Sydney Olympic Park 2 - Site License
Sydney Olympic Park 2 - Site License
Hy-Tek's MEET MANAGER  2:16 PM  22-Jun-19  Page 1
Hy-Tek's MEET MANAGER  2:16 PM  22-Jun-19  Page 1
NSW Cross Country Championships - 22-Jun-19
NSW Cross Country Championships - 22-Jun-19
Tapitallee Cross Counntry Course
Tapitallee Cross Counntry Course
Results
Results
 
 
Event 5  Women U20 6000 Metre U20,50+ F, 70+M
Event 5  Women U20 6000 Metre U20,50+ F, 70+M
Name
Name
Age
Age
Team
Team
Finals
Finals
Points
Points
Results - Women Under 20
Results - Women Under 20
 
 
1
1
White, Ruby
White, Ruby
 18
 18
Australian Capital Territory
Australian Capital Territory
 
 
21:01
21:01
 
 
2
2
Newbery, Marjolaine
Newbery, Marjolaine
 18
 18
Sutherland District Athletic C
Sutherland District Athletic C
 
 
24:13
24:13
 
 
3
3
Durante, Annika
Durante, Annika
 19
 19
Sutherland District Athletic C
Sutherland District Athletic C
 
 
24:22
24:22
 
 
4
4
Arentz, Beth
Arentz, Beth
 18
 18
Sutherland District Athletic C
Sutherland District Athletic C
 
 
24:35
24:35
 
 
5
5
Flynn, Shauna
Flynn, Shauna
 19
 19
Kembla Joggers Inc.
Kembla Joggers Inc.
 
 
24:55
24:55
 
 
6
6
Kingsmill, Astrid
Kingsmill, Astrid
 18
 18
Sydney Striders Road Runners C
Sydney Striders Road Runners C
 
 
25:18
25:18
 
 
7
7
Pateman, Chloe
Pateman, Chloe
 18
 18
Kembla Joggers Inc.
Kembla Joggers Inc.
 
 
25:43
25:43
 
 
8
8
Gribble, Imogen
Gribble, Imogen
 19
 19
St. George District Athletic C
St. George District Athletic C
 
 
26:29
26:29
 
 
9
9
Young, Kathleen
Young, Kathleen
 19
 19
Newcastle Flyers Runners Club
Newcastle Flyers Runners Club
 
 
26:48
26:48
 
 
10
10
bell, kaitlin
bell, kaitlin
 18
 18
Glenbrook Athletics Centre
Glenbrook Athletics Centre
 
 
27:21
27:21
 
 
11
11
Gentle, Chloe
Gentle, Chloe
 18
 18
St. George District Athletic C
St. George District Athletic C
 
 
28:40
28:40
 
 
Event 5  Women 50-54 6000 Metre U20,50+ F, 70+M
Event 5  Women 50-54 6000 Metre U20,50+ F, 70+M
Name
Name
Age
Age
Team
Team
Finals
Finals
Points
Points
Results - Women 50-54
Results - Women 50-54
 
 
1
1
Torrisi, Arianna
Torrisi, Arianna
 52
 52
Newcastle Flyers Runners Club
Newcastle Flyers Runners Club
 
 
30:56
30:56
 
 
2
2
Bond, Angela
Bond, Angela
 50
 50
Nowra Athletics Club
Nowra Athletics Club
 
 
32:05
32:05
 
 
3
3
Smith, Robyn
Smith, Robyn
 52
 52
Athletics East
Athletics East
 
 
34:23
34:23
 
 
4
4
Roth, Suzanne
Roth, Suzanne
 53
 53
Nepean District Athletic Club
Nepean District Athletic Club
 
 
35:03
35:03
 
 
Event 5  Women 55-59 6000 Metre U20,50+ F, 70+M
Event 5  Women 55-59 6000 Metre U20,50+ F, 70+M
Name
Name
Age
Age
Team
Team
Finals
Finals
Points
Points
Results - Women 55-59
Results - Women 55-59
 
 
1
1
Blay, Karen
Blay, Karen
 56
 56
Kembla Joggers Inc.
Kembla Joggers Inc.
 
 
24:36
24:36
 
 
2
2
Stanley, Karen
Stanley, Karen
 55
 55
Illawong Revesby Workers Athle
Illawong Revesby Workers Athle
 
 
25:52
25:52
 
 
3
3
Ruhen, Trish
Ruhen, Trish
 58
 58
Sutherland District Athletic C
Sutherland District Athletic C
 
 
28:01
28:01
 
 
4
4
Hunt, Sally
Hunt, Sally
 56
 56
Mingara Athletics Club Inc.
Mingara Athletics Club Inc.
 
 
28:27
28:27
 
 
5
5
Yarnell, Caroline
Yarnell, Caroline
 59
 59
Sydney Striders Road Runners C
Sydney Striders Road Runners C
 
 
29:15
29:15
 
 
Event 5  Women 60-64 6000 Metre U20,50+ F, 70+M
Event 5  Women 60-64 6000 Metre U20,50+ F, 70+M
Name
Name
Age
Age
Team
Team
Finals
Finals
Points
Points
Results - Women 60-64
Results - Women 60-64
 
 
1
1
Basman, Robyn
Basman, Robyn
 61
 61
Illawong Revesby Workers Athle
Illawong Revesby Workers Athle
 
 
27:04
27:04
 
 
2
2
Petley, Karen
Petley, Karen
 60
 60
Hills District Athletic Club I
Hills District Athletic Club I
 
 
28:58
28:58
 
 
3
3
Drennan, Deborah
Drennan, Deborah
 61
 61
U.T.S. Northern Suburbs Athlet
U.T.S. Northern Suburbs Athlet
 
 
29:48
29:48
 
 
4
4
Chenery, Susan
Chenery, Susan
 62
 62
Bankstown Sports Senior Athlet
Bankstown Sports Senior Athlet
 
 
30:58
30:58
 
 
5
5
Cox, Cathy
Cox, Cathy
 63
 63
Bankstown Sports Senior Athlet
Bankstown Sports Senior Athlet
 
 
31:39
31:39
 
 
6
6
Swinhoe, Jan
Swinhoe, Jan
 63
 63
U.T.S. Northern Suburbs Athlet
U.T.S. Northern Suburbs Athlet
 
 
37:25
37:25
 
 
Event 5  Women 65-69 6000 Metre U20,50+ F, 70+M
Event 5  Women 65-69 6000 Metre U20,50+ F, 70+M
Name
Name
Age
Age
Team
Team
Finals
Finals
Points
Points
Results - Women 65-69
Results - Women 65-69
 
 
1
1
Roediger, Rosemary
Roediger, Rosemary
 65
 65
Hills District Athletic Club I
Hills District Athletic Club I
 
 
27:11
27:11
 
 
2
2
Sheehan, Mary
Sheehan, Mary
 68
 68
Bankstown Sports Senior Athlet
Bankstown Sports Senior Athlet
 
 
31:26
31:26
 
 
3
3
Mason, Pamela
Mason, Pamela
 65
 65
Victory Runners
Victory Runners
 
 
34:43
34:43
 
 
4
4
Perry, Rosalind
Perry, Rosalind
 67
 67
Athletics Wollongong Inc.
Athletics Wollongong Inc.
 
 
37:50
37:50