown13.30-1.3
--Walker, Brooke19Camden AthleticsDNS-1.3
--Youssef, Denise21Bankstown AthleticsDNS-1.3
--Cooper, Layla13Armidale AthleticsDNS-1.3
--Kuehn, Ava15South SydneyDNS-1.3
Photofinish Image


Event 5 Men 100 m B Race

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Abdon, Jethro26Unattached11.45-1.6
2Ndlovu, Ashlyn22Uts Norths11.45-1.6
3Myant, William23Asics Wests11.55-1.6
4Kaszonyi, Lachlan19Nowra Athletics11.60-1.6
5Brown, Calem15IBS11.80-1.6
6Taylor, Jacob14Hills11.84-1.6
7Maistry, Will16Trinity Athletics11.86-1.6
8Humberstone, William20St George11.86-1.6
9Balic, Ivan14Asics Wests12.16-1.6
--Cooper, Andre15Armidale AthleticsDNS-1.6
Photofinish Image


Event 4 Women 100 m C Race

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Lowe, Jasmine15Epping13.58-1.0
2Davis, Chloe20Uts Norths13.62-1.0
3Attard, Paige13Campbelltown13.94-1.0
4Borg, Adriana12Nepean14.07-1.0
5Roberts, Reki12Campbelltown14.21-1.0
6Wearne, Sylvette56Mounties Athletics14.87-1.0
7Carruthers, Savannah11Bankstown Athletics15.03-1.0
--Attard, Kaylee12CampbelltownDNS-1.0
--Reed, Yael37Uts NorthsDNS-1.0
Photofinish Image


Event 3 Men 100 m C Race

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Saldana, Fernando23Sydney Uni11.73-1.9
2Vasquez, Marco27Sydney Uni11.80-1.9
3Trad, Gabriel14Bankstown Athletics11.91-1.9
4Ottaviano, Marcello16Bankstown Athletics11.97-1.9
5Qiu, Ben27Sydney Uni12.16-1.9
6Saadi, Muhammadjawad23St George12.46-1.9
7McCarthy, Michael38Unattached12.58-1.9
8Hughes, Darren57Mounties Athletics12.65-1.9
--Cooper, Ruwan37Armidale AthleticsDNS-1.9
--Grantham, Callum13Newington CollegeDNS-1.9
Photofinish Image


Event 2 Men 100 m D Race

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1Reid, Matthew31Nowra Athletics12.90-1.6
2Wardecki, Krzysztof52Balmain Athletics12.97-1.6
3Hennessey, Xavier13Cherrybrook13.16-1.6
4Rawnsley, Mat48Balmain Athletics13.76-1.6
5Savoca, Cristiano14Trinity Athletics13.80-1.6
6Calicetto, Adam14Bankstown Athletics13.92-1.6
7Kratochvil, Karel63Athletics East14.85-1.6
--Oxenbridge, David56Nsw MastersDNS-1.6
Photofinish Image


Event 1 Men 100 m E Race

NameAgeTeamFinalsWind
Finals
1McLean, Lachlan32Hills11.65-1.6
2Thompson, Jordan17Hills11.72-1.6
3Julius, Bradley17Bankstown Athletics12.81-1.6
4Watts, Benjamin11Asics Wests14.87-1.6
5Rawnsley, Otis11Asics Wests15.16-1.6
Photofinish Image


Distance

Event 64 Men 800 m A Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Jeffreson, Charlie16King's1:49.22
2Raper, Lachlan21Sydney Uni1:49.25
3Quinn, Ben23Unsw Athletics1:49.81
4Young, Luke19Newcastle Flyers1:49.93
5Cohen, Mason24Uts Norths1:50.37
6John, Taylor23Uts Norths1:50.69
7Vlatko, Anthony19Randwick Botany1:57.53
--Maxwell, Jesse21Newcastle FlyersDNF

Event 63 Women 800 m A Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Ryan, Matilda18Uts Norths2:06.43
2Roff, Lora31Randwick Botany2:08.04
3Hogg, Nicola17Sydney Striders2:08.12
4Monk, Montana16Newcastle Runners2:08.82
5Honore, Ava16Westfields2:09.88
6Kitching, Hayley16Coffs Harbour2:11.25
7Celie Warneke, Marie15A.C.T2:12.41
8Brady, Tia28Newcastle Runners2:13.34
--Dess, Klara20VictoriaDNS

Event 58 Men 5000 m IRP Challenge

NameAgeTeamFinals
Finals
1Cox, Matthew30Bankstown Athletics14:36.80
2Hobbs, Aidan34Queensland14:59.20
3Hopper, Sam26Unattached15:20.61
--Goddard, EDUts NorthsDNS
--Atkinson, Will21Uts NorthsDNS
--Tall, Kieren22Run CrewDNS
--Wallace, Hamish24Bankstown AthleticsDNS
--Facioni, Zach21Randwick BotanyDNS

Event 48 Men 800 m B Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Todd, Hayden15A.C.T1:52.72
2Dickinson, Robert21Bankstown Athletics1:52.94
3Musgrove, Cameron22Nowra Athletics1:54.72
4Gill, Cameron18Illawong1:55.09
5Furminger, Corey24Uts Norths1:55.12
6Baulch, Josh19IBS1:55.47
7Thomson, Ben23Uts Norths1:57.65
--Stanmore, Nathan15Balmain AthleticsDNS
--McGown, Riley24A.C.TDNS
--Rosin, Max18A.C.TDNS

Event 47 Women 800 m B Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Pickering, Sarah17Mac Hunter2:09.18
2Bennett, Amy21Sutherland2:09.82
3Hincksman, Lucy16A.C.T2:12.30
4Buchanan, Tayissa14Wollongong2:12.74
5Blundell, Erin24Sydney Uni2:13.23
6Alexander, Lucy15Sutherland2:13.61
7Baker, Sarah13Uts Norths2:16.75
8Thomson, Ali21Uts Norths2:17.32
9Harding-Delooze, Lily22Run Crew2:24.51
--Madden, Ruby16Run CrewDNS

Event 46 Men 800 m C Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Shields, Kane16Balmain Athletics1:54.47
2Laurendet, Rohan24Illawong1:54.66
3Gill, Jayden16King's1:55.69
4Girard, Marc15St Ignatius College1:56.68
5Muston, Ben21Manly Warringah1:57.23
6Lott, Stephen22Newcastle Flyers2:00.81
--Mihellis, Terry20Mingara AthleticsDNS
--Rodgers, Nicolas15Randwick BotanyDNS

Event 45 Women 800 m C Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Ward, Natasha16Randwick Botany2:17.02
2Poole, Bronwyn26Trinity Athletics2:18.74
3Colusso, Ella13Bankstown Athletics2:18.86
4Southby, Olivia17Campbelltown2:19.43
5Stevill, Aiesha15Illawong2:21.29
6Carson, Brooke12Illawong2:22.55
7Pyda, Olivia14Westfields2:24.87
8Clark, Bronte12Camden Athletics2:36.37
--Solomon, Rebecca13UnattachedDNS
--Kostas, Carolena24Unsw AthleticsDNS
--Newitt, Tessa13Asics WestsDNS

Event 44 Men 800 m D Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Roberts, Ethan16Camden Athletics1:59.62
2Normoyle, Charles16Randwick Botany2:00.43
3Hogg, Matthew15Run Crew2:00.72
4Ruiz Davila, Julio24Campbelltown2:00.95
5Hungerford, Daniel18Kembla Joggers2:01.04
6Thomas, Ben16Randwick Botany2:01.83
7Joyce, Matthew31Cherrybrook2:02.34
8Dyball, William15Nowra Athletics2:03.20
9Passey, Ben21Run Crew2:03.82
--Brown, Hayden20Bankstown AthleticsDNS

Event 43 Women 800 m D Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Carey, Lauren17St George2:23.73
2Corry, Anneke14Unattached2:24.98
3Woods, Zoe13Asics Wests2:26.97
4Wright, Sienna14Sutherland2:30.86
5Warszawska, Ronia9Sutherland2:31.84
6Pople, Kailin15Sutherland2:32.66
7Reilly, Frankie12Run Crew2:35.65
--Malmberg, Cecilia50Athletics EastDNF
--Dyball, Ella16Nowra AthleticsDNS
--Clark, Bronte12Camden AthleticsDNS
--Hathorn, Lara11UnattachedDNS

Event 42 Men 800 m E Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Kitching, Jade14Coffs Harbour2:02.09
2Neate, Oliver14Randwick Botany2:02.19
3Pattison, Jordan15Armidale Athletics2:03.34
4McGrath, Dominic16Randwick Botany2:03.88
5Elbourne, Brody16Randwick Botany2:04.29
6Perkins, George15Randwick Botany2:05.51
7Smith, Nathan40Run Crew2:06.43
8McIntosh, Kyle26Sutherland2:06.67
9Soderlund, Zeth23Uts Norths2:08.61
10Hogg, Jamie46Randwick Botany2:10.20
--Ellis, Iwo15The Scots CollegeDNS

Event 41 Women 800 m E Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Halleen, Sophie11Run Crew2:34.25
2Grima, Larissa11Camden Athletics2:34.63
3Colosi, Sienna11Balmain Athletics2:42.02
4Baptist, Isabella11Westfields2:44.29
5Scott, Belinda19Asics Wests2:45.98
6Baptist, Madeline977Westfields2:48.95
--Hutton, Nicole26A.C.TDNS
--Marshall, Adelaide15Asics WestsDNS
--Ruiz Davila, Cecilia18CampbelltownDNS

Event 40 Men 800 m F Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Bettison, Caleb15Armidale Athletics2:02.66
2Xia, Patrick18Randwick Botany2:03.06
3Baker, Jack16Ryde Athletics2:05.50
4Topp, Russell16Unattached2:06.01
5Baptist, Lachlan15Westfields2:07.21
6Raptis, Paul22Bankstown Athletics2:09.68
7Tyrrell, Zac15Randwick Botany2:10.20
8Ruiz Davila, Javier16Campbelltown2:11.80
--Vidaic, Oliver19A.C.TDNS
--Halleen, Harry11Run CrewDNS

Event 39 Men 800 m G Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Pyda, Raven16Westfields2:06.49
2Walker, Oliver16Trinity Athletics2:07.82
3Marshall, Alexander12Asics Wests2:15.61
4McLenaghan, Scott15Blue Mountains2:16.73
5Bruntsch, Axel12Ryde Athletics2:17.45
6Richardson, Jack12Randwick Botany2:17.56
7Alley, Trent11Run Crew2:17.95
8Barrett, Cooper14Nowra Athletics2:18.94
--Forato, Callum13Randwick BotanyDNS
--Towill, Noah13Kembla JoggersDNS

Event 38 Men 800 m H Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Carlos Cardenas Cruz, Jo25Sydney Uni2:12.36
2Harlor, Joel12Victory Runners2:18.67
3Clugston, Cooper11Camden Athletics2:24.63
4Julius, Bradley17Bankstown Athletics2:26.11
5Whale, Padraic15Blue Mountains2:31.07
6Reilly, Jimmy11Run Crew2:31.73
7Howard, AkiraRun Crew2:32.98

Event 35 Mixed 5000 m Community A Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Bullock, DominicM26Unattached16:01.07
2Stanfield, LachlanM16Randwick Botany16:02.42
3White, OliverM13S.A.A16:05.41
4Barnett, TimM23A.C.T16:06.22
5Andersen, JordanM33Sutherland16:11.49
6Ponton, MarnieW36Bankstown Athletics16:12.25
7White, RubyW19A.C.T16:21.37
8Weber, RosieW27Run Crew16:38.18
9Bennett, NickM49Sutherland16:39.87
10Smith, HarryM15Unattached16:46.78
11Ballard, AdamM26Unattached16:53.51
12Bulloch, WayneM53Bankstown Athletics16:56.67
13Sandrasegaran, AranM26Delta Running16:59.70
14Wilson, CharlotteW28Victoria17:09.07
15Maher, JedM25Sydney Striders17:14.58
16Dunne, ColinM35Run Crew17:14.66
17Keys, JoshM42Unattached17:21.87
18Brown, RebeccaW39Unattached17:24.35
19Claassen, MartinM34Run Crew17:27.67
20Feain, NicoleW33Run Crew17:28.36
21Hager, BronwynW36Delta Running18:08.62
22Hall, AudreyW25Sydney Uni18:15.60
23Byrne, OliverM16Randwick Botany19:12.59
--Simpson, DamienM43Run CrewDNS
--Missud, BastienM34Run CrewDNS
--Perkins, LukeM31UnattachedDNS

Event 34 Mixed 5000 m Community B Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Gatt, ChrisM29Delta Running17:35.4h
2Crow, RyanM34Unattached18:22.9h
3Pateman, ChloeW19Kembla Joggers19:13.7h
4Cassilles, SheaM10Illawong19:28.2h
5Strahl, CalebM16Unattached19:35.0h
6Croker, BradM40A.C.T19:35.8h
7Jurd, JackM33Unattached19:56.2h
8Hamilton, CruzM10Unattached19:59.8h
9Distefano, MichaelM24Sutherland20:05.9h
10Kennedy, SeanM51Woodstock Runners20:12.6h
11Roseby, DavidM52Unattached20:42.0h
12Kennedy, DylanM18Woodstock Runners20:49.6h
13Cassilles, CiaraW13Westfields20:55.9h
14Palfrey, MichaelM52A.C.T21:15.0h
15Chong, JeffM31Run Crew21:56.1h
16Farrow, MiaW42Unattached22:41.9h
17Thom, WilliamM80Bankstown Athletics29:43.5h
--Jenkins, PeterM30UnattachedDNS
--Purcell, GeorgieW17Blue MountainsDNS
--Whiteway, BrendanM28Woodstock RunnersDNS
--Perkins, JessW29UnattachedDNS
--Laverty, EvaW26UnattachedDNS
--Lam, AmyW39UnattachedDNS
--McGuire, ElissabethW13Kembla JoggersDNS
--Cook, DanielaW44Blue MountainsDNS
--Davenport, AimeeW34Athletics EastDNS
--Heimann, JamesM23UnattachedDNS
--Hamilton, ChrisM34UnattachedDNS
--Hurst, BlairM37Run CrewDNS
--Moran, NiamhW26Run CrewDNS
--Campbell, RoryM22Run CrewDNS

Event 15 Boys 800 m Little Aths Race 2

NameAgeTeamFinals
Finals
1Venturino, Marco13St George2:22.26
2Orchard, Jack11Prestons Robbins2:52.59
3Horton, Jaxson11Westfields3:00.44
4Blunden, Maverick12Hawkesbury City Lac4:00.33
--Westwood, Benjamin11Camden AthleticsDNS
--Howard, AkiraRun CrewDNS
--Towill, Noah13Kembla JoggersDNS

Event 14 Boys 800 m Little Aths Race 1

NameAgeTeamFinals
Finals
1Ramtel Ramtel, Taj10Canterbury Lac2:35.51
2Ogle, Khalil9Canterbury Lac2:37.32
3Glover, Tom10Canterbury Lac2:42.45
4Howard, Koji9Run Crew2:43.20
5Carty, Davin8Run Crew2:45.42
6Bergan, Carter8Hills2:48.22
7Ogle, Qasim10Canterbury Lac2:57.74
8Broughton, Heath8Hawkesbury City Lac2:58.70
--Ogle, Khaled8Canterbury LacDNS

Event 13 Girls 800 m Little Aths Race 1

NameAgeTeamFinals
Finals
1Stone, Ameilie12Armidale Athletics2:41.16
2Carty, Aoibhe10Run Crew2:44.17
3Laws, Jessica10Canterbury Lac2:58.04
4Chapman, Tahlia8Hawkesbury City Lac3:15.11
--Ramtel, Maya9Canterbury LacDNS
--Warszawska, Ronia9SutherlandDNS
--Wright, Sienna14SutherlandDNS
--Meaker, Julia11Trinity AthleticsDNS
--McGraw, Scarlett11IllawongDNS
--Scahill, Sienna13Woy Woy AthleticsDNS

Jumps

Event 104 Mixed Pole Vault 3.6m start

NameAgeTeamFinals
Finals
1Princena-White, EthanM18Bankstown Athletics4.60m
3.60 3.80 4.00 4.20 4.40 4.60 4.80
P P O O O O XXX
2Princena-White, AidenM16Bankstown Athletics4.40m
3.60 3.80 4.00 4.20 4.40 4.60
P XXO O O O XXX
3Simmons, NickolaiM19Uts Norths4.40m
3.60 3.80 4.00 4.20 4.40 4.60
P P O XXO XXO XXX
4Jones, MaxwellM19Bankstown Athletics4.20m
3.60 3.80 4.00 4.20 4.40
P P O O XXX
5Seve, MeganW24Bankstown Athletics3.60m
3.60 3.80
XXO XXX
--Baral, ElizabethW22Asics WestsNH
3.60
XXX
--Noakes, ThomasM17WollongongNH
3.60
XXX

Event 102 Mixed Pole Vault 1.8m start

NameAgeTeamFinals
Finals
1Sarris, ZoeW12Westfields2.02m
1.82 1.92 2.02 2.12
O O O XXX
2Hunter, TeaganW15Westfields1.92m
1.82 1.92 2.02
O O XX
3Hunter, MaddisonW14Westfields1.92m
1.82 1.92 2.02
XO XO XXX
--Carrero, PhillipM69Bankstown AthleticsDNS
--Wrightson, JackM19UnattachedDNS
--Wight, PhilippaW57UnattachedDNS
--Mena Barreto, AkariW17UnattachedDNS

Throws

Event 103 Mixed Javelin Throw A

NameAgeTeamFinals
Finals
1McEntyre, CameronM21Manly Warringah80.83m
80.83m 76.70m FOUL
2Greaves, JackM16Trinity Athletics72.28m
FOUL 61.61m 67.81m 72.28m FOUL FOUL
3Stein, RhysM24Asics Wests68.49m
63.70m 68.49m
4Bell, JonathanM20Manly Warringah60.59m
52.41m 50.99m 54.20m 60.59m 54.78m 58.60m
5Little, MACKENZIEW24Sydney Uni60.29m
57.68m 60.29m 55.27m 50.89m 51.14m 53.89m
6Crandell, JohnM29Asics Wests60.04m
60.04m 58.59m 56.95m 59.85m 58.34m PASS
7Irish, WillM17Manly Warringah57.25m
FOUL 51.72m 57.03m 57.25m FOUL 55.55m
8Blackett, KatrinaW25Sydney Uni52.61m
52.31m 48.52m 50.50m 46.38m 52.61m 43.54m
9Davidson, LiannaW18Asics Wests49.83m
45.14m 47.80m 49.83m 45.60m 48.54m 49.66m
10Gibson, BriannaW21Sydney Uni38.39m
36.17m 38.39m 37.53m 37.03m 37.10m 36.62m

Event 101 Mixed Javelin Throw B

NameAgeTeamFinals
Finals
1Del Popolo, AlexM16IBS50.27m
50.26m 50.27m 21.25m 48.63m PASS PASS
2Camilleri, TobyM14Campbelltown44.66m
40.12m 44.66m 43.80m 43.04m 43.92m PASS
3Davis, ChloeW20Uts Norths37.90m
PASS 37.90m 36.26m 37.78m 37.76m 36.18m
4McNair, BrittanyW20Bankstown Athletics37.73m
35.99m 33.99m 36.13m 34.62m 35.35m 37.73m
5Shine, KiaraW16Balmain Athletics37.42m
34.89m 33.28m FOUL 37.42m 34.88m 32.35m
6Levy, ArianaW15Campbelltown35.19m
32.79m 35.19m 34.46m 34.62m 32.86m PASS
7Hennessey, XavierM13Cherrybrook25.89m
PASS FOUL 20.45m 22.80m 25.63m 25.89m

Hurdles

Event 59 Women 400 m Hurdles Open

NameAgeTeamFinals
Finals
1Carli, Sarah26Kembla Joggers55.09
2Klein, Sara26Asics Wests57.24
3Cowie, Genevieve25Sydney Uni57.76
4Mate, Brodee22Kembla Joggers1:00.33
5Seitaridis, Susie23Wollongong1:03.62
6Byers, Monique23IBS1:05.51
Photofinish Image


Other Stuff

Event 66 Men 1 Mile Albie Thomas

NameAgeTeamFinals
Finals
1Edwards, Jye22Bankstown Athletics3:57.30
2Hoare, Oliver23Sutherland3:58.26
3Riseley, Jeffrey34Victoria3:59.99
4Nipperess, James30Sydney Uni4:04.25
5Palfrey, Tomas17Bankstown Athletics4:06.69
6Beischer, Edward21Victoria4:06.84
7Music, Stefan22Randwick Botany4:06.94
8Newell, Richard27Randwick Botany4:08.45
9Ryan, Joseph25Sydney Uni4:08.92
10Gemechu, Yosef22Bankstown Athletics4:10.06
11Johnson, Joshua28Bankstown Athletics4:12.81
12McGaughran, Elliott19Byron Bay Runners4:17.81
--Austin-Cray, Will27Uts NorthsDNF

Event 65 Women 1 Mile A Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Small, Keely19Kembla Joggers4:33.57
2Blundell, Jenny26Sydney Uni4:34.05
3Gardiner, Imogen18Uts Norths4:39.23
4Spencer, Kate25Uts Norths4:39.71
5Stewart, Imogen15Illawong4:39.99
6Thornton-Bott, Izzy22Uts Norths4:40.47
7Campbell, Holly24Sydney Uni4:42.53
8Hancock-Cameron, Jaylah18Bankstown Athletics4:43.70
9Rockliff, Abbey19Uts Norths4:53.61
10Rand, Ada15St George4:56.52

Event 57 Men 1 Mile B Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Byrne, Sam24Bankstown Athletics4:10.06
2Fryer, Drew19Randwick Botany4:10.21
3Lang, Callam20Newcastle Runners4:10.51
4Hudson, Matthew35Run Crew4:12.27
5Kelly, Daniel17Run Crew4:13.67
6Pearce, Nathan24Victoria4:13.81
--Gorman, Kieran18Uts NorthsDNS
--West, Jared32Run CrewDNS
--Mahon, Max20Uts NorthsDNS
--McClusky, Callum22A.C.TDNS
--Clayton, Jason19VictoriaDNS
--Rogers, Simon31InternationalDNS
--Donnadieu, Vincent26Athletics EastDNS
--Miller, Duncan20Bankstown AthleticsDNS

Event 56 Women 1 Mile B Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Scahill, Sienna13Asics Wests4:50.79
2Harding-Delooze, Amy22Run Crew4:51.70
3Scott, Bethany29Run Crew4:52.60
4Marvin, Sarah23Sydney Uni4:54.72
5Arentz, Beth19Sutherland4:59.96
6Penman, Ella14Dubbo Athletics5:17.55
--Winward, Lily15Bankstown AthleticsDNS
--Doherty, Eloise21Uts NorthsDNS
--Brennan, Jaime15A.C.TDNS
--Brady, Tia28Newcastle RunnersDNS
--Ryan, Emily26Sydney UniDNS
--Ronan, Jessica21Bankstown AthleticsDNS

Event 55 Men 1 Mile C Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Jagger, Benjamin22Bankstown Athletics4:13.72
2Youssouf, Obssa21Sydney Uni4:14.13
3Pinkerton, Kyle27Newcastle Flyers4:16.13
4Schaap, Harm18Bankstown Athletics4:16.27
5Peterson, Leo29Uts Norths4:17.47
6Stapley, Max21Kembla Joggers4:19.21
7Fletcher, Ian27Newcastle Runners4:22.30
8Bruntsch, Adam16Ryde Athletics4:24.24
9Gillard, Luca14Trinity Athletics4:24.92
10Hinchcliffe, Liam17Bankstown Athletics4:25.68
--Berrington, Matthew25A.C.TDNS
--Johnson, Zachary20Uts NorthsDNS

Event 54 Women 1 Mile C Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Mahon, Emma17Run Crew5:02.10
2Fordham, Rosie18Uts Norths5:02.83
3Hargraves, Shayne17Bankstown Athletics5:05.78
4Warland, Zara16Ryde Athletics5:12.37
5Simpson, Piper12Randwick Botany5:13.85
6McMahon, Niamh15Trinity Athletics5:15.04
7Liakatos, Leyla17Bankstown Athletics5:16.02
8Campton, Brianna19Run Crew5:21.07
9Middleton, Charlotte50Unattached5:22.65
--Cadden, Hannah17A.C.TDNS
--Porra, Katie20Bankstown AthleticsDNS

Event 53 Men 1 Mile D Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Jones, Samuel28IBS4:29.99
2Meaker, Jonathan15Trinity Athletics4:30.55
3Russell, Max15Randwick Botany4:32.02
4Boglioni Beaulieu, Guill29Sydney Uni4:33.14
5McPhee, Jack24Unattached4:34.55
6Haydon, Will13Bankstown Athletics4:36.60
7Mee, Cameron25Randwick Botany4:36.93
8Cross, Andrew48Sutherland4:37.55
9Chand, Praneesh17Bankstown Athletics4:38.63
10Katsilis, Nicholas21Bankstown Athletics4:41.10
11Reungkitchaya, Caleb16Port Stephens4:42.25
12Kaparakis, Charlie20Mingara Athletics4:42.32
13Low, Jesiah13Sutherland4:53.25
--Camp-Liddiard, Andrew14A.C.TDNS
--Bryant, Lachlan18Run CrewDNS

Event 52 Women 1 Mile D Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Meaker, Claudia13Trinity Athletics5:12.23
2Jakovljevic, Monique15Campbelltown5:23.89
3Dukes, Mabel12Run Crew5:32.92
4Richards, Matilda12Sutherland5:40.14
5McMahon, Grace12Trinity Athletics5:48.28
6Clarke, Isla12Campbelltown5:48.93
7Muc, Isabella11Westfields5:53.96
8(Ash) Gainsford, Aisling15Sydney Striders6:07.32
--Cabasson, Jennifer32Athletics EastDNS
--Rigby, Lyla10UnattachedDNS
--Rowntree, Layla18A.C.TDNS
--Dellow, Anna44Armidale AthleticsDNS

Event 51 Men 1 Mile E Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1North, Matt17Uts Norths4:40.84
2Elliott, Loren30Athletics East4:42.54
3Murphy, Thomas16Blue Mountains4:43.53
4Sork, Will15The Scots College4:44.30
5O'Brien, Earl35Asics Wests4:47.29
6Cantlon, Joseph15Trinity Athletics4:51.16
7Healy, James25Sydney Uni4:51.17
8Schouten, Daniel17Nepean5:14.87
9Grima, Lucas13Camden Athletics5:21.64
--McGirr, Matthew34Run CrewDNS
--Hauber, Toby17UnattachedDNS
--Holland, Dylan21Kembla JoggersDNS

Event 50 Men 1 Mile F Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Houston, Aaron16Orange LA5:00.61
2Downs, Anthony39Sutherland5:05.38
3Trainor, Paul55Uts Norths5:07.09
4Harlor, Joel12Victory Runners5:07.46
5Zakis, William14Blue Mountains5:16.11
6Low, Jude11Sutherland5:34.37
7Westwood, Matthew14Camden Athletics5:40.43
8Poole, Daniel18Sutherland5:46.16
--Costello, James43Athletics EastDNS

Event 49 Men 1 Mile G Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Davies, Will22Newcastle Runners4:55.93
2Corry, Eamon11Unattached5:18.00
3Shute, Nathan47Uts Norths5:35.83
4Clubb, Shane36Hills6:13.02
5Davie, EJ49Sydney Striders6:36.79
--Purcell, Darren50Athletics EastDNS
--Gregory, Mark48Athletics EastDNS

Event 37 Mixed 1 Mile Community A Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Barry, HudsonM15Woolgoolga4:49.22
2Boyd, JosephM16Delta Running4:52.77
3Ciscato, BlakeM16Kembla Joggers4:54.28
4Woodhouse, BenjaminM12Ryde Athletics5:03.76
5McMahon, PatrickM10Canterbury Lac5:05.31
6Sinibaldi, TonyM51Bankstown Athletics5:22.12
7Haydon, EllisM10Bankstown Athletics5:22.44
8Wheeler, LachlanM10Sutherland5:26.56
9TO, TurveyM47Unattached5:28.57
10Hutton, PeterM64Nsw Masters5:40.44
11Horton, JaiM14Westfields5:49.16
--Scott, BethanyW29Run CrewDNS
--Hihi, Ma'EnM17UnattachedDNS
--Sarkies, RichardM55Hooked on RunningDNS
--Kenneally, OwenM12Run CrewDNS

Event 36 Mixed 1 Mile Community B Race

NameAgeTeamFinals
Finals
1Barry, TitanM13Woolgoolga5:26.27
2Woodhouse, NicholasM14Ryde Athletics5:29.16
3Pople, KailinW15Sutherland5:38.46
4Walling, MegW29Run Crew5:41.81
5Mathison, BrettM44Westfields5:44.35
6Arnold, SarahW16Unattached5:54.62
7Ciscato, EmmaW14Kembla Joggers6:00.09
8Traecey, TaylorW10Bankstown Athletics6:00.58
9Cassilles, ErinW9Illawong6:26.18
10Van Der Meer, EllaW10Illawong6:28.86
11Hunt, SallyW57Mingara Athletics6:36.54
12Oldridge, SteveM56Campbelltown6:43.50
13Cooper, WayneM63Athletics East6:52.95
14Dellow, AnnaW44Armidale Athletics6:53.82
15Keehn, BiancaW37Nepean7:14.51
--Burke, JessicaW20Run CrewDNS
--Gottlieb, ShiraW14UnattachedDNS
--Sharpe, BradM59Uts NorthsDNS
--Roediger, RosemaryW66HillsDNS
--Drennan, DeborahW62Uts NorthsDNS