Miranda Park
Saturday, 26 May 2018
45+ Male 4 x 4km (progress report)

Return to event index

The results below are UNOFFICIAL. Official results will be available at http://nswathletics.org.au


Pos Team                 Team time    Leg Runner                    Split time     Leg time

  1 Sutherland District      59:05     1  Cross, Andrew                  13:39        13:39
                                       2  Bennett, Nick                  28:07        14:28
                                       3  Bowers, John                   43:33        15:25
                                       4  Woods, Phil                    59:05        15:32
 
  2 Hills District Athl    1:03:39     1  Gill, Andrew                   15:07        15:07
                                       2  Taylor, Joal                   30:11        15:04
                                       3  Man, Albert                    46:49        16:38
                                       4  Lum, Shannon                 1:03:39        16:50
 
  3 Kembla Joggers Inc.    1:03:59     1  Stein, Paul                    15:10        15:10
                                       2  Sink, Daniel                   31:43        16:33
                                       3  Scollary, Brendan              48:25        16:41
                                       4  Martin, Ryan                 1:03:59        15:33
 
  4 St. George District    1:05:23     1  Sullivan, Dave                 15:38        15:38
                                       2  Jones, Andrew                  31:38        15:59
                                       3  Kistle, David                  49:32        17:54
                                       4  England, Bryce               1:05:23        15:50
 
  5 Randwick Botany Har    1:05:54     1  Sivaraj, Manu                  15:06        15:06
                                       2  O'Reilly, Patrick              32:34        17:27
                                       3  Kajan, Alija                   49:30        16:56
                                       4  Dawes, Jim                   1:05:54        16:23
 
  6 Athletics East         1:06:34     1  Gregory, Mark                  14:38        14:38
                                       2  Balnave, Philip                29:57        15:19
                                       3  McGuire, Paul                  50:38        20:40
                                       4  Wilson, Kenneth              1:06:34        15:55
 
  7 Asics Wests Track &    1:08:02     1  Jeffery, James                 17:24        17:24
                                       2  Murray, John                   36:14        18:49
                                       3  Scholle, Lindsay               52:31        16:17
                                       4  Doggett, Michael             1:08:02        15:30
 
  8 Sutherland District    1:09:22     1  Matthews, Craig                17:53        17:53
                                       2  Watchorn, Alistair             34:58        17:04
                                       3  Scott, David                   52:28        17:30
                                       4  Hutton, Peter                1:09:22        16:53
 
  9 U.T.S. Northern Sub    1:10:11     1  Guest, Antony                  17:07        17:07
                                       2  Trainor, Paul                  34:48        17:40
                                       3  Loane, Kim                     52:27        17:39
                                       4  Sharpe, Brad                 1:10:11        17:43
 
 10 Bankstown Sports At    1:12:51     1  Katsilis, Steve                18:19        18:19
                                       2  Howe, Bernard                  37:19        19:00
                                       3  Reynolds, Michael              55:50        18:30
                                       4  Sinibaldi, Tony              1:12:51        17:01
 
 11 Unattached             1:14:51     1  McNalley, Richard              16:55        16:55
                                       2  Cansell, Martin                36:29        19:34
                                       3  Muir, Stuart                   56:06        19:36
                                       4  Scarret, Craig               1:14:51        18:44
 
 12 Sydney Striders Roa    1:19:00     1  Davie, EJ                      19:32        19:32
                                       2  Regan, Mick                    40:23        20:50
                                       3  Schmierer, Eric              1:01:09        20:46
                                       4  Schwebel, Ron                1:19:00        17:50
 
 13 St. George District    1:23:45     1  Goschnik, Rene                 18:40        18:40
                                       2  Alam, Boey                     36:21        17:40
                                       3  Jolliffe, Dennis             1:04:54        28:33
                                       4  Bauer, Darren                1:23:45        18:50
 

29/05/2018 4:00:49 PM