Laptimes | H1| H2|

    
    

      2019 UniSport Nationals Athletics - 11/04/2019 to 14/04/2019       
                   Sydney Olympic Park Athletic Centre                   
 
Event 24  Women 800 Metres Open
9 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 3 Best Times
======================================================================   
  Uni Record: S 2:07.37  2014        Anneliese Rubie, USYD               
                2:00.00  OLYA                                            
                2:01.30  OLYB                                            
    Name                     Age Team                   Prelims          
======================================================================   
Heat  1 Preliminaries                                                    
  1 Catriona Bisset           25 Uni of Melbourne       2:11.75Q         
  2 Beth Croft                22 Uni of Sydney          2:15.42Q         
  3 Kate Spencer              24 Uni of Sydney          2:15.45Q         
  4 Chui Ling Goh             27 Uni of Melbourne       2:17.10q         
  5 Sophie McGovern           20 Uni of Sydney          2:23.05          
  6 Imogen Russell            20 Uni of Sydney          2:24.68          
  7 Sarah Durante             19 Macquarie Uni          2:40.34          
Heat  2 Preliminaries                                                    
  1 Shanie Landen             28 Victoria Uni           2:09.00Q         
  2 Georgia Winkcup           22 Unsw Sydney            2:11.71Q         
  3 Briony Norton             20 Western Sydney Uni     2:13.37Q         
  4 Erin Blundell             23 Uni of Sydney          2:14.53q         
  5 Charlotte Lindemann       18 Uni of Queensland      2:18.66q         
  6 Abbey Connor              25 Uni of Sydney          2:19.06          
  7 Sarah Hynes               20 Uni of Western Aust    2:21.37          
  8 inessa corney             22 Uni of Tasmania        2:29.18          
  9 Emily French              21 Uni of Melbourne       2:34.84          
=========================================================================
  Uni Record: S 2:07.37  2014        Anneliese Rubie, USYD               
                2:00.00  OLYA                                            
                2:01.30  OLYB                                            
    Name                     Age Team                   Prelims        H#
=========================================================================
Preliminaries                                                            
  1 Shanie Landen             28 Victoria Uni           2:09.00Q        2
  2 Catriona Bisset           25 Uni of Melbourne       2:11.75Q        1
  3 Georgia Winkcup           22 Unsw Sydney            2:11.71Q        2
  4 Beth Croft                22 Uni of Sydney          2:15.42Q        1
  5 Briony Norton             20 Western Sydney Uni     2:13.37Q        2
  6 Kate Spencer              24 Uni of Sydney          2:15.45Q        1
  7 Erin Blundell             23 Uni of Sydney          2:14.53q        2
  8 Chui Ling Goh             27 Uni of Melbourne       2:17.10q        1
  9 Charlotte Lindemann       18 Uni of Queensland      2:18.66q        2
 10 Abbey Connor              25 Uni of Sydney          2:19.06         2
 11 Sarah Hynes               20 Uni of Western Aust    2:21.37         2
 12 Sophie McGovern           20 Uni of Sydney          2:23.05         1
 13 Imogen Russell            20 Uni of Sydney          2:24.68         1
 14 inessa corney             22 Uni of Tasmania        2:29.18         2
 15 Emily French              21 Uni of Melbourne       2:34.84         2
 16 Sarah Durante             19 Macquarie Uni          2:40.34         1